linuxmint - en to sr@latin translation catalogue (1547 entries)

en: Unknown
sr@latin: Nepoznato

en: Failed to launch '%s'
sr@latin: Neuspešno pokretanje '%s'

en: Passwords do not match
sr@latin: Unesene lozinke se razlikuju

en: Home
sr@latin: Lični direktorijum

en: File System
sr@latin: Sistem datoteka

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Print version
sr@latin: Ispisivanje verzije programa

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
sr@latin: Izgled

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
sr@latin: Boja

en: Directory Properties
sr@latin: Svojstva direktorijuma

en: Name:
sr@latin: Naziv:

en: Comment:
sr@latin: Komentar:

en: Launcher Properties
sr@latin: Svojstva Pokretača

en: Command:
sr@latin: Naredba:

en: Browse
sr@latin: Pretraži

en: Launch in Terminal?
sr@latin: Da pokrenem u terminalu?

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: Main Menu
sr@latin: Glavni meni

en: Restore System Configuration
sr@latin: Vrati sistemska/početna podešavanja

en: Restore the default menu layout
sr@latin: Vrati podrazumevani raspored menija

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: _New Menu
sr@latin: _Novi meni

en: Ne_w Item
sr@latin: Nova _stavka

en: Cut
sr@latin: Iseci

en: Copy
sr@latin: Kopiraj

en: Paste
sr@latin: Nalepi

en: Properties
sr@latin: Svojstva

en: Edit Desktop File
sr@latin: Uredi Desktop datoteku

en: Add/Edit Launcher
sr@latin: Dodaj/Uredi Pokretač

en: Type:
sr@latin: Vrsta:

en: Title:
sr@latin: Naziv:

en: Icon Name
sr@latin: Naziv ikone

en: Application
sr@latin: Aplikacija

en: Custom Application
sr@latin: Prilagođena aplikacija

en: Execution of '%s' failed:
sr@latin: Izvršenje '%s' nije uspelo:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite '%s'?

en: Remove '%s'
sr@latin: Ukloni '%s'

en: About...
sr@latin: O programu...

en: Configure...
sr@latin: Podesi...

en: Leave it
sr@latin: Ostavi ga

en: Remove it
sr@latin: Ukloni ga

en: Move to another panel
sr@latin: Premesti na drugi panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
sr@latin: Odgovarajući panel nije ponađen. Umesto premeštanja, aplet je uklonjen.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
sr@latin: Pojedini apleti ne dozvoljavaju višestruke instance ili su na maksimalnom broju instanci pa stoga nisu kopirani

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Sound Settings
sr@latin: Postavke zvuka

en: Microphone
sr@latin: Mikrofon

en: Show Text
sr@latin: Prikaži tekst

en: Hide Text
sr@latin: Sakrij tekst

en: Remove this desklet
sr@latin: Ukloni desklet

en: Switch User
sr@latin: Promeni korisnika

en: Suspend
sr@latin: Suspenduj

en: Hibernate
sr@latin: Hiberniraj

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete radnu površinu "%s"?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
sr@latin: Neispravna podešavanja pregleda: neispravan broj uglova

en: Execution time (ms):
sr@latin: Vreme izvršenja (milisekundi):

en: Loaded successfully
sr@latin: Uspešno učitano

en: Check your video drivers
sr@latin: Proveri svoje grafičke drajvere

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
sr@latin: Tvoj sistem trenutno radi bez hardverskog grafičkog ubrzanja.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
sr@latin: Može doći do loših performansi i visokog procenta upotrebe procesora.

en: Launch Driver Manager
sr@latin: Pokreni Menadžera upravljačkih programa (drajvera)

en: Problems during Cinnamon startup
sr@latin: Problemi prilikom pokretanja Cinnamona

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
sr@latin: Cinnamon jе uspеšno pokrеnut, ali jеdan ili višе apleta, deskleta ili ekstenzija nisu mogli da sе učitaju.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
sr@latin: Proverite ima li kakvih problema u Sistemskim beleškama i Naprednim kontrolama i upravljanjima Cinnamona.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
sr@latin: Možеte da onemogućite ekstenzije koje dovode do smеtnji u podešavanjima Cinnamona da biste sprеčili ponavljanje ovе porukе.

en: Please contact the developer.
sr@latin: Obratite se programeru.

en: Workspace
sr@latin: Radna površina

en: Restarting Cinnamon...
sr@latin: Ponovo pokretanje Cinnamona...

en: System Information
sr@latin: Podaci o sistemu

en: Confirm
sr@latin: Potvrdite

en: No
sr@latin: Ne

en: Yes
sr@latin: Da

en: OK
sr@latin: U redu

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Username
sr@latin: Korisničko ime

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
sr@latin: Menadžer mreže

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
sr@latin: Izaberite poziciju novog panela. Esc da odustanete.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
sr@latin: Izaberite novu poziciju panela. Esc da odustanete.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
sr@latin: Nisi dodao/la nijedan panel.
    Da li želiš da otvoriš Podešavanja panela?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
sr@latin: Podešavanja panela

en: Applets
sr@latin: Apleti

en: Panel edit mode
sr@latin: Režim uređenja panela

en: Move
sr@latin: Premesti

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Are you sure you want to remove this panel?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da uklonite ovaj panel?

en: Add a new panel
sr@latin: Dodaj novi panel

en: Troubleshoot
sr@latin: Rešavanje problema

en: Restart Cinnamon
sr@latin: Ponovo pokreni Cinnamon

en: Looking Glass
sr@latin: Napredne kontrole i upravljanje Cinnamonom

en: Restore all settings to default
sr@latin: Vrati sva podešavanja na podrazumevana

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da vratite sva podešavanja na podrazumevana?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
sr@latin: Sistemska podešavanja

en: Retry
sr@latin: Pokušaj ponovo

en: %s (%s) has just been stopped.
sr@latin: %s (%s) je upravo zaustavljen.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
sr@latin: Uređaj %s može biti isključen, ukoliko je to neophodno.

en: Device %s is busy, please wait.
sr@latin: Uređaj %s je zauzet, sačekajte.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
sr@latin: Nemojte isključivati, u suprotnom može doći do gubitka podataka.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
sr@latin: Ne mogu da zaustavim disk jedinicu %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
sr@latin: %s (%s) može biti bezbedno isključen.

en: Device %s can be removed.
sr@latin: Uređaj %s može biti isključen.

en: %s (%s) has just been ejected.
sr@latin: %s (%s) je upravo izbačen.

en: Do not remove or data loss may occur.
sr@latin: Nemojte uklanjati, u suprotnom može doći do gubitka podataka.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
sr@latin: Ne mogu izbaciti disk jedinicu %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
sr@latin: Neuspešno demontiranje %s (%s)

en: Press ESC to close
sr@latin: Pritisnite taster ESC da zatvorite

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: No open windows
sr@latin: Nema otvorenih prozora

en: Restore
sr@latin: Vrati

en: Minimize
sr@latin: Umanji

en: Maximize
sr@latin: Uvećaj

en: Move to left workspace
sr@latin: Premesti na levu radnu površinu

en: Move to right workspace
sr@latin: Premesti na desnu radnu površinu

en: Visible on all workspaces
sr@latin: Vidljivo na svim radnim površinama

en: Move to a new workspace
sr@latin: Premesti na novu radnu površinu

en: Move to monitor %d
sr@latin: Premesti na monitor %d

en: Only on this workspace
sr@latin: Samo na ovoj radnoj površini

en: Unmaximize
sr@latin: Vrati na prethodnu veličinu

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

en: Zoom
sr@latin: Zumiranje

en: Screen Reader
sr@latin: Čitač ekrana

en: Screen Keyboard
sr@latin: Tastatura na ekranu

en: Sticky Keys
sr@latin: Lepljivi tasteri

en: Slow Keys
sr@latin: Spori tasteri

en: Bounce Keys
sr@latin: Odskačući tasteri

en: Mouse Keys
sr@latin: Tasteri miša

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
sr@latin: Simullirani sekundarni klik

note: Hover Click
en: Hover click
sr@latin: Klik po zadržavanju iznad

en: Universal Access Settings
sr@latin: Postavke univerzalnog pristupa

en: High Contrast
sr@latin: Visok kontrast

en: Large Text
sr@latin: Veliki tekst

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
sr@latin: %A, %-e. %B %Y.

en: Date and Time Settings
sr@latin: Postavke datuma i vremena

en: Starting in a few minutes
sr@latin: Počeće za nekoliko minuta

en: Starting in %d minutes
sr@latin: Počeće za %d minuta

en: This evening
sr@latin: Večeras

en: Starting later today
sr@latin: Počeće kasnije u toku dana

en: In %d hour | In %d hours
sr@latin[0]: Za %d čas
sr@latin[1]: Za %d časa
sr@latin[2]: Za %d časova

en: No Events
sr@latin: Nema događaja

en: In progress
sr@latin: U toku

en: All day
sr@latin: Čitav dan

en: Today
sr@latin: Danas

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
sr@latin: Prikaži radnu površinu

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
sr@latin: Pregled radnih prostora

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
sr@latin: Omiljeno

en: Move to the other monitor
sr@latin: Premesti na drugi monitor

en: Move to monitor
sr@latin: Premesti na monitor

en: Move to another workspace
sr@latin: Premesti na drugu radnu površinu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
sr@latin: Spisak grupiranih prozora

en: Places
sr@latin: Mesta

en: Recent
sr@latin: Skorašnje

en: Unpin from Panel
sr@latin: Otkači sa panela

en: Pin to Panel
sr@latin: Prikači na panel

en: Remove from Autostart
sr@latin: Ukloni iz automatskog pokretanja

en: Add to Autostart
sr@latin: Dodaj u automatsko pokretanje

en: Create Shortcut
sr@latin: Kreiraj prečicu

en: Restore to full opacity
sr@latin: Vrati potpunu neprozirnost

en: Close others
sr@latin: Zatvori ostale

en: Close all
sr@latin: Zatvori sve

en: Power management
sr@latin: Upravljanje energijom

en: Power management is already inhibited by another program
sr@latin: Upravljanje energijom je već sprečeno drugim programom

en: Power management: inhibited by another program
sr@latin: Upravljenje energijom: sprečeno drugim programom

en: Apps inhibiting power management:
sr@latin: Aplikacije koje sprečavaju upravljanje energijom:

en: Inhibit applet
sr@latin: Spreči aplet

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
sr@latin: Obaveštenja

en: Show Keyboard Layout
sr@latin: Prikaži raspored tastera

en: Show Character Table
sr@latin: Prikaži tabelu znakova

en: Keyboard Settings
sr@latin: Postavke tastature

en: Add to panel
sr@latin: Dodaj u panel

en: Add to desktop
sr@latin: Dodaj na radnu površinu

en: Remove from favorites
sr@latin: Ukloni iz omiljenih

en: Add to favorites
sr@latin: Dodaj u omiljene

en: Uninstall
sr@latin: Deinstaliraj

en: This file is no longer available
sr@latin: Ova datoteka više nije dostupna

en: Open with
sr@latin: Otvori pomoću

en: Other application...
sr@latin: Druge aplikacije...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
sr@latin: Meni

en: Recent Files
sr@latin: Skorašnje datoteke

en: Clear list
sr@latin: Očisti spisak

en: Clear all recent documents
sr@latin: Očisti spisak svih nedavno korišćenih dokumenata

en: No recent documents
sr@latin: Nema nedavno korišćenih dokumenata

en: All Applications
sr@latin: Sve aplikacije

en: Lock Screen
sr@latin: Zaključaj ekran

en: Lock the screen
sr@latin: Zaključaj ekran

en: Leave the session
sr@latin: Napusti sesiju

en: Shut down the computer
sr@latin: Isključi računar

en: <unknown>
sr@latin: <nepoznato>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
sr@latin: onemogućeno

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
sr@latin: nepodešeno

en: disconnecting...
sr@latin: isključivanje...

en: connecting...
sr@latin: povezivanje...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
sr@latin: potrebna je provera identiteta

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
sr@latin: firmver (ugrađeni softver) nedostaje

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
sr@latin: kabal je isključen

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
sr@latin: nedostupno

en: connection failed
sr@latin: povezivanje nije uspelo

en: More
sr@latin: Još

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
sr@latin: Povezan (privatno)

en: Ethernet
sr@latin: Žičana veza

en: Wifi
sr@latin: Bežična veza

en: Auto Ethernet
sr@latin: Automatska žičana veza

en: Auto broadband
sr@latin: Automatska širokopojasna veza

en: Auto dial-up
sr@latin: Automatska pozivna veza

en: Auto bluetooth
sr@latin: Automatska bluetooth veza

en: Auto wireless
sr@latin: Automatska bežična veza

en: Enable networking
sr@latin: Omogući umrežavanje

en: Wired
sr@latin: Žičana

en: Wireless
sr@latin: Bežična

en: Mobile broadband
sr@latin: Mobilna širokopojasna mreža

en: VPN Connections
sr@latin: VPN veze

en: Network Settings
sr@latin: Postavke mreže

en: Network Connections
sr@latin: Mrežne konekcije

en: Connection failed
sr@latin: Nije uspelo povezivanje

en: Activation of network connection failed
sr@latin: Nije uspelo pokretanje mrežne veze

en: Networking is disabled
sr@latin: Umrežavanje je onemogućeno

en: No connection
sr@latin: Nema uspostavljenih veza

en: Connecting to the cellular network...
sr@latin: Povezivanje na mobilnu mrežu...

