linuxmint - en to si translation catalogue (100 entries)

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Failed to launch '%s'
si: '%s' දියත් කිරීමට අපොහොසත් විය

en: Authentication dialog was dismissed by the user
si: පරිශීලකයා සත්‍යාපන කවුළුව අවලංගු කර ඇත.

en: Home
si: මුල් පිටුව

en: File System
si: ගොනු පද්ධතිය

en: Search
si: සෙවීම

en: Print version
si: මුද්‍රණ පිටපත

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
si: පෙනුම

en: Name:
si: නම:

en: Comment:
si: ප්‍රතිචාරය

en: Command:
si: විධානය:

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Main Menu
si: ප්‍රධාන මෙනුව

en: Close
si: වසන්න

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Paste
si: අලවන්න

en: Remove '%s'
si: '%s' ඉවත් කරන්න

en: About...
si: පිළිබදව...

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Sound Settings
si: ශ්‍රව්‍ය සැකසුම්

en: Microphone
si: මයික්‍රෝෆෝනය

en: Show Text
si: වචන පෙළ පෙන්වන්න

en: Hide Text
si: අකුරු සඟවන්න

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
si: ඔබට වැඩතලය ඉවත් කිරීමට අවශ්ය බව ඔබට විශ්වාසද "%s" ?

en: System Information
si: පද්ධතියේ තොරතුරු

en: No
si: නැත

en: Yes
si: ඔව්

en: OK
si: හරි

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
si: ජාල කළමනාකරු

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Looking Glass
si: වීදුරු ලෙස පෙනෙන

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
si: පද්ධති සැකසුම්

en: Retry
si: නැවත උත්සාහ කරන්න

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
si: ප්‍රවේශතාවය

en: Zoom
si: විශාලනය

en: Screen Keyboard
si: තිර යතුරුපුවරුව

en: Universal Access Settings
si: විශ්ව පිවිසුම් සැකසුම්

en: High Contrast
si: උච්ච ප්‍රභේදනය

en: Date and Time Settings
si: දින සහ කාල සැකසුම්

en: Places
si: ස්ථාන

en: Add to panel
si: පැනලයට එක් කරන්න

en: Add to desktop
si: වැඩතලයට එක් කරන්න

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
si: මෙනුව

en: All Applications
si: සියලු වැඩසටහන්

en: Lock the screen
si: තිරය අගුලු දමන්න

en: Leave the session
si: සැසියෙන් ඉවත් වන්න

en: <unknown>
si: <නොදන්නා>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
si: අක්‍රීය කල

en: disconnecting...
si: විසන්ධි කරමින්...

en: connecting...
si: සම්බන්ධ කරමින්...

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
si: ලබා ගත නොහැකි

en: Bluetooth
si: බ්ලුටූත්

en: Auto bluetooth
si: ස්වයං බ්ලුටූත්

en: Auto wireless
si: ස්වයං රැහැන් රහිත

en: Enable networking
si: ජාලකරණය සක්‍රීය කරන්න

en: Wireless
si: රැහැන් රහිත

en: Mobile broadband
si: ජංගම පුළුල් පරාස

en: Network Settings
si: ජාල සැකසුම්

en: Connection failed
si: සම්බන්ධතාවය අසාර්ථකයි

en: No connection
si: සම්බන්ධතාවයක් නොමැත

en: Wireless connection
si: රැහැන් රහිත සම්බන්ධතාවය

en: Launch
si: දියත් කරන්න

en: Laptop battery
si: ලැප්ටොප් බැටරිය

en: Monitor
si: මොනිටරය

en: Mouse
si: මූසිකය

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
si: යතුරුපුවරුව

en: Cell phone
si: ජංගම දුරකථනය

en: Media player
si: මාධ්‍ය වාදකය

en: Computer
si: පරිගණකය

en: Power Settings
si: බල සැකසුම්

en: hour | hours
si[0]: පැයක්
si[1]: පැය

en: minute | minutes
si[0]: මිනිත්තුව
si[1]: මිනිත්තු

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
si: අවසානයට භාවිතා කල ලිපි

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
si: පරිමාණය

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
si: සැකසුම්

en: Playing
si: වාදනය කරමින්

en: Paused
si: විරාමයක් දී ඇත

en: Stopped
si: නවතා ඇත

en: Volume
si: ශබ්දය

en: Unknown Artist
si: නොදන්නා කලාකරු

en: Unknown Album
si: නොදන්නා ඇල්බමය

en: Unknown Title
si: නොදන්නා මාතෘකාව

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
si: ඉවතලන බඳුන

en: Empty Trash
si: ඉවතලන බඳුන හිස් කරන්න

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
si: ප්‍රදර්ශනය කරන්න

en: Control Center
si: පාලන මධ්‍යස්ථානය

en: Users and Groups
si: භාවිතා කරන්නන් සහ සමුහ

en: Add or remove users and groups
si: පරිශීලකයන් සහ සමුහ එක්  කිරීම හෝ ඉවත් කිරීම

en: Administrator
si: පරිපාලක

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
si: නම

en: Open
si: විවෘත කරන්න

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
si: අක්‍රීය වී ඇත

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
si: වැඩතලය පෙන්වන්න

en: Lock screen
si: තිරය අගුළුලන්න

en: Eject
si: ඉවතලන්න

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
si: පැනලය

en: Empty
si: හිස්

en: Themes
si: තේමාවන්

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
si: නිරූපකය
