Clementine Music Player - en to eu translation catalogue (810 entries)

en:  seconds
eu:  segundu

en:  songs
eu:  abesti

en: %1 albums
eu: %1 album

en: %1 days
eu: %1 egun

en: %1 days ago
eu: duela %1 egun

en: %1 playlists (%2)
eu: %1 erreprodukzio-zerrenda (%2)

en: %1 song
eu: %1 abestia

en: %1 songs
eu: %1 abesti

en: %1 songs found
eu: %1 abesti aurkiturik

en: %1 songs found (showing %2)
eu: %1 abesti aurkiturik (%2 erakusten)

en: %1 tracks
eu: %1 pista

en: %1 transferred
eu: %1 transferitua

en: %1: Wiimotedev module
eu: %1: Wiimotedev modulua

en: %L1 other listeners
eu: %L1 gainontzeko entzule

en: %L1 total plays
eu: %L1 erreprodukzio guztira

en: %n failed
eu: %n-(e)k huts egin du

en: %n finished
eu: %n amaituta

en: %n remaining
eu: %n egiteke

en: &Align text
eu: &Alineatu testua

en: &Center
eu: &Zentratu

en: &Custom
eu: &Pertsonalizatua

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Hide %1
eu: &Ezkutatu %1

en: &Hide...
eu: &Ezkutatu...

en: &Left
eu: Ez&kerrera

en: &None
eu: &Bat ere ez

en: &Quit
eu: &Itxi

en: &Right
eu: E&skuinera

en: &Stretch columns to fit window
eu: &Tiratu zutabeak leihoan egokitzeko

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: (different across multiple songs)
eu: (desberdinak zenbait abestien zehar)

en: ...and all the Amarok contributors
eu: ...eta Amarok-eko laguntzaile guztiei

en: 1 day
eu: Egun 1

en: 1 track
eu: Pista 1

en: 50 random tracks
eu: 50 ausazko pista

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
eu: <a href="http://www.di.fm/premium/">Eguneratu Premium-era orain</a>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
eu: <p>Tokenak %-rekin hasten dira, adibidez: %artista %albuma %titulua</p>
    
    <p>Tokena duten testu zatiak giltzekin inguratzen badituzu, zati hori ezkutaturik egongo da tokena hutsik badago.</p>

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
eu: Erreprodukzio-zerrenda adimenduna, zure bildumatik hartutako abestien zerrenda dinamikoa da. Erreprodukzio-zerrenda inteligenteen zenbait mota desberdin daude, abestiak aukeratzeko era desberdinak ematen dituztenak.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
eu: Abestia zerrendan sartuko da baldintza hauek betetzen baditu.

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
eu: LORIA OSOA HIPNOAPOARENTZAT

en: About %1
eu: %1-(r)i buruz

en: About Clementine...
eu: Clementine-ri buruz...

en: About Qt...
eu: Qt-ri buruz...

en: Account details
eu: Kontuaren xehetasunak

en: Account details (Premium)
eu: Kontuaren xehetasunak (Premium)

en: Action
eu: Ekintza

en: Add Stream
eu: Gehitu jarioa

en: Add a new line if supported by the notification type
eu: Lerro berria gehitu jakinarazpen motak onartzen badu

en: Add action
eu: Gehitu ekintza

en: Add another stream...
eu: Gehitu beste jario bat...

en: Add directory...
eu: Gehitu direktorioa...

en: Add file...
eu: Gehitu fitxategia...

en: Add files to transcode
eu: Gehitu transkodetzeko fitxategiak

en: Add folder
eu: Gehitu karpeta

en: Add folder...
eu: Gehitu karpeta...

en: Add new folder...
eu: Gehitu karpeta berria...

en: Add search term
eu: Gehitu bilaketa-terminoa

en: Add song album tag
eu: Gehitu album etiketa abestiari

en: Add song albumartist tag
eu: Gehitu bildumaren artista etiketa abestiari

en: Add song artist tag
eu: Gehitu artista etiketa abestiari

en: Add song composer tag
eu: Gehitu konpositore etiketa kantari

en: Add song disc tag
eu: Gehitu diska etiketa kantari

en: Add song genre tag
eu: Gehitu generoa etiketa kantari

en: Add song length tag
eu: Gehitu iraupena etiketa kantari

en: Add song play count
eu: Gehitu kantaren erreprodukzio-kontagailua

en: Add song skip count
eu: Gehitu kantaren jauzi-kontagailua

en: Add song title tag
eu: Gehitu titulua etiketa kantari

en: Add song track tag
eu: Gehitu pista etiketa kantari

en: Add song year tag
eu: Gehitu urtea etiketa kantari

en: Add stream...
eu: Gehitu jarioa...

en: Add to another playlist
eu: Gehitu beste erreprodukzio-zerrenda batera

en: Add to playlist
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendara

en: Add to the queue
eu: Gehitu ilarara

en: Add wiimotedev action
eu: Gehitu wiimotedev ekintza

en: Added this month
eu: Hilabete honetan gehitua

en: Added this week
eu: Aste honetan gehitua

en: Added this year
eu: Aurten gehitua

en: Added today
eu: Gaur gehitua

en: Added within three months
eu: Azken hiru hilabeteetan gehitua

en: Advanced grouping...
eu: Taldekatze aurreratua...

en: After copying...
eu: Kopiatu ondoren...

en: Album
eu: Albuma

en: Album (ideal loudness for all tracks)
eu: Albuma (pista guztientzako bolumen ideala)

en: Album artist
eu: Albumeko artista

en: Album info on jamendo.com...
eu: Albumeko informazioa jamendo.com-en...

en: Albums with covers
eu: Azaldun albumak

en: Albums without covers
eu: Azal gabeko albumak

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: All albums
eu: Album guztiak

en: All artists
eu: Artista guztiak

en: All files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: All playlists (%1)
eu: Erreprodukzio-zerrenda guztiak (%1)

en: All the translators
eu: Itzultzaile guztiak

en: All tracks
eu: Pista guztiak

en: Allow mid/side encoding
eu: Mid/side kodeketa baimendu

en: Alongside the originals
eu: Jatorrizkoekin batera

en: Always start playing
eu: Beti hasi erreproduzitzen

en: An error occurred loading the iTunes database
eu: Errorea gertatu da iTunes datu-basea kargatzerakoan

en: An error occurred writing metadata to '%1'
eu: Errorea gertatu da '%1'-(e)ra metadatuak idazterakoan

en: And:
eu: Eta:

en: Appearance
eu: Itxura

en: Append files/URLs to the playlist
eu: Erantsi Fitxategiak/URL-ak erreprodukzio-zerrendari

en: Append to current playlist
eu: Erantsi oraingo erreprodukzio-zerrendari

en: Append to the playlist
eu: Erantsi erreprodukzio-zerrendari

en: Apply compression to prevent clipping
eu: Konpresioa aplikatu laburketak ekiditeko

