linuxmint - en to uz translation catalogue (1731 entries)

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Failed to launch '%s'
uz: '%s' ni ishga tushirib bo‘lmadi

en: Passwords do not match
uz: Parollar o‘zaro mos kelishmadi

en: Authentication dialog was dismissed by the user
uz: Autentifikatsiya dialogi foydalanuvchi tomonidan o‘chirildi

en: Home
uz: Uy

en: File System
uz: Fayl tizimi

en: Search
uz: Qidirish

en: Print version
uz: Versiyani chop etish

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
uz: Ko‘rinish

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
uz: Rang

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
uz: Aralash rejimda ko‘pgina ilovalar yorug‘. Ba'zi ish stoli elementlari kontrast yaratish uchun qorong‘i.

en: Mixed
uz: Aralash

en: Dark
uz: Qorong‘i

en: Light
uz: Yorug‘

en: Advanced settings...
uz: Kengaytirilgan sozlamalar...

en: Style
uz: Uslub

en: Directory Properties
uz: Katalog xususiyatlari

en: Name:
uz: Nomi:

en: Comment:
uz: Izoh:

en: Launcher Properties
uz: Ishga tushirgich xususiyatlari

en: Command:
uz: Buyruq:

en: Browse
uz: Ko‘rib chiqish

en: Launch in Terminal?
uz: Terminalda ishga tushirilsinmi?

en: Use dedicated GPU if available
uz: Agar mavjud bo‘lsa, maxsus GPU-dan foydalanish

en: Add
uz: Qo‘shish

en: Delete
uz: O‘chirish

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: Restore System Configuration
uz: Tizim konfiguratsiyasini tiklash

en: Restore the default menu layout
uz: Standart menyu tartibini tiklash

en: Close
uz: Yopish

en: _New Menu
uz: _Yangi menyu

en: Ne_w Item
uz: Yangi _element

en: Cut
uz: Kesish

en: Copy
uz: Nusxalash

en: Paste
uz: Qoʻyish

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: Edit Desktop File
uz: Ish stoli faylini tahrirlash

en: Add/Edit Launcher
uz: Ishga tushirgichni qo‘shish/tahrirlash

en: Type:
uz: Turi:

en: Title:
uz: Sarlavha:

en: Program:
uz: Dastur:

en: Icon Name
uz: Belgi nomi

en: Application
uz: Ilova

en: Custom Application
uz: Maxsus ilova

en: Execution of '%s' failed:
uz: '%s' ni bajarish amalga oshmadi:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
uz: '%s'ni olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Remove '%s'
uz: '%s'ni olib tashlash

en: About...
uz: Haqida...

en: Configure...
uz: Sozlash...

en: Leave it
uz: Qoldirish

en: Remove it
uz: Olib tashlash

en: Move to another panel
uz: Boshqa panelga ko‘chirish

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
uz: Tegishli panel topilmadi. Buning o'rniga applet olib tashlandi.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
uz: Ba'zi appletlar bir vaqtning o‘zida bir necha nusxalarda ishlay olmaydi yoki ularning ko‘p sonli nusxalarida ishlash soni cheklangan xolatga yetganligi sababli nusxalanmadi

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Sound Settings
uz: Tovush sozlamalari

en: Microphone
uz: Mikrofon

en: Show Text
uz: Matnni ko‘rsatish

en: Hide Text
uz: Matnni yashirish

en: Wait
uz: Kutish

en: Remove this desklet
uz: Ushbu deskletni olib tashlash

en: Switch User
uz: Foydalanuvchini almashtirish

en: Suspend
uz: To‘xtatib turish

en: Hibernate
uz: Kutish rejimi

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
uz: "%s" ish maydonini olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Initializing
uz: Boshlanmoqda

en: Loaded
uz: Yuklangan

en: Error
uz: Xato

en: Out of date
uz: Eskirgan

en: Not compatible with Wayland
uz: Wayland bilan mos kelmaydi

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
uz: Ko‘rinish uchun xato tanlov: burchaklar soni noto‘g‘ri

en: Execution time (ms):
uz: Bajarish vaqti (ms):

en: Loaded successfully
uz: Muvaffaqiyatli yuklandi

en: Check your video drivers
uz: Video drayverlarini tekshiring

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
uz: Tizim hozirda video apparat tezlashuvisiz ishlamoqda.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
uz: Siz yomon ishlashga va yuqori protsessordan foydalanishga duch kelishingiz mumkin.

en: Launch Driver Manager
uz: Drayver menejerini ishga tushirish

en: Problems during Cinnamon startup
uz: Cinnamon ishga tushirilganda muammolar

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
uz: Cinnamon muvaffaqiyatli ishga tushirildi, biroq bir yoki bir nechta appletlar, deskletlar yoki kengaytmalar yuklanmadi.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
uz: Tizim jurnali va Cinnamon LookingGlass jurnalida muammolar mavjudligini tekshiring.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
uz: Ushbu xabarni qayta ko‘rmaslik uchun Cinnamon sozlamalarida muammoli kengaytma(lar)ni o‘chirib qo‘yishingiz mumkin.

en: Please contact the developer.
uz: Ishlab chiquvchiga murojaat qiling.

en: Workspace
uz: Is maydoni

en: Restarting Cinnamon...
uz: Cinnamon qayta ishga tushirilmoqda...

en: System Information
uz: Tizim haqida ma’lumot

en: Confirm
uz: Tasdiqlash

en: No
uz: Yo‘q

en: Yes
uz: Ha

en: Mirrored Displays
uz: Aks ettirilgan ekranlar

en: Password
uz: Parol

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
uz: Tarmoq menejeri

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
uz: Yangi panel joylashuvini tanlang. Bekor qilish uchun Esc.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
uz: Panelning yangi joylashuvini tanlang. Bekor qilish uchun Esc.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
uz: Sizda qo‘shilgan panellar yo‘q.
    Panel sozlamalarini ochishni hohlaysizmi?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
uz: Panel sozlamalari

en: Applets
uz: Appletlar

en: Panel edit mode
uz: Panelni tahrirlash rejimi

en: Move
uz: Ko‘chirish

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Are you sure you want to remove this panel?
uz: Ushbu panelni olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Add a new panel
uz: Yangi panel qo‘shish

en: Troubleshoot
uz: Muammo hal etish

en: Restart Cinnamon
uz: Cinnamonni qayta ishga tushirish

en: Restore all settings to default
uz: Barcha sozlamalarni standart holatiga qaytarish

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
uz: Barcha sozlamalarni standart holatiga qaytarishga ishonchingiz komilmi?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
uz: Tizim sozlamalari

en: Retry
uz: Qayta urinish

en: %s (%s) has just been stopped.
uz: %s (%s) endigina to‘xtatildi.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
uz: Agar kerak bo‘lsa, %s qurilmasi o‘chirilishi mumkin.

en: Device %s is busy, please wait.
uz: %s qurilmasi band, kuting.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
uz: Ulanishni uzmang, aks holda ma'lumotlar yo‘qolishi mumkin.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
uz: %s (%s) drayvini to‘xtatib bo‘lmadi

en: %s (%s) can be safely unplugged.
uz: %s (%s) xavfsiz ravishda uzilishi mumkin.

en: Device %s can be removed.
uz: %s qurilmasini olib tashlash mumkin.

en: %s (%s) has just been ejected.
uz: %s (%s) hozirgina chiqarib tashlandi.

en: Do not remove or data loss may occur.
uz: Olib tashlamang, aks holda ma'lumotlar yo‘qolishi mumkin.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
uz: %s (%s) drayvini chiqarib bo‘lmadi

en: Successfully unmounted %s (%s)
uz: %s (%s) muvaffaqiyatli uzildi

en: Failed to unmount %s (%s)
uz: %s (%s) uzib bo‘lmadi

en: Authentication Required
uz: Autentifikatsiya talab qilinadi

en: Authenticate
uz: Autentifikatsiya qilish

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
uz: Kechirasiz, bu ishlamadi. Yana bir bor urinib ko‘ring.

en: Press ESC to close
uz: Yopish uchun ESC bosing

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
uz: Mi_nimallashtirish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
uz: Ma_ksimallashtirmaslik

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
uz: Ma_ksimallashtirish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
uz: _Koʻchirish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
uz: _Oʻlchamini oʻzgartirish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
uz: Sarlavha panelini ekranga oʻtkazish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
uz: Har doim _yuqorida

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
uz: _Har doim ko‘rinadigan ish maydonida

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
uz: _Faqat shu ish maydonida

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
uz: Boshqa _ish maydoniga ko‘chirish

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
uz: _Yopish

en: No open windows
uz: Ochiq oynalar yo‘q

en: Restore
uz: Tiklash

en: Minimize
uz: Kichiklashtirish

en: Maximize
uz: Kattalashtirish

en: Move to left workspace
uz: Chapdagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move to right workspace
uz: O‘ngdagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Visible on all workspaces
uz: Barcha ish maydonlarida ko'rinadi

en: Move to a new workspace
uz: Yangi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move to monitor %d
uz: %d monitoriga ko‘chirish

en: Only on this workspace
uz: Faqat ushbu ish maydonida

en: Unmaximize
uz: Kattalashtirishni bekor qilish

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
uz: Maxsus imkoniyatlar

en: Zoom
uz: Kattalashtirish

en: Screen Reader
uz: Ekran o‘quvchisi

en: Screen Keyboard
uz: Ekran klaviaturasi

en: Sticky Keys
uz: Yopishqoq tugmalar

en: Slow Keys
uz: Sekin tugmalar

en: Bounce Keys
uz: Sakrovchi tugmalar

en: Mouse Keys
uz: Sichqoncha tugmalari

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
uz: Sichqoncha tugmasi ikki marta bosildi

note: Hover Click
en: Hover click
uz: Sichqoncha tugmasi bosilib qolgan

en: Universal Access Settings
uz: Universal kirish sozlamalari

en: High Contrast
uz: Yuqori kontrast

en: Large Text
uz: Katta matn

en: Date and Time Settings
uz: Sana va vaqt sozlamalari

en: Starting in a few minutes
uz: Bir necha daqiqadan so‘ng boshlanadi

en: Starting in %d minutes
uz: %d daqiqadan so‘ng boshlanadi

en: This evening
uz: Bu oqshom

en: Starting later today
uz: Bugun kechroq boshlanadi

en: In %d hour | In %d hours
uz[0]: %d soatdan keyin

en: No Events
uz: Voqealar yo‘q

en: In progress
uz: Jarayonda

en: All day
uz: Kun davomida

en: Today
uz: Bugun

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
uz: Ish stolini ko‘rsatish

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
uz: Deskletlarni ko‘rsatish

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
uz: Ish maydonini tanlash moslamasini ko‘rsatish (Ekspo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
uz: Oyna tanlash moslamasini ko‘rsatish (Masshtab)

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
uz: Sevimlilar

en: Move to the other monitor
uz: Boshqa monitorga ko‘chirish

en: Move to monitor
uz: Monitorga ko‘chirish

en: Move to another workspace
uz: Boshqa ish maydoniga ko‘chirish

en: Applet preferences
uz: Applet moslamalari

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
uz: Guruhlangan oyna ro‘yxati

en: Places
uz: Joylar

en: Recent
uz: So‘nggi

en: Run with dedicated GPU
uz: Maxsus GPU bilan ishga tushirish

en: Unpin from Panel
uz: Paneldan chiqarib tashlash

en: Pin to Panel
uz: Panelga joylashtirish

en: Remove from Autostart
uz: Avtomatik yuklanishdan olib tashlash

en: Add to Autostart
uz: Avtomatik yuklanishga qo‘shish

en: Create Shortcut
uz: Yorliq yaratish

en: Restore to full opacity
uz: To‘liq noshaffoflikni tiklash

en: Close others
uz: Boshqalarini yopish

en: Close all
uz: Barchasini yopish

en: Power management
uz: Quvvat boshqaruvi

en: Power management is already inhibited by another program
uz: Quvvat boshqaruvi boshqa dastur tomonidan allaqachon taqiqlangan

en: Power management: inhibited by another program
uz: Quvvat boshqaruvi: boshqa dastur tomonidan taqiqlangan

en: Apps inhibiting power management:
uz: Quvvat boshqaruvini taqiqlanadigan ilovalar:

en: Inhibit applet
uz: Appletni taqiqlash

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
uz: Bildirishnomalar

en: Show Keyboard Layout
uz: Klaviatura tartibini koʻrsatish

en: Show Character Table
uz: Belgilar jadvalini ko‘rsatish

en: Keyboard Settings
uz: Klaviatura sozlamalari

en: Add to panel
uz: Panelga qo‘shish

en: Add to desktop
uz: Ish stoliga qo‘shish

en: Remove from favorites
uz: Sevimlilardan olib tashlash

en: Add to favorites
uz: Sevimlilarga qo‘shish

en: Uninstall
uz: Oʻchirish

en: This file is no longer available
uz: Bu fayl endi mavjud emas

en: Open with
uz: Ochish uchun dasturni tanlash

en: Other application...
uz: Boshqa ilova...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
uz: Menyu

en: Edit menu
uz: Menyuni tahrirlash

en: Recent Files
uz: Oxirgi fayllar

en: Clear list
uz: Ro‘yxatni tozalash

en: Clear all recent documents
uz: Barcha oxirgi hujjatlarni tozalash

en: No recent documents
uz: Oxirgi hujjatlar yo‘q

en: All Applications
uz: Barcha ilovalar

en: Lock Screen
uz: Ekranni qulflash

en: Lock the screen
uz: Ekranni qulflash

en: Leave the session
uz: Sessiyadan chiqish

en: Shut down the computer
uz: Kompyuterni oʻchirish

en: <unknown>
uz: <noma'lum>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
uz: o‘chirilgan

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
uz: boshqarilmagan

en: disconnecting...
uz: uzilmoqda...

en: connecting...
uz: ulanmoqda...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
uz: autentifikatsiya talab qilinadi

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
uz: mikrodastur yetishmayapti

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
uz: kabel ajratilgan

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
uz: mavjud emas

en: connection failed
uz: ulanish amalga oshmadi

en: More
uz: Batafsil

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
uz: Ulangan (shaxsiy)

en: Auto Ethernet
uz: Avto Ethernet

en: Auto broadband
uz: Avtomatik keng diapazonli

en: Auto dial-up
uz: Avto dial-up

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
uz: Avto %s

en: Auto bluetooth
uz: Avto bluetooth

en: Auto wireless
uz: Avtomatik simsiz

en: Enable networking
uz: Tarmoqqa ulanishni yoqish

en: Wired
uz: Simli

en: Wireless
uz: Simsiz

en: Mobile broadband
uz: Mobil keng diapazonli

en: VPN Connections
uz: VPN ulanishlar

en: WIREGUARD Connections
uz: WIREGUARD ulanishlari

en: Network Settings
uz: Tarmoq sozlamalari

en: Network Connections
uz: Tarmoq ulanishlari

en: Connection failed
uz: Ulanish amalga oshmadi

en: Activation of network connection failed
uz: Tarmoqqa ulanish faollashuvi amalga oshmadi

en: Networking is disabled
uz: Tarmoqda ulanish  o‘chirilgan

en: No connection
uz: Ulanish mavjud emas

en: Connecting to the cellular network...
uz: Uyali aloqa tarmog‘iga ulanmoqda...

