linuxmint - en to ia translation catalogue (1288 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
ia: Recerca salvate

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
ia: Definition de action de Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
ia: Definition del auxilio-recerca de Nemo

en: No actions found
ia: Nulle actiones trovate

en: Actions
ia: Actiones

en: Edit layout
ia: Rediger mappa

en: Nemo could not create the required folder "%s".
ia: Nemo non pote crear le plica necessari "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
ia: Ante lancear Nemo, per favor crea le sequente plica, o configura le licentias in modo que Nemo lo pote crear.

en: Error starting autorun program: %s
ia: Error in le initio de auto-execution del programma: %s

en: Cannot find the autorun program
ia: Impossibile trovar le programma de auto-execution

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ia: <big><b>Error del software de auto-execution</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ia: <big><b>Iste medio contine software capabile de esser initiate automaticamente. Desira tu exequer lo?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ia: Le software fluera directemente ab le medio "%s". Tu deberea jammais exequer software non de confidentia.
    
    Si in dubita, pulsa Cancellar.

en: _Run
ia: Exeque_R

en: _Customize
ia: Personalisar (_C)

en: Adjust the desktop layout for this monitor
ia: Adjusta le disposition de scriptorio pro iste monitor

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ia: Scriptorio

en: No bookmarks defined
ia: Nulle marcapaginas definite

en: Disable all
ia: Disactivar toto

en: Enable all
ia: Activar toto

en: Public FTP
ia: FTP public

en: FTP (with login)
ia: FTP (con connexion)

en: Windows share
ia: Compartimento de Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ia: Secur WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
ia: In connexion...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
ia: Impossibile cargar le lista del methodo del servitor supportate.
    Per favor controla tu installation gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ia: Le dossier «%s» non pote esser aperite in «%s».

en: The server at "%s" cannot be found.
ia: Le servitor a «%s» non pote esser trovate.

en: Try Again
ia: Reprobar

en: Please verify your user details.
ia: Per favor verifica tu detalios de usator.

en: Continue
ia: Continuar

en: C_onnect
ia: C_onnecter

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ia: Connecter se al server

en: Server Details
ia: Detalios del servitor

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ia: _Servitor:

note: port
en: _Port:
ia: _Porta:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ia: _Typo:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ia: Comp_artir:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ia: Dossier (_F)

en: User Details
ia: Detalios del usator

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ia: Nomine de _dominio:

note: second row: username entry
en: _User name:
ia: Nomine de _usator:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ia: Contrasigno (_W):

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
ia: _Recordar iste contrasigno

en: Operation cancelled
ia: Operation cancellate

en: Print but do not open the URI
ia: Imprime ma non aperir le URI

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ia: 
    
    Adder connecte al montage del servitor

en: Show the version of the program.
ia: Monstrar le version del programma.

en: Quit Nemo Desktop.
ia: Quitar le scriptorio de Nemo.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
ia: 
    
    Gerer le scriptorio per le gestor de files

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ia: Vacuar le i_mmunditia

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
ia: Auto-ordinar

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
ia: Ordinar al inverso

en: Smaller
ia: Minor

en: Small
ia: Micre

en: Large
ia: Grande

en: Larger
ia: Major

en: Name
ia: Nomine

en: Size
ia: Dimension

en: Type
ia: Typo

en: Date
ia: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
ia: Ordinar (_Sort)

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
ia: Dimensiones del _Icones

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ia: Vacuar le immunditia

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ia: Deler tote le elementos in le immunditia

en: The desktop view encountered an error.
ia: Le vista del scriptorio incontrava un error.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ia: Le vista del scriptorio incontrava un error durante le lanceamento.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ia: Restaurar le dimensiones original del icone (_Z)

en: Restore Icon's Original Si_ze
ia: Restaurar le dimension original del icone (_Z)

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
ia: Redimensionar le icone...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
ia: Facer le icona seligite redimensionabile

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
ia: Restaurar cata icone seligite a su dimension original

en: Comment
ia: Commento

en: Command
ia: Commando

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
ia: Disposition actual del monitor (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
ia: Disposition actual del monitor (%dx%d)

en: Desktop Settings
ia: Configurationes de scriptorio

en: Current Monitor Preferences
ia: Preferentias actual del monitor

en: Show global desktop settings
ia: Monstra le configurationes global de scriptorio

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ia: Tu non ha permissiones necessari pro vider le contentos de “%s”.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ia: «%s» non pote esser trovate. Forsan illo esseva recentemente delite.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ia: Displacente, impossibile monstrar tote le contentos del “%s”: %s

en: The folder contents could not be displayed.
ia: Le contento del dossier non pote esser monstrate

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ia: Tu non ha permissiones necessari pro cambiar le gruppo de “%s”.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ia: Displacente, impossibile cambiar le gruppo de “%s”: %s

en: The group could not be changed.
ia: Le gruppo non pote esser cambiate.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ia: Displacente, impossibile cambiar le proprietario de “%s”: %s

en: The owner could not be changed.
ia: Le proprietario non pote esser cambiate.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ia: Displacente, impossibile cambiar permissiones de “%s”: %s

en: The permissions could not be changed.
ia: Le permissiones non pote esser cambiate.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ia: Le nomine "%s" es ja usate in iste dossier. Per favor usa un nomine differente.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ia: Il ha nulle "%s" in iste dossier. Forsan illo esseva justo movite o delite?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ia: Tu non ha permissiones necessari pro renominar “%s”.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ia: Le nomine “%s” non es valide pois que illo contine le character “/”.  Per favor usa un nomine differente.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ia: Le nomine “%s” non es valide. Per favor usa un nomine differente.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
ia: Le nomine “%s” es tro longe. Per favor usa un nomine differente.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ia: Displacente, impossibile renominar “%s” a “%s”: %s

en: The item could not be renamed.
ia: Le elemento non pote esser renominate.

en: Renaming "%s" to "%s".
ia: Renominar "%s" a "%s".

en: No extensions found
ia: Nulle extensiones trovate

en: no information available
ia: nulle information disponibile

en: Configure
ia: Configurar

en: Extensions
ia: Extensiones

en: Extensions changed.  Restart required.
ia: Extensiones cambiate. Reinitio necessari

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ia: Nulle

en: Yesterday
ia: Heri

en: by _Name
ia: per  _Nomine

en: Keep icons sorted by name in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per nomine in le rigas

en: by _Size
ia: per dimen_sion

en: Keep icons sorted by size in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per dimension in le rigas

en: by _Type
ia: per _Typo

en: Keep icons sorted by type in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per typo in le rigas

en: by _Detailed Type
ia: per typo _Detaliate

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per typo detaliate in le rigas

en: by Modification _Date
ia: per _Data del ultime modification

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per data del ultime modification in le rigas

en: by T_rash Time
ia: per tempo_re in le immunditia

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ia: Mantener le icones arrangiate per tempore del displaciamento in immunditia in le rigas

en: _Organize Desktop by Name
ia: _Organisar le scriptorio per nomine

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ia: Arran_giar le elementos

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
ia: _Organisar per nomine

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ia: Repositionar le icones e adjustar se melio in le fenestra e evitar le superposition

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
ia: Arrangiamento in_vertite

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
ia: Monstrar le icones in le ordine opposite

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ia: Mantener alineate (_K)

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
ia: Retener le icones alineate sur un grillia

en: _Manually
ia: _Manualmente

en: Leave icons wherever they are dropped
ia: Lassar le icones ubicunque illos es cadite

en: By _Name
ia: Per _Nomine

en: By _Size
ia: Per dimen_sion

en: By _Type
ia: Per _Typo

en: By _Detailed Type
ia: Per typo _Detaliate

en: By Modification _Date
ia: Per _Data del ultime modification

en: By T_rash Time
ia: Per tempo_re in le immunditia

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ia: Vista del icone

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ia: _Icones

en: The icon view encountered an error.
ia: Le vista del icone ha incontrate un error.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ia: Le vista del icone ha incontrate un error durante le lanceamento.

en: Display this location with the icon view.
ia: Exponer iste position con le vista del icone.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ia: Vista compacte

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ia: _Compacte

en: The compact view encountered an error.
ia: Le vista compacte ha incontrate un error.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ia: Le vista compacte ha incontrate un error durante le lanceamento.

en: Display this location with the compact view.
ia: Visualisar iste position con le vista compacte.

en: Image Type
ia: Typo de imagine

en: Width
ia: Largessa

en: Height
ia: Altessa

en: Title
ia: Titulo

en: Author
ia: Autor

en: Copyright
ia: Derecto de autor

en: Created On
ia: Create sur

en: Created By
ia: Create per

en: Disclaimer
ia: Repudiation

en: Warning
ia: Aviso

en: Source
ia: Fonte

en: Camera Brand
ia: Marca del camera

en: Camera Model
ia: Modello del camera

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ia: Data del prisa

en: Date Digitized
ia: Data del digitalisation

en: Date Modified
ia: Data del modification

en: Exposure Time
ia: Tempore del exposition

en: Aperture Value
ia: Valor del apertura

en: ISO Speed Rating
ia: Valor del velocitate ISO

en: Flash Fired
ia: Flash ignite

en: Metering Mode
ia: Modo de mesura

en: Exposure Program
ia: Programma del exposition

en: Focal Length
ia: Longitude Focal

en: Location
ia: Position

en: Keywords
ia: Parolas clave

en: Rating
ia: Valor

en: Failed to load image information
ia: Mancate cargamento del informationes del imagine

en: Loading...
ia: Cargamento...

en: Image
ia: Imagine

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
ia: Actiones: files de action pote esser addite a iste dossier e parera in le menu.

en: More info
ia: Plus de informationes

en: View a sample action file with documentation
ia: Vider un exemplo de file de action con documentation

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ia: Scripts: tote le files executabile de iste dossier apparera in le menu Scripts.

en: View additional information about creating scripts
ia: Vider informationes additional re le creation de scripts

en: (Empty)
ia: (Vacue)

en: Use Default
ia: Usa valor predefinite

en: Temporarily disable auto-sort
ia: Disactivar temporarimente le auto-arrangiamento

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ia: Vista de lista

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ia: _Listar

en: The list view encountered an error.
ia: Le vista de lista ha incontrate un error.