en: Connecting to the wireless network...
sr@latin: Povezivanje na bežičnu mrežu...

en: Connecting to the wired network...
sr@latin: Povezivanje na žičanu mrežu...

en: Connecting to the VPN...
sr@latin: Povezivanje na VPN...

en: Connecting to the network...
sr@latin: Povezivanje na mrežu...

en: Connected to the wireless network
sr@latin: Povezan na bežičnu mrežu

en: Wireless connection
sr@latin: Bežična veza

en: (Limited connectivity)
sr@latin: (Ograničena povezivost)

en: Connected to the wired network
sr@latin: Povezan na žičanu mrežu

en: Connected to the cellular network
sr@latin: Povezan na mobilnu mrežu

en: Connected to the VPN
sr@latin: Povezan na VPN

en: Connected to the network
sr@latin: Povezan na mrežu

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
sr@latin: Očisti obaveštenja

en: Notification Settings
sr@latin: Postavke obaveštenja

en: No notifications
sr@latin: Nema obaveštenja

en: %d notification | %d notifications
sr@latin[0]: %d obaveštenje
sr@latin[1]: %d obaveštenja
sr@latin[2]: %d obaveštenja

en: just now
sr@latin: upravo sada

en: %d second ago | %d seconds ago
sr@latin[0]: Pre %d sekunde
sr@latin[1]: Pre %d sekundi
sr@latin[2]: Pre %d sekundi

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr@latin[0]: Pre %d minuta
sr@latin[1]: Pre %d minuta
sr@latin[2]: Pre %d minuta

en: Click to toggle the on-screen keyboard
sr@latin: Kliknite da promenite tastaturu na ekranu

en: Click to enable the on-screen keyboard
sr@latin: Kliknite da omogućite tastaturu na ekranu

en: Launch
sr@latin: Pokreni

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
sr@latin: Pokretači panela

en: Battery full
sr@latin: Napunjena baterija

en: Battery almost full
sr@latin: Baterija je skoro napunjena

en: Battery good
sr@latin: Energija baterije je dobra

en: Low battery
sr@latin: Energija baterije je niska

en: Critically low battery
sr@latin: Energija baterije je kritično niska

en: AC adapter
sr@latin: Mrežni ispravljač

en: Laptop battery
sr@latin: Baterija prenosnog računara

en: UPS
sr@latin: Rezervno napajanje (UPS)

en: Mouse
sr@latin: Miš

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
sr@latin: Tastatura

en: PDA
sr@latin: Lični digitalni asistent (PDA)

en: Cell phone
sr@latin: Mobilni telefon

en: Media player
sr@latin: Medija plejer

en: Computer
sr@latin: Računar

en: Touchpad
sr@latin: Tačped

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
sr@latin: Mreža

en: Brightness
sr@latin: Osvetljenost

en: Keyboard backlight
sr@latin: Pozadinsko osvetljenje tastature

en: Power Settings
sr@latin: Postavke napajanja

en: Charging
sr@latin: Punjenje u toku

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
sr@latin[0]: Punjenje -%d čas do potpuno napunjenog
sr@latin[1]: Punjenje -%d časa do potpuno napunjenog
sr@latin[2]: Punjenje -%d časova do potpuno napunjenog

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
sr@latin: Punjenje -%d %s %d %s do potpuno napunjenog

en: hour | hours
sr@latin[0]: čas
sr@latin[1]: časa
sr@latin[2]: časova

en: minute | minutes
sr@latin[0]: minut
sr@latin[1]: minuta
sr@latin[2]: minuta

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
sr@latin[0]: Punjenje -%d minut do potpuno napunjenog
sr@latin[1]: Punjenje -%d minuta do potpuno napunjenog
sr@latin[2]: Punjenje -%d minuta do potpuno napunjenog

en: Fully charged
sr@latin: Potpuno napunjen

en: Using battery power
sr@latin: Napajanje sa baterije

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
sr@latin[0]: Napajanje sa baterije - %d čas preostao
sr@latin[1]: Napajanje sa baterije - %d časova preostalo
sr@latin[2]: Napajanje sa baterije - %d časova preostalo

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
sr@latin: Napajanje sa baterije - %d %s %d %s preostalo

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
sr@latin[0]: Napajanje sa baterije - %d minut preostao
sr@latin[1]: Napajanje sa baterije - %d minuta preostalo
sr@latin[2]: Napajanje sa baterije - %d minuta preostalo

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
sr@latin: Štampači

en: Cancel all jobs
sr@latin: Otkaži sve poslove

en: '%s' on %s
sr@latin: '%s' na %s

en: Send to front
sr@latin: Pošalji napred

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
sr@latin: Skorašnji dokumenti

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
sr@latin: Uklonjivi uređaji

en: Open file manager
sr@latin: Otvori menadžer datoteka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
sr@latin: Uvećaj/umanji u razmeri

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
sr@latin: Postavke

en: Hi there!
sr@latin: Zdravo!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
sr@latin: PRITISNULI STE TASTER!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
sr@latin: UPOTREBILI STE PREČICU!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
sr@latin: Kliknite da prikažem radnu površinu ili srednji klik da prikažem desklete

en: Show Desklets
sr@latin: Prikaži desklete

en: Click to pause the slideshow
sr@latin: Kliknite da pauzirate pokretni prikaz

en: Click to resume the slideshow
sr@latin: Kliknite da nastavite pokretni prikaz

en: The slideshow is disabled
sr@latin: Pokretni prikaz je onemogućen

en: Slideshow
sr@latin: Pokretni prikaz

en: Next Background
sr@latin: Sledeća pozadina

en: Background Settings
sr@latin: Postavke pozadine

en: Current background:
sr@latin: Trenutna pozadina:

en: Playing
sr@latin: Reprodukuje se

en: Paused
sr@latin: Pauzirano

en: Stopped
sr@latin: Zaustavljeno

en: Volume
sr@latin: Glasnoća

en: Unknown Artist
sr@latin: Nepoznati izvođač

en: Unknown Album
sr@latin: Nepoznati album

en: Unknown Title
sr@latin: Nepoznat naslov

en: Previous
sr@latin: Prethodno

en: Play
sr@latin: Pusti

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

en: Next
sr@latin: Sledeće

en: Consecutive Playing
sr@latin: Uzastopna reprodukcija

en: No Shuffle
sr@latin: Bez mešanja

en: Open Player
sr@latin: Pokreni plejer

en: Quit Player
sr@latin: Zatvori pleyer

en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: Repeat Single
sr@latin: Ponovi jednu

en: Repeat All
sr@latin: Ponovi sve

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
sr@latin: Izmešaj

en: Mute output
sr@latin: Priguši izlaz

en: Mute input
sr@latin: Priguši ulaz

en: Applications
sr@latin: Aplikacije

en: Output device
sr@latin: Izlazni uređaj

en: Input device
sr@latin: Ulazni uređaj

en: Launch player
sr@latin: Pokreni plejer

en: Choose player controls
sr@latin: Izaberi kontrole plejera

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
sr@latin: Želite li da obrišete sve stavke iz kante?

en: This operation cannot be undone.
sr@latin: Ova operacija se ne može opozvati.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
sr@latin: Korpa za smeće

en: Empty Trash
sr@latin: Isprazni Korpu za smeće

en: Open Trash
sr@latin: Otvori Korpu za smeće

en: Log Out...
sr@latin: Odjavi se..

en: Power Off...
sr@latin: Isključi...

en: Remove 'Window list'
sr@latin: Ukloni 'Spisak prozora'

en: All windows
sr@latin: Svi prozori

en: Manage workspaces (Expo)
sr@latin: Upravljanje pregledom radnih prostora (Ekspo)

en: Add a new workspace
sr@latin: Dodaj novu radnu površinu

en: Remove the current workspace
sr@latin: Ukoni trenutnu radnu površinu

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
sr@latin: Normalno

en: Left
sr@latin: Levo

en: Right
sr@latin: Desno

en: Upside-down
sr@latin: Naopačke

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
sr@latin: Ekran

en: Configure display settings...
sr@latin: Uredi podešavanja ekrana...

en: Clock
sr@latin: Časovnik

en: Edit launcher
sr@latin: Izmeni pokretač

en: Photo Frame
sr@latin: Ram za fotografije

en: Control Center
sr@latin: Kontrolni centar

en: Users and Groups
sr@latin: Korisnici i grupe

en: Add or remove users and groups
sr@latin: Dodaj ili ukloni korisnike i grupe

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
sr@latin: Virtuelna tastatura

en: Turn on-screen keyboard on or off
sr@latin: Uključi ili isključi tastaturu na ekranu

en: Valid name
sr@latin: Ispravno ime

en: The name cannot be empty.
sr@latin: Polje za naziv ne može biti prazno.

en: Valid executable
sr@latin: Ispravna izvršna datoteka

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
sr@latin: Izvršna datoteka nije ispravna. Ne može biti prazna i svi razmaci u putanji trebaju biti zamenjeni obrnutom kosom crtom (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
sr@latin: Ne mogu kreirati pokretač na ovoj poziciji. Da ga dodam na radnu površinu?

en: Choose a command
sr@latin: Izaberite komandu

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
sr@latin: Da li želite da dodate ovaj pokretač takođe i u meni? Nalaziće se u kategoriji Ostalo.

en: Screen Locker
sr@latin: Zaključavanje ekrana

en: Please type an away message for the lock screen
sr@latin: Ukucajte poruku koja će se prikazivati na ekranu kada je zaključan

en: Preferences
sr@latin: Preferencije

en: Hardware
sr@latin: Hardver

en: Administration
sr@latin: Administracija

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
sr@latin: mreža, bežična mreža, bežična mreža, žična mreža, širokopojasna mreža, internet

en: color, profile, display, printer, output
sr@latin: boja, profil, ekran, štampač, prikaz

en: Graphics Tablet
sr@latin: Grafičke tabla

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
sr@latin: wacom, digitalizuj, tabla, grafika, kalibracija, olovka

en: printers, laser, inkjet
sr@latin: štampači, laserski, mlazni

en: Firewall
sr@latin: Zaštitni zid

en: firewall, block, filter, programs
sr@latin: zaštitni zid, blokiranje, filter, programi

en: Languages
sr@latin: Jezici

en: language, install, foreign
sr@latin: jezik, instaliraj, strani

en: Input Method
sr@latin: Metoda unosa

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
sr@latin: jezik, instaliraj, strani, unos, metoda, kineski, korejski, japanski, kucanje

en: Login Window
sr@latin: Prozor za prijavljivanje

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
sr@latin: prijava, lightdm, mdm, gdm, menadžer, korisnik, lozinka, start, promena

en: login, lightdm, manager, settings, editor
sr@latin: prijava, lightdm, menadžer, podešavanja, uređivač

en: Driver Manager
sr@latin: Menadžer upravljačkih programa

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
sr@latin: video, drajver, bežično, kartica, hardver, vlasnički, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
sr@latin: Nvidia podešavanja

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
sr@latin: video, drajver, vlasnički, nvidia, podešavanja

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
sr@latin: Izvori programa

en: ppa, repository, package, source, download
sr@latin: ppa, repozitorijum, paket, izvorni kod, preuzimanje

en: Package Management
sr@latin: Upravljanje paketima

en: update, install, repository, package, source, download
sr@latin: ažuriranje, instalacija, repozitorijum, paket, izvorni kod, preuzimanje

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
sr@latin: korisnik, korisnici, nalog, nalozi, grupa, grupe, lozinka

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
sr@latin: bluetooth, adapter, prenos, mobilni

en: Manage Services and Units
sr@latin: Upravljanje Servisima i Jedinicama

en: systemd, units, services, systemctl, init
sr@latin: systemd, jedinice, usluge, systemctl, init

en: Disks
sr@latin: Diskovi

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
sr@latin: diskovi, upravljaj, hardver, upravljanje, disk, hdd, usb memorija, formatiraj, obriši, testiraj, kreiraj, iso, ISO, disk, slika

en: Online Accounts
sr@latin: Internet nalozi

en: Back to all settings
sr@latin: Nazad na sva podešavanja

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
sr@latin: Ime grupe ne može imati velika slova ili razmak

en: Change Password
sr@latin: Izmenite lozinku

en: New password
sr@latin: Nova lozinka

en: Confirm password
sr@latin: Potvrdite lozinku

en: Generate a password
sr@latin: Obrazuj lozinku

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
sr@latin: Nova lozinka mora sadržati najmanje 8 karaktera

en: Show password
sr@latin: Prikaži lozinku

en: An error occurred. Your password was not changed.
sr@latin: Došlo je do greške. Lozinka nije promenjena.

en: Change
sr@latin: Izmeni

en: Too short
sr@latin: Prekratka

en: Weak
sr@latin: Slaba

en: Fair
sr@latin: Solidna

en: Good
sr@latin: Dobra

en: Strong
sr@latin: Jaka

en: Standard
sr@latin: Obična

en: Account Type
sr@latin: Vrsta naloga

en: Full Name
sr@latin: Ime i prezime

en: Invalid username
sr@latin: Neispravno korisničko ime

en: A user with the name '%s' already exists.
sr@latin: Korisnik sa imenom '%s' već postoji.

en: Users
sr@latin: Korisnici

en: Groups
sr@latin: Grupe

en: Click to change the picture
sr@latin: Kliknite da promenite sliku

en: Browse for more pictures...
sr@latin: Pretraži za više slika...