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
eu: "%1" aurrezarpena ezabatu?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
eu: Abesti honen estatistikak berrezarri?

en: Artist
eu: Artista

en: Artist info
eu: Artis. infor.

en: Artist's initial
eu: Artistaren inizialak

en: Audio format
eu: Audio formatua

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du...

en: Authors
eu: Egileak

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Automatic updating
eu: Eguneratze automatikoa

en: Automatically open single categories in the library tree
eu: Bilduma-zuhaitzean automatikoki ireki banako kategoriak

en: Available
eu: Eskuragarri

en: Average bitrate
eu: Batez besteko bit-tasa

en: Average image size
eu: Batez besteko irudi-tamaina

en: Background Streams
eu: Hondo-jarioak

en: Background color
eu: Atzeko planoko kolorea

en: Background opacity
eu: Atzeko planoko opakotasuna

en: Bar analyzer
eu: Barra-analizatzailea

en: Basic Blue
eu: Oinarrizko urdina

en: Behavior
eu: Portaera

en: Best
eu: Onena

en: Bit rate
eu: Bit-tasa

en: Bitrate
eu: Bit-tasa

en: Block analyzer
eu: Bloke-analizatzailea

en: Block type
eu: Bloke-mota

en: Body
eu: Gorputza

en: Boom analyzer
eu: Boom analizatzailea

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Buttons
eu: Botoiak

en: CUE sheet support
eu: CUE orriaren euskarria

en: Change cover art
eu: Aldatu azala

en: Change font size...
eu: Aldatu letra-tipo tamaina...

en: Change repeat mode
eu: Aldatu errepikatze-modua

en: Change shortcut...
eu: Aldatu laster-tekla...

en: Change shuffle mode
eu: Aldatu ausazko modua

en: Change the language
eu: Aldatu hizkuntza

en: Check for updates...
eu: Eguneraketak bilatu...

en: Choose a name for your smart playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda adimendunaren izena hautatu

en: Choose automatically
eu: Automatikoki hautatu

en: Choose color...
eu: Hautatu kolorea...

en: Choose font...
eu: Hautatu letra-tipoa...

en: Choose from the list
eu: Hautatu zerrendatik

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
eu: Hautatu zerrendaren ordena eta izango duen abesti kopurua.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
eu: Hautatu Clementine-k abestien letrak bilatzeko erabiliko dituen webguneak

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda garbitu

en: Clementine Error
eu: Clementine-ren errorea

en: Clementine Orange
eu: Clementine laranja

en: Clementine Visualization
eu: Clementine-ren bistaratzea

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
eu: Clementine-k automatikoki bihurtu dezake gailura kopiatzen den musika honek erreproduzitu ahal izango duen formatu batera

en: Clementine can show a message when the track changes.
eu: Clementine-k mezua erakutsi dezake pista aldatzen denean.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
eu: Clementine-k ezin izan du projectM bistaratzerik kargatu. Clementine ondo instalatuta dagoen begiratu.

en: Clementine image viewer
eu: Clementine irudi-ikustailea

en: Clementine was unable to find results for this file
eu: Clementine-k ezin izan du fitxategi honetarako emaitzak erakutsi

en: Click here to add some music
eu: Egin klik hemen musika gehitzeko

en: Click to toggle between remaining time and total time
eu: Egin klik geratzen den denbora eta denbora osoaren artean txandakatzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Close visualization
eu: Itxi bistaratzea

en: Closing this window will cancel the download.
eu: Leiho hau ixteak deskarga bertan-behera utziko du.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
eu: Leiho hau ixteak albumen azalen bilaketa geldituko du.

en: Club
eu: Club-a

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
eu: Komaz banaturiko klase-zerrenda:maila, maila 0-3 da

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Complete tags automatically
eu: Bete etiketak automatikoki

en: Complete tags automatically...
eu: Bete etiketak automatikoki...

en: Composer
eu: Konpositorea

en: Configure Magnatune...
eu: Konfiguratu Magnatune...

en: Configure Shortcuts
eu: Konfiguratu laster-teklak

en: Configure library...
eu: Konfiguratu bilduma...

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
eu: Konektatu Wii urruneko kontrola aktibatu/desaktibatu botoia erabiliz

en: Connect device
eu: Konektatu gailua

en: Constant bitrate
eu: Bit-tasa konstantea

en: Convert all music
eu: Musika guztia bihurtu

en: Convert any music that the device can't play
eu: Gailuak erreproduzitu ezin dezakeen musika bihurtu

en: Copy to device...
eu: Kopiatu gailura...

en: Copy to library...
eu: Kopiatu bildumara...

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
eu: Ezin izan da GStreamer "%1" elementua sortu - beharrezko GStreamer plugin guztiak instalatuta dauden begiratu

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
eu: Ezin izan da %1-(r)entzako multiplexadorea aurkitu, begiratu GStreamer plugin egokiak instalatuta dauden

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
eu: Ezin izan da %1-(r)entzako kodetzailea aurkitu, begiratu GStreamer plugin egokiak instalatuta dauden

en: Couldn't open output file %1
eu: Ezin izan da %1 irteera-fitxategia ireki

en: Cover Manager
eu: Azal-kudeatzailea

en: Cover art from embedded image
eu: Irudi txertatu bateko azalak

en: Cover art loaded automatically from %1
eu: %1-(e)tik automatikoki kargaturiko azalak

en: Cover art manually unset
eu: Eskuz berrezarritako azalak

en: Cover art not set
eu: Ezarri gabeko azalak

en: Cover art set from %1
eu: %1-(e)tik ezarritako azalak

en: Covers from %1
eu: %1-(e)ko azalak

en: Cross-fade when changing tracks automatically
eu: Iraungi automatikoki kantak aldatzen direnean

en: Cross-fade when changing tracks manually
eu: Iraungi eskuz kantak aldatzen direnean

en: Ctrl+Up
eu: Ctrl+Gora

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom message settings
eu: Mezu-ezarpen pertsonalizatuak

en: Custom...
eu: Pertsonalizatua...

