Cura 4.13 - en to hu_HU translation catalogue (1151 entries)

[ctx: machine_settings label]
en: Machine
hu_HU: Gép

[ctx: machine_settings description]
en: Machine specific settings
hu_HU: Gép specifikus beállítások

[ctx: machine_name label]
en: Machine Type
hu_HU: Géptípus

[ctx: machine_name description]
en: The name of your 3D printer model.
hu_HU: A 3D nyomtatód neve.

[ctx: machine_show_variants label]
en: Show Machine Variants
hu_HU: Mutasd a gép változatait

[ctx: machine_show_variants description]
en: Whether to show the different variants of this machine, which are described in separate json files.
hu_HU: Megmutatja-e ennek a gépnek a különféle json-fájlokban leírt változatait.

[ctx: machine_start_gcode label]
en: Start G-code
hu_HU: Induló g-kód

[ctx: machine_start_gcode description]
en: G-code commands to be executed at the very start - separated by 
    .
hu_HU: Olyan g-kód parancsok, amiket a nyomtatás legelején kell végrehajtani 
     -al elválasztva.

[ctx: machine_end_gcode label]
en: End G-code
hu_HU: Záró G-kód

[ctx: machine_end_gcode description]
en: G-code commands to be executed at the very end - separated by 
    .
hu_HU: Olyan g-kód parancsok, amiket a nyomtatás legvégén kell végrehajtani 
     -al elválasztva.

[ctx: material_guid label]
en: Material GUID
hu_HU: Alapanyag GUID

[ctx: material_diameter label]
en: Diameter
hu_HU: Átmérő

[ctx: material_diameter description]
en: Adjusts the diameter of the filament used. Match this value with the diameter of the used filament.
hu_HU: Nyomtatószál átmérő beállítása. Itt állítsd be a te általad használt nyomtatószál átmérőt. Ennek egyeznie kell a gép paramétereivel.

[ctx: material_bed_temp_wait label]
en: Wait for Build Plate Heatup
hu_HU: Várakozás a tárgyasztal felfűtésére

[ctx: material_bed_temp_wait description]
en: Whether to insert a command to wait until the build plate temperature is reached at the start.
hu_HU: Parancs beszúrás arra, hogy a gép várakozzon, amíg a tárgyasztal eléri a beállított célhőmérsékletet.

[ctx: material_print_temp_wait label]
en: Wait for Nozzle Heatup
hu_HU: Várakozás a fej felfűtésére

[ctx: material_print_temp_wait description]
en: Whether to wait until the nozzle temperature is reached at the start.
hu_HU: Várakozás addig, amíg a nyomtatófej el nem éri a beállított célhőmérsékletet.

[ctx: material_print_temp_prepend label]
en: Include Material Temperatures
hu_HU: Tartalmazza az anyaghőmérsékleteket

[ctx: material_print_temp_prepend description]
en: Whether to include nozzle temperature commands at the start of the gcode. When the start_gcode already contains nozzle temperature commands Cura frontend will automatically disable this setting.
hu_HU: Annak a meghatározása, hogy a fúvóka hőmérsékleti parancsokat tartalmaz-e a kódolás elején.Amikor a start_gcode már tartalmaz fúvóka hőmérsékleti parancsokat, a Cura frontend automatikusan letiltja ezt a beállítást.

[ctx: material_bed_temp_prepend label]
en: Include Build Plate Temperature
hu_HU: Tartalmazza a tárgyasztal hőmérsékleteket

[ctx: material_bed_temp_prepend description]
en: Whether to include build plate temperature commands at the start of the gcode. When the start_gcode already contains build plate temperature commands Cura frontend will automatically disable this setting.
hu_HU: Annak a meghatározása, hogy a tárgyasztal hőmérsékleti parancsokat tartalmaz-e a kódolás elején.Amikor a start_gcode már tartalmaz tárgyasztal hőmérsékleti parancsokat, a Cura frontend automatikusan letiltja ezt a beállítást.

[ctx: machine_width label]
en: Machine Width
hu_HU: Nyomtatási szélesség

[ctx: machine_width description]
en: The width (X-direction) of the printable area.
hu_HU: A nyomtatási terület szélessége (X-irány).