en: Connecting to the wireless network...
uz: Simsiz tarmoqqa ulanmoqda...

en: Connecting to the wired network...
uz: Simli tarmoqqa ulanmoqda...

en: Connecting to the VPN...
uz: VPNga ulanmoqda...

en: Connecting to WIREGUARD...
uz: WIREGUARD ga ulanmoqda...

en: Connecting to the network...
uz: Tarmoqqa ulanmoqda...

en: Connected to the wireless network
uz: Simsiz tarmoqqa ulangan

en: Wireless connection
uz: Simsiz ulanish

en: (Limited connectivity)
uz: (Cheklangan ulanish)

en: Connected to the wired network
uz: Simli tarmoqqa ulangan

en: Connected to the cellular network
uz: Uyali aloqa tarmog‘iga ulangan

en: Connected to the VPN
uz: VPNga ulangan

en: Connected to WIREGUARD
uz: WIREGUARD ga ulangan

en: Connected to the network
uz: Tarmoqqa ulangan

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
uz: Bildirishnomalarni tozalash

en: Notification Settings
uz: Bildirishnoma sozlamalari

en: No notifications
uz: Hech qanday bildirishnoma yo‘q

en: %d notification | %d notifications
uz[0]: %d ta bildirishnoma

en: just now
uz: hozirgina

en: %d second ago | %d seconds ago
uz[0]: %d soniya oldin

en: %d minute ago | %d minutes ago
uz[0]: %d daqiqa oldin

en: Enable on-screen keyboard
uz: Ekran klaviaturasini yoqish

en: Click to toggle the on-screen keyboard
uz: Ekrandagi klaviaturani almashtirish uchun bosing

en: Click to enable the on-screen keyboard
uz: Ekrandagi klaviaturani yoqish uchun bosing

en: Launch
uz: Ishga tushirish

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
uz: Panel ishga tushirgichlari

en: Battery full
uz: Batareya toʻliq

en: Battery almost full
uz: Batareya deyarli to‘liq

en: Battery good
uz: Batareya holati yaxshi

en: Low battery
uz: Batareya oz qoldi

en: Critically low battery
uz: Batareya judayam oz qoldi

en: Laptop battery
uz: Noutbuk batareyasi

en: Mouse
uz: Sichqoncha

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
uz: Klaviatura

en: Cell phone
uz: Uyali telefon

en: Media player
uz: Media pleyer

en: Tablet
uz: Planshet

en: Computer
uz: Kompyuter

en: Touchpad
uz: Tachpad

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
uz: Tarmoq

en: Brightness
uz: Yorqinlik

en: Keyboard backlight
uz: Klaviaturani yoritish

en: Power Settings
uz: Quvvat sozlamalari

en: Charging
uz: Zaryadlanmoqda

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
uz[0]: Zaryadlanmoqda - to‘liq quvvatlanguncha %d soat

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
uz: Zaryadlanmoqda - to‘la zaryadlanishgacha %d %s %d %s qoldi

en: hour | hours
uz[0]: soat

en: minute | minutes
uz[0]: daqiqa

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
uz[0]: Zaryadlanmoqda - to‘liq zaryadlangunga qadar %d daqiqa

en: Fully charged
uz: To‘la zaryadlanib bo‘ldi

en: Using battery power
uz: Batareya quvvatidan foydalanilmoqda

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
uz[0]: Batareya quvvatidan foydalanilmoqda - %d soat qoldi

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
uz: Batareya quvvatidan foydalanilmoqda - quvvat %d %s %d %s  dan so‘ng tugaydi

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
uz[0]: Batareya quvvatidan foydalanilmoqda - %d daqiqa qoldi

en: Fully discharged
uz: To‘liq zaryadsizlangan

en: Not charging
uz: Zaryadlanmayapti

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
uz: Printerlar

en: Cancel all jobs
uz: Barcha amallarni bekor qilish

en: '%s' on %s
uz: '%s' %s da

en: Send to front
uz: Oldiga yuborish

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
uz: Oxirgi hujjatlar

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
uz: Olinadigan drayvlar

en: Open file manager
uz: Fayl menejerini ochish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
uz: Masshtab

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Hi there!
uz: Salom!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
uz: SIZ TUGMANNI BOSDINGIZ!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
uz: SIZ HOTKEYDAN FOYDALANDINGIZ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
uz: Ish stolini ko‘rsatish uchun bosing yoki deskletlarni ko‘rsatish uchun o‘rta tugmasini bosing

en: Show Desklets
uz: Deskletlarni ko‘rsatish

en: Click to pause the slideshow
uz: Slayd-shouni vaqtincha to‘xtatish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to resume the slideshow
uz: Slayd-shouni davom ettirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: The slideshow is disabled
uz: Slayd-shou o‘chirilgan

en: Slideshow
uz: Slayd-shou

en: Next Background
uz: Keyingi fon

en: Background Settings
uz: Fon sozlamalari

en: Current background:
uz: Joriy fon rasmi:

en: Playing
uz: Ijro etilmoqda

en: Paused
uz: Vaqtincha to‘xtatilgan

en: Stopped
uz: To‘xtatilgan

en: Volume
uz: Ovoz balandligi

en: Unknown Artist
uz: Noma'lum artist

en: Unknown Album
uz: Noma'lum albom

en: Unknown Title
uz: Noma'lum sarlavha

en: Previous
uz: Oldingi

en: Play
uz: Ijro etish

en: Stop
uz: To‘xtash

en: Next
uz: Keyingi

en: Consecutive Playing
uz: Uzluksiz ijro ettirish

en: No Shuffle
uz: Aralashtirmaslik

en: Open Player
uz: Pleerni ishga tushirish

en: Quit Player
uz: Pleerdan chiqish

en: Pause
uz: Pauza

en: Repeat Single
uz: Yagona takrorlash

en: Repeat All
uz: Barchasini takrorlash

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
uz: Aralashtirish

en: Mute output
uz: Chiqish ovozini oʻchirish

en: Mute input
uz: Kirishdagi tovushni o‘chirish

en: Applications
uz: Ilovalar

en: Output device
uz: Chiqaruvchi qurilma

en: Input device
uz: Kirituvchi qurilma

en: Launch player
uz: Pleyerni ishga tushirish

en: Choose player controls
uz: Pleer nazoratini tanlash

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
uz: Chiqindidagi barcha narsalarni oʻchirishga ishonchingiz komilmi?

en: This operation cannot be undone.
uz: Bu amalni ortga qaytarib bo‘lmaydi.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
uz: Chiqindi

en: Empty Trash
uz: Chiqindini bo‘shatish

en: Open Trash
uz: Chiqindini ochish

en: Log Out...
uz: Tizimdan chiqish...

en: Power Off...
uz: Oʻchirish...

en: Remove 'Window list'
uz: 'Oyna ro‘yhatini' olib tashlash

en: All windows
uz: Barcha oynalar

en: Manage workspaces (Expo)
uz: Ish joylarini boshqarish (Expo)

en: Add a new workspace
uz: Yangi ish maydonini qo‘shish

en: Remove the current workspace
uz: Joriy ish maydonini olib tashlash

en: Left
uz: Chap

en: Right
uz: O‘ng

en: Upside-down
uz: Yuqori qism - pastga

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
uz: Ekran

en: Configure display settings...
uz: Displeymi sozlash...

en: Clock
uz: Soat

en: Edit launcher
uz: Ishga tushirgichni tahrirlash

en: Photo Frame
uz: Foto ramka

en: Control Center
uz: Nazorat markazi

en: Users and Groups
uz: Foydalanuvchilar va guruhlar

en: Add or remove users and groups
uz: Foydalanuvchilar va guruhlarni qo‘shish yoki olib tashlash

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
uz: Virtual klaviatura

en: Turn on-screen keyboard on or off
uz: Ekran klaviaturasini yoqish yoki o‘chirish

en: Valid name
uz: To‘g‘ri nom

en: The name cannot be empty.
uz: Nom bo‘sh bo‘lishi mumkin emas.

en: Valid executable
uz: Bajarilish imkoni bor

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
uz: Bajarilish imkoni yo‘q. U bo‘sh bo‘lishi mumkin emas va manzilni ko‘rsatuvchi yo‘ldagi bo‘sh joylar slesh (\) bilan tashlab ketilishi zarur.

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
uz: Bu joyda ulagich (launcher) yaratib bo‘lmaydi. Uni ish stoliga qo‘yasizmi?

en: Choose a command
uz: Buyruq tanlang

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
uz: Ulagich (launcher) ni menyuga ham qo‘shasizmi? U 'Boshqalar' nomli kategoriya ichiga joylashtiriladi.

en: Screen Locker
uz: Ekranni qulflagich

en: Please type an away message for the lock screen
uz: Qulflangan ekranda ko‘rinadigan xabarni kiriting

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Hardware
uz: Kompyuter qurilmalari

en: Administration
uz: Administrasiya

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
uz: tarmoq, simsiz, wifi, ethernet, keng diapazonli, internet

en: color, profile, display, printer, output
uz: rang, profil, ko‘rsatish, printer, chiqish

en: Graphics Tablet
uz: Grafik planshet

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
uz: wacom, sonli ko‘rinishga o‘tkazish, planshet, grafik, sozlash, pero

en: printers, laser, inkjet
uz: printerlar, lazer, inkjet

en: Firewall
uz: Brendmauer

en: firewall, block, filter, programs
uz: brandmauer, blok, filtr, dasturlar

en: Languages
uz: Tillar

en: language, install, foreign
uz: til, o‘rnatish, xorijiy

en: Input Method
uz: Kiritish usuli

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
uz: til, o‘rnatish, xorijiy, kiritish, usul, xitoycha, koreyscha, yaponcha, harflarni terish

en: Login Window
uz: Tizimga kirish oynasi

en: login, lightdm, manager, settings, editor
uz: kirish, lightdm, menejer, sozlamalar, tahrirlovchi

en: Driver Manager
uz: Drayver menejeri

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
uz: video, drayver, wifi, karta, qurilma, xususiylashtirilgan, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
uz: Nvidia Sozlamalari

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
uz: video, drayver, yopiq kodli, nvidia, sozlamalar

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
uz: Dastur manbaalari

en: ppa, repository, package, source, download
uz: ppa, repozitoriy, paket, manba, yuklash

en: Package Management
uz: Paket boshqaruvi

en: update, install, repository, package, source, download
uz: yangilash, o‘rnatish, repozitoriy, paket, manba kodi, yuklab olish

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
uz: foydalanuvchi, foydalanuvchilar, hisob, hisoblar, guruh, guruhlar, parol

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
uz: bluetooth, himoya qulfi, uzatish, mobil

en: Manage Services and Units
uz: Xizmatlarni va qurilmalarni boshqarish

en: systemd, units, services, systemctl, init
uz: systemd, birliklar, xizmatlar, systemctl, init

en: Disks
uz: Disklar

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
uz: disklar, boshqarish, apparat, boshqaruv, qattiq, hdd, fleshka, formatlash, oʻchirish, sinash, yaratish, iso, ISO, disk, tasvir

en: Online Accounts
uz: Onlayn hisoblar

en: Back to all settings
uz: Barcha sozlamalar turgan oynaga qaytish

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
uz: Guruh nomida katta harflar yoki bo‘sh joylar bo‘lmasligi kerak

en: Change Password
uz: Parolni almashtirish

en: New password
uz: YAngi parol

en: Confirm password
uz: Parolni tasdiqlash

en: Generate a password
uz: Parol yaratish

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
uz: Parolingiz xech bo‘lmaganda 8 ta yoki undan ko‘p belgidan iborat bo‘lishi lozim

en: Show password
uz: Parolni ko‘rsatish

en: An error occurred. Your password was not changed.
uz: Xato sodir bo‘ldi. Parolingiz o‘zgarmasdan qoldi.

en: Change
uz: O‘zgartirish

en: Too short
uz: Juda qisqa

en: Weak
uz: Nimjon

en: Fair
uz: Durust

en: Good
uz: Yaxshi

en: Strong
uz: Mustahkam

en: Standard
uz: Standart

en: Account Type
uz: Akkaunt turi

en: Full Name
uz: To‘liq nomi

en: Invalid username
uz: Foydalanuvchi nomi noto‘g‘ri

en: A user with the name '%s' already exists.
uz: “%s” nomli foydalanuvchi allaqachon mavjud.

en: Users
uz: Foydalanuvchilar

en: Groups
uz: Guruhlar

en: Click to change the picture
uz: Rasmni almashtirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Browse for more pictures...
uz: YAna boshqa rasmlarni ko‘rish...

en: Click to change the name
uz: Nomni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to change the password
uz: Parolni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to change the groups
uz: Guruhni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Picture
uz: Rasm

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
uz: Nomi

en: Open
uz: Ochish

en: Images
uz: Tasvirlar

en: No password set
uz: Parol o‘rnatilmagan

en: Set at login
uz: Kirishda o‘rnatish

en: This user is currently logged in
uz: Ushbu foydalanuvchi ayni paytda tizimda

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
uz: Foydalanuvchining asosiy jildi (Home) shifrlangan. Unga kirish uchun faqat shu foydalanuvchigina ushbu parolni o‘zgartirishi lozim.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
uz: %s ni va ushbu foydalanuvchi bilan bog‘liq barcha fayllarni o‘chirib tashlashni tasdiqlaysizmi ?

en: This group is set as %s's primary group
uz: Ushbu guruh  %s ning asosiy guruhi sifatida o‘rnatilgan

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
uz: %s ni butunlay o‘chirib tashlashni tasdiqlaysizmi?

en: Group Name
uz: Guruh nomi

en: Previous instance
uz: Avvalgi holat

en: Next instance
uz: Keyingi holat

en: More options
uz: YAna boshqa opsiyalar

en: Import from a file
uz: Fayldan import qilish

en: Export to a file
uz: Faylga eksport qilish

en: Reset to defaults
uz: Andoza holatiga qaytish

en: Reload %s
uz: %s ni qayta yuklash

en: Settings for %s
uz: %s parametrlari

en: Select or enter file to export to
uz: Eksport qilish uchun faylni tanlang yoki yangisini kiriting

en: JSON files
uz: JSON fayllar

en: Select a JSON file to import
uz: Import qilish uchun JSON faylni tanlash

en: Cancel Job
uz: Amalni bekor qilish

en: Do you really want to cancel this job?
uz: Rostdan ham ushbu amalni bekor qilmochimisiz?

en: Keep Printing
uz: Chop etishni saqlab qolish

en: Do you really want to cancel all jobs?
uz: Haqiqatan ham barcha ishlarni bekor qilmoqchimisiz?

