linuxmint - en to ku translation catalogue (538 entries)

en: Actions
ku: Tevger

en: _Run
ku: _Bimeşîne

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
ku: Sermasê

en: No bookmarks defined
ku: Bijare nehatiye danasîn

en: Public FTP
ku: FTPya Giştî

en: FTP (with login)
ku: FTP (bi têketin)

en: Windows share
ku: Parvekirina Windowsê

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ku: WebDAV (HTTPS) ya Ewle

en: Connecting...
ku: Tê girêdan...

en: Try Again
ku: Carekî din biceribîne

en: Continue
ku: Berdewam

en: C_onnect
ku: _Girêdan

note: set dialog properties
en: Connect to Server
ku: Bi Pêşkêşkarê Girê Bide

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
ku: _Pêşkêşkar:

note: second row: type combobox
en: _Type:
ku: _Cure:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
ku: _Par ve bike:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
ku: _Peldank:

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
ku: Navê _Domainê:

note: second row: username entry
en: _User name:
ku: Navê _Bikarhêner:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
ku: Şîf_re:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ku: 
    
    Girêdana li pêşkêşkerê were girêdan lê zêde bike

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
ku: Çop _Vala bike

en: Name
ku: Nav

en: Size
ku: Mezinahî

en: Type
ku: Cûre

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
ku: Çop Vala bike

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
ku: Hemû tiştên di Çopyî de jê bibe

en: The desktop view encountered an error.
ku: Bergeha sermaseyê rastî çewtiyekê hat.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ku: Dema bergeha sermaseyê dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
ku: Îkonan Bîne Me_zinahiya Wan ya Orjînal

en: Comment
ku: Şîrove

en: Description
ku: Şîrove

en: Command
ku: Ferman

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî li naveroka "%s" binihêre têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî navê koma "%s" biguherîne têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: The group could not be changed.
ku: Kom nehate guhertin.

en: The owner could not be changed.
ku: Xwediyê pel nehate guherandin.

en: The permissions could not be changed.
ku: Mafê gihiştinê nehate guherandin.

en: The item could not be renamed.
ku: Hêman ji nû ve nehate binavkirin.

en: Renaming "%s" to "%s".
ku: Navê "%s" dibe "%s".

en: Extensions
ku: Pêvek

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ku: Tu yek

en: by _Name
ku: bi _navan

en: Keep icons sorted by name in rows
ku: Îkonan gorî navên wan rêz bike

en: by _Size
ku: bi _mezinahiyê

en: Keep icons sorted by size in rows
ku: Îkonan gorî mezinahiya wan rêz bike

en: by _Type
ku: bi _cureyan

en: Keep icons sorted by type in rows
ku: Îkonan gorî cureyên wan rêz bike

en: by Modification _Date
ku: bi _dîroka guherandinê

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ku: Îkonan gorî dîroka guherandinê rêz bike

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
ku: Hêman_an Sererast Bike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
ku: _Rêzkirî Bigire

en: _Manually
ku: _Bi destan

en: Leave icons wherever they are dropped
ku: Îkon li ku derê hate hiştin bila li wir bimîne

en: By _Name
ku: Bi _Navan

en: By _Size
ku: Bi _Mezinahiyê

en: By _Type
ku: Gorî _Cureyan

en: By Modification _Date
ku: Gorî _Dîroka Guherandinê

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ku: Bergeha Îkonan

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ku: _Îkon

en: The icon view encountered an error.
ku: Nîşandana îkonê bi çewtiyekê rast hat.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana îkonan dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

en: Display this location with the icon view.
ku: Vî cihî tevî nîşandana îkonê nîşan bide.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ku: Xuyaniya Şidandî

