Cura 4.13 - en to cs_CZ translation catalogue (1210 entries)

[ctx: @item:inmenu]
en: Prepare
cs_CZ: Příprava

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Profile
cs_CZ: Cura profil

[ctx: @item:inlistbox]
en: glTF Binary
cs_CZ: gITF binární soubor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed COLLADA Digital Asset Exchange
cs_CZ: Kompresovaný COLLADA Digital Asset Exchenge

[ctx: @info]
en: Could not access update information.
cs_CZ: Nemohu načíst informace o aktualizaci.

[ctx: @info Don't translate {machine_name}, since it gets replaced by a printer name!]
en: New features or bug-fixes may be available for your {machine_name}! If you haven't done so already, it is recommended to update the firmware on your printer to version {latest_version}.
cs_CZ: K dispozici mohou být nové funkce nebo opravy chyb pro zařízení {machine_name}! Pokud jste tak už neučinili, je doporučeno zaktualizovat firmware vaší tiskárny na verzi {latest_version}.

[ctx: @info:title The %s gets replaced with the printer name.]
en: New %s stable firmware available
cs_CZ: Nový stabilní firmware je k dispozici pro %s

[ctx: @action:button]
en: How to update
cs_CZ: Jak aktualizovat

[ctx: @item:inmenu]
en: Monitor
cs_CZ: Monitorování

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Save to Removable Drive
cs_CZ: Uložit na vyměnitelný disk

[ctx: @item:inlistbox]
en: Save to Removable Drive {0}
cs_CZ: Uložit na vyměnitelný disk {0}

[ctx: @info:status]
en: There are no file formats available to write with!
cs_CZ: Nejsou k dispozici žádné formáty souborů pro zápis!

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to Removable Drive <filename>{0}</filename>
cs_CZ: Ukládám na vyměnitelný disk <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Saving
cs_CZ: Ukládám

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
cs_CZ: Nemohu uložit na <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the tag {device}!]
en: Could not find a file name when trying to write to {device}.
cs_CZ: Při pokusu o zápis do zařízení {device} nebyl nalezen název souboru.

[ctx: @info:status]
en: Could not save to removable drive {0}: {1}
cs_CZ: Nelze uložit na vyměnitelnou jednotku {0}: {1}

[ctx: @info:title]
en: Error
cs_CZ: Chyba

[ctx: @info:status]
en: Saved to Removable Drive {0} as {1}
cs_CZ: Ukládám na vyměnitelnou jednotku {0} jako {1}

[ctx: @info:title]
en: File Saved
cs_CZ: Soubor uložen

[ctx: @action:button]
en: Eject
cs_CZ: Vysunout

[ctx: @action]
en: Eject removable device {0}
cs_CZ: Vysunout vyměnitelnou jednotku {0}

[ctx: @info:status]
en: Ejected {0}. You can now safely remove the drive.
cs_CZ: Vysunuto {0}. Nyní můžete bezpečně vyjmout jednotku.

[ctx: @info:title]
en: Safely Remove Hardware
cs_CZ: Bezpečně vysunout hardware

[ctx: @info:status]
en: Failed to eject {0}. Another program may be using the drive.
cs_CZ: Nepodařilo se vysunout {0}. Jednotku může používat jiný program.

[ctx: @info:title]
en: Warning
cs_CZ: Varování

[ctx: @item:intext]
en: Removable Drive
cs_CZ: Vyměnitelná jednotka

[ctx: @item:inlistbox]
en: AMF File
cs_CZ: Soubor AMF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ultimaker Format Package
cs_CZ: Balíček ve formátu Ultimaker

[ctx: @label]
en: Per Model Settings
cs_CZ: Nastavení pro každý model

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure Per Model Settings
cs_CZ: Konfigurovat nastavení pro každý model

[ctx: @action]
en: Update Firmware
cs_CZ: Aktualizovat firmware

[ctx: @info:status]
en: Cura has detected material profiles that were not yet installed on the host printer of group {0}.
cs_CZ: Cura zjistil materiálové profily, které ještě nebyly nainstalovány na hostitelské tiskárně skupiny {0}.

[ctx: @info:title]
en: Sending materials to printer
cs_CZ: Odesílání materiálů do tiskárny

[ctx: @info:status]
en: You are attempting to connect to {0} but it is not the host of a group. You can visit the web page to configure it as a group host.
cs_CZ: Pokoušíte se připojit k {0}, ale není hostitelem skupiny. Webovou stránku můžete navštívit a nakonfigurovat ji jako skupinového hostitele.

[ctx: @info:title]
en: Not a group host
cs_CZ: Není hostem skupiny

[ctx: @action]
en: Configure group
cs_CZ: Konfigurovat skupinu

[ctx: @info:status]
en: Sending Print Job
cs_CZ: Odesílám tiskovou úlohu

[ctx: @info:status]
en: Uploading print job to printer.
cs_CZ: Nahrávám tiskovou úlohu do tiskárny.

[ctx: @info:status]
en: Print job queue is full. The printer can't accept a new job.
cs_CZ: Fronta tiskových úloh je plná. Tiskárna nemůže přijmout další úlohu.

[ctx: @info:title]
en: Queue Full
cs_CZ: Fronta je plná

[ctx: @info:status]
en: Please wait until the current job has been sent.
cs_CZ: Počkejte, až bude odeslána aktuální úloha.

[ctx: @info:title]
en: Print error
cs_CZ: Chyba tisku

[ctx: @info:status]
en: Print job was successfully sent to the printer.
cs_CZ: Tisková úloha byla úspěšně odeslána do tiskárny.

[ctx: @info:title]
en: Data Sent
cs_CZ: Data poslána

[ctx: @info:status]
en: Your printer <b>{printer_name}</b> could be connected via cloud.
     Manage your print queue and monitor your prints from anywhere connecting your printer to Digital Factory
cs_CZ: Vaše tiskárna <b>{printer_name}</b> může být připojena přes cloud.
     Spravujte vaši tiskovou frontu a sledujte tisk odkudkoliv připojením vaší tiskárny k Digital Factory

[ctx: @info:title]
en: Are you ready for cloud printing?
cs_CZ: Jste připraveni na tisk přes cloud?

[ctx: @action]
en: Get started
cs_CZ: Začínáme

[ctx: @action]
en: Learn more
cs_CZ: Zjistit více

[ctx: @info:status]
en: You are attempting to connect to a printer that is not running Ultimaker Connect. Please update the printer to the latest firmware.
cs_CZ: Pokoušíte se připojit k tiskárně, na které není spuštěna aplikace Ultimaker Connect. Aktualizujte tiskárnu na nejnovější firmware.

[ctx: @info:title]
en: Update your printer
cs_CZ: Aktualizujte vaší tiskárnu

[ctx: @info:text]
en: Could not upload the data to the printer.
cs_CZ: Nemohu nahrát data do tiskárny.

[ctx: @info:title]
en: Network error
cs_CZ: Chyba sítě

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print over network
cs_CZ: Tisk přes síť

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print over network
cs_CZ: Tisk přes síť

[ctx: @info:status]
en: Connected over the network
cs_CZ: Připojeno přes síť

[ctx: @info:status]
en: tomorrow
cs_CZ: zítra

[ctx: @info:status]
en: today
cs_CZ: dnes

[ctx: @action]
en: Connect via Network
cs_CZ: Připojit přes síť

[ctx: info:status]
en: New printer detected from your Ultimaker account | New printers detected from your Ultimaker account
cs_CZ[0]: Z vašeho Ultimaker účtu byla detekována nová tiskárna
cs_CZ[1]: Z vašeho Ultimaker účtu byly detekovány nové tiskárny
cs_CZ[2]: Z vašeho Ultimaker účtu byly detekovány nové tiskárny

[ctx: info:status Filled in with printer name and printer model.]
en: Adding printer {name} ({model}) from your account
cs_CZ: Přidávám tiskárnu {name} ({model}) z vašeho účtu

[ctx: info:{0} gets replaced by a number of printers]
en: ... and {0} other | ... and {0} others
cs_CZ[0]: ... a {0} další
cs_CZ[1]: ... a {0} další
cs_CZ[2]: ... a {0} dalších

[ctx: info:status]
en: Printers added from Digital Factory:
cs_CZ: Tiskárny přidané z Digital Factory:

[ctx: info:status]
en: A cloud connection is not available for a printer | A cloud connection is not available for some printers
cs_CZ[0]: Pro tuto tiskárnu není připojení přes cloud dostupné
cs_CZ[1]: Pro tyto tiskárny není připojení přes cloud dostupné
cs_CZ[2]: Pro tyto tiskárny není připojení přes cloud dostupné

[ctx: info:status]
en: This printer is not linked to the Digital Factory: | These printers are not linked to the Digital Factory:
cs_CZ[0]: Tato tiskárna není napojena na Digital Factory:
cs_CZ[1]: Tyto tiskárny nejsou napojeny na Digital Factory:
cs_CZ[2]: Tyto tiskárny nejsou napojeny na Digital Factory:

[ctx: info:status]
en: To establish a connection, please visit the {website_link}
cs_CZ: Chcete-li navázat spojení, navštivte {website_link}

[ctx: @action:button]
en: Keep printer configurations
cs_CZ: Zachovat konfiguraci tiskárny

[ctx: @action:button]
en: Remove printers
cs_CZ: Odstranit tiskárnu

[ctx: @message {printer_name} is replaced with the name of the printer]
en: {printer_name} will be removed until the next account sync.
cs_CZ: Tiskárna {printer_name} bude odebrána až do další synchronizace účtu.

[ctx: @message {printer_name} is replaced with the name of the printer]
en: To remove {printer_name} permanently, visit {digital_factory_link}
cs_CZ: Chcete-li tiskárnu {printer_name} trvale odebrat, navštivte {digital_factory_link}

[ctx: @message {printer_name} is replaced with the name of the printer]
en: Are you sure you want to remove {printer_name} temporarily?
cs_CZ: Opravdu chcete tiskárnu {printer_name} dočasně odebrat?

[ctx: @title:window]
en: Remove printers?
cs_CZ: Odstranit tiskárny?

[ctx: @label]
en: You are about to remove {0} printer from Cura. This action cannot be undone.
    Are you sure you want to continue? | You are about to remove {0} printers from Cura. This action cannot be undone.
    Are you sure you want to continue?
cs_CZ[0]: Chystáte se odebrat {0} tiskárnu z Cury. Tuto akci nelze vrátit zpět.
    Doopravdy chcete pokračovat?
cs_CZ[1]: Chystáte se odebrat {0} tiskárny z Cury. Tuto akci nelze vrátit zpět.
    Doopravdy chcete pokračovat?
cs_CZ[2]: Chystáte se odebrat {0} tiskáren z Cury. Tuto akci nelze vrátit zpět.
    Doopravdy chcete pokračovat?

[ctx: @label]
en: You are about to remove all printers from Cura. This action cannot be undone.
    Are you sure you want to continue?
cs_CZ: Chystáte se odebrat všechny tiskárny z Cury. Tuto akci nelze vrátit zpět.
    Doopravdy chcete pokračovat?

[ctx: @action:button]
en: Print via cloud
cs_CZ: Tisknout přes cloud

[ctx: @properties:tooltip]
en: Print via cloud
cs_CZ: Tisknout přes cloud

[ctx: @info:status]
en: Connected via cloud
cs_CZ: Připojen přes cloud

[ctx: @action:button]
en: Monitor print
cs_CZ: Sledovat tisk

[ctx: @action:tooltip]
en: Track the print in Ultimaker Digital Factory
cs_CZ: Sledujte tisk v Ultimaker Digital Factory

[ctx: @error:send]
en: Unknown error code when uploading print job: {0}
cs_CZ: Při nahrávání tiskové úlohy došlo k chybě s neznámým kódem: {0}

[ctx: @info:title]
en: 3D Model Assistant
cs_CZ: Asistent 3D modelu

[ctx: @info:status]
en: <p>One or more 3D models may not print optimally due to the model size and material configuration:</p>
    <p>{model_names}</p>
    <p>Find out how to ensure the best possible print quality and reliability.</p>
    <p><a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant">View print quality guide</a></p>
cs_CZ: <p> Jeden nebo více 3D modelů se nemusí tisknout optimálně kvůli velikosti modelu a konfiguraci materiálu: </p>
    <p> {model_names} </p>
    <p> Zjistěte, jak zajistit nejlepší možnou kvalitu a spolehlivost tisku. </p>
    <p> <a href="https://ultimaker.com/3D-model-assistant"> Zobrazit průvodce kvalitou tisku </a> </p>

[ctx: @info:status]
en: Cura does not accurately display layers when Wire Printing is enabled.
cs_CZ: Když je aktivován síťový tisk, Cura přesně nezobrazuje vrstvy.

[ctx: @info:title]
en: Simulation View
cs_CZ: Pohled simulace

[ctx: @info:status]
en: Nothing is shown because you need to slice first.
cs_CZ: Nic není zobrazeno, nejdříve musíte slicovat.

[ctx: @info:title]
en: No layers to show
cs_CZ: Žádné vrstvy k zobrazení

[ctx: @info:option_text]
en: Do not show this message again
cs_CZ: Znovu nezobrazovat tuto zprávu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Layer view
cs_CZ: Pohled vrstev

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeWriter does not support non-text mode.
cs_CZ: GCodeWriter nepodporuje netextový mód.

[ctx: @warning:status]
en: Please prepare G-code before exporting.
cs_CZ: Před exportem prosím připravte G-kód.

[ctx: @item:inlistbox]
en: G-code File
cs_CZ: Soubor G-kódu

[ctx: @error:zip]
en: Error writing 3mf file.
cs_CZ: Chyba při zápisu 3mf file.

[ctx: @error:zip]
en: 3MF Writer plug-in is corrupt.
cs_CZ: Plugin 3MF Writer je poškozen.

[ctx: @error]
en: There is no workspace yet to write. Please add a printer first.
cs_CZ: Zatím neexistuje žádný pracovní prostor. Nejprve prosím přidejte tiskárnu.

[ctx: @error:zip]
en: No permission to write the workspace here.
cs_CZ: Nemáte oprávnění zapisovat do tohoto pracovního prostoru.

[ctx: @error:zip]
en: The operating system does not allow saving a project file to this location or with this file name.
cs_CZ: Operační systém nepovoluje uložit soubor s projektem do tohoto umístění nebo pod tímto názvem.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF file
cs_CZ: Soubor 3MF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura Project 3MF file
cs_CZ: Soubor Cura Project 3MF

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compressed G-code File
cs_CZ: Kompresovaný soubor G kódu

[ctx: @message]
en: Slicing failed with an unexpected error. Please consider reporting a bug on our issue tracker.
cs_CZ: Slicování selhalo na neočekávané chybě. Zvažte, prosím, nahlášení chyby v našem issue trackeru.

[ctx: @message:title]
en: Slicing failed
cs_CZ: Slicování selhalo

[ctx: @message:button]
en: Report a bug
cs_CZ: Nahlásit chybu

[ctx: @message:description]
en: Report a bug on Ultimaker Cura's issue tracker.
cs_CZ: Nahlásit chybu v Ultimaker Cura issue trackeru.

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current material as it is incompatible with the selected machine or configuration.
cs_CZ: Nelze slicovat s aktuálním materiálem, protože je nekompatibilní s vybraným strojem nebo konfigurací.

[ctx: @info:title]
en: Unable to slice
cs_CZ: Nelze slicovat

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice with the current settings. The following settings have errors: {0}
cs_CZ: S aktuálním nastavením nelze slicovat. Následující nastavení obsahuje chyby: {0}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice due to some per-model settings. The following settings have errors on one or more models: {error_labels}
cs_CZ: Nelze slicovat kvůli některým nastavení jednotlivých modelů. Následující nastavení obsahuje chyby na jednom nebo více modelech: {error_labels}

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because the prime tower or prime position(s) are invalid.
cs_CZ: Nelze slicovat, protože hlavní věž nebo primární pozice jsou neplatné.

[ctx: @info:status]
en: Unable to slice because there are objects associated with disabled Extruder %s.
cs_CZ: Nelze slicovat, protože jsou zde objekty asociované k zakázanému extruder %s.

[ctx: @info:status]
en: Please review settings and check if your models:
    - Fit within the build volume
    - Are assigned to an enabled extruder
    - Are not all set as modifier meshes
cs_CZ: Zkontrolujte nastavení a zda vaše modely:
    - Vejdou se na pracovní prostor
    - Jsou přiřazeny k povolenému extruderu
    - Nejsou nastavené jako modifikační sítě

[ctx: @info:status]
en: Processing Layers
cs_CZ: Zpracovávám vrstvy

[ctx: @info:title]
en: Information
cs_CZ: Informace

[ctx: @item:inlistbox]
en: X3D File
cs_CZ: Soubor X3D

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPG Image
cs_CZ: Obrázek JPG

[ctx: @item:inlistbox]
en: JPEG Image
cs_CZ: Obrázek JPEG

[ctx: @item:inlistbox]
en: PNG Image
cs_CZ: Obrázek PNG

[ctx: @item:inlistbox]
en: BMP Image
cs_CZ: Obrázek BMP

[ctx: @item:inlistbox]
en: GIF Image
cs_CZ: Obrázek GIF

[ctx: @label]
en: Nozzle
cs_CZ: Tryska

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> contains an unknown machine type <message>{1}</message>. Cannot import the machine. Models will be imported instead.
cs_CZ: Projektový soubor <filename>{0}</filename> obsahuje neznámý typ zařízení <message>{1}</message>. Nelze importovat zařízení. Místo toho budou importovány modely.

[ctx: @info:title]
en: Open Project File
cs_CZ: Otevřít soubor s projektem

[ctx: @info:error Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> is suddenly inaccessible: <message>{1}</message>.
cs_CZ: Soubor projektu <filename>{0}</filename> je neočekávaně nedostupný: <message>{1}</message>.