en: Click to change the name
sr@latin: Kliknite da promenite ime

en: Click to change the password
sr@latin: Kliknite da promenite lozinku

en: Click to change the groups
sr@latin: Kliknite da promenite grupu

en: Picture
sr@latin: Slika

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
sr@latin: Naziv

en: Open
sr@latin: Otvori

en: Images
sr@latin: Slike

en: No password set
sr@latin: Lozinka nije postavljena

en: Set at login
sr@latin: Postavi prilikom prijave

en: This user is currently logged in
sr@latin: Ovaj korinik je trenutno prijavljen

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
sr@latin: Lični direktorijum korisnika je šifrovan. Da bi se zaštitio pristup šifriranom direktorijumu, samo taj korisnik može promeniti ovu lozinku.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete %s i sve datoteke povezane sa ovim korisnikom?

en: This group is set as %s's primary group
sr@latin: Ova grupa je postavljena kao osnovna grupa korisnika %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sr@latin: Da li sigurno želite trajno da obrišete %s?

en: Group Name
sr@latin: Naziv grupe

en: Previous instance
sr@latin: Prethodni primerak

en: Next instance
sr@latin: Sledeći primerak

en: More options
sr@latin: Još opcija

en: Import from a file
sr@latin: Uvezi iz datoteke

en: Export to a file
sr@latin: Izvezi u datoteku

en: Reset to defaults
sr@latin: Vrati na podrazumevano

en: Reload %s
sr@latin: Ponovo učitaj %s

en: Settings for %s
sr@latin: Postavke za %s

en: Select or enter file to export to
sr@latin: Izaberite ili unesite datoteku u koju želite da izvezete

en: JSON files
sr@latin: JSON datoteke

en: Select a JSON file to import
sr@latin: Izaberite JSON datoteku za uvoz

en: Cancel Job
sr@latin: Otkaži zadatak

en: Do you really want to cancel this job?
sr@latin: Da li zaista želite da otkažete ovaj zadatak?

en: Keep Printing
sr@latin: Nastavi štampanje

en: Do you really want to cancel all jobs?
sr@latin: Da li zaitsta želite da otkažete sve zadatke?

en: Cancel All Jobs
sr@latin: Otkaži sve zadatke

en: Random
sr@latin: Nasumice

en: Show
sr@latin: Prikaži

en: Item
sr@latin: Stavka

en: Select a date
sr@latin: Izaberite datum

en: Select a time
sr@latin: Izaberite vreme

en: Hour
sr@latin: Čas

en: Minute
sr@latin: Minut

en: Second
sr@latin: Sekunda

en: This applet is currently enabled
sr@latin: Ovaj aplet je trenutno omogućen

en: This desklet is currently enabled
sr@latin: Ovaj desklet jе trеnutno omogućеn

en: This extension is currently enabled
sr@latin: Ova ekstenzija je trеnutno omogućеna

en: by %s
sr@latin: sa  %s

en: Configure
sr@latin: Podesi

en: This is a system applet. It cannot be removed.
sr@latin: Ovo jе sistеmski aplet. Nе možе biti obrisan.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
sr@latin: Ovo jе sistеmski dеsklеt. Nе možе biti obrisan.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
sr@latin: Ovo jе sistеmska ekstenzija. Nе možе biti obrisana.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr@latin: Ovaj aplеt sadrži pozive funkcija kojе potencijalno mogu dovesti do rušеnja ili zamrzavanja Cinnamona. Ako dođe do rušеnja ili zamrzavanja, pokušajte da ga uklonite.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr@latin: Ovaj dеsklеt sadrži pozive funkcija kojе potencijalno mogu dovesti do rušеnja ili zamrzavanja Cinnamona. Ako dođe do rušеnja ili zamrzavanja, pokušajte da ga uklonite.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sr@latin: Ova ekstenzija sadrži pozive funkcija kojе potencijalno mogu dovesti do rušеnja ili zamrzavanja Cinnamona. Ako dođe do rušеnja ili zamrzavanja, pokušajte da je uklonite.

en: About
sr@latin: O programu

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
sr@latin: Ekstenzija %s nije kompatibilna sa Vašom verzijom Cinnamona.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
sr@latin: Više primeraka je omogućeno. Da li ste sigurni da želite da ih sve uklonite?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
sr@latin: Da li zaista želite da u potpunosti uklonite %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
sr@latin: Ovo će vratiti podrazumevani skup uključenih apleta. Da li ste sigurni da želite da uradite ovo?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
sr@latin: Ovo će vratiti podrazumevani skup uključenih deskleta. Da li ste sigurni da želite da uradite ovo?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
sr@latin: Ovo ćе onemogućiti sve aktivne ekstenzije. Da li ste sigurni da želite da uradite ovo?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
sr@latin: Nešto je pošlo naopako tokom učitavanja%s. Proverite da li koristite najnoviju verziju, a zatim prijavite ovaj problem programeru.

en: Installed
sr@latin: Instalirano

en: Install
sr@latin: Instaliraj

en: Update
sr@latin: Ažuriraj

en: Sort by
sr@latin: Poređaj po

en: Popularity
sr@latin: Popularnosti

en: Date
sr@latin: Datumu

en: Upgradable
sr@latin: Nadogradivosti

en: More info
sr@latin: Više informacija

en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: Update all
sr@latin: Ažuriraj sve

en: %d update available | %d updates available
sr@latin[0]: %d ažuriranja dostupno
sr@latin[1]: %d ažuriranja dostupna
sr@latin[2]: %d ažuriranja dostupna

en: No updates available
sr@latin: Nema dostupnih ažuriranja

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
sr@latin: Kliknite na pipetu, zatim kliknite na neku boju bilo gde na Vašem monitoru da izaberete tu boju

en: Click to set a new accelerator key.
sr@latin: Kliknite da izaberete novi taster za prečicu.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
sr@latin: Pritisnite taster Esc ili ponovo kliknite da biste otkazali ovu operaciju.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
sr@latin: Pritisnite taster "Backspace" da biste izbrisali postojeće mapiranje tastera.

en: unassigned
sr@latin: nedodeljeno

en: Pick an accelerator
sr@latin: Izaberite neki taster za prečicu

en: Checking dependencies
sr@latin: Proveravanje zavisnosti

en: Please install: %s
sr@latin: Instalirajte: %s

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Open
sr@latin: O_tvori

en: Sound files
sr@latin: Zvučne datoteke

en: Downloading images:
sr@latin: Preuzimanje slika:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
sr@latin: Došlo je do greške prilikom pokušaja pristupa serveru. Pokušajte ponovo malo kasnije.

en: Refreshing the cache
sr@latin: Ažuriranje keša

en: Installing %s
sr@latin: Instaliranje %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
sr@latin: Došlo je do greške prilikom istalacije %s. Prijavite ovaj incident programeru ove aplikacije.

en: Uninstalling %s
sr@latin: Deinstaliranje %s

en: A problem occurred while removing %s.
sr@latin: Došlo je do problema prilikom uklanjanja %s.

en: 
    
    Details:  %s
sr@latin: 
    
    Detalji: %s

en: Add new entry
sr@latin: Dodaj novu stavku

en: Remove selected entry
sr@latin: Ukloni izabranu stavku

en: Edit selected entry
sr@latin: Izmeni izabranu stavku

en: Move selected entry up
sr@latin: Premesti izabranu stavku naviše

en: Move selected entry down
sr@latin: Premesti izabranu stavku naniže

en: Edit entry
sr@latin: Izmeni stavku

en: Configure accessibility features
sr@latin: Podesi svojstva pristupačnosti

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
sr@latin: lupa, govor, pristup, zumiranje, tasteri, kontrast

en: Visual
sr@latin: Vizuelno

note: Visual Aids
en: Visual Aids
sr@latin: Vizuelna pomagala

en: High contrast
sr@latin: Visok kontrast

en: Large text
sr@latin: Veliki tekst

en: Screen reader
sr@latin: Čitač ekrana

en: Configure screen reader
sr@latin: Podesi čitač ekrana

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
sr@latin: Zumiranje radne površine

en: Enable zoom
sr@latin: Omogući zumiranje

en: Magnification
sr@latin: Uvećavanje

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

en: Mouse wheel modifier
sr@latin: Modifikator točkića miša

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
sr@latin: Kada je ovaj modifikator pritisnut, obrtanjem točkića na mišu se uvećava ili umanjuje zumiranje.

en: Scroll at screen edges
sr@latin: Klizni prikaz na ivicama ekrana

en: Keep cursor centered
sr@latin: Drži pokazivač usredišten

en: Cursor moves with contents
sr@latin: Pokazivač se pomera sa sadržajem

en: Cursor pushes contents around
sr@latin: Pokazivač gura sadržaj

en: Mouse tracking mode
sr@latin: Režim praćenja pokazivača miša

en: Lens mode
sr@latin: Režim sočiva

en: Square
sr@latin: Kvadrat

en: Horizontal strip
sr@latin: Vodoravna traka

en: Vertical strip
sr@latin: Uspravna traka

en: Lens shape
sr@latin: Oblik sočiva

en: Full screen
sr@latin: Pun ekran

en: Top half
sr@latin: Gornja polovina

en: Bottom half
sr@latin: Donja polovina

en: Left half
sr@latin: Leva polovina

en: Right half
sr@latin: Desna polovina

en: Screen position
sr@latin: Položaj ekrana

en: Enable the on-screen keyboard
sr@latin: Omogući tastaturu na ekranu

en: Touch
sr@latin: Dodir

en: Full scale
sr@latin: Puna veličina

en: Scanning
sr@latin: Traženje

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
sr@latin: Raspored tastera na tastaturi

en: At the bottom of the screen
sr@latin: Na dnu ekrana

en: At the top of the screen
sr@latin: Na vrhu ekrana

en: Keyboard position
sr@latin: Položaj tastature

en: A quarter of the screen
sr@latin: Četvrtina ekrana

en: A third of the screen
sr@latin: Trećina ekrana

en: Half of the screen
sr@latin: Polovina ekrana

en: Keyboard size
sr@latin: Veličina tastature

en: Show the keyboard any time something expects input
sr@latin: Prikaži tastaturu uvek kada nešto očekuje unos

en: Show keyboard only when the user activates it
sr@latin: Prikaži tastaturu samo kada je korisnik aktivira

en: Activation mode
sr@latin: Režim aktiviranja

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
sr@latin: Pokazatelji tastature

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
sr@latin: Koristi vizuelne pokazatelje kada su Caps Lock i Num Lock tasteri pritisnuti

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
sr@latin: Koristi zvučni pokazatelj kada su Caps Lock i Num Lock tasteri pritisnuti

en: Sound to use Caps or Num Lock on
sr@latin: Zvuk za uključene tastere Caps i Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
sr@latin: Zvuk za isključene tastere Caps i Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
sr@latin: Povratna informacija o događaju (potrebno za upozorenja o pomoći pri kucanju)

en: Enable visual alerts
sr@latin: Omogući vizuelna upozorenja

en: Flash the entire monitor
sr@latin: Bljesni čitavim monitorom

en: Flash the active window
sr@latin: Bljesni aktivnim prozorom

en: Visual style
sr@latin: Vizuelni stil

en: Enable audio alerts
sr@latin: Omogući zvučna upozorenja

en: Sound to use for window alerts
sr@latin: Zvuk koji se koristi za upozorenja prozora

en: Typing assistance
sr@latin: Pomoć pri kucanju

note: Stickykeys
en: Sticky keys
sr@latin: Lepljivi tasteri

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
sr@latin: Smatraj niz tastera-modifikatora za kombinaciju

en: Disable if two modifiers are pressed together
sr@latin: Onemogući ukoliko su dva tastera-modifikatora pritisnuti zajedno

en: Alert when a modifier key is pressed
sr@latin: Upozorenje kada je taster-modifikator pritisnut

note: Slowkeys
en: Slow keys
sr@latin: Spori tasteri

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
sr@latin: Umetni zastoj između pritiska na taster i prihvatanja pritiska na taster

en: Alert when a key is pressed
sr@latin: Upozori kada je taster pritisnut

en: Alert when a key is accepted
sr@latin: Upozori kada je taster prihvaćen

en: Alert when a key is rejected
sr@latin: Upozori kada je taster odbijen

en: Acceptance delay
sr@latin: Zastoj pre prihvatanja

en: Short
sr@latin: Kratko

en: Long
sr@latin: Dugo

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
sr@latin: Odskačući tasteri

en: Ignore fast duplicate keypresses
sr@latin: Zanemari brzi dvostruki pritisak na taster

note: Mousekeys
en: Mouse keys
sr@latin: Tasteri miša

en: Control the pointer using the keypad
sr@latin: Upravljaj pokazivačem koristeći numeričke tastere

en: Initial delay
sr@latin: Početni zastoj

en: Shorter
sr@latin: Kraće

en: Longer
sr@latin: Duže

en: Acceleration time
sr@latin: Vreme ubrzanja

en: Maximum speed
sr@latin: Najveća brzina

en: Slower
sr@latin: Sporije

en: Faster
sr@latin: Brže

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
sr@latin: Okini sekundarni klik držanjem pritisnutog primarnog tastera

en: Trigger a click when the pointer hovers
sr@latin: Okini klik kada se pokazivač zadrži iznad

