comix 4.0.1 - en to hr translation catalogue (259 entries)

en: About
hr: O programu

en: Comix is an image viewer specifically designed to handle comic books.
hr: Comix je preglednik slika posebno dizajniran za rukovanje stripovima.

en: It reads ZIP, RAR and tar archives, as well as plain image files.
hr: Čita ZIP, RAR i tar arhive, kao i obične grafičke datoteke.

en: Comix is licensed under the GNU General Public License.
hr: Comix je licenciran pod uvjetima GNU opće javne licence

en: Developer
hr: Razvojni Programer

en: Simplified Chinese translation
hr: Pojednostavljeni kineski prijevod

en: Spanish translation
hr: Španjolski prijevod

en: Brazilian Portuguese translation
hr: Brazilsko portugalski prijevod

en: German translation and Nautilus thumbnailer
hr: Njemački prijevod i Nautilus-ov program za prikazivanje sličica

en: Italian translation
hr: Talijanski prijevod

en: Dutch translation
hr: Nizozemski prijevod

en: French translation
hr: Francuski prijevod

en: Polish translation
hr: Poljski prijevod

en: Greek translation
hr: Grčki prijevod

en: Catalan translation
hr: Katalonski prijevod

en: Traditional Chinese translation
hr: Tradicionalni kineski prijevod

en: Japanese translation
hr: Japanski prijevod

en: Hungarian translation
hr: Mađarski prijevod

en: Russian translation
hr: Ruski prijevod

en: Croatian translation
hr: Hrvatski prijevod

en: Korean translation
hr: Korejski prijevod

en: Persian translation
hr: Perzijski prijevod

en: Indonesian translation
hr: Indoneški prijevod

en: Czech translation
hr: Češki prijevod

en: Icon design
hr: Dizajn ikona

en: Credits
hr: Zahvale

en: Could not find RAR file extractor!
hr: RAR program nije pronađen!

en: You need either the <i>rar</i> or the <i>unrar</i> program installed in order to read RAR (.cbr) files.
hr: Za čitanje RAR (.cbr) datoteka potreban je <i>rar</i> ili <i>unrar</i> program.

en: ZIP archive
hr: ZIP arhiva

en: Tar archive
hr: Tar arhiva

en: Gzip compressed tar archive
hr: Tar arhiva sažeta programom Gzip

en: Bzip2 compressed tar archive
hr: Tar arhiva sažeta programom Bzip2

en: RAR archive
hr: RAR arhiva

en: _Add bookmark
hr: _Dodaj oznaku

en: _Edit bookmarks...
hr: _Uredi oznake...

en: _Clear bookmarks...
hr: _Očisti oznake...

en: Clear all bookmarks?
hr: Očisti sve oznake?

en: All stored bookmarks will be removed. Are you sure that you want to continue?
hr: Sve spremljene oznake će biti uklonjene. Sigurno želite nastaviti?

en: Edit bookmarks
hr: Uredi oznake

en: Name
hr: Ime

en: Page
hr: Stranica

en: Comments
hr: Komentari

en: Could not read %s
hr: Neuspješno čitanje %s

en: There are deprecated files left on your computer.
hr: Pronađene su zastarjele datoteke na vašem računalu.

en: Some old files (that were used for storing preferences, the library, bookmarks etc. for older versions of Comix) were found on your computer. If you do not plan on using the older versions of Comix again, you should remove these files in order to save some disk space. Do you want these files to be removed for you now?
hr: Neke stare datoteke (koje su korištene za spremanje postavki, biblioteke, oznaka itd. u starijim Comix inačicama) su pronađene na vašem računalu. Ukoliko više ne planirate koristiti starije Comix inačice, trebali bi obrisati te datoteke da sačuvate prostor na disku. Želite li da se te datoteke uklone za vas sada?

en: Edit archive
hr: Uredi arhivu

en: Import
hr: Uvoz

en: Images
hr: Slike

en: Other files
hr: Druge datoteke

en: The new archive could not be saved!
hr: Neuspješna pohrana nove arhive!

en: The original files have not been removed.
hr: Izvorne datoteke nisu obrisane.

en: Archives are stored as ZIP files.
hr: Arhive se spremaju kao ZIP datoteke.