[ctx: @info:title]
en: Can't Open Project File
cs_CZ: Nepovedlo se otevřít soubor projektu

[ctx: @info:error Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> is corrupt: <message>{1}</message>.
cs_CZ: Soubor projektu <filename>{0}</filename> je poškozený: <message>{1}</message>.

[ctx: @info:error Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Project file <filename>{0}</filename> is made using profiles that are unknown to this version of Ultimaker Cura.
cs_CZ: Soubor projektu <filename>{0}</filename> je vytvořený profily, které jsou této verzi Ultimaker Cura neznámé.

[ctx: @title:tab]
en: Recommended
cs_CZ: Doporučeno

[ctx: @title:tab]
en: Custom
cs_CZ: Vlastní

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3MF File
cs_CZ: Soubor 3MF

[ctx: @info:error]
en: Can't write to UFP file:
cs_CZ: Nemohu zapsat do UFP souboru:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cura 15.04 profiles
cs_CZ: Profily Cura 15.04

[ctx: @info:title]
en: Backups
cs_CZ: Zálohy

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error while uploading your backup.
cs_CZ: Nastala chyba při nahrávání vaší zálohy.

[ctx: @info:backup_status]
en: Creating your backup...
cs_CZ: Vytvářím zálohu...

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error while creating your backup.
cs_CZ: Nastala chyba při vytváření zálohy.

[ctx: @info:backup_status]
en: Uploading your backup...
cs_CZ: Nahrávám vaši zálohu...

[ctx: @info:backup_status]
en: Your backup has finished uploading.
cs_CZ: Vaše záloha byla úspěšně nahrána.

[ctx: @error:file_size]
en: The backup exceeds the maximum file size.
cs_CZ: Záloha překračuje maximální povolenou velikost soubor.

[ctx: @item:inmenu]
en: Manage backups
cs_CZ: Spravovat zálohy

[ctx: @info:title]
en: Backup
cs_CZ: Záloha

[ctx: @info:backup_status]
en: There was an error trying to restore your backup.
cs_CZ: Nastala chyba při pokusu obnovit vaši zálohu.

[ctx: @text]
en: Unable to read example data file.
cs_CZ: Nelze načíst ukázkový datový soubor.

[ctx: @error:not supported]
en: GCodeGzWriter does not support text mode.
cs_CZ: GCodeGzWriter nepodporuje textový mód.

[ctx: @item:inmenu]
en: Modify G-Code
cs_CZ: Modifikovat G kód

[ctx: @label]
en: Support Blocker
cs_CZ: Blokovač podpor

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a volume in which supports are not printed.
cs_CZ: Vytvořit prostor ve kterém nejsou tištěny podpory.

[ctx: @item:inmenu]
en: Preview
cs_CZ: Náhled

[ctx: @item:inlistbox]
en: X-Ray view
cs_CZ: Rentgenový pohled

[ctx: @action]
en: Level build plate
cs_CZ: Vyrovnat podložku

[ctx: @action]
en: Select upgrades
cs_CZ: Vybrat vylepšení

[ctx: @label:property]
en: Unknown Package
cs_CZ: Neznámý balíček

[ctx: @label:property]
en: Unknown Author
cs_CZ: Neznámý autor

[ctx: @info:error]
en: Could not interpret the server's response.
cs_CZ: Nelze přečíst odpověď serveru.

[ctx: @info:error]
en: Could not reach Marketplace.
cs_CZ: Nelze se připojit k Obchodu

[ctx: @label]
en: Installed Plugins
cs_CZ: Nainstalované moduly

[ctx: @label]
en: Installed Materials
cs_CZ: Nainstalované materiály

[ctx: @label]
en: Bundled Plugins
cs_CZ: Přibalené moduly

[ctx: @label]
en: Bundled Materials
cs_CZ: Přibalené materiály

[ctx: @info:status]
en: The highlighted areas indicate either missing or extraneous surfaces. Fix your model and open it again into Cura.
cs_CZ: Zvýrazněné oblasti označují chybějící nebo vedlejší povrchy. Opravte váš model a otevřete jej znovu.

[ctx: @info:title]
en: Model Errors
cs_CZ: Chyby modelu

[ctx: @action:button]
en: Learn more
cs_CZ: Zjistit více

[ctx: @item:inmenu]
en: Solid view
cs_CZ: Pevný pohled

[ctx: @info:status]
en: Parsing G-code
cs_CZ: Zpracovávám G kód

[ctx: @info:title]
en: G-code Details
cs_CZ: Podrobnosti G kódu

[ctx: @info:generic]
en: Make sure the g-code is suitable for your printer and printer configuration before sending the file to it. The g-code representation may not be accurate.
cs_CZ: Před odesláním souboru se ujistěte, že je g-kód vhodný pro vaši tiskárnu a konfiguraci tiskárny. Reprezentace g-kódu nemusí být přesná.

[ctx: @item:inlistbox]
en: G File
cs_CZ: G soubor

[ctx: @action]
en: Machine Settings
cs_CZ: Nastavení zařízení

[ctx: @item:inmenu]
en: USB printing
cs_CZ: USB tisk

[ctx: @action:button Preceded by 'Ready to'.]
en: Print via USB
cs_CZ: Tisk přes USB

[ctx: @info:tooltip]
en: Print via USB
cs_CZ: Tisk přes USB

[ctx: @info:status]
en: Connected via USB
cs_CZ: Připojeno přes USB

[ctx: @label]
en: A USB print is in progress, closing Cura will stop this print. Are you sure?
cs_CZ: Probíhá tisk přes USB, uzavření Cura tento tisk zastaví. Jsi si jistá?

[ctx: @message]
en: A print is still in progress. Cura cannot start another print via USB until the previous print has completed.
cs_CZ: Tisk stále probíhá. Cura nemůže spustit další tisk přes USB, dokud není předchozí tisk dokončen.

[ctx: @message]
en: Print in Progress
cs_CZ: Probíhá tisk

[ctx: @info:progress]
en: Loading machines...
cs_CZ: Načítám zařízení...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up preferences...
cs_CZ: Nastavuji preference...

[ctx: @info:progress]
en: Initializing Active Machine...
cs_CZ: Inicializuji aktivní zařízení...

[ctx: @info:progress]
en: Initializing machine manager...
cs_CZ: Inicializuji správce zařízení...

[ctx: @info:progress]
en: Initializing build volume...
cs_CZ: Inicializuji prostor podložky...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up scene...
cs_CZ: Připravuji scénu...

[ctx: @info:progress]
en: Loading interface...
cs_CZ: Načítám rozhraní...

[ctx: @info:progress]
en: Initializing engine...
cs_CZ: Inicializuji engine...

[ctx: @info:status]
en: Only one G-code file can be loaded at a time. Skipped importing {0}
cs_CZ: Současně lze načíst pouze jeden soubor G-kódu. Přeskočen import {0}

[ctx: @info:status]
en: Can't open any other file if G-code is loading. Skipped importing {0}
cs_CZ: Nelze otevřít žádný jiný soubor, když se načítá G kód. Přeskočen import {0}

[ctx: @label]
en: Default
cs_CZ: Výchozí

[ctx: @label]
en: Visual
cs_CZ: Vizuální

[ctx: @text]
en: The visual profile is designed to print visual prototypes and models with the intent of high visual and surface quality.
cs_CZ: Vizuální profil je navržen pro tisk vizuálních prototypů a modelů s cílem vysoké vizuální a povrchové kvality.

[ctx: @label]
en: Engineering
cs_CZ: Technika

[ctx: @text]
en: The engineering profile is designed to print functional prototypes and end-use parts with the intent of better accuracy and for closer tolerances.
cs_CZ: Inženýrský profil je navržen pro tisk funkčních prototypů a koncových částí s cílem lepší přesnosti a bližších tolerancí.

[ctx: @label]
en: Draft
cs_CZ: Návrh

[ctx: @text]
en: The draft profile is designed to print initial prototypes and concept validation with the intent of significant print time reduction.
cs_CZ: Návrhový profil je navržen pro tisk počátečních prototypů a ověření koncepce s cílem podstatného zkrácení doby tisku.

[ctx: @menuitem]
en: Not overridden
cs_CZ: Nepřepsáno

[ctx: @label {0} is the name of a printer that's about to be deleted.]
en: Are you sure you wish to remove {0}? This cannot be undone!
cs_CZ: Doopravdy chcete odstranit {0}? Toto nelze vrátit zpět!

[ctx: @label]
en: Unknown
cs_CZ: Neznámý

[ctx: @label]
en: The printer(s) below cannot be connected because they are part of a group
cs_CZ: Níže uvedené tiskárny nelze připojit, protože jsou součástí skupiny

[ctx: @label]
en: Available networked printers
cs_CZ: Dostupné síťové tiskárny

[ctx: @info:status]
en: Calculated
cs_CZ: Vypočítáno

[ctx: @action:button]
en: Please sync the material profiles with your printers before starting to print.
cs_CZ: Prosím synchronizujte před začátkem tisku materiálové profily s vašimi tiskárnami.

[ctx: @action:button]
en: New materials installed
cs_CZ: Byly nainstalovány nové materiály

[ctx: @action:button]
en: Sync materials
cs_CZ: Synchronizovat materiály

[ctx: @label]
en: Custom Material
cs_CZ: Vlastní materiál

[ctx: @label]
en: Custom
cs_CZ: Vlastní

[ctx: @label]
en: Custom profiles
cs_CZ: Vlastní profily

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
cs_CZ: Všechny podporované typy ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
cs_CZ: Všechny soubory (*)

[ctx: @text:error]
en: Failed to create archive of materials to sync with printers.
cs_CZ: Nepodařilo se vytvořit archiv s materiály pro synchronizaci s tiskárnami.

[ctx: @text:error]
en: Failed to load the archive of materials to sync it with printers.
cs_CZ: Nepodařilo se načíst archiv s materiály pro synchronizaci s tiskárnami.

[ctx: @text:error]
en: The response from Digital Factory appears to be corrupted.
cs_CZ: Odpověď z Digital Factory se zdá být poškozená.

[ctx: @text:error]
en: The response from Digital Factory is missing important information.
cs_CZ: Odpověď z Digital Factory postrádá důležité informace.

[ctx: @text:error]
en: Failed to connect to Digital Factory to sync materials with some of the printers.
cs_CZ: Nepodařilo se připojit k Digital Factory pro synchronizaci materiálů s některými z tiskáren.

[ctx: @text:error]
en: Failed to connect to Digital Factory.
cs_CZ: Nepodařilo se připojit k Digital Factory.

[ctx: @info:backup_failed]
en: Could not create archive from user data directory: {}
cs_CZ: Nelze vytvořit archiv ze složky s uživatelskými daty: {}

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup without having proper data or meta data.
cs_CZ: Pokusil se obnovit zálohu Cura bez nutnosti správných dat nebo metadat.

[ctx: @info:backup_failed]
en: Tried to restore a Cura backup that is higher than the current version.
cs_CZ: Pokusil se obnovit zálohu Cura, která je vyšší než aktuální verze.

[ctx: @info:backup_failed]
en: The following error occurred while trying to restore a Cura backup:
cs_CZ: Během obnovení zálohy Cura se vyskytly následující chyby:

[ctx: @info:status]
en: Finding new location for objects
cs_CZ: Hledám nové umístění pro objekt

[ctx: @info:title]
en: Finding Location
cs_CZ: Hledám umístění

[ctx: @info:status]
en: Unable to find a location within the build volume for all objects
cs_CZ: Nemohu najít lokaci na podložce pro všechny objekty

[ctx: @info:title]
en: Can't Find Location
cs_CZ: Nemohu najít umístění

[ctx: @info:title]
en: Login failed
cs_CZ: Přihlášení selhalo

[ctx: @tooltip]
en: Outer Wall
cs_CZ: Vnější stěna

[ctx: @tooltip]
en: Inner Walls
cs_CZ: Vnitřní stěna

[ctx: @tooltip]
en: Infill
cs_CZ: Výplň

[ctx: @tooltip]
en: Support Infill
cs_CZ: Výplň podpor

[ctx: @tooltip]
en: Support Interface
cs_CZ: Rozhraní podpor

[ctx: @tooltip]
en: Support
cs_CZ: Podpora

[ctx: @tooltip]
en: Skirt
cs_CZ: Límec

[ctx: @tooltip]
en: Prime Tower
cs_CZ: Hlavní věž

[ctx: @tooltip]
en: Travel
cs_CZ: Pohyb

[ctx: @tooltip]
en: Retractions
cs_CZ: Retrakce

[ctx: @tooltip]
en: Other
cs_CZ: Jiné

[ctx: @label]
en: Group #{group_nr}
cs_CZ: Skupina #{group_nr}

[ctx: @text:window]
en: The release notes could not be opened.
cs_CZ: Poznámky k vydání nelze otevřít.

[ctx: @action:button]
en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

[ctx: @action:button]
en: Close
cs_CZ: Zavřít

[ctx: @action:button]
en: Add
cs_CZ: Přidat

[ctx: @action:button]
en: Finish
cs_CZ: Dokončit

[ctx: @action:button]
en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

[ctx: @action:button]
en: Next
cs_CZ: Další

[ctx: @info:status]
en: The build volume height has been reduced due to the value of the "Print Sequence" setting to prevent the gantry from colliding with printed models.
cs_CZ: Výška podložky byla snížena kvůli hodnotě nastavení „Sekvence tisku“, aby se zabránilo kolizi rámu s tištěnými modely.

[ctx: @info:title]
en: Build Volume
cs_CZ: Podložka

[ctx: @message:text]
en: Could not save material archive to {}:
cs_CZ: Nelze uložit archiv s materiálem do {}:

[ctx: @message:title]
en: Failed to save material archive
cs_CZ: Nepodařilo se uložit archiv s materiálem

[ctx: @text]
en: Unknown error.
cs_CZ: Neznámá chyba.

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
cs_CZ: Soubor již existuje

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
cs_CZ: Soubor <filename>{0}</filename> již existuje. Opravdu jej chcete přepsat?

[ctx: @info:status]
en: Invalid file URL:
cs_CZ: Špatná cesta k souboru:

[ctx: @info:not supported profile]
en: Not supported
cs_CZ: Nepodporovaný

[ctx: @info:No intent profile selected]
en: Default
cs_CZ: Výchozí

[ctx: @info:message Followed by a list of settings.]
en: Settings have been changed to match the current availability of extruders:
cs_CZ: Nastavení byla změněna, aby odpovídala aktuální dostupnosti extruderů:

[ctx: @info:title]
en: Settings updated
cs_CZ: Nastavení aktualizováno

[ctx: @info:title]
en: Extruder(s) Disabled
cs_CZ: Extruder(y) zakázány

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
cs_CZ: Nepodařilo se exportovat profil do <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to export profile to <filename>{0}</filename>: Writer plugin reported failure.
cs_CZ: Export profilu do <filename>{0}</filename> se nezdařil: Zapisovací zásuvný modul ohlásil chybu.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Exported profile to <filename>{0}</filename>
cs_CZ: Exportován profil do <filename>{0}</filename>

[ctx: @info:title]
en: Export succeeded
cs_CZ: Export úspěšný

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>: {1}
cs_CZ: Nepodařilo se importovat profil z <filename>{0}</filename>: {1}

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Can't import profile from <filename>{0}</filename> before a printer is added.
cs_CZ: Nemohu přidat profil z <filename>{0}</filename> před tím, než je přidána tiskárna.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: No custom profile to import in file <filename>{0}</filename>
cs_CZ: V souboru <filename>{0}</filename> není k dispozici žádný vlastní profil

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
cs_CZ: Import profilu z <filename>{0}</filename> se nezdařil:

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: This profile <filename>{0}</filename> contains incorrect data, could not import it.
cs_CZ: Tento profil <filename>{0}</filename> obsahuje nesprávná data, nemohl je importovat.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Failed to import profile from <filename>{0}</filename>:
cs_CZ: Import profilu z <filename>{0}</filename> se nezdařil:

[ctx: @info:status]
en: Successfully imported profile {0}.
cs_CZ: Úspěšně importován profil {0}.

[ctx: @info:status]
en: File {0} does not contain any valid profile.
cs_CZ: Soubor {0} neobsahuje žádný platný profil.

[ctx: @info:status]
en: Profile {0} has an unknown file type or is corrupted.
cs_CZ: Profil {0} má neznámý typ souboru nebo je poškozen.

[ctx: @label]
en: Custom profile
cs_CZ: Vlastní profil

[ctx: @info:status]
en: Profile is missing a quality type.
cs_CZ: V profilu chybí typ kvality.

[ctx: @info:status]
en: There is no active printer yet.
cs_CZ: Zatím neexistuje aktivní tiskárna.

[ctx: @info:status]
en: Unable to add the profile.
cs_CZ: Nepovedlo se přidat profil.

[ctx: @info:status]
en: Quality type '{0}' is not compatible with the current active machine definition '{1}'.
cs_CZ: Typ kvality '{0}' není kompatibilní s definicí '{1}' aktivního zařízení.

[ctx: @info:status]
en: Warning: The profile is not visible because its quality type '{0}' is not available for the current configuration. Switch to a material/nozzle combination that can use this quality type.
cs_CZ: Varování: Profil není viditelný, protože typ kvality '{0}' není dostupný pro aktuální konfiguraci. Přepněte na kombinaci materiálu a trysky, která může být použita s tímto typem kvality.

[ctx: @info:status]
en: Multiplying and placing objects
cs_CZ: Násobím a rozmisťuji objekty

[ctx: @info:title]
en: Placing Objects
cs_CZ: Umisťuji objekty

[ctx: @info:title]
en: Placing Object
cs_CZ: Umisťuji objekt

[ctx: @info]
en: Unable to start a new sign in process. Check if another sign in attempt is still active.
cs_CZ: Nepodařilo se mi spustit nový proces přihlášení. Zkontrolujte, zda nějaký jiný již neběží.