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ku: _Şidandî

en: Image Type
ku: Cureyê Wêneyê

en: Width
ku: Firehî

en: Height
ku: Bilindahî

en: Title
ku: Sernav

en: Author
ku: Nivîskar

en: Copyright
ku: Mafê telîfê

en: Disclaimer
ku: Destjêberdan

en: Warning
ku: Hişyar

en: Source
ku: Çavkanî

en: Camera Brand
ku: Markaya Kamerayê

en: Camera Model
ku: Modele Kamerayê

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
ku: Dîroka Kişandinê

en: Date Modified
ku: Dîroka Guherandinê

en: ISO Speed Rating
ku: Rêjeya Leza ISO

en: Flash Fired
ku: Flaş Vêket

en: Software
ku: Nivîsbarî

en: Location
ku: Cîh

en: Keywords
ku: Peyva mifte:

en: Creator
ku: Afirînêr

en: Rating
ku: Ecibandin

en: Failed to load image information
ku: Dema agahiya wêne dihate barkirin çewtî çêbû

en: Loading...
ku: Tê barkirin...

en: Image
ku: Wêne

en: (Empty)
ku: (Vala)

en: Use Default
ku: Ya jixweber bi kar bîne

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ku: Nîşandana Lîsteyê

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
ku: _Lîste

en: The list view encountered an error.
ku: Nîşandana lîsteyê rastî çewtiyekê hat.

en: The list view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana lîsteyan dihate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Display this location with the list view.
ku: Vî cihî bi nîşandan lîsteyê nîşan bide.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ku[0]: Tu dixwazî cihê %d nîşan bide?
ku[1]: Tu dixwazî cihê %d nîşan bide?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ku[0]: Ev %d paceya cuda vedike
ku[1]: Ev %d paceyên cuda vedike

en: GEOMETRY
ku: GEOMETRÎ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ku: Tenê ji bo URIyên ku wekî vekirî hatine destnîşankirin pêk bîne.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ku: 
    
    Bi rêveberê pelan re çav li pergala pelan bigerîne

en: The Link "%s" is Broken.
ku: Girêdana "%s" Şikestî ye

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ku: Girêdana "%s" Şikestî ye. Tu dixwazî wê biavêjî çopê?

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
ku: Bavêje _çopê

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ku: Tu dixwazî "%s" bimeşîne, an dixwazî naveroka wê nîşan bidî?

en: "%s" is an executable text file.
ku: "%s" peleke nivîsê ye ku dikare were meşandin.

en: Run in _Terminal
ku: Di _Termînalê de Bixebitîne

en: _Display
ku: _Nîşandayîn

en: Are you sure you want to open all files?
ku: Tu bawer î ku hemû pelan vekî?

en: Open with
ku: Pê re veke

en: Opening "%s".
ku: "%s" tê vekirin.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ku[0]: %d hêman tê vekirin.
ku[1]: %d hêman tên vekirin.

en: Close tab
ku: Hilpekînê bigre

en: Devices
ku: Amûran

en: My Computer
ku: Komputera min

en: Home
ku: Mal

en: Open the contents of your desktop in a folder
ku: Naveroka sermaseya xwe di peldankekê de veke

en: Recent
ku: Vê dawiyê

en: Recent files
ku: Pelên dawîn

en: File System
ku: Pergala pelan

en: Trash
ku: Avêtî

en: Open the trash
ku: Çopê veke

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: Mount and open %s
ku: %s girêbide û veke

en: Network
ku: Tor

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
ku: _Destpêkirin

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
ku: _Sekinandin

en: _Connect Drive
ku: _Ajogerê girêbide

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
ku: _Veke

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
ku: Di hilpekîna _nû de Veke

en: Open in New _Window
ku: Di _Paceya Nû de veke

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
ku: Bijare lê _zêde bike

en: Remove
ku: Rake

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
ku: _Nav biguherîne...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
ku: _Girêdan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
ku: _Qut bike

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
ku: _Bavêje

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
ku: _Taybetî

en: File Operations
ku: Xebatên Pelê

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ku: Ji kerema xwe re ji bo mîhengkirina îkoneke taybet tenê wêneyekî bikşîne.

en: The file that you dropped is not local.
ku: Pelê ku te berda ne herêmî ye.

en: You can only use local images as custom icons.
ku: Wekî îkoneke taybet tenê tu dikarî wêneyên herêmî bikar bîne.