en: Date created
eu: Sorrera-data

en: Date modified
eu: Aldatze-data

en: Days
eu: Egun

en: De&fault
eu: &Lehenetsia

en: Decrease volume
eu: Bolumena jaitsi

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Delay between visualizations
eu: Bistaratzeen arteko atzerapena

en: Delete files
eu: Ezabatu fitxategiak

en: Delete from device...
eu: Ezabatu gailutik...

en: Delete from disk...
eu: Ezabatu diskotik...

en: Delete preset
eu: Ezabatu aurre-ezarpena

en: Delete smart playlist
eu: Ezabatu erreprodukzio-zerrenda adimenduna

en: Delete the original files
eu: Ezabatu jatorrizko fitxategiak

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Dequeue selected tracks
eu: Atera aukeraturiko pistak ilaratik

en: Dequeue track
eu: Atera pista ilaratik

en: Destination
eu: Helmuga

en: Details...
eu: Xehetasunak...

en: Device
eu: Gailua

en: Device Properties
eu: Gailuaren propietateak

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: Device properties...
eu: Gailuaren propietateak...

en: Devices
eu: Gailuak

en: Did you mean
eu: Esan nahi zenuen

en: Digitally Imported password
eu: Digitally Imported-eko pasahitza

en: Digitally Imported username
eu: Digitally Imported-eko erabiltzaile-izena

en: Direct internet connection
eu: Internet-konexio zuzena

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Disable duration
eu: Iraupena desgaitu

en: Disc
eu: Diska

en: Discontinuous transmission
eu: Transmisio ez-jarraitua

en: Display options
eu: Erakutsi aukerak

en: Display the on-screen-display
eu: Erakutsi pantailako bistaratzailea

en: Do a full library rescan
eu: Bildumaren berreskaneo osoa egin

en: Do not convert any music
eu: Ez bihurtu musikarik

en: Don't repeat
eu: Ez errepikatu

en: Don't show in various artists
eu: Ez erakutsi hainbat artista

en: Don't shuffle
eu: Ez nahastu

en: Don't stop!
eu: Ez gelditu!

en: Double click to open
eu: Klik bikoitza irekitzeko

en: Double clicking a song will...
eu: Abesti batean klik bikoitza eginez gero...

en: Download directory
eu: Direktorioa deskargatu

en: Download membership
eu: Deskargarako bazkidetza

en: Download this album
eu: Deskargatu album hau

en: Download this album...
eu: Deskargatu album hau...

en: Downloading Icecast directory
eu: Icecast direktorioa deskargatzen

en: Downloading Jamendo catalogue
eu: Jamendo katalogoa deskargatzen

en: Downloading Magnatune catalogue
eu: Magnatune katalogoa deskargatzen

en: Downloading metadata
eu: Metadatuak deskargatzen

en: Drag to reposition
eu: Arrastatu birkokatzeko

en: Dynamic mode is on
eu: Modu dinamikoa aktibaturik

en: Dynamic random mix
eu: Ausazko nahasketa dinamikoa

en: Edit smart playlist...
eu: Editatu erreprodukzio-zerrenda adimenduna...

en: Edit tag...
eu: Editatu etiketa...

en: Edit tags
eu: Editatu etiketak

en: Edit track information
eu: Editatu pistaren informazioa

en: Edit track information...
eu: Editatu pistaren informazioa...

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Enable Wii Remote support
eu: Gaitu Wii urruneko kontrolaren euskarria

en: Enable equalizer
eu: Gaitu ekualizadorea

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
eu: Gaitu lasterbideak Clementine fokaturik dagoenean bakarrik

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
eu: Gaitu/desgaitu Last.fm-ko partekatzea

en: Encoding complexity
eu: Kodeketaren konplexutasuna

en: Encoding engine quality
eu: Kodeketa-motorearen kalitatea

en: Encoding mode
eu: Kodetze modua

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
eu: Sartu URL bat Internetetik azala jaisteko:

en: Enter a new name for this playlist
eu: Sartu izen berria erreprodukzio-zerrenda honentzat

en: Enter search terms here
eu: Sartu bilaketa-terminoak hemen

en: Enter the URL of an internet radio stream:
eu: Sartu interneteko irratiko jarioaren URLa:

en: Entire collection
eu: Bilduma osoa

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

en: Equivalent to --log-levels *:1
eu: --log-levels *:1-en baliokidea

en: Equivalent to --log-levels *:3
eu: --log-levels *:3-en baliokidea

en: Error
eu: Errorea

en: Error connecting MTP device
eu: Errorea MTP gailua konektatzean

en: Error copying songs
eu: Errorea abestiak kopiatzean

en: Error deleting songs
eu: Errorea abestiak ezabatzean

en: Error loading %1
eu: Errorea %1 kargatzean

en: Error loading di.fm playlist
eu: Errorea di.fm erreprodukzio-zerrenda kargatzean

en: Error processing %1: %2
eu: Errorea %1 prozesatzean: %2

en: Error while loading audio CD
eu: Errorea audio CDa kargatzean

en: Ever played
eu: Inoiz erreproduzitutakoak

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
eu: Album edo CUE orri bereko pisten artean izan ezik

en: &Extras
eu: &Gehigarriak

en: Fade out when stopping a track
eu: Pista gelditzerakoan iraungitu

en: Fading
eu: Iraungitzea

en: Fading duration
eu: Iraungitzearen iraupena

en: Fast
eu: Azkarra

en: Favourite tracks
eu: Pista gogokoenak

en: Fetch Missing Covers
eu: Falta diren azalak eskuratu

en: Fetch automatically
eu: Automatikoki eskuratu

en: Fetch completed
eu: Eskuraketa eginda

en: Fetching cover error
eu: Errorea azalak eskuratzean

en: File extension
eu: Fitxategi-luzapena

en: File formats
eu: Fitxategi-formatuak

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: File name (without path)
eu: Fitx.-izena (bidea gabe)

en: File size
eu: Fitxategi-tamaina

en: File type
eu: Fitxategi-mota

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Files to transcode
eu: Transkodetzeko fitxategiak

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
eu: Ezarritako irizpideak betetzen dituzten bildumako abestiak bilatu.