[ctx: @info]
en: Unable to reach the Ultimaker account server.
cs_CZ: Nelze se dostat na server účtu Ultimaker.

[ctx: @info:title]
en: Log-in failed
cs_CZ: Přihlášení selhalo

[ctx: @message]
en: Could not read response.
cs_CZ: Nelze přečíst odpověď.

[ctx: @message]
en: The provided state is not correct.
cs_CZ: Poskytnutý stav není správný.

[ctx: @message]
en: Timeout when authenticating with the account server.
cs_CZ: Vypršel časový limit při autentizaci se serverem s účty.

[ctx: @message]
en: Please give the required permissions when authorizing this application.
cs_CZ: Při autorizaci této aplikace zadejte požadovaná oprávnění.

[ctx: @message]
en: Something unexpected happened when trying to log in, please try again.
cs_CZ: Při pokusu o přihlášení se stalo něco neočekávaného, zkuste to znovu.

[ctx: @title:window]
en: Cura can't start
cs_CZ: Cura nelze spustit

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>Oops, Ultimaker Cura has encountered something that doesn't seem right.</p></b>
                        <p>We encountered an unrecoverable error during start up. It was possibly caused by some incorrect configuration files. We suggest to backup and reset your configuration.</p>
                        <p>Backups can be found in the configuration folder.</p>
                        <p>Please send us this Crash Report to fix the problem.</p>
cs_CZ: <p> <b> Jejda, Ultimaker Cura narazil na něco, co se nezdá být v pořádku. </p> </b>
                         <p> Během spouštění jsme zaznamenali neodstranitelnou chybu. Bylo to pravděpodobně způsobeno některými nesprávnými konfiguračními soubory. Doporučujeme zálohovat a resetovat vaši konfiguraci. </p>
                         <p> Zálohy najdete v konfigurační složce. </p>
                         <p> Za účelem vyřešení problému nám prosím pošlete tento záznam pádu. </p>

[ctx: @action:button]
en: Send crash report to Ultimaker
cs_CZ: Poslat záznam o pádu do Ultimakeru

[ctx: @action:button]
en: Show detailed crash report
cs_CZ: Zobrazit podrobný záznam pádu

[ctx: @action:button]
en: Show configuration folder
cs_CZ: Zobrazit složku s konfigurací

[ctx: @action:button]
en: Backup and Reset Configuration
cs_CZ: Zálohovat a resetovat konfiguraci

[ctx: @title:window]
en: Crash Report
cs_CZ: Záznam pádu

[ctx: @label crash message]
en: <p><b>A fatal error has occurred in Cura. Please send us this Crash Report to fix the problem</p></b>
                <p>Please use the "Send report" button to post a bug report automatically to our servers</p>
cs_CZ: <p> <b> V Cuře došlo k závažné chybě. Zašlete nám prosím tento záznam pádu k vyřešení problému </p> </b>
                 <p> Použijte tlačítko „Odeslat zprávu“ k automatickému odeslání hlášení o chybě na naše servery </p>

[ctx: @title:groupbox]
en: System information
cs_CZ: Systémové informace

[ctx: @label unknown version of Cura]
en: Unknown
cs_CZ: Neznámý

[ctx: @label Cura version number]
en: Cura version
cs_CZ: Verze Cura

[ctx: @label]
en: Cura language
cs_CZ: Jazyk Cura

[ctx: @label]
en: OS language
cs_CZ: Jazyk operačního systému

[ctx: @label Type of platform]
en: Platform
cs_CZ: Platforma

[ctx: @label]
en: Qt version
cs_CZ: Verze Qt

[ctx: @label]
en: PyQt version
cs_CZ: Verze PyQt

[ctx: @label]
en: Not yet initialized<br/>
cs_CZ: Neinicializováno<br/>

[ctx: @label OpenGL version]
en: <li>OpenGL Version: {version}</li>
cs_CZ: <li>Verze OpenGL: {version}</li>

[ctx: @title:groupbox]
en: Error traceback
cs_CZ: Stopování chyby

[ctx: @title:groupbox]
en: Logs
cs_CZ: Protokoly

[ctx: @action:button]
en: Send report
cs_CZ: Odeslat záznam

[ctx: @info]
en: Please make sure your printer has a connection:
    - Check if the printer is turned on.
    - Check if the printer is connected to the network.
    - Check if you are signed in to discover cloud-connected printers.
cs_CZ: Zkontrolujte, zda má tiskárna připojení:
    - Zkontrolujte, zda je tiskárna zapnutá.
    - Zkontrolujte, zda je tiskárna připojena k síti.
    - Zkontrolujte, zda jste přihlášeni k objevování tiskáren připojených k cloudu.

[ctx: @info]
en: Please connect your printer to the network.
cs_CZ: Připojte tiskárnu k síti.

[ctx: @label link to technical assistance]
en: View user manuals online
cs_CZ: Zobrazit online manuály

[ctx: @info]
en: In order to monitor your print from Cura, please connect the printer.
cs_CZ: Abyste mohli monitorovat tisk z Cury, připojte prosím tiskárnu.

[ctx: @title:window]
en: Select Settings to Customize for this model
cs_CZ: Vybrat nastavení k přizpůsobení pro tento model

[ctx: @label:textbox]
en: Filter...
cs_CZ: Filtrovat...

[ctx: @label:checkbox]
en: Show all
cs_CZ: Zobrazit vše

[ctx: @label]
en: Mesh Type
cs_CZ: Typ síťového modelu

[ctx: @label]
en: Normal model
cs_CZ: Normální model

[ctx: @label]
en: Print as support
cs_CZ: Tisknout jako podporu

[ctx: @label]
en: Modify settings for overlaps
cs_CZ: Upravte nastavení překrývání

[ctx: @label]
en: Don't support overlaps
cs_CZ: Nepodporovat překrývání

[ctx: @item:inlistbox]
en: Infill mesh only
cs_CZ: Pouze síť výplně

[ctx: @item:inlistbox]
en: Cutting mesh
cs_CZ: Síť řezu

[ctx: @action:button]
en: Select settings
cs_CZ: Vybrat nastavení

[ctx: @title]
en: Update Firmware
cs_CZ: Aktualizovat firmware

[ctx: @label]
en: Firmware is the piece of software running directly on your 3D printer. This firmware controls the step motors, regulates the temperature and ultimately makes your printer work.
cs_CZ: Firmware je software běžící přímo na vaší 3D tiskárně. Tento firmware řídí krokové motory, reguluje teplotu a v konečném důsledku zajišťuje vaši práci tiskárny.

[ctx: @label]
en: The firmware shipping with new printers works, but new versions tend to have more features and improvements.
cs_CZ: Dodávání firmwaru s novými tiskárnami funguje, ale nové verze mají obvykle více funkcí a vylepšení.

[ctx: @action:button]
en: Automatically upgrade Firmware
cs_CZ: Automaticky aktualizovat firmware

[ctx: @action:button]
en: Upload custom Firmware
cs_CZ: Nahrát vlastní firmware

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because there is no connection with the printer.
cs_CZ: Firmware nelze aktualizovat, protože není spojeno s tiskárnou.

[ctx: @label]
en: Firmware can not be updated because the connection with the printer does not support upgrading firmware.
cs_CZ: Firmware nelze aktualizovat, protože připojení k tiskárně nepodporuje aktualizaci firmwaru.

[ctx: @title:window]
en: Select custom firmware
cs_CZ: Vybrat vlastní firmware

[ctx: @title:window]
en: Firmware Update
cs_CZ: Aktualizace firmwaru

[ctx: @label]
en: Updating firmware.
cs_CZ: Aktualizuji firmware.

[ctx: @label]
en: Firmware update completed.
cs_CZ: Aktualizace firmwaru kompletní.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an unknown error.
cs_CZ: Aktualizace firmwaru selhala kvůli neznámému problému.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an communication error.
cs_CZ: Aktualizace firmwaru selhala kvůli chybě v komunikaci.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to an input/output error.
cs_CZ: Aktualizace firmwaru selhala kvůli chybě vstupu / výstupu.

[ctx: @label]
en: Firmware update failed due to missing firmware.
cs_CZ: Aktualizace firmwaru selhala kvůli chybějícímu firmwaru.

[ctx: @label:status]
en: Aborted
cs_CZ: Zrušeno

[ctx: @label:status]
en: Finished
cs_CZ: Dokončeno

[ctx: @label:status]
en: Preparing...
cs_CZ: Připravuji...

[ctx: @label:status]
en: Aborting...
cs_CZ: Ruším...

[ctx: @label:status]
en: Failed
cs_CZ: Selhání

[ctx: @label:status]
en: Pausing...
cs_CZ: Pozastavuji...

[ctx: @label:status]
en: Paused
cs_CZ: Pozastaveno

[ctx: @label:status]
en: Resuming...
cs_CZ: Obnovuji...

[ctx: @label:status]
en: Action required
cs_CZ: Akce vyžadována

[ctx: @label:status]
en: Finishes %1 at %2
cs_CZ: Dokončuji %1 z %2

[ctx: @label link to Connect and Cloud interfaces]
en: Manage printer
cs_CZ: Spravovat tiskárnu

[ctx: @label]
en: Glass
cs_CZ: Sklo

[ctx: @info]
en: Please update your printer's firmware to manage the queue remotely.
cs_CZ: Aktualizujte firmware tiskárny a spravujte frontu vzdáleně.

[ctx: @info]
en: Webcam feeds for cloud printers cannot be viewed from Ultimaker Cura. Click "Manage printer" to visit Ultimaker Digital Factory and view this webcam.
cs_CZ: Vstup z webové kamery nemůže být pro cloudové tiskárny zobrazen v Ultimaker Cura. Klikněte na "Spravovat tiskárnu", abyste navštívili Ultimaker Digital Factory a zobrazili tuto webkameru.

[ctx: @label:status]
en: Loading...
cs_CZ: Načítám...

[ctx: @label:status]
en: Unavailable
cs_CZ: Nedostupný

[ctx: @label:status]
en: Unreachable
cs_CZ: Nedostupný

[ctx: @label:status]
en: Idle
cs_CZ: Čekám

[ctx: @label:status]
en: Printing
cs_CZ: Tisknu

[ctx: @label]
en: Untitled
cs_CZ: Bez názvu

[ctx: @label]
en: Anonymous
cs_CZ: Anonymní

[ctx: @label:status]
en: Requires configuration changes
cs_CZ: Jsou nutné změny v nastavení

[ctx: @action:button]
en: Details
cs_CZ: Podrobnosti

[ctx: @title:window]
en: Configuration Changes
cs_CZ: Změny konfigurace

[ctx: @label]
en: The assigned printer, %1, requires the following configuration change: | The assigned printer, %1, requires the following configuration changes:
cs_CZ[0]: Přiřazená tiskárna %1 vyžaduje následující změnu konfigurace:
cs_CZ[1]: Přiřazená tiskárna %1 vyžaduje následující změny akonfigurace:
cs_CZ[2]: Přiřazená tiskárna %1 vyžaduje následující změnu konfigurace:

[ctx: @label]
en: The printer %1 is assigned, but the job contains an unknown material configuration.
cs_CZ: Tiskárna %1 je přiřazena, ale úloha obsahuje neznámou konfiguraci materiálu.

[ctx: @label]
en: Change material %1 from %2 to %3.
cs_CZ: Změnit materiál %1 z %2 na %3.

[ctx: @label]
en: Load %3 as material %1 (This cannot be overridden).
cs_CZ: Načíst %3 jako materiál %1 (Toho nemůže být přepsáno).

[ctx: @label]
en: Change print core %1 from %2 to %3.
cs_CZ: Změnit jádro tisku %1 z %2 na %3.

[ctx: @label]
en: Change build plate to %1 (This cannot be overridden).
cs_CZ: Změnit podložku na %1 (Toto nemůže být přepsáno).

[ctx: @label]
en: Override will use the specified settings with the existing printer configuration. This may result in a failed print.
cs_CZ: Přepsání použije zadaná nastavení s existující konfigurací tiskárny. To může vést k selhání tisku.

[ctx: @label]
en: Aluminum
cs_CZ: Hliník

[ctx: @title:window]
en: Print over network
cs_CZ: Tisk přes síť

[ctx: @action:button]
en: Print
cs_CZ: Tisk

[ctx: @label]
en: Printer selection
cs_CZ: Výběr tiskárny

[ctx: @title:window]
en: Connect to Networked Printer
cs_CZ: Připojte se k síťové tiskárně

[ctx: @label]
en: To print directly to your printer over the network, please make sure your printer is connected to the network using a network cable or by connecting your printer to your WIFI network. If you don't connect Cura with your printer, you can still use a USB drive to transfer g-code files to your printer.
cs_CZ: Chcete-li tisknout přímo na tiskárně prostřednictvím sítě, zkontrolujte, zda je tiskárna připojena k síti pomocí síťového kabelu nebo připojením tiskárny k síti WIFI. Pokud nepřipojíte Curu k tiskárně, můžete stále používat jednotku USB k přenosu souborů g-kódu do vaší tiskárny.

[ctx: @label]
en: Select your printer from the list below:
cs_CZ: Vyberte svou tiskárnu z nabídky níže:

[ctx: @action:button]
en: Edit
cs_CZ: Upravit

[ctx: @action:button]
en: Remove
cs_CZ: Odstranit

[ctx: @action:button]
en: Refresh
cs_CZ: Aktualizovat

[ctx: @label]
en: If your printer is not listed, read the <a href='%1'>network printing troubleshooting guide</a>
cs_CZ: Pokud vaše tiskárna není uvedena, přečtěte si <a href='%1'> průvodce řešením problémů se síťovým tiskem </a>

[ctx: @label]
en: Type
cs_CZ: Typ

[ctx: @label]
en: Firmware version
cs_CZ: Verze firmwaru

[ctx: @label]
en: Address
cs_CZ: Adresa

[ctx: @label]
en: This printer is not set up to host a group of printers.
cs_CZ: Tato tiskárna není nastavena tak, aby hostovala skupinu tiskáren.

[ctx: @label]
en: This printer is the host for a group of %1 printers.
cs_CZ: Tato tiskárna je hostitelem skupiny tiskáren %1.

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not yet responded.
cs_CZ: Tiskárna na této adrese dosud neodpověděla.

[ctx: @action:button]
en: Connect
cs_CZ: Připojit

[ctx: @title:window]
en: Invalid IP address
cs_CZ: Špatná IP adresa

[ctx: @text]
en: Please enter a valid IP address.
cs_CZ: Prosím zadejte validní IP adresu.

[ctx: @title:window]
en: Printer Address
cs_CZ: Adresa tiskárny

[ctx: @label]
en: Enter the IP address of your printer on the network.
cs_CZ: Vložte IP adresu vaší tiskárny na síti.

[ctx: @label]
en: Unavailable printer
cs_CZ: Nedostupná tiskárna

[ctx: @label]
en: First available
cs_CZ: První dostupný

[ctx: @label]
en: Move to top
cs_CZ: Přesunout nahoru

[ctx: @label]
en: Delete
cs_CZ: Odstranit

[ctx: @label]
en: Resume
cs_CZ: Obnovit

[ctx: @label]
en: Pausing...
cs_CZ: Pozastavuji...

[ctx: @label]
en: Resuming...
cs_CZ: Obnovuji...

[ctx: @label]
en: Pause
cs_CZ: Pozastavit

[ctx: @label]
en: Aborting...
cs_CZ: Ruším...

[ctx: @label]
en: Abort
cs_CZ: Zrušit

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to move %1 to the top of the queue?
cs_CZ: Doopravdy chcete posunout %1 na začátek fronty?

[ctx: @window:title]
en: Move print job to top
cs_CZ: Přesunout tiskovou úlohu nahoru

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to delete %1?
cs_CZ: Doopravdy chcete odstranit %1?

[ctx: @window:title]
en: Delete print job
cs_CZ: Odstranit tiskovou úlohu

[ctx: @label %1 is the name of a print job.]
en: Are you sure you want to abort %1?
cs_CZ: Doopravdy chcete zrušit %1?

[ctx: @window:title]
en: Abort print
cs_CZ: Zrušit tisk

[ctx: @label]
en: Queued
cs_CZ: Zařazeno do fronty

[ctx: @label link to connect manager]
en: Manage in browser
cs_CZ: Spravovat v prohlížeči

[ctx: @label]
en: There are no print jobs in the queue. Slice and send a job to add one.
cs_CZ: Ve frontě nejsou žádné tiskové úlohy. Slicujte a odesláním úlohy jednu přidejte.

[ctx: @label]
en: Print jobs
cs_CZ: Tiskové úlohy

[ctx: @label]
en: Total print time
cs_CZ: Celkový čas tisknutí

[ctx: @label]
en: Waiting for
cs_CZ: Čekám na

[ctx: @label]
en: Color scheme
cs_CZ: Barevné schéma

[ctx: @label:listbox]
en: Material Color
cs_CZ: Barva materiálu

[ctx: @label:listbox]
en: Line Type
cs_CZ: Typ úsečky

[ctx: @label:listbox]
en: Speed
cs_CZ: Rychlost

[ctx: @label:listbox]
en: Layer Thickness
cs_CZ: Tloušťka vrstvy

[ctx: @label:listbox]
en: Line Width
cs_CZ: Šířka čáry

[ctx: @label:listbox]
en: Flow
cs_CZ: Průtok

[ctx: @label]
en: Compatibility Mode
cs_CZ: Mód kompatibility

[ctx: @label]
en: Travels
cs_CZ: Cesty

[ctx: @label]
en: Helpers
cs_CZ: Pomocníci

[ctx: @label]
en: Infill
cs_CZ: Výplň

[ctx: @label]
en: Starts
cs_CZ: Začátky

[ctx: @label]
en: Only Show Top Layers
cs_CZ: Zobrazit jen vrchní vrstvy

[ctx: @label]
en: Show 5 Detailed Layers On Top
cs_CZ: Zobrazit 5 podrobných vrstev nahoře

[ctx: @label]
en: Top / Bottom
cs_CZ: Nahoře / Dole

[ctx: @label]
en: Inner Wall
cs_CZ: Vnitřní stěna

[ctx: @title:window]
en: Convert Image
cs_CZ: Konvertovat obrázek

[ctx: @action:label]
en: Height (mm)
cs_CZ: Výška (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum distance of each pixel from "Base."
cs_CZ: Maximální vzdálenost každého pixelu od „základny“.