en: The file that you dropped is not an image.
ku: Pelê ku te berda ne pelê wêneyan e.

en: _Name: | _Names:
ku[0]: _Nav:
ku[1]: _Nav:

en: Properties
ku: Taybetî

en: %s Properties
ku: Taybetiyên %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
ku: nenas

en: Cancel Group Change?
ku: Guherandina Koman Bila Were Betalkirin?

en: Cancel Owner Change?
ku: Bila Guherandina Xwedî Were Betalkirin?

en: nothing
ku: ne yek jî

en: unreadable
ku: nayê xwendin

en: (some contents unreadable)
ku: (çend naverok nayên xwendin)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
ku: Naverok:

en: Size:
ku: Mezinahî:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ku: bikaranî

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ku: vala

en: Total capacity:
ku: Kapasîteya tevî:

en: Basic
ku: Bingehîn

en: Type:
ku: Teşe:

en: Link target:
ku: Hedefa lînkê:

en: Location:
ku: Cîh

en: Volume:
ku: Deng:

en: Accessed:
ku: Hatiye gihiştin:

en: Modified:
ku: Guhertî:

en: Free space:
ku: Cihê vala:

en: _Read
ku: _Xwendin

en: _Write
ku: _Binivîse

en: E_xecute
ku: Bi_meşîne

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ku: na

en: list
ku: lîste

en: read
ku: bixwîne

en: create/delete
ku: çêkirin/jêbirin

en: write
ku: nivîsîn

en: access
ku: gihiştin

en: Access:
ku: Gihiştin:

en: Folder access:
ku: Gihiştina peldankê:

en: File access:
ku: Gihiştina pelî:

en: List files only
ku: Tenê pelan rêz dike

en: Access files
ku: Gihiştina Peran

en: Create and delete files
ku: Pelan ava bike û jê bibe

en: Read-only
ku: Tenê tê xwendin

en: Read and write
ku: Xwendin û nivîsîn

en: Special flags:
ku: Alayên taybet:

en: Set _user ID
ku: IDa _bikarhêner mîheng bike

en: Set gro_up ID
ku: IDa ko_mê mîheng bike

en: _Sticky
ku: _Mezeloqî

en: _Owner:
ku: _Xwedî:

en: Owner:
ku: Xwedî:

en: _Group:
ku: _Kom:

en: Group:
ku: Kom:

en: Execute:
ku: Xebitandin:

en: Allow _executing file as program
ku: Destûrê bide bila pel wekî bernameyekê _bixebite

en: Others:
ku: Yên din:

en: Folder Permissions:
ku: Destûrên Peldankan:

en: File Permissions:
ku: Destûrên Pelan:

en: Text view:
ku: Dîtina nivîsê:

en: Permissions
ku: Destûr

en: Last changed:
ku: Guherandina dawî:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ku: Li mafê pelên tê de jî bisepîne

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ku: Mafe gihiştinê yê "%s" nehate diyarkirin.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ku: Mafê gihiştinê pelê ku hatiye hilbijartin nehate diyarkirin.

en: Open With
ku: Veke bi

en: Creating Properties window.
ku: Paceya Taybetmendiyan Tê Çêkirin.

en: There was an error displaying help.
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtiyek çêbû.

en: No scripts found
ku: Script nîn e

en: Scripts
ku: Skrîpt

en: Show Places
ku: Cihan Nîşan Bide

en: Dismiss
ku: Red Bike

en: Empty _Trash
ku: Çopê _vala bike

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê Ve Bike hilbijêrî dê "%s" were kişandin

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê ve Bike hilbijêrî wê "%s" were jibergirtin.

