linuxmint - en to tt translation catalogue (176 entries)

en: Unknown
tt: Билгесез

en: Home
tt: Өйге

en: File System
tt: Файл системасы

en: Search
tt: Эзләү

en: Print version
tt: Бастыру өчен юрама

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
tt: Төс

en: Directory Properties
tt: Папка үзлекләре

en: Name:
tt: Исем:

en: Browse
tt: Күзәтү

en: Add
tt: Өстәү

en: Delete
tt: Бетерү

en: Edit
tt: Үзгәртү

en: Main Menu
tt: Төп меню

en: Restore the default menu layout
tt: Менюны баштагычага кайтару

en: Close
tt: Янәшәдә

en: _New Menu
tt: _Яңа Меню

en: Cut
tt: Кисеп алу

en: Copy
tt: Күчермә

en: Paste
tt: Вставить

en: Properties
tt: Үзлекләр

en: Type:
tt: Төр :

en: Title:
tt: Башлам:

en: Program:
tt: Программа:

en: Configure...
tt: Ayarla...

en: Remove it
tt: Бетерү

en: Cancel
tt: Баш тарту

en: Microphone
tt: Микрофон

en: Show Text
tt: Текстны күрсәтү

en: Hide Text
tt: Текстны яшерү

en: Error
tt: Хата

en: Execution time (ms):
tt: Эшләнү вакыты (мс):

en: Loaded successfully
tt: Уңышлы йөкләнде

en: Problems during Cinnamon startup
tt: Cinnamon кабынганда проблема

en: Please contact the developer.
tt: инһар, свяжитесь белән уйлап табучы.

en: System Information
tt: Мәгълүмат Системасы

en: Confirm
tt: Раслау

en: No
tt: Юк

en: Yes
tt: Әйе

en: OK
tt: Ок

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
tt: Менеджер Челтәре

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
tt: Сайлагыз нигезләмә яңа панельләр. ESC кире кагу өчен.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
tt: Параметрлары панельләр

en: Applets
tt: Апплетлар

en: Panel edit mode
tt: Режим редактирования панельләр

en: Move
tt: Күчерү

en: Remove
tt: Бетерә

en: Troubleshoot
tt: Бетерүгә неполадок

en: Restart Cinnamon
tt: Перезагрузка Cinnamon

en: Looking Glass
tt: Зазеркалье

en: Restore all settings to default
tt: Торгызырга барысы да җайга салу буенча шаблон

en: Retry
tt: Кабатларга

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
tt: Җә_ю

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
tt: Зурлыкны үзгәртү

en: Restore
tt: Торгызырга

en: Minimize
tt: Закатать

en: Maximize
tt: Развернуть

en: Move to left workspace
tt: Күчәргә сул эшче өлкәсе

en: Move to right workspace
tt: Күчәргә уң эш өлкәсе

en: Visible on all workspaces
tt: Виден, барлык өлкәләрдә эш

en: Move to a new workspace
tt: Яңа буынның башка илләргә китү яңа эш өлкәсе

en: Move to monitor %d
tt: Күчәргә монитор %d

en: Only on this workspace
tt: Бары тик әлеге эш өлкәсе

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
tt: Алу

en: Zoom
tt: Масштаблау

en: Screen Reader
tt: Укулары Белән Экран

en: Screen Keyboard
tt: Экранная Клавиатура

en: Sticky Keys
tt: Залипание Клавиш

en: Slow Keys
tt: Медленные Клавиши

en: Mouse Keys
tt: Клавиши Тычканы

en: Universal Access Settings
tt: Универсаль Җайга Салу Керү

en: High Contrast
tt: Югары Контрастность

en: Large Text
tt: Зур Текст

en: Date and Time Settings
tt: Җайга салу датасы һәм вакыты

en: Today
tt: Бүген

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
tt: Экспо

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
tt: Сайланмалар

en: Places
tt: Урыннар

en: Power management
tt: Идарәсе туклану

en: Power management is already inhibited by another program
tt: Идарәсе туклану-ул инде заблокирована башка программасы

en: Inhibit applet
tt: Киртә апплета

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
tt: Хәбәр итү

en: Show Keyboard Layout
tt: Күрсәтергә Раскладку Клавиатуры

en: Show Character Table
tt: Күрсәтергә Таблицасын Символы

en: Keyboard Settings
tt: Параметрлары Клавиатуры

en: Add to desktop
tt: Өстәргә өчен эш өстәле

en: Remove from favorites
tt: Бетерә арасыннан сайланган

en: Add to favorites
tt: Өстәргә сайланма әсәрләр

en: Uninstall
tt: Бетерә

en: Open with
tt: Ачарга ярдәмендә

en: Other application...
tt: Башка кушымталар...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
tt: Меню

