linuxmint - en to pl translation catalogue (121 entries)

en: Unknown
pl: Niyznōme

en: Failed to launch '%s'
pl: Niy szło sztartnōnć '%s'

en: Home
pl: Katalog dōmowy

en: File System
pl: Systym zbiorōw

en: Search
pl: Szukej

en: Print version
pl: Pokŏż informacyje ô wersyji

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
pl: Wyglōnd

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
pl: Farba

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
pl: W trybie miyszanym wiynkszość aplikacyji je jasnŏ. Niykere elymynta biōrka sōm ciymne dlŏ kōntrastu.

en: Mixed
pl: Miyszany

en: Dark
pl: Ćmawy

en: Light
pl: Jasny

en: Advanced settings...
pl: Nasztalowania zaawansowane...

en: Style
pl: Sznit

en: Directory Properties
pl: Właściwości ôd katalogu

en: Name:
pl: Miano:

en: Comment:
pl: Kōmyntŏrz:

en: Command:
pl: Kōmynda:

en: Browse
pl: Przeglōndej

en: Launch in Terminal?
pl: Sztartnōnć w Terminalu?

en: Use dedicated GPU if available
pl: Użyj dedykowanyj karty graficznyj, eli dostympnŏ

en: Add
pl: Przidej

en: Delete
pl: Wyciep

en: Edit
pl: Edytuj

en: Main Menu
pl: Myni głōwne

en: Restore the default menu layout
pl: Prziwrōć wychodny ukłŏd myni

en: Close
pl: Zawrzij

en: _New Menu
pl: _Nowe myni

en: Ne_w Item
pl: No_wy elymynt

en: Cut
pl: Wyżnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wlepiej

en: Type:
pl: Zorta:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Application
pl: Aplikacyjŏ

en: Execution of '%s' failed:
pl: Niy szło wykōnać '%s':

en: Are you sure you want to remove '%s'?
pl: Na zicher chcesz wyciepać '%s'?

en: Remove '%s'
pl: Wyciep '%s'

en: About...
pl: Informacyje...

en: Configure...
pl: Sztaluj...

en: Leave it
pl: Ôstŏw

en: Remove it
pl: Wyciep

en: Move to another panel
pl: Przeniyś do inkszego panelu

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
pl: Pasowny panel niy bōł znŏleziōny. Tōż, aplet ôstoł wyciepany.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
pl: Niykere aplety nie przizwolajōm na wiele instancyji abo ôsiōngły maksymalnõ liczbã instancyji, tōż niy ôstały stuplowane

en: Show Text
pl: Pokŏż tekst

en: Hide Text
pl: Skryj tekst

en: Error
pl: Feler

en: Not compatible with Wayland
pl: Niykōmpatybilny z Wayland

en: System Information
pl: Informacyje ô systymie

en: No
pl: Niy

en: Yes
pl: Ja

en: Applets
pl: Aplety

en: Retry
pl: Sprōbuj zaś

en: High Contrast
pl: Wysoki kōntrast

en: Large Text
pl: Wielgi tekst

en: This evening
pl: Dzisiej na wieczōr

en: In %d hour | In %d hours
pl[0]: Za %d godzinã
pl[1]: Za %d godziny
pl[2]: Za %d godzin

en: All day
pl: Cołki dziyń

en: Today
pl: Dzisiej

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
pl: Nojrŏdsze

en: Show Keyboard Layout
pl: Pokŏż ukłŏd tastatury

en: Clear list
pl: Wysnŏż listã

en: Clear all recent documents
pl: Wysnŏż wszyske dokumynta

en: Shut down the computer
pl: Wyłōncz kōmputer

en: More
pl: Wiyncyj

en: Connection failed
pl: Feler spinaniŏ

en: %d second ago | %d seconds ago
pl[0]: %d sekunda tymu nazŏd
pl[1]: %d sekundy tymu nazŏd
pl[2]: %d sekund tymu nazŏd

en: %d minute ago | %d minutes ago
pl[0]: %d minuta tymu nazŏd
pl[1]: %d minuty tymu nazŏd
pl[2]: %d minut tymu nazŏd

en: Launch
pl: Sztartnij

en: Battery full
pl: Bateryjŏ fol

en: Battery almost full
pl: Bateryjŏ bezma fol

en: Low battery
pl: Niski poziōm nafolowaniŏ bateryje

en: AC adapter
pl: Zasilŏcz

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
pl: Tastatura

en: Cell phone
pl: Mobilniŏk

en: Computer
pl: Kōmputer

en: Video
pl: Wideo

en: Brightness
pl: Jasność

en: Charging
pl: Folowanie

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
pl[0]: Folowanie - %d godzina do połnego nafolowaniŏ
pl[1]: Folowanie - %d godziny do połnego nafolowaniŏ
pl[2]: Folowanie - %d godzin do połnego nafolowaniŏ

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
pl: Folowanie - %d %s %d %s do połnego nafolowaniŏ

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
pl[0]: Folowanie - %d minuta do połnego nafolowaniŏ
pl[1]: Folowanie - %d minuty do połnego nafolowaniŏ
pl[2]: Folowanie - %d minut do połnego nafolowaniŏ

en: Fully charged
pl: Blank nafolowanŏ

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
pl: Durkarki

en: '%s' on %s
pl: '%s' na %s

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
pl: Ôstatnie dokumynta

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
pl: Nasztalowania

en: Hi there!
pl: Witej!

en: Playing
pl: Grŏ

en: Paused
pl: Pauza

en: Unknown Artist
pl: Niyznōmy Artysta

en: Unknown Album
pl: Niyznōmy Album

en: Play
pl: Puś

en: Pause
pl: Strzim

en: Too short
pl: Za krōtke

en: Weak
pl: Słabe

en: Good
pl: Dobre

en: Strong
pl: Mocne

en: Reset to defaults
pl: Prziwrōć wychodne

en: minutes
pl: minuty

en: Date & Time
pl: Data i czas

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: Display the date
pl: Pokŏż datã

en: Display seconds
pl: Pokŏż sekundy

en: Sunday
pl: Niydziela

en: Monday
pl: Pyndziałek

en: First day of week
pl: Piyrszy dziyń tygodnia

en: Region
pl: Regiōn

en: City
pl: Miasto

en: Office
pl: Biōro

en: System
pl: Systym

en: Mail
pl: Poczta

en: Music
pl: Muzyka

en: Photos
pl: Zdjyncia

en: Source Code
pl: Kod zdrzōdłowy

en: File Manager
pl: Mynedżer zbiorōw

en: Calculator
pl: Kalkulatōr

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
pl: Kalyndŏrz