[ctx: @action:label]
en: Base (mm)
cs_CZ: Základna (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The base height from the build plate in millimeters.
cs_CZ: Výška základny od podložky v milimetrech.

[ctx: @action:label]
en: Width (mm)
cs_CZ: Šířka (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The width in millimeters on the build plate
cs_CZ: Šířka na podložce v milimetrech

[ctx: @action:label]
en: Depth (mm)
cs_CZ: Hloubka (mm)

[ctx: @info:tooltip]
en: The depth in millimeters on the build plate
cs_CZ: Hloubka podložky v milimetrech

[ctx: @item:inlistbox]
en: Darker is higher
cs_CZ: Tmavější je vyšší

[ctx: @item:inlistbox]
en: Lighter is higher
cs_CZ: Světlejší je vyšší

[ctx: @info:tooltip]
en: For lithophanes dark pixels should correspond to thicker locations in order to block more light coming through. For height maps lighter pixels signify higher terrain, so lighter pixels should correspond to thicker locations in the generated 3D model.
cs_CZ: U litofanů by tmavé pixely měly odpovídat silnějším místům, aby blokovaly více světla procházejícího. Pro výškové mapy znamenají světlejší pixely vyšší terén, takže světlejší pixely by měly odpovídat silnějším umístěním v generovaném 3D modelu.

[ctx: @action:label]
en: Color Model
cs_CZ: Barevný model

[ctx: @item:inlistbox]
en: Linear
cs_CZ: Lineární

[ctx: @item:inlistbox]
en: Translucency
cs_CZ: Průsvitnost

[ctx: @info:tooltip]
en: For lithophanes a simple logarithmic model for translucency is available. For height maps the pixel values correspond to heights linearly.
cs_CZ: Pro litofany je k dispozici jednoduchý logaritmický model pro průsvitnost. U výškových map odpovídají hodnoty pixelů lineárně výškám.

[ctx: @action:label]
en: 1mm Transmittance (%)
cs_CZ: 1mm propustnost (%)

[ctx: @info:tooltip]
en: The percentage of light penetrating a print with a thickness of 1 millimeter. Lowering this value increases the contrast in dark regions and decreases the contrast in light regions of the image.
cs_CZ: Procento světla pronikajícího do tisku o tloušťce 1 milimetr. Snížení této hodnoty zvyšuje kontrast v tmavých oblastech a snižuje kontrast ve světlých oblastech obrazu.

[ctx: @action:label]
en: Smoothing
cs_CZ: Vyhlazování

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount of smoothing to apply to the image.
cs_CZ: Množství vyhlazení, které se použije na obrázek.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
cs_CZ: Otevřit projekt

[ctx: @action:ComboBox Update/override existing profile]
en: Update existing
cs_CZ: Aktualizovat existující

[ctx: @action:ComboBox Save settings in a new profile]
en: Create new
cs_CZ: Vytvořit nový

[ctx: @action:title]
en: Summary - Cura Project
cs_CZ: Souhrn - Projekt Cura

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the machine be resolved?
cs_CZ: Jak by měl být problém v zařízení vyřešen?

[ctx: @action:label]
en: Printer settings
cs_CZ: Nastavení tiskárny

[ctx: @action:label]
en: Type
cs_CZ: Typ

[ctx: @action:label]
en: Printer Group
cs_CZ: Skupina tiskárny

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the profile be resolved?
cs_CZ: Jak by měl být problém v profilu vyřešen?

[ctx: @action:label]
en: Profile settings
cs_CZ: Nastavení profilu

[ctx: @action:label]
en: Name
cs_CZ: Název

[ctx: @action:label]
en: Intent
cs_CZ: Záměr

[ctx: @action:label]
en: Not in profile
cs_CZ: Není v profilu

[ctx: @action:label]
en: %1 override | %1 overrides
cs_CZ[0]: %1 přepsání
cs_CZ[1]: %1 přepsání
cs_CZ[2]: %1 přepsání

[ctx: @action:label]
en: Derivative from
cs_CZ: Derivát z

[ctx: @info:tooltip]
en: How should the conflict in the material be resolved?
cs_CZ: Jak by měl být problém v materiálu vyřešen?

[ctx: @action:label]
en: Material settings
cs_CZ: Nastavení materiálu

[ctx: @action:label]
en: Setting visibility
cs_CZ: Nastavení zobrazení

[ctx: @action:label]
en: Mode
cs_CZ: Mód

[ctx: @action:label]
en: Visible settings:
cs_CZ: Viditelná zařízení:

[ctx: @action:label]
en: %1 out of %2
cs_CZ: %1 z %2

[ctx: @action:warning]
en: Loading a project will clear all models on the build plate.
cs_CZ: Nahrání projektu vymaže všechny modely na podložce.

[ctx: @action:button]
en: Open
cs_CZ: Otevřít

[ctx: @button]
en: Want more?
cs_CZ: Chcete více?

[ctx: @button]
en: Backup Now
cs_CZ: Zálohovat nyní

[ctx: @checkbox:description]
en: Auto Backup
cs_CZ: Automatické zálohy

[ctx: @checkbox:description]
en: Automatically create a backup each day that Cura is started.
cs_CZ: Automaticky vytvořte zálohu každý den, kdy je spuštěna Cura.

[ctx: @backuplist:label]
en: Cura Version
cs_CZ: Cura verze

[ctx: @backuplist:label]
en: Machines
cs_CZ: Zařízení

[ctx: @backuplist:label]
en: Materials
cs_CZ: Materiály

[ctx: @backuplist:label]
en: Profiles
cs_CZ: Profily

[ctx: @backuplist:label]
en: Plugins
cs_CZ: Zásuvné moduly

[ctx: @button]
en: Restore
cs_CZ: Obnovit

[ctx: @dialog:title]
en: Delete Backup
cs_CZ: Odstranit zálohu

[ctx: @dialog:info]
en: Are you sure you want to delete this backup? This cannot be undone.
cs_CZ: Opravdu chcete tuto zálohu smazat? To nelze vrátit zpět.

[ctx: @dialog:title]
en: Restore Backup
cs_CZ: Obnovit zálohu

[ctx: @dialog:info]
en: You will need to restart Cura before your backup is restored. Do you want to close Cura now?
cs_CZ: Před obnovením zálohy budete muset restartovat Curu. Chcete nyní Curu zavřít?

[ctx: @description]
en: Backup and synchronize your Cura settings.
cs_CZ: Zálohovat a synchronizovat vaše nastavení Cura.

[ctx: @button]
en: Sign in
cs_CZ: Přihlásit se

[ctx: @title]
en: My Backups
cs_CZ: Moje zálohy

[ctx: @empty_state]
en: You don't have any backups currently. Use the 'Backup Now' button to create one.
cs_CZ: Momentálně nemáte žádné zálohy. Pomocí tlačítka 'Zálohovat nyní' vytvořte.

[ctx: @backup_limit_info]
en: During the preview phase, you'll be limited to 5 visible backups. Remove a backup to see older ones.
cs_CZ: Během fáze náhledu budete omezeni na 5 viditelných záloh. Chcete-li zobrazit starší, odstraňte zálohu.

[ctx: @title:window]
en: Cura Backups
cs_CZ: Cura zálohy

[ctx: @title:window]
en: More information on anonymous data collection
cs_CZ: Další informace o anonymním shromažďování údajů

[ctx: @text:window]
en: Ultimaker Cura collects anonymous data in order to improve the print quality and user experience. Below is an example of all the data that is shared:
cs_CZ: Ultimaker Cura shromažďuje anonymní data za účelem zlepšení kvality tisku a uživatelského komfortu. Níže uvádíme příklad všech sdílených dat:

[ctx: @text:window]
en: I don't want to send anonymous data
cs_CZ: Nechci posílat anonymní data

[ctx: @text:window]
en: Allow sending anonymous data
cs_CZ: Povolit zasílání anonymních dat

[ctx: @title:window]
en: Post Processing Plugin
cs_CZ: Zásuvný balíček Post Processing

[ctx: @label]
en: Post Processing Scripts
cs_CZ: Skripty Post Processingu

[ctx: @action]
en: Add a script
cs_CZ: Přidat skript

[ctx: @label]
en: Settings
cs_CZ: Nastavení

[ctx: @info:tooltip]
en: Change active post-processing scripts.
cs_CZ: Změnít aktivní post-processing skripty.

[ctx: @info:tooltip]
en: The following script is active: | The following scripts are active:
cs_CZ[0]: Následují skript je aktivní:
cs_CZ[1]: Následují skripty jsou aktivní:
cs_CZ[2]: Následují skripty jsou aktivní:

[ctx: @label]
en: Please select any upgrades made to this Ultimaker Original
cs_CZ: Vyberte prosím všechny upgrady provedené v tomto originálu Ultimaker

[ctx: @label]
en: Heated Build Plate (official kit or self-built)
cs_CZ: Vyhřívaná podložka (Oficiální kit, nebo vytvořená)

[ctx: @title]
en: Build Plate Leveling
cs_CZ: Vyrovnávání podložky

[ctx: @label]
en: To make sure your prints will come out great, you can now adjust your buildplate. When you click 'Move to Next Position' the nozzle will move to the different positions that can be adjusted.
cs_CZ: Chcete-li se ujistit, že vaše výtisky vyjdou skvěle, můžete nyní sestavení své podložku. Když kliknete na „Přesunout na další pozici“, tryska se přesune do různých poloh, které lze upravit.

[ctx: @label]
en: For every position; insert a piece of paper under the nozzle and adjust the print build plate height. The print build plate height is right when the paper is slightly gripped by the tip of the nozzle.
cs_CZ: Pro každou pozici; vložte kousek papíru pod trysku a upravte výšku tiskové desky. Výška desky pro sestavení tisku je správná, když je papír lehce uchopen špičkou trysky.

[ctx: @action:button]
en: Start Build Plate Leveling
cs_CZ: Spustit vyrovnání položky

[ctx: @action:button]
en: Move to Next Position
cs_CZ: Přesunout na další pozici

[ctx: @info]
en: Ultimaker Verified Plug-in
cs_CZ: Modul ověřený společností Ultimaker

[ctx: @info]
en: Ultimaker Certified Material
cs_CZ: Materiál certifikovaný společností Ultimaker

[ctx: @info]
en: Ultimaker Verified Package
cs_CZ: Balíček ověřený společností Ultimaker

[ctx: @title]
en: Loading...
cs_CZ: Načítám...

[ctx: @button]
en: Plugins
cs_CZ: Zásuvné moduly

[ctx: @button]
en: Materials
cs_CZ: Materiály

[ctx: @info]
en: Search in the browser
cs_CZ: Hledat v prohlížeči

[ctx: @button]
en: In order to use the package you will need to restart Cura
cs_CZ: Abyste mohli balíček použít, musíte restartovat Curu

[ctx: @info:button, %1 is the application name]
en: Quit %1
cs_CZ: Ukončit %1

[ctx: @label]
en: By
cs_CZ: Od

[ctx: @button]
en: Enable
cs_CZ: Zapnout

[ctx: @button]
en: Disable
cs_CZ: Vypnout

[ctx: @button]
en: Downgrading...
cs_CZ: Snižuji verzi...

[ctx: @button]
en: Downgrade
cs_CZ: Snížit verzi

[ctx: @button]
en: Installing...
cs_CZ: Instaluji...

[ctx: @button]
en: Install
cs_CZ: Instalovat

[ctx: @button]
en: Uninstall
cs_CZ: Odinstalovat

[ctx: @button]
en: Updating...
cs_CZ: Aktualizuji...

[ctx: @button]
en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

[ctx: @header]
en: Install Plugins
cs_CZ: Nainstalovat moduly

[ctx: @text]
en: Streamline your workflow and customize your Ultimaker Cura experience with plugins contributed by our amazing community of users.
cs_CZ: Urychlete váš postup práce a přizpůsobte si zážitek s Ultimaker Cura pomocí modulů, kterými přispěla naše úžasná komunita uživatelů.

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage packages
cs_CZ: Spravovat balíčky

[ctx: @header]
en: Description
cs_CZ: Popis

[ctx: @header]
en: Compatible printers
cs_CZ: Kompatibilní tiskárny

[ctx: @info]
en: No compatibility information
cs_CZ: Žádné informace o kompatibilitě

[ctx: @header]
en: Compatible support materials
cs_CZ: Kompatibilní materiály podpor

[ctx: @info No materials]
en: None
cs_CZ: Žádné

[ctx: @header]
en: Compatible with Material Station
cs_CZ: Kompatibilní s Material Station

[ctx: @info]
en: Yes
cs_CZ: Ano

[ctx: @info]
en: No
cs_CZ: Ne

[ctx: @header]
en: Optimized for Air Manager
cs_CZ: Optimalizováno pro Air Manager

[ctx: @button]
en: Visit plug-in website
cs_CZ: Navštívit webovou stránku modulu

[ctx: @button]
en: Website
cs_CZ: Webová stránka

[ctx: @button]
en: Buy spool
cs_CZ: Koupit cívku

[ctx: @button]
en: Safety datasheet
cs_CZ: Bezpečnostní list

[ctx: @button]
en: Technical datasheet
cs_CZ: Technický list

[ctx: @header]
en: Package details
cs_CZ: Detaily balíčku

[ctx: @button:tooltip]
en: Back
cs_CZ: Zpět

[ctx: @button]
en: Plugin license agreement
cs_CZ: Licenční smlouva modulu

[ctx: @text]
en: Please read and agree with the plugin licence.
cs_CZ: Prosím přečtěte si a přijměte licenci modulu.

[ctx: @button]
en: Accept
cs_CZ: Příjmout

[ctx: @button]
en: Decline
cs_CZ: Odmítnout

[ctx: @button]
en: Failed to load packages:
cs_CZ: Nepodařilo se načíst balíčky:

[ctx: @button]
en: Retry?
cs_CZ: Opakovat?

[ctx: @button]
en: Loading
cs_CZ: Načítám

[ctx: @message]
en: No more results to load
cs_CZ: Žádné další výsledky k načtení

[ctx: @message]
en: No results found with current filter
cs_CZ: S aktuálním filtrem nebyly nalezeny žádné výsledky

[ctx: @button]
en: Load more
cs_CZ: Načíst více

[ctx: @header]
en: Manage packages
cs_CZ: Spravovat balíčky

[ctx: @text]
en: Manage your Ultimaker Cura plugins and material profiles here. Make sure to keep your plugins up to date and backup your setup regularly.
cs_CZ: Zde můžete spravovat své Ultimaker Cura moduly a materiály. Udržujte své moduly aktuální a pravidelně zálohujte své nastavení.

[ctx: @header]
en: Install Materials
cs_CZ: Instalovat materiály

[ctx: @text]
en: Select and install material profiles optimised for your Ultimaker 3D printers.
cs_CZ: Vyberte a nainstalujte materiálové profily optimalizované pro vaše 3D tiskárny Ultimaker.

[ctx: @title:tab]
en: Printer
cs_CZ: Tiskárna

[ctx: @title:label]
en: Nozzle Settings
cs_CZ: Nastavení trysky

[ctx: @label]
en: Nozzle size
cs_CZ: Velikost trysky

[ctx: @label]
en: Compatible material diameter
cs_CZ: Kompatibilní průměr materiálu

[ctx: @label]
en: Nozzle offset X
cs_CZ: X offset trysky

[ctx: @label]
en: Nozzle offset Y
cs_CZ: Y offset trysky

[ctx: @label]
en: Cooling Fan Number
cs_CZ: Číslo chladícího větráku

[ctx: @title:label]
en: Extruder Start G-code
cs_CZ: Počáteční G-kód extuderu

[ctx: @title:label]
en: Extruder End G-code
cs_CZ: Ukončující G-kód extuderu

[ctx: @title:label]
en: Printer Settings
cs_CZ: Nastavení tiskárny

[ctx: @label]
en: X (Width)
cs_CZ: X (Šířka)

[ctx: @label]
en: Y (Depth)
cs_CZ: Y (Hloubka)

[ctx: @label]
en: Z (Height)
cs_CZ: Z (Výška)

[ctx: @label]
en: Build plate shape
cs_CZ: Tvar tiskové podložky

[ctx: @label]
en: Origin at center
cs_CZ: Počátek ve středu

[ctx: @label]
en: Heated bed
cs_CZ: Topná podložka

[ctx: @label]
en: Heated build volume
cs_CZ: Vyhřívaný objem sestavení

[ctx: @label]
en: G-code flavor
cs_CZ: Varianta G kódu

[ctx: @title:label]
en: Printhead Settings
cs_CZ: Nastavení tiskové hlavy

[ctx: @label]
en: Gantry Height
cs_CZ: Výška rámu tiskárny

[ctx: @label]
en: Number of Extruders
cs_CZ: Počet extrůderů

[ctx: @label]
en: Apply Extruder offsets to GCode
cs_CZ: Aplikovat offsety extruderu do G kódu

[ctx: @title:label]
en: Start G-code
cs_CZ: Počáteční G kód

[ctx: @title:label]
en: End G-code
cs_CZ: Ukončující G kód

[ctx: @label:button]
en: My printers
cs_CZ: Moje tiskárny

[ctx: @tooltip:button]
en: Monitor printers in Ultimaker Digital Factory.
cs_CZ: Sledujte tiskárny v Ultimaker Digital Factory.