en: Fingerprinting song
eu: Abestiaren hatz-marka eskuratzen

en: Finish
eu: Amaitu

en: First level
eu: Lehen maila

en: Font size
eu: Letra-tipoaren tamaina

en: Force mono encoding
eu: Mono kodeketa behartu

en: Forget device
eu: Gailua ahaztu

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
eu: Gailua ahazteak berau zerrenda honetatik ezabatuko du eta Clementine-k abesti guztiak berreskaneatu beharko ditu gailua konektatzen den hurrengoan

en: Form
eu: Inprimakia

en: Format
eu: Formatua

en: Framerate
eu: Laginketa-abiadura

en: Frames per buffer
eu: Koadroak buffer-eko

en: Full Bass
eu: Baxu osoak

en: Full Bass + Treble
eu: Baxu osoak + Altua

en: Full Treble
eu: Altu osoak

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Genre
eu: Generoa

en: Getting channels
eu: Kateak eskuratzen

en: Getting streams
eu: Jarioak eskuratzen

en: Give it a name:
eu: Izendatu:

en: Go to next playlist tab
eu: Hurrengo erreprodukzio-zerrendara joan

en: Go to previous playlist tab
eu: Aurreko erreprodukzio-zerrendara joan

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
eu: %2-(e)tik %1 azal eskuratu dira (%3-(e)k huts egin dute)

en: Grey out non existent songs in my playlists
eu: Existitzen ez diren abestiak ilundu erreprodukzio-zerrendetan

en: Group Library by...
eu: Bilduma taldekatu honela...

en: Group by
eu: Taldekatu

en: Group by Album
eu: Taldekatu albumaren arabera

en: Group by Artist
eu: Taldekatu artistaren arabera

en: Group by Artist/Album
eu: Taldekatu artista/albumaren arabera

en: Group by Artist/Year - Album
eu: Taldekatu artista/urtea - albumaren arabera

en: Group by Genre/Album
eu: Taldekatu genero/albumaren arabera

en: Group by Genre/Artist/Album
eu: Taldekatu generoa/artista/albumaren arabera

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxy-a

en: Hardware information
eu: Hardware-informazioa

en: Hardware information is only available while the device is connected.
eu: Hardware-informazioa gailua konektaturik dagoenean bakarrik dago eskuragarri.

en: High
eu: Altua

en: High (%1 fps)
eu: Altua (%1 fps)

en: High (1024x1024)
eu: Altua (1024x1024)

en: Hours
eu: Orduak

en: Hypnotoad
eu: Hipnoapoa

en: I don't have a Magnatune account
eu: Ez daukat Magnatune-ko konturik

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Icons on top
eu: Ikonoak goian

en: Identifying song
eu: Abestia identifikatzen

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
eu: Aurrera jarraitzen bada, gailua astiro arituko da eta bertara kopiatutako abestiak baliteke ez erreproduzitzea

en: Ignore "The" in artist names
eu: Artisten izenetako "The"-ak ezikusi

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
eu: Irudiak (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
eu: Irudiak (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
eu: Modu dinamikoan pista berriak aukeratu eta gehituko dira erreprodukzio-zerrendara abesti bat amaitzen den bakoitzean.

en: Include album art in the notification
eu: Jakinarazpenean albumaren azala gehitu

en: Include all songs
eu: Kanta guztiak erantsi

en: Increase volume
eu: Bolumena igo

en: Information
eu: Informazioa

en: Insert...
eu: Txertatu

en: Invalid API key
eu: API gako baliogabea

en: Invalid format
eu: Formatu baliogabea

en: Invalid method
eu: Metodo baliogabea

en: Invalid parameters
eu: Parametro baliogabeak

en: Invalid resource specified
eu: Baliabide baliogabea zehaztua

en: Invalid service
eu: Zerbitzu baliogabea

en: Invalid session key
eu: Sesio-gako baliogabea

en: Jamendo Most Listened Tracks
eu: Jamendo-ko pista entzunenak

en: Jamendo Top Tracks
eu: Jamendo-ko kantarik onenak

en: Jamendo Top Tracks of the Month
eu: Jamendo-ko hilabeteko kantarik onenak

en: Jamendo Top Tracks of the Week
eu: Jamendo-ko asteko kantarik onenak

en: Jamendo database
eu: Jamendo datu-basea

en: Jump to the currently playing track
eu: Erreproduzitzen ari den pistara jauzi egin

en: Keep buttons for %1 second...
eu: Sakatu botoiak segundu %1-ez...

en: Keep buttons for %1 seconds...
eu: Sakatu botoiak %1 segunduz...

en: Keep running in the background when the window is closed
eu: Jarraitu atzealdean exekutatzen leihoa ixten denean

en: Keep the original files
eu: Jatorrizko fitxategiak mantendu

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Laptop/Headphones
eu: Eramangarria/Aurikularrak

en: Large Hall
eu: Areto handia

en: Large album cover
eu: Albumeko azal handia

en: Large sidebar
eu: Albo-barra handia

en: Last played
eu: Erreproduzitutako azkena

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
eu: Last.fm lanpetuta dago, saiatu minutu batzuk barru

en: Last.fm play counts
eu: Last.fm erreprodukzio kontagailua

en: Last.fm tags
eu: Last.fm etiketak

en: Last.fm wiki
eu: Last.fm-ko wikia

en: Least favourite tracks
eu: Gutxien gogoko diren pistak

en: Length
eu: Iraupena

en: Library
eu: Bilduma

en: Library advanced grouping
eu: Bildumaren taldekatze aurreratua

en: Library rescan notice
eu: Bildumaren berreskaneoaren abisua

en: Library search
eu: Bilatu bilduman

en: Limits
eu: Limiteak

en: Live
eu: Zuzenean

en: Load
eu: Kargatu

en: Load cover from URL
eu: Kargatu azala URLtik

en: Load cover from URL...
eu: Kargatu azala URLtik...

en: Load cover from disk...
eu: Kargatu azala diskotik...

en: Load playlist
eu: Kargatu erreprodukzio-zerrenda

en: Load playlist...
eu: Kargatu erreprodukzio-zerrenda...