en: Remove from archive
hr: Ukloni iz arhive

en: Please note that the only files that are automatically added to this list are those files in archives that Comix recognizes as comments.
hr: Imajte na umu da su jedine datoteke koje se automatski dodaju na listu one datoteke u arhivama koje Comix prepozna kao komentare.

en: Size
hr: Veličina

en: Enhance image
hr: Poboljšaj sliku

en: Defaults
hr: Predefinirano

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Saturation
hr: Zasićenje

en: Sharpness
hr: Oštrina

en: Automatically adjust contrast.
hr: Automatski prilagodi kontrast.

en: Automatically adjust contrast (both lightness and darkness), separately for each colour band.
hr: Automatski prilagodi kontrast (osvjetljenje i crninu), posebno za svaki skup boja.

en: Open
hr: Otvori

en: Save
hr: Spremi

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All Archives
hr: Sve Arhive

en: ZIP archives
hr: ZIP arhive

en: RAR archives
hr: RAR arhive

en: Tar archives
hr: Tar arhive

en: A file named '%s' already exists. Do you want to replace it?
hr: Datoteka imena '%s' već postoji. Želite je zamijeniti?

en: Replacing it will overwrite its contents.
hr: Zamjenom će sadržaj biti prepisan.

en: All images
hr: Sve slike

en: JPEG images
hr: JPEG slike

en: PNG images
hr: PNG slike

en: Automatically add the books to this collection
hr: Automatski pridodaj knjige ovoj zbirci

en: Could not open %s: Is a directory.
hr: Nemoguće otvoriti %s: To je direktorij.

en: Could not open %s: No such file.
hr: Nemoguće otvoriti %s: Datoteka ne postoji.

en: Could not open %s: Permission denied.
hr: Nemoguće otvoriti %s: Pristup odbijen.

en: Could not open %s: Unknown file type.
hr: Nemoguće otvoriti %s: Nepoznat tip datoteke.

en: No images in '%s'
hr: Nema slika u '%s'

en: Unknown filetype
hr: Nepoznat tip datoteke

en: (Copy)
hr: (Kopiranje)

en: Library
hr: Biblioteka

en: Rename...
hr: Preimenuj...

en: Duplicate collection
hr: Udvostruči kolekciju

en: Remove collection...
hr: Obriši kolekciju...

en: All books
hr: Sve knjige

en: Remove collection from the library?
hr: Obriši kolekciju iz biblioteke?

en: The selected collection will be removed from the library (but the books and subcollections in it will remain). Are you sure that you want to continue?
hr: Označena kolekcija će biti obrisana iz biblioteke (ali knjige i pod-kolekcije će ostati). Sigurni ste da želite nastaviti?

en: Rename collection?
hr: Preimenuj kolekciju?

en: Please enter a new name for the selected collection.
hr: Unesite novo ime za označenu kolekciju.

en: Could not change the name to '%s'.
hr: Nemoguće promijeniti ime u '%s'.

en: A collection by that name already exists.
hr: Kolekcija s tim imenom već postoji.

en: Could not duplicate collection.
hr: Nemoguće udvostručiti kolekciju.

en: Root
hr: Korijen

en: Put the collection '%(subcollection)s' in the collection '%(supercollection)s'.
hr: Stavi kolekciju '%(subcollection)s' u kolekciju '%(supercollection)s'.

en: Add books to '%s'.
hr: Dodaj knjige u '%s'.

en: Move books from '%(source collection)s' to '%(destination collection)s'.
hr: Premjesti knjige iz '%(source collection)s' u '%(destination collection)s'.

en: Remove from this collection
hr: Obriši iz ove kolekcije

en: Remove from the library...
hr: Obriši iz biblioteke...

en: Removed %(num)d book(s) from '%(collection)s'.
hr: Obrisano %(num)d knjiga iz '%(collection)s'.

en: Remove books from the library?
hr: Obrisati knjige iz biblioteke?

en: The selected books will be removed from the library (but the original files will be untouched). Are you sure that you want to continue?
hr: Označene knjige će biti obrisane iz biblioteke (ali originali će ostati nepromijenjeni). Sigurni ste da želite nastaviti?

en: Removed %d book(s) from the library.
hr: Obrisano %d knjiga iz biblioteke.