[ctx: machine_depth label]
en: Machine Depth
hu_HU: Nyomtatási mélység

[ctx: machine_depth description]
en: The depth (Y-direction) of the printable area.
hu_HU: A nyomtatási terület mélysége (Y-irány).

[ctx: machine_height label]
en: Machine Height
hu_HU: Nyomtatási magasság

[ctx: machine_height description]
en: The height (Z-direction) of the printable area.
hu_HU: A nyomtatási terület magassága (Z-irány).

[ctx: machine_shape label]
en: Build Plate Shape
hu_HU: Tárgyasztal alakja

[ctx: machine_shape description]
en: The shape of the build plate without taking unprintable areas into account.
hu_HU: A tárgyasztal alakja anélkül, hogy a ténylegesen nem használható területeket figyelembe vennénk.

[ctx: machine_shape option rectangular]
en: Rectangular
hu_HU: Szögletes (négyszög)

[ctx: machine_shape option elliptic]
en: Elliptic
hu_HU: Elliptikus (kör)

[ctx: machine_buildplate_type label]
en: Build Plate Material
hu_HU: Tárgyasztal anyaga

[ctx: machine_buildplate_type description]
en: The material of the build plate installed on the printer.
hu_HU: A gépre szerelt tárgyasztal anyaga.

[ctx: machine_buildplate_type option glass]
en: Glass
hu_HU: Üveg

[ctx: machine_buildplate_type option aluminum]
en: Aluminum
hu_HU: Alumínium

[ctx: machine_heated_bed label]
en: Has Heated Build Plate
hu_HU: Van tárgyasztal fűtés

[ctx: machine_heated_bed description]
en: Whether the machine has a heated build plate present.
hu_HU: Azt határozza meg, hogy van -e a gépen fűthető tárgyasztal. Ha ez az opció ki van kapcsolva, nem lehet belkapcsolni a tárgyasztal fűtését.

[ctx: machine_heated_build_volume label]
en: Has Build Volume Temperature Stabilization
hu_HU: Van építési tér hőmérséklet szabályzás

[ctx: machine_heated_build_volume description]
en: Whether the machine is able to stabilize the build volume temperature.
hu_HU: Azt határozza meg, hogy a gép képes-e szabályozni a nyomtatási tér hőmérsékletét.

[ctx: machine_center_is_zero label]
en: Is Center Origin
hu_HU: Origó a középpontban

[ctx: machine_center_is_zero description]
en: Whether the X/Y coordinates of the zero position of the printer is at the center of the printable area.
hu_HU: Ez a beállítás, az X és Y nullpontot a nyomtatási terület középpontjába helyezi.

[ctx: machine_extruder_count label]
en: Number of Extruders
hu_HU: Extruderek száma

[ctx: machine_extruder_count description]
en: Number of extruder trains. An extruder train is the combination of a feeder, bowden tube, and nozzle.
hu_HU: Az extruder szerelvények száma. Az extruder szerelvény áll a továbbító egységből, a nyomtatófejből, és bowdenes gépeken a PTFE csőből.

[ctx: extruders_enabled_count label]
en: Number of Extruders That Are Enabled
hu_HU: Engedélyezett extruderek száma

[ctx: extruders_enabled_count description]
en: Number of extruder trains that are enabled; automatically set in software
hu_HU: Az engedélyezett extruder szerelvények száma. Ez egy automatikus beállítás a szoftverből

[ctx: machine_nozzle_tip_outer_diameter label]
en: Outer Nozzle Diameter
hu_HU: Külső fúvóka átmérő

[ctx: machine_nozzle_tip_outer_diameter description]
en: The outer diameter of the tip of the nozzle.
hu_HU: A fúvóka hegyének külső átmérője.

[ctx: machine_nozzle_head_distance label]
en: Nozzle Length
hu_HU: Fúvóka hossza

[ctx: machine_nozzle_head_distance description]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the lowest part of the print head.
hu_HU: A fúvóka csúcsa és a nyomtatófej legalacsonyabb része (fűtőblokk) közötti magasságkülönbség.

[ctx: machine_nozzle_expansion_angle label]
en: Nozzle Angle
hu_HU: Csúcsszög

[ctx: machine_nozzle_expansion_angle description]
en: The angle between the horizontal plane and the conical part right above the tip of the nozzle.
hu_HU: A vízszintes sík és a kúpos rész közötti szög a fúvóka vége fölött.