en: The list view encountered an error while starting up.
ia: Le vista de lista ha incontrate un error in le lanceamento

en: Display this location with the list view.
ia: Montrar iste position con le vista del lista

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ia[0]: Vole tu vider le location %d?
ia[1]: Vole tu vider le locationes %d?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ia[0]: Iste aperira %d fenestra separate.
ia[1]: Iste aperira %d fenestras separate.

en: --check cannot be used with other options.
ia: --check non pote esser usate con altere optiones.

en: --quit cannot be used with URIs.
ia: --quit non pote esser usate con le URIs.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ia: --geometry  non pote esser usate con plus que un URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ia: Performar un collection facile de tests de auto-controlo.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
ia: Crea le largor de fenestra initial con le date geometria: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
ia: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ia: Crear sol fenestras pro URIs explicitemente specificate.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
ia: Arumento ingorate - lassate solo pro compatibilitate.

en: Open URIs in tabs.
ia: Aperir URIs in schedas

en: Open URIs in an existing window.
ia: Aperir URIs in un fenestra existente.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
ia: Reparar le cache de miniatura del usator - Isto pote esser utile si tu ha problemas con le miniaturas de files. Debe esser executate como root.

en: Quit Nemo.
ia: Quitar Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ia: 
    
    Navigar in le systema del files con le gestor de files

en: Nemo's main menu is now hidden
ia: Le menu principal de Nemo es ora celate

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
ia: Tu ha eligite de celar le menu principal. Tu pote obtener illo retro temporarimente per:
    
    - Toccar le clave <Alt>
    - Cliccar con le button dextre del mouse un parte vacue del barra principal de instrumentos
    - Cliccar con le button dextre del mouse un parte vacue del barra de stato.
    
    Tu pote restaurar isto permanentemente per le selection de ce option ancora ab le menu Vider.

en: Don't show this message again.
ia: Non monstrar ancora iste message.

en: The Link "%s" is Broken.
ia: Le ligamine "%s" es rupte.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ia: Le ligamine "%s" es rupte. An mover in le immunditia?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ia: Iste ligamine non pote esser usate, pois que il non ha destination

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ia: Iste ligamine non pote esser usate, pois que su destination "%s" non  existe.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ia: Mo_ver al immunditia

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ia: Desira tu executar “%s”, o monstrar su contentos?

en: "%s" is an executable text file.
ia: “%s” es un file de texto executabile.

en: Run in _Terminal
ia: Executar in le _Terminal

en: _Display
ia: Monstrar (_Display)

en: Are you sure you want to open all files?
ia: Desira tu vermente aperir tote le files?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ia[0]: Isto aperira %d scheda separate.
ia[1]: Isto aperira %d schedas separate.

en: Open with
ia: Aperir con

en: Unknown file type
ia: Typo de file incognite

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
ia: Le file "%s" ha nulle programmas note associate. Si tu ha fide in le fonte de iste file, e ha bastante permissiones, tu pote marcar lo executabile e lancear lo. O, tu pote usar le fenestra de dialogo Aperir con, pro eliger un programma pro associar lo.

en: Make executable and run
ia: Facer executabile e lancear

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
ia: Le file "%s" ha nulle programmas note associate con illo.

en: Choose a program
ia: Eliger un programma

en: Untrusted application launcher
ia: Lanceator de application non digne de fide

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ia: Le lanceator de applicationes "%s" non ha essite marcate como digne de fide (executabile). Si tu non cognosce le fonte de iste file, il pote esser insecur lancear lo.

en: _Launch Anyway
ia: _Lancear comocunque

en: Mark as _Trusted
ia: Marcar como Digne de fide (_Trusted)

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ia[0]: Isto aperira %d application separate.
ia[1]: Isto aperira %d applicationes separate.

en: Unable to mount location
ia: Incapace a montar le location

en: Unable to start location
ia: Incapace a initiar le position

en: Opening "%s".
ia: Apertura de "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ia[0]: Apertura de %d elemento.
ia[1]: Apertura de %d elementos.

en: Close tab
ia: Clauder le scheda

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
ia: 
    
    Monstrar un dialogo «aperir con» con un URI pro permitter al usator cambiar le manipulator predefinite de typo MIME.

en: Devices
ia: Dispositivos

en: Free space: %s
ia: Spatio libere: %s

en: My Computer
ia: Mi computator

en: Open your personal folder
    %s
ia: Aperir tu dossier personal
    %s

en: Home
ia: Initio

en: Open the contents of your desktop in a folder
ia: Aperir le contentos del scriptorio in un dossier

en: Favorites
ia: Favoritos

en: Favorite files
ia: Files favorite

en: Recent
ia: Recente

en: Recent files
ia: Files recente

en: Open the contents of the File System
    %s
ia: Aperir le contento del systema de files
    %s

en: File System
ia: Systema de files

en: Trash
ia: Immunditia

en: Open the trash
ia: Aperir le immunditia

en: Bookmarks
ia: Marcapaginas

en: Mount and open %s (%s)
ia: Montar e aperir %s (%s)

en: Mount and open %s
ia: Montar e aperir %s

en: Network
ia: Rete

en: Browse the contents of the network
ia: Navigar le contentos del rete

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ia: Initiar (_Start)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ia: Arrestar (_Stop)

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
ia: Activar energia (_Power)

en: _Safely Remove Drive
ia: Remotion _Secur del drive

en: _Connect Drive
ia: _Connecter le drive

en: _Disconnect Drive
ia: _Disconnecter le drive

en: _Start Multi-disk Device
ia: _Initiar un dispositivo multe-disco

en: _Stop Multi-disk Device
ia: _Stoppar un dispositivo multe-disco

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
ia: Disblocar (_Unlock) le drive

en: _Lock Drive
ia: _Blocar le drive

en: Unable to start %s
ia: Incapace a lancear %s

en: Unable to eject %s
ia: Incapace a ejectar%s

en: Unable to poll %s for media changes
ia: Incapace a scrutar %s pro le cambios del medio

en: Unable to stop %s
ia: Incapace a stoppar %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ia: Aperir (_O)

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ia: Aperi in un nove scheda (_T)

en: Open in New _Window
ia: Aperir in un nove fenestra (_W)

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ia: _Adder marcapagina

en: Remove
ia: Remover

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ia: _Renominar...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ia: _Montar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ia: Dismontar (_Unmount)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ia: _Ejectar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
ia: _Disvelar le medios

en: _Empty _Trash
ia: _Vacuar_immundi_Tia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ia: _Proprietates

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
ia[0]: %1$s operation del file active. %2$d%% complete.
ia[1]: %1$s operationes del file active %2$d%% complete.

en: File Operations
ia: Operationes del file

en: All file operations have been successfully completed
ia: Tote le operationes del file ha essite completate con bon successo

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ia: Tu non pote assignar plus de un icone personalisate a un vice!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ia: Per favor tira sol un imagine pro fixar un icone personal.

en: The file that you dropped is not local.
ia: Le file tu ha facite cader non es local.

en: You can only use local images as custom icons.
ia: Tu pote usar solmente imagines local qual icones personalisate.

en: The file that you dropped is not an image.
ia: Le file tu ha facite cader non es un imagine.

en: _Name: | _Names:
ia[0]: _Nomine:
ia[1]: _Nomines:

en: Properties
ia: Proprietates

en: %s Properties
ia: Proprietates de %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ia: incognite

en: Cancel Group Change?
ia: Cancellar le cambio del gruppo?

en: Cancel Owner Change?
ia: Cancellar le cambio de proprietario?

en: nothing
ia: nihil

en: unreadable
ia: non legibile

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
ia[0]: %1$s elemento (e %2$s celate)
ia[1]: %1$s elementos (e %2$s celate)

en: %1$s item | %1$s items
ia[0]: %1$s elemento
ia[1]: %1$s elementos

en: (some contents unreadable)
ia: (alcun contentos es non legibile)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ia: Contentos:

en: Size:
ia: Dimension:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ia: usate

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ia: libere

en: Total capacity:
ia: Capacitate total

en: Filesystem type:
ia: Typo de systema de files:

en: Type:
ia: Tipo:

en: Link target:
ia: Ligamine de destination:

en: Location:
ia: Position

en: Volume:
ia: Volumine:

en: Accessed:
ia: Accedite:

en: Created:
ia: Create:

en: Modified:
ia: Modificate:

en: Free space:
ia: Spatio libere:

en: _Read
ia: Leger (_Read)

en: _Write
ia: Scriber (_Write)

en: E_xecute
ia: E_xecutar

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ia: nulle

en: list
ia: lista

en: read
ia: leger

en: create/delete
ia: crear/deler

en: write
ia: scriber

en: access
ia: acceder

en: Access:
ia: Accesso:

en: Folder access:
ia: Accesso del dossier

en: File access:
ia: Accesso al file:

en: List files only
ia: Listar solmente le files

en: Access files
ia: Acceder le files

en: Create and delete files
ia: Crear e deler files

en: Read-only
ia: Sol in lectura

en: Read and write
ia: Leger e scriber

en: Special flags:
ia: Flags specific:

en: Set _user ID
ia: Configurar le ID del _usator

en: Set gro_up ID
ia: Configurar le ID del gr_uppo

en: _Owner:
ia: Proprietari_o:

en: Owner:
ia: Proprietario:

en: _Group:
ia: _Gruppo:

en: Group:
ia: Gruppo:

en: Execute:
ia: Executa:

en: Allow _executing file as program
ia: Permitter le _execution de un file como programma

en: Others:
ia: Alteres:

en: Folder Permissions:
ia: Permissiones de dossier:

en: File Permissions:
ia: Permissiones de file:

en: Text view:
ia: Vista del texto:

en: Permissions
ia: Permissiones

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ia: Tu non es le proprietario, assi tu non pote cambiar iste permissiones.

en: SELinux context:
ia: Contexto de SELinux:

en: Last changed:
ia: Cambiate ultimemente:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ia: Applicar permissiones al files includite

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ia: Le permissiones de “%s” non pote esser determinate.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ia: Le permissiones del file seligite non pote esser determinate.