[ctx: @tooltip:button]
en: Create print projects in Digital Library.
cs_CZ: Vytvořte tiskové projekty v Digital Library.

[ctx: @label:button]
en: Print jobs
cs_CZ: Tiskové úlohy

[ctx: @tooltip:button]
en: Monitor print jobs and reprint from your print history.
cs_CZ: Sledujte tiskové úlohy a znovu tiskněte z historie.

[ctx: @tooltip:button]
en: Extend Ultimaker Cura with plugins and material profiles.
cs_CZ: Rozšiřte Ultimaker Cura pomocí modulů a materiálových profilů.

[ctx: @tooltip:button]
en: Become a 3D printing expert with Ultimaker e-learning.
cs_CZ: Staňte se expertem na 3D tisk díky Ultimaker e-learningu.

[ctx: @label:button]
en: Ultimaker support
cs_CZ: Ultimaker podpora

[ctx: @tooltip:button]
en: Learn how to get started with Ultimaker Cura.
cs_CZ: Zjistěte, jak začít s Ultimaker Cura.

[ctx: @label:button]
en: Ask a question
cs_CZ: Položit otázku

[ctx: @tooltip:button]
en: Consult the Ultimaker Community.
cs_CZ: Poraďte se s Ultimaker komunitou.

[ctx: @label:button]
en: Report a bug
cs_CZ: Nahlásit chybu

[ctx: @tooltip:button]
en: Let developers know that something is going wrong.
cs_CZ: Dejte vývojářům vědět, že je něco špatně.

[ctx: @tooltip:button]
en: Visit the Ultimaker website.
cs_CZ: Navštivte web Ultimaker.

[ctx: @label %1 is filled in with the name of an extruder]
en: Print Selected Model with %1 | Print Selected Models with %1
cs_CZ[0]: Tisknout vybraný model pomocí %1
cs_CZ[1]: Tisknout vybraný model pomocí %1
cs_CZ[2]: Tisknout vybraný model pomocí %1

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Settings
cs_CZ: Nasta&vení

[ctx: @title:window]
en: New project
cs_CZ: Nový projekt

[ctx: @action:button]
en: Marketplace
cs_CZ: Obchod

[ctx: @label]
en: Build plate
cs_CZ: Podložka

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the heated bed. The bed will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the bed heating is turned off.
cs_CZ: Cílová teplota vyhřívací podložky. Podložka se zahřeje, nebo schladí směrem k této teplotě. Pokud je 0, tak je vyhřívání podložky vypnuto.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of the heated bed.
cs_CZ: Aktuální teplota vyhřívané podložky.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the bed to.
cs_CZ: Teplota pro předehřátí podložky.

[ctx: @button Cancel pre-heating]
en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

[ctx: @button]
en: Pre-heat
cs_CZ: Předehřání

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the bed in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the bed to heat up when you're ready to print.
cs_CZ: Před tiskem zahřejte postel předem. Můžete pokračovat v úpravě tisku, zatímco se zahřívá, a nemusíte čekat, až se postel zahřeje, až budete připraveni k tisku.

[ctx: @info:status]
en: The printer is not connected.
cs_CZ: Tiskárna není připojena.

[ctx: @label]
en: Printer control
cs_CZ: Ovládání tiskárny

[ctx: @label]
en: Jog Position
cs_CZ: Pozice hlavy

[ctx: @label]
en: Jog Distance
cs_CZ: Vzdálenost hlavy

[ctx: @label]
en: Send G-code
cs_CZ: Poslat G kód

[ctx: @tooltip of G-code command input]
en: Send a custom G-code command to the connected printer. Press 'enter' to send the command.
cs_CZ: Na připojenou tiskárnu odešlete vlastní příkaz G-kódu. Stisknutím klávesy „Enter“ odešlete příkaz.

[ctx: @label]
en: Extruder
cs_CZ: Extuder

[ctx: @tooltip]
en: The target temperature of the hotend. The hotend will heat up or cool down towards this temperature. If this is 0, the hotend heating is turned off.
cs_CZ: Cílová teplota hotendu. Hotend se ohřeje nebo ochladí na tuto teplotu. Pokud je 0, ohřev teplé vody je vypnutý.

[ctx: @tooltip]
en: The current temperature of this hotend.
cs_CZ: Aktuální teplota tohoto hotendu.

[ctx: @tooltip of temperature input]
en: The temperature to pre-heat the hotend to.
cs_CZ: Teplota pro předehřátí hotendu.

[ctx: @tooltip of pre-heat]
en: Heat the hotend in advance before printing. You can continue adjusting your print while it is heating, and you won't have to wait for the hotend to heat up when you're ready to print.
cs_CZ: Před tiskem zahřejte hotend předem. Můžete pokračovat v úpravách tisku, zatímco se zahřívá, a nemusíte čekat na zahřátí hotendu, až budete připraveni k tisku.

[ctx: @tooltip]
en: The colour of the material in this extruder.
cs_CZ: Barva materiálu v tomto extruderu.

[ctx: @tooltip]
en: The material in this extruder.
cs_CZ: Materiál v tomto extruderu.

[ctx: @tooltip]
en: The nozzle inserted in this extruder.
cs_CZ: Vložená trysky v tomto extruderu.

[ctx: @title:window]
en: Open project file
cs_CZ: Otevřít soubor s projektem

[ctx: @text:window]
en: This is a Cura project file. Would you like to open it as a project or import the models from it?
cs_CZ: Toto je soubor projektu Cura. Chcete jej otevřít jako projekt nebo importovat z něj modely?

[ctx: @text:window]
en: Remember my choice
cs_CZ: Pamatuj si moji volbu

[ctx: @action:button]
en: Open as project
cs_CZ: Otevřít jako projekt

[ctx: @action:button]
en: Import models
cs_CZ: Importovat modely

[ctx: @title:window]
en: Save Project
cs_CZ: Uložit projekt

[ctx: @action:label]
en: %1 & material
cs_CZ: %1 & materiál

[ctx: @action:label]
en: Material
cs_CZ: Materiál

[ctx: @action:label]
en: Don't show project summary on save again
cs_CZ: Nezobrazovat souhrn projektu při uložení znovu

[ctx: @action:button]
en: Save
cs_CZ: Uložit

[ctx: @title:window]
en: Open file(s)
cs_CZ: Otevřít soubor(y)

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more project file(s) within the files you have selected. You can open only one project file at a time. We suggest to only import models from those files. Would you like to proceed?
cs_CZ: Ve vybraných souborech jsme našli jeden nebo více projektových souborů. Naraz můžete otevřít pouze jeden soubor projektu. Doporučujeme importovat pouze modely z těchto souborů. Chtěli byste pokračovat?

[ctx: @action:button]
en: Import all as models
cs_CZ: Importovat vše jako modely

[ctx: @title:window The argument is the application name.]
en: About %1
cs_CZ: O %1

[ctx: @label]
en: version: %1
cs_CZ: verze: %1

[ctx: @label]
en: End-to-end solution for fused filament 3D printing.
cs_CZ: Komplexní řešení pro 3D tisk z taveného filamentu.

[ctx: @info:credit]
en: Cura is developed by Ultimaker B.V. in cooperation with the community.
    Cura proudly uses the following open source projects:
cs_CZ: Cura vyvíjí Ultimaker B.V. ve spolupráci s komunitou.
    Cura hrdě používá následující open source projekty:

[ctx: @label]
en: Graphical user interface
cs_CZ: Grafické uživatelské prostředí

[ctx: @label]
en: Application framework
cs_CZ: Aplikační framework

[ctx: @label]
en: G-code generator
cs_CZ: Generátor G kódu

[ctx: @label]
en: Interprocess communication library
cs_CZ: Meziprocesní komunikační knihovna

[ctx: @label]
en: Programming language
cs_CZ: Programovací jazyk

[ctx: @label]
en: GUI framework bindings
cs_CZ: Propojení GUI frameworku

[ctx: @label]
en: C/C++ Binding library
cs_CZ: Binding knihovna C/C++

[ctx: @label]
en: Data interchange format
cs_CZ: Formát výměny dat

[ctx: @label]
en: Support library for scientific computing
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro vědecké výpočty

[ctx: @label]
en: Support library for faster math
cs_CZ: Podpůrný knihovna pro rychlejší matematické výpočty

[ctx: @label]
en: Support library for handling STL files
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro práci se soubory STL

[ctx: @label]
en: Support library for handling triangular meshes
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro manipulaci s trojúhelníkovými sítěmi

[ctx: @label]
en: Support library for handling 3MF files
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro manipulaci s 3MF soubory

[ctx: @label]
en: Support library for file metadata and streaming
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro metadata souborů a streaming

[ctx: @label]
en: Serial communication library
cs_CZ: Knihovna pro sériovou komunikaci

[ctx: @label]
en: ZeroConf discovery library
cs_CZ: Knihovna ZeroConf discovery

[ctx: @label]
en: Polygon clipping library
cs_CZ: Knihovna pro výstřižky z mnohoúhelníků

[ctx: @label]
en: Python bindings for Clipper
cs_CZ: Propojení Clipper s jazykem Python

[ctx: @Label]
en: Static type checker for Python
cs_CZ: Kontrola statických typů pro Python

[ctx: @Label]
en: Root Certificates for validating SSL trustworthiness
cs_CZ: Základní certifikáty pro validaci důvěryhodnosti SSL

[ctx: @Label]
en: Python Error tracking library
cs_CZ: Chyba v Python trackovací knihovně

[ctx: @label]
en: Polygon packing library, developed by Prusa Research
cs_CZ: Knihovna pro plošnou optimalizaci vyvinutá Prusa Research

[ctx: @label]
en: Python bindings for libnest2d
cs_CZ: Propojení libnest2d s jazykem Python

[ctx: @label]
en: Support library for system keyring access
cs_CZ: Podpůrná knihovna pro přístup k systémové klíčence

[ctx: @label]
en: Python extensions for Microsoft Windows
cs_CZ: Python rozšíření pro Microsoft Windows

[ctx: @label]
en: SVG icons
cs_CZ: Ikony SVG

[ctx: @title:window]
en: Discard or Keep changes
cs_CZ: Smazat nebo nechat změny

[ctx: @text:window, %1 is a profile name]
en: You have customized some profile settings. Would you like to Keep these changed settings after switching profiles? Alternatively, you can discard the changes to load the defaults from '%1'.
cs_CZ: Upravili jste některá nastavení profilu. Chcete tato nastavení zachovat i po přepnutí profilů? V opačném případě můžete změny zahodit a načíst výchozí hodnoty z '%1'.

[ctx: @title:column]
en: Profile settings
cs_CZ: Nastavení profilu

[ctx: @title:column]
en: Current changes
cs_CZ: Aktuální změny

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always ask me this
cs_CZ: Vždy se zeptat

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Discard and never ask again
cs_CZ: Smazat a už se nikdy neptat

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Keep and never ask again
cs_CZ: Nechat a už se nikdy neptat

[ctx: @action:button]
en: Discard changes
cs_CZ: Smazat změny

[ctx: @action:button]
en: Keep changes
cs_CZ: Zanechat změny

[ctx: @label]
en: No items to select from
cs_CZ: Není z čeho vybírat

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Open File(s)...
cs_CZ: Otevřít soubor(y)...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Open &Recent
cs_CZ: Otevřít &Poslední

[ctx: @action:inmenu]
en: Visible Settings
cs_CZ: Viditelná nastavení

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse All Categories
cs_CZ: Sbalit všechny kategorie

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Setting Visibility...
cs_CZ: Spravovat nastavení viditelnosti ...

[ctx: @title:menu]
en: &Material
cs_CZ: &Materiál

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Active Extruder
cs_CZ: Nastavit jako aktivní extruder

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Extruder
cs_CZ: Povolit extuder

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Extruder
cs_CZ: Zakázat Extruder

[ctx: @label:category menu label]
en: Material
cs_CZ: Materiál

[ctx: @label:category menu label]
en: Favorites
cs_CZ: Oblíbené

[ctx: @label:category menu label]
en: Generic
cs_CZ: Obecné

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Help
cs_CZ: Po&moc

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &File
cs_CZ: &Soubor

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Save Project...
cs_CZ: &Uložit projekt...

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: &Export...
cs_CZ: &Exportovat...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Export Selection...
cs_CZ: Výběr exportu...

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: P&references
cs_CZ: P&reference

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &Edit
cs_CZ: Upr&avit

[ctx: @title:menu menubar:settings]
en: &Printer
cs_CZ: &Tiskárna

[ctx: @label:category menu label]
en: Network enabled printers
cs_CZ: Tiskárny s povolenou sítí

[ctx: @label:category menu label]
en: Local printers
cs_CZ: Lokální tiskárny

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: E&xtensions
cs_CZ: D&oplňky

[ctx: @header]
en: Configurations
cs_CZ: Konfigurace

[ctx: @label]
en: Loading available configurations from the printer...
cs_CZ: Načítání dostupných konfigurací z tiskárny ...

[ctx: @label]
en: The configurations are not available because the printer is disconnected.
cs_CZ: Konfigurace nejsou k dispozici, protože je tiskárna odpojena.

[ctx: @label]
en: This configuration is not available because %1 is not recognized. Please visit %2 to download the correct material profile.
cs_CZ: Tato konfigurace není k dispozici, protože %1 nebyl rozpoznán. Navštivte prosím %2 a stáhněte si správný materiálový profil.

[ctx: @label]
en: Marketplace
cs_CZ: Obchod

[ctx: @tooltip]
en: The configuration of this extruder is not allowed, and prohibits slicing.
cs_CZ: Konfigurace tohoto extruderu není dovolena a znemožňuje slicování.

[ctx: @tooltip]
en: There are no profiles matching the configuration of this extruder.
cs_CZ: Neexistují žádné profily odpovídající nastavení tohoto extruderu.

[ctx: @label]
en: Select configuration
cs_CZ: Vybrat konfiguraci

[ctx: @label]
en: Configurations
cs_CZ: Konfigurace

[ctx: @header]
en: Custom
cs_CZ: Vlastní

[ctx: @label]
en: Printer
cs_CZ: Tiskárna

[ctx: @label]
en: Enabled
cs_CZ: Povoleno

[ctx: @label]
en: Material
cs_CZ: Materiál

[ctx: @label]
en: Use glue for better adhesion with this material combination.
cs_CZ: S touto kombinací materiálu pro lepší adhezi použijte lepidlo.

[ctx: @label]
en: Print Selected Model With: | Print Selected Models With:
cs_CZ[0]: Tisknout vybraný model pomocí:
cs_CZ[1]: Tisknout vybrané modely pomocí:
cs_CZ[2]: Tisknout vybrané modely pomocí:

[ctx: @title:window]
en: Multiply Selected Model | Multiply Selected Models
cs_CZ[0]: Násobit vybraný model
cs_CZ[1]: Násobit vybrané modele
cs_CZ[2]: Násobit vybrané modele

[ctx: @label]
en: Number of Copies
cs_CZ: Počet kopií

[ctx: @title:menu menubar:file]
en: Save Project...
cs_CZ: Uložit projekt...

[ctx: @title:menu menubar:toplevel]
en: &View
cs_CZ: Po&hled

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: &Camera position
cs_CZ: Pozice &kamery

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Camera view
cs_CZ: Pohled kamery

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Perspective
cs_CZ: Perspektiva

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Orthographic
cs_CZ: Ortografický

[ctx: @label]
en: View type
cs_CZ: Typ pohledu

[ctx: @label]
en: Sign in to the Ultimaker platform
cs_CZ: Přihlásit se do platformy Ultimaker

[ctx: @text]
en: - Add material profiles and plug-ins from the Marketplace
    - Back-up and sync your material profiles and plug-ins
    - Share ideas and get help from 48,000+ users in the Ultimaker community
cs_CZ: - Přidejte materiálnové profily and moduly z Obchodu
    - Zálohujte a synchronizujte vaše materiálové profily and moduly
    - Sdílejte nápady a získejte pomoc od více než 48 000 uživatelů v Ultimaker komunitě

[ctx: @button]
en: Create a free Ultimaker account
cs_CZ: Vytvořit účet Ultimaker zdarma

[ctx: @action:button]
en: Sign in
cs_CZ: Přihlásit se

[ctx: @label The argument is a timestamp]
en: Last update: %1
cs_CZ: Poslední aktualizace: %1

[ctx: @button]
en: Sign Out
cs_CZ: Odhlásit se

[ctx: @label]
en: Checking...
cs_CZ: Kontroluji...

[ctx: @label]
en: Account synced
cs_CZ: Účet byl synchronizován

[ctx: @label]
en: Something went wrong...
cs_CZ: Nastala chyba...

[ctx: @button]
en: Install pending updates
cs_CZ: Nainstalujte čekající aktualizace

[ctx: @button]
en: Check for account updates
cs_CZ: Zkontrolovat aktualizace pro účet

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Slicing...
cs_CZ: Slicuji...

[ctx: @label:PrintjobStatus]
en: Unable to slice
cs_CZ: Nelze slicovat

[ctx: @button]
en: Processing
cs_CZ: Zpracovává se

[ctx: @button]
en: Slice
cs_CZ: Slicovat

[ctx: @label]
en: Start the slicing process
cs_CZ: Začít proces slicování

[ctx: @button]
en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

[ctx: @label]
en: Time estimation
cs_CZ: Odhad času

[ctx: @label]
en: Material estimation
cs_CZ: Odhad materiálu

[ctx: @label]
en: No time estimation available
cs_CZ: Žádný odhad času není dostupný

[ctx: @label]
en: No cost estimation available
cs_CZ: Žádná cena není dostupná

[ctx: @button]
en: Preview
cs_CZ: Náhled

[ctx: @label]
en: This package will be installed after restarting.
cs_CZ: Tento balíček bude nainstalován po restartování.