en: Loading MTP device
eu: MTP gailua kargatzen

en: Loading iPod database
eu: iPod-eko datu-basea kargatzen

en: Loading smart playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda adimenduna kargatzen

en: Loading songs
eu: Abestiak kargatzen

en: Loading stream
eu: Jarioa kargatzen

en: Loading tracks
eu: Pistak kargatzen

en: Loading tracks info
eu: Pisten informazioa kargatzen

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
eu: Fitxategiak/URLak kargatzen ditu, momentuko erreprodukzio-zerrenda ordezkatuz

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: Long term prediction profile (LTP)
eu: Epe luzerako predikzio profila (LTP)

en: Love
eu: Oso gustukoa

en: Low (%1 fps)
eu: Baxua (%1 fps)

en: Low (256x256)
eu: Baxua (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
eu: Konplexutasun baxuko profila (LC)

en: Lyrics
eu: Letrak

en: Lyrics from %1
eu: %1-eko letrak

en: Magnatune Download
eu: Magnatune deskarga

en: Magnatune download finished
eu: Magnatune deskarga eginda

en: Main profile (MAIN)
eu: Profil nagusia (MAIN)

en: Malformed response
eu: Gaizki eratutako erantzuna

en: Manual proxy configuration
eu: Eskuzko proxy konfigurazioa

en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

en: Match every search term (AND)
eu: Bilaketa-termino guztiak parekatu (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
eu: Bilaketa-termin bat edo gehiago parekatu (OR)

en: Maximum bitrate
eu: Bit-tasa maximoa

en: Medium (%1 fps)
eu: Ertaina (%1 fps)

en: Medium (512x512)
eu: Ertaina (512x512)

en: Membership type
eu: Bazkidetza mota

en: Minimum bitrate
eu: Bit-tasa minimoa

en: Missing projectM presets
eu: projectM-ko aurre-ezarpenak falta dira

en: Model
eu: Modeloa

en: Monitor the library for changes
eu: Bildumako aldaketen segimendua egin

en: Months
eu: Hilabete

en: Most played
eu: Gehien erreproduzitutakoak

en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

en: Mount points
eu: Muntatze-puntuak

en: Move down
eu: Eraman behera

en: Move to library...
eu: Eraman bildumara...

en: Move up
eu: Eraman gora

en: &Music
eu: &Musika

en: Music Library
eu: Musika-bilduma

en: Mute
eu: Mututu

en: Name
eu: Izena

en: Naming options
eu: Izendapen-aukerak

en: Narrow band (NB)
eu: Banda estua (NB)

en: Network Proxy
eu: Sareko proxy-a

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Never played
eu: Inoiz ez erreproduzituak

en: Never start playing
eu: Inoiz ez hasi erreproduzitzen

en: New playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria

en: New smart playlist...
eu: Adimendun erreprodukzio-zerrenda berria

en: New songs
eu: Abesti berriak

en: New tracks will be added automatically.
eu: Abesti berriak automatikoki gehituko dira.

en: Newest tracks
eu: Pista berrienak

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: No analyzer
eu: Analizatzailerik ez

en: No long blocks
eu: Bloke luzerik ez

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
eu: Ez da bat-etortzerik aurkitu. Garbitu bilaketa-laukia erreprodukzio-zerrenda osoa erakusteko berriro.

en: No short blocks
eu: Bloke laburrik ez

en: None
eu: Bat ere ez

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
eu: Aukeraturiko abestietako bat ere ez zen aproposa gailu batera kopiatzeko

en: Normal block type
eu: Bloke-mota normala

en: Not available while using a dynamic playlist
eu: Ez dago eskuragarri erreprodukzio-zerrenda dinamikoa erabiltzean

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Not enough content
eu: Ez dago eduki nahikorik

en: Not enough fans
eu: Zale nahikorik ez

en: Not enough members
eu: Kide nahikorik ez

en: Not enough neighbors
eu: Auzokide nahikorik ez

en: Not mounted - double click to mount
eu: Muntatu gabe - klik bikoitza egin muntatzeko

en: Notification type
eu: Jakinarazpen mota

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Now Playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: OSD Preview
eu: OSD aurrebista

en: Only show the first
eu: Lehena bakarrik erakutsi

en: Open %1 in browser
eu: %1 nabigatzailean ireki

en: Open &audio CD...
eu: Ireki &audio CDa...

en: Open device
eu: Ireki gailua

en: Open in new playlist
eu: Ireki erreprodukzio-zerrenda berrian

en: Open...
eu: Ireki...

en: Operation failed
eu: Eragiketak huts egin du

en: Optimize for bitrate
eu: Bit-tasarako optimizatu

en: Optimize for quality
eu: Kalitaterako optimizatu

en: Options...
eu: Aukerak...

en: Organise Files
eu: Antolatu fitxategiak

en: Organise files...
eu: Antolatu fitxategiak...

en: Organising files
eu: Fitxategiak antolatzen

en: Original tags
eu: Jatorrizko etiketak

en: Other options
eu: Bestelako aukerak

en: Output options
eu: Irteerako aukerak

en: Overwrite existing files
eu: Existitzen diren fitxategiak gainidatzi

en: Parsing Jamendo catalogue
eu: Jamendoko katalogoa analizatzen

en: Party
eu: Jaia

en: Password
eu: Pasahitza

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Pause playback
eu: Erreprodukzioa pausatu

en: Paused
eu: Pausatua

en: Plain sidebar
eu: Albo-barra sinplea

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Play count
eu: Erreprodukzio kopurua

en: Play if stopped, pause if playing
eu: Erreproduzitu pausatua badago, pausarazi erreproduzitzen ari bada

en: Play if there is nothing already playing
eu: Erreproduzitu ez badago ezer aurretik erreproduzitzen

en: Play the <n>th track in the playlist
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako <n>. pista

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausarazi

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Player options
eu: Erreproduzitzailearen aukerak

en: &Playlist
eu: &Erreprodukzio-zerrenda

en: Playlist finished
eu: Erreprodukzio-zerrenda amaituta

en: Playlist options
eu: Erreprodukzio-zerrendaren aukerak

en: Playlist type
eu: Erreprodukzio-zerrenda mota

en: Popup duration
eu: Laster-leihoaren iraupena

en: Port
eu: Ataka

en: Pre-amp
eu: Aurre-anplifikadorea

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
eu: Hobetsitako album-azalen fitxategi-izenak (komaz bereizita)

en: Preferred audio format
eu: Hobetsitako audio-formatua

en: Preferred format
eu: Hobetsitako formatua

en: Preset:
eu: Aurre-ezarpena:

en: Press a button combination to use for
eu: Sakatu erabiliko den tekla-konbinazioa

en: Press a key
eu: Sakatu edozein tekla

en: Press a key combination to use for %1...
eu: Sakatu %1 egiteko erabiliko den tekla-konbinazioa...