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
sr@latin: Zastoj

en: Motion threshold
sr@latin: Prag osetljivosti na pokret

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
sr@latin: Mali

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
sr@latin: Veliki

en: Actions
sr@latin: Radnje

en: Manage
sr@latin: Upravljaj

en: Download
sr@latin: Preuzmi

en: Layout
sr@latin: Raspored

en: Enable
sr@latin: Omogući

en: Disable
sr@latin: Onemogući

en: Remove all
sr@latin: Ukloni sve

en: Manage Cinnamon applets
sr@latin: Upravljanje apletima Cinnamona

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
sr@latin: Možete da uklonite pojedine primerke u režimu izmene panela putem kontekstualnog menija.

en: applet
sr@latin: aplet

en: Installed applets
sr@latin: Instalirani apleti

en: Reset all
sr@latin: Vrati sve na početno stanje

en: Previous Panel
sr@latin: Prethodni panel

en: Next Panel
sr@latin: Sledeći panel

en: Solid color
sr@latin: Jednoobrazna boja

en: Horizontal gradient
sr@latin: Vodoravni preliv

en: Vertical gradient
sr@latin: Uspravni preliv

en: No picture
sr@latin: Nema fotografije

en: Mosaic
sr@latin: Mozaik

en: Centered
sr@latin: Usredišten

en: Scaled
sr@latin: Promenjeno u srazmeri

en: Stretched
sr@latin: Razvučeno

en: Spanned
sr@latin: Rastegnuto

en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

en: Change your desktop's background
sr@latin: Promeni pozadinu radne površine

en: background, picture, slideshow
sr@latin: pozadina, slika, prezentacija

en: Backgrounds
sr@latin: Pozadine

en: Add Folder
sr@latin: Dodaj direktorijum

en: Add new folder
sr@latin: Dodaj novi direktorijum

en: Remove selected folder
sr@latin: Ukloni izabrani direktorijum

en: Play backgrounds as a slideshow
sr@latin: Prikaži pozadine u pokretnom prikazu

en: minutes
sr@latin: minuta

en: Play images in random order
sr@latin: Prikaži slike nasumičnim redom

en: Picture aspect
sr@latin: Proporcije slike

en: Manage date and time settings
sr@latin: Upravljaj podešavanjima datuma i vremena

en: time, date, calendar, format, network, sync
sr@latin: vreme, datum, kalendar, format, mreža, usklađivanje

en: Date & Time
sr@latin: Datum i vreme

en: Date and Time
sr@latin: Datum i vreme

en: Network time
sr@latin: Vreme sa mreže

en: Manually set date and time
sr@latin: Ručno podešavanje datuma i vremena

en: Use 24h clock
sr@latin: Koristi 24-časovni časovnik

en: Display the date
sr@latin: Prikaži datum

en: Display seconds
sr@latin: Prikaži sekunde

en: Use locale default
sr@latin: Koristi lokalne podrazumevane vrednosti

en: Sunday
sr@latin: nedelja

en: Monday
sr@latin: ponedeljak

en: First day of week
sr@latin: Prvi dan u nedelji

en: City
sr@latin: Grad

en: System
sr@latin: Sistem

en: Source Code
sr@latin: Izvorni kod

en: File Manager
sr@latin: Menadžer datoteka

en: Plain Text
sr@latin: Neformatiran tekst

en: Select an application for audio CDs
sr@latin: Izaberi aplikaciju za zvučni CD

en: Select an application for video DVDs
sr@latin: Izaberi aplikaciju za video DVD

en: Select an application to run when a music player is connected
sr@latin: Izaberite aplikaciju koja se pokreće kada je muzički plejer povezan

en: Select an application to run when a camera is connected
sr@latin: Izaberite aplikaciju koja se pokreće kada je foto-aparat povezan

en: Software
sr@latin: Softver

en: Select an application for software CDs
sr@latin: Izaberite aplikaciju za CD sa softverom

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sr@latin: muzički DVD

en: blank Blu-ray disc
sr@latin: prazan Blu-rej disk

en: blank CD disc
sr@latin: prazan CD disk

en: blank DVD disc
sr@latin: prazan DVD disk

en: blank HD DVD disc
sr@latin: prazan HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
sr@latin: Blu-rej video disk

en: e-book reader
sr@latin: Čitač e-knjiga

en: HD DVD video disc
sr@latin: HD DVD video disk

en: Picture CD
sr@latin: CD sa slikama

en: Super Video CD
sr@latin: Super video CD

en: Windows software
sr@latin: Windows softver

en: Ask what to do
sr@latin: Pitaj šta da radiš

en: Open folder
sr@latin: Otvori direktorijum

en: Do nothing
sr@latin: Ne radi ništa

en: Other Media
sr@latin: Drugi mediji

en: Select how other media should be handled
sr@latin: Izaberite kako će se upravljati ostalim medijima

en: _Action:
sr@latin: _Radnja:

en: Preferred Applications
sr@latin: Preferirane aplikacije

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
sr@latin: mediji, podrazumevane vrednosti, aplikacije, programi, uklonjivi, pretraživač, e-pošta, kalendar, muzika, video, fotografije, slike, cd, automatska reprodukcija, omiljeno, aplikacije

en: Preferred applications
sr@latin: Preferirane aplikacije

en: Removable media
sr@latin: Uklonjivi mediji

en: Prompt or start programs on media insertion
sr@latin: Pitaj ili pokreni programe prilikom umetanja medija

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
sr@latin: Ostali m_ediji...

en: Manage your Cinnamon desklets
sr@latin: Upravljaj deskletima Cinnamona

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
sr@latin: Možete da uklonite određene primerke sa radne površine korišćenjem kontekstualnog menija tog deskleta

en: desklet, desktop, slideshow
sr@latin: desklet, radna površina, pokretni prikaz

en: Desklets
sr@latin: Deskleti

en: General Settings
sr@latin: Opšta podešavanja

en: General Desklets Settings
sr@latin: Opšta podešavanja deskleta

en: No decoration
sr@latin: Bez dekoracije

en: Border only
sr@latin: Samo ivice

en: Border and header
sr@latin: Ivice i zaglavlje

en: Decoration of desklets
sr@latin: Dekoracija deskleta

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
sr@latin: Napomena: neki deskleti traže da ivice/zaglavlja uvek budu prisutni

en: Such requirements override the settings selected here
sr@latin: Takvi zahtevi imaju prednost u odnosu na ovde izabrana podešavanja

en: Snap desklets to grid
sr@latin: Prilepi desklete po mrežastom šablonu

en: Width of desklet snap grid
sr@latin: Širina mrežastog šablona za desklete

en: Installed desklets
sr@latin: Instalirani deskleti

en: Manage your desktop icons
sr@latin: Upravljanje ikonama na radnoj površini

en: desktop, home, button, trash
sr@latin: radna površina, lični direktorijum, dugme, kanta za smeće

en: Desktop
sr@latin: Radna površina

en: Manage display settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima ekrana

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
sr@latin: displej, ekran, monitor, prikaz, rezolucija, dvojni, lcd

en: Disable automatic screen rotation
sr@latin: Onemogući automatsko rotiranje ekrana

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
sr@latin: Izaberite ovu opciju da bi se onemogućilo automatsko rotiranje ekrana na hardveru koji je opremljen podržanim akcelerometrima.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
sr@latin: Omogući kontrole delimičnog razmeravanja (skaliranja) prikaza na ekranu (eksperimentalna funkcija)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
sr@latin: Izaberite ovu opciju da bi se prikazale dodatne kontrole formata prikaza na ekranu radi razmeravanja (skaliranja) prikaza za svaki pojedinačni monitor.

en: Control Cinnamon visual effects.
sr@latin: Upravljanje vizuelnim efektima Cinnamona.

en: Effects
sr@latin: Efekti

en: Effects on dialog boxes
sr@latin: Efekti na okvirima za dijalog

en: Effects on menus
sr@latin: Efekti na menijima

en: Session startup animation
sr@latin: Animacija na početku sesije

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
sr@latin: Efekat iščezavanja na Cinnamonovim kliznim poljima (kao spisak aplikacija u Meniju)

en: Window effects
sr@latin: Efekti na prozorima

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
sr@latin: Nijedan

en: Traditional
sr@latin: Tradicionalno

en: Fly
sr@latin: Let

en: Closing windows
sr@latin: Zatvaranje prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
sr@latin: Iščezavanje

en: Minimizing windows
sr@latin: Umanjivanje prozora

en: Manage your Cinnamon extensions
sr@latin: Upravljajte ekstenzijama Cinnamona

en: extension, addon
sr@latin: ekstenzija, dodatak

en: Extensions
sr@latin: Ekstenzije

en: Installed extensions
sr@latin: Instalirane ekstenzije

en: Disable all
sr@latin: Onemogući sve

en: Configure system fonts
sr@latin: Postavke sistemskih fontova

en: font, size, small, large
sr@latin: font, veličina, mali, veliki

en: Font Selection
sr@latin: Izbor fontova

en: Default font
sr@latin: Podrazumevani font

en: Desktop font
sr@latin: Font za radnu površinu

en: Document font
sr@latin: Font za dokumente

en: Monospace font
sr@latin: Font fiksne širine

en: Window title font
sr@latin: Font za nazive prozora

en: Font Settings
sr@latin: Postavke fontova

en: Grayscale
sr@latin: Tonovi sive

en: Slight
sr@latin: Blago

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
sr@latin: Srednje

en: Full
sr@latin: Potpuno

en: Vertical RGB
sr@latin: Uspravni RGB

en: Vertical BGR
sr@latin: Uspravni BGR

en: Text scaling factor
sr@latin: Faktor promene veličine teksta

en: Hinting
sr@latin: Blago naglašavanje

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
sr@latin: Blago naglašavanje omogućava prikaz jasnog, čitljivog teksta na ekranu.

en: Antialiasing
sr@latin: Umekšavanje ivica

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
sr@latin: Umekšavanje ivica čini tekst na ekranu glatkim i lakšim za čitanje

en: RGBA Order
sr@latin: Redosled RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
sr@latin: Redosled podpiksela na LCD ekranu, koristi se jedino kada je umekšavanje ivica podešeno na 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
sr@latin: Razne lične preferencije Cinnamona

en: logging, click
sr@latin: evidentiranje, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
sr@latin: Opšte

en: Compositor Options
sr@latin: Opcije slaganja prikaza

en: Disable compositing for full-screen windows
sr@latin: Onemogući slaganje prikaza za prozore preko celog ekrana

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
sr@latin: Izaberite ovu opciju da bi aplikacije koje se prikazuju preko celog ekrana zaobišle menadžera slaganja prikaza i radile punom brzinom. Odznačite ukoliko dođe do cepanja slike u režimu prikaza preko punog ekrana.

en: Miscellaneous Options
sr@latin: Razne opcije

en: Enable timer when logging out or shutting down
sr@latin: Omogući odbrojavanje prilikom odjave ili isključivanja

en: Timer delay
sr@latin: Zastoj pre početka odbrojavanja

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
sr@latin: sekundi

en: Memory limit
sr@latin: Ograničenje memorije

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
sr@latin: Ponovo pokreni Cinnamon kada koristi isuviše memorije

en: Check frequency
sr@latin: Proveri frekvenciju

en: Switch to right workspace
sr@latin: Prebaci se na desni radni prostor

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
sr@latin: Prebaci se na levi radni prostor

en: Minimize window
sr@latin: Umanji prozor

note: Windows
en: Maximize window
sr@latin: Uvećaj prozor

en: Close window
sr@latin: Zatvori prozor

en: Move window to right workspace
sr@latin: Pomeri prozor na desni radni prostor

en: Move window to left workspace
sr@latin: Pomeri prozor na levi radni prostor

en: Push tile up
sr@latin: Gurni pločicu gore

en: Push tile down
sr@latin: Gurni pločicu dole

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
sr@latin: Gurni pločicu ulevo

en: Push tile right
sr@latin: Gurni pločicu udesno

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
sr@latin: Prikaži radnu površinu

en: Volume up
sr@latin: Pojačaj zvuk

en: Volume down
sr@latin: Utišaj zvuk

note: Sound and Media
en: Volume mute
sr@latin: Isključi zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
sr@latin: Reprodukcija / Pauza

en: Next track
sr@latin: Sledeća numera

en: Previous track
sr@latin: Prethodna numera

en: Run a command
sr@latin: Izvrši naredbu

en: Enter a command
sr@latin: Unesite naredbu

en: Manage hotcorner settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima vrućih kutaka

en: hotcorner, overview, scale, expo
sr@latin: vrući kutak, pregled, uvećavanje, pregled radnih prostora

en: Hot Corners
sr@latin: Vrući kutci

en: Show all workspaces
sr@latin: Prikaži sve radne prostore

note: Expo
en: Show all windows
sr@latin: Prikaži sve prozore

en: Enable this corner
sr@latin: Omogući ovaj kutak

en: Type a command...
sr@latin: Ukucaj naredbu...