en: Cancel All Jobs
uz: Barcha ishlarni bekor qilish

en: Random
uz: Tasodifiy

en: Show
uz: Ko‘rsatish

en: Item
uz: Element

en: Select a date
uz: Sanani tanlash

en: Select a time
uz: Soatni tanlang

en: Hour
uz: Soat

en: Minute
uz: Daqiqa

en: Second
uz: Soniya

en: This applet is currently enabled
uz: Bu applet hozirda yoqilgan

en: This desklet is currently enabled
uz: Bu desklet hozirda yoqilgan

en: This extension is currently enabled
uz: Bu kengaytma hozirda yoqilgan

en: by %s
uz: %s boʻyicha

en: Configure
uz: Sozlash

en: This is a system applet. It cannot be removed.
uz: Bu tizim appleti. Uni olib tashlash mumkin emas.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
uz: Bu tizim deskleti. Uni olib tashlash mumkin emas.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
uz: Bu tizim kengaytmasi. Uni olib tashlash mumkin emas.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
uz: Bu appletda Cinnamonning ishdan chiqishiga yoki qotib qolishiga olib kelishi mumkin bo‘lgan funksiya chaqiruvlari mavjud. Agar ishlamay qolsa yoki qotib qolsa, uni olib tashlashga harakat qiling.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
uz: Bu deskletda Cinnamonning ishdan chiqishiga yoki qotib qolishiga olib kelishi mumkin bo‘lgan funksiya chaqiruvlari mavjud. Agar ishlamay qolsa yoki qotib qolsa, uni olib tashlashga harakat qiling.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
uz: Bu kengaytmada Cinnamonning ishdan chiqishiga yoki qotib qolishiga olib kelishi mumkin bo‘lgan funksiya chaqiruvlari mavjud. Agar ishlamay qolsa yoki qotib qolsa, uni olib tashlashga harakat qiling.

en: About
uz: Haqida

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
uz: %s kengaytmasi Cinnamon versiyangizga mos kelmaydi.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
uz: Bir nechta nusxa yoqilgan. Ularning barchasini olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
uz: %s ni tizimdan butunlay olib tashlashga rozimisiz?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
uz: Ushbu amal yoqilgan appletlarni andoza holatiga qaytaradi. Uni bajarishga rozimisiz?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
uz: Ushbu amal yoqilgan deskletlarni andoza holatiga qaytaradi. Uni bajarishga rozimisiz?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
uz: Bu hol barcha faol kengaytmalarni o‘chiradi. Davom etasizmi?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
uz: Bu barcha harakatlarni olib tashlaydi. Buni qilishga ishonchingiz komilmi?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
uz: %s yuklashda nimadir xato ketdi. Iltimos, oxirgi versiyadan foydalanayotganingizga ishonch hosil qiling va muammo haqida uning ishlab chiqaruvchisiga xabar bering.

en: Installed
uz: Oʻrnatilgan

en: Install
uz: O‘rnatish

en: Update
uz: Yangilash

en: Sort by
uz: Saralash turi

en: Popularity
uz: Ommabopligi

en: Date
uz: Sana

en: Upgradable
uz: Yangilanishi mumkin

en: More info
uz: Ko‘proq ma'lumot

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Update all
uz: Barchasini yangilash

en: %d update available | %d updates available
uz[0]: %d ta yangilanish mavjud

en: No updates available
uz: Hech qanday yangilanish mavjud emas

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
uz: Pipetkaga sichqoncha tugmasini bosing, so‘ngra rangni tanlash uchun ekrandagi biror rangga sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to set a new accelerator key.
uz: YAngi tezlatgich tugmasini o‘rnatish uchun sichqoncha tugmasini bosing.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
uz: Operatsiyani bekor qilish uchun Escape tugmasini bosing yoki yana bosish.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
uz: Mavjud tugma birikmasini tozalash uchun Backspace bosing.

en: unassigned
uz: belgilanmagan

en: Pick an accelerator
uz: Tezlatgichni tanlash

en: Continue
uz: Davom etish

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
uz: 
    Ushbu tugmalar birikmasi, '<b>%s</b>' ishlatilmasligi kerak, chunki bu tugma yordamida yozish imkonsiz boʻlib qoladi.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
uz: Control, Alt yoki Super (Windows tugmasi) kabi oʻzgartirish tugmasi yordamida qayta urinib koʻring.

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
uz: Bu siz xohlagan narsa ekanligiga ishonchingiz komil bo‘lsa, davom eting, aks holda bekor qilish tugmasini bosing.

en: Checking dependencies
uz: Bog‘lanishlar tekshirilyapti

en: Please install: %s
uz: %s ni o‘rnating

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Open
uz: _Ochish

en: Sound files
uz: Tovush fayllar

en: Downloading images:
uz: Tasvirlar yuklab olinmoqda:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
uz: Serverga kirishga urinishda xatolik yuz berdi. Birozdan keyin qayta urinib ko‘ring.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
uz: Spayslarni yuklab olishda nimadir xato ketdi. Ro‘yxatni qaytadan yangilab ko‘ring.

en: Refreshing the cache
uz: Kesh yangilanmoqda

en: Installing %s
uz: %s oʻrnatilmoqda

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
uz: %s ni o‘rnatishda xatolik yuz berdi. Iltimos, ushbu hodisa haqida ishlab chiquvchiga xabar bering.

en: Uninstalling %s
uz: %s oʻchirilmoqda

en: A problem occurred while removing %s.
uz: %s o‘chirishda muammo yuz berdi.

en: 
    
    Details:  %s
uz: 
    
    Turli ma'lumotlar: %s

en: Add new entry
uz: YAngi yozuv qo‘shish

en: Remove selected entry
uz: Tanlangan yozuvni olib tashlash

en: Edit selected entry
uz: Tanlangan yozuvni tahrirlash

en: Move selected entry up
uz: Tanlangan yozuvni tepaga siljitish

en: Move selected entry down
uz: Tanlangan yozuvni pastga siljitish

en: Edit entry
uz: YOzuvni tahrirlash

en: Configure accessibility features
uz: Qo‘shimcha imkoniyatlar xossalarini sozlash

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
uz: lupa, suhbat, ruxsat berish, masshtabni o‘zgartirish, kalitlar, kontrast

en: Visual
uz: Vizual

note: Visual Aids
en: Visual Aids
uz: Vizual maqsadlar

en: High contrast
uz: YUqori kontrast

en: Large text
uz: Yirik matn

en: Screen reader
uz: Ekrandan o‘qish uchun dastur

en: Configure screen reader
uz: Ekranni o‘qish dasturini sozlash

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
uz: Ish stolini o‘lchamini o‘zgartirish

en: Enable zoom
uz: O‘lchamni o‘zgartirish imkoniyatini yoqish

en: Magnification
uz: Yiriklashtirish

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
uz: O‘chirilgan

en: Mouse wheel modifier
uz: Sichqoncha g‘ildiragini o‘zgartiruvchi

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
uz: Ushbu o‘zgartiruvchi bosilganda sichqoncha g‘ildiragini aylantirish o‘lchamni kattalashtirada yoki kichiklashtiradi.

en: Scroll at screen edges
uz: Ekranning burchaklarida aylantirish

en: Keep cursor centered
uz: Kursorni markazda qoldirish

en: Cursor moves with contents
uz: Kursor matn bilan ko‘chadi

en: Cursor pushes contents around
uz: Kursor matn atrofini siqadi

en: Mouse tracking mode
uz: Sichqoncha bilan tashish imkoni

en: Lens mode
uz: Linza imkoni

en: Square
uz: Kvadrat

en: Horizontal strip
uz: Gorizontal chizg‘ich

en: Vertical strip
uz: Vertikal chizg‘ich

en: Lens shape
uz: Linza shakli

en: Full screen
uz: To‘liq ekran

en: Top half
uz: YUqori yarmi

en: Bottom half
uz: Pastki yarmi

en: Left half
uz: CHap yarmi

en: Right half
uz: O‘ng yarmi

en: Screen position
uz: Ekran joylashuvi

en: Enable the on-screen keyboard
uz: Ekran klaviaturasini yoqish

en: Touch
uz: Tach

en: Full scale
uz: To‘liq masshtab

en: Scanning
uz: Skaner ishlamoqda

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
uz: Klaviatura tili

en: At the bottom of the screen
uz: Ekranning pastki qismida

en: At the top of the screen
uz: Ekranning yuqori qismida

en: Keyboard position
uz: Klaviatura holati

en: A quarter of the screen
uz: Ekranning chorak qismi

en: A third of the screen
uz: Ekranning uchdan bir qismi

en: Half of the screen
uz: Ekranning yarmi

en: Keyboard size
uz: Klaviatura o‘lchami

en: Show the keyboard any time something expects input
uz: Nimadir kiritilishi zarur bo‘lganda klaviatura ko‘rsatilsin

en: Show keyboard only when the user activates it
uz: Klaviatura faqat foydalanuvchi faollashtirgandagina ko‘rsatilsin

en: Activation mode
uz: Aktivasiya imkoniyati

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
uz: Klaviatura indikatorlari

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
uz: Vizual indikator Caps va Num Lock larda ishlasin

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
uz: Audio indikator Caps va Num Lock larda ishlasin

en: Sound to use Caps or Num Lock on
uz: Caps yoki Num Lock yoqilganda tovush  eshitilsin

en: Sound to use Caps or Num Lock off
uz: Caps yoki Num Lock o‘chirilganda tovush  eshitilsin

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
uz: Javob qaytarish jarayoni (yordamchi ogohlantirishlarni terishda zarur)

en: Enable visual alerts
uz: Vizual ogohlantirishlarni yoqish

en: Flash the entire monitor
uz: Tashqi monitorga yuborish

en: Flash the active window
uz: Faol oynaga yuborish

en: Visual style
uz: Vizual stil

en: Enable audio alerts
uz: Audio ogohlantirishlarni yoqish

en: Sound to use for window alerts
uz: Oynada paydo bo‘luvchi ogohlantirishlarda tovush chiqsin

en: Typing assistance
uz: Harflarni terishda ko‘mak

note: Stickykeys
en: Sticky keys
uz: YOpishtiriladigan tugmalar

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
uz: Navbat bilan bosilganda o‘zgarish amalga oshadigan tugmalar kombinasiyasini yaratish

en: Disable if two modifiers are pressed together
uz: Ikkita o‘zgartiruvchi tugmalar birga bosilishini o‘chirib qo‘yish

en: Alert when a modifier key is pressed
uz: O‘zgartiruvchi tugma bosilganda ogohlantirish

note: Slowkeys
en: Slow keys
uz: Sekin tugmalar

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
uz: Tugma bosilgan payt va uni ta'siri yuz berishi oralig‘ida kechikishni o‘rnatish

en: Alert when a key is pressed
uz: Biror tugma bosilganda ogohlantirish

en: Alert when a key is accepted
uz: Biror tugma bosilgandagi hodisa haqida ogohlantirish

en: Alert when a key is rejected
uz: Tugma rad etilganda ogohlantirish

en: Acceptance delay
uz: Ruxsat berishdagi kechikish

en: Short
uz: Qisqa

en: Long
uz: Uzun

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
uz: Sakrovchi tugmalar

en: Ignore fast duplicate keypresses
uz: O‘ta tez dublikat tugma bosilishni e'tiborsiz qoldirish

note: Mousekeys
en: Mouse keys
uz: Sichqoncha tugmalari

en: Control the pointer using the keypad
uz: Ko‘rsatgichni klaviatura yordamida nazorat qilish

en: Initial delay
uz: Boshlang‘ich kechikish

en: Shorter
uz: Qisqaroq

en: Longer
uz: Uzunroq

en: Acceleration time
uz: Tezlanish vqati

en: Maximum speed
uz: Maksimal tezlik

en: Slower
uz: Sekinroq

en: Faster
uz: Tezroq

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
uz: Asosiy tugmani pastga tushirib ikkilamchi tugma bosish

en: Trigger a click when the pointer hovers
uz: Ko‘rsatgich osilib qolganda sichqoncha tugmasini bosish

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
uz: Kechikish

en: Motion threshold
uz: Harakat ostonasi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
uz: Kichik

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
uz: Katta

en: Manage your actions
uz: Harakatlaringizni boshqaring

en: action
uz: harakat

en: Actions
uz: Amallar

en: Manage
uz: Boshqarish

en: Download
uz: Yuklab olish

en: Layout
uz: Tartib

en: Enable
uz: Yoqish

en: Disable
uz: Oʻchirish

en: Installed actions
uz: O‘rnatilgan harakatlar

en: Remove all
uz: Hammasini olib tashlash

en: Manage Cinnamon applets
uz: Sinnamon appletlarini boshqarish

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
uz: Panelni tahrirlash imkoniyati ishlayotganda ba'zi holatlarni menyu muhiti orqali olib tashlashingiz mumkin.

en: Installed applets
uz: O‘rnatilgan appletlar

en: Reset all
uz: Hammasini tiklash

en: Previous Panel
uz: Oldingi panel

en: Next Panel
uz: Keyingi panel

en: Solid color
uz: Bir tekis rang

en: Horizontal gradient
uz: Gorizontal gradient

en: Vertical gradient
uz: Vertikal gradient

en: No picture
uz: Rasm mavjud emas

en: Mosaic
uz: Mozaika

en: Centered
uz: Markazlashtirilgan

en: Scaled
uz: O‘lcham moslangan

en: Stretched
uz: CHo‘zilgan

en: Spanned
uz: Qamrab olgan

en: Background color
uz: Fon rangi

en: Change your desktop's background
uz: Ish stoli fonini o‘zgartiring

en: background, picture, slideshow
uz: fon, rasm, slayd-shou

en: Backgrounds
uz: Fonlar

en: Add Folder
uz: Papka qo‘shish

en: Add new folder
uz: YAngi jild qo‘shish

en: Remove selected folder
uz: Tanlangan jildni olib tashlash

en: Play backgrounds as a slideshow
uz: Fonlarni slayd-shou sifatida ko‘rsatish

en: minutes
uz: daqiqa

en: Play images in random order
uz: Rasmlarni tasodifiy ko‘rsatish

en: Picture aspect
uz: Rasm ko‘rinishi

en: Manage date and time settings
uz: Sana va vaqt sozlamalarini boshqarish

en: time, date, calendar, format, network, sync
uz: vaqt, sana, kalendar, format, tarmoq, sync

en: Date & Time
uz: Sana & Vaqt

en: Date and Time
uz: Sana va Vaqt

en: Network time
uz: Tarmoq vaqti

en: Manually set date and time
uz: Sana va vaqtni qo‘lda sozlash

en: Use 24h clock
uz: 24 li soatni qo‘llash

en: Display the date
uz: Sanani ko‘rsatish

en: Display seconds
uz: Soniyalarni ko‘rsatish

en: Use locale default
uz: Andoza mahalliy vaqtni qo‘llash

en: Sunday
uz: YAkshanba

en: Monday
uz: Dushanba

en: First day of week
uz: Haftaning birinchi kuni

en: Region
uz: Mintaqa

en: City
uz: Shahar

en: Office
uz: Ofis

en: System
uz: Tizim

en: Web
uz: Veb

en: Mail
uz: Pochta

en: Music
uz: Musiqa

en: Photos
uz: Fotosuratlar

en: Spreadsheet
uz: Elektron jadval

en: Source Code
uz: Manbaa kod

en: File Manager
uz: Fayl menejeri

en: Plain Text
uz: Oddiy matn

en: Select an application for audio CDs
uz: Audio SD larni o‘qish uchun dasturni tanlang

en: Select an application for video DVDs
uz: Video DVD larni o‘qish uchun dasturni tanlang

en: Music player
uz: Musiqa pleyeri

en: Select an application to run when a music player is connected
uz: Musiqa pleeri ulanganda uni ishga tushirish uchun dasturni tanlash

en: Select an application to run when a camera is connected
uz: Kamera ulanganda uni ishlatish uchun dasturni tanlash

en: Software
uz: Dasturlar

en: Select an application for software CDs
uz: Dasturlar yozilgan CD ni ochish uchun dastur tanlash

en: blank Blu-ray disc
uz: bo‘sh Blu-ray disk

en: blank CD disc
uz: bo‘sh CD disk

en: blank DVD disc
uz: bo‘sh DVD disk

en: blank HD DVD disc
uz: bo‘sh HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
uz: Blu-ray video disk

en: e-book reader
uz: elektron kitob o‘quvchi

en: HD DVD video disc
uz: HD DVD video disk

en: Picture CD
uz: Rasmlar yozilgan CD disk

en: Super Video CD
uz: Super video CD

en: Windows software
uz: Windows dasturlari

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
uz: O‘tkazilgan buyruqni bajarish uchun terminalingiz uchun buyruq satri opsiyasi.