en: Pretty OSD options
eu: OSD itxurosoaren aukerak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Print out version information
eu: Bertsio-informazioa erakutsi

en: Profile
eu: Profila

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Push Wiiremote button
eu: Wiiremote botoia sakatu

en: Put songs in a random order
eu: Abestiak ausazko ordenan jarri

en: Querying device...
eu: Gailua galdekatzen...

en: Queue Manager
eu: Ilara-kudeatzailea

en: Queue selected tracks
eu: Aukeraturiko pistak ilaran jarri

en: Queue track
eu: Pista ilaran jarri

en: Radio (equal loudness for all tracks)
eu: Irratia (ozentasun berdina pista denentzat)

en: Rain
eu: Euria

en: Random visualization
eu: Ausazko bistaratzea

en: Rate the current song 0 stars
eu: Oraingo kantari 0 izarretako balioa eman

en: Rate the current song 1 star
eu: Oraingo kantari izar 1eko balioa eman

en: Rate the current song 2 stars
eu: Oraingo kantari 2 izarretako balioa eman

en: Rate the current song 3 stars
eu: Oraingo kantari 3 izarretako balioa eman

en: Rate the current song 4 stars
eu: Oraingo kantari 4 izarretako balioa eman

en: Rate the current song 5 stars
eu: Oraingo kantari 5 izarretako balioa eman

en: Rating
eu: Balioztatzea

en: Really cancel?
eu: Benetan utzi?

en: Refresh catalogue
eu: Katalogoa freskatu

en: Refresh channels
eu: Kateak freskatu

en: Refresh station list
eu: Irrati-zerrenda freskatu

en: Refresh streams
eu: Jarioak freskatu

en: Remember Wii remote swing
eu: Wiimote-aren mugimendua gogoratu

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove action
eu: Kendu ekintza

en: Remove folder
eu: Kendu karpeta

en: Remove from playlist
eu: Kendu erreprodukzio-zerrendatik

en: Rename playlist
eu: Berrizendatu erreprodukzio-zerrenda

en: Rename playlist...
eu: Berrizendatu erreprodukzio-zerrenda...

en: Renumber tracks in this order...
eu: Zenbakitu berriro pistak ordena honetan...

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Repeat album
eu: Errepikatu albuma

en: &Repeat mode
eu: E&rrepikatze-modua

en: Repeat playlist
eu: Errepikatu erreprodukzio-zerrenda

en: Repeat track
eu: Errepikatu pista

en: Replace current playlist
eu: Ordeztu oraingo erreprodukzio-zerrenda

en: Replace the playlist
eu: Ordeztu erreprodukzio-zerrenda

en: Replaces spaces with underscores
eu: Zuriuneak azpimarrekin ordezten ditu

en: Replay Gain
eu: Errepikatze-irabazia

en: Repopulate
eu: Birpopulatu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset play counts
eu: Berrezarri erreprodukzio kopurua

en: Restrict to ASCII characters
eu: Mugatu ASCII karaktereetara

en: SOCKS proxy
eu: SOCKS proxy-a

en: Safely remove device
eu: Kendu gailua arriskurik gabe

en: Safely remove the device after copying
eu: Kopiatu ondoren kendu gailua arriskurik gabe

en: Sample rate
eu: Lagintze-tasa

en: Samplerate
eu: Lagintze-tasa

en: Save album cover
eu: Gorde albumeko azala

en: Save cover to disk...
eu: Gorde azala diskoan...

en: Save image
eu: Gorde irudia

en: Save playlist...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda...

en: Save preset
eu: Gorde aurre-ezarpena

en: Save this stream in the Internet tab
eu: Gorde jario hau Internet fitxan

en: Saving tracks
eu: Pistak gordetzen

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
eu: Lagintze-tasa eskalagarriaren profila (SSR)

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Scrobble tracks that I listen to
eu: Entzuten ditudan pistak partekatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Icecast stations
eu: Bilatu Icecast irratiak

en: Search Jamendo
eu: Bilatu Jamendo-n

en: Search Magnatune
eu: Bilatu Magnatune-n

en: Search for album covers...
eu: Bilatu albumetako azalak

en: Search mode
eu: Bilaketa-modua

en: Search options
eu: Bilaketa-aukerak

en: Search terms
eu: Bilaketa terminoak

en: Second level
eu: Bigarren maila

en: Seek backward
eu: Atzera egin

en: Seek forward
eu: Aurrera egin

en: Seek the currently playing track by a relative amount
eu: Oraingo pistan mugitu posizio erlatibo baten arabera

en: Seek the currently playing track to an absolute position
eu: Oraingo pistan mugitu posizio absolutu baten arabera

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: Select best possible match
eu: Hautatu bat-etortze posiblerik onena

en: Select visualizations
eu: Hautatu bistaratzeak

en: Select visualizations...
eu: Hautatu bistaratzeak...

en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

en: Service offline
eu: Zerbitzua lineaz kanpo

en: Set %1 to "%2"...
eu: Ezarri %1 "%2"-(e)ra...

en: Set the volume to <value> percent
eu: Ezarri bolumena ehuneko <value>-ra

en: Set value for all selected tracks...
eu: Ezarri balioa aukeratutako pista guztiei...