[ctx: machine_heat_zone_length label]
en: Heat Zone Length
hu_HU: Olvadókamra hossza

[ctx: machine_heat_zone_length description]
en: The distance from the tip of the nozzle in which heat from the nozzle is transferred to the filament.
hu_HU: Az a távolság, ami a fúvóka csúcstól a még szilárd nyomtatószálig tart.Ez gyakorlatilag az esetek nagy részében a fúvóka teljes hossza, a csúcstól a torokig tart.

[ctx: machine_nozzle_temp_enabled label]
en: Enable Nozzle Temperature Control
hu_HU: A fúvóka hőmérséklet-szabályozásának engedélyezése

[ctx: machine_nozzle_temp_enabled description]
en: Whether to control temperature from Cura. Turn this off to control nozzle temperature from outside of Cura.
hu_HU: A hőmérsékletet a Cura-ból lehet szabályozni.Kapcsolja ki ezt, ha a fúvóka hőmérsékletének szabályozását kívülről szeretné végezni.

[ctx: machine_nozzle_heat_up_speed label]
en: Heat Up Speed
hu_HU: Felfűtési sebesség

[ctx: machine_nozzle_heat_up_speed description]
en: The speed (°C/s) by which the nozzle heats up averaged over the window of normal printing temperatures and the standby temperature.
hu_HU: Az az átlagolt sebesség, (°C/mp) amivel a készenléti és a nyomtatási hőmérséklet között a fúvóka melegszik.

[ctx: machine_nozzle_cool_down_speed label]
en: Cool Down Speed
hu_HU: Visszahűlési sebesség

[ctx: machine_nozzle_cool_down_speed description]
en: The speed (°C/s) by which the nozzle cools down averaged over the window of normal printing temperatures and the standby temperature.
hu_HU: Az az átlagolt sebesség, (°C/mp) amivel a nyomtatási és a készenléti hőmérséklet között a fúvóka visszahűl.

[ctx: machine_min_cool_heat_time_window label]
en: Minimal Time Standby Temperature
hu_HU: Minimális készenléti hőmérséklet idő

[ctx: machine_min_cool_heat_time_window description]
en: The minimal time an extruder has to be inactive before the nozzle is cooled. Only when an extruder is not used for longer than this time will it be allowed to cool down to the standby temperature.
hu_HU: Az a minimális időtartam, ameddig a fúvóka inaktív lehet, mielőtt elkezdene visszahűlni. Így csak akkor fog a fúvóka visszahűlni a készenléti hőmérsékletre, ha hosszabb ideig nincs használva.

[ctx: machine_gcode_flavor label]
en: G-code Flavor
hu_HU: G-kód típus

[ctx: machine_gcode_flavor description]
en: The type of g-code to be generated.
hu_HU: A létrehozandó g-kód típusa.

[ctx: machine_gcode_flavor option RepRap (Volumetric)]
en: Marlin (Volumetric)
hu_HU: Marlin (Térfogat)

[ctx: machine_gcode_flavor option BFB]
en: Bits from Bytes
hu_HU: Bits from Bytes (BFB)

[ctx: machine_firmware_retract label]
en: Firmware Retraction
hu_HU: Firmware visszahúzás

[ctx: machine_firmware_retract description]
en: Whether to use firmware retract commands (G10/G11) instead of using the E property in G1 commands to retract the material.
hu_HU: Használja -e a firmware szálvisszahúzási parancsokat (G10/G11), a G1 parancsokban használt E szálvisszahúzási parancsok helyett.

[ctx: machine_disallowed_areas label]
en: Disallowed Areas
hu_HU: Tiltott területek

[ctx: machine_disallowed_areas description]
en: A list of polygons with areas the print head is not allowed to enter.
hu_HU: A sokszögek listája azon területekkel, ahová a nyomtatófej nem léphet be.

[ctx: nozzle_disallowed_areas label]
en: Nozzle Disallowed Areas
hu_HU: Fúvóka tiltott területek

[ctx: nozzle_disallowed_areas description]
en: A list of polygons with areas the nozzle is not allowed to enter.
hu_HU: A sokszögek listája azon területekkel, ahová a fúvóka nem léphet be.