en: Search
hr: Pretraga

en: Display only those books that have the specified text string in their full path. The search is not case sensitive.
hr: Prikaži samo one knjige koje imaju naznačeni tekst u njihovoj punoj putanji. Pretraga nije osjetljiva na velika i mala slova.

en: Cover size
hr: Veličina naslovnice

en: Add books
hr: Dodaj knjige

en: Add more books to the library.
hr: Dodaj još knjiga u biblioteku.

en: Add collection
hr: Dodaj kolekciju

en: Add a new empty collection.
hr: Dodaj novu praznu kolekciju.

en: Open the selected book.
hr: Otvori označenu knjigu.

en: %d pages
hr: %d stranica

en: Add new collection?
hr: Dodaj novu kolekciju?

en: Please enter a name for the new collection.
hr: Unesite ime za novu kolekciju.

en: New collection
hr: Nova kolekcija

en: Could not add a new collection called '%s'.
hr: Nemoguće dodati novu kolekciju imena '%s'.

en: Adding books
hr: Dodajem knjige

en: Added books
hr: Dodane knjige

en: Adding '%s'...
hr: Dodajem '%s'...

en: SLIDESHOW
hr: PREZENTACIJA

en: Preferences
hr: Postavke

en: Background
hr: Pozadina

en: Use this colour as background
hr: Koristi ovu boju kao pozadinu

en: Always use this selected colour as the background colour.
hr: Uvijek koristi označenu boju kao boju pozadine.

en: Use dynamic background colour.
hr: Koristi dinamičnu boju pozadine.

en: Automatically pick a background colour that fits the viewed image.
hr: Automatski izaberi boju pozadine koja se slaže sa prikazanom slikom.

en: Thumbnails
hr: Sličice

en: Thumbnail size (in pixels)
hr: Veličina sličica (u pikselima)

en: Show page numbers on thumbnails.
hr: Prikazuj broj stranice na sličicama.

en: Magnifying Glass
hr: Povećalo

en: Magnifying glass size (in pixels)
hr: Veličina povećala (u pikselima)

en: Set the size of the magnifying glass. It is a square with a side of this many pixels.
hr: Postavi veličinu povećala. To je pravokutnik stranica veličine ovoliko piksela.

en: Magnification factor
hr: Faktor uvećanja

en: Set the magnification factor of the magnifying glass.
hr: Postavi faktor uvećanja povećala.

en: Image scaling
hr: Skaliranje slike

en: Stretch small images.
hr: Rastegni male slike.

en: Stretch images to a size that is larger than their original size if the current zoom mode requests it. If this preference is unset, images are never scaled to be larger than their original size.
hr: Rastezanje slike na veličinu veću od izvorne ako to trenutna postavka uvećanja zahtjeva. Ukoliko nije postavljeno slike se nikad ne skaliraju na veličinu veću od izvorne.

en: Transparency
hr: Transparentnost

en: Use checkered background for transparent images.
hr: Koristi kvadratnu pozadinu za transparentne slike.

en: Use a grey checkered background for transparent images. If this preference is unset, the background is plain white instead.
hr: Koristi sivu kvadratnu pozadinu za transparentne slike. Ukoliko nije postavljeno pozadina će biti čisto bijela.

en: Appearance
hr: Izgled

en: Scroll
hr: Pomicanje

en: Use smart space key scrolling.
hr: Koristi pametno pomicanje space tipkom.

en: Use smart scrolling with the space key. Normally the space key scrolls only right down (or up when shift is pressed), but with this preference set it also scrolls sideways and so tries to follow the natural reading order of the comic book.
hr: Koristi pametno pomicanje space tipkom. Obično space tipka pomiče samo ravno dolje (ili gore u kombinaciji sa shift tipkom), ali sa ovom postavkom uključenom također pomiče bočno i tako pokušava pratiti prirodni red čitanja stripa.

en: Flip pages when scrolling off the edges of the page.
hr: Okreni stranicu kod pomicanja preko ruba stranice.

en: Flip pages when scrolling "off the page" with the scroll wheel or with the arrow keys. It takes three consecutive "steps" with the scroll wheel or the arrow keys for the pages to be flipped.
hr: Okreni stranicu kod pomicanja "preko ruba stranice" sa kotačićem miša ili strelicama. Potrebna su tri uzastopna "koraka" sa kotačićem ili strelicama da bi se stranica okrenula.

