linuxmint - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: No actions found
pa: ਕੋਈ ਕਾਰਵਾਈ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Actions
pa: ਕਾਰਵਾਈਆਂ

en: Nemo could not create the required folder "%s".
pa: ਨਿਮੋ ਲੋੜੀਦਾ ਫੋਲਡਰ "%s" ਨਹੀਂ ਬਣਾ ਸਕੀ।

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
pa: ਨਿਮੋ  ਚਲਾਉਣ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ, ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਦਸੇ ਗਏ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਬਣਾਓ, ਜਾਂ ਇਜਾਜ਼ਤਾਂ ਨੂੰ ਸੈੱਟ ਕਰੋ ਤਾਂ ਜੋ ਨਿਮੋ ਫੋਲਡਰ ਨੂੰ ਬਣਾਓ ਸਕੇ |

en: Error starting autorun program: %s
pa: ਆਟੋ-ਰਨ ਪਰੋਗਰਾਮ ਸਟਾਰਟ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Cannot find the autorun program
pa: ਆਟੋ-ਰਨ ਪਰੋਗਰਾਮ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
pa: <big><b>ਆਟੋ-ਰਨ ਸਾਫਟਵੇਰ ਗਲਤੀ</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
pa: <big><b>ਇਸ ਮੀਡਿਅਮ ਵਿੱਚ ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਹਨ, ਜੋ ਕਿ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਹੀ ਚੱਲਦੇ ਹਨ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਚਲਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ "%s" ਮਾਧਿਅਮ ਤੋਂ ਸਿੱਧਾ ਚੱਲੇਗਾ। ਤੁਹਾਨੂੰ ਉਹ ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਨਹੀਂ ਚਲਾਉਣੇ ਚਾਹੀਦੇ, ਜਿੰਨ੍ਹਾਂ ਉੱਤੇ ਤੁਹਾਨੂੰ ਭਰੋਸਾ ਨਹੀਂ ਹੈ।
    
    ਜੇ ਸ਼ੱਕ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਰੱਦ ਕਰੋ ਦੇਵੋ।

en: _Run
pa: _ਚਲਾਓ

en: No bookmarks defined
pa: ਕੋਈ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਪ੍ਰਭਾਸ਼ਿਤ ਨਹੀ

en: Disable all
pa: ਸਭ ਨੂੰ ਅਯੋਗ ਕਰੋ

en: Enable all
pa: ਸਭ ਨੂੰ ਯੋਗ ਕਰੋ

en: Public FTP
pa: ਪਬਲਿਕ FTP

en: FTP (with login)
pa: FTP (ਲਾਗਇਨ ਸਮੇਤ)

en: Windows share
pa: Windows ਸਾਂਝ

en: Show the version of the program.
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ ਦਾ ਵਰਜਨ ਵੇਖੋ।

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
pa: ਕੁੱਝ ਨਹੀਂ

en: --check cannot be used with other options.
pa: --check ਨੂੰ ਕਿਸੇ ਹੋਰ ਚੋਣ ਨਾਲ ਨਹੀਂ ਵਰਤਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: --quit cannot be used with URIs.
pa: --quit ਨੂੰ URI ਨਾਲ ਨਹੀਂ ਵਰਤਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
pa: --geometry ਇੱਕ ਤੋਂ ਵਧੇਰੇ URI ਨਾਲ ਨਹੀਂ ਵਰਤੀ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: Perform a quick set of self-check tests.
pa: ਇੱਕ ਤੁਰੰਤ ਸਵੈ-ਪੜਤਾਲ ਟੈਸਟ ਚਲਾਓ।

en: GEOMETRY
pa: ਜੁਮੈਟਰੀ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
pa: ਦਿੱਤੇ URI ਲਈ ਹੀ ਖਾਸ ਵਿੰਡੋ ਬਣਾਓ।

en: Quit Nemo.
pa: ਨਿਮੋ ਬੰਦ ਕਰੋ।

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
pa: 
    
    ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ ਦੀ ਝਲਕ

en: Nemo's main menu is now hidden
pa: ਨਿਮੋ  ਦਾ ਮੁੱਖ ਮੇਨੂ ਗੁਪਤ ਹੋ ਚੁੱਕਅਿਾ ਹੈ

en: Don't show this message again.
pa: ਮੁੜ ਇਹ ਸੁਨੇਹਾ ਨਾ ਵੇਖਾਓ|

en: Bookmark for Nonexistent Location
pa: ਨਾ-ਮੌਜੂਦ ਟਿਕਾਣੇ ਲਈ ਬੁੱਕਮਾਰਕ