[ctx: @title:tab]
en: General
cs_CZ: Obecné

[ctx: @title:tab]
en: Settings
cs_CZ: Nastavení

[ctx: @title:tab]
en: Printers
cs_CZ: Tiskárny

[ctx: @title:tab]
en: Materials
cs_CZ: Materiály

[ctx: @title:tab]
en: Profiles
cs_CZ: Profily

[ctx: @title:window %1 is the application name]
en: Closing %1
cs_CZ: Zavírám %1

[ctx: @label %1 is the application name]
en: Are you sure you want to exit %1?
cs_CZ: Doopravdy chcete zavřít %1?

[ctx: @window:title]
en: Install Package
cs_CZ: Nainstalovat balíček

[ctx: @title:window]
en: Open File(s)
cs_CZ: Otevřít Soubor(y)

[ctx: @text:window]
en: We have found one or more G-Code files within the files you have selected. You can only open one G-Code file at a time. If you want to open a G-Code file, please just select only one.
cs_CZ: Ve vybraných souborech jsme našli jeden nebo více souborů G-kódu. Naraz můžete otevřít pouze jeden soubor G-kódu. Pokud chcete otevřít soubor G-Code, vyberte pouze jeden.

[ctx: @title:window]
en: Add Printer
cs_CZ: Přidat tiskárnu

[ctx: @title:window]
en: What's New
cs_CZ: Co je nového

[ctx: @label:Should be short]
en: On
cs_CZ: Zap

[ctx: @label:Should be short]
en: Off
cs_CZ: Vyp

[ctx: @label]
en: Experimental
cs_CZ: Experimentální

[ctx: @label]
en: Print settings
cs_CZ: Nastavení tisku

[ctx: @label shown when we load a Gcode file]
en: Print setup disabled. G-code file can not be modified.
cs_CZ: Nastavení tisku zakázáno. Soubor G-kódu nelze změnit.

[ctx: @button]
en: Recommended
cs_CZ: Doporučeno

[ctx: @button]
en: Custom
cs_CZ: Vlastní

[ctx: @label %1 is filled in with the type of a profile. %2 is filled with a list of numbers (eg '1' or '1, 2')]
en: There is no %1 profile for the configuration in extruder %2. The default intent will be used instead | There is no %1 profile for the configurations in extruders %2. The default intent will be used instead
cs_CZ[0]: Neexistuje žádný profil %1 pro konfiguraci v extruderu %2. Místo toho bude použit výchozí záměr
cs_CZ[1]: Neexistuje žádný profil %1 pro konfigurace v extruderu %2. Místo toho bude použit výchozí záměr
cs_CZ[2]: Neexistuje žádný profil %1 pro konfigurace v extruderu %2. Místo toho bude použit výchozí záměr

[ctx: @label]
en: Gradual infill
cs_CZ: Postupná výplň

[ctx: @label]
en: Gradual infill will gradually increase the amount of infill towards the top.
cs_CZ: Postupná výplň postupně zvyšuje množství výplně směrem nahoru.

[ctx: @label]
en: Support
cs_CZ: Podpora

[ctx: @label]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
cs_CZ: Vytvořte struktury pro podporu částí modelu, které mají přesahy. Bez těchto struktur by se takové části během tisku zhroutily.

[ctx: @label]
en: Profiles
cs_CZ: Profily

[ctx: @tooltip]
en: You have modified some profile settings. If you want to change these go to custom mode.
cs_CZ: Upravili jste některá nastavení profilu. Pokud je chcete změnit, přejděte do uživatelského režimu.

[ctx: @label]
en: Adhesion
cs_CZ: Adheze

[ctx: @label]
en: Enable printing a brim or raft. This will add a flat area around or under your object which is easy to cut off afterwards.
cs_CZ: Umožňuje tisk okraje nebo voru. Tímto způsobem se kolem nebo pod objekt přidá plochá oblast, kterou lze snadno odříznout.

[ctx: @label:header]
en: Custom profiles
cs_CZ: Vlastní profily

[ctx: @action:button]
en: Discard current changes
cs_CZ: Zrušit aktuální změny

[ctx: @label]
en: Profile
cs_CZ: Profil

[ctx: @tooltip]
en: Some setting/override values are different from the values stored in the profile.
    
    Click to open the profile manager.
cs_CZ: Některé hodnoty nastavení / přepsání se liší od hodnot uložených v profilu.
    
    Klepnutím otevřete správce profilů.

[ctx: @title:column]
en: Setting
cs_CZ: Nastavení

[ctx: @title:column]
en: Profile
cs_CZ: Profil

[ctx: @title:column]
en: Current
cs_CZ: Aktuální

[ctx: @title:column Unit of measurement]
en: Unit
cs_CZ: Jednotka

[ctx: @title:window]
en: Rename
cs_CZ: Přejmenovat

[ctx: @info]
en: Please provide a new name.
cs_CZ: Prosím uveďte nové jméno.

[ctx: @item:tooltip]
en: This setting has been hidden by the active machine and will not be visible.
cs_CZ: Toto nastavení bylo skryto aktivním zařízením a nebude viditelné.

[ctx: @item:tooltip %1 is list of setting names]
en: This setting has been hidden by the value of %1. Change the value of that setting to make this setting visible. | This setting has been hidden by the values of %1. Change the values of those settings to make this setting visible.
cs_CZ[0]: Toto nastavení bylo skryto hodnotou nastavení %1. Změňte hodnotu toho nastavení, aby bylo toto znovu viditelné.
cs_CZ[1]: Toto nastavení bylo skryto hodnotami nastavení %1. Změňte hodnoty těch nastavení, aby bylo toto znovu viditelné.
cs_CZ[2]: Toto nastavení bylo skryto hodnotami nastavení %1. Změňte hodnoty těch nastavení, aby bylo toto znovu viditelné.

[ctx: @title:tab]
en: Setting Visibility
cs_CZ: Nastavení zobrazení

[ctx: @action:button]
en: Defaults
cs_CZ: Výchozí

[ctx: @label:textbox]
en: Check all
cs_CZ: Zkontrolovat vše

[ctx: @action:button]
en: Add New
cs_CZ: Přidat

[ctx: @action:button]
en: Activate
cs_CZ: Aktivovat

[ctx: @action:button]
en: Rename
cs_CZ: Přejmenovat

[ctx: @title:window]
en: Confirm Diameter Change
cs_CZ: Potvrdit změnu průměru

[ctx: @label (%1 is a number)]
en: The new filament diameter is set to %1 mm, which is not compatible with the current extruder. Do you wish to continue?
cs_CZ: Nový průměr vlákna je nastaven na %1 mm, což není kompatibilní s aktuálním extrudérem. Přejete si pokračovat?

[ctx: @label]
en: Display Name
cs_CZ: Jméno

[ctx: @label]
en: Brand
cs_CZ: Značka

[ctx: @label]
en: Material Type
cs_CZ: Typ materiálu

[ctx: @label]
en: Color
cs_CZ: Barva

[ctx: @title]
en: Material color picker
cs_CZ: Volba barvy materiálu

[ctx: @label]
en: Properties
cs_CZ: Vlastnosti

[ctx: @label]
en: Density
cs_CZ: Husttoa

[ctx: @label]
en: Diameter
cs_CZ: Průměr

[ctx: @label]
en: Filament Cost
cs_CZ: Cena filamentu

[ctx: @label]
en: Filament weight
cs_CZ: Váha filamentu

[ctx: @label]
en: Filament length
cs_CZ: Délka filamentu

[ctx: @label]
en: Cost per Meter
cs_CZ: Cena za metr

[ctx: @label]
en: This material is linked to %1 and shares some of its properties.
cs_CZ: Tento materiál je propojen s %1 a sdílí některé jeho vlastnosti.

[ctx: @label]
en: Unlink Material
cs_CZ: Zrušit propojení s materiálem

[ctx: @label]
en: Description
cs_CZ: Popis

[ctx: @label]
en: Adhesion Information
cs_CZ: Informace o adhezi

[ctx: @title]
en: Information
cs_CZ: Informace

[ctx: @title:window]
en: Sync materials with printers
cs_CZ: Synchronizovat materiály s tiskárnami

[ctx: @title:header]
en: Sync materials with printers
cs_CZ: Synchronizovat materiály s tiskárnami

[ctx: @text]
en: Following a few simple steps, you will be able to synchronize all your material profiles with your printers.
cs_CZ: Následováním několika jednoduchých kroků budete moci synchronizovat všechny vaše materiálové profily s vašimi tiskárnami.

[ctx: @button]
en: Why do I need to sync material profiles?
cs_CZ: K čemu je dobrá synchronizace materiálových profilů?

[ctx: @button]
en: Start
cs_CZ: Začít

[ctx: @title:header]
en: Sign in
cs_CZ: Přihlásit se

[ctx: @text]
en: To automatically sync the material profiles with all your printers connected to Digital Factory you need to be signed in in Cura.
cs_CZ: Pro automatickou synchronizaci materiálových profilů se všemi vašimi tiskárnami připojenými k Digital Factory musíte být přihlášení v Cuře.

[ctx: @button]
en: Sync materials with USB
cs_CZ: Synchronizovat materiály pomocí USB

[ctx: @title:header]
en: The following printers will receive the new material profiles:
cs_CZ: Následující tiskárny získají nové materiálové profily:

[ctx: @title:header]
en: Something went wrong when sending the materials to the printers.
cs_CZ: Při odesílání materiálů do tiskáren se něco nepodařilo.

[ctx: @title:header]
en: Material profiles successfully synced with the following printers:
cs_CZ: Materiálové profily byly úspěšně synchronizovány s následujícími tiskárnami:

[ctx: @button]
en: Troubleshooting
cs_CZ: Podpora při problémech

[ctx: @text Asking the user whether printers are missing in a list.]
en: Printers missing?
cs_CZ: Chybí tiskárny?

[ctx: @text]
en: Make sure all your printers are turned ON and connected to Digital Factory.
cs_CZ: Ujistěte se, že jsou všechny vaše tiskárny zapnuté a připojené k Digital Factory.

[ctx: @button]
en: Refresh List
cs_CZ: Obnovit seznam

[ctx: @button]
en: Try again
cs_CZ: Zkusit znovu

[ctx: @button]
en: Done
cs_CZ: Hotovo

[ctx: @button]
en: Sync
cs_CZ: Synchronizovat

[ctx: @button]
en: Syncing
cs_CZ: Synchronizuji

[ctx: @title:header]
en: No printers found
cs_CZ: Nenalezeny žádné tiskárny

[ctx: @text]
en: It seems like you don't have any compatible printers connected to Digital Factory. Make sure your printer is connected and it's running the latest firmware.
cs_CZ: Zdá se, že nemáte žádné kompatibilní tiskárny připojené k Digital Factory. Ujistěte se, že je vaše tiskárna připojena a používá nejnovější firmware.

[ctx: @button]
en: Learn how to connect your printer to Digital Factory
cs_CZ: Zjistěte, jak připojit vaši tiskárnu k Digital Factory

[ctx: @button]
en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

[ctx: @title:header]
en: Sync material profiles via USB
cs_CZ: Synchronizovat materiálové profily přes USB

[ctx: @text In the UI this is followed by a list of steps the user needs to take.]
en: Follow the following steps to load the new material profiles to your printer.
cs_CZ: Následujte tyto kroky, abyste nahráli nové materiálové profily do vaší tiskárny.

[ctx: @text]
en: Click the export material archive button.
cs_CZ: Klikněte na tlačítko "Exportovat archiv s materiálem".

[ctx: @text]
en: Save the .umm file on a USB stick.
cs_CZ: Uložte soubor .umm na USB úložiště.

[ctx: @text]
en: Insert the USB stick into your printer and launch the procedure to load new material profiles.
cs_CZ: Připojte USB úložiště k vaší tiskárně a spusťte proceduru pro nahrání nových materiálových profilů.

[ctx: @button]
en: How to load new material profiles to my printer
cs_CZ: Jak nahrát nové materiálové profily do mé tiskárny

[ctx: @button]
en: Back
cs_CZ: Zpět

[ctx: @button]
en: Export material archive
cs_CZ: Exportovat archiv s materiálem

[ctx: @title:window]
en: Export All Materials
cs_CZ: Exportovat všechny materiály

[ctx: @label]
en: Materials compatible with active printer:
cs_CZ: Materiály kompatibilní s aktivní tiskárnou:

[ctx: @action:button]
en: Create new
cs_CZ: Vytvořit nový

[ctx: @action:button]
en: Sync with Printers
cs_CZ: Synchronizovat s tiskárnami

[ctx: @action:button]
en: Duplicate
cs_CZ: Duplikovat

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
cs_CZ: Potvrdit odstranění

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
cs_CZ: Doopravdy chcete odstranit %1? Toto nelze vrátit zpět!

[ctx: @title:window]
en: Import Material
cs_CZ: Importovat materiál

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully imported material <filename>%1</filename>
cs_CZ: Úspěšně importován materiál <filename>%1</filename>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not import material <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
cs_CZ: Nelze importovat materiál <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @title:window]
en: Export Material
cs_CZ: Exportovat materiál

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> and <message>!]
en: Failed to export material to <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
cs_CZ: Neúspěch při exportu materiálu do <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Successfully exported material to <filename>%1</filename>
cs_CZ: Úspěšné exportování materiálu do <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Profiles compatible with active printer:
cs_CZ: Profily kompatibilní s aktivní tiskárnou:

[ctx: @action:tooltip]
en: Create new profile from current settings/overrides
cs_CZ: Vytvořit nový profil z aktuálních nastavení/přepsání

[ctx: @action:label]
en: Some settings from current profile were overwritten.
cs_CZ: Některá nastavení z aktuálního profilu byla přepsána.

[ctx: @action:button]
en: Update profile.
cs_CZ: Aktualizovat profil.

[ctx: @action:tooltip]
en: Update profile with current settings/overrides
cs_CZ: Aktualizovat profil s aktuálními nastaveními/přepsáními

[ctx: @action:label]
en: This profile uses the defaults specified by the printer, so it has no settings/overrides in the list below.
cs_CZ: Tento profil používá výchozí nastavení zadaná tiskárnou, takže nemá žádná nastavení / přepíše v níže uvedeném seznamu.

[ctx: @action:label]
en: Your current settings match the selected profile.
cs_CZ: Vaše aktuální nastavení odpovídá vybranému profilu.

[ctx: @title:tab]
en: Global Settings
cs_CZ: Globální nastavení

[ctx: @title:window]
en: Create Profile
cs_CZ: Vytvořit profil

[ctx: @info]
en: Please provide a name for this profile.
cs_CZ: Prosím uveďte jméno pro tento profil.

[ctx: @title:window]
en: Export Profile
cs_CZ: Exportovat profil

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Profile
cs_CZ: Duplikovat profil

[ctx: @title:window]
en: Rename Profile
cs_CZ: Přejmenovat profil

[ctx: @title:window]
en: Import Profile
cs_CZ: Importovat profil

[ctx: @label]
en: Interface
cs_CZ: Rozhranní

[ctx: @heading]
en: -- incomplete --
cs_CZ: -- nekompletní --

[ctx: @label]
en: Currency:
cs_CZ: Měna:

[ctx: @label: Please keep the asterix, it's to indicate that a restart is needed.]
en: Theme*:
cs_CZ: Styl*:

[ctx: @info:tooltip]
en: Slice automatically when changing settings.
cs_CZ: Slicovat automaticky při změně nastavení.

[ctx: @option:check]
en: Slice automatically
cs_CZ: Slicovat automaticky

[ctx: @label]
en: *You will need to restart the application for these changes to have effect.
cs_CZ: *Aby se tyto změny projevily, budete muset aplikaci restartovat.

[ctx: @label]
en: Viewport behavior
cs_CZ: Chování výřezu

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight unsupported areas of the model in red. Without support these areas will not print properly.
cs_CZ: Zvýraznit červeně místa modelu bez podpor. Bez podpor tyto místa nebudou správně vytisknuta.

[ctx: @option:check]
en: Display overhang
cs_CZ: Zobrazit převis

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight missing or extraneous surfaces of the model using warning signs. The toolpaths will often be missing parts of the intended geometry.
cs_CZ: Zvýraznit chybějící nebo vedlejší povrchy modelu pomocí varovných značek. Dráhám nástrojů budou často chybět části zamýšlené geometrie.

[ctx: @option:check]
en: Display model errors
cs_CZ: Zobrazovat chyby modelu

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves the camera so the model is in the center of the view when a model is selected
cs_CZ: Při výběru modelu pohybuje kamerou tak, aby byl model ve středu pohledu

[ctx: @action:button]
en: Center camera when item is selected
cs_CZ: Vycentrovat kameru pokud je vybrána položka

[ctx: @info:tooltip]
en: Should the default zoom behavior of cura be inverted?
cs_CZ: Mělo by být výchozí chování přiblížení u cury invertováno?

[ctx: @action:button]
en: Invert the direction of camera zoom.
cs_CZ: Obrátit směr přibližování kamery.

[ctx: @info:tooltip]
en: Should zooming move in the direction of the mouse?
cs_CZ: Mělo by se přibližování pohybovat ve směru myši?

[ctx: @info:tooltip]
en: Zooming towards the mouse is not supported in the orthographic perspective.
cs_CZ: V pravoúhlé perspektivě není podporováno přiblížení směrem k myši.

[ctx: @action:button]
en: Zoom toward mouse direction
cs_CZ: Přiblížit směrem k směru myši

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved so that they no longer intersect?
cs_CZ: Měly by se modely na platformě pohybovat tak, aby se již neprotínaly?

[ctx: @option:check]
en: Ensure models are kept apart
cs_CZ: Zajistěte, aby modely byly odděleny

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models on the platform be moved down to touch the build plate?
cs_CZ: Měly by být modely na platformě posunuty dolů tak, aby se dotýkaly podložky?