en: Double page mode
hr: Prikaz dvostrukih stranica

en: Flip two pages in double page mode.
hr: Okreni dvije stranice kod prikaza dvostrukih stranica.

en: Flip two pages, instead of one, each time we flip pages in double page mode.
hr: Okreni dvije stranice, umjesto jedne, svaki put kad okrenemo stranicu kod prikaza dvostrukih stranica.

en: Show only one wide image in double page mode.
hr: Prikaži samo jednu široku sliku kod prikaza dvostrukih stranica.

en: Display only one image in double page mode, if the image's width exceeds its height. The result of this is that scans that span two pages are displayed properly (i.e. alone) also in double page mode.
hr: Prikaži samo jednu sliku, kod prikaza dvostrukih stranica, ako širina slike nadilazi veličinu. Rezultat je ispravno prikazivanje stripova skeniranih po dvije stranice, kod prikaza dvostrukih stranica.

en: Files
hr: Datoteke

en: Automatically open the next archive.
hr: Automatski otvori sljedeću arhivu.

en: Automatically open the next archive in the directory when flipping past the last page, or the previous archive when flipping past the first page.
hr: Automatski otvori sljedeću arhivu u direktoriju kod okretanja zadnje stranice, ili prošlu arhivu kod okretanja prve stranice.

en: Automatically open the last viewed file on startup.
hr: Kod pokretanja automatski otvori zadnje prikazanu stranicu.

en: Automatically open, on startup, the file that was open when Comix was last closed.
hr: Kod pokretanja automatski otvori datoteku koja je bila otvorena u trenutku gašenja.

en: Store information about recently opened files.
hr: Spremaj informacije o nedavno otvorenim datotekama.

en: Add information about all files opened from within Comix to the shared recent files list.
hr: Dodaj informacije o datotekama otvorenim iz Comix na dijeljeni popis nedavno otvorenih datoteka.

en: Store thumbnails for opened files.
hr: Spremaj sličice za otvorene datoteke.

en: Store thumbnails for opened files according to the freedesktop.org specification. These thumbnails are shared by many other applications, such as most file managers.
hr: Spremaj sličice za otvorene datoteke prema freedesktop.org specifikaciji. Ove sličice se dijele između mnogo aplikacija, kao npr. većine upravitelja datotekama.

en: Cache
hr: Međuspremnik

en: Use a cache to speed up browsing.
hr: Koristi međuspremnik da bi ubrzao pregledavanje.

en: Cache the images that are next to the currently viewed image in order to speed up browsing. Since the speed improvements are quite big, it is recommended that you have this preference set, unless you are running short on free RAM.
hr: Spremaj slike (koje su blizu trenutno prikazanoj) u međuspremnik da bi ubrzao pregledavanje. Kako su ubrzanja prilično velika preporučeno je označiti ovu postavku, ako vam ne nedostaje slobodne radne memorije.

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: Default modes
hr: Predefinirani načini

en: Use double page mode by default.
hr: Koristi prikaz dvostrukih stranica kao predefinirani način.

en: Use fullscreen by default.
hr: Koristi cijeli zaslon kao predefinirani način.

en: Use manga mode by default.
hr: Koristi manga prikaz kao predefinirani način.

en: Default zoom mode
hr: Predefinirana metoda uvećanja

en: Best fit mode
hr: Najbolje pristajanje

en: Fit width mode
hr: Prilagodi širini

en: Fit height mode
hr: Prilagodi visini

en: Manual zoom mode
hr: Ručno uvećanje

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: Automatically hide all toolbars in fullscreen.
hr: Automatski sakri sve alatne trake kod prikaza preko cijelog zaslona.

en: Slideshow
hr: Prezentacija

en: Slideshow delay (in seconds)
hr: Zadrška prezentacije (u sekundama)

en: Comment extensions
hr: Ekstenzije komentara

en: Treat all files found within archives, that have one of these file endings, as comments.
hr: Tretiraj sve datoteke unutar arhiva, koje imaju jednu od ovih ekstenzija, kao komentare.