en: Open With
ia: Aperir con

en: Help
ia: Adjutar

en: Close
ia: Clauder

en: Creating Properties window.
ia: Creation del fenestra del proprietates.

en: There was an error displaying help.
ia: Il ha essite un error in le displication del adjuta.

en: Revert
ia: Reverter

en: Not supported in this location
ia: Non supportate in iste loco

en: No scripts found
ia: Nulle scripts trovate

en: Show Places
ia: Monstrar le postos

en: Show Treeview
ia: Monstrar le vista a arbore

en: Hide the Sidebar (F9)
ia: Celar le Barra lateral (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
ia: Monstrar le Barra lateral (F9)

en: Adjust zoom level
ia: Adjustar le nivello de zoom

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
ia: Un problema ha essite revelate con tu memoria tampon del miniatura. Fixar lo requirera privilegios administrative.

en: Fix now
ia: Fixar ora

en: Dismiss
ia: Dimitter

en: Elevated Privileges
ia: Privilegios excelse

en: Restore Selected Items
ia: Restaurar le elementos seligite

en: Restore selected items to their original position
ia: Restaurar le elementos seligite a lor position original

en: Empty _Trash
ia: Vacuar le immundi_tia

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ia: "%s" essera movite si tu seligera le commando Collar

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ia: "%s" essera copiate si tu seligera le commando Collar

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ia: Il ha nihil a collar sur le area de transferentia.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
ia: Crear un nove dossier (_F)

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
ia: _Taliar

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
ia: _Copiar

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ia: Collar in le dossier (_P)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ia: _Deler

en: Computer
ia: Computator

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ia[0]: Isto aperira %'d scheda separate.
ia[1]: Isto aperira %'d schedas separate.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ia[0]: Isto aperira %'d fenestra separate.
ia[1]: Isto aperira %'d fenestras separate.

en: Select Items Matching
ia: Seliger le elementos concordante

en: _Pattern:
ia: _Patrono:

en: Examples:
ia: Exemplos:

note: Reset to default info
en: Undo
ia: Disfacer

en: Undo last action
ia: Disfacer le ultime action

note: Reset to default info
en: Redo
ia: Refacer

en: Redo last undone action
ia: Refacer le ultime action disfacite

en: Content View
ia: Vista del contento

en: View of the current folder
ia: Vista del dossier actual

en: "%s" selected
ia: "%s" seligite

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ia[0]: %'d dossier seligite
ia[1]: %'d dossieres seligite

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ia[0]:  (continente %'d elemento)
ia[1]:  (continente %'d elementos)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ia[0]:  (continente un total de %'d elemento)
ia[1]:  (continente un total de %'d elementos)

en: %'d item selected | %'d items selected
ia[0]: %'d elemento seligite
ia[1]: %'d elementos seligite

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
ia[0]: %'d altere elemento seligite
ia[1]: %'d altere elementos seligite

en: %'u item | %'u items
ia[0]: %'u elemento
ia[1]: %'u elementos

en: %s, Free space: %s
ia: %s, Spatio libere: %s

en: Open With %s
ia: Aperir con %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ia[0]: Usar "%s" pro aperir le elemento seligite
ia[1]: Usar "%s" pro aperir le elementos seligite

en: Run "%s" on any selected items
ia: Executar "%s" sur cata elemento seligite

en: Create a new document from template "%s"
ia: Crear un nove documento ab le modello "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
ia[0]: Le %'d elemento seligite essera movite si tu selige le commando Collar.
ia[1]: Le %'d elementos seligite essera movite si tu selige le commando Collar.

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
ia[0]: Le %'d elemento selegite essera copiate si tu selige le commando Collar.
ia[1]: Le %'d elementos selegite essera copiate si tu selige le commando Collar.

en: Select Target Folder For Move
ia: Seliger le dossier de destination pro mover

en: Select Target Folder For Copy
ia: Seliger le dossier de destination pro copiar

en: Unable to unmount location
ia: Incapace a dismontar le position

en: Unable to eject location
ia: Incapace a ejectar le position

en: Unable to stop drive
ia: Incapace a stoppar le drive

en: Connect to Server %s
ia: Connecter al servitor %s

en: _Connect
ia: _Connecter

en: Link _name:
ia: _nomine de ligamine:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
ia: Crear un nove _documento

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ia: Aperir con (_H)

en: Choose a program with which to open the selected item
ia: Eliger un programma con le qual aperir le elemento seligite

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
ia: Vider o modificar le proprietates de cata elemento seligite

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ia: Crear un nove dossier vacue intra iste plica

note: name, stock id, label
en: No templates installed
ia: Nulle modello installate

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
ia: Documento vacu_e

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
ia: Crear un nove documento vacue intra iste dossier

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ia: Aperir le elemento seligite in iste fenestra

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
ia: Aperir in un fenestra de navigation

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ia: Aperir cata elemento seligite in un fenestra de navigation

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ia: Aperir cata elemento seligite in un nove scheda

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
ia: Aperir in Terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
ia: Aperir le terminal in le dossier seligite

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
ia: Aperir como Radice

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
ia: Aperir le dossier con privilegios de administration

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
ia: Sequer le ligamine al file original

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
ia: Navigar al file original al qual puncta ce ligamine symbolic

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
ia: Aperir le dossier continente

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
ia: Navigar al dossier ubi le elemento seligite es immagazinate.

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
ia: Altere _Application…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ia: Eliger un altere application pro aperir le elemento seligite

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ia: Aperir con altere _Application…

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ia: Preparar le files seligite a esser movite con un commando Colla

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ia: Preparar le files seligite a esser copiate con un commando Colla

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
ia: Collar (_P)

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ia: Mover o copiar le files precedentemente seligite per un commando Talia o Copia

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ia: Mover o copiar le files precedentemente seligite per un commando Talia o Copia in le dossier seligite

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ia: Copiar in (_Y)

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ia: M_over in

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ia: Seliger toto (_A)

note: tooltip
en: Select all items in this window
ia: Seliger tote le elementos in iste fenestra

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
ia: Seliger le elemen_tos concordante…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
ia: Seliger le elementos in iste fenestra concordante un date patrono

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ia: _Inverter le selection

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
ia: Seliger tote e sol le elementos que non es actualmente seligite

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
ia: D_uplicar

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ia: Duplicar cata elemento seligite

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ia[0]: Crear ligamine (_K)
ia[1]: Crear ligamines (_K)

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ia: Crear un ligamine symbolic pro cata elemento seligite

note: tooltip
en: Rename selected item
ia: Renominar le elemento seligite

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ia: Mover cata elemento seligite al Immunditia

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ia: Deler cata elemento seligite, sin displaciamento al Immunditia

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ia: _Restaurar

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
ia: Disfacer (_Undo)

note: tooltip
en: Undo the last action
ia: Disfacer le ultime action

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
ia: _Refacer

note: tooltip
en: Redo the last undone action
ia: Refacer le ultime action disfacite

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
ia: Restaurar visualisation a valores pre_definite

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ia: Reinitialisar le ordinamento e le nivello de zoom pro concordar le preferentias de iste vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ia: Connecter a iste servitor

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ia: Facer un connexion permanente pro ce servitor

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ia: Montar le volumine seligite

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ia: Dismontar le volumine seligite

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ia: Ejectar le volumine seligite

note: tooltip
en: Start the selected volume
ia: Initiar le volumine seligite

note: tooltip
en: Stop the selected volume
ia: Arrestar le volumine seligite

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
ia: Disvelar le medios in le drive seligite

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ia: Montar le volumine associate con le dossier aperte

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ia: Dismontar le volumine associate con le dossier aperte

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
ia: Ejectar le volumine associate con le dossier aperte

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
ia: Initiar le volumine associate con le dossier aperte

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
ia: Stoppar le volumine associate con le dossier aperte

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ia: Aperir le file e clauder le fenestra

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
ia: Aperir iste dossier in un fenestra de navigation

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ia: Aperir iste dossier in un nove scheda

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ia: Preparar iste dossier esser movite con un commando colla

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ia: Preparar iste dossier esser copiate con un commando colla

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ia: Mover o copiar le files precedentemente seligite per un commando Talia o Copia in iste dossier

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ia: Mover iste dossier al immunditia

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ia: Deler iste dossier, sin mover lo al immunditia

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
ia: Montar le volumine associate con iste dossier

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
ia: Dismontar le volumine associate con iste dossier

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
ia: Ejectar le volumine associate con iste dossier

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
ia: Initiar le volumine associate con iste dossier

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
ia: Arrestar le volumine associate con iste dossier

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
ia: Vider o modificar le proprietates de iste dossier

note: name, stock id, label
en: _Other pane
ia: Altere (_Other) quadro

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ia: Copiar le actual selection al altere quadro in le fenestra

en: Move the current selection to the other pane in the window
ia: Mover le actual selection al altere quadro in le fenestra

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ia: Initio (_H)

en: Copy the current selection to the home folder
ia: Copiar le actual selection al dossier personal

en: Move the current selection to the home folder
ia: Mover le actual selection al dossier personal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ia: Scriptorio (_D)

en: Copy the current selection to the desktop
ia: Copiar le actual selection al scriptorio

en: Move the current selection to the desktop
ia: Mover le actual selection al scriptorio

en: Browse...
ia: Navigar...

en: Browse for a folder to move the selection to
ia: Explorar pro un dossier ubi mover le selection

en: Browse for a folder to copy the selection to
ia: Explorar pro un dossier ubi copiar le selection

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
ia: Appunctar le file seligite assi que illo appare sempre al summitate de iste lista de position de files

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
ia: Disappunctar le file seligite del summitate de iste lista de position de files

en: Add to favorites
ia: Adder a favoritos

en: Add the selected file to your favorites
ia: Adde le file seligite a tu favoritos

en: Remove from favorites
ia: Remover ex favoritos

en: Remove the selected file from your favorites
ia: Remove le file seligite de tu favoritos

en: Run scripts
ia: Executar le scripts

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ia: Mover le dossier aperte ex le immunditia a "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
ia[0]: Mover le dossier seligite ex le immunditia a "%s"
ia[1]: Mover le dossieres seligite ex le immunditia a "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
ia[0]: Mover le dossier seligite ex le immunditia
ia[1]: Mover le dossieres seligite ex le immunditia