[ctx: @option:check]
en: Automatically drop models to the build plate
cs_CZ: Automaticky přetáhnout modely na podložku

[ctx: @info:tooltip]
en: Show caution message in g-code reader.
cs_CZ: Zobrazte v čtečce g-kódu varovnou zprávu.

[ctx: @option:check]
en: Caution message in g-code reader
cs_CZ: Upozornění ve čtečce G-kódu

[ctx: @info:tooltip]
en: Should layer be forced into compatibility mode?
cs_CZ: Měla by být vrstva vynucena do režimu kompatibility?

[ctx: @option:check]
en: Force layer view compatibility mode (restart required)
cs_CZ: Vynutit režim kompatibility zobrazení vrstev (vyžaduje restart)

[ctx: @info:tooltip]
en: Should Cura open at the location it was closed?
cs_CZ: Měla by se Cura otevřít v místě, kde byla uzavřena?

[ctx: @option:check]
en: Restore window position on start
cs_CZ: Při zapnutí obnovit pozici okna

[ctx: @info:tooltip]
en: What type of camera rendering should be used?
cs_CZ: Jaký typ kamery by se měl použít?

[ctx: @window:text]
en: Camera rendering:
cs_CZ: Vykreslování kamery:

en: Perspective
cs_CZ: Perspektiva

en: Orthographic
cs_CZ: Ortografický

[ctx: @label]
en: Opening and saving files
cs_CZ: Otevírám a ukládám soubory

[ctx: @info:tooltip]
en: Should opening files from the desktop or external applications open in the same instance of Cura?
cs_CZ: Měli by se soubory z plochy, nebo externích aplikací otevírat ve stejné instanci Cury?

[ctx: @option:check]
en: Use a single instance of Cura
cs_CZ: Používat pouze jednu instanci programu Cura

[ctx: @info:tooltip]
en: Should the build plate be cleared before loading a new model in the single instance of Cura?
cs_CZ: Má být podložka vyčištěna před načtením nového modelu v jediné instanci Cury?

[ctx: @option:check]
en: Clear buildplate before loading model into the single instance
cs_CZ: Vyčistit podložku před načtením modelu do jediné instance

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be scaled to the build volume if they are too large?
cs_CZ: Měly by být modely upraveny na velikost podložky, pokud jsou příliš velké?

[ctx: @option:check]
en: Scale large models
cs_CZ: Škálovat velké modely

[ctx: @info:tooltip]
en: An model may appear extremely small if its unit is for example in meters rather than millimeters. Should these models be scaled up?
cs_CZ: Model se může jevit velmi malý, pokud je jeho jednotka například v metrech, nikoli v milimetrech. Měly by být tyto modely škálovány?

[ctx: @option:check]
en: Scale extremely small models
cs_CZ: Škálovat extrémně malé modely

[ctx: @info:tooltip]
en: Should models be selected after they are loaded?
cs_CZ: Měly by být modely vybrány po načtení?

[ctx: @option:check]
en: Select models when loaded
cs_CZ: Vybrat modely po načtení

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a prefix based on the printer name be added to the print job name automatically?
cs_CZ: Je třeba k názvu tiskové úlohy přidat předponu založenou na názvu tiskárny automaticky?

[ctx: @option:check]
en: Add machine prefix to job name
cs_CZ: Přidat předponu zařízení před název úlohy

[ctx: @info:tooltip]
en: Should a summary be shown when saving a project file?
cs_CZ: Mělo by se při ukládání souboru projektu zobrazit souhrn?

[ctx: @option:check]
en: Show summary dialog when saving project
cs_CZ: Zobrazit souhrnný dialog při ukládání projektu

[ctx: @info:tooltip]
en: Default behavior when opening a project file
cs_CZ: Výchozí chování při otevírání souboru

[ctx: @window:text]
en: Default behavior when opening a project file:
cs_CZ: Výchozí chování při otevření souboru s projektem:

[ctx: @option:openProject]
en: Always ask me this
cs_CZ: Vždy se zeptat

[ctx: @option:openProject]
en: Always open as a project
cs_CZ: Vždy otevírat jako projekt

[ctx: @option:openProject]
en: Always import models
cs_CZ: Vždy importovat modely

[ctx: @info:tooltip]
en: When you have made changes to a profile and switched to a different one, a dialog will be shown asking whether you want to keep your modifications or not, or you can choose a default behaviour and never show that dialog again.
cs_CZ: Pokud jste provedli změny v profilu a přepnuli na jiný, zobrazí se dialogové okno s dotazem, zda si přejete zachovat své modifikace nebo ne, nebo si můžete zvolit výchozí chování a už nikdy toto dialogové okno nezobrazovat.

[ctx: @window:text]
en: Default behavior for changed setting values when switching to a different profile:
cs_CZ: Výchozí chování pro změněné hodnoty nastavení při přepnutí na jiný profil:

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always discard changed settings
cs_CZ: Vždy smazat změněné nastavení

[ctx: @option:discardOrKeep]
en: Always transfer changed settings to new profile
cs_CZ: Vždy přesunout nastavení do nového profilu

[ctx: @label]
en: Privacy
cs_CZ: Soukromí

[ctx: @info:tooltip]
en: Should anonymous data about your print be sent to Ultimaker? Note, no models, IP addresses or other personally identifiable information is sent or stored.
cs_CZ: Měla by být anonymní data o vašem tisku zaslána společnosti Ultimaker? Upozorňujeme, že nejsou odesílány ani ukládány žádné modely, adresy IP ani jiné osobní údaje.

[ctx: @option:check]
en: Send (anonymous) print information
cs_CZ: Posílat (anonymní) informace o tisku

[ctx: @label]
en: Updates
cs_CZ: Aktualizace

[ctx: @info:tooltip]
en: Should Cura check for updates when the program is started?
cs_CZ: Měla by Cura zkontrolovat aktualizace při spuštění programu?

[ctx: @option:check]
en: Check for updates on start
cs_CZ: Zkontrolovat aktualizace při zapnutí

[ctx: @info:tooltip]
en: When checking for updates, only check for stable releases.
cs_CZ: Při kontrole aktualizací kontrolovat pouze stabilní vydání.

[ctx: @option:radio]
en: Stable releases only
cs_CZ: Pouze stabilní vydání

[ctx: @info:tooltip]
en: When checking for updates, check for both stable and for beta releases.
cs_CZ: Při kontrole aktualizací kontrolovat stabilní i beta vydání.

[ctx: @option:radio]
en: Stable and Beta releases
cs_CZ: Stabilní a beta vydání

[ctx: @info:tooltip]
en: Should an automatic check for new plugins be done every time Cura is started? It is highly recommended that you do not disable this!
cs_CZ: Mají být při každém startu Cury automaticky kontrolovány nové moduly? Důrazně doporučujeme tuto možnost nevypínat!

[ctx: @option:check]
en: Get notifications for plugin updates
cs_CZ: Získávat oznámení o aktualizacích modulů

[ctx: @label]
en: Add printer by IP address
cs_CZ: Přidat tiskárnu podle IP adresy

[ctx: @text]
en: Enter your printer's IP address.
cs_CZ: Zadejte IP adresu vaší tiskárny.

[ctx: @button]
en: Add
cs_CZ: Přidat

[ctx: @label]
en: Could not connect to device.
cs_CZ: Nelze se připojit k zařízení.

[ctx: @label]
en: Can't connect to your Ultimaker printer?
cs_CZ: Nemůžete se připojit k Vaší tiskárně Ultimaker?

[ctx: @label]
en: The printer at this address has not responded yet.
cs_CZ: Tiskárna na této adrese dosud neodpověděla.

[ctx: @label]
en: This printer cannot be added because it's an unknown printer or it's not the host of a group.
cs_CZ: Tuto tiskárnu nelze přidat, protože se jedná o neznámou tiskárnu nebo není hostitelem skupiny.

[ctx: @button]
en: Connect
cs_CZ: Připojit

[ctx: @label]
en: Release Notes
cs_CZ: Poznámky k vydání

[ctx: @label]
en: User Agreement
cs_CZ: Uživatelská dohoda

[ctx: @button]
en: Agree
cs_CZ: Přijmout

[ctx: @button]
en: Decline and close
cs_CZ: Odmítnout a zavřít

[ctx: @label]
en: What's New
cs_CZ: Co je nového

[ctx: @button]
en: Next
cs_CZ: Další

[ctx: @label]
en: Add a Cloud printer
cs_CZ: Přidat Cloudovou tiskárnu

[ctx: @label]
en: Waiting for Cloud response
cs_CZ: Čekám na odpověď od Cloudu

[ctx: @label]
en: No printers found in your account?
cs_CZ: Žádné tiskárny nenalezeny ve vašem účtě?

[ctx: @label]
en: The following printers in your account have been added in Cura:
cs_CZ: Následující tiskárny ve vašem účtě byla přidány do Cury:

[ctx: @button]
en: Add printer manually
cs_CZ: Přidat tiskárnu manuálně

[ctx: @text]
en: Add material settings and plugins from the Marketplace
cs_CZ: Přidat nastavení materiálů a moduly z Obchodu

[ctx: @text]
en: Backup and sync your material settings and plugins
cs_CZ: Zálohovat a synchronizovat nastavení materiálů a moduly

[ctx: @text]
en: Share ideas and get help from 48,000+ users in the Ultimaker Community
cs_CZ: Sdílejte nápady a získejte pomoc od více než 48 0000 uživatelů v Ultimaker komunitě

[ctx: @button]
en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

[ctx: @text]
en: Create a free Ultimaker Account
cs_CZ: Vytvořit účet Ultimaker zdarma

[ctx: @label]
en: Welcome to Ultimaker Cura
cs_CZ: Vítejte v Ultimaker Cura

[ctx: @text]
en: Please follow these steps to set up Ultimaker Cura. This will only take a few moments.
cs_CZ: Při nastavování postupujte podle těchto pokynů Ultimaker Cura. Bude to trvat jen několik okamžiků.

[ctx: @button]
en: Get started
cs_CZ: Začínáme

[ctx: @label]
en: Empty
cs_CZ: Prázdné

[ctx: @label]
en: Manufacturer
cs_CZ: Výrobce

[ctx: @label]
en: Profile author
cs_CZ: Autor profilu

[ctx: @label]
en: Printer name
cs_CZ: Název tiskárny

[ctx: @text]
en: Please name your printer
cs_CZ: Pojmenujte prosím svou tiskárnu

[ctx: @label]
en: Add a printer
cs_CZ: Přidat tiskárnu

[ctx: @label]
en: Add a networked printer
cs_CZ: Přidat síťovou tiskárnu

[ctx: @label]
en: Add a non-networked printer
cs_CZ: Přidat ne-síťovou tiskárnu

[ctx: @label]
en: There is no printer found over your network.
cs_CZ: Přes síť nebyla nalezena žádná tiskárna.

[ctx: @label]
en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

[ctx: @label]
en: Add printer by IP
cs_CZ: Přidat tiskárnu podle IP

[ctx: @label]
en: Add cloud printer
cs_CZ: Přidat cloudovou tiskárnu

[ctx: @label]
en: Troubleshooting
cs_CZ: Podpora při problémech

[ctx: @label]
en: Help us to improve Ultimaker Cura
cs_CZ: Pomožte nám zlepšovat Ultimaker Cura

[ctx: @text]
en: Ultimaker Cura collects anonymous data to improve print quality and user experience, including:
cs_CZ: Ultimaker Cura shromažďuje anonymní data za účelem zlepšení kvality tisku a uživatelského komfortu, včetně:

[ctx: @text]
en: Machine types
cs_CZ: Typy zařízení

[ctx: @text]
en: Material usage
cs_CZ: Použití materiálu

[ctx: @text]
en: Number of slices
cs_CZ: Počet sliců

[ctx: @text]
en: Print settings
cs_CZ: Nastavení tisku

[ctx: @text]
en: Data collected by Ultimaker Cura will not contain any personal information.
cs_CZ: Data shromážděná společností Ultimaker Cura nebudou obsahovat žádné osobní údaje.

[ctx: @text]
en: More information
cs_CZ: Více informací

[ctx: @label]
en: Object list
cs_CZ: Seznam objektů

[ctx: @label]
en: Is printed as support.
cs_CZ: Je tisknuto jako podpora.

[ctx: @label]
en: Other models overlapping with this model are modified.
cs_CZ: Ostatní modely překrývající se s tímto modelem jsou upraveny.

[ctx: @label]
en: Infill overlapping with this model is modified.
cs_CZ: Výplň překrývající se s tímto modelem byla modifikována.

[ctx: @label]
en: Overlaps with this model are not supported.
cs_CZ: Přesahy na tomto modelu nejsou podporovány.

[ctx: @label %1 is the number of settings it overrides.]
en: Overrides %1 setting. | Overrides %1 settings.
cs_CZ[0]: Přepíše %1 nastavení.
cs_CZ[1]: Přepíše %1 nastavení.
cs_CZ[2]: Přepíše %1 nastavení.

[ctx: @label]
en: Connected printers
cs_CZ: Připojené tiskárny

[ctx: @label]
en: Preset printers
cs_CZ: Přednastavené tiskárny

[ctx: @status]
en: The cloud printer is offline. Please check if the printer is turned on and connected to the internet.
cs_CZ: Cloudová tiskárna je offline. Prosím zkontrolujte, zda je tiskárna zapnutá a připojená k internetu.

[ctx: @status]
en: This printer is not linked to your account. Please visit the Ultimaker Digital Factory to establish a connection.
cs_CZ: Tiskárna není připojena k vašemu účtu. Prosím navštivte Ultimaker Digital Factory pro navázání spojení.

[ctx: @status]
en: The cloud connection is currently unavailable. Please sign in to connect to the cloud printer.
cs_CZ: Připojení ke cloudu není nyní dostupné. Prosím přihlašte se k připojení ke cloudové tiskárně.

[ctx: @status]
en: The cloud connection is currently unavailable. Please check your internet connection.
cs_CZ: Připojení ke cloudu není nyní dostupné. Prosím zkontrolujte si vaše internetové připojení.

[ctx: @button]
en: Add printer
cs_CZ: Přidat tiskárnu

[ctx: @button]
en: Manage printers
cs_CZ: Spravovat tiskárny

[ctx: @placeholder]
en: Search
cs_CZ: Hledat

[ctx: @text Print job name]
en: Untitled
cs_CZ: Bez názvu

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Not connected to a printer
cs_CZ: Nepřipojen k tiskárně

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printer does not accept commands
cs_CZ: Tiskárna nepřijímá příkazy

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: In maintenance. Please check the printer
cs_CZ: V údržbě. Prosím zkontrolujte tiskíárnu

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Lost connection with the printer
cs_CZ: Ztráta spojení s tiskárnou

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Printing...
cs_CZ: Tisknu...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Paused
cs_CZ: Pozastaveno

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Preparing...
cs_CZ: Připravuji...

[ctx: @label:MonitorStatus]
en: Please remove the print
cs_CZ: Prosím odstraňte výtisk

[ctx: @label]
en: Abort Print
cs_CZ: Zrušit tisk

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to abort the print?
cs_CZ: Jste si jist, že chcete zrušit tisknutí?

[ctx: @label]
en: Some hidden settings use values different from their normal calculated value.
    
    Click to make these settings visible.
cs_CZ: Některá skrytá nastavení používají hodnoty odlišné od jejich normální vypočtené hodnoty.
    
    Klepnutím toto nastavení zviditelníte.

[ctx: @label:textbox]
en: Search settings
cs_CZ: Prohledat nastavení

[ctx: @action:menu]
en: Copy value to all extruders
cs_CZ: Kopírovat hodnotu na všechny extrudery

[ctx: @action:menu]
en: Copy all changed values to all extruders
cs_CZ: Kopírovat všechny změněné hodnoty na všechny extrudery

[ctx: @action:menu]
en: Hide this setting
cs_CZ: Schovat toto nastavení

[ctx: @action:menu]
en: Don't show this setting
cs_CZ: Neukazovat toto nastavení

[ctx: @action:menu]
en: Keep this setting visible
cs_CZ: Nechat toto nastavení viditelné

[ctx: @action:menu]
en: Configure setting visibility...
cs_CZ: Konfigurovat viditelnost nastavení...

[ctx: @label]
en: This setting is not used because all the settings that it influences are overridden.
cs_CZ: Toto nastavení se nepoužívá, protože všechna nastavení, která ovlivňuje, jsou přepsána.

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affects
cs_CZ: Ovlivňuje

[ctx: @label Header for list of settings.]
en: Affected By
cs_CZ: Ovlivněno

[ctx: @label]
en: This setting is always shared between all extruders. Changing it here will change the value for all extruders.
cs_CZ: Toto nastavení je vždy sdíleno všemi extrudéry. Jeho změnou se změní hodnota všech extruderů.

[ctx: @label]
en: This setting is resolved from conflicting extruder-specific values:
cs_CZ: Toto nastavení je vyřešeno z konfliktních hodnot specifického extruder:

[ctx: @label]
en: This setting has a value that is different from the profile.
    
    Click to restore the value of the profile.
cs_CZ: Toto nastavení má jinou hodnotu než profil.
    
    Klepnutím obnovíte hodnotu profilu.

[ctx: @label]
en: This setting is normally calculated, but it currently has an absolute value set.
    
    Click to restore the calculated value.
cs_CZ: Toto nastavení se obvykle počítá, ale v současné době je nastavena absolutní hodnota.
    
    Klepnutím obnovíte vypočítanou hodnotu.