en: Activation delay (ms)
sr@latin: Zastoj pre aktivacije (ms)

en: Unknown size
sr@latin: Nepoznata veličina

en: Unknown CPU
sr@latin: Nepoznati centralni procesor

en: Operating System
sr@latin: Operativni sistem

en: Cinnamon Version
sr@latin: Verzija Cinnamona

en: Processor
sr@latin: Procesor

en: Memory
sr@latin: Memorija

en: Hard Drives
sr@latin: Hard diskovi

en: Hard Drive
sr@latin: Hard disk

en: Graphics Card
sr@latin: Grafička karta

en: Display system information
sr@latin: Prikaži podatke o sistemu

en: System Info
sr@latin: Podaci o sistemu

en: Upload system information
sr@latin: Pošalji podatke o sistemu

en: No personal information included
sr@latin: Nijedan lični podatak nije sadržan

en: Troubleshooting
sr@latin: Rešavanje problema

en: Windows
sr@latin: Prozori

en: Positioning
sr@latin: Pozicioniranje

en: Tiling and Snapping
sr@latin: Upločavanje i prilepljivanje prozora

en: Inter-workspace
sr@latin: Između radnih prostora

en: Inter-monitor
sr@latin: Između monitora

en: Workspaces
sr@latin: Radni prostori

en: Direct Navigation
sr@latin: Direktna navigacija

en: Screenshots and Recording
sr@latin: Snimci ekrana i snimanje

en: Launchers
sr@latin: Pokretači

en: Sound and Media
sr@latin: Zvuk i mediji

en: Quiet Keys
sr@latin: Tihi tasteri

en: Universal Access
sr@latin: Opšti pristup

en: Custom Shortcuts
sr@latin: Prilagođene prečice

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
sr@latin: Prikaži ekran za izbor prozora

en: Show the workspace selection screen
sr@latin: Prikaži ekran za izbor radnog prostora

en: Cycle through open windows
sr@latin: Kruži između otvorenih prozora

en: Cycle backwards through open windows
sr@latin: Kruži unazad između otvorenih prozora

en: Cycle through open windows of the same application
sr@latin: Kruži između otvorenih prozora jedne iste aplikacije

en: Cycle backwards through open windows of the same application
sr@latin: Kruži unazad između otvorenih prozora jedne iste aplikacije

en: Run dialog
sr@latin: Okvir za dijalog za izvršenje naredbe

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
sr@latin: Uključi/isključi napredne kontrole i upravljanje

en: Unmaximize window
sr@latin: Vrati na prethodnu veličinu prozora

en: Activate window menu
sr@latin: Aktiviraj meni prozora

en: Raise window
sr@latin: Podigni prozor

en: Lower window
sr@latin: Spusti prozor

en: Toggle maximization state
sr@latin: Promeni stanje uvećanja

en: Toggle fullscreen state
sr@latin: Promeni stanje prikaza preko celog ekrana

en: Toggle shaded state
sr@latin: Promeni stanje osenčenosti

en: Toggle always on top
sr@latin: Promeni stanje uvek preko ostalih

en: Toggle showing window on all workspaces
sr@latin: Promeni stanje prikaza prozora na svim radnim prostorima

en: Increase opacity
sr@latin: Umanji prozirnost

en: Decrease opacity
sr@latin: Povećaj prozirnost

en: Toggle vertical maximization
sr@latin: Promeni stanje uspravnog uvećanja

en: Toggle horizontal maximization
sr@latin: Promeni stanje vodoravnog uvećanja

note: Windows - Positioning
en: Resize window
sr@latin: Promeni veličinu prozora

en: Move window
sr@latin: Pomeri prozor

en: Center window in screen
sr@latin: Postavi prozor na sredinu ekrana

en: Move window to upper-right
sr@latin: Pomeri prozor gore i udesno

en: Move window to upper-left
sr@latin: Pomeri prozor gore i ulevo

en: Move window to lower-right
sr@latin: Pomeri prozor dole i udesno

en: Move window to lower-left
sr@latin: Pomeri prozor dole i ulevo

en: Move window to right edge
sr@latin: Pomeri prozor do desne ivice

en: Move window to top edge
sr@latin: Pomeri prozor do gornje ivice

en: Move window to bottom edge
sr@latin: Pomeri prozor do donje ivice

en: Move window to left edge
sr@latin: Pomeri prozor do leve ivice

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
sr@latin: Pomeri prozor na novi radni prostor

en: Move window to workspace 1
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 1

en: Move window to workspace 2
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 2

en: Move window to workspace 3
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 3

en: Move window to workspace 4
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 4

en: Move window to workspace 5
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 5

en: Move window to workspace 6
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 6

en: Move window to workspace 7
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 7

en: Move window to workspace 8
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 8

en: Move window to workspace 9
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 9

en: Move window to workspace 10
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 10

en: Move window to workspace 11
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 11

en: Move window to workspace 12
sr@latin: Pomeri prozor na radni prostor 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
sr@latin: Pomeri prozor na levi monitor

en: Move window to right monitor
sr@latin: Pomeri prozor na desni monitor

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 2
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 4

en: Switch to workspace 5
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 5

en: Switch to workspace 6
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 6

en: Switch to workspace 7
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 7

en: Switch to workspace 8
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 8

en: Switch to workspace 9
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 9

en: Switch to workspace 10
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 10

en: Switch to workspace 11
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 11

en: Switch to workspace 12
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 12

note: System
en: Log out
sr@latin: Odjavi me

en: Shut down
sr@latin: Isključi

en: Lock screen
sr@latin: Zaključaj ekran

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
sr@latin: Snimi određeni deo ekrana

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sr@latin: Kopiraj snimak dela ekrana u klipbord

en: Take a screenshot
sr@latin: Snimi ekran

en: Copy a screenshot to clipboard
sr@latin: Kopiraj snimak ekrana u klipbord

en: Take a screenshot of a window
sr@latin: Snimi prozor

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sr@latin: Kopiraj snimak prozora u klipbord

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
sr@latin: Promeni stanje snimanja radne površine (zahteva ponovo pokretanje Cinnamona)

en: Rotate display
sr@latin: Rotiraj prikaz na ekranu

en: Orientation Lock
sr@latin: Zaključaj orijentaciju prikaza

en: Increase screen brightness
sr@latin: Povećaj osvetljenje ekrana

en: Decrease screen brightness
sr@latin: Smanji osvetljenost ekrana

en: Toggle keyboard backlight
sr@latin: Promeni stanje pozadinskog osvetljenja tastature

en: Increase keyboard backlight level
sr@latin: Povećaj nivo pozadinskog osvetljenja tastature

en: Decrease keyboard backlight level
sr@latin: Smanji nivo pozadinskog osvetljenja tastature

en: Toggle touchpad state
sr@latin: Promeni stanje tačpeda

en: Turn touchpad on
sr@latin: Uključi tačped

en: Turn touchpad off
sr@latin: Isključi tačped

en: Show power statistics
sr@latin: Prikaži statistiku potrošnje energije

note: Launchers
en: Launch terminal
sr@latin: Pokreni terminal

en: Launch help browser
sr@latin: Pokreni pregledač za pomoć

en: Launch calculator
sr@latin: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
sr@latin: Pokreni program za e-poštu

en: Launch web browser
sr@latin: Pokreni internet pregledač

en: Home folder
sr@latin: Lični direktorijum

en: Mic mute
sr@latin: Isključivanje mikrofona

en: Launch media player
sr@latin: Pokreni medija plejer

en: Pause playback
sr@latin: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
sr@latin: Prekini reprodukciju

en: Eject
sr@latin: Izbaci

en: Rewind
sr@latin: Premotaj unazad

en: Fast-forward
sr@latin: Premotaj brzo unapred

en: Repeat
sr@latin: Ponovi

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
sr@latin: Isključen zvuk (tiho)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
sr@latin: Utišan zvuk (tiho)

en: Volume up (Quiet)
sr@latin: Pojačan zvuk (tiho)

note: Universal Access
en: Zoom in
sr@latin: Zumiraj - uvećanje

en: Zoom out
sr@latin: Zumiraj - smanjivanje

en: Turn screen reader on or off
sr@latin: Uključi ili isključi čitač ekrana

en: Increase text size
sr@latin: Povećaj veličinu teksta

en: Decrease text size
sr@latin: Smanji veličinu teksta

en: High contrast on or off
sr@latin: Uključen ili isključen visoki kontrast

en: Manage keyboard settings and shortcuts
sr@latin: Upravljanje podešavanjima tastature i prečicama

en: keyboard, shortcut, hotkey
sr@latin: tastatura, prečica, prečica

en: Key repeat
sr@latin: Ponavljanje tastera

en: Typing
sr@latin: Kucanje

en: Enable key repeat
sr@latin: Omogući ponavljanje tastera

en: Repeat delay:
sr@latin: Zastoj pre ponavljanja:

en: Repeat speed:
sr@latin: Brzina ponavljanja:

en: Slow
sr@latin: Sporo

en: Fast
sr@latin: Brzo

en: Text cursor
sr@latin: Kursor teksta

en: Text cursor blinks
sr@latin: Kursor teksta žmiga

en: Blink speed:
sr@latin: Brzina žmiganja:

en: Shortcuts
sr@latin: Prečice

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
sr@latin: Da promenite kombinaciju tastera, kliknite na nju i pritisnite novu kombinaciju, ili pritisnite brisanje unazad da je obrišete.

en: Add custom shortcut
sr@latin: Dodaj prilagođenu prečicu

en: Remove custom shortcut
sr@latin: Ukloni prilagođenu prečicu

en: Categories
sr@latin: Kategorije

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
sr@latin: Prečice na tastaturi

en: Keyboard bindings
sr@latin: Kombinacije tastera

en: Layouts
sr@latin: Rasporedi

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
sr@latin: Ova kombinacija tastera, <b>%(combination)s</b> je trenutno u upotrebi i koristi je <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
sr@latin: Ukoliko nastavite, ova kombinacija će biti ponovo dodeljena <b>%(new)s<b/>.

en: Do you want to continue with this operation?
sr@latin: Da li želite da nastavite sa ovom radnjom?

en: Reset to default
sr@latin: Vrati na podrazumevanu vrednost

en: Select a file
sr@latin: Izaberite datoteku

en: Control mouse and touchpad settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima miša i tačpeda

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
sr@latin: miš, tačped, sinaptički, dvoklik

en: Mouse and Touchpad
sr@latin: Miš i tačped

en: Left handed (mouse buttons inverted)
sr@latin: Za levoruke (tasteri na mišu su obrnuti)

en: Reverse scrolling direction
sr@latin: Obrnuti smer kliznog listanja

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
sr@latin: Pokaži poziciju pokazivača miša kada je pritisnut taster Ctrl

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
sr@latin: Oponašaj srednji klik istovremenim pritiskom na levi i desni taster miša

en: Drag-and-drop threshold
sr@latin: Prag osetljivosti za prevlačenje i ispuštanje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
sr@latin: pikseli

en: Pointer size and speed
sr@latin: Veličina i brzina pokazivača miša

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Smaller
sr@latin: Manji

en: Larger
sr@latin: Veći

en: Acceleration
sr@latin: Ubrzanje

en: Double-Click timeout
sr@latin: Pauza između dva klika dvoklika

en: Timeout
sr@latin: Pauza

en: Double-click test
sr@latin: Proba dvoklika

en: Tap to click
sr@latin: Kucni za klik

en: Disable touchpad while typing
sr@latin: Onemogući tačped dok kucam

en: Use multiple fingers for right and middle click
sr@latin: Koristi više prstiju za desni i srednji klik

en: Click actions
sr@latin: Radnje klikova

en: Scrolling
sr@latin: Klizni prikaz

en: Success!
sr@latin: Uspelo je!

en: Two-finger scrolling
sr@latin: Klizni prikaz sa dva prsta

en: Edge scrolling
sr@latin: Klizni prikaz povlačenjem po ivici

en: Scrolling method
sr@latin: Način kliznog prikaza

en: Notification preferences
sr@latin: Preferencije za obaveštenja

en: notifications
sr@latin: obaveštenja

en: Notification settings
sr@latin: Podešavanja obaveštenja

en: Enable notifications
sr@latin: Omogući obaveštenja

en: Remove notifications after their timeout is reached
sr@latin: Ukloni obaveštenja po isteku zadatog vremena prikaza

en: Show notifications on the bottom side of the screen
sr@latin: Prikaži obaveštenja na donjoj strani ekrana

en: Display a test notification
sr@latin: Prikaži probno obaveštenje

en: Media keys OSD
sr@latin: Medijski tasteri za prikaz na ekranu (OSD)

en: Center Zone
sr@latin: Centralna zona

en: Panel height:
sr@latin: Visina panela:

en: Left Zone
sr@latin: Leva zona

en: Right Zone
sr@latin: Desna zona

en: Panel width:
sr@latin: Širina panela:

en: Top Zone
sr@latin: Gornja zona

en: Bottom Zone
sr@latin: Donja zona

en: Panel Visibility
sr@latin: Vidljivost panela

en: Auto hide panel
sr@latin: Automatski sakrij panel

en: Always show panel
sr@latin: Uvek prikaži panel

en: Intelligently hide panel
sr@latin: Inteligentno sakrij panel

en: Auto-hide panel
sr@latin: Automatski sakrij panel

en: Show delay
sr@latin: Zastoj pre prikazivanja

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
sr@latin: milisekundi

en: Hide delay
sr@latin: Zastoj pre sakrivanja

en: Customize
sr@latin: Prilagodi

en: Panel appearance
sr@latin: Izgled panela

en: Allow theme to determine font size
sr@latin: Dozvoli temi da odredi veličinu fonta

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
sr@latin: Veličina fonta

en: Scale to panel size exactly
sr@latin: Uvećaj tačno do veličine panela

en: Scale to panel size optimally
sr@latin: Uvećaj optimalno do veličine panela

en: Colored icon size
sr@latin: Veličina ikona u boji

en: Symbolic icon size
sr@latin: Veličina simboličkih ikona

en: Manage Cinnamon panel settings
sr@latin: Upravljaj podešavanjima Cinnamonovog panela