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
ia[0]: Mover le file seligite ex le immunditia a "%s"
ia[1]: Mover le files seligite ex le immunditia a "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ia[0]: Mover le file seligite ex le immunditia
ia[1]: Mover le files seligite ex le immunditia

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
ia[0]: Mover le elemento seligite ex le immunditia a "%s"
ia[1]: Mover le elementos seligite ex le immunditia a "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
ia[0]: Mover le elemento seligite ex le immunditia
ia[1]: Mover le elementos seligite ex le immunditia

en: Start the selected drive
ia: Initiar le drive seligite

en: Connect to the selected drive
ia: Connecter se al drive seligite

en: _Start Multi-disk Drive
ia: Initiar (_Start) un drive multi-disco

en: Start the selected multi-disk drive
ia: Initiar le drive multi-disco seligite

en: U_nlock Drive
ia: Disblocar (U_nlock) le drive

en: Unlock the selected drive
ia: Disblocar le drive seligite

en: Stop the selected drive
ia: Arrestar le drive seligite

en: Safely remove the selected drive
ia: Remover con securitate le disco seligite

en: _Disconnect
ia: _Disconnecter

en: Disconnect the selected drive
ia: Disconnecter le drive seligite

en: _Stop Multi-disk Drive
ia: _Stoppar le drive multi-disco

en: Stop the selected multi-disk drive
ia: Arrestar le drive multi-disco seligite

en: Lock the selected drive
ia: Blocar le drive seligite

en: Start the drive associated with the open folder
ia: Initiar le unitate associate con le dossier aperte

en: Connect to the drive associated with the open folder
ia: Connecter se al unitate associate con le dossier aperte

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ia: Initiar le unitate multidisco associate con le dossier aperte

en: Unlock the drive associated with the open folder
ia: Disblocar le unitate associate con le dossier aperte

en: _Stop the drive associated with the open folder
ia: _Stoppar le unitate associate con le dossier aperte

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ia: Remover con securitate le unitate associate con le dossier aperte

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ia: Disconnecter le unitate associate con le dossier aperte

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ia: Stoppar le unitate multidisco associate con le dossier aperte

en: Lock the drive associated with the open folder
ia: Blocar le unitate associate con le dossier aperte

en: _Delete Permanently
ia: _Deler permanentemente

en: Delete the open folder permanently
ia: Deler permanentemente le dossier aperte

en: Move the open folder to the Trash
ia: Mover le dossier aperte al immunditia

en: _Open With %s
ia: Aperir c_on %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ia[0]: Aperir in %'d nove fenestra (_W)
ia[1]: Aperir in %'d nove fenestras (_Windows)

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ia[0]: Aperir in %'d nove scheda (_T)
ia[1]: Aperir in %'d nove schedas (_T)

en: Delete all selected items permanently
ia: Deler permanentemente tote le elementos seligite

en: Remo_ve from Recent
ia: Remo_ver ex recente

en: Remove each selected item from the recently used list
ia: Remover cata elemento seligite ex le lista del usate recentemente

en: View or modify the properties of the open folder
ia: Vider o modificar le proprietates del dossier aperte

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ia: Ligar a %s

en: Drag and drop is not supported.
ia: Le Tirar e deponer non es supportate

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ia: Le Tirar e deponer es supportate sol sur le files local

en: An invalid drag type was used.
ia: Ha essite usate un typo de tirar non correcte

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ia: text.txt deponite

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ia: datos deponite

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ia: Desira tu remover tote le marcapaginas con le position non existente ab tu lista?

en: The location "%s" does not exist.
ia: Le position "%s" non existe.

en: Bookmark for Nonexistent Location
ia: Marcapagina pro position non existente

en: Go to the location specified by this bookmark
ia: Vader al position specificate per iste marcapagina

en: %s - File Browser
ia: %s - Navigator de files?

en: Searching...
ia: Recercante...

en: Could not display "%s".
ia: Impossibile monstrar "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
ia: Nemo non ha nulle visualisator installate capabile de monstrar le dossier.

en: The location is not a folder.
ia: Le position non es un dossier.

en: Could not find "%s".
ia: Impossibile trovar"%s".

en: Please check the spelling and try again.
ia: Per favor controla le orthographia e prova ancora.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
ia: Nemo non pote tractar le positiones "%s".

en: Nemo cannot handle this kind of location.
ia: Nemo non pote tractar ce genere de position.

en: Unable to mount the location.
ia: Incapace a montar le position.

en: Access was denied.
ia: Le accesso ha essite negate.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ia: Impossibile monstrar "%s", perque le hospite non pote esser trovate.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ia: Controlar que le orthographia es correcte e que le configurationes de tu proxy es correcte.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ia: Error: %s
    Per favor selige un altere visualisator e prova de nove.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ia: Nemo es software libere; tu poter re-distribuer lo e/o modificar lo sub le terminos del GNU General Public Licentia como publicate per le Free Software Foundation; o le version 2 del Licentia, o (ad tu option) qualcunque version successive.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ia: Nemo es distribuite in le sperantia que illo essera utile, ma SIN ALCUN GARANTIA; sin mesmo le garantia implicite de UTILITATE COMMERCIAL o CONVENIBILITATE PRO UN PROPOSITO PARTICULAR. Vide le GNU General Public Licentia pro plus de detalios.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ia: Tu debe haber recipite un copia del GNU General Public Licentia insimul a Nemo; si non, scribe al Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ia: Nemo consenti tu organisa files e dossieres, ambe sur tu computator e in linea

en: There was an error displaying help: 
    %s
ia: Il ha essite un error in le monstra del adjuta: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _Edit
ia: _Editar

note: name, stock id, label
en: _View
ia: _Vider

note: name, stock id, label
en: _Help
ia: Adjuta (_Help)

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ia: _Clauder

note: tooltip
en: Close this folder
ia: Clauder iste dossier

en: Prefere_nces
ia: Prefere_ntias

en: Edit Nemo preferences
ia: Editar le preferentias de Nemo

en: Undo the last text change
ia: Disfacer le ultime cambio de texto

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ia: Aperir _parente

en: Open the parent folder
ia: Aperir le dossier parente

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ia: Stoppar le cargamento del position actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ia: _Recargar

note: tooltip
en: Reload the current location
ia: Recargar le position actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
ia: Tote le topicos (_A)

note: tooltip
en: Display Nemo help
ia: Monstrar le adjuta de Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
ia: Accessos directe de claviero (_K)

en: Display keyboard shortcuts
ia: Monstrar accessos directe de claviero

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
ia: _A proposito

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
ia: Exponer creditos pro le creatores de Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ia: Aggrand_ir

note: tooltip
en: Increase the view size
ia: Accrescer le dimension del vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ia: Reducer (_O)

note: tooltip
en: Decrease the view size
ia: Reducer le dimension del vista

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ia: Dimension normal (_Z)

note: tooltip
en: Use the normal view size
ia: Usar le dimension del vista normal

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ia: Associar al _Servitor...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
ia: Connecter se a un computer remote o a un disco compartite

note: tooltip
en: Open your personal folder
ia: Aperi tu dossier personal

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ia: _Computator

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ia: Explorar tote le discos e dossieres local e remote accessibile ab iste computator

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ia: Rete (_N)

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
ia: Explorar le positiones de rete local marcapaginate

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ia: Mod_ellos

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ia: Aperi tu dossier personal de modellos

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ia: Immundi_tia

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ia: Aperi tu dossier de immunditia personal

note: name, stock id, label
en: _Go
ia: Vader (_G)

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ia: Marcapaginas (_B)

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ia: Schedas (_Tabs)

note: name, stock id, label
en: New _Window
ia: Nove fenestra (_W)

en: Open another Nemo window for the displayed location
ia: Aperir un altere fenestra de Nemo al position monstrate

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ia: Nove scheda (_T)

en: Open another tab for the displayed location
ia: Aperir un altere scheda al position monstrate

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ia: Cl_auder tote le fenestras

en: Close all Navigation windows
ia: Clauder tote le fenestras de navigation

note: name, stock id, label
en: _Back
ia: Retro (_B)

en: Go to the previous visited location
ia: Vader al position precedente visitate

note: name, stock id, label
en: _Forward
ia: Avantiar (_F)

en: Go to the next visited location
ia: Vader al position sequente visitate

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
ia: Commutar _le entrata de position

en: Switch between location entry and breadcrumbs
ia: Cambiar inter le entrata de position e le route de navigation

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
ia: Excambiar (S_witch) con un altere quadro

en: Move focus to the other pane in a split view window
ia: Mover le foco al altere quadro in un fenestra a vista fisse

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
ia: Mes_me position que le altere quadro

en: Go to the same location as in the extra pane
ia: Va al mesme position tal como in le quadro externe

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ia: Adder un marcapagina pro le actual position in iste menu

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ia: _Editar marcapaginas...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ia: Monstrar un fenestra que permitte de modificar le marcapaginas in iste menu

en: _Previous Tab
ia: Scheda _precedente

en: Activate previous tab
ia: Activar le scheda precedente

en: _Next Tab
ia: Scheda seque_nte

en: Activate next tab
ia: Activar le scheda sequente

en: Move Tab _Left
ia: Mover _le scheda a sinistra

en: Move current tab to left
ia: Mover le scheda actual a sinistra

en: Move Tab _Right
ia: Mover le scheda a dext_ra

en: Move current tab to right
ia: Mover a dextra le scheda actual

en: Sidebar
ia: Barra lateral

en: Toolbar
ia: Barra de Instrumentos

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ia: Monstrar le files celate (_H)

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
ia: Commutar le presentation del files occultate in le fenestra actual

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ia: Barra de instru_mentos principal

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
ia: Cambiar le visibilitate del barra de instrumentos principal de iste fenestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
ia: Mon_strar le barra lateral

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
ia: Cambiar le visibilitate del quadro lateral de ce fenestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ia: Barra de st_ato

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ia: Cambiar le visibilitate del barra de stato de ce fenestra

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
ia: Barra del m_enu

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
ia: Cambiar le visibilitate predefinite del barra de menu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ia: Cercar file_s...

note: tooltip
en: Search documents and folders
ia: Cercar documentos e dossieres

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
ia: Quadro e_xtra

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
ia: Aperir un vista extra del dossier al latere