en: Ask what to do
uz: Nima qilish kerakligi so‘rash

en: Open folder
uz: Papkani ochish

en: Do nothing
uz: Hech qanday amal bajarilmasin

en: Other Media
uz: Boshqa Media

en: Select how other media should be handled
uz: Boshqa media qanday boshqarilishini tanlang

en: _Action:
uz: _Amal:

en: Preferred Applications
uz: Tanlangan dasturlar

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
uz: media, standart, ilovalar, dasturlar, olinadigan, brauzer, e-pochta, taqvim, musiqa, videolar, foto, rasmlar, cd, avtomatik ijro, sevimli, ilovalar

en: Preferred applications
uz: Tanlangan dasturlar

en: Calculator
uz: Kalkulyator

en: Arguments
uz: Argumentlar

en: Removable media
uz: Olib tashlash imkoni mavjud media qurilmalari

en: Prompt or start programs on media insertion
uz: Media qurilmasi kompyuterga qo‘yilganda uni ishlatuvchi dasturni ko‘rsatish yoki ishga tushirish

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
uz: _Boshqa mediya qurilma...

en: Manage your Cinnamon desklets
uz: Sinnamon deskletlarni boshqarish

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
uz: Desklet menyusi yordamida ma'lum alohida holatlarni ish stolidan olib tashlashingiz mumkin

en: desklet, desktop, slideshow
uz: desklet, ish stoli, slayd-shou

en: Desklets
uz: Deskletlar

en: General Settings
uz: Umumiy sozlamalar

en: General Desklets Settings
uz: Deskletlarning umumiy sozlamalari

en: No decoration
uz: Dekorasiyalar mavjud emas

en: Border only
uz: Faqat chetki qismlar

en: Border and header
uz: CHetki qismlar va bosh qismi

en: Decoration of desklets
uz: Deskletlar dekorasiyasi

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
uz: Izoh: ba'zi deskletlar doim mavjud bo‘lish uchun chetki qismni/bosh qismni talab qiladi

en: Such requirements override the settings selected here
uz: Bunday talablar aynan shu erda tanlangan parametrlarni olib tashlaydi

en: Snap desklets to grid
uz: Deskletni panjaralash uchun rasmga olish

en: Width of desklet snap grid
uz: Deskletni rasmga olib panjaralash kengligi

en: Lock desklets in their current position
uz: Deskletlarni hozirgi holatida qulflash

en: Installed desklets
uz: O‘rnatilgan deskletlar

en: Manage your desktop icons
uz: Ish stolidagi rasmchalarni boshqarish

en: desktop, home, button, trash
uz: ish stoli, asosiy jild, tugma, chiqindilar qutisi

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Manage display settings
uz: Displey sozlamalarini boshqarish

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
uz: displey, ekran, monitor, alfavit, ruxsat berilgan xususiyat, qo‘sh, lsd

en: Disable automatic screen rotation
uz: Ekranni avtomatik aylanish xususiyatini o‘chirib qo‘yish

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
uz: Tezlashatiruvchi qurilmalar bilan ta'minlangan kompyuterda ekranni avtomatik aylanish xususiyatini o‘chirish uchun ushbu opsiyani tanlang.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
uz: Kasrli masshtabni boshqarishni yoqish (tajribaviy)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
uz: Har bir monitor masshtablash uchun qoʻshimcha tartib boshqaruvlarini koʻrsatish uchun ushbu parametrni tanlang.

en: Control Cinnamon visual effects.
uz: Cinnamon vizual effektlarini boshqarish.

en: effects, window
uz: effektlar, oyna

en: Effects
uz: Effektlar

en: Desktop and window effects
uz: Ish stoli va oyna effektlari

en: Effects on dialog boxes
uz: Dialog yashiklardagi effektlar

en: Effects on menus
uz: Menyudagi effektlar

en: Session startup animation
uz: Seans yoqilishidagi animasiya

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
uz: Sinnamonning siljish yashiklarida sekin astalik bilan singish effekti (Menyudagi dasturlar ro‘yxatidagi singari)

en: Window effects
uz: Oyna effektlari

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
uz: Hech qaysi

en: Traditional
uz: Ananaviy

en: Fly
uz: Uchish

en: New windows or unminimizing existing ones
uz: Yangi oynalar yoki mavjudlarini kichraytirmaslik

en: Closing windows
uz: Oynalarni yopish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
uz: So‘nish

en: Minimizing windows
uz: Oynalarni kichiklashtirish

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
uz: Oynalarning o‘lchamini o‘zgartirish va plitka ko‘rinishida joylashtirish

en: Window animation speed
uz: Oyna animatsiyasi tezligi

en: Manage your Cinnamon extensions
uz: Sinnamon kengaytmalarini boshqarish

en: extension, addon
uz: kengaytma, qo‘shimcha

en: Extensions
uz: Kengaytmalar

en: Installed extensions
uz: O‘rnatilgan kengaytmalar

en: Disable all
uz: Hammasini o‘chirish

en: Configure system fonts
uz: Tizim shriftlarini sozlash

en: font, size, small, large
uz: shrift, o‘lcham, kichkina, katta

en: Font Selection
uz: SHriftlarni tanlash

en: Default font
uz: Andoza shrift

en: Desktop font
uz: Ish stoli shrifti

en: Document font
uz: Hujjat shrifti

en: Monospace font
uz: Harflar oralig‘i fiksirlangan usuldagi shrift

en: Window title font
uz: Oyna sarlavhasi uchun shrift

en: Font Settings
uz: SHrift xususiyatlari

en: Grayscale
uz: Kulrang shkala

en: Slight
uz: Salgina

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
uz: O‘rtacha

en: Full
uz: To‘liq

en: Vertical RGB
uz: Vertikal RGB

en: Vertical BGR
uz: Vertikal BGR

en: Text scaling factor
uz: Matn o‘lchamini sozlash faktori

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
uz: Ishora qilish ekranda aniq, tushunarli matn yaratish imkonini beradi.

en: Antialiasing
uz: Tekislash

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
uz: Matnni tekislash uni ekranda ko‘rinishini yaxshilaydi va o‘qishni engillashtiradi

en: RGBA Order
uz: RGBA tartibi

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
uz: LCD displeydagi subpiksel elementlarining tartibi, faqat antialiasing "rgba" ga o‘rnatilganda ishlatiladi

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
uz: Sinnamonning turli xildagi parametrlari

en: logging, click
uz: jurnalga yozish, sichqon tugmasini bosish

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
uz: Umumiy

en: Compositor Options
uz: Kompozitor variantlari

en: Disable compositing for full-screen windows
uz: To‘liq-ekran holatidagi oynalar uchun kompozisiya imkoniyatini o‘chirish

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
uz: To‘liq-ekran holatida bo‘la oladigan dasturlar uchun kompozisiya boshqaruvini tashlab o‘tishini va maksimum tezlikda  ishlashini ta'minlash uchun ushbu opsiyani tanlang. Agar to‘liq-ekran holatida ekranda tirqishlar, chiziqlar paydo bo‘layotgan bo‘lsa, bu opsiyani o‘chirib qo‘ying.

en: Miscellaneous Options
uz: Turli xildagi parametrlar

en: Enable timer when logging out or shutting down
uz: Tizimni tark etish yoki kompyuterni o‘chirish uchun sekundomerni yoqing

en: Timer delay
uz: Sekundomerdagi kechikish

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
uz: soniya

en: Memory limit
uz: Xotira chegarasi

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
uz: Cinnamon juda ko‘p xotira ishlatganda uni qayta ishga tushirish

en: Check frequency
uz: Chastotani tekshirish

en: Switch to right workspace
uz: O‘ngdagi ish maydoniga almashtirish

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
uz: Chapdagi ish maydoniga almashtirish

en: Minimize window
uz: Oynani minimal o‘lchamga o‘tkazish

note: Windows
en: Maximize window
uz: Oynani maksimal o‘lchamga o‘tkazi

en: Close window
uz: Oynani yopish

en: Move window to right workspace
uz: Oynani o‘ngdagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to left workspace
uz: Oynani chapdagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Make window fullscreen
uz: Oynani to‘liq ekranga aylantirish

en: Exit window fullscreen
uz: Oynani to‘liq ekranga aylantirish

en: Push tile up
uz: Qismchani yuqoriga surish

en: Push tile down
uz: Qismchani pastga surish

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
uz: Qismchani chapga surish

en: Push tile right
uz: Qismchani o‘ngga surish

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
uz: Ish stolini ko‘rsatish

en: Volume up
uz: Ovozni koʻtarish

en: Volume down
uz: Ovozni pasaytirish

note: Sound and Media
en: Volume mute
uz: Ovozni oʻchirish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
uz: Ijro ettirish / Vaqtincha to‘xtatish tumbleri

en: Next track
uz: Keyingi trek

en: Previous track
uz: Oldingi trek

en: Zoom desktop in
uz: Ish stolini kattalashtirish

en: Zoom desktop out
uz: Ish stolini kichraytirish

en: Run a command
uz: Buyruqni bajarish

en: Trigger at gesture start
uz: Imo-ishora boshlanganda trigger

en: Trigger at gesture end
uz: Imo-ishora oxirida trigger

en: Manage touch gestures
uz: Sensorli imo-ishoralarni boshqarish

en: gesture, swipe, pinch, touch
uz: imo-ishora, surish, chimchilash, teginish

en: Gestures
uz: Imo-ishoralar

en: Check again
uz: Yana tekshirish

en: Swipe
uz: Surish

en: Swipe with 2 fingers
uz: 2 barmoq bilan surish

en: Touchscreen only
uz: Faqat sensorli ekran

en: Swipe with 3 fingers
uz: 3 ta barmoq bilan surish

en: Swipe with 4 fingers
uz: 4 ta barmoq bilan surish

en: Swipe with 5 fingers
uz: 5 ta barmoq bilan surish

en: Pinch
uz: Chimchilash

en: Pinch with %d fingers
uz: %d ta barmoq bilan chimchilash

en: Pinch with 5 fingers
uz: 5 ta barmoq bilan chimchilash

en: Tap
uz: Bosish

en: Enable gestures
uz: Imo-ishoralarni yoqish

en: Activation thresholds
uz: Faollashtirish chegaralari

en: In percentage of the touch surface
uz: Sensorli yuzaning foizida

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
uz: Imo-ishoralarni qo‘llab-quvvatlash uchun touchegg paketi o‘rnatilgan bo‘lishi kerak.

en: Gestures are disabled
uz: Imo-ishoralar o‘chirilgan

en: The Touchegg service is not running
uz: Touchegg xizmati ishga tushirilmagan

en: Up
uz: Yuqoriga

en: Down
uz: Pastga

en: In
uz: Yaqinlashtirish

en: Out
uz: Uzoqlashtirish

en: Tap with %d fingers
uz: %d ta barmoq bilan bosing

en: Enter a command
uz: Buyruqni kiriting

en: Sensitivity
uz: Sezuvchanlik

en: Less
uz: Kamroq

en: Manage hotcorner settings
uz: Uyg‘ongan holatdagi burchaklar (hotcorner, goryachie uglы) ni boshqarish

en: hotcorner, overview, scale, expo
uz: uyg‘oq burchaklar, avvaldan ko‘rish, masshtab, ekpo

en: Hot Corners
uz: Uyg‘oq Burchaklar

en: Show all workspaces
uz: Barcha ish joylarini ko‘rsatish

note: Expo
en: Show all windows
uz: Barcha oynalarni ko‘rsatish

en: Enable this corner
uz: Bu burchakni yoqish

en: Type a command...
uz: Buyruqni kiriting...

en: Activation delay (ms)
uz: Faollashtirish kechikishi (ms)

en: Unknown size
uz: Noma'lum o‘lcham

en: Unknown CPU
uz: Noma'lum CPU

en: Operating System
uz: Operasion tizim

en: Cinnamon Version
uz: Sinnamon versiyasi

en: Linux Kernel
uz: Linkus yadrosi

en: Processor
uz: Prosessor

en: Memory
uz: Xotira

en: Hard Drives
uz: Qattiq Qurilmalar

en: Hard Drive
uz: Qattiq Qurilma

en: Graphics Card
uz: Grafik karta qurilmasi

en: Display Server
uz: Displey serveri

en: Display system information
uz: Tizim haqidagi ma'lumotlarni ko‘rsatish

en: System Info
uz: Tizim haqida ma'lumot

en: Upload system information
uz: Tizim haqidagi ma'lumotni yuborish

en: No personal information included
uz: SHaxsiy ma'lumot qo‘shilmagan

en: Copy to clipboard
uz: Buferga nusxalash

en: Troubleshooting
uz: Muammolarni hal qilish

en: Positioning
uz: Joylashtirish

en: Tiling and Snapping
uz: Parchalash va Siqish

en: Inter-workspace
uz: Ichki-ish joyi

en: Inter-monitor
uz: Ichki-monitor

en: Workspaces
uz: Ish joylari

en: Direct Navigation
uz: To‘g‘ridan to‘g‘ri navigasiya

en: Screenshots and Recording
uz: Ekran rasmlari va Ijro etish

en: Launchers
uz: Ulagichlar (Launchers)

en: Sound and Media
uz: Tovush va Media

en: Quiet Keys
uz: SHovqinsiz Tugmalar

en: Universal Access
uz: Universal kirish

en: Custom Shortcuts
uz: Maxsus yorliqlar

en: Pointer
uz: Ko‘rsatkich

en: Spices
uz: Ziravorlar

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
uz: Oynani tanlash ekranini ko‘rsatish

en: Show the workspace selection screen
uz: Ish joyini tanlash ekranini ko‘rsatish

en: Cycle through open windows
uz: Ochiq oynalar bo‘ylab sikl

en: Cycle backwards through open windows
uz: Ochiq oynalar bo‘ylab teskari sikl

en: Cycle through windows from all workspaces
uz: Barcha ish maydonlaridan oynalar bo‘ylab harakatlanish