[ctx: @label]
en: Hex
cs_CZ: Hexadecimální

[ctx: @label]
en: Active print
cs_CZ: Aktivní tisk

[ctx: @label]
en: Job Name
cs_CZ: Název úlohy

[ctx: @label]
en: Printing Time
cs_CZ: Čas tisku

[ctx: @label]
en: Estimated time left
cs_CZ: Předpokládaný zbývající čas

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Online Troubleshooting
cs_CZ: Zobrazit online řešení problémů

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Full Screen
cs_CZ: Přepnout zobrazení na celou obrazovku

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
cs_CZ: Ukončit zobrazení na celou obrazovku

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Undo
cs_CZ: &Vrátit

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Redo
cs_CZ: &Znovu

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Quit
cs_CZ: &Ukončit

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: 3D View
cs_CZ: 3D Pohled

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Front View
cs_CZ: Přední pohled

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Top View
cs_CZ: Pohled seshora

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Bottom View
cs_CZ: Pohled zezdola

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Left Side View
cs_CZ: Pohled z pravé strany

[ctx: @action:inmenu menubar:view]
en: Right Side View
cs_CZ: Pohled z pravé strany

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Cura...
cs_CZ: Konfigurovat Cura...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: &Add Printer...
cs_CZ: Přidat t&iskárnu...

[ctx: @action:inmenu menubar:printer]
en: Manage Pr&inters...
cs_CZ: Spravovat &tiskárny...

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Materials...
cs_CZ: Spravovat materiály...

[ctx: @action:inmenu Marketplace is a brand name of Ultimaker's, so don't translate.]
en: Add more materials from Marketplace
cs_CZ: Přidat více materiálů z Obchodu

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Update profile with current settings/overrides
cs_CZ: &Aktualizovat profil s aktuálními nastaveními/přepsáními

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Discard current changes
cs_CZ: Smazat aktuální &změny

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: &Create profile from current settings/overrides...
cs_CZ: &Vytvořit profil z aktuálního nastavení/přepsání.

[ctx: @action:inmenu menubar:profile]
en: Manage Profiles...
cs_CZ: Spravovat profily...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Online &Documentation
cs_CZ: Zobrazit online &dokumentaci

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Report a &Bug
cs_CZ: Nahlásit &chybu

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: What's New
cs_CZ: Co je nového

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: About...
cs_CZ: Více...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Delete Selected
cs_CZ: Smazat vybrané

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Center Selected
cs_CZ: Centrovat vybrané

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Multiply Selected
cs_CZ: Násobit vybrané

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Model
cs_CZ: Odstranit model

[ctx: @action:inmenu]
en: Ce&nter Model on Platform
cs_CZ: &Centerovat model na podložce

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Group Models
cs_CZ: Sesk&upit modely

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Ungroup Models
cs_CZ: Rozdělit modely

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: &Merge Models
cs_CZ: Spo&jit modely

[ctx: @action:inmenu]
en: &Multiply Model...
cs_CZ: Náso&bení modelu...

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Select All Models
cs_CZ: Vybrat všechny modely

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Clear Build Plate
cs_CZ: Vyčistit podložku

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: Reload All Models
cs_CZ: Znovu načíst všechny modely

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange All Models
cs_CZ: Uspořádat všechny modely

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Arrange Selection
cs_CZ: Uspořádat selekci

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Positions
cs_CZ: Resetovat všechny pozice modelů

[ctx: @action:inmenu menubar:edit]
en: Reset All Model Transformations
cs_CZ: Resetovat všechny transformace modelů

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &Open File(s)...
cs_CZ: &Otevřít soubor(y)...

[ctx: @action:inmenu menubar:file]
en: &New Project...
cs_CZ: &Nový projekt...

[ctx: @action:inmenu menubar:help]
en: Show Configuration Folder
cs_CZ: Zobrazit složku s konfigurací

[ctx: @info:tooltip]
en: 3D View
cs_CZ: 3D Pohled

[ctx: @info:tooltip]
en: Front View
cs_CZ: Přední pohled

[ctx: @info:tooltip]
en: Top View
cs_CZ: Pohled seshora

[ctx: @info:tooltip]
en: Left View
cs_CZ: Pohled zleva

[ctx: @info:tooltip]
en: Right View
cs_CZ: Pohled zprava

[ctx: description]
en: Provides a prepare stage in Cura.
cs_CZ: Poskytuje přípravnou fázi v Cuře.

[ctx: name]
en: Prepare Stage
cs_CZ: Fáze přípravy

[ctx: description]
en: Provides support for exporting Cura profiles.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro export profilů Cura.

[ctx: name]
en: Cura Profile Writer
cs_CZ: Zapisovač Cura profilu

[ctx: description]
en: Provides support for reading model files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro čtení souborů modelu.

[ctx: name]
en: Trimesh Reader
cs_CZ: Čtečka trimesh

[ctx: description]
en: Checks for firmware updates.
cs_CZ: Zkontroluje dostupné aktualizace firmwaru.

[ctx: name]
en: Firmware Update Checker
cs_CZ: Kontroler aktualizace firmwaru

[ctx: description]
en: Logs certain events so that they can be used by the crash reporter
cs_CZ: Protokolová určité události, aby je mohl použít reportér havárií

[ctx: name]
en: Sentry Logger
cs_CZ: Záznamník hlavy

[ctx: description]
en: Provides a monitor stage in Cura.
cs_CZ: Poskytuje monitorovací scénu v Cuře.

[ctx: name]
en: Monitor Stage
cs_CZ: Fáze monitoringu

[ctx: description]
en: Provides removable drive hotplugging and writing support.
cs_CZ: Poskytuje vyměnitelnou jednotku za plného zapojení a podporu zápisu.

[ctx: name]
en: Removable Drive Output Device Plugin
cs_CZ: Vyměnitelný zásuvný modul pro výstupní zařízení

[ctx: description]
en: Provides support for reading AMF files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro čtení souborů AMF.

[ctx: name]
en: AMF Reader
cs_CZ: Čtečka AMF

[ctx: description]
en: Provides support for reading Ultimaker Format Packages.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro čtení balíčků formátu Ultimaker.

[ctx: name]
en: UFP Reader
cs_CZ: Čtečka UFP

[ctx: description]
en: Connects to the Digital Library, allowing Cura to open files from and save files to the Digital Library.
cs_CZ: Připojuje k Digitální knihovně. Umožňuje Cuře otevírat a ukládat soubory z a do Digitální knihovny.

[ctx: name]
en: Ultimaker Digital Library
cs_CZ: Digitální knihovna Ultimaker

[ctx: description]
en: Provides the Per Model Settings.
cs_CZ: Umožňuje nastavení pro každý model.

[ctx: name]
en: Per Model Settings Tool
cs_CZ: Nástroj pro nastavení pro každý model

[ctx: description]
en: Provides a machine actions for updating firmware.
cs_CZ: Poskytuje akce počítače pro aktualizaci firmwaru.

[ctx: description]
en: Manages network connections to Ultimaker networked printers.
cs_CZ: Spravuje síťová připojení k síťovým tiskárnám Ultimaker.

[ctx: name]
en: Ultimaker Network Connection
cs_CZ: Síťové připojení Ultimaker

[ctx: description]
en: Checks models and print configuration for possible printing issues and give suggestions.
cs_CZ: Zkontroluje možné tiskové modely a konfiguraci tisku a poskytne návrhy.

[ctx: name]
en: Model Checker
cs_CZ: Kontroler modelu

[ctx: description]
en: Provides the preview of sliced layerdata.
cs_CZ: Poskytuje náhled slicovaných dat vrstev

[ctx: name]
en: Simulation View
cs_CZ: Pohled simulace

[ctx: description]
en: Writes g-code to a file.
cs_CZ: Zapisuje G kód o souboru.

[ctx: name]
en: G-code Writer
cs_CZ: Zapisovač G kódu

[ctx: description]
en: Provides support for writing 3MF files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro psaní souborů 3MF.

[ctx: name]
en: 3MF Writer
cs_CZ: Zapisovač 3MF

[ctx: description]
en: Reads g-code from a compressed archive.
cs_CZ: Čte g-kód z komprimovaného archivu.

[ctx: name]
en: Compressed G-code Reader
cs_CZ: Čtečka kompresovaného G kódu

[ctx: description]
en: Provides capabilities to read and write XML-based material profiles.
cs_CZ: Poskytuje funkce pro čtení a zápis materiálových profilů založených na XML.

[ctx: name]
en: Material Profiles
cs_CZ: Materiálové profily

[ctx: description]
en: Provides the link to the CuraEngine slicing backend.
cs_CZ: Poskytuje odkaz na backend krájení CuraEngine.

[ctx: description]
en: Provides support for reading X3D files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro čtení souborů X3D.

[ctx: name]
en: X3D Reader
cs_CZ: Čtečka X3D

[ctx: description]
en: Enables ability to generate printable geometry from 2D image files.
cs_CZ: Umožňuje generovat tiskovou geometrii ze 2D obrazových souborů.

[ctx: name]
en: Image Reader
cs_CZ: Čtečka obrázků

[ctx: description]
en: Provides support for reading 3MF files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro čtení souborů 3MF.

[ctx: name]
en: 3MF Reader
cs_CZ: Čtečka 3MF

[ctx: description]
en: Provides support for writing Ultimaker Format Packages.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro psaní balíčků formátu Ultimaker.

[ctx: name]
en: UFP Writer
cs_CZ: Zapisovač UFP

[ctx: description]
en: Provides support for importing profiles from legacy Cura versions.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro import profilů ze starších verzí Cura.

[ctx: name]
en: Legacy Cura Profile Reader
cs_CZ: Čtečka legacy Cura profilu

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.3 to Cura 4.4.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.3 na Cura 4.4.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.3 to 4.4
cs_CZ: Aktualizace verze 4.3 na 4.4

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.1 to Cura 2.2.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 2.1 na Cura 2.2.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.1 to 2.2
cs_CZ: Aktualizace verze 2.1 na 2.2

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.1 to Cura 4.2.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.1 na Cura 4.2.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.1 to 4.2
cs_CZ: Aktualizace verze 4.1 na 4.2

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.13 to Cura 5.0.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.13 na Cura 5.0.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.13 to 5.0
cs_CZ: Aktualizace verze 4.13 na 5.0

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.5 to Cura 4.6.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.5 na Cura 4.6.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.5 to 4.6
cs_CZ: Aktualizace verze 4.5 na 4.6

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.3 to Cura 3.4.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 3.3 na Cura 3.4.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.3 to 3.4
cs_CZ: Aktualizace verze 3.3 na 3.4

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.8 to Cura 4.9.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.8 na Cura 4.9.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.8 to 4.9
cs_CZ: Aktualizace verze 4.8 na 4.9

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.7 to Cura 3.0.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 2.7 na Cura 3.0.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.7 to 3.0
cs_CZ: Aktualizace verze 2.7 na 3.0

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.4 to Cura 4.5.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.4 na Cura 4.5.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.4 to 4.5
cs_CZ: Aktualizace verze 4.4 na 4.5

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.0 to Cura 3.1.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 3.0 na Cura 3.1.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.0 to 3.1
cs_CZ: Aktualizace verze 3.0 na 3.1

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.6.0 to Cura 4.6.2.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.6.0 na Cura 4.6.2.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.6.0 to 4.6.2
cs_CZ: Aktualizace verze 4.6.0 na 4.6.2

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.6 to Cura 2.7.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 2.6 na Cura 2.7.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.6 to 2.7
cs_CZ: Aktualizace verze 2.6 na 2.7

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.2 to Cura 4.3.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.2 na Cura 4.3.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.2 to 4.3
cs_CZ: Aktualizace verze 4.2 na 4.3

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.0 to Cura 4.1.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.0 na Cura 4.1.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.0 to 4.1
cs_CZ: Aktualizace verze 4.0 na 4.1

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.6.2 to Cura 4.7.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.6.2 na Cura 4.7.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.6.2 to 4.7
cs_CZ: Aktualizace verze 4.6.2 na 4.7

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.9 to Cura 4.10.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.9 na Cura 4.10.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.9 to 4.10
cs_CZ: Aktualizace verze 4.9 na 4.10

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.2 to Cura 2.4.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 2.2 na Cura 2.4.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.2 to 2.4
cs_CZ: Aktualizace verze 2.2 na 2.4

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.2 to Cura 3.3.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 3.2 na Cura 3.3.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.2 to 3.3
cs_CZ: Aktualizace verze 3.2 na 3.3

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 2.5 to Cura 2.6.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 2.5 na Cura 2.6.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 2.5 to 2.6
cs_CZ: Aktualizace verze 2.5 na 2.6

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.5 to Cura 4.0.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 3.5 na Cura 4.0.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.5 to 4.0
cs_CZ: Aktualizace verze 3.5 na 4.0

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 3.4 to Cura 3.5.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 3.4 na Cura 3.5.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 3.4 to 3.5
cs_CZ: Aktualizace verze 3.4 na 3.5

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.7 to Cura 4.8.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.7 na Cura 4.8.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.7 to 4.8
cs_CZ: Aktualizace verze 4.7 na 4.8

[ctx: description]
en: Upgrades configurations from Cura 4.11 to Cura 4.12.
cs_CZ: Aktualizuje konfigurace z Cura 4.11 na Cura 4.12.

[ctx: name]
en: Version Upgrade 4.11 to 4.12
cs_CZ: Aktualizace verze 4.11 na 4.12

[ctx: description]
en: Backup and restore your configuration.
cs_CZ: Zálohujte a obnovte konfiguraci.

[ctx: name]
en: Cura Backups
cs_CZ: Cura zálohy

[ctx: description]
en: Provides support for importing Cura profiles.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro import profilů Cura.

[ctx: name]
en: Cura Profile Reader
cs_CZ: Čtečka Cura profilu

[ctx: description]
en: Submits anonymous slice info. Can be disabled through preferences.
cs_CZ: Odešle anonymní informace o slicování. Lze deaktivovat pomocí preferencí.

[ctx: name]
en: Slice info
cs_CZ: Informace o slicování

[ctx: description]
en: Provides support for importing profiles from g-code files.
cs_CZ: Poskytuje podporu pro import profilů ze souborů g-kódu.

[ctx: name]
en: G-code Profile Reader
cs_CZ: Čtečka profilu G kódu

[ctx: description]
en: Writes g-code to a compressed archive.
cs_CZ: Zapíše g-kód do komprimovaného archivu.

[ctx: name]
en: Compressed G-code Writer
cs_CZ: Zapisova kompresovaného G kódu

[ctx: description]
en: Extension that allows for user created scripts for post processing
cs_CZ: Rozšíření, které umožňuje uživateli vytvořené skripty pro následné zpracování

[ctx: description]
en: Creates an eraser mesh to block the printing of support in certain places
cs_CZ: Vytvoří gumovou síť, která blokuje tisk podpory na určitých místech

[ctx: name]
en: Support Eraser
cs_CZ: Mazač podpor

[ctx: description]
en: Provides a preview stage in Cura.
cs_CZ: Poskytuje fázi náhledu v Cura.

[ctx: name]
en: Preview Stage
cs_CZ: Fáze náhledu

[ctx: description]
en: Provides the X-Ray view.
cs_CZ: Poskytuje rentgenové zobrazení.

[ctx: name]
en: X-Ray View
cs_CZ: Rentgenový pohled

[ctx: description]
en: Provides machine actions for Ultimaker machines (such as bed leveling wizard, selecting upgrades, etc.).
cs_CZ: Poskytuje akce strojů pro stroje Ultimaker (jako je průvodce vyrovnáváním postele, výběr upgradů atd.).

[ctx: name]
en: Ultimaker machine actions
cs_CZ: Akce zařízení Ultimaker

[ctx: description]
en: Manages extensions to the application and allows browsing extensions from the Ultimaker website.
cs_CZ: Spravuje rozšíření aplikace a umožňuje prohlížení rozšíření z webu Ultimaker.

[ctx: name]
en: Marketplace
cs_CZ: Obchod

[ctx: description]
en: Provides a normal solid mesh view.
cs_CZ: Poskytuje normální zobrazení pevné sítě.

[ctx: description]
en: Allows loading and displaying G-code files.
cs_CZ: Povoluje načítání a zobrazení souborů G kódu.

[ctx: name]
en: G-code Reader
cs_CZ: Čtečka G kódu

[ctx: description]
en: Provides a way to change machine settings (such as build volume, nozzle size, etc.).
cs_CZ: Poskytuje způsob, jak změnit nastavení zařízení (například objem sestavení, velikost trysek atd.).

[ctx: name]
en: Machine Settings Action
cs_CZ: Akce nastavení zařízení

[ctx: description]
en: Accepts G-Code and sends them to a printer. Plugin can also update firmware.
cs_CZ: Přijme G-kód a odešle je do tiskárny. Plugin může také aktualizovat firmware.

[ctx: name]
en: USB printing
cs_CZ: USB tisk

[ctx: @button:label]
en: Learn More
cs_CZ: Zjistit Více

[ctx: @label]
en: You need to accept the license to install the package
cs_CZ: Pro instalaci balíčku musíte přijmout licenční ujednání

[ctx: @info:title]
en: Changes detected from your Ultimaker account
cs_CZ: Zjištěny změny z vašeho účtu Ultimaker

[ctx: @title]
en: Changes from your account
cs_CZ: Změny z vašeho účtu

[ctx: @button]
en: Dismiss
cs_CZ: Schovat

[ctx: @button]
en: Decline and remove from account
cs_CZ: Odmítnout a odstranit z účtu

[ctx: @info:generic]
en: Do you want to sync material and software packages with your account?
cs_CZ: Chcete synchronizovat materiálové a softwarové balíčky s vaším účtem?

[ctx: @info:generic]
en: Syncing...
cs_CZ: Synchronizuji...

[ctx: @label]
en: The following packages will be added:
cs_CZ: Následující balíčky byly přidány:

[ctx: @info:generic]
en: You need to quit and restart {} before changes have effect.
cs_CZ: Než se změny projeví, musíte ukončit a restartovat {}.

[ctx: @info:generic]
en: {} plugins failed to download
cs_CZ: Nepovedlo se stáhnout {} zásuvných modulů

[ctx: @title:window]
en: Plugin License Agreement
cs_CZ: Licenční ujednání zásuvného modulu