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
ia: Monstrar le minia_turas

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
ia: Commutar le presentation de miniaturas in le directorio actual

en: Places
ia: Postos

en: Select Places as the default sidebar
ia: Seliger le postos como barra lateral predefinite

en: Tree
ia: Arbore

en: Select Tree as the default sidebar
ia: Seliger Arbore como le barra lateral predefinite

en: Path Bar
ia: Barra de percurso

en: Always prefer the path bar
ia: Sempre prefere a barra de percurso

en: Location Entry
ia: Entrata de position

en: Always prefer the location entry
ia: Sempre prefere le entrata de position

en: Back history
ia: Retro in le chronologia

en: Forward history
ia: Avantiar in le chronologia

en: _Up
ia: S_Uper

en: Go to parent folder
ia: Vader al dossier parente

en: Go to home directory
ia: Vader al directorio personal

en: Go to Computer
ia: Vader al Computator

en: Toggle Location Entry
ia: Commutar le entrata de position

en: New folder
ia: Nove dossier

en: Create a new folder
ia: Crear un nove dossier

en: Open a terminal in the active folder
ia: Aperir un terminal in le dossier active

en: Icons
ia: Icones

en: List
ia: Listar

en: Compact
ia: Compactar

en: Search
ia: Cercar

en: Show Thumbnails
ia: Monstrar le miniaturas

en: _Location
ia: Position (_L)

en: _New Tab
ia: _Nove scheda

en: _Close Tab
ia: _Clauder le scheda

en: No files found
ia: Nulle files trovate

en: These files are on an Audio CD.
ia: Ce files es sur un Audio CD.

en: These files are on an Audio DVD.
ia: Ce files es sur un Audio DVD.

en: These files are on a Video DVD.
ia: Ce files es sur un Video DVD.

en: These files are on a Video CD.
ia: Ce files es sur un Video CD.

en: These files are on a Super Video CD.
ia: Ce files es sur un Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
ia: Ce files es sur un Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
ia: Ce files es sur un Photo CD.

en: The media contains digital photos.
ia: Le medios contine photos digital.

en: These files are on a digital audio player.
ia: Ce files es sur un reproductor audio digital.

en: The media contains software.
ia: Le medios contine software

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
ia: Le medios ha essite revelate como "%s".

en: Open %s
ia: Aperir %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ia: Taliar le texto seligite al area de transferentia

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
ia: Copiar le texto seligite al area de transferentia

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ia: Collar le texto immagazinate sur le area de transferentia

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ia: Seliger tote le texto in un campo de texto

en: Move _Up
ia: Mover in alto (_U)

en: Move Dow_n
ia: Mover i_n basso

en: Use De_fault
ia: Usar le standard (_f)

en: The name and icon of the file.
ia: Le nomine e le icone del file.

en: The size of the file.
ia: Le dimension del file.

en: The general type of the file.
ia: Le typo de file general.

en: Detailed Type
ia: Typo detaliate

en: The specific type of the file.
ia: Le typo del file specific.

en: The date the file was modified.
ia: Le data le file ha essite modificate.

en: Modified - Time
ia: Modificate - tempore

en: Date Created
ia: Create in data

en: The date the file was created.
ia: Le data in le qual le file esseva create.

en: Created - Time
ia: Create - Tempore

en: Date Accessed
ia: Data de ultime accesso

en: The date the file was accessed.
ia: Le data le file ha essite accedite.

en: Owner
ia: Proprietario

en: The owner of the file.
ia: Le proprietario del file.

en: Group
ia: Gruppo

en: The group of the file.
ia: Le gruppo del file.

en: The permissions of the file.
ia: Le permissiones del file.

en: Octal Permissions
ia: Permissiones octal

en: The permissions of the file, in octal notation.
ia: Le permissiones del file, in notation octal

en: MIME Type
ia: Typo MIME

en: The mime type of the file.
ia: Le typo mime del file.

en: SELinux Context
ia: Contexto de SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ia: Le contexto de securitate SELinux del file.

en: The location of the file.
ia: Le position del file

en: Trashed On
ia: Ponite in immunditia le

en: Date when file was moved to the Trash
ia: Data quando le file ha essite movite al immunditia

en: Original Location
ia: Position original

en: Original location of file before moved to the Trash
ia: Le position original del file ante movite al immunditia

en: Hits
ia: Successos

en: How many times the search string appeared in the file
ia: Quante vices le catena de cerca appareva in le file

en: on the desktop
ia: sur le scriptorio

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ia: Tu non pote mover le volumine "%s" al immunditia.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ia: Si tu desira ejectar le volumine, per favor usa "Ejectar" in le menu contextual del volumine.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
ia: Si tu desira dismontar le volumine, per favor usa "Dismontar volumine" in le menu contextual del volumine.

en: _Move Here
ia: _Mover ci

en: _Copy Here
ia: _Copiar ci

en: _Link Here
ia: _Ligar ci

en: Cancel
ia: Cancellar

en: This file cannot be mounted
ia: Ce file non pote esser montate

en: This file cannot be unmounted
ia: Ce file non pote esser dismontate

en: This file cannot be ejected
ia: Ce file non pote esser ejectate

en: This file cannot be started
ia: Ce file non pote esser lanceate

en: This file cannot be stopped
ia: Ce file non pote esser stoppate

en: Slashes are not allowed in filenames
ia: Le barras oblique non es permittite in le nomine de file

en: File not found
ia: File non trovate

en: Toplevel files cannot be renamed
ia: Le files a nivello maxime non pote esser renominate

en: Unable to rename desktop icon
ia: Incapace a renominar le icone del scriptorio

en: Unable to rename desktop file
ia: Incapace a renominar le file del scriptorio

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
ia: Heri %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
ia: Heri %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
ia: Non permittite definir permissiones.

en: Not allowed to set owner
ia: Non permitite definir le proprietario

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ia: Le proprietario specificate '%s' non existe

en: Not allowed to set group
ia: Non es permittite difinir le gruppo

en: Specified group '%s' doesn't exist
ia: Le gruppo specificate '%s' non existe

en: %'u folder | %'u folders
ia[0]: %'u dossier
ia[1]: %'u dossieres

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ia: ? elementos

en: Unknown
ia: Incognite

en: Program
ia: Programma

en: Font
ia: Typo de characteres

en: Archive
ia: Archivo

en: Text
ia: Texto

en: Contacts
ia: Contactos

en: Calendar
ia: Calendario

en: Document
ia: Documento

en: Spreadsheet
ia: Folio de calculo

en: Binary
ia: Binari

en: Folder
ia: Dossier

en: link
ia: ligamine

en: link (broken)
ia: ligamine (rupte)

en: Name: %s
ia: Nomine: %s

en: Type: %s
ia: Typo: %s

en: %s item | %s items
ia[0]: %s elemento
ia[1]: %s elementos

en: Contains: %s
ia: Contine: %s

en: Size: %s
ia: Dimension: %s

en: Accessed: %s
ia: Accedite: %s

en: Modified: %s
ia: Modificate: %s

en: Created: %s
ia: Create: %s

en: Location: %s
ia: Position: %s

en: Merge folder "%s"?
ia: Fusionar dossier "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ia: Le fusion demandara pro confirmation ante que reimplaciar le files in le dossier que entra in conflicto con le files que es copiate.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ia: Un dossier plus vetere con le mesme nomine ja existe in "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ia: Un dossier plus recente con le mesme nomine ja existe in "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ia: Un altere dossier con le mesme nomine ja existe in "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ia: Reimplaciar lo removera tote le files in le dossier.

en: Replace folder "%s"?
ia: Reimplaciar dossier "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ia: Un dossier con le mesme nomine ja existe in "%s".

en: Replace file "%s"?
ia: Replaciar le file "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ia: Replaciar lo superscribera su contento.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ia: Un file plus vetere con le mesme nomine existe ja in "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ia: Un file plus recente con le mesme nomine existe ja in "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ia: Un altere file con le mesme nomine existe ja in "%s".

en: Original file
ia: File original

en: Last modified:
ia: Data del ultime modifica:

en: Replace with
ia: Replaciar con

en: Merge
ia: Funder

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
ia: _Seliger un nove nomine pro le destination

en: Reset
ia: Restabilir

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
ia: Applicar iste action a tote le files

note: Add buttons
en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Skip
ia: _Saltar

en: Re_name
ia: Re_nominar

en: Replace
ia: Replaciar

en: File conflict
ia: Conflicto de files

en: S_kip All
ia: Saltar toto (_K)

en: _Retry
ia: _Reprobar

en: Delete _All
ia: Deler toto (_A)

en: _Replace
ia: _Replaciar

en: Replace _All
ia: Replaci_ar toto

en: _Merge
ia: Funder (_Merge)

en: Merge _All
ia: Fusion_ar toto

en: Copy _Anyway
ia: Copi_Ar comocunque

en: %'d second | %'d seconds
ia[0]: %'d secunda
ia[1]: %'d secundas

en: %'d minute | %'d minutes
ia[0]: %'d minuta
ia[1]: %'d minutas

en: %'d hour | %'d hours
ia[0]: %'d hora
ia[1]: %'d horas

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ia[0]: circa %'d hora
ia[1]: circa %'d horas

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ia: Un altere ligamine a %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ia: %'dst ligamine pro %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ia: %'drd ligamine pro %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ia: %'drd ligamine pro %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ia: %'dth ligamine pro %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ia:  (copiar)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ia:  (un altere copia)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ia: th copia)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ia: st copia)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ia: nd copia)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ia: rd copia)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ia: %s (copia)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ia: %s (un altere copia)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ia: %s (%'dth copia)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ia: %s (%'dst copia)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ia: %s (%'dnd copia)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ia: %s (%'drd copia)%s

en: Error removing file: %s
ia: Error durante le remotion del file: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
ia[0]: Attendente a copiar un file ex '%1$s' a '%2$s'
ia[1]: Attendente a copiar files ab '%1$s' pro '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
ia[0]: Attendente a mover un file ab '%1$s' a '%2$s'
ia[1]: Attendente a mover files ab '%1$s' a '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
ia[0]: Attendente a deler permanentemente un file ab '%s'
ia[1]: Attendente a cancellar permanentemente files ab '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
ia[0]: Attendente a poner in le immunditia un file in '%s'
ia[1]: Attendente a poner in le immunditia files in '%s'

en: Waiting to empty the trash
ia: Attendente a vacuar le immunditia

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
ia[0]: Attendente a duplicar un file in '%s'
ia[1]: Attendente a duplicr files in '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
ia: Attendente a cambiar permissiones de un files in '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
ia[0]: Attendente a ligar un file ab '%1$s' a '%2$s'
ia[1]: Attendente a ligar files ab '%1$s' a '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
ia: Desira tu vermente mover al immunditia "%B"?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
ia[0]: non usate %'d
ia[1]: Es tu secur que tu vole mover le elementos seligite %'d  al immunditia?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
ia: Tu potera restaurar un elemento ab immunditia, si ti cambiara opinion.