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
ku: _Bi Peldankê Ve Ke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
ku: _Jê bibe

en: Computer
ku: Komputer

en: Select Items Matching
ku: Hêmanên jê digirin hilbijêre

en: _Pattern:
ku: _Nîgar:

en: Examples:
ku: Mînak:

note: Reset to default info
en: Undo
ku: Vegerîne

note: Reset to default info
en: Redo
ku: Dîsa bike

en: Content View
ku: Dîtina Naverokê

en: View of the current folder
ku: Nîşandana peldanka heyî

en: "%s" selected
ku: "%s" hatiye hilbijartin

en: %'u item | %'u items
ku[0]: %'u hêman
ku[1]: %'u hêman

en: %s, Free space: %s
ku: %s, Cihê vala: %s

en: Open With %s
ku: Bi %s veke

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ku[0]: Ji bo vekirina hêmana hilbijartî "%s" bikar bîne
ku[1]: Ji bo vekirina hêmanên hilbijartî "%s" bikar bîne

en: Unable to eject location
ku: Avêtina cihê bi ser neket

en: _Connect
ku: _Girêbide

en: Link _name:
ku: Navê _girêdanê:

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
ku: Veke _Bi

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
ku: Di vê peldankê de peldankeke nû çêke

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
ku: Pelê hilbijartî di vê paceyê de veke

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
ku: Her hêmana bijartî di paceya heyî de veke

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
ku: Her hêmana bijartî di hilpekîna xwe ya nû de veke

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
ku: Li termînalê veke

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
ku: Sepaneke din ya wê vî pelê ku hatiye hilbijartin veke hilbijêrî

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
ku: Bi _Sepaneke Din Veke...

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ku: Pelên ku te bi fermana "Jê Bike" yan jî "Ji Ber Bigire" hilbijartiye yan veguhezîne yan jî ji ber bigire

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
ku: _Kopî bike li

note: name, stock id, label
en: M_ove to
ku: Bi_guhêze li

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
ku: Hemûyî _hilbijêre

note: tooltip
en: Select all items in this window
ku: Hemû hêmanên di vê paceyê de hilbijêrî

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
ku: _Bijartinê vajî bike

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
ku: Her hêmana bijartî cot bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ku[0]: _Lînkê çêke
ku[1]: _Lînkan çêke

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
ku: Ji bo her pelê hatiye hilbijartin girêdaneke sembolîk çêbike

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
ku: Hemû hêmanên ku hatine hilbijartin biavêjî çopê

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ku: Berî ku hemû hêmanên ku hatine hilbijarin biavêjî çopê jê bibî

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
ku: _Vegerîne

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
ku: _Vegerîne

note: tooltip
en: Undo the last action
ku: Çalakiya herî dawî paş de vegerîne

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
ku: _Dubare bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
ku: Li vê pêşkêşkerê were girêdan

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
ku: Girêdaneke mayinde bi vê pêşkêşkerê ava bike

note: tooltip
en: Mount the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin girê bide

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
ku: Voluma hilbijartî veqetîne

note: tooltip
en: Eject the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin derxe

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
ku: Pergala ku têkildarî peldanka ku niha vekirî ye girê bide

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
ku: Girêdana pergala ku têkildarî peldanka niha vekirî ye rake

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
ku: Pel Veke û Paceyê Bigire

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
ku: Vê peldankê di hilpekîneke nû de veke

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
ku: Vê peldankê biavêjî çopê

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
ku: Vê peldankê bêyî ku biavêjî çopê jê bibe

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
ku: _Mal

note: name, stock id, label
en: _Desktop
ku: _Sermase

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
ku: _Skript

en: _Disconnect
ku: _Qutkirin

en: Delete the open folder permanently
ku: Peldanka ku niha vekirî ye mayinde jê bibe

en: Move the open folder to the Trash
ku: Peldanka ku niha vekirî ye biavêjî Çopê

en: Delete all selected items permanently
ku: Hêmanên ku hatine hilbijartin bi awayekî mayinde jê bibe

en: View or modify the properties of the open folder
ku: Taybetmendiyên peldanka ku niha vekirî ye nîşan bide yan jî biguherîne

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
ku: Girêdan bi %s re

en: Drag and drop is not supported.
ku: Xwêr bikşîne û berde nayê destekkirin.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ku: Xwêr bikşîne û berde tenê di pergala pelên herêmî de tê destekkirin.

en: An invalid drag type was used.
ku: Cureyekî xwêrkişandina nederbasdar hate bikaranîn.