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
uz: Barcha ish maydonlaridan oynalar bo‘ylab orqaga harakatlanish

en: Cycle through open windows of the same application
uz: Aynan shu dastur miqyosida oynalab bo‘ylab sikl

en: Cycle backwards through open windows of the same application
uz: Aynan shu dastur miqyosida oynalab bo‘ylab teskari sikl

en: Run dialog
uz: Dialogni ishlatish

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
uz: Looking Glass tumbleri

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
uz: Ko‘rsatkichni keyingi monitorga o‘tkazish

en: Move pointer to the previous monitor
uz: Ko‘rsatkichni oldingi monitorga o‘tkazish

en: Unmaximize window
uz: Oynani maksimal o‘lchamini bekor qilish

en: Activate window menu
uz: Oyna menyusini faollashtirish

en: Raise window
uz: Oynani ko‘tarish

en: Lower window
uz: Oynani pasaytirish

en: Toggle maximization state
uz: Maksimallashuv holatiga o‘tish

en: Toggle fullscreen state
uz: To‘liq ekran holatiga o‘tish

en: Toggle shaded state
uz: Soya holatiga o‘tish

en: Toggle always on top
uz: Doimo tepada

en: Toggle showing window on all workspaces
uz: Oynani barcha ish joylarida ko‘rsatishga o‘tish

en: Increase opacity
uz: Xiralikni oshirish

en: Decrease opacity
uz: Xiralikni kamaytirish

en: Toggle vertical maximization
uz: Vertikaol maksimallashuvga o‘tish

en: Toggle horizontal maximization
uz: Gorizontal maksimallashuv

note: Windows - Positioning
en: Resize window
uz: Oynani o‘lchamini o‘zgartirish

en: Move window
uz: Oynani siljitish

en: Center window in screen
uz: Oynani ekran markaziga qo‘yish

en: Move window to upper-right
uz: Oynani yuqorida o‘ngga ko‘chirish

en: Move window to upper-left
uz: Oynani yuqorida chapga ko‘chirish

en: Move window to lower-right
uz: Oynani pastda o‘ngga ko‘chirish

en: Move window to lower-left
uz: Oynani pastda chapga ko‘chirish

en: Move window to right edge
uz: Oynani o‘ng chetga ko‘chirish

en: Move window to top edge
uz: Oynani yuqori chetga ko‘chirish

en: Move window to bottom edge
uz: Oynani pastki chetga ko‘chirish

en: Move window to left edge
uz: Oynani chap chetga ko‘chirish

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
uz: Oynani yangi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace above
uz: Oynani yuqoridagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace below
uz: Oynani quyidagi ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 1
uz: Oynani 1 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 2
uz: Oynani 2 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 3
uz: Oynani 3 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 4
uz: Oynani 4 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 5
uz: Oynani 5 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 6
uz: Oynani 6 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 7
uz: Oynani 7 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 8
uz: Oynani 8 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 9
uz: Oynani 9 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 10
uz: Oynani 10 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 11
uz: Oynani 11 ish maydoniga ko‘chirish

en: Move window to workspace 12
uz: Oynani 12 ish maydoniga ko‘chirish

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
uz: Oynani chapdagi monitorga ko‘chirish

en: Move window to right monitor
uz: Oynani o‘ngdagi monitorga ko‘chirish

en: Move window to monitor above
uz: Oynani yuqoridagi monitorga ko‘chirish

en: Move window to monitor below
uz: Oynani quyidagi monitorga ko‘chirish

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
uz: 1 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 2
uz: 2 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 3
uz: 3 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 4
uz: 4 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 5
uz: 5 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 6
uz: 6 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 7
uz: 7 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 8
uz: 8 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 9
uz: 9 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 10
uz: 10 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 11
uz: 11 ish joyiga almashtirish

en: Switch to workspace 12
uz: 12 ish joyiga almashtirish

note: System
en: Log out
uz: Tizimdan chiqish

en: Shut down
uz: O‘chirish

en: Lock screen
uz: Ekranni qulflash

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
uz: Hududning skrinshotini olish

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
uz: Hududning skrinshotini vaqtinchalik xotiraga nusxalash

en: Take a screenshot
uz: Skrinshot olish

en: Copy a screenshot to clipboard
uz: Skrinshotni vaqtinchalik xotiraga nusxalash

en: Take a screenshot of a window
uz: Oynaning skrinshotini olish

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
uz: Oynaning skrinshotini vaqtinchalik xotiraga nusxalash

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
uz: Ish stolini yozib olishni oʻchirish/yoqish (Cinnamonni qayta ishga tushirish kerak)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
uz: Monitor konfiguratsiyalarini almashtirish

en: Rotate display
uz: Ekranni aylantirish

en: Orientation Lock
uz: Yo‘nalish qulfi

en: Increase screen brightness
uz: Ekran yorqinligini oshirish

en: Decrease screen brightness
uz: Ekran yorqinligini kamaytirish

en: Toggle keyboard backlight
uz: Klaviatura yoritgichi tumbleri

en: Increase keyboard backlight level
uz: Klaviatura yoritgichi kuchini oshirish

en: Decrease keyboard backlight level
uz: Klaviatura yoritgichi kuchini kamaytirish

en: Toggle touchpad state
uz: Tachpad holatiga o‘tish

en: Turn touchpad on
uz: Tachpadni yoqish

en: Turn touchpad off
uz: Tachpadni o‘chirish

en: Show power statistics
uz: Quvvat statistikasini ko‘rsatish

note: Launchers
en: Launch terminal
uz: Terminalni ochish

en: Launch help browser
uz: YOrdam uchun mo‘ljallangan brauzerni ochish

en: Launch calculator
uz: Kalkulyatorni ochish

en: Launch email client
uz: Elektron pochta bilan ishlovchi klient-dasturni ochish

en: Launch web browser
uz: Veb-brauzerni ochish

en: Home folder
uz: Uy jildi

en: Mic mute
uz: Mikrofon ovozini oʻchirish

en: Launch media player
uz: Media pleerni ochish

en: Pause playback
uz: Ijroni vaqtincha to‘xtatish

en: Stop playback
uz: Ijroni to‘xtatish

en: Eject
uz: Chiqarish

en: Rewind
uz: Orqaga aylantirish

en: Fast-forward
uz: Tez oldinga

en: Repeat
uz: Takroriy

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
uz: Ovozni o‘chirish (sokin)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
uz: Ovozni pasaytirish (sokin)

en: Volume up (Quiet)
uz: Ovozni ko‘tarish (sokin)

note: Universal Access
en: Zoom in
uz: Kattalashtirish

en: Zoom out
uz: Kichraytirish

en: Turn screen reader on or off
uz: Ekrandan o‘qish imkonini yoqish yoki o‘chirish

en: Increase text size
uz: Matn o‘lchamini kattalashtirish

en: Decrease text size
uz: Matn o‘lchamini kichiklashtirish

en: High contrast on or off
uz: Yuqori kontrastni yoqish yoki o‘chirish

en: Manage keyboard settings and shortcuts
uz: Klaviatura parametrlarini va tez usullarni (shortcuts) boshqarish

en: keyboard, shortcut, hotkey
uz: klaviatura, tez usullar (shortcuts), uyg‘oq tugunlar (hotkeys)

en: Key repeat
uz: Takrorlash tugmasi

en: Typing
uz: Harflarni terish

en: Enable key repeat
uz: Takrorlash tugmasini yoqish

en: Repeat delay:
uz: Takrorlash kechikishi:

en: Repeat speed:
uz: Takrorlash tezligi:

en: Slow
uz: Sekin

en: Fast
uz: Tez

en: Text cursor
uz: Matndagi kursor

en: Text cursor blinks
uz: Matndagi kursorni o‘chib yoqilishi

en: Blink speed:
uz: O‘chib yoqilish tezligi:

en: Shortcuts
uz: Yorliqlar

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
uz: Klaviatura bog‘lanishini tahrirlash uchun uni bosing va yangi tugmalarni bosing yoki uni tozalash uchun backspace bosing.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
uz: Yorliqlarni qidirish uchun kiriting

en: Press Escape to cancel the search.
uz: Qidiruvni bekor qilish uchun Escape tugmasini bosing.

en: Click to search by accelerator
uz: Tezlatgich bo‘yicha qidirish uchun bosing

en: Bindings
uz: Bog‘lashlar

en: Add custom shortcut
uz: Maxsus yorliq qo‘shish

en: Remove custom shortcut
uz: Maxsus yorliqni olib tashlash

en: Categories
uz: Turkumlar

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
uz: Klaviatura tezkor tugmalari

en: Keyboard bindings
uz: Klaviatura biriktirgichlari

en: Instance
uz: Misol

en: Layouts
uz: Joylashuvlar

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
uz: <b>%(combination)s</b> bog‘lanish  ayni paytda <b>%(old)s</b> da qo‘llanilgan.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
uz: Agar davom etsangiz bog‘lanish <b>%(new)s</b> ga o‘rnatiladi.

en: Do you want to continue with this operation?
uz: Ushbu amalni bajarishda davom etasizmi?

en: Reset to default
uz: Andoza holatiga qaytish

en: Select a file
uz: Faylni tanlash

en: Control mouse and touchpad settings
uz: Sichqoncha va tachpad parametrlarini nazorat qilish

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
uz: sichqoncha, tachpad, sinaptik, qo‘shaloq-bosish

en: Mouse and Touchpad
uz: Sichqoncha va Tachpad

en: Left handed (mouse buttons inverted)
uz: CHap qo‘lga moslangan (sichqoncha tugmalari teskarisiga almashtirilgan)

en: Reverse scrolling direction
uz: Varaqlash yo‘nalishini teskarisiga almashtirish

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
uz: Control tugmasi bosilganda strelka turgan joy ko‘rsatilsin

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
uz: Sichqonchaning o‘ng va chap tugmalarini birga bosish o‘rta tugmani bosilganiga teng kuchli bo‘lishini amalga oshirish

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
uz: Sichqonchaning o‘rta tugmasi bosilganda joriy tanlovni joylashtirish

en: Drag-and-drop threshold
uz: Olib-qo‘yish (Drag-and-drop) ostonasi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
uz: piksel

en: Pointer size and speed
uz: Sichqoncha strelkasi o‘lchami va tezligi

en: Size
uz: O‘lcham

en: Smaller
uz: Kichikroq

en: Larger
uz: Kattaroq

en: Speed
uz: Tezlik

en: Device default
uz: Standart qurilma

en: Constant
uz: Doimiy

en: Adaptive
uz: Moslashuvchan

en: Acceleration
uz: Tezlashtirish

en: Double-Click timeout
uz: Ikki marta bosish vaqti tugashi

en: Timeout
uz: Vaqt tugashi

en: Double-click test
uz: Ikki marta bosishni sinash

en: Enabled
uz: Yoqilgan

en: Disabled when a mouse is attached
uz: Sichqoncha ulanganda o‘chiriladi

en: Touchpad is
uz: Sensorli panel

en: Tap to click
uz: Sichqoncha tugmasini bosish uchun ulash

en: Disable touchpad while typing
uz: Harflarni terish paytida tachpadni o‘chirib qo‘yish

en: Default device behavior
uz: Standart qurilma harakati

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
uz: Sensorli panelning pastki qismidagi virtual tugma joylari

en: Use multiple fingers for right and middle click
uz: O‘ng va o‘rta bosish uchun bir nechta barmoqlardan foydalanish

en: Click actions
uz: Harakatlarni bosish

en: Scrolling
uz: Sichqoncha g‘ildirakchasi bilan varaqlash

en: Success!
uz: Muvofaqiyat!

en: Two-finger scrolling
uz: Ikki barmoq bilan aylantirish

en: Edge scrolling
uz: Yon tomonga aylantirish

en: Scrolling method
uz: Aylantirish usuli

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Primary monitor
uz: Birlamchi monitor

en: Active monitor
uz: Faol monitor

en: The monitor specified below
uz: Quyida ko‘rsatilgan monitor

en: Notification preferences
uz: Eslatmalar parametrlari

en: notifications
uz: eslatmalar

en: Notification settings
uz: Eslatmalar sozlamalari

en: Enable notifications
uz: Eslatmalarni yoqish

en: Remove notifications after their timeout is reached
uz: Eslatmalarni ular uchun ajratilgan vaqt chegarasidan so‘ng olib tashlash

en: Show notifications on the bottom side of the screen
uz: Ekranning pastki qismida bildirishnomalarni ko‘rsatish

en: Monitor to use for displaying notifications
uz: Bildirishnomalarni ko‘rsatish uchun monitor

en: Notification duration
uz: Bildirishnoma davomiyligi

en: Display a test notification
uz: Eslatmaga misol ko‘rsatish

en: Media keys OSD
uz: OSD media tugmalar

en: Center Zone
uz: Markaziy zona

en: Panel height:
uz: Panel balandligi:

en: Left Zone
uz: Chap zona

en: Right Zone
uz: O‘ng zona

en: Panel width:
uz: Panel kengligi:

en: Top Zone
uz: Yuqori zona

en: Bottom Zone
uz: Pastki zona

en: Panel Visibility
uz: Panelning ko‘rinishi

en: Auto hide panel
uz: Panelni avto-berkitish

en: Always show panel
uz: Panel doim ko‘rinib tursin

en: Intelligently hide panel
uz: Panelni aqlli berkitish

en: Auto-hide panel
uz: Panelni avto-berkitish

en: Show delay
uz: Kechikish ko‘rsatilsin

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
uz: millisekund

en: Hide delay
uz: Kechikishni berkitish

en: Customize
uz: Talabga ko‘ra sozlash

en: Panel appearance
uz: Panelning tashqi ko‘rinishi

en: Allow theme to determine font size
uz: Mavzuga shrift o‘lchamini aniqlashga ruxsat berish

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
uz: SHrift o‘lchami

en: Scale to panel size exactly
uz: Panel o‘lchamiga to‘liq moslashtirish

en: Scale to panel size optimally
uz: Optimal ravishda panel o‘lchamiga moslashtirish

en: Colored icon size
uz: Rangli belgi oʻlchami

en: Symbolic icon size
uz: Ramziy belgi o‘lchami

en: Manage Cinnamon panel settings
uz: Sinnamonda panel parametrlarini boshqarish