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
sr@latin: panel, visina, dole, gora, automatsko sakrivanje, veličina, raspored

en: Previous panel
sr@latin: Prethodni panel

en: Next panel
sr@latin: Sledeći panel

en: General Panel Options
sr@latin: Opšte opcije panela

en: Add new panel
sr@latin: Dodaj novi panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
sr@latin: Dozvoli pokazivaču da prolazi kroz ivice panela

en: Shut down immediately
sr@latin: Isključi odmah

en: 30 seconds
sr@latin: 30 sekundi

en: 60 seconds
sr@latin: 60 sekundi

en: 90 seconds
sr@latin: 90 sekundi

en: 2 minutes
sr@latin: 2 minuta

en: 5 minutes
sr@latin: 5 minuta

en: 10 minutes
sr@latin: 10 minuta

en: 15 minutes
sr@latin: 15 minuta

en: 30 minutes
sr@latin: 30 minuta

en: 45 minutes
sr@latin: 45 minuta

en: 1 hour
sr@latin: 1 čas

en: 2 hours
sr@latin: 2 časa

en: 3 hours
sr@latin: 3 časa

en: Never
sr@latin: Nikada

en: Unknown time
sr@latin: Nepoznato vreme

en: hours
sr@latin: časa

en: Manage power settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima napajanja

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
sr@latin: napajanje energijom, suspendovanje, hibernacija, laptop, desktop, osvetljenje, čuvar ekrana

en: Power Management
sr@latin: Upravljanje energijom

en: On A/C power
sr@latin: Na mrežnom napajanju

en: On battery power
sr@latin: Na napajanju iz baterije

en: Turn off the screen when inactive for
sr@latin: Isključi ekran kada je neaktivan

en: Suspend when inactive for
sr@latin: Suspenduj kada je neaktivan

en: When the lid is closed
sr@latin: Kada je preklopni ekran spušten

en: Extra options
sr@latin: Dodatne opcije

en: When the power button is pressed
sr@latin: Kada je pritisnuto dugme za uključivanje/isključivanje

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
sr@latin: Izvrši radnju kada je preklopni ekran spušten čak i ako je spoljašnji monitor priključen

en: When the battery is critically low
sr@latin: Kada je nivo napunjenosti baterije kritično nizak

en: Enable Hybrid Sleep
sr@latin: Omogući hibridno spavanje

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
sr@latin: Zameni suspendovanje hibridnim spavanjem

en: Enable Hibernate after suspend
sr@latin: Omogući stanje hibernacije posle stanja suspendovanja

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
sr@latin: Najpre uvedi računar u stanje suspenzije, a zatim u stanje hibernacije nakon određenog vremena.

en: Power
sr@latin: Napajanje energijom

en: Batteries
sr@latin: Baterije

en: Screen brightness
sr@latin: Osvetljenost ekrana

en: On battery, dim screen when inactive
sr@latin: Kada se napaja sa baterije, zatamni ekran kada miruje

en: Brightness level when inactive
sr@latin: Nivo osvetljenja kada miruje

en: Dim screen after inactive for
sr@latin: Zatamni ekran nakon mirovanja od

en: Backlight brightness
sr@latin: Nivo pozadinskog osvetljenja

en: Devices
sr@latin: Uređaji

en: Caution low UPS, %s remaining
sr@latin: Oprez: nizak nivo napunjenosti neprekidnog napajanja (UPS), preostalo je %s

en: Using UPS power - %s remaining
sr@latin: Koristim energiju iz neprekidnog napajanja (UPS) - preostalo je %s

en: Caution low UPS
sr@latin: Oprez: nizak nivo napunjenosti neprekidnog napajanja (UPS)

en: Using UPS power
sr@latin: Koristim energiju iz neprekidnog napajanja (UPS)

en: Charging - %s until fully charged
sr@latin: Punjenje - %s do potpune napunjenosti

en: Caution low battery, %s remaining
sr@latin: Oprez: nizak nivo napunjenosti baterije, preostalo je %s

en: Using battery power - %s remaining
sr@latin: Koristim energiju iz baterije - preostalo je %s

en: Charging - fully charged
sr@latin: Punjenje - potpuno napunjena

en: Empty
sr@latin: Ispražnjena

en: Battery
sr@latin: Baterija

en: Uninterruptible power supply
sr@latin: Neprekidno napajanje (UPS)

en: Wireless mouse
sr@latin: Bežični miš

en: Wireless Keyboard
sr@latin: Bežična tastatura

en: Personal digital assistant
sr@latin: Lični digitalni asistent (PDA)

en: Cellphone
sr@latin: Mobilni telefon

en: Ask
sr@latin: Pitaj

en: Cinnamon privacy settings
sr@latin: Postavke privatnosti Cinnamona

en: privacy, recent, gtk, private
sr@latin: privatnost, skorašnje, gtk, privatno

en: Privacy
sr@latin: Privatnost

en: Remember recently accessed files
sr@latin: Zapamti datoteke kojima je nedavno pristupano

en: Recent files
sr@latin: Nedavno korišćene datoteke

en: Never forget old files
sr@latin: Nikada ne zaboravljaj stare datoteke

en: Number of days to remember old files
sr@latin: Broj dana za pamćenje starih datoteka

en: Internet connectivity
sr@latin: Povezanost sa internetom

en: Check connectivity
sr@latin: Proveri povezanost

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
sr@latin: Proveri da li mrežna povezivanja imaju pristup internetu. Ovo omogućava otkrivanje portala za proveru identiteta, ali i stvara povremeni mrežni saobraćaj.

en: Lock immediately
sr@latin: Zaključaj odmah

en: 2 seconds
sr@latin: 2 sekunde

en: 15 seconds
sr@latin: 15 sekundi

en: 1 minute
sr@latin: 1 minut

en: 3 minutes
sr@latin: 3 minuta

en: Manage screen lock settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima zaključavanja ekrana

en: screensaver, lock, away, message
sr@latin: čuvar ekrana, zaključaj, odsutan, poruka

en: Screensaver
sr@latin: Čuvar ekrana

en: Screensaver settings
sr@latin: Postavke čuvara ekrana

en: Delay before starting the screensaver
sr@latin: Zastoj pre pokretanja čuvara ekrana

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
sr@latin: Ova opcija određuje koliko dugo će se čekati pre pokretanja čuvara ekrana, kada se računar ne koristi

en: Lock settings
sr@latin: Postavke zaključavanja

en: Lock the computer when put to sleep
sr@latin: Zaključaj računar kada je u režimu spavanja

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
sr@latin: Omogući ovu opciju da bi računar tražio lozinku kada se probudi iz režima suspenzije

en: Lock the computer after the screensaver starts
sr@latin: Zaključaj računar kada se čuvar ekrana pokrene

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
sr@latin: Omogući ovu opciju da bi računar tražio lozinku kada se ekran isključi, ili kada se čuvar ekrana aktivira posle određenog perioda mirovanja

en: Delay before locking
sr@latin: Zastoj pre zaključavanja

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
sr@latin: Ova opcija određuje vremenski period za čekanje pre nego što ekran bude zaključan, posle prikazivanja čuvara ekrana ili posle isključivanja čuvara ekrana

en: Always show the clock
sr@latin: Uvek prikaži časovnik

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
sr@latin: Prikaži časovnik i na slici pozadine, umesto samo na ekranu za otključavanje

en: Use a custom date and time format
sr@latin: Koristi prilagođene formate za datum i vreme

en: Time Format
sr@latin: Format prikazivanja vremena

en: Date Format:
sr@latin: Format prikazivanja datuma:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
sr@latin: Prikaži informacije o sintaksi formata prikazivanja vremena

en: Time Font
sr@latin: Font za prikazivanje vremena

en: Date Font
sr@latin: Font za prikazivanje datuma

en: Away message
sr@latin: Poruka kada ste otsutni

en: Show this message when the screen is locked
sr@latin: Prikaži ovu poruku kada je ekran zaključan

en: This is the default message displayed on your lock screen
sr@latin: Ovo je podrazumevana poruka koja se prikazuje na zaključanom ekranu

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
sr@latin: Zatraži prilagođenu poruku pri zaključavanju ekrana iz menija

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
sr@latin: Ova opcija omogućava da ukucate poruku svaki put kada budete zaključavali ekran iz menija

en: Allow keyboard shortcuts
sr@latin: Dozvoli prečice na tastaturi

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
sr@latin: Dozvoli prečice poput kontrole jačine zvuka i kontrolnih tastera medija da budu korišćene na zaključanom ekranu

en: Show media player controls
sr@latin: Prikaži kontrole medija plejera

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
sr@latin: Za kompatibilne plejere, prikaži kontrolne tastere za reprodukciju medijskog sadržaja

en: Show album art
sr@latin: Prikaži omote albuma

en: If available, show album art while media is playing
sr@latin: Ukoliko postoji, prikaži omot albuma dok se medijski sadržaj reprodukuje

en: Show info panel
sr@latin: Prikaži panel sa informacijama

en: Show the number of missed notifications and the battery status
sr@latin: Prikaži broj propuštenih obaveštenja i stanje baterije

en: Allow floating clock and album art widgets
sr@latin: Dozvoli prikaz plutajućeg časovnika i vidžete sa omotima albuma

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
sr@latin: Kada je podrazumevani čuvar ekrana aktivan, dozvoli da vidžeti časovnika i omota albuma nasumično plutaju po ekranu

en: Starting Cinnamon
sr@latin: Pokretanje Cinnamona

en: Leaving Cinnamon
sr@latin: Napuštanje Cinnamona

en: Switching workspace
sr@latin: Promena radnog prostora

en: Opening new windows
sr@latin: Otvaranje novih prozora

en: Maximizing windows
sr@latin: Uvećavanje prozora

en: Unmaximizing windows
sr@latin: Vraćanje na prethodnu veličinu prozora

en: Tiling and snapping windows
sr@latin: Upločavanje i prilepljivanje prozora

en: Inserting a device
sr@latin: Umetanje uređaja

en: Removing a device
sr@latin: Uklanjanje uređaja

en: Showing notifications
sr@latin: Prikazivanje obaveštenja

en: Changing the sound volume
sr@latin: Promena nivoa jačine zvuka

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
sr@latin: Prednji levi

en: Front Right
sr@latin: Prednji desni

en: Front Center
sr@latin: Prednji srednji

en: Rear Left
sr@latin: Zadnji levi

en: Rear Right
sr@latin: Zadnji desni

en: Rear Center
sr@latin: Zadnji srednji

en: Subwoofer
sr@latin: Niskotonac

en: Side Left
sr@latin: Bočni levi

en: Side Right
sr@latin: Bočni desni

en: Volume:
sr@latin: Jačina zvuka:

en: Softer
sr@latin: Tiše

en: Louder
sr@latin: Glasnije

en: Muted
sr@latin: Isključen zvuk

en: Click to unmute
sr@latin: Klikni da uključiš zvuk

en: Click to mute
sr@latin: Klikni da isključiš zvuk

en: Balance
sr@latin: Balans

en: Rear
sr@latin: Zadnji

en: Front
sr@latin: Prednji

en: Soft
sr@latin: Tiho

en: Loud
sr@latin: Glasno

en: Input level
sr@latin: Nivo ulaza

en: Output profile
sr@latin: Profil izlaza

en: Test sound
sr@latin: Probni zvuk

en: Test Sound
sr@latin: Probni zvuk

en: Manage sound settings
sr@latin: Upravljanje podešavanjima zvuka

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
sr@latin: zvuk, mediji, muzika, zvučnici, audio, mikrofon, slušalice

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Output
sr@latin: Izlaz

en: Device
sr@latin: Uređaj

en: Device settings
sr@latin: Postavke uređaja

en: Input
sr@latin: Ulaz

en: No inputs sources are currently available.
sr@latin: Trenutno nema dostupnih izvora ulaza.

en: Sounds
sr@latin: Zvuci

en: Sounds Volume
sr@latin: Jačina zvukova

en: No application is currently playing or recording audio.
sr@latin: Nijedna aplikacija trenutno ne reprodukuje ili snima zvučni zapis.

en: Manage your startup applications
sr@latin: Upravljanje početnim aplikacijama

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
sr@latin: početno, programi, podizanje, init, sesija, automatsko pokretanje, aplikacije

en: Startup Applications
sr@latin: Početne aplikacije

en: Unavailable
sr@latin: Nedostupno

en: No description
sr@latin: Bez opisa

en: No name
sr@latin: Bez naziva

en: Run now
sr@latin: Pokreni sada

en: Could not execute '%s'
    %s
sr@latin: Nije moguće izvršiti %s'
    %s

en: Custom command
sr@latin: Prilagođena naredba

en: Choose application
sr@latin: Izaberi aplikaciju

en: Add Startup Program
sr@latin: Dodaj startni program

en: Edit Startup Program
sr@latin: Uredi startni program

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Command
sr@latin: Naredba

en: Browse...
sr@latin: Pretraži...