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ku: Tu dixwazî bijareyên ku cihên wan tuneye jê bibî?

en: The location "%s" does not exist.
ku: Cihê "%s" tune.

en: Bookmark for Nonexistent Location
ku: Ji Bo Cihê Ku Nayê Dîtin Bijare

en: Go to the location specified by this bookmark
ku: Biçe cihê ku vê bijareyê diyar kiriye.

en: %s - File Browser
ku: %s - Geroka pelan

en: Searching...
ku: Lê digere...

en: The location is not a folder.
ku: Ev cih ne peldankek e.

en: Please check the spelling and try again.
ku: Ji kerema xwe re rastnivîsa wê kontrol bike û dîsa biceribîne.

en: Access was denied.
ku: Destûra gihiştinê nehat dayîn.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ku: Çewtiyên nivîsînê û rastbûna mîhengên cîgir kontrol bike.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtî çêbû:
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
ku: _Pel

note: name, stock id, label
en: _Edit
ku: _Biguherîne

note: name, stock id, label
en: _View
ku: _Dîtin

note: name, stock id, label
en: _Help
ku: _Alîkarî

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
ku: _Bigire

note: tooltip
en: Close this folder
ku: Vê peldankê bigire

en: Prefere_nces
ku: _Vebijêrk

en: Undo the last text change
ku: Guherandina nivîsê ya dawîn paş de vegerîne

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
ku: _Jorepeldankekê Veke

en: Open the parent folder
ku: Peldanka jor veke

note: tooltip
en: Stop loading the current location
ku: Barkirina pelrêça heyî bisekinîne

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
ku: _Nû Bike

note: tooltip
en: Reload the current location
ku: Pelrêça heyî ji nû ve barke

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
ku: _Der barê

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
ku: Nê_zîk bîne

note: tooltip
en: Increase the view size
ku: Xuyaniyê nêztir bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
ku: _Dûrtir

note: tooltip
en: Decrease the view size
ku: Xuyaniyê dûrtir bike

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
ku: Mezinahiya _Asayî

note: tooltip
en: Use the normal view size
ku: Xuyaniyê bike asayî

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
ku: Bi Pêşkêşkerê Girê Bide

note: tooltip
en: Open your personal folder
ku: Peldanka xweya kesane veke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
ku: _Kompîtur

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ku: Hemû dîskên heremî û dûr û peldankên ku ev komputer dikare bigihê, bibîne

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
ku: _Tor

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
ku: Şab_lon

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
ku: Peldanka şablonan ya şexsî veke

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
ku: _Çop

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
ku: Peldanka çop ya şexsî veke

note: name, stock id, label
en: _Go
ku: here jor

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
ku: _Bijare

note: name, stock id, label
en: _Tabs
ku: _Hilpekîn

note: name, stock id, label
en: New _Window
ku: _Paceyeke nû

note: name, stock id, label
en: New _Tab
ku: Hifirîna _Nû

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
ku: Hemû Paceyan Bi_gire

en: Close all Navigation windows
ku: Hemû paceyên navîgasyonê bigire

note: name, stock id, label
en: _Back
ku: _Paşve

en: Go to the previous visited location
ku: Biçe cihê ku berê hatiye ziyaretkirin

note: name, stock id, label
en: _Forward
ku: Pêş_ve

en: Go to the next visited location
ku: Biçe cihê ku dû re hatiye ziyaretkir

en: Go to the same location as in the extra pane
ku: Here heman peldanka bi paceya din

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ku: Ji bo cihê mevcûd bijareyekê têxe pêşekê

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
ku: Bijareyan _sererastke...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ku: Ji bo sererastkirina bijareyên di vê pêşekê de ye paceyekê nîşan bide

en: _Previous Tab
ku: Hilpekîna _Berê

en: _Next Tab
ku: Hilpekîna _Pêş

en: Move Tab _Left
ku: Hilpekinê veguheze _çepê

en: Move Tab _Right
ku: Hilpekinê veguheze _rastê

en: Sidebar
ku: Panela Kêlekê

en: Toolbar
ku: Darikê Amûran

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
ku: Pelên veşartî _nîşan bide