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Shortcut for %1
eu: %1-(r)en laster-tekla

en: Shortcut for %1 already exists
eu: %1-(r)en laster-tekla existitzen da jada

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show OSD
eu: Erakutsi OSD

en: Show a glowing animation on the current track
eu: Erakutsi oraingo pistaren animazio distiratsua

en: Show a native desktop notification
eu: Erakutsi mahaigaineko jakinarazpen jatorrizkoa

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
eu: Erakutsi jakinarazpena errepikapen/ausazko modua aldatzean

en: Show a notification when I change the volume
eu: Erakutsi jakinarazpena bolumena aldatzean

en: Show a popup from the system tray
eu: Erakutsi laster-leihoa sistema-erretiluan

en: Show a pretty OSD
eu: Erakutsi OSD itxurosoa

en: Show above status bar
eu: Erakutsi egoera-barraren gainean

en: Show all songs
eu: Erakutsi abesti guztiak

en: Show all the songs
eu: Erakutsi abesti guztia

en: Show cover art in library
eu: Erakutsi azalak bilduman

en: Show dividers
eu: Erakutsi zatitzaileak

en: Show fullsize...
eu: Erakutsi tamaina osoan...

en: Show in file browser...
eu: Erakutsi fitxategi arakatzailean...

en: Show in various artists
eu: Erakutsi hainbat artista

en: Show only duplicates
eu: Erakutsi bakarrik errepikapenak

en: Show only untagged
eu: Erakutsi etiketa gabeak bakarrik

en: Show the scrobble button in the main window
eu: Erakutsi partekatu botoia leiho nagusian

en: Show tray icon
eu: Erakutsi erretilu-ikonoa

en: Show/Hide
eu: Erakutsi/Ezkutatu

en: Shuffle
eu: Ausazkoa

en: Shuffle all
eu: Dena nahastu

en: &Shuffle mode
eu: Au&sazko modua

en: Shuffle playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda nahastu

en: Sign out
eu: Saioa itxi

en: Signing in...
eu: Saioa hasten...

en: Skip backwards in playlist
eu: Saltatu atzerantz erreprodukzio-zerrendan

en: Skip count
eu: Saltatu kontagailua

en: Skip forwards in playlist
eu: Saltatu aurrerantz erreprodukzio-zerrendan

en: Small album cover
eu: Albumaren azal txikia

en: Small sidebar
eu: Albo-barra txikia

en: Smart playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda adimenduna

en: Smart playlists
eu: Erreprodukzio-zerrenda adimendunak

en: Song Information
eu: Abestiaren informazioa

en: Song info
eu: Abes. infor.

en: Sonogram
eu: Sonograma

en: Sorry
eu: Barkatu

en: Sort by genre (alphabetically)
eu: Ordenatu generoaren arabera (alfabetikoki)

en: Sort by genre (by popularity)
eu: Ordenatu generoaren arabera (ospearen arabera)

en: Sort by station name
eu: Ordenatu irrati izenaren arabera

en: Sort songs by
eu: Ordenatu abestiak honen arabera

en: Sorting
eu: Ordenatzen

en: Standard
eu: Estandarra

en: Start the playlist currently playing
eu: Hasi oraingo erreprodukzio-zerrenda

en: Start transcoding
eu: Hasi transkodetzen

en: Starting %1
eu: %1 hasten

en: Starting...
eu: Hasten...

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop after
eu: Ondoren gelditu

en: Stop after this track
eu: Gelditu pista honen ondoren

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Stop playing after current track
eu: Gelditu oraingo pistaren ondoren

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Stream
eu: Jarioa

en: Streaming membership
eu: Streaming bazkidetza

en: Successfully written %1
eu: %1 ondo idatzi da

en: Suggested tags
eu: Etiketa gomendatuak

en: Summary
eu: Laburpena

en: Super high (%1 fps)
eu: Oso altua (%1 fps)

en: Supported formats
eu: Onartutako formatuak

en: Tabs on top
eu: Fitxak goian

en: Tag fetcher
eu: Etiketa eskuratzailea

en: Target bitrate
eu: Helburu bit-tasa

en: Text options
eu: Testu-aukerak

en: Thanks to
eu: Eskerrak hauei

en: The "%1" command could not be started.
eu: "%1" komandoa ezin izan da hasi.

en: The directory %1 is not valid
eu: %1 direktorioa ez da baliagarria

en: The second value must be greater than the first one!
eu: Bigarren balioak lehenak baino handiagoa izan behar du!

en: The site you requested does not exist!
eu: Adierazitako helbidea ez da existitzen!

en: The site you requested is not an image!
eu: Adierazitako helbidea ez da irudi bat

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
eu: Clementine-ren bertsio berriak bildumaren berreskaneo osoa egin behar du, ondorengo ezaugarri berri hauek direla-eta

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
eu: Arazo bat egon da Magnatune-ko metadatuak eskuratzean

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
eu: Arazoak egon dira abesti batzuk kopiatzean. Hurrengo fitxategiak ezin izan dira kopiatu:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
eu: Arazoak egon dira abesti batzuk ezabatzean. Hurrengo fitxategiak ezin izan dira ezabatu:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
eu: Fitxategi hauek gailutik ezabatuko dira, jarraitu nahi duzu?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
eu: Karpeta hauetan bilatuko da musika zure bilduma osatzeko

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
eu: Ezarpen hauek "Transkodetu musika" elkarrizketan eta musika gailu batera kopiatu baino lehen bihurtzeko erabiltzen dira.

en: Third level
eu: Hirugarren maila

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
eu: Ekintza honek 150 MB-erainokoa izan daitekeen datu-basea sortuko du. 
     Jarraitu nahi duzu?

en: This album is not available in the requested format
eu: Album hau ez dago adierazitako formatuan

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
eu: Gailu hau konektatu eta ireki behar da zein fitxategi-formatu onartzen dituen ikusi ahal izateko

en: This device supports the following file formats:
eu: Gailu honek hurrengo fitxategi-formatuak onartzen ditu:

en: This device will not work properly
eu: Gailu hau ez da era egokian ibiliko

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
eu: Hau MTP gailua da, baina Clementine libmtp euskarri gabe konpilatua dago.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
eu: Hau iPod bat da, baina Clementine libgpod euskarri gabe konpilatua dago.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
eu: Gailu hau konektatzen duzun lehen aldia da. Clementine-k gailua eskaneatuko du musika fitxategiak aurkitzeko - honek denbora pixka bat har dezake.