[ctx: machine_head_with_fans_polygon label]
en: Machine Head & Fan Polygon
hu_HU: A nyomtatófej és ventillátor ábrázolása

[ctx: gantry_height label]
en: Gantry Height
hu_HU: Állványzat magasság

[ctx: gantry_height description]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the gantry system (X and Y axes).
hu_HU: A fúvóka csúcsa és az állványzat közötti magasságkülönbség (A keresztező X és/vagy az Y tengely állványzata)

[ctx: machine_nozzle_id label]
en: Nozzle ID
hu_HU: Fúvóka ID

[ctx: machine_nozzle_id description]
en: The nozzle ID for an extruder train, such as "AA 0.4" and "BB 0.8".
hu_HU: Az extruder szerelvény fúvóka azonosítója, például "AA 0.4" és "BB 0.8".

[ctx: machine_nozzle_size label]
en: Nozzle Diameter
hu_HU: Fúvóka átmérő

[ctx: machine_nozzle_size description]
en: The inner diameter of the nozzle. Change this setting when using a non-standard nozzle size.
hu_HU: A fúvóka belső átmérője. Akkor változtasd meg ezt az értéket, ha nem szabványos fúvóka méretet használsz.

[ctx: machine_use_extruder_offset_to_offset_coords label]
en: Offset with Extruder
hu_HU: Extruder eltolás

[ctx: extruder_prime_pos_z label]
en: Extruder Prime Z Position
hu_HU: Kezdő Z pozíció

[ctx: extruder_prime_pos_z description]
en: The Z coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
hu_HU: Az a Z koordináta pont, ahol a fej, illetve a fúvóka áll, a nyomtatási folyamat megkezdésekor.

[ctx: extruder_prime_pos_abs label]
en: Absolute Extruder Prime Position
hu_HU: Abszolút kezdő pozíció

[ctx: extruder_prime_pos_abs description]
en: Make the extruder prime position absolute rather than relative to the last-known location of the head.
hu_HU: A nyomtatófej kezdeti pozíciója legyen abszolút, és ne a fej utolsó ismert helyzetéhez viszonyítson.

[ctx: machine_max_feedrate_x label]
en: Maximum Speed X
hu_HU: Maximum X sebesség

[ctx: machine_max_feedrate_x description]
en: The maximum speed for the motor of the X-direction.
hu_HU: Az X motor maximális sebessége.

[ctx: machine_max_feedrate_y label]
en: Maximum Speed Y
hu_HU: Maximum Y sebesség

[ctx: machine_max_feedrate_y description]
en: The maximum speed for the motor of the Y-direction.
hu_HU: Az Y motor maximális sebessége.

[ctx: machine_max_feedrate_z label]
en: Maximum Speed Z
hu_HU: Maximum Z sebesség

[ctx: machine_max_feedrate_z description]
en: The maximum speed for the motor of the Z-direction.
hu_HU: A Z motor maximális sebessége.

[ctx: machine_max_feedrate_e description]
en: The maximum speed of the filament.
hu_HU: A nyomtatószál maximális adagolási sebessége.

[ctx: machine_max_acceleration_x label]
en: Maximum Acceleration X
hu_HU: Maximális X gyorsulás

[ctx: machine_max_acceleration_x description]
en: Maximum acceleration for the motor of the X-direction
hu_HU: Maximális gyorsulás az X tengelyen

[ctx: machine_max_acceleration_y label]
en: Maximum Acceleration Y
hu_HU: Maximális Y gyorsulás

[ctx: machine_max_acceleration_y description]
en: Maximum acceleration for the motor of the Y-direction.
hu_HU: Maximális gyorsulás az Y tengelyen.

[ctx: machine_max_acceleration_z label]
en: Maximum Acceleration Z
hu_HU: Maximális Z gyorsulás

[ctx: machine_max_acceleration_z description]
en: Maximum acceleration for the motor of the Z-direction.
hu_HU: Maximális gyorsulás a Z tengelyen.

[ctx: machine_max_acceleration_e label]
en: Maximum Filament Acceleration
hu_HU: Maximális E gyorsulás

[ctx: machine_max_acceleration_e description]
en: Maximum acceleration for the motor of the filament.
hu_HU: Maximális extrudálási gyorsulás.