en: Move to _Trash
ia: Mover al immunditia (_Trash)

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ia: Es tu secur que tu vole deler permanentemente "%B" ab le immunditia?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ia[0]: Es tu secur que tu vole deler permanentemente le elemento seligite %'d ex le immunditia?
ia[1]: Es tu secur que tu vole deler permanentemente le elementos seligite %'d ex le immunditia?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ia: Si tu dele un elemento, illo essera perdite permanentemente.

en: Empty all items from Trash?
ia: Vacuar tote le elementos ex le immunditia?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ia: Tote le elementos in le immunditia essera delite permanentemente.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ia: Desira tu vermente deler permanentemente "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ia[0]: Es tu secur que tu vole deler permanentemente le elemento seligite %'d?
ia[1]: Es tu secur que tu vole deler permanentemente le elementos seligite %'d?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ia[0]: %'d file restante a deler
ia[1]: %'d files restante a deler

en: Deleting files
ia: Delente files

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
ia[0]: %T restante
ia[1]: %T restante

en: Error while deleting.
ia: Error durante le deletion.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ia: Files in le dossier "%B" non pote esser delite perque tu non ha le permissiones pro vider los.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ia: Il ha essite un error in le obtenimento de information circa le files in le dossier "%B".

en: _Skip files
ia: _Saltar le files

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ia: Le dossier "%B" non pote esser delite pois que tu non ha permissiones pro leger lo.

en: There was an error reading the folder "%B".
ia: Il ha essite un error durante le lectura del dossier "%B

en: Could not remove the folder %B.
ia: Impossibile remover le dossier %B.

en: There was an error deleting %B.
ia: Error durante le deletion de %B.

en: Moving files to trash
ia: Displaciamento del files in immunditia

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ia[0]: %'d file restante a poner in le immunditia
ia[1]: %'d files restante a poner in le immunditia

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ia: Impossibile mover le file al immunditia, desira tu deler lo immediatemente?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ia: Le file "%B" non pote esser movite al immunditia.

en: Trashing Files
ia: Files al immunditia

en: Deleting Files
ia: Files in deletion

en: Unable to eject %V
ia: Incapace a ejectar %V

en: Unable to unmount %V
ia: Incapace a dismontar %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ia: Desira tu vacuar le immunditia ante que tu dismonta?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ia: Le immunditia debe esser vacuate pro recovrar le spatio libere sur iste volumine. Tote le elementos ponite in le immunditia essera perdite permanentemente.

en: Do _not Empty Trash
ia: _Non vacuar le immunditia

en: Unable to mount %s
ia: Incapace a montar %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ia[0]: Preparation a copiar %'d file (%S)
ia[1]: Preparation a copiar %'d files (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ia[0]: Preparation a mover %'d file (%S)
ia[1]: Preparation a mover %'d files (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ia[0]: Preparation a mover %'d file (%S)
ia[1]: Preparation a mover %'d files (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ia[0]: Preparation a displaciar in immunditia %'d file
ia[1]: Preparation a displaciar in immunditia %'d files

en: Error while copying.
ia: Error durante le copia.

en: Error while moving.
ia: Error durante le displaciamento.

en: Error while moving files to trash.
ia: Error durante le displaciamento del files in immunditia.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ia: Le files in le dossier  "%B" non pote esser gerite pois que tu non ha permissiones pro vider los.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ia: Le dossier "%B" non pote esser gerite pois que tu non ha permissiones pro leger lo.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ia: Le file "%B" non pote esser gerite pois que tu non ha permissiones pro leger lo.

en: There was an error getting information about "%B".
ia: Error durante le prisa de information de "%B".

en: Error while copying to "%B".
ia: Error durante le copia a "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ia: Tu non ha permissiones pro acceder al dossier de destination.

en: There was an error getting information about the destination.
ia: Error durante le prisa de information re le destination.

en: The destination is not a folder.
ia: Le destination non es un dossier.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ia: Il non ha spatio bastante in le destination. Prova eliminar files pro facer spatio.

en: %S more space is required to copy to the destination.
ia: Il necessita %S plus de spatio pro copiar al destination.

en: The destination is read-only.
ia: Le destination es solmente a leger.

en: Moving "%B" to "%B"
ia: Displaciamento de "%B" in "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
ia: Copia de "%B" in "%B"

en: Duplicating "%B"
ia: Duplication de "%B" in "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ia: Displaciamento del file %'d de %'d (in “%B”) a “%B”

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
ia: Copia del file %'d ex %'d (in “%B”) a “%B”

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
ia: Duplication del file %'d ex %'d (in “%B”)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
ia: Displaciamento del file %'d ex %'d a “%B”

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
ia: Copia del file %'d de %'d a “%B”

en: Duplicating file %'d of %'d
ia: Duplication del file %'d de %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ia[0]: %S de %S — %T restante (%S/sec)
ia[1]: %S de %S — %T restante (%S/sec)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ia: Le dossier “%B” non pote esser copiate pois que tu non ha permissiones pro crear lo in le destination.

en: There was an error creating the folder "%B".
ia: Error durante le creation del dossier “%B”.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ia: Le files in le dossier “%B” non pote esser copiate pois que tu non ha permissiones pro vider los.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ia: Le dossier “%B” non pote esser copiate pois que tu non ha permissiones pro leger lo.

en: Error while moving "%B".
ia: Error durante le displaciamento de “%B”.

en: Could not remove the source folder.
ia: Impossibile remover le dossier fonte.

en: Error while copying "%B".
ia: Error durante le copia de “%B”.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ia: Impossibile remover le files ex le ja existente dossier %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ia: Impossibile remover le ja existente file %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ia: Tu non pote mover un dossier in se mesme.

en: You cannot copy a folder into itself.
ia: Tu non pote copiar un dossier in se mesme.

en: The destination folder is inside the source folder.
ia: Le dossier de destination es interne al dossier de origine.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
ia: Tu non pote mover un file supra se mesme.

en: You cannot copy a file over itself.
ia: Tu non pote copiar un file supra se ipse.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ia: Le file de origine esserea superscribite per le destination.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ia: Impossibile remover le ja existente file con le identic nomine in %F.

en: There was an error copying the file into %F.
ia: Error durante le copia del file in %F.

en: Copying Files
ia: Copia del files

en: Preparing to Move to "%B"
ia: Preparation a mover a "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ia[0]: Preparation a mover %'d file
ia[1]: Preparation a mover %'d files

en: There was an error moving the file into %F.
ia: Error durante le displaciamento del file in %F.

en: Moving Files
ia: Displaciamento del files

en: Creating links in "%B"
ia: Creation del ligamines in “%B”

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ia[0]: Creation del ligamine al file %'d
ia[1]: Creation del ligamine al files %'d

en: Error while creating link to %B.
ia: Error durante le creation del ligamine a “%B”.

en: Symbolic links only supported for local files
ia: Le ligamine symbolic es supportate solmente pro le files local

en: The target doesn't support symbolic links.
ia: Le destination non supporta le ligamines symbolic.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ia: Error durante le creation del ligamine symbolic in %F.

en: Setting permissions
ia: Configuration de permissiones

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
ia: Dossier sin titulo

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ia: Documento sin titulo

en: Error while creating directory %B.
ia: Error durante le creation del directorio “%B”.

en: Error while creating file %B.
ia: Error durante le creation del file “%B”.

en: There was an error creating the directory in %F.
ia: Error durante le creation del directorio in %F.

en: Emptying Trash
ia: Vacuation del immunditia

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ia: Incapace a marcar un lanceator digne de fide (executabile)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
ia[0]: Move le elemento %d retro a '%s'
ia[1]: Mover le elementos %d retro a '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
ia[0]: Mover le elemento %d a '%s'
ia[1]: Mover le elementos %d a '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ia[0]: Disfacer mover elemento %d (_U)
ia[1]: Disfacer mover elementos %d (_U)

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ia[0]: _Refacer mover elemento %d
ia[1]: _Refacer mover elementos %d

en: Move '%s' back to '%s'
ia: Mover '%s' retro a '%s'

en: Move '%s' to '%s'
ia: Mover '%s' a '%s'

en: _Undo Move
ia: Disfacer mover (_U)

en: _Redo Move
ia: _Refacer mover

en: _Undo Restore from Trash
ia: Disfacer resta_urar ex le immunditia

en: _Redo Restore from Trash
ia: _Refacer restaurar ex le immunditia

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ia[0]: Mover le elemento %d retro al immunditia
ia[1]: Mover le elementos %d retro al immunditia

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ia[0]: Restaurar le elemento %d ex le immunditia
ia[1]: Restaurar le elementos %d ex le immunditia

en: Move '%s' back to trash
ia: Mover '%s' retro al Immunditia

en: Restore '%s' from trash
ia: Restaurar  '%s' ex le immunditia

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ia[0]: Deler le elemento %d copiate
ia[1]: Deler le elementos %d copiate

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
ia[0]: Copiar le elemento %d a '%s'
ia[1]: Copiar le elementos %d a '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ia[0]: Disfacer (_Undo) le Copiar le elemento %d
ia[1]: Disfacer (_Undo) le Copiar le elementos %d