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Startup delay
sr@latin: Zastoj pre pokretanja

en: The startup command cannot be empty
sr@latin: Startna naredba ne može biti prazna

en: The startup command is not valid
sr@latin: Startna naredba nije ispravna

en: Select Command
sr@latin: Izaberite naredbu

en: Search Applications...
sr@latin: Traži aplikacije...

en: Add Application
sr@latin: Dodaj aplikaciju

en: Manage themes to change how your desktop looks
sr@latin: Upravljajte temama da biste promenili izgled Vaše radne površine

en: themes, style
sr@latin: teme, stilovi

en: Themes
sr@latin: Teme

en: Mouse Pointer
sr@latin: Pokazivač miša

en: Icons
sr@latin: Ikone

en: Add/Remove
sr@latin: Dodaj/Ukloni

en: Miscellaneous options
sr@latin: Razne opcije

en: Show icons in menus
sr@latin: Prikaži ikone u menijima

en: Show icons on buttons
sr@latin: Prikaži ikone na dugmadima

en: Scrollbar behavior
sr@latin: Ponašanje trake za klizni prikaz

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
sr@latin: Skoči na mesto klika u traci za klizni prikaz

en: Use overlay scroll bars
sr@latin: Automatski sakrij traku za klizni prikaz

en: Override the current theme's scrollbar width
sr@latin: Ignoriši širinu trake za klizni prikaz u trenutnoj temi

en: Scrollbar width
sr@latin: Širina trake za klizni prikaz

en: Manage window tiling preferences
sr@latin: Upravljanje preferencijama upločavanja prozora

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
sr@latin: prozor, uploči, preokreni, upločavanje, prilepi, prilepljivanje

en: Window Tiling
sr@latin: Upločavanje prozora

en: Enable Window Tiling and Snapping
sr@latin: Omogući upločavanje i prilepljivanje prozora

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
sr@latin: Uvećaj, umesto upločavanja, kada se prozor prevlači na gornju ivicu

en: Change your user preferences and password
sr@latin: Promenite Vaše korisničke preferencije i lozinku

en: user, account, information, details, password
sr@latin: korisnik, nalog, informacije, detalji, lozinka

en: Account details
sr@latin: Detalji o nalogu

en: Click to change your picture
sr@latin: Kliknite da promenite Vašu sliku

en: Take a photo...
sr@latin: Snimite fotografiju...

en: Click to change your name
sr@latin: Kliknite da promenite Vaše ime

en: Click to change your password
sr@latin: Kliknite da promenite Vašu lozinku

en: Current password
sr@latin: Trenutna lozinka

en: Wrong password
sr@latin: Pogrešna lozinka

en: Internal Error
sr@latin: Interna greška

en: Manage window preferences
sr@latin: Upravljanje preferencijama za prozore

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
sr@latin: prozor, naslovna traka, ivica, preklopnik, spisak prozora, pažnja, fokus

en: Titlebar
sr@latin: Naslovna traka

en: Buttons
sr@latin: Dugmad

en: Buttons layout
sr@latin: Raspored dugmadi

en: Toggle Shade
sr@latin: Namotaj/odmotaj prozor u naslovnu traku

en: Toggle Maximize
sr@latin: Uvećaj

en: Toggle Maximize Horizontally
sr@latin: Maksimalno razvuci vodoravno

en: Toggle Maximize Vertically
sr@latin: Maksimalno razvuci uspravno

en: Toggle on all workspaces
sr@latin: Uključi/isključi na svim radnim prostorima

en: Lower
sr@latin: Spusti

en: Action on title bar double-click
sr@latin: Radnja po duplom kliku na naslovnu traku

en: Action on title bar middle-click
sr@latin: Radnja po srednjem kliku na naslovnu traku

en: Action on title bar right-click
sr@latin: Radnja po desnom kliku na naslovnu traku

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
sr@latin: Ništa

en: Shade and unshade
sr@latin: Namotaj/odmotaj

en: Adjust opacity
sr@latin: Prilagodi prozirnost

en: Action on title bar with mouse scroll
sr@latin: Radnja po obrtanju točkića na mišu na naslovnoj traci

en: Minimum opacity
sr@latin: Najmanja prozirnost

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

en: Window Focus
sr@latin: Fokus prozora

en: Click
sr@latin: Klikom

en: Sloppy
sr@latin: Pokazivačem

en: Window focus mode
sr@latin: Način fokusiranja prozora

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sr@latin: Način fokusiranja prozora označava način kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrednosti; „Klikom“ znači da se na prozor mora kliknuti kako bi bio u fokusu, „Pokazivačem“ znači da je prozor u fokusu kada pokazivač miša uđe u granice prozora i „Mišem“ znači da će prozor biti u fokusu kada pokazivač miša uđe u granice prozora i biti izvan fokusa kada strelica izađe iz granica prozora.

en: Automatically raise focused windows
sr@latin: Automatski podigni fokusirane prozore

en: Bring windows which require attention to the current workspace
sr@latin: Premesti prozore koji zahtevaju pažnju u trenutni radni prostor

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
sr@latin: Prikači prozore dijaloga na nadređeni prozor

en: Moving and Resizing Windows
sr@latin: Pomeranje i promena veličine prozora

en: Special key to move and resize windows
sr@latin: Poseban taster za pomeranje i promene veličine prozora

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
sr@latin: Dok je poseban taster pritisnut, prozori mogu biti pomerani levim tasterom miša a veličina promenjena desnim tasterom miša.

en: Icons only
sr@latin: Samo ikone

en: Thumbnails only
sr@latin: Samo minijature

en: Icons and thumbnails
sr@latin: Ikone i minijature

en: Icons and window preview
sr@latin: Ikone i pregled prozora

en: Window preview (no icons)
sr@latin: Pregled prozora (bez ikona)

en: Coverflow (3D)
sr@latin: Protok aplikacija (3D)

en: Timeline (3D)
sr@latin: Vremenska linija (3D)

en: Alt-Tab switcher style
sr@latin: Stil izmenjivača Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
sr@latin: Prikaži izmenjivač Alt-Tab na primarnom umesto na aktivnom monitoru

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
sr@latin: Premesti smanjene prozore na kraj izmenjivača Alt-Tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
sr@latin: Kašnjenje do prikaza izmenjivača Alt-Tab

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
sr@latin: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Manage workspace preferences
sr@latin: Upravljanje preferencijama radnog prostora

en: workspace, osd, expo, monitor
sr@latin: radni prostor, prikaz na ekranu (OSD), pregled radnih prostora, monitor

en: Workspace Options
sr@latin: Opcije radnog prostora

en: Enable workspace OSD
sr@latin: Omogući prikaz na ekranu (OSD) za radni prostor

en: Allow cycling through workspaces
sr@latin: Omogući kruženje između radnih prostora

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
sr@latin: Koristi samo radne prostore na primarnom monitoru (zahteva ponovno pokretanje Sinamona)

en: Display Expo view as a grid
sr@latin: Prikaži pregled radnih prostora kao mrežasti šablon

en: Cinnamon just crashed
sr@latin: Cinnamon se upravo srušio

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
sr@latin: Onemogući preuzete aplete, desklete i ektenzije

en: You are currently running in fallback mode.
sr@latin: Trenutno je pokrenut rezervni režim rada.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
sr@latin: Ako sumnjate da je izvor rušenja lokalna ekstenzija, aplet ili desklet, možete da onemogućite preuzete dodatke upotrebom kućice za potvrdu ispod.

en: Do you want to restart Cinnamon?
sr@latin: Da li želite da ponovo pokrenete Cinnamon?

en: Version %s (%s)
sr@latin: Verzija %s (%s)

en: Version %s
sr@latin: Verzija %s

en: Updated on %s
sr@latin: Ažurirano %s

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
sr@latin: XRandR aplet za kontrolu monitora

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
sr@latin: Brzi spisak prozora

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
sr@latin: Brzo pristupi prozorima iz svih radnih prostora

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
sr@latin: Kliknite za prikaz i upravljanje sistemskim obaveštenjima

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
sr@latin: Odbaci prolazna obaveštenja

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
sr@latin: Označite ovde da bi prolazna obaveštenja bila odbačena.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
sr@latin: Prikaži praznu traku

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
sr@latin: Označite ovde da bi traka bila prikazana čak i kada nema novih obaveštenja.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
sr@latin: Prikaži broj obaveštenja

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
sr@latin: Prikaži obaveštenja

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
sr@latin: Konfigurišite mapiranje tastera za prikazivanje menija za iskačuća obaveštenja.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
sr@latin: Konfigurišite mapiranje tastera za brisanje svih obaveštenja.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
sr@latin: Otvori podešavanja za obaveštenja

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
sr@latin: Sistemska traka

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
sr@latin: Aplet u kome su smeštene sve ikone sistemske trake

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
sr@latin: Upravljaj smećem iz panela

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
sr@latin: Razdvajač

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
sr@latin: Ikona razdvajača koja se može dodati više puta

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
sr@latin: Radnja srednjeg klika

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
sr@latin: Ponašanje točkića na mišu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
sr@latin: Zaviri na radnu površinu pri zadržavanju pokazivača

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
sr@latin: Zaviri na radnu površinu pri zadržavanju pokazivača iznad apleta

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
sr@latin: Efekat zamućenja

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
sr@latin: Zamuti prozore kada se viri na radnu površinu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
sr@latin: Kašnjenje pri zadržavanju pokazivača

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
sr@latin: Kašnjenje pre nego što Virenje prikaže radnu površinu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
sr@latin: Prozirnost prozora

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
sr@latin: Promeni prozirnost prozora kada virim na radnu površinu

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
sr@latin: Pokreni aplikacije iz panela

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
sr@latin: Dopusti povlačenje pokretača

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
sr@latin: Pristupi nedavno otvorenim dokumentima

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
sr@latin: Demonstracija API-ja podešavanja

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
sr@latin: Aplet-uzorak za demonstraciju sposobnosti i korišćenja API-ja podešavanja apleta i deskleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
sr@latin: Vidljiva podešavanja

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
sr@latin: Alatke za izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
sr@latin: Podešavanja naredbi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
sr@latin: Podešavanja uredivog spiska

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
sr@latin: Zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
sr@latin: Informacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
sr@latin: Alatke za izbor datoteka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
sr@latin: Podešavanja menija

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
sr@latin: Podešavanja animacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
sr@latin: Ostale alatke za izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
sr@latin: Moj spisak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
sr@latin: Prikaži odeljak o zavisnostima

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
sr@latin: Odeljak o zavisnostima

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
sr@latin: Ikona koja će se korsititi u panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
sr@latin: Izaberite datoteku ikone, ili možete da ukucate naziv ikone u polje za unos

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
sr@latin: Boja pozadine za aplet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
sr@latin: Kliknite na dugme za izbor nove boje pozadine za ovaj aplet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
sr@latin: Širina apleta u panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
sr@latin: Koristeći + ili -, povećajte ili smanjite vrednost i time aplet u panelu učinite širim ili užim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
sr@latin: Izaberite opciju

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
sr@latin: Prvi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
sr@latin: Drugi izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
sr@latin: Treći izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
sr@latin: Četvrti izbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
sr@latin: Padajućim menijem se može birati između vrednosti celog broja, logičke vrednosti, pokretnog zareza i niza

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
sr@latin: Ovo je demonstracija dvosmerne kontrole

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
sr@latin: Promena vrednosti na ovom klizaču se ažurira u apletu. Promena vrednosti na klizaču apleta se ažurira ovde

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
sr@latin: Potvrdite ovde za korišćenje prilagođene oznake

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
sr@latin: Označavanje ovog polja za potvrdu dozvoljava postavljanje prilagođene oznake u polje ispod - ovo demonstrira podešavanje zavisnosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
sr@latin: Prilagođena oznaka apleta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
sr@latin: Ovde postavite Vašu prilagođenu oznaku. Ovo polje je nedostupno, osim ako je prekidač iznad njega uključen

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
sr@latin: Vrsta animacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
sr@latin: Dvojna alatka za izbor ima niz kao vrednost, koju možete da prosledite kao promenu funkciji Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
sr@latin: Vrsta efekta

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
sr@latin: Ne pritiskajte ovo dugme!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
sr@latin: Pritiskom na ovo dugme se aktivira metod povratnog poziva u apletu - samo napred, pritisnite ga.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
sr@latin: Ovo je probni vidžet za testiranje signala okidanja pojedinačnih tastera

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
sr@latin: Postavite ovde kombinaciju tastera da bi se neka radnja aktivirala

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
sr@latin: Izaberite datoteku

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
sr@latin: Izaberite direktorijum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
sr@latin: Izaberite zvuk

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
sr@latin: Izaberite font

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
sr@latin: Ovde možete da ukucate pasuse i spiskove

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
sr@latin: Ova vrsta podešavanja je korisna za spiskove sa više redova i za tekst koji je predugačak da bi stao u vidžet za unos.
    Možete da ručno podesite visinu prikaza teksta svojstvom 'visina'. Ovde je postavljena na 150. Podrazumevana vrednost je 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
sr@latin: Izaberite datum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
sr@latin: Izaberite vreme

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
sr@latin: Prilagođeni vidžet u izgledu stabla

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
sr@latin: Stanovnik

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
sr@latin: Adresa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
sr@latin: Identifikacioni broj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
sr@latin: Ikona

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
sr@latin: Taster za prečicu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
sr@latin: Putanja datoteke

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
sr@latin: Prikaži odeljak o zavisnostima

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
sr@latin: Označavanje ovog polja za potvrdu prikazuje odeljak o zavisnostima ispod. Opoziv izbora ga sakriva.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
sr@latin: Možete da vidite ovaj odeljak zato što je prekidač iznad uključen. Pokušajte da ga isključite kako bi videli šta će se desiti.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
sr@latin: Prikaži informacije

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
sr@latin: Prikaži informaciju br. 1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
sr@latin: Prikaži informaciju br. 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
sr@latin: Ne prikazuj informaciju br. 1 ili br. 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
sr@latin: Informacija br. 1: Vidite ovu informaciju zato što je odabrana prva opcija u kombo kućici iznad. Pokušajte da izaberete druge opcije da biste mogali da vidite drugačiju informaciju.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
sr@latin: Informacija br. 2: Sada vidite drugačiji tekst, zato što ste odabrali drugu opciju u kombo kućici iznad.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
sr@latin: Brojčana vrednost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
sr@latin: Vrednost u kućici iznad je manja od 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
sr@latin: Vrednost u kućici iznad je veća ili jednaka 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
sr@latin: Isprobajte ovaj prilagođeni vidžet!