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
ku: Darika Amûran ya Serekî

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
ku: _Darikê rewşê

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
ku: Xuyaneka darikê rewşa paceyê biguherîne

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
ku: Li Pelan Bi_gere...

en: Places
ku: Cih

en: Tree
ku: Dar

en: Back history
ku: Di dîrokê de paş

en: Forward history
ku: Di dîrokê de pêş

en: _Up
ku: _Jor

en: New folder
ku: Peldanka Nû

en: Icons
ku: Îkon

en: List
ku: Lîste

en: Compact
ku: Kompakt

en: Search
ku: Lê bigere :

en: _New Tab
ku: Hilpekîna _nû

en: _Close Tab
ku: Hilpekînê bi_gire

en: Open %s
ku: %s veke

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
ku: Nivîsa hilbijartî jê bike û bi panoyê ve bike

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
ku: Wêneyê ku di panoyê de hatiye veşartin pê ve bike

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
ku: Hemû nivîsa ku li qada nivîsê ye hilbijêre

en: Move _Up
ku: _Berjor

en: Move Dow_n
ku: Ber_jêr

en: Use De_fault
ku: Yên _asayî bi kar bîne

en: The name and icon of the file.
ku: Îkon û navê pelî.

en: The size of the file.
ku: Mezinahiya pelî.

en: The date the file was modified.
ku: Dîroka ku pel hatiye guherandin.

en: Date Accessed
ku: Dîroka Gihiştinê

en: The date the file was accessed.
ku: Dîroka herî dawî pel hate bikaranîn.

en: Owner
ku: Xwedî

en: The owner of the file.
ku: Xwediyê pel.

en: Group
ku: Kom

en: The group of the file.
ku: Koma pel.

en: The permissions of the file.
ku: Mafê gihiştina pel.

en: MIME Type
ku: Cureyê MIME

en: The mime type of the file.
ku: Cureyê mime yê pel.

en: SELinux Context
ku: Naveroka SELinuxê

en: The SELinux security context of the file.
ku: Naveroka ewlekariya SELinux ya pel.

en: The location of the file.
ku: Cihê pelî.

en: Trashed On
ku: Dema çû çopê

en: Original Location
ku: Cihê orijînal

en: on the desktop
ku: li sermaseyê

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
ku: Tu nikarî pergala "%s" biavêjî çopê.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
ku: Heke tu dixwazî pergalê derxî, ji kerema xwe re biçe ser pergalê û bişkoka rastê ya mişk bitikîne û pêl "Derxe" bike.

en: _Move Here
ku: _Bikşîne Vê Derê

en: _Copy Here
ku: _Ji Ber Bigire Vir

en: _Link Here
ku: Li Vê Derê _Girê Bide

en: Cancel
ku: Betal bike

en: This file cannot be mounted
ku: Ev pel nayê girêdan

en: File not found
ku: Pel nehate dîtin

en: %'u folder | %'u folders
ku[0]: %'u peldank
ku[1]: %'u peldank

en: %'u file | %'u files
ku[0]: %'u pel
ku[1]: %'u pel

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
ku: ? tist

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
ku: ? bayt

en: Unknown
ku: Nenas

en: Program
ku: Bername

en: Audio
ku: Deng

en: Font
ku: Cureyê nivîsê

en: Archive
ku: Arşîv

en: Text
ku: Nivîs

en: Video
ku: Vîdyo

en: Contacts
ku: Têkilî

en: Calendar
ku: Salname

en: Document
ku: Belge

en: Presentation
ku: Pêşkêşî

en: Spreadsheet
ku: Tabloya hesab

en: Binary
ku: Dubendî (Binary)

en: Folder
ku: Peldank

en: link
ku: lînk

en: link (broken)
ku: lînk (şikestî)

en: Size: %s
ku: Mezinahî: %s

en: Last modified:
ku: Guherandina dawî:

en: Replace with
ku: Biguherîne bi

en: Merge
ku: Bike yek

en: Reset
ku: Ji nû dest pê bike

en: _Skip
ku: Derbasbe

en: Re_name
ku: _Nav biguherîne

en: Replace
ku: Biguherîne

en: File conflict
ku: Têkçuna pelan

en: S_kip All
ku: Li ser hemûyan biqevize

en: _Retry
ku: _Careke din biceribîne

en: Delete _All
ku: Hemûyan _jê bibe

en: _Replace
ku: Bide _ser

en: Replace _All
ku: Hemûyî _Biguherîne

en: _Merge
ku: Bike _yek

en: Merge _All
ku: He_mû bike yek

en: %'d second | %'d seconds
ku[0]: %'d çirke
ku[1]: %'d çirke

en: %'d minute | %'d minutes
ku[0]: %'d xulek
ku[1]: %'d xulek

en: %'d hour | %'d hours
ku[0]: %'d saet
ku[1]: %'d saet

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ku[0]: kêmzêde %'d saet
ku[1]: kêmzêde %'d saet

note: appended to new link file
en: Another link to %s
ku: Girêdaneke din bi %s re

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
ku: %demîn girêdan bi %s re

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ku:  (kopî)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ku:  (kopiyeke din)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ku: yemîn kopî)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ku: emîn kopî)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ku: %s (kopî)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ku: %s (kopiya din)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ku: %s (kopiya %demîn)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ku: Tu bawer î ku pelê "%B" mayinde ji çopê jê bibî?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ku: Ger hûn hêmanekê jê bibî, wê bi temamî wenda bibe.

en: Empty all items from Trash?
ku: Bila hemû hemanên ji çopê werin valakirin?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ku: Hemû hêman di çopê de bi rengekî mayinde dê werin jêbirin

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ku: Tu bawer î ku pelê "%B" mayinde jê bibî?

en: Deleting files
ku: Pelan radike

en: Error while deleting.
ku: Di jêbirinê de çewtî.

en: Moving files to trash
ku: Pel diçin çopê

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ku: Pel neçû çopê, tu dixwazî bi awayekî mayînde jê bibî?

en: Trashing Files
ku: Pel diçin çopê

en: Deleting Files
ku: Pel tên jêbirin

en: Unable to eject %V
ku: Avêtina %V bi ser neket

en: Unable to unmount %V
ku: Qutkirina %V bi ser neket

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ku: Berê qutkirinê dixwazî çopê vala bikî?

en: Do _not Empty Trash
ku: Çopê vala _neke

en: Unable to mount %s
ku: Girêdana %s bi ser neket

en: Error while copying.
ku: Di kopîkirinê de çewtî.

en: Error while moving.
ku: Dema dihate guheztin çewtî çêbû.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê wê de bikşîne.

en: You cannot copy a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê de ji ber bigire.

en: The destination folder is inside the source folder.
ku: Peldanka hedef di hundirê peldanka çavkanî de ye.

en: Copying Files
ku: Pel tên kopîkirin

en: Preparing to Move to "%B"
ku: Amadekariya veguheztina li "%B" dike

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
ku: Belga Bêsernav

en: Emptying Trash
ku: Çop te valakirin

en: _Redo Move
ku: _Tevgerê Dîsa Bike

note: the %s here is a file extension
en: %s document
ku: %s belge

en: This is disabled due to security considerations.
ku: Ji ber tasewasa ewlekariyê hatiye girtin.

en: There was an error launching the application.
ku: Dema sepan hate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Details:
ku: Hûragahî:

en: Preparing
ku: Amade dike

en: Edit
ku: Sererast bike

en: Undo Edit
ku: Sererastkirinê paş de vegerîne

en: Undo the edit
ku: Sererastkirinê paş de vegerîne

en: Redo Edit
ku: Guherandinê dubare bike

en: Redo the edit
ku: Guherandinê dubare bike

en: The text of the label.
ku: Nivîsa di etîketê de ye.

en: Justification
ku: Paldan

en: Line wrap
ku: Rêzikan Bitewîne

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema rêzik pir mezin be têne perçekirin.