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ia[0]: _Refacer le Copiar le elemento %d
ia[1]: _Refacer le Copiar le elementos %d

en: Delete '%s'
ia: Deler '%s

en: Copy '%s' to '%s'
ia: Copiar '%s' a '%s'

en: _Undo Copy
ia: Disfacer (_Undo) le Copiar

en: _Redo Copy
ia: _Refacer le Copiar

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ia[0]: Deler le elemento %d duplicate
ia[1]: Deler le elementos %d duplicate

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
ia[0]: Duplicar le elemento %d in '%s'
ia[1]: Duplicar le elementos %d in '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ia[0]: Disfacer (_Undo) le Duplicar le elemento %d
ia[1]: Disfacer (_Undo) le Duplicar le elementos %d

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ia[0]: _Refacer le Duplicar le elemento %d
ia[1]: _Refacer le Duplicar le elementos %d

en: Duplicate '%s' in '%s'
ia: Duplicar '%s' in '%s'

en: _Undo Duplicate
ia: Disfacer (_Undo) le Duplicar

en: _Redo Duplicate
ia: _Refacer le Duplicar

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ia[0]: Deler le ligamines al elemento %d
ia[1]: Deler le ligamines al elementos %d

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ia[0]: Crear le ligamines al elemento %d
ia[1]: Crear le ligamines al elementos %d

en: Delete link to '%s'
ia: Deler le ligamine a '%s'

en: Create link to '%s'
ia: Crear le ligamine a '%s'

en: _Undo Create Link
ia: Disface crear ligamine (_U)

en: _Redo Create Link
ia: _Reface crear ligamine

en: Create an empty file '%s'
ia: Crear un file vacue '%s'

en: _Undo Create Empty File
ia: Disfacer crea file vac_ue

en: _Redo Create Empty File
ia: _Refacer crear file vacue

en: Create a new folder '%s'
ia: Crear un nove dossier '%s'

en: _Undo Create Folder
ia: Disfacer crear dossier (_U)

en: _Redo Create Folder
ia: _Refacer crear dossier

en: Create new file '%s' from template
ia: Crear un nove file '%s' per un modello

en: _Undo Create from Template
ia: Disfacer crear per un modello (_U)

en: _Redo Create from Template
ia: _Reface Crea per un modello

en: Rename '%s' as '%s'
ia: Renominar '%s' como '%s'

en: _Undo Rename
ia: Disfacer (_Undo) Renominar

en: _Redo Rename
ia: _Refacer Renominar

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ia[0]: Mover le elemento %d al immunditia
ia[1]: Mover le elementos %d al immunditia

en: Restore '%s' to '%s'
ia: Restaurar '%s' a '%s'

en: Move '%s' to trash
ia: Mover '%s' al immunditia

en: _Undo Trash
ia: Disfacer le Imm_unditia

en: _Redo Trash
ia: _Refacer le Immunditia

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ia: Restaurar permissiones original del elementos includite in '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ia: Definir permissiones del elementos includite in '%s'

en: _Undo Change Permissions
ia: Disfacer cambiar permissiones (_U)

en: _Redo Change Permissions
ia: _Refacer cambiar permissiones

en: Restore original permissions of '%s'
ia: Restaurar permissiones original de '%s'

en: Set permissions of '%s'
ia: Definir licentias de '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
ia: Restaurar le gruppo de '%s' a '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
ia: Configurar le gruppo de '%s' a '%s'

en: _Undo Change Group
ia: Disfacer (_Undo) le cambiar gruppo

en: _Redo Change Group
ia: _Refacer le cambiar gruppo

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ia: Restaura le proprietario de '%s' a '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
ia: Definir le proprietario de '%s' a '%s'

en: _Undo Change Owner
ia: Disfacer (_Undo) le cambiar proprietario

en: _Redo Change Owner
ia: _Refacer le cambiar proprietario

en: Could not determine original location of "%s"
ia: Impossibile determinar le position original de "%s"

en: The item cannot be restored from trash
ia: Le elemento non pote esser restaurate ex le immunditia

en: The selection rectangle
ia: Le rectangulo de selection

en: Could not forget association
ia: Impossibile disapprender le association

en: Forget association
ia: Disapprender le association

en: Valid executable.
ia: Executabile valide.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
ia: Non es un executabile valide. Le spatios in le percurso del file debe esser escappate con le barra oblique inverse (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ia: %s documento

en: Open all files of type "%s" with
ia: Aperir tote le files de typo "%s" con

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
ia: Seliger un application in le lista pro aperir %s e altere files del typo "%s"

en: Custom application
ia: Application personalisate

en: Executables
ia: Executabiles

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
ia: Tu pote alsi inserer o seliger un file executabile personalisate a usar pro aperir ce typo de file. Tu pote usar ce commando justo un vice, o configurar lo como base pro tote le files de iste typo.

en: Enter a custom command...
ia: Inserer un commando personalisate...

en: Add to list
ia: Adder al lista

en: Set as default
ia: Definir como standard

en: Reset to system defaults
ia: Reinitialisar le valores predefinite de systema

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ia: Displacente, ma tu non pote executar commandos ab un sito remote.

en: This is disabled due to security considerations.
ia: Isto es impedite per considerationes de securitate.

en: There was an error launching the application.
ia: Il ha essite un error al lanceamento del application.

en: This drop target only supports local files.
ia: Iste destination a deposition supporta solmente files local.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ia: Pro aperir le files non-local copia los a un dossier local e tum depone los novemente.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ia: Pro aperir le files non-local copia los a un dossier local e tum depone los novemente. Le files local tu faceva cader esseva ja aperte.

en: Details:
ia: Detalios:

en: Preparing
ia: Preparation

en: Search in "%s"
ia: Cercar in "%s"

en: Edit
ia: Editar

en: Undo Edit
ia: Disfacer le modification

en: Undo the edit
ia: Disfacer le modification

en: Redo Edit
ia: Refacer le modification

en: Redo the edit
ia: Refacer le modification

en: The text of the label.
ia: Le texto del etiquetta.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ia: Le alineamento relative del lineas in le texto del etiquetta. Isto NON affice le alineamento del etiquetta in su allocation. Vide GtkMisc::xalign pro isto.

en: Line wrap
ia: Ruptura e inveloppamento del lineas

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ia: Assi configurate, rumpe le lineas si le texto deveni tro large.

en: Cursor Position
ia: Position del cursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ia: Le position currente del cursor de insertion inter le characteres.

en: Selection Bound
ia: Salto del selection

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ia: Le position del fin opposite del selection ab le cursor in characteres.

en: Select All
ia: Seliger toto

en: Input Methods
ia: Methodos de insertion

en: Show more _details
ia: Monstrar plus de _detalios

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ia: Tu pote cessar iste operation cliccante sur cancellar.

en:  (invalid Unicode)
ia:  (Unicode non valide)

en: Create a new l_auncher here...
ia: Crear un nove l_anceator ci...

en: Create a new launcher in this folder
ia: Crear un nove lanceator in iste dossier

en: Jump to new workspace
ia: Saltar a un nove spatio de labor

en: Create a new workspace and activate it
ia: Crear un nove spatio de labor e activar lo

en: Remove workspace
ia: Remover le spatio de labor

en: Remove the currently active workspace
ia: Remover le spatio de labor currentemente active

en: Manage workspaces (Expo)
ia: Administrar le spatios de labor (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
ia: Aperir Expo pro adder, remover, o organisar le spatios de labor

en: Add Desklets
ia: Adder desklets

en: Change Desktop _Background
ia: Cam_biar le fundo del scriptorio

en: Change the Cinnamon desktop background
ia: Cambiar le fundo del scriptorio de Cinnamon

en: Mount archive
ia: Montar le archivo

en: Mount %f to browse its contents
ia: Montar %f pro explorar su contento

en: Set as Wallpaper...
ia: Fixar como imagine de fundo...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
ia: Configurar le imagine seligite imagine como imagine de fundo de tu scriptorio Cinnamon

en: Display Settings
ia: Configurationes de visualisation

en: Change the resolution
ia: Cambiar le resolution

en: Access and organize files
ia: Acceder e organisar le files

en: Edit Bookmarks
ia: Editar le marcapaginas

en: <b>_Bookmarks</b>
ia: <b>Marcapaginas (_B)</b>

en: <b>_Name</b>
ia: <b>_Nomine</b>

en: <b>_Location</b>
ia: <b>_Loco</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
ia: Minor

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
ia: Micre

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
ia: Grande

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
ia: Major

en: Current Monitor Layout
ia: Mappa actual del monitor

en: Icon Size
ia: Dimension de icone

en: Layout
ia: Arrangiamento

en: Sort items by
ia: Ordinar

en: Reset grid spacing
ia: Restablir le spaziamento del grillia

en: Adjust horizontal grid spacing
ia: Adjustar le spatiamento horizontal del grillia

en: Adjust vertical grid spacing
ia: Adjustar le spatiamento vertical del grillia

en: page0
ia: pagina0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
ia: <b><big>Le icones de scriptorio non es actualmente activate pro iste monitor.</big></b>

en: page1
ia: Pagina1

en: Desktop Layout
ia: Disposition del scriptorio

en: No desktop icons
ia: Nulle icones de scriptorio

en: Show desktop icons on primary monitor only
ia: Monstrar le icones del scriptorio solmente sur le schermo primari