en: Recent Files
tt: Соңгы Файллар

en: Clear list
tt: Чистартырга исемлеге

en: No recent documents
tt: Юк күптән түгел документлар

en: All Applications
tt: Бөтен программалар

en: Lock the screen
tt: Блокировка экран

en: Leave the session
tt: Чыгып китәргә сессияне

en: <unknown>
tt: <билгесез>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
tt: отключен

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
tt: гидроцикл йљртњче ярга

en: disconnecting...
tt: отключение...

en: connecting...
tt: тоташтыру,...

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
tt: юк прошивка

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
tt: чыбык түгел подключен

en: connection failed
tt: хата тоташтыру

en: More
tt: Күбрәк

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
tt: Подключен (индивидуаль)

en: Ethernet
tt: Локаль челтәр

en: Modem
tt: Модем

en: Auto Ethernet
tt: Авто Локаль

en: Auto broadband
tt: Авто полосалы

en: Auto dial-up
tt: Автодозвон кадәр

en: Auto bluetooth
tt: Авто bluetooth

en: Auto wireless
tt: Авто чыбыксыз

en: Enable networking
tt: Кертү челтәрен

en: Wired
tt: Чыбыклы

en: Wireless
tt: Чыбыксыз

en: Mobile broadband
tt: Мобиль широкополосный керү

en: VPN Connections
tt: VPN-тоташтыру

en: Network Settings
tt: Җайга Салу Челтәре

en: Network Connections
tt: Сетевые Тоташтыру

en: Connection failed
tt: Хата тоташтыру

en: Activation of network connection failed
tt: Активация челтәренә тоташу булмады

en: Networking is disabled
tt: Челтәре отключена

en: No connection
tt: Бернинди элемтә

en: Connecting to the cellular network...
tt: Тоташтыру кәрәзле челтәрендә...

en: Connecting to the wireless network...
tt: Тоташтыру чыбыксыз челтәре...

en: Connecting to the VPN...
tt: Тоташтыру VPN...

en: Connecting to the network...
tt: Тоташтыру челтәрен...

en: Connected to the wireless network
tt: Тоташтырылды чыбыксыз челтәре

en: Wireless connection
tt: Беспроводное тоташтыру

en: Connected to the wired network
tt: Тоташтырылды челтәре чыбыклы

en: Connected to the cellular network
tt: Тоташтырылды кәрәзле челтәре

en: Connected to the VPN
tt: Тоташтырылган VPN

en: Connected to the network
tt: Тоташтырылды челтәре

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
tt: Төгәл хәбәр итү

en: No notifications
tt: Юк хәбәрнамәләрне

en: Monitor
tt: Монитор

en: Mouse
tt: Тычкан

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
tt: Төймәсар

en: Media player
tt: Медиауйнаткыч

en: Tablet
tt: Планшет

en: Computer
tt: Санак

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
tt: Челтәр

en: Brightness
tt: Яктылык

en: Power Settings
tt: Электр туенуы параметрлары

en: hour | hours
tt[0]: сәгать

en: minute | minutes
tt[0]: минут

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
tt: Принтерлар

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
tt: Соңгы документлар

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
tt: Масштаблау

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
tt: Параметрлар

en: Hi there!
tt: Сәлам!

en: Slideshow
tt: Слайдшоу

en: Unknown Artist
tt: Билгесез башкаручы

en: Unknown Title
tt: Билгесез исем

en: Play
tt: Уйнату

en: Stop
tt: Туктату

en: Next
tt: Киләсе

en: Pause
tt: Туктатып тору

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
tt: Очраклы тәртиптә

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
tt: Гадәти

en: Left
tt: Сулга

en: Right
tt: Уңга

en: Clock
tt: Сәгать

en: Administration
tt: Идарә

en: Firewall
tt: Иминлек дивары

en: Languages
tt: Телләр

en: Driver Manager
tt: Драйвер менеджеры

en: Disks
tt: Дисклар

en: New password
tt: Яңа серсүз

en: Confirm password
tt: Серүзне раслагыз

en: Change
tt: Үзгәртү

en: Open
tt: Ачарга

en: Lock screen
tt: Экран блоклау

en: Themes
tt: Темы