en: Display
hr: Prikaz

en: Properties
hr: Svojstva

en: %d comments
hr: %d komentara

en: Location
hr: Lokacija

en: Accessed
hr: Pristupljeno

en: Modified
hr: Mijenjano

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Archive
hr: Arhiva

en: Image
hr: Slika

en: Thumbnail maintenance
hr: Održavanje sličica

en: Cleanup
hr: Čišćenje

en: Cleanup thumbnails
hr: Očisti sličice

en: Thumbnails for files (such as image files and comic book archives) are stored in your home directory. Many different applications use and create these thumbnails, but sometimes thumbnails remain even though the original files have been removed - wasting space. This dialog can cleanup your stored thumbnails by removing orphaned and outdated thumbnails.
hr: Sličice datoteka (kao slika i arhiva sa stripovima) se spremaju u vašu osobnu mapu. Mnogo različitih aplikacija koristi i stvara ove sličice, ali ponekad sličice zaostanu iako su izvorne datoteke obrisane - troše prostor na disku. Ovaj dijalog može očistiti vaše spremljene sličice brišući te i zastarjele sličice.

en: Thumbnail directory
hr: Direktorij sa sličicama

en: Total number of thumbnails
hr: Ukupni broj sličica

en: Calculating...
hr: Izračunavanje...

en: Total size of thumbnails
hr: Ukupna veličina sličica

en: Do you want to cleanup orphaned and outdated thumbnails now?
hr: Želite li sada očistiti zaostale i zastarjele sličice?

en: Removing thumbnails
hr: Uklanjam sličice

en: Number of removed thumbnails
hr: Broj obrisanih sličica

en: Total size of removed thumbnails
hr: Ukupna veličina obrisanih sličica

en: Removed thumbnail for '%s'
hr: Obrisana sličica za '%s'

en: _Next page
hr: _Sljedeća stranica

en: _Previous page
hr: _Prethodna stranica

en: _First page
hr: P_rva stranica

en: _Last page
hr: _Zadnja stranica

en: _Zoom in
hr: _Uvećaj

en: Zoom _out
hr: U_manji

en: O_riginal size
hr: I_zvorna veličina

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: _Rotate 90 degrees CW
hr: _Okreni za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu

en: Rotate 180 de_grees
hr: Okreni za 180 _stupnjeva

en: Rotat_e 90 degrees CCW
hr: Okre_ni za 90 stupnjeva obrnuto od smjera kazaljke na satu

en: Fli_p horizontally
hr: Okreni _vodoravno

en: Flip _vertically
hr: Okreni _okomito

en: Manual _Zoom
hr: Ručno U_većanje

en: Open _recent
hr: Nedavno otvo_reno

en: _Bookmarks
hr: _Oznake

en: T_oolbars
hr: A_latne trake

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Go
hr: _Idi na

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Transform
hr: _Transformacija

en: _Fullscreen
hr: _Preko cijelog zaslona

en: _Double page mode
hr: Prikaz _dvostrukih stranica

en: _Toolbar
hr: _Alati

en: _Menubar
hr: _Izbornici

en: St_atusbar
hr: S_tanje

en: S_crollbars
hr: Kli_zači

en: Th_umbnails
hr: Sliči_ce

en: H_ide all
hr: _Sakrij sve

en: _Manga mode
hr: _Manga prikaz

en: _Keep transformation
hr: _Zadrži transformaciju

en: Run _slideshow
hr: Pokreni _prezentaciju

en: Magnifying _glass
hr: _Povećalo

en: _Best fit mode
hr: _Najbolje pristajanje

en: Fit _width mode
hr: Pri_lagodi širini

en: Fit _height mode
hr: Prilagodi _visini

en: M_anual zoom mode
hr: R_učno uvećanje

en: _About
hr: _O programu

en: _View comments...
hr: _Pogledaj komentare...

en: _Edit archive...
hr: _Uredi arhivu...

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Enhance image...
hr: _Poboljšaj sliku...

en: _Thumbnail maintenance...
hr: _Održavanje sličica...

en: Pr_eferences
hr: Po_stavke

en: _Library...
hr: _Biblioteka...

en: First page
hr: Prva stranica

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Next page
hr: Sljedeća stranica

en: Last page
hr: Zadnja stranica

en: Manga mode
hr: Manga prikaz

en: Magnifying glass
hr: Povećalo