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
ia: Monstrar le icones del scriptorio solmente sur le monitor(es) non primari

en: Show desktop icons on all monitors
ia: Monstrar le scriptorio sur tote le schermos

en: Desktop Icons
ia: Icones de scriptorio

en: Mounted Drives
ia: Drives montate

en: Options
ia: Optiones

en: Show icons from missing monitors
ia: Monstrar icones ab le monitores mancante

en: Matching monospace font
ia: Typo de litteras monospatiate concordante

en: System monospace font
ia: Typo de litteras monospatiate del systema

en: Normal font
ia: Typo de litteras normal

en: Always
ia: Sempre

en: Local Files Only
ia: Solmente files local

en: Never
ia: Jammais

en: Decimal (long format)
ia: Decimal (formato longe)

en: Binary (long format)
ia: Binari (formato longe)

en: By Name
ia: Per nomine

en: By Size
ia: Per dimension

en: By Type
ia: Per typo

en: By Detailed Type
ia: Per typo detaliate

en: By Modification Date
ia: Per data de modification

en: By Access Date
ia: Per data de accesso

en: By Trashed Date
ia: Per data de displaciamento in immunditia

en: Yes
ia: Si

en: File Management Preferences
ia: Preferentias de gestion del files

en: <b>Default View</b>
ia: <b>Visualisation predefinite</b>

en: View _new folders using:
ia: Vide le _nove dossieres usante:

en: _Inherit view type from parent
ia: Hered_itar le typo de vista del parente

en: _Arrange items:
ia: _Arrangiar le elementos:

en: Sort _folders before files
ia: Ordinar le dossieres ante le _files

en: Sort _favorites before other files
ia: Ordinar le  _favorite ante altere files

en: <b>Icon View Defaults</b>
ia: <b>Vista del icone predefinite</b>

en: Default _zoom level:
ia: Nivello de _zoom predefinite:

en: _Text beside icons
ia: _Texto al latere del icones

en: <b>Compact View Defaults</b>
ia: <b>Valores predefinite del vista compacte</b>

en: _Default zoom level:
ia: Nivello de zoom pre_definite:

en: A_ll columns have the same width
ia: Tote _le columnas ha le mesme largessa

en: <b>List View Defaults</b>
ia: <b>Valores predefinite del vista del lista</b>

en: D_efault zoom level:
ia: Nivello de zoom pred_efinite:

en: <b>Tree View Defaults</b>
ia: <b>Valores predefinite del vista a arbore</b>

en: Show _only folders
ia: Monstrar s_olmente le dossieres

en: Views
ia: Vistas

en: <b>Behavior</b>
ia: <b>Comportamento</b>

en: _Single click to open items
ia: Clic _singule pro aperir le elementos

en: _Double click to open items
ia: Clic _duple pro aperir le elementos

en: Click on a file's name twice to rename it
ia: Clicca duo vices sur un nomine de file pro lo renominar

en: Open each _folder in its own window
ia: Aperir cata dossier in su proprie _fenestra

en: Always start in dual-pane view
ia: Initiar sempre in le vista a duo quadros

en: Ignore per-folder view preferences
ia: Ignorar le preferentias de vista specific del dossier

en: Disable file operation queueing
ia: Disactivar le cauda del operation del files

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
ia: Clic duple sur un area blanc pro vader al dossier parente

en: <b>Executable Text Files</b>
ia: <b>Files de texto executabile</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ia: Lancea_r le files de texto executabile quando illos es aperte

en: _View executable text files when they are opened
ia: _Vider le files de texto executabile quando es aperte

en: _Ask each time
ia: Demandar cata vice

en: <b>Trash</b>
ia: Poner in immunditia

en: Ask before moving files to the Trash
ia: Demandar ante mover files al immunditia

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ia: D_emandar ante vacuar le immunditia o dele le files

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ia: I_ncluder un commando Deler plus breve que Immunditia

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
ia: Ignorar le Immunditia quando le clave Deler es pulsate

en: <b>Media Handling</b>
ia: <b>Tractamento del medios </b>

en: Automatically open a folder for automounted media
ia: Aperir automaticamente un dossier pro le medios automontate

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ia: Demandar o autoexecutar/autoinitiar programmas quando le medios es inserite

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
ia: Clauder automaticamente le scheda del dispositivo, quadro, o fenestra quando un dispositivo es dismontate o ejectate

en: Detect content of media and suggest application to open
ia: Disvelar le contento de medios e suggerer application pro aperir

en: <b>Bulk Rename</b>
ia: <b>Renomination massive</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
ia: Commando a invocar pro renominar plure elementos:

en: Behavior
ia: Comportamento

en: <b>Icon Captions</b>
ia: <b>Legendas de icone</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ia: Seliger le ordine del informationes a apparer sub le nomines del icone. Plus de informationes apparera quando on face zoom plus proxime.

en: <b>Date</b>
ia: <b>Data</b>

en: _Format:
ia: _Formato:

en: Style:
ia: Stilo:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
ia: <b>Titulos de fenestras e schedas</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
ia: Monstr_ar le plen percurso in le barra del titulos e barras de schedas

en: <b>File Size</b>
ia: <b>Dimension del file</b>

en: _Prefixes:
ia: _Prefixos:

en: <b>File Properties</b>
ia: <b>Proprietates del file</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ia: Monstrar permissiones avantiate in le fenestra de dialogo del proprietate del  files

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
ia: <b>Mover/Copiar al Menu</b>

en: List bookmarks in the menu
ia: Lista de marcapaginas in le menu

en: List devices and network locations in the menu
ia: Lista del dispositivos e del positiones rete in le menu

en: Display
ia: Schermo

en: <b>List Columns</b>
ia: <b>Listar le Columnas</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ia: Eliger le ordine del informationes a apparer in le vista del lista.

en: List Columns
ia: Columnas del Lista

en: <b>Previewable Files</b>
ia: <b>Files vidibile preliminarmente</b>

en: Show _thumbnails:
ia: Monstrar le minia_turas:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
ia: Hered_itar le visibilitate del miniatura del parente

en: _Only for files smaller than:
ia: S_olmente pro files minor que:

en: <b>Folders</b>
ia: <b>Dossieres</b>

en: Count _number of items:
ia: Contar le _numero del elementos:

en: <b>Tooltips</b>
ia: <b>Legendas emergente</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
ia: Monstrar le legendas emergente in le icone e in le vistas compacte

en: Show tooltips in list views
ia: Monstrar legendas emergente in le vistas del lista

en: Show tooltips on the desktop
ia: Monstrar legendas emergente sur le scriptorio

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
ia: <i>Per valores predefinite, un legenda emergente de dossier monstra le contator de elementos, e le files monstra lor dimension.
        Seliger informationes additional a monstrar in le legendas emergente:</i>

en: Detailed file type
ia: Typo de file detaliate

en: Modified date
ia: Modificate in data

en: Created date
ia: Data de creation

en: Accessed date
ia: Data de accesso

en: File or folder location
ia: Position del file o del dossier

en: Preview
ia: Vista preliminar

en: Visible Buttons
ia: Buttones visibile

en: Previous
ia: Precedente

en: Next
ia: Sequente

en: Up
ia: In alto

en: Refresh
ia: Refrescar

en: Location entry toggle
ia: Commutar le entrata de position

en: Open in terminal
ia: Aperir in terminal

en: Icon view
ia: Vista del icone

en: List view
ia: Vista de lista

en: Compact view
ia: Vista compacte

en: Visible Entries
ia: Entratas visibile

en: Favorite
ia: Favorito

en: Background
ia: Fundo

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
ia: Le action visibile e le entratas del extensiones pote esser configurate in le scheda Extensiones

en: Context Menus
ia: Menus contextual

en: Plugins
ia: Extensiones

en: Search for files:
ia: Cercar files:

en: Case sensitive
ia: Distinguer inter majusculas e minusculas

en: Search folders recursively
ia: Cerca dossieres recursivemente

en: Search content:
ia: Cercar contento:

en: Regular expression
ia: Expression regular

[ctx: shortcut window]
en: New window
ia: Nove fenestra

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
ia: Clauder le fenestra o le scheda

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ia: Clauder tote le fenestras

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
ia: Commutar quadro extra

[ctx: shortcut window]
en: Search
ia: Cercar

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
ia: Adder a marcapagina le position actual

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
ia: Editar le marcapaginas

[ctx: shortcut window]
en: Make link
ia: Crear ligamine

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
ia: Appunctar/distaccar selection

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ia: Monstrar adjuta

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ia: Accessos directe

[ctx: shortcut window]
en: Opening
ia: Apertura

[ctx: shortcut window]
en: Open
ia: Aperir

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
ia: Aperir in un nove plica

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
ia: Aperir in un nove fenestra

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
ia: Aperir position de elemento (solo files e recercas recente)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ia: Schedas

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ia: Nove scheda

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ia: Vader al scheda precedente

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ia: Vader al scheda sequente

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
ia: Mutar al scheda

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ia: Mover un scheda a sinistra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ia: Mover un scheda a dextra

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ia: Retroceder

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ia: Avantiar

[ctx: shortcut window]
en: Go up
ia: Vader in alto

[ctx: shortcut window]
en: Go down
ia: Vader in basso

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
ia: Vader al dossier personal

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
ia: Commutar le entrata de position

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
ia: Quadro dual

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
ia: Vader al position del altere quadro

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
ia: Concentrar se sur le altere quadro

[ctx: shortcut window]
en: View
ia: Vider

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ia: Aggrandir

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ia: Reducer

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ia: Reinitialisar le zoom

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
ia: Actualisar le vista

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
ia: Monstrar/celar files occulte

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
ia: Monstrar/celar barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
ia: Monstrar/celar menu de action

[ctx: shortcut window]
en: List view
ia: Vista de lista

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
ia: Vista compacte

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ia: Edition

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
ia: Crear dossier

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ia: Renominar

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
ia: Mover al immunditia

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
ia: Deler permanentemente

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ia: Taliar

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ia: Copiar

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ia: Collar

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ia: Seliger toto

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
ia: Inverter selection

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
ia: Seliger elementos concordante

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ia: Disfacer

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ia: Refacer

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
ia: Monstrar le proprietates del elemento

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
ia: Personalisar le mappa e apparentia de tu actiones in le menu de Nemo

en: Add a submenu or a separator
ia: Adder un sub-menu o un separator

en: Icon
ia: Icone

en: Label
ia: Etiquetta

en: Restore the original label
ia: Restaurar le etiquetta original

en: Enabled
ia: Activate

en: Save
ia: Salvar

en: Restore default layout
ia: Restaurar mappa predefinite

en: Nemo Actions Layout Editor
ia: Redactor de mappa de actiones de Nemo

en: No icon
ia: Nulle icone

en: Use the original icon (if there is one)
ia: Usar le icone original (si il ha un)

en: Choose...
ia: Eliger...

en: New submenu
ia: Nove submenu

en: New separator
ia: Nove separator

en: The layout has changed. Save it?
ia: Le mappa ha cambiate. Salvar lo?

en: Unsaved changes
ia: Cambiamentos non salvate

en: Open user actions folder
ia: Aperir plica del actiones del usator

en: Quit
ia: Quitar