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
uz: panel, balandlik, past, yuqori, avto-berkitish, o‘lcham, joylashuv sxemasi

en: Previous panel
uz: Avvalgi panel

en: Next panel
uz: Keyingi panel

en: General Panel Options
uz: Panelning umumiy opsiyalari

en: Add new panel
uz: YAngi panel qo‘shish

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
uz: Sichqoncha strelkasini panellarning chetlari orqali singib o‘tish xuquqi

en: Shut down immediately
uz: Darhol o‘chirish

en: 30 seconds
uz: 30 soniya

en: 60 seconds
uz: 60 soniya

en: 90 seconds
uz: 90 soniya

en: 2 minutes
uz: 2 daqiqa

en: 5 minutes
uz: 5 daqiqa

en: 10 minutes
uz: 10 daqiqa

en: 15 minutes
uz: 15 daqiqa

en: 30 minutes
uz: 30 daqiqa

en: 45 minutes
uz: 45 daqiqa

en: 1 hour
uz: 1 soat

en: 2 hours
uz: 2 soat

en: 3 hours
uz: 3 soat

en: Never
uz: Hech qachon

en: Unknown time
uz: Noma'lum vaqt

en: hours
uz: soat

en: Manage power settings
uz: Quvvat parametrlarini boshqarish

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
uz: quvvat, toʻxtatib turish, kutish rejimi, noutbuk, ish stoli, yorqinlik, ekran saqlovchi

en: Power Management
uz: Quvvatni boshqarish

en: On A/C power
uz: A/C quvvatlanishni yoqish

en: On battery power
uz: Akkumulyatordan quvvatlanishni yoqish

en: Turn off the screen when inactive for
uz: Ushbu vaqt mobaynida faol bo‘lmasa, ekranni o‘chirish

en: Suspend when inactive for
uz: Ushbu vaqt mobaynida faol bo‘lmasa, vaqtincha to‘xtatish

en: When the lid is closed
uz: Qopqoq yopilganda

en: Extra options
uz: Qo‘shimcha opsiyalar

en: When the power button is pressed
uz: Quvvat tugmasi bosilganda

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
uz: Tashqi monitorlar ulagan bo‘lsa ham, qopqoq-yopilgan holatga to‘g‘ri keluvchi amal bajarilsin

en: When the battery is critically low
uz: Akkumulyator kritik past quvvatda bo‘lsa

en: Enable Hybrid Sleep
uz: Gibrid uyquni yoqish

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
uz: To‘xtatib turish gibrid uyqu bilan almashtiriladi

en: Enable Hibernate after suspend
uz: Toʻxtatib turishdan keyin kutish rejimini yoqish

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
uz: Avval mashinani to‘xtatib turish va ma'lum vaqtdan keyin uni kutish rejimiga qo‘yish.

en: Power
uz: Quvvat

en: Batteries
uz: Akkumulyatorlar

en: Screen brightness
uz: Ekran yorqinligi

en: On battery, dim screen when inactive
uz: Akkumulyatorda, faol bo‘lmaganda ekranni xiralashtirish

en: Brightness level when inactive
uz: Faol bo‘lmaganda yorqinlik darajasi

en: Dim screen after inactive for
uz: Ushbu vaqt mobaynida faol bo‘lmasa, ekranni xiralashtirish

en: Backlight brightness
uz: Orqa yorug‘likning yorqinligi

en: Devices
uz: Qurilmalar

en: Low battery notifications
uz: Batareya quvvati pastligi haqida bildirishnomalar

en: For wireless keyboard
uz: Simsiz klaviatura uchun

en: For wireless mouse
uz: Simsiz sichqoncha uchun

en: For other connected devices
uz: Boshqa ulangan qurilmalar uchun

en: Caution low UPS, %s remaining
uz: UPS akkumulyatori kamayganligi haqida ogohlantirish, %s qoldi

en: Using UPS power - %s remaining
uz: UPS quvvatidan foydalanilmoqda - %s qoldi

en: Caution low UPS
uz: UPS quvvati kam qoldi

en: Using UPS power
uz: UPS quvvatidan foydalanilmoqda

en: Charging - %s until fully charged
uz: Zaryadlanmoqda - to‘liq zaryadlanishgacha %s qoldi

en: Caution low battery, %s remaining
uz: Akkumulyator zaryadi kamayib ketdi, %s qoldi

en: Using battery power - %s remaining
uz: Batareya quvvatidan foydalanilmoqda - %s qoldi

en: Not discharging
uz: Bo‘shatmayapti

en: Charging - fully charged
uz: To‘liq zaryadlanib bo‘ldi

en: Empty
uz: Bo‘shatish

en: Battery
uz: Akkumulyator

en: Uninterruptible power supply
uz: Uzluksiz quvvat qurilmasi

en: Wireless mouse
uz: Simsiz sichqoncha

en: Wireless Keyboard
uz: Simsiz klaviatura

en: Personal digital assistant
uz: SHaxsiy raqamli yordamchi

en: Cellphone
uz: Mobil telefon

en: Ask
uz: So‘rang

en: Cinnamon privacy settings
uz: Sinnamonning mahfiylik parametrlari

en: privacy, recent, gtk, private
uz: mahfiylik, yaqindagi, gtk, mahfiy

en: Privacy
uz: Mahfiylik

en: Remember recently accessed files
uz: Yaqindagina ko‘rilgan fayllarni eslab qolish

en: Recent files
uz: Oxirgi fayllar

en: Never forget old files
uz: Eski fayllar unutilmasin

en: Number of days to remember old files
uz: Eski fayllarni yodda saqlash uchun kunlar soni

en: Internet connectivity
uz: Internetga ulanish

en: Check connectivity
uz: Ulanishni tekshiring

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
uz: Tarmoq ulanishlari Internetga ulanishi mumkinligini tekshiring. Bu tutqun portallarni aniqlash imkonini beradi, balki davriy tarmoq trafigini ham hosil qiladi.

en: Lock immediately
uz: Darrov qulflansin

en: 2 seconds
uz: 2 soniya

en: 5 seconds
uz: 5 soniya

en: 10 seconds
uz: 10 soniya

en: 15 seconds
uz: 15 soniya

en: 1 minute
uz: 1 daqiqa

en: 3 minutes
uz: 3 daqiqa

en: Manage screen lock settings
uz: Ekranni qulflash parametrlarini boshqarish

en: screensaver, lock, away, message
uz: ekran saqlovchi, qulflash, uzoqda, xabar

en: Screensaver
uz: Ekran saqlovchi

en: Screensaver settings
uz: Ekran saqlovchi sozlamalari

en: Delay before starting the screensaver
uz: Ekran saqlovchi ishga tushishidan avval kechikish sodir bo‘lsin

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
uz: Ushbu opsiya, kompyuter ishlatilmayotgan paytdi, ekran saqlovchi ishga tushishidan avval kutish uchun sarflanadigan vaqtni aniqlaydi

en: Lock settings
uz: Parametrlarni qulflab qo‘yish

en: Lock the computer when put to sleep
uz: Uxlash tanlanganda kompyuterni qulflab qo‘yish

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
uz: Ushbu opsiyani kompyuter vaqtinchalik to‘xtatilgandan so‘ng uyg‘onishida parol kiritishni talab qilish uchun tanlang

en: Lock the computer after the screensaver starts
uz: Ekran saqlovchi ishlashni boshlagach kompyuterni qulflash

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
uz: Ushbu opsiyani, ekran o‘zini o‘zi qulflagach, yoki faol bo‘lmagan ekran saqlovchi faollashganda parol kiritishni talab qilish uchun tanlang

en: Delay before locking
uz: Qulflashdan avval kechikish

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
uz: Ushbu parametr ekranni, ekran saqlovchi ko‘ringach yoki ekranni o‘chirganda qulflashdan avval qancha kutish kerakligini ko‘rsatadi

en: Always show the clock
uz: Soat doim ko‘rsatilsin

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
uz: Soatni qulflangan ekranda ko‘rsatish o‘rniga ekran fonida ko‘rsatish

en: Use a custom date and time format
uz: Sana va vaqt uchun maxsus format ishlatish

en: Time Format
uz: Vaqt formati

en: Date Format:
uz: Sana formati

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
uz: Vaqt formati sintaksisi haqida ma'lumotni ko‘rsatish

en: Time Font
uz: Vaqt shrifti

en: Date Font
uz: Sana shrifti

en: Away message
uz: Uzoqdagi xabar

en: Show this message when the screen is locked
uz: Ushbu xabar ekran qulflanganda ko‘rsatilsin

en: This is the default message displayed on your lock screen
uz: Bu ekran qulflanganda ko‘rinadigan andoza xabar

en: Font
uz: Shrift

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
uz: Ekranni menyudan turib qulflashda maxsus xabar kiritilishini so‘rash

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
uz: Bu opsiya har safar ekranni menyudan turib qulflayotganizda xabar kiritishingizga imkon beradi

en: Allow keyboard shortcuts
uz: Klaviatura uchun tezkor usullarni yoqish

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
uz: Tovushni nazorat qilish va media tugmalar kabi tezkor usullarni ekran qulflanganda ham ishlatish imkonini yoqish

en: Show media player controls
uz: Media pleer nazorat tugmalarini ko‘rsatish

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
uz: Media pleer ishlayotganda o‘xshash pleerlar uchun ijroni nazorat qilish tugmalari ko‘rsatilsin

en: Show album art
uz: Albomdagi san'at turini ko‘rsatish

en: If available, show album art while media is playing
uz: Agar imkon bo‘lsa, media pleer ishlayotganda albomdagi san'at turini ko‘rsatish

en: Show info panel
uz: Axborot panelini ko‘rsatish

en: Show the number of missed notifications and the battery status
uz: O‘tkazib yuborilgan eslatmalar soni va akkumulyator holatini ko‘rsatish

en: Allow floating clock and album art widgets
uz: Soat va albom belgilarini erkin suzib yursin

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
uz: Stansart ekran saqlovchi faol bo‘lganda soat va albom belgilarini tasodifiy suzib yursin

en: Starting Cinnamon
uz: Sinnamonni ishga tushirish

en: Leaving Cinnamon
uz: Sinnamonni tark etish

en: Switching workspace
uz: Ish joyini almashtirish

en: Opening new windows
uz: Yangi oyna ochish

en: Maximizing windows
uz: Oynalarni kattalashtirish

en: Unmaximizing windows
uz: Oynalarni kattalashtirishni inkor qilish

en: Tiling and snapping windows
uz: Oynalarni parchalash va siqish

en: Inserting a device
uz: Yangi qurilma ulash

en: Removing a device
uz: Qurilmani uzib olish

en: Showing notifications
uz: Eslatmalarni ko‘rsatish

en: Changing the sound volume
uz: Tovush balandligini o‘zgartirish

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
uz: Oldingi tarafdagi chap

en: Front Right
uz: Oldingi tarafdagi o‘ng

en: Front Center
uz: Oldingi taraf markaz

en: Rear Left
uz: Orqadagi chap

en: Rear Right
uz: Orqadagi o‘ng

en: Rear Center
uz: Orqadagi markaz

en: Subwoofer
uz: Sabvufer

en: Side Left
uz: Yondagi chap

en: Side Right
uz: Yondagi o‘ng

en: Volume:
uz: Tovush balandligi:

en: Softer
uz: Yumshoqroq

en: Louder
uz: Baland

en: Muted
uz: Tovushsiz

en: Click to unmute
uz: Tovushni yoqish uchun sichqoncha tugmasi bilan bosing

en: Click to mute
uz: Tovushsiz qilish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Balance
uz: Balans

en: Rear
uz: Orqa

en: Front
uz: Old

en: Soft
uz: Yumshoq

en: Loud
uz: Baland

en: Input level
uz: Kirish darajasi

en: Output profile
uz: Chiqishdagi profil

en: Test sound
uz: Tovush uchun misol

en: Test Sound
uz: Tovush uchun misol

en: Manage sound settings
uz: Tovush parametrlarini boshqarish

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
uz: ovoz, media, musiqa, dinamiklar, audio, mikrofon, eshitish vositasi

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
uz: Ovoz

en: Output
uz: Chiqishda

en: Device
uz: Qurilma

en: Device settings
uz: Qurilma parametrlari

en: Input
uz: Kirishda

en: No inputs sources are currently available.
uz: Ayni paytda kiritish uchun manbaalar yo‘q.

en: Sounds
uz: Tovushlar

en: Sounds Volume
uz: Ovoz balandligi

en: No application is currently playing or recording audio.
uz: Hozirda hech qanday dastur audio ijro etmayapti yoki yozmayapti.

en: Manage your startup applications
uz: Avto-yuklanuvchi dasturlarni boshqarish

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
uz: ishga tushirish, dasturlar, yuklash, boshlash, sessiya, autostart, ilovalar

en: Startup Applications
uz: Avto-yuklanuvchi dasturlar

en: Unavailable
uz: Mavjud emas

en: No description
uz: Ma'lumot yo‘q

en: No name
uz: Nomlanmagan

en: Run now
uz: Aynan xozir ishga tushirish

en: Could not execute '%s'
    %s
uz: '%s' ni bajarib bo‘lmadi
    %s

en: Custom command
uz: Maxsus buyruq

en: Choose application
uz: Dastur tanlash

en: Add Startup Program
uz: Avto-yuklanuvchi dastur qo‘shish

en: Edit Startup Program
uz: Avto-yuklanuvchi dasturni tahrirlash

en: Save
uz: Saqlash

en: Command
uz: Buyruq

en: Browse...
uz: Ko‘rib chiqish...

en: Comment
uz: Izoh

en: Startup delay
uz: Avto-yuklanishda kechikish

en: The startup command cannot be empty
uz: Avto-yuklovchi buyruq bo‘sh bo‘lolmaydi

en: The startup command is not valid
uz: Avto-yuklovchi buyruq xato

en: Select Command
uz: Buyruq tanlash

en: Search Applications...
uz: Dasturlarni qidirish...

en: Add Application
uz: Ilova qo‘shish

en: Manage themes to change how your desktop looks
uz: Ish stoli koʻrinishini oʻzgartirish uchun mavzularni boshqaring

en: themes, style
uz: mavzular, uslub

en: Themes
uz: Mavzular

en: Mouse Pointer
uz: Sichqoncha ko‘rsatkichi

en: Icons
uz: Belgilar

en: Simplified settings...
uz: Soddalashtirilgan sozlamalar...

en: Add/Remove
uz: Qo‘shish/olib tashlash

en: Miscellaneous options
uz: Turli xil variantlar

en: Let applications decide
uz: Ilovalar qaror qabul qilsin

en: Prefer dark mode
uz: Qorong‘i rejimni afzal ko‘rish

en: Prefer light mode
uz: Yorug‘ rejimni afzal ko‘rish

en: Dark mode
uz: Qorong‘i rejim

en: This setting only affects applications which support dark mode
uz: Bu sozlama faqat qorong‘i rejimni qo‘llab-quvvatlaydigan ilovalarga ta'sir qiladi

en: Show icons in menus
uz: Menyularda belgilarni ko'rsatish

en: Show icons on buttons
uz: Tugmalarda belgilarni ko‘rsatish

en: Scrollbar behavior
uz: Scrollbar harakati

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
uz: Chuqurchani bosganingizda pozitsiyaga o‘ting

en: Use overlay scroll bars
uz: Qatlamli aylantirish chiziqlaridan foydalanish

en: Override the current theme's scrollbar width
uz: Joriy mavzuning aylantirish paneli kengligini bekor qilish

en: Scrollbar width
uz: Aylantirish paneli kengligi

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
uz: O‘zgarishlar allaqachon ishlayotgan dasturlarga taalluqli bo‘lmasligi va barcha ilovalarga ta'sir qilmasligi mumkin.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
uz: Maxsus

en: Manage window tiling preferences
uz: Oynani qismlari uchun parametrlarni boshqarish