en: This stream is for paid subscribers only
eu: Jario hau ordainpeko harpidedunentzat da bakarrik

en: This type of device is not supported: %1
eu: Gailu mota hau ez da onartzen :%1

en: Title
eu: Izenburua

en: Today
eu: Gaur

en: Toggle Pretty OSD
eu: Txandakatu OSD itxurosoa

en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila-osoa

en: Toggle queue status
eu: Txandakatu ilara-egoera

en: Toggle scrobbling
eu: Txandakatu partekatzea

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
eu: Txandakatu pantailako bistaratze itxurosoaren ikuspena

en: Total bytes transferred
eu: Transferituriko byte-ak guztira

en: Total network requests made
eu: Eginiko sareko eskaerak guztira

en: Track
eu: Pista

en: Transcode Music
eu: Transkodetu musika

en: Transcoding
eu: Transkodeketa

en: Transcoding %1 files using %2 threads
eu: %1 fitxategi %2 hari erabiliz transkodetzen

en: Transcoding options
eu: Transkodetze-aukerak

en: Turbine
eu: Turbina

en: Turn off
eu: Itzali

en: URL(s)
eu: URLa(k)

en: Ultra wide band (UWB)
eu: Banda ultra zabala (UWB)

en: Unable to download %1 (%2)
eu: Ezin izan da %1 deskargatu (%2)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unset cover
eu: Ezarri gabeko azala

en: Update changed library folders
eu: Eguneratu bildumako aldatutako karpetak

en: Update the library when Clementine starts
eu: Eguneratu bilduma Clementine abiaraztean

en: Updating %1
eu: %1 eguneratzen

en: Updating %1%...
eu: %1 eguneratzen...

en: Updating library
eu: Bilduma eguneratzen

en: Usage
eu: Erabilera

en: Use Gnome's shortcut keys
eu: Erabili Gnome-ren laster-teklak

en: Use Replay Gain metadata if it is available
eu: Erabili errepikatze-irabaziaren metadatuak eskuragarri daudenean

en: Use Wii Remote
eu: Erabili Wii-aren urruneko kontrola

en: Use a custom message for notifications
eu: Erabili mezu pertsonalizatua jakinarazpenetan

en: Use authentication
eu: Erabili autentifikazioa

en: Use bitrate management engine
eu: Erabili bit-tasaren kudeaketa motorea

en: Use dynamic mode
eu: Erabili modu dinamikoa

en: Use notifications to report Wii Remote status
eu: Erabili jakinarazpenak Wii-ko urruneko kontrolaren egoera jakinarazteko

en: Use temporal noise shaping
eu: Erabili zarata karrakaketa behin-behinekoa

en: Use the system default
eu: Erabili sistemako lehenetsia

en: Use the system proxy settings
eu: Erabili sistemaren proxy-ezarpenak

en: Used
eu: Erabilia

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Using the menu to add a song will...
eu: Abesti bat gehitzeko menua erabiltzeak ondorengoa egingo du...

en: Variable bit rate
eu: Bit-tasa aldakorra

en: Various artists
eu: Hainbat artista

en: Version %1
eu: %1 bertsioa

en: View
eu: Ikusi

en: Visualization mode
eu: Bistaratze-modua

en: Visualizations
eu: Bistaratzeak

en: Visualizations Settings
eu: Bistarate-ezarpenak

en: Voice activity detection
eu: Ahotsaren jardueraren detekzioa

en: Volume %1%
eu: %1 bolumena

en: Weeks
eu: Aste

en: When Clementine starts
eu: Clementine abiaraztean

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
eu: Albumetako azalen bilatzean, Clementine-k aurretik honako hitzetako bat duten irudi fitxategiak begiratuko ditu.
     Ez badago bat-etortzerik, direktorioko irudirik handiena erabiliko du orduan.

en: Wide band (WB)
eu: Banda zabala (WB)

en: Wii Remote %1: connected
eu: %1 Wii urruneko kontrola: konektaturik

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
eu: %1 Wii urruneko kontrola: bateria oso gutxi (% %2)

en: Wii Remote %1: disactived
eu: %1 Wii urruneko kontrola: desaktibaturik

en: Wii Remote %1: disconnected
eu: %1 Wii urruneko kontrola: deskonektaturik

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
eu: %1 Wii urruneko kontrola: bateria gutxi (% %2)

en: Would you like to run a full rescan right now?
eu: Berreskaneo osoa orain egitea nahi duzu?

en: Year
eu: Urtea

en: Year - Album
eu: Urtea - Albuma

en: Years
eu: Urte

en: Yesterday
eu: Atzo

en: You are about to download the following albums
eu: Ondorengo albumak deskargatzekotan zaude

en: You are not signed in.
eu: Ez duzu saioa hasi

en: You are signed in as %1.
eu: %1 modura hasi duzu saioa

en: You are signed in.
eu: Saioa hasi duzu.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
eu: Bildumako abestiak antolaturik dauden era alda dezakezu.

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
eu: Magnatune-ko abestiak doan entzun ditzakezu kontua izan gabe. Bazkidetza erosteak pista bakoitzaren ondoreko mezuak ezabatzen ditu.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
eu: Beste musikarekin batera hondoko-jarioak entzun ditzakezu.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
eu: Zure Wii urruneko kontrola erabili dezakezu Clementine kontrolatzeko. Ikus <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Clementine-ren wikiko orria</a> informazio gehiagorako.

en: You love this track
eu: Pista hau oso gustukoa duzu

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
eu: Hizkuntzaz aldatuz gero, Clementine berrabiarazi behar da.

en: Your Magnatune credentials were incorrect
eu: Magnatuneko egiaztagiriak ez ziren egokiak

en: Your library is empty!
eu: Bilduma hutsik dago!

en: Your radio streams
eu: Irrati-jarioak

en: Your scrobbles: %1
eu: Partekatzeak: %1

en: add %n songs
eu: Gehitu %n abesti

en: after
eu: ondoren

en: ago
eu: orain dela

en: and
eu: eta

en: automatic
eu: automatikoa

en: before
eu: aurretik

en: between
eu: tartean

en: biggest first
eu: handienak aurretik

en: contains
eu: honakoa du

en: disabled
eu: desgaituta

en: disc %1
eu: %1 diskoa

en: does not contain
eu: ez du honakoa

en: ends with
eu: honakoarekin amaitzen da

en: equals
eu: berdin

en: greater than
eu: handiagoa baino

en: in the last
eu: azkenean

en: less than
eu: gutxiago baino

en: longest first
eu: luzeenak arinago

en: newest first
eu: berrienak arinago

en: not equals
eu: ez berdin

en: not in the last
eu: azkenean ez

en: not on
eu: honetan ez

en: oldest first
eu: zaharrenak arinago

en: on
eu: honen barruan

en: options
eu: aukerak

en: press enter
eu: enter sakatu

en: remove %n songs
eu: %n abesti ezabatu

en: shortest first
eu: laburrenak arinago

en: smallest first
eu: txikienak arinago

en: starts with
eu: honekin hasten da

en: stop
eu: gelditu

en: track %1
eu: %1 pista