en: Cursor Position
ku: Ciyê kursorê

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ku: Ciyê heyî yê cursora têxistinê dinav tîpna de.

en: Selection Bound
ku: Sînorên Hilbijartinê

en: Select All
ku: Hemû Hilbijêre

en: Input Methods
ku: Awayên Têketinê

en: Show more _details
ku: Hîn zêde _kîtekîtan nîşan bide

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ku: Tu dikarî pêl bişkoka betalkirinê bike û vî karî rawestîne.

en:  (invalid Unicode)
ku:  (Unikoda Nederbasdar)

en: Change Desktop _Background
ku: Zemîna Sermaseyê Biguherîne

en: Edit Bookmarks
ku: Bijareyan Sererast Bike

en: <b>_Bookmarks</b>
ku: <b>_Bijare:</b>

en: <b>_Name</b>
ku: <b>_Nav</b>

en: <b>_Location</b>
ku: <b>_Cih</b>

en: Always
ku: Her dem

en: Never
ku: Hîç

en: Decimal
ku: Dehek

en: By Name
ku: Bi navî

en: By Size
ku: Bi mezinahiyê

en: By Type
ku: Bi cureyî

en: By Modification Date
ku: Bi dîroka guherandinê

en: By Access Date
ku: Bi roja gihiştinê

en: By Trashed Date
ku: Bi dîroka avêtina çopê

en: File Management Preferences
ku: Tercîhên Rêveberiya Pelan

en: <b>Default View</b>
ku: <b>Dîtina asayî</b>

en: View _new folders using:
ku: Peldankên _nû bi vê re nîşan bide:

en: _Arrange items:
ku: Hêmanan _sererast bike:

en: Sort _folders before files
ku: _Peldankan berî pelan rêz bike

en: <b>Icon View Defaults</b>
ku: <b>Mîhengên resen ya Xuyaniya Îkon</anb>

en: _Text beside icons
ku: Li kêleka _nivîsan îkon

en: <b>Compact View Defaults</b>
ku: <b>Mîhengên resen ya Xuyaniya Şindandî</b>

en: _Default zoom level:
ku: _Asta jixweber ya nêzkirinê:

en: <b>List View Defaults</b>
ku: <b>Mîhengên resen ya Xuyaniya Berfirehî</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
ku: <b>Mîhengên resen ya Xuyaniya Darikî</b>

en: Show _only folders
ku: _Tenê peldankan nîşan bide

en: Views
ku: Dîtin

en: <b>Behavior</b>
ku: <b>Helwest</b>

en: _Single click to open items
ku: __Ji bo vekirina peldankan carek bitike

en: _Double click to open items
ku: _Ji bo vekirina peldankan cot bitike

en: <b>Executable Text Files</b>
ku: <bPelên Nivîsê yên Tên Meşandin</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ku: _Dema peleke dikare bê meşandin bê vekirin, bimeşîne

en: _View executable text files when they are opened
ku: _Dema peleke dikare bê meşandin bê vekirin, nîşan bide

en: _Ask each time
ku: _Her car bipirse

en: <b>Trash</b>
ku: <b>Çop</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ku: Berî ku çopê vala bike yan jî pelan jê bibe bipirse

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ku: Fermaneke jêbirinê nîşande ku rasterast ji sergoyê jî jê dibe

en: Behavior
ku: Tevger

en: <b>Date</b>
ku: <b>Roj</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ku: Di dîyaloga taybetiyên pelan de desturên pêşketî nîşan bide

en: Display
ku: Nîşandan

en: List Columns
ku: Sitûnan Lîste bike

en: Show _thumbnails:
ku: Wêneyên biçû_k nîşan bide:

en: _Only for files smaller than:
ku: _Tenê pelên ji vê biçûktir:

en: <b>Folders</b>
ku: <b>Peldank</b>

en: Count _number of items:
ku: _Hejmara hêmanan hesab bike:

en: Preview
ku: Pêş dîtin

en: Plugins
ku: Pêvek