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
uz: oyna, qism, burish, qismlash, tasvir, tasvirga olish

en: Window Tiling
uz: Oynani Qismlash

en: Enable Window Tiling and Snapping
uz: Oynani Qismlash va Tasvirga olishni yoqish

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
uz: Maksimallash, qism o‘rniga, oynani yuqori chetga olib o‘tayotganda

en: Change your user preferences and password
uz: Parametrlar va parolingizni o‘zgartiring

en: user, account, information, details, password
uz: foydalanuvchi, hisob, ma'lumot, tafsilotlar, parol

en: Account details
uz: Akkaunt tavsilotlari

en: Click to change your picture
uz: Rasmingizni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasi bilan bosing

en: Take a photo...
uz: Fotosuratga olish...

en: Click to change your name
uz: Nomingizni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to change your password
uz: Parolingizni o‘zgartirish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Current password
uz: Joriy parol

en: Wrong password
uz: Noto‘g‘ri parol

en: Internal Error
uz: Ichki xato

en: Manage window preferences
uz: Oyna parametrlarini boshqarish

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
uz: oynalar, sarlavha joyi, chet, almashtirgich, oynalar ro‘yxati, diqqat, fokus

en: Titlebar
uz: Sarlavxa uchun joy

en: Buttons
uz: Tugmalar

en: Buttons layout
uz: Tugmalarning joylashuvi

en: Toggle Shade
uz: Soyalash tumbleri

en: Toggle Maximize
uz: Maksimallash tumbleri

en: Toggle Maximize Horizontally
uz: Gorizontal maksimallash tumbleri

en: Toggle Maximize Vertically
uz: Vertikal maksimallash tumbleri

en: Toggle on all workspaces
uz: Barcha ish joylariga o‘tish

en: Lower
uz: Pastroq

en: Action on title bar double-click
uz: Sarlavha joyiga ta'sir qilish uchun qo‘shaloq-bosishni (sichqonchada) amalga oshiring

en: Action on title bar middle-click
uz: Sarlavha joyiga ta'sir qilish uchun o‘rta tugmaga (sichqonchada) bosing

en: Action on title bar right-click
uz: Sarlavha joyiga ta'sir qilish uchun o‘ng tugmaga (sichqonchada) bosing

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
uz: Hech narsa

en: Shade and unshade
uz: Soyalash va soyadan chiqarish

en: Adjust opacity
uz: Xiralikni moslash

en: Action on title bar with mouse scroll
uz: Sarlavha joyiga sichqonchaning varaqlash tugmasi bilan ta'sir

en: Minimum opacity
uz: Minimal xiralik

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
uz: O‘zini tutish

en: Window Focus
uz: Oyna fokusi

en: Click
uz: Tugmani bosish

en: Sloppy
uz: Beparvo

en: Window focus mode
uz: Oyna fokusi rejimi

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
uz: Oyna fokus rejimi oynalar qanday faollashtirilganligini ko‘rsatadi. U uchta mumkin bo‘lgan qiymatga ega; “Click” – derazalarni fokuslash uchun ularni bosish kerakligini bildiradi, “sloppy” – sichqoncha oynaga kirganda, derazalar diqqat markazida bo‘lishini, “sichqoncha” esa sichqoncha oynaga kirganda diqqat markazida bo‘lishini va sichqonchani derazadan chiqib ketganda fokuslanmaganligini bildiradi.

en: Automatically raise focused windows
uz: Fokusdagi oynani avtomatik kattalashtirish

en: Bring windows which require attention to the current workspace
uz: Joriy ish joyiga e'tiborni talab qiladigan oynalarni olib kelish

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
uz: Terminaldan ishga tushirilgan yangi oynalarga fokus berish

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
uz: Odatda, foydalanuvchi tomonidan yaratilgan barcha oynalarga dastlabki fokus beriladi. Bu terminaldan ishga tushirilgan dasturlarni kiritish yoki kiritmaslikni nazorat qiladi.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
uz: Asosiy oynaga dialog oynasini yopishtirish

en: Moving and Resizing Windows
uz: Oynalarni ko‘chirish va o‘lchamini o‘zgartirish

en: Cursor
uz: Kursor

en: Manual
uz: Qo‘lda

en: Center
uz: Markaz

en: Location of newly opened windows
uz: Yangi ochilgan oynalarning joylashuvi

en: Special key to move and resize windows
uz: Oynalarni ko‘chirish va o‘lchamlarini o‘zgartirish uchun maxsus tugmalar

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
uz: Maxsus tugma bosib turilgan paytda, oynalar sichqonchaning chap tugmasi yordamida tashilishi va o‘ng tugmasi bilan o‘lchamlari o‘zgartirilishi mumkin.

en: Draggable border width
uz: Chegaraning tortilishi mumkin bo'lgan kengligi

en: Narrower
uz: Torroq

en: Wider
uz: Kengroq

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
uz: Bu o‘lchamini o‘zgartirish uchun ishlatiladigan oyna chegarasining o‘sha qismining kengligini moslashtiradi.

en: Icons only
uz: Faqat belgilar

en: Thumbnails only
uz: Faqat eskizlar

en: Icons and thumbnails
uz: Belgilar va eskizlar

en: Icons and window preview
uz: Belgi va oyna ko‘rinishi

en: Window preview (no icons)
uz: Oyna ko‘rinishi (belgilar yo‘q)

en: Alt-Tab switcher style
uz: Alt-Tab almashtirgich stilida

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
uz: Alt-tab almashtirgichni faol monitorda emas, asosiy monitorda ko‘rsatish

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
uz: Kichraytirilgan oynalarni Alt-Tab almashtirgichning oxiriga o‘tkazish

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
uz: Alt-tab o‘zgartirgichni ko‘rsatishdan avval kechikish bajarilsin

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
uz: Barcha ish joylaridan oynalarni ko‘rsatish

en: Warp mouse pointer to the new focused window
uz: Sichqoncha ko‘rsatkichini yangi yo‘naltirilgan oynaga aylantirish

en: Manage workspace preferences
uz: Ish joyi parametrlarini boshqarish

en: workspace, osd, expo, monitor
uz: ish joyi, osd, ekspo, monitor

en: Workspace Options
uz: Ish maydoni parametrlari

en: Enable workspace OSD
uz: OSD ish joyini yoqish

en: Allow cycling through workspaces
uz: Ish joylari bo‘ylab siklik o‘tishlarga imkon berish

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
uz: Ish joylarini faqat asosiy monitordagina ishlatish (Sinnamonni o‘chirib-yoqish talab qilinadi)

en: Display Expo view as a grid
uz: Ekspo ko‘rinishni panjara kabi ko‘rsatish

en: Single Click
uz: Bir marta bosish

en: Double Click
uz: Ikki marta bosish

en: Drag
uz: Surish

en: Secondary Click
uz: Ikkilamchi bosish

en: _Text
uz: _Matn

en: _Icons
uz: _Belgilar

en: _Both
uz: _Ikkalasi

en: _Horizontal
uz: _Gorizontal

en: _Vertical
uz: _Vertikal

en: Cinnamon just crashed
uz: Cinnamon qulab tushdi

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
uz: Yuklab olingan appletlar, deskletlar va kengaytmalarni o‘chirish

en: You are currently running in fallback mode.
uz: Siz hozirda zaxira rejimida ishlayapsiz.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
uz: Agar nosozlik manbai mahalliy kengaytma, applet yoki ish stoli ekanligiga shubha qilsangiz, quyidagi katakchadan foydalanib yuklab olingan plaginlarni oʻchirib qoʻyishingiz mumkin.

en: Do you want to restart Cinnamon?
uz: Sinnamonni o‘chirib-yoqishni hohlaysizmi?

en: Version %s (%s)
uz: Versiya %s (%s)

en: Version %s
uz: Versiya %s

en: Updated on %s
uz: %s da yangilangan

en: About %s
uz: %s haqida

en: the type of the Spice
uz: Spays turi

en: the UUID of the Spice
uz: Spaysning UUID

en: Unable to locate %s %s
uz: %s %s joyni topib bo‘lmadi

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
uz: XRandR monitorni boshqarish appleti

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
uz: Oynalarning tezkor ro‘yxati

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
uz: Barcha ish maydonlaridan oynalarga tez murojaat qilish

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
uz: Tizim bildirishnomalarini ko‘rsatish va boshqarish uchun bosing

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
uz: Vaqtinchalik bildirishnomalarga e'tibor bermaslik

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
uz: Vaqtinchalik bildirishnomalarga e'tibor bermaslik uchun buni belgilang.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
uz: Bo‘sh treyni ko‘rsatish

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
uz: Yangi bildirishnomalar bo‘lmasa ham treyda ko‘rsatish uchun buni belgilang.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
uz: Bildirishnomalar sonini ko‘rsatish

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
uz: Bildirishnomalarni ko‘rsatish

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
uz: Bildirish qalqib chiquvchi menyusini ko‘rsatish uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
uz: Barcha bildirishnomalarni tozalash uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
uz: Bildirishnoma sozlamalarini ochish

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
uz: Tizim lotogi

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
uz: Tizim lotogidagi barcha rasmchalarni saqlaydigan applet

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
uz: Paneldan turib chiqindilar qutisini nazorat qilish

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
uz: Ajratuvchi

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
uz: Ko‘p marta qo‘shish mumkin bo‘lgan ajratuvchi belgisi

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
uz: Burchak paneli

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
uz: Burchakda joylashtirish uchun mo‘ljallangan, ish stolini, deskletlarni, ish maydonini yoki oynani tanlash moslamasini tanlash uchun foydalaniladigan panel.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
uz: Bosish amali

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
uz: O‘rta tugmani bosish harakati

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
uz: Shift + bosish harakati

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
uz: Shift + o‘rta bosish harakati

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
uz: O‘tkazish g‘ildiragi harakati

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
uz: Ish joylarini almashtirish

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
uz: Ish joylarini almashtirish (teskari)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
uz: Ustiga strelka olib borilganda ish stolidan ma'lumot o‘qish

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
uz: Appletni ushlab turganda ish stoliga qarash

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
uz: Suvalish effekti

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
uz: Ish stoliga qarashda oynalarni suvash

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
uz: Muallaq osilib turish (hover, viset) dagi kechkish

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
uz: Ish stoli ko‘rsatilishidan avvalgi kechikish

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
uz: Oyna xiraligi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
uz: Ish stolidan ma'lumotlar o‘qilayotganda oynalar xiraligini o‘zgartirish

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
uz: Paneldan ilovalarni ishga tushirish

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
uz: Ishga tushiruvchilarni sudrab olishga ruxsat berish

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
uz: Yaqinda ochilgan hujjatlarga murojaat qilishga ruxsat

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
uz: API Demo parametrlar

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
uz: Applet va ish stoli sozlamalari API imkoniyatlari va ulardan foydalanishni namoyish qilish uchun namunaviy applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
uz: Ko‘rinuvchi parametrlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
uz: Tanlagichlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
uz: Buyruq parametrlari

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
uz: Tahrirlash imkoni bo‘lgan ro‘yxat parametrlari

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
uz: Bog‘liqlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
uz: Ma'lumot

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
uz: Fayl tanlagichlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
uz: Menyu parametrlari

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
uz: Animasiya parametrlari

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
uz: Boshqa tanlagichlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
uz: Ro‘yxat

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
uz: Bog‘liqlar bo‘limini ko‘rsatish

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
uz: Bog‘liqlar bo‘limi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
uz: Ushbu vidjetlar bilan o‘ynang va panel appletidagi avtomatik reaktsiyani ko‘ring.
    
    Bu yorliq bo‘lib, kontentni o‘zgartirish yoki unga kirish mumkin emas. Masalan, qo‘shimcha maslahatlar yoki ko‘rsatmalarni ko‘rsatish uchun yorliqdan foydalanishni xohlashingiz mumkin.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
uz: Panelda qo‘llash uchun rasmcha

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
uz: Rasmcha uchun fayl tanlang, yoki yashik ichiga rasmcha nomini kiritishingiz mumkin

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
uz: Applet uchun fon rangi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
uz: Ushbu applet foniga yangi rang tanlash uchun tugmaga sichqoncha tugmasi  bilan bosing

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
uz: Panelda applet kengligi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
uz: Panelda appletni enliroq yoki torroq qilish uchun ushbu aylantirgichni qiymatini ko‘paytiring yoki kamaytiring

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
uz: Opsiyani tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
uz: Birinchi tanlov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
uz: Ikkinchi tanlov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
uz: Uchinchi tanlov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
uz: To‘rtinchi tanlov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
uz: Bunday birlashgan tanlov butun, mantiqiy, haqiqiy va belgi qiymatlari  orasida bajarilishi mumkin

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
uz: Ikkiyoqlama nazoratni namoyishi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
uz: Agar siz ushbu masshtabni sozlasangiz, u appletda yangilanadi. Agar siz appletdagi masshtabni sozlasangiz, u shu yerda yangilanadi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
uz: Maxsus belgini ishlatish uchun ushbuni tekshiring

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
uz: Ushbu yashikni tekshirish sizga quyidagi sohagi maxsus belgini o‘rnatishga imkon beradi - bu parametrlarning o‘zaro bog‘langanligini namoyish etadi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
uz: Applet uchun maxsus belgi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
uz: Shaxsiy yorlig‘ingizni shu yerda o‘rnating. Yuqoridagi kalit yoqilmasa, bu maydon mavjud emas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
uz: Animasiya turi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
uz: Qo‘shaloq tanlagich qiymat sifatida satrni qabul qilgan. Uni Tweener.addTween() ga o‘tish yo‘li bilan tashlab ketishingiz mumkin.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
uz: Effekt turi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
uz: Ushbu tugmani bosmang!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
uz: Ushbu tugmani bosish appletda qayta chaqirish usulini faollashtiradi - davom eting, uni bosing.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
uz: Bu indvidual tugmadan signalni eshitish uchun namoyish applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
uz: Amalni faollashtirish uchun bu erga tugmalar bilan bog‘lanishni o‘rnating

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
uz: Fayl tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
uz: Jild tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
uz: Tovushni tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
uz: SHriftni tanlash

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
uz: Bu erda paragrafla va ro‘yxatlarni terishingiz mumkin

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
uz: Bunday turdagi parametr ko‘p satrli ro‘yxatlar uchun va ajratilgan joyga sig‘maydigan juda uzun matnlar holida foydali.
    Matn balandligini 'height' parametr orqali qo‘lda o‘rnatishingiz mumkin. Hozir u 150. Andoza qiymat 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
uz: Sanani tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
uz: Vaqtni tanlang

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
uz: Maxsus belgilar daraxti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
uz: Rezident

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
uz: Manzil

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
uz: Identifikatsiya raqami

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
uz: Belgi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
uz: Yorliq tugmasi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
uz: Fayl yo‘li

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
uz: Bog‘liqlar bo‘limini ko‘rsating

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
uz: Ushbu katakchani belgilash quyidagi Bog‘liqlar bo‘limini ko‘rsatadi. Belgini olib tashlash uni yashiradi.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
uz: Yuqoridagi kalit yoqilganligi sababli ushbu bo‘limni ko‘rishingiz mumkin. Uni o‘chirib ko‘ring va nima bo‘lishini ko‘ring.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
uz: Ma'lumotni ko‘rsatish

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
uz: №1 ma'lumotni ko‘rsatish

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
uz: №2 ma'lumotni ko‘rsatish

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
uz: №1 yoki №2 maʼlumot koʻrsatilmasin

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
uz: Ma'lumot №1: Siz ushbu ma'lumotni ko‘ryapsiz, chunki birinchi variant yuqoridagi ochilgan oynada tanlangan. Turli ma'lumotlarni ko‘rish uchun turli xil variantlarni tanlab ko‘ring.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
uz: Ma'lumot №2: Siz yuqoridagi kombinatsiya oynasida ikkinchi variantni tanlaganingiz uchun hozir boshqa matnni ko‘ryapsiz.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
uz: Raqam qiymati

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
uz: Yuqoridagi spinnerning qiymati 5 dan kam

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
uz: Yuqoridagi spinnerning qiymati 5 dan katta yoki teng

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
uz: Ushbu maxsus vidjetni sinab ko‘ring!