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
sr@latin: Glavni meni Cinnamona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
sr@latin: Raspored i sadržaj

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
sr@latin: Prečice na tastaturi za otvaranje i zatvaranje menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
sr@latin: Koristi prilagođenu ikonu i naziv

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
sr@latin: Označite ovo kako biste odredili prilagođenu ikonu i naziv

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
sr@latin: Izaberite ikonu za prikaz u panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
sr@latin: Veličina ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
sr@latin: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
sr@latin: Upišite prilagođeni tekst za prikaz u panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
sr@latin: Prikaži ikone kategorija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
sr@latin: Izaberite da li treba ili ne prikazati ikone kategorija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
sr@latin: Veličina ikona za kategorije

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
sr@latin: Prikaži ikone aplikacija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
sr@latin: Izaberite da li treba ili ne prikazati ikone aplikacija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
sr@latin: Veličina ikona za aplikacije

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
sr@latin: Prikaži dugmad za Omiljeno i sesiju

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
sr@latin: Izaberite da li treba ili ne prikazati levi okvir menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
sr@latin: Veličina ikona za omiljeno

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
sr@latin: Prikaži omiljeno

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
sr@latin: Izaberite da li da se omiljene datoteke prikažu u meniju.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
sr@latin: Prikaži obeleživače i lokacije

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
sr@latin: Izaberite da li treba ili ne prikazati obeleživače i lokacije u meniju.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
sr@latin: Prikaži nedavno korišćeno

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
sr@latin: Izaberite da li treba prikazati nedavno korišćeno u meniju.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
sr@latin: Promenite kategorije zadržavanjem kursora miša iznad njih

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
sr@latin: Izaberite da li će kategorije biti promenjene zadržavanjem kursora miša iznad njih.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
sr@latin: Omogući automatski klizni prikaz u spisku aplikacija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
sr@latin: Izaberite da li treba ili ne omogućiti glatki automatski klizni prikaz u spisku aplikacija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
sr@latin: Omogući unos putanje sistema datoteka u polje za pretragu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
sr@latin: Dopušta unos putanje u polje za pretragu menija.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
sr@latin: Nametni da panel budi vidljiv prilikom otvaranja menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
sr@latin: Otvaranjem menija će biti prikazan i glavni panel (koji može biti sakriven automatski).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
sr@latin: Otvori meni kada prelazim mišem preko njega

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
sr@latin: Omogući otvaranje menija kada miš uđe u taj aplet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
sr@latin: Kašnjenje pri zadržavanju miša iznad menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
sr@latin: Kašnjenje pre otvaranja menija pri zadržavanju miša iznad njega

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
sr@latin: Koristi animacije menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
sr@latin: Dozvoli meniju animirano otvaranje i zatvaranje

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
sr@latin: Otvori uređivač menija

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
sr@latin: Pritisnite ovaj taster da biste prilagodili stavke u meniju.

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
sr@latin: Kontrole pokretnog prikaza

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
sr@latin: Osnovne kontrole za pokretni prikaz u Cinnamonu

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
sr@latin: Pristupi prenosnim uređajima

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
sr@latin: Smanji sve prozore

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
sr@latin: Aplet za podešavanja

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
sr@latin: Postavke Cinnamona

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
sr@latin: Spisak prozora

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
sr@latin: Glavni spisak prozora Cinnamona

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
sr@latin: Prikaži upozorenje u spisku prozora kada prozor sa drugog radnog prostora zahteva pažnju

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
sr@latin: Omogući klizni prikaz obrtanjem točkića miša u spisku prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
sr@latin: Obrni smer kliznog prikaza obrtanjem točkića miša u spisku prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
sr@latin: Levi klik za smanjivanje prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
sr@latin: Srednji klik za zatvaranje prozora

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
sr@latin: Prikaži nazive prozora u panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
sr@latin: Dugmad prozora može da ima različite veličine i da koristi čitav raspoloživ prostor

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
sr@latin: Prikaži naziv iznad minijatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
sr@latin: Veličina minijatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
sr@latin: Najveće

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
sr@latin: Glavni Cinnamonov spisak prozora sa grupisanjem aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
sr@latin: Minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
sr@latin: Kontekstualni meni

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
sr@latin: Tasteri prečica

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
sr@latin: Dugmad aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
sr@latin: Virenje na radnu površinu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
sr@latin: Grupiraj prozore po aplikacijama

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
sr@latin: Radnja obrtanja točkića miša

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
sr@latin: Kruži aplikacijama

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
sr@latin: Kruži prozorima

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
sr@latin: Radnja levog klika

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
sr@latin: Uključi/Isključi aktiviranje poslednjeg fokusiranog prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
sr@latin: Pokreni novi primerak aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
sr@latin: Zatvori poslednji fokusrani prozor u grupi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
sr@latin: Globalni taster prečica za kruženje po menijima minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
sr@latin: Globalni taster prečica za prikaz poretka aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
sr@latin: Trajanje prikaza poretka aplikacija pri pritisku na taster prečicu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
sr@latin: Uključi prečicu Super+<broj> za prebacivanje na/otvaranje aplikacija

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
sr@latin: Oznaka dugmeta

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
sr@latin: Naziv aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
sr@latin: Naslov prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
sr@latin: Naslov prozora (samo za prozor u fokusu)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
sr@latin: Animacija pokretača

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
sr@latin: Prikaži broj otvorenih prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
sr@latin: Omogući povlačenje dugmeta aplikacije

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
sr@latin: Kruži prozorima obrtanjem točkića miša

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
sr@latin: Prikaži minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
sr@latin: Animiraj minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
sr@latin: Omogući uspravne minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
sr@latin: Poređaj minijature po poslednjim fokusranim prozorima

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
sr@latin: Istakni minijaturu poslednjeg fokusiranog prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
sr@latin: Klikni za prikaz minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
sr@latin: Kašnjenje pre prikazivanja minijatura

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
sr@latin: Prikaži prozor kada se pokazivač miša zadrži iznad njegove minijature

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
sr@latin: Vreme pojavljivanja prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
sr@latin: Vreme iščezavanja prozora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
sr@latin: procenat

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
sr@latin: Prikaži nedavne stavke

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
sr@latin: Prikaži opciju automatskog pokretanja

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
sr@latin: Primeni opciju premeštanja monitora na sve prozore

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
sr@latin: Kada se klikne na "Premesti na monitor" u kontekstualnom meniju, ova opcija će premestiti sve prozore aplikacije, umesto samo poslednjeg fokusiranog prozora iz aplikacije.

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
sr@latin: Kliknite ili zadržite pokazivač da biste pokrenuli prikaz pregleda radnih prostora

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
sr@latin: Aktiviraj prikaz za pregled radnih prostora po zadržavanju pokazivača miša

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
sr@latin: Aplet za inhibiranje

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
sr@latin: Ovaj aplet se koristi za onemogućavanje obaveštenja i upravljanje energijom (uključujući čuvara ekrana i sesiju da ne odu u stanje mirovanja)

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
sr@latin: Izmenjivač radnog prostora

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
sr@latin: Izaberite radni prostor sa panela

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
sr@latin: Način prikaza

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
sr@latin: Imajte na umu da će vizuelni prikaz raditi samo ako je Vaš ekran dovoljnih dimenzija da ga ispravno prikaže, u suprotnom će se koristiti jednostavan prikaz.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
sr@latin: Vizuelni prikaz radnih prostora

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
sr@latin: Jednostavna dugmad

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
sr@latin: Obrće ili onemogućava smer kliznog prikaza u okviru radne površine

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
sr@latin: Obrnuti

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
sr@latin: Upravljanje zadacima štampanja

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
sr@latin: Prikaži ikonu štampača

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
sr@latin: Uvek

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
sr@latin: Kada ima štampača

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
sr@latin: Kada se štampa

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
sr@latin: Odaberite kada treba prikazati ikonu štampača na panelu

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
sr@latin: Aplet Cinnamona za upravljanje zvukom i muzikom

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
sr@latin: Upravljanje plejerima

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
sr@latin: Prikaži kontrole ponavljanja i nasumične reprodukcije

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
sr@latin: Prikaži meni

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
sr@latin: Konfigurišite mapiranje tastera za prikazivanje menija apleta za zvuk.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
sr@latin: Prikaži informacije o pesmi na panelu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
sr@latin: slova

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
sr@latin: Ograniči informacije o pesmi na

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
sr@latin: Isključi/uključi zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
sr@latin: Isključi/uključi izlaz

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
sr@latin: Isključi/uključi ulaz

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
sr@latin: Radnja na srednji klik

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
sr@latin: Koristi vodoravni klizni prikaz za kretanje između pesama

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
sr@latin: Prikaži omot albuma kao ikonu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
sr@latin: Sakrij ikone sistemske trake za kompatibilne plejere

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
sr@latin: Oblačić sa opisom alatke

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
sr@latin: Prikaži jačinu zvuka u oblačiću

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
sr@latin: Prikaži plejer u oblačiću

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
sr@latin: Prikaži naziv pesme, izvođača i naslov u oblačiću

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
sr@latin: Aplet za pristup detaljima Vašeg naloga, promenu korisnika i brzog odjavljivanja i isključivanja računara

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
sr@latin: Aplet korisnika

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
sr@latin: Prikaži ime korisnika na panelu

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
sr@latin: Aplet stanja XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
sr@latin: Aplet u kome su smeštene sve ikone sistemske trake za aplikacije koje koriste XAppStatusIcons

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
sr@latin: Kliknite ili zadržite pokazivač za pokretanje prikaza radnih prostora

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
sr@latin: Aktiviraj prikaz otvorenih prozora pri zadržavanju pokazivača miša

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
sr@latin: Tastatura na ekranu

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
sr@latin: Aplet Cinnamona za pokretanje tastature na ekranu

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
sr@latin: Aplet menadžera mreže

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
sr@latin: Podesite kombinaciju tastera da bi meni mrežnog apleta bio prikazan.

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
sr@latin: Upravljanje energijom

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
sr@latin: Aplet Cinnamona za upravljanje energijom

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
sr@latin: Prikaži procenat

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
sr@latin: Prikaži preostalo vreme

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
sr@latin: Prikaži procenat i preostalo vreme

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
sr@latin: Sakrij oznaku

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
sr@latin: Uvek prikaži sve baterije

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
sr@latin: Označite ovde da bi više baterija bilo prikazano u panelu, bez obzira na to da li je jedna od njih označena kao primarna.

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
sr@latin: Pristupite Vašim omiljenim datotekama

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
sr@latin: Prikaži pune putanje u spisku

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
sr@latin: Odstojnik

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
sr@latin: Dodajte malo prostora između Vaših apleta

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
sr@latin: Količina prostora u pikselima

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
sr@latin: Podestei ovo za povećnje ili smanjivanje širine ovog odstojnika

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
sr@latin: Kalendar

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
sr@latin: Aplet Cinnamonovog kalendara

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
sr@latin: Prikaži događaje iz kalendara

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
sr@latin: Označite ovo da bi se prikazali događaji iz kalendara.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
sr@latin: Prikaži brojeve nedelja u kalendaru

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
sr@latin: Kliknite ovde da bi brojevi nedelja bili prikazani u kalendaru.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
sr@latin: Koristi prilagođeni format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
sr@latin: Označite ovde za određivanje prilagođenog formata datuma u apletu kalendara.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
sr@latin: Format datuma

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
sr@latin: Postavite ovde Vaš prilagođeni format.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da biste saznali više o sintaksi formata datuma.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
sr@latin: Prikaži kalendar

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
sr@latin: Konfigurišite mapiranje tastera za prikazivanje kalendara

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
sr@latin: Aplet pristupačnosti

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
sr@latin: Digitalni ram za fotografije

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
sr@latin: Desklet digitalnog rama za fotografije

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
sr@latin: Direktorijum

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
sr@latin: Visina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
sr@latin: Širina

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
sr@latin: Kašnjenje pri iščezavanju

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
sr@latin: Specijalni efekti

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
sr@latin: Crvenosmeđe

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
sr@latin: Crno i belo

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
sr@latin: Desklet časovnika

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
sr@latin: Desklet koji prikazuje tačno vreme

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
sr@latin: Boja teksta

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
sr@latin: Označite ovo dugme da biste izabrali novu boju teksta

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
sr@latin: Označite ovde da biste definisali prilagođeni format za vreme u deskletu časovnika.

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
sr@latin: Desklet pokretača

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
sr@latin: Desklet koji pokreće neki program