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
uz: Sinnamonning asosiy menyusi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
uz: Joylashuv va mazmun

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
uz: Menyuni yopish uchun klaviaturadagi tezkor usullar

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
uz: Maxsus belgi va yorliqdan foydalanish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
uz: Maxsus belgi va yorliqni ko‘rsatish uchun buni belgilash

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
uz: Panelda ko‘rsatish uchun belgini tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
uz: Belgi o‘lchami

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
uz: Matn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
uz: Panelda ko‘rsatish uchun maxsus matnni kiritish.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
uz: Kategoriya  rasmchalarini ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
uz: Terkumlarda belgi ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
uz: Toifalar belgisi o‘lchami

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
uz: Dastur rasmchasini ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
uz: Ilovalarda belgilarni ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
uz: Ilovalar belgisi o‘lchami

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
uz: Sevimlilar va seans tugmalarini ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
uz: Menyuning chap panelini ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
uz: Sevimlilar belgisi o‘lchami

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
uz: Sevimlilarni ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
uz: Menyuda sevimli fayllarni ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlang.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
uz: Ro‘yxatga kiritilganlar (bookmarks) va joylarni ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
uz: Ro‘yxatga kiritilganlar (bookmarks) va joylarni menyuda ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
uz: Oxirgilarni ko‘rsatish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
uz: Menyuda oxirgilarni ko‘rsatish yoki ko‘rsatmaslikni tanlang.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
uz: Kursorda turkumlarni o‘zgartirish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
uz: Sichqoncha borganda turkumni oʻzgartirish yoki oʻzgartirmaslikni tanlang.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
uz: Dasturlar ro‘yxatida avto-varaqlash imkonini yoqish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
uz: Ilovalar roʻyxatida silliq avtomatik aylantirishni yoqish yoki yoqmaslikni tanlash.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
uz: Qidirish joyida fayl tizimi yo‘lini ko‘rsatishni yoqish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
uz: Menyu qidirish maydoniga yo‘lni kiritishga ruxsat beradi.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
uz: Menyuni ochishda panelni ko‘rinadigan bo‘lishiga majburlash

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
uz: Menyuni ochish asosiy panelni ham ko‘rsatadi (avtomatik ravishda yashirilishi mumkin).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
uz: Sichqoncha strelkasi ustidan o‘tganida menyuni ochish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
uz: Sichqoncha appletni kiritayotganda menyuni ochish imkonini yoqish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
uz: Menyu ustiga sichqoncha strelkasi borganda kechikish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
uz: Menyu ustiga sichqoncha strelkasi borganda menyu ochilguncha kechikish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
uz: Menyu animasiyalarini tanlash

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
uz: Ochilishda va yopilishda menyuga animasiya imkoinini berish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
uz: Menyu tahrirlagichni ochish

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
uz: Menyu yozuvlaringizni sozlash uchun ushbu tugmani bosing.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
uz: Menyuni asl o‘lchamiga qaytarish

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
uz: Slayd-shou boshqaruv elementlari

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
uz: Cinnamon slayd-shou uchun asosiy boshqaruv elementlari

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
uz: Olib tashlanish imkoni bor bo‘lgan qurilmalarga murojaat uchun ruxsat

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
uz: Barcha oynalarni pastga tushirib qo‘yish

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
uz: Parametrlar Appleti

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
uz: Sinnamon parametrlari

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
uz: Oynalar ro‘yxati

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
uz: Sinnamonning asosiy oynalar ro‘yxati

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
uz: Boshqa ish joyidagi oyna e'tibor talab qilganda oynalar ro‘yxatida ogohlantirishni ko‘rsatish

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
uz: Oynalar ro‘yxatida sichqoncha g‘ildiragi orqali varaqlash yoqilsin

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
uz: Oynalar ro‘yxatida sichqoncha g‘ildiragi yordamida varaqlash yo‘nalishini teskarisiga almashtirish

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
uz: Oynani kichraytirish uchun chap tugmasini bosing

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
uz: Oynani yopish uchun o‘rta tugmani bosing

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
uz: Panelda oyna nomlarini ko‘rsatish

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
uz: Paneldagi oyna tugmasi kengligi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
uz: Oyna tugmalari turli o‘lchamlarga ega bo‘lishi mumkin va shuning uchun mavjud sohani to‘liq ishlating

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
uz: Kursorni oyna tugmasi ustiga olib borganingizda nimani ko‘rsatishni tanlash

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
uz: Sarlavha

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
uz: Eskiz

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
uz: Sarlavhani eskiz ustida ko‘rsatish

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
uz: Eskiz oʻlchami

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
uz: Eng katta

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
uz: Ilovalarni guruhlash bilan asosiy Cinnamon oyna ro‘yxati

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
uz: Eskizlar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
uz: Kontekstli menyu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
uz: Tezkor tugmalar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
uz: Ilova tugmalari

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
uz: Oynalarni ilova bo‘yicha guruhlash

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
uz: Sichqoncha g‘ildiragini aylantirish harakati

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
uz: Davrli ilovalar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
uz: Davrli oynalar

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
uz: Chap tugmasini bosish harakati

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
uz: Oxirgi fokuslangan oynani faollashtirishni yoqish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
uz: Yangi ilova nusxasini ishga tushirish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
uz: Guruhdagi oxirgi fokuslangan oynani yopish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
uz: Eskiz menyulari boʻylab harakatlanish uchun global tezkor tugma

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
uz: Ilovalar tartibini ko‘rsatish uchun global tezkor tugma

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
uz: Tezkor tugmachani bosish orqali ilovalarning buyurtma ko‘rsatish muddati

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
uz: Ilovalarni almashtirish/ochish uchun Super+<raqam> yorliqlarini yoqish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
uz: Tugmacha yorlig‘i

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
uz: Ilova nomi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
uz: Oyna sarlavhasi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
uz: Oyna sarlavhasi (faqat yo‘naltirilgan oyna uchun)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
uz: Ishga tushirish animatsiyasi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
uz: Oynalar soni raqamlarini ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
uz: Ilova tugmachalarini sudrab borishni yoqish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
uz: Sichqoncha g‘ildiragidagi oynalarni aylantirish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
uz: Eskizlarni ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
uz: Eskizlarni animatsiya qilish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
uz: Vertikal eskizlarni yoqish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
uz: Eskizlarni oxirgi yo‘naltirilgan oynalar bo‘yicha tartiblash

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
uz: Oxirgi fokuslangan oynaning eskizini ajratib ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
uz: Eskizlarni ko‘rsatish uchun bosing

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
uz: Eskizlarni ko‘rsatishdan oldin kechikish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
uz: Oynaning eskizini surayotganda oynani ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
uz: Oynaning paydo bo‘lish vaqti

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
uz: Oynaning yo‘qolish vaqti

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
uz: foiz

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
uz: Oxirgi elementlarni ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
uz: Avtomatik ishga tushirish variantini ko‘rsatish

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
uz: Monitorni ko‘chirish opsiyasini barcha oynalarga qo‘llash

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
uz: Kontekst menyusidagi "Monitorga ko‘chirish" tugmasini bosganingizda, ushbu parametr ilovadan faqat oxirgi yo‘naltirilgan oyna o‘rniga ilovaning barcha oynalarini siljitadi.

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
uz: Ekspo ko‘rinish uchun bosing yoki kursorni ustiga olib boring

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
uz: Kursor ustiga olib kelinganda eksponi faollashtirish

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
uz: To‘xtatish appleti

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
uz: Ushbu applet bildirishnomalar va quvvat boshqaruvini o‘chirish uchun ishlatiladi (jumladan, ekran saqlovchisi va seansning ishlamasligi uchun)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
uz: Quvvatni boshqarishni taqiqlash

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
uz: Quvvatni boshqarishni taqiqlash uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
uz: Bildirishnomalarni taqiqlash

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
uz: Bildirishnomalarni taqiqlash uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
uz: Quvvat sozlamalarini ochish

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
uz: Ish joyini almashtirgich

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
uz: Paneldan ish joyini tanlash

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
uz: Displeyning turi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
uz: E'tibor bering, vizual tasvir faqat sizning panelingiz uni to‘g‘ri ko‘rsatish uchun etarlicha katta bo‘lsa ishlaydi, aks holda oddiy uslub ishlatiladi.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
uz: Ish joylarini virtual tasvirlash

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
uz: Oddiy tugmalar

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
uz: Ish joylari ro‘yxatida aylantirish yo‘nalishini teskari o‘zgartiring yoki o‘chiring.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
uz: Teskari

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
uz: Chop etish vazifalarini boshqarish

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
uz: Printer belgisini ko‘rsatish

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
uz: Har doim

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
uz: Printerlar mavjud bo‘lganda

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
uz: Chop etishda

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
uz: Panelda printer belgisi qachon ko‘rsatilishini tanlang

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
uz: Ovoz va musiqani nazorat qilish uchun Sinnamon appleti

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
uz: Pleyerlarni boshqarish

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
uz: Loop va Shuffle nazoratlarini ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
uz: Menyuni ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
uz: Ovoz applet menyusini ko‘rsatish uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
uz: Har doim kirish tugmachasini ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
uz: Har doim kontekst menyusida "Kirishni o‘chirish" tugmachasini ko‘rsatish.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
uz: Panelda qo‘shiq haqidagi ma'lumotni ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
uz: belgilar

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
uz: Qo‘shiq ma'lumotlarini cheklash

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
uz: Tovushsiz qilish uchun tumbler

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
uz: Chiqish ovozini oʻchirishni oʻzgartirish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
uz: Kirish ovozini oʻchirishni oʻzgartirish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
uz: O‘rta tugma bosilgandagi sodir bo‘luvchi hodisa

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
uz: Shift + o‘rta bosish bo‘yicha harakat

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
uz: Treklar orasida harakat qilish uchun gorizontal aylantirishdan foydalanish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
uz: Albomdagi san'at turini rasmcha sifatida ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
uz: Mos keluvchi pleerlar uchun tizim lotogida rasmchalarni berkitish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
uz: Yuzaga kelayotgan maslahat

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
uz: Yuzaga kelayotgan maslahatda ovoz balandligini ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
uz: Yuzaga kelayotgan maslahatda pleyerni ko‘rsatish

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
uz: Yuzaga kelayotgan maslahatda artist va sarlavhani ko‘rsatish

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
uz: Hisob qaydnomangiz ma'lumotlariga kirish, foydalanuvchilarni almashtirish va tezda tizimdan chiqish yoki kompyuterni o‘chirish uchun applet

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
uz: Foydalanuvchi appleti

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
uz: Panelda foydalanuvchi nomini ko‘rsatish

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
uz: Panelda foydalanuvchi tasvirini ko‘rsatish

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
uz: XApp holat appleti

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
uz: XAppStatusIcons ishlatadigan ilovalar uchun barcha trey belgilarini joylashtiradigan applet

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
uz: Masshtab ko‘rinishni faollashtirish uchun sichqoncha tugmasini bosing yoki strelkani ustiga olib boring

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
uz: Ustida muallaq osilib turish (hover) uchun masshtablashni faollashtirish

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
uz: Ekran klaviaturasi

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
uz: Ekrandagi klaviaturani ishga tushirish uchun Cinnamon appleti

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
uz: Tarmoqni boshqarish uchun applet

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
uz: Tarmoq applet menyusini ko‘rsatish uchun tugmalar birikmasini o‘rnatish.

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
uz: Quvvat menejeri

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
uz: Cinnamon quvvatni boshqarish appleti

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
uz: Foizni ko‘rsatish

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
uz: Qolgan vaqtni ko‘rsatish

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
uz: Foiz va qolgan vaqtni ko‘rsatish

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
uz: Yorliqni yashirish

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
uz: Har doim barcha batareyalarni ko‘rsatish

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
uz: Panelda har doim bir nechta batareyalarni ko‘rsatish uchun buni belgilang, ulardan biri asosiy deb belgilanganmi yoki yo‘qmi.

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
uz: Sevimli fayllaringizga kiring

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
uz: Ro‘yxatda to‘liq yo‘llarni ko‘rsatish

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
uz: Joy ajratgich

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
uz: Boshqa appletlar orasiga joy qo‘shing

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
uz: Piksellarda joy hajmi

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
uz: Joy ajratgichning enini uzaytirish yoki kamaytirish uchun ushbuni sozlash

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
uz: Taqvim

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
uz: Cinnamon taqvim appleti

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
uz: Taqvim voqealarini ko‘rsatish

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
uz: Taqvimdagi voqealarni ko‘rsatish uchun buni belgilang.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
uz: Taqvimdagi hafta raqamlarini ko‘rsatish

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
uz: Taqvimdagi hafta raqamlarini ko‘rsatish uchun buni belgilang.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
uz: Maxsus sana formatidan foydalanish

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
uz: Taqvim appletida sana uchun maxsus formatni aniqlash uchun buni belgilang.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
uz: Sana formati

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
uz: Maxsus formatni shu erda o‘rnating.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
uz: Ko‘rsatmalar uchun sana formati

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
uz: Bu yerda o‘zingizga moslashtirilgan ko‘rsatma  formatini o‘rnating.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
uz: Sana formatlari sintaksisi haqida ko‘proq bilish uchun ushbu tugmani bosing.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
uz: Taqvimni ko‘rsatish

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
uz: Taqvimni ko‘rsatish uchun tugmalar birikmasini sozlash.

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
uz: Maxsus imkoniyatlar appleti

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
uz: Raqamli foto ramka

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
uz: Raqamli foto ramka deskleti

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
uz: Jild

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
uz: Balandligi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
uz: Kengligi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
uz: Berkinish kechikishi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
uz: Maxsus effekt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
uz: Sepiya

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
uz: Qora va oq

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
uz: Soat deskleti

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
uz: Vaqtni ko‘rsatadigan desklet

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
uz: Matn rangi

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
uz: Yangi matn rangini tanlash uchun tugmani bosing

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
uz: Soat deskletidagi vaqt uchun maxsus formatni aniqlash uchun buni belgilang.

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
uz: Ishga tushiruvchi desklet

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
uz: Dasturni ishga tushiradigan desklet