[ctx: machine_acceleration label]
en: Default Acceleration
hu_HU: Alapértelmezett gyorsulás

[ctx: machine_acceleration description]
en: The default acceleration of print head movement.
hu_HU: A nyomtatófej mozgásának alapértelmezett gyorsulása.

[ctx: machine_max_jerk_xy label]
en: Default X-Y Jerk
hu_HU: Alapértelmezett X-Y löket

[ctx: machine_max_jerk_xy description]
en: Default jerk for movement in the horizontal plane.
hu_HU: Alapértelmezett löket a vízszintes síkon történő mozgáskor.

[ctx: machine_max_jerk_z label]
en: Default Z Jerk
hu_HU: Alapértelmezett Z löket

[ctx: machine_max_jerk_z description]
en: Default jerk for the motor of the Z-direction.
hu_HU: Alapértelmezett löket a Z tengelyen.

[ctx: machine_max_jerk_e label]
en: Default Filament Jerk
hu_HU: Alapértelmezett E löket

[ctx: machine_max_jerk_e description]
en: Default jerk for the motor of the filament.
hu_HU: Alapértelmezett extrudálási löket.

[ctx: machine_steps_per_mm_x label]
en: Steps per Millimeter (X)
hu_HU: Lépés per milliméter (X)

[ctx: machine_steps_per_mm_x description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the X direction.
hu_HU: Hány lépést kell a motornak megtenni ahhoz, hogy 1 mm mozgás történjen X irányban.

[ctx: machine_steps_per_mm_y label]
en: Steps per Millimeter (Y)
hu_HU: Lépés per milliméter (Y)

[ctx: machine_steps_per_mm_y description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the Y direction.
hu_HU: Hány lépést kell a motornak megtenni ahhoz, hogy 1 mm mozgás történjen Y irányban.

[ctx: machine_steps_per_mm_z label]
en: Steps per Millimeter (Z)
hu_HU: Lépés per milliméter (Z)

[ctx: machine_steps_per_mm_z description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the Z direction.
hu_HU: Hány lépést kell a motornak megtenni ahhoz, hogy 1 mm mozgás történjen Z irányban.

[ctx: machine_steps_per_mm_e label]
en: Steps per Millimeter (E)
hu_HU: Lépés per milliméter (E)

[ctx: machine_endstop_positive_direction_x label]
en: X Endstop in Positive Direction
hu_HU: X végállás pozitív irányban

[ctx: machine_endstop_positive_direction_x description]
en: Whether the endstop of the X axis is in the positive direction (high X coordinate) or negative (low X coordinate).
hu_HU: Azt határozza meg, hogy a végállás kapcsoló pozitív irányban van-e, vagy negatívban. (pozitív a magasabb X, negatív az alacsonyabb X koordinátát jelenti)

[ctx: machine_endstop_positive_direction_y label]
en: Y Endstop in Positive Direction
hu_HU: Y végállás pozitív irányban

[ctx: machine_endstop_positive_direction_y description]
en: Whether the endstop of the Y axis is in the positive direction (high Y coordinate) or negative (low Y coordinate).
hu_HU: Azt határozza meg, hogy a végállás kapcsoló pozitív irányban van-e, vagy negatívban. (pozitív a magasabb Y, negatív az alacsonyabb Y koordinátát jelenti)

[ctx: machine_endstop_positive_direction_z label]
en: Z Endstop in Positive Direction
hu_HU: Z végállás pozitív irányban

[ctx: machine_endstop_positive_direction_z description]
en: Whether the endstop of the Z axis is in the positive direction (high Z coordinate) or negative (low Z coordinate).
hu_HU: Azt határozza meg, hogy a végállás kapcsoló pozitív irányban van-e, vagy negatívban. (pozitív a magasabb Z, negatív az alacsonyabb Z koordinátát jelenti)

[ctx: machine_minimum_feedrate label]
en: Minimum Feedrate
hu_HU: Minimális sebesség

[ctx: machine_minimum_feedrate description]
en: The minimal movement speed of the print head.
hu_HU: A nyomtatófej minimális mozgási sebessége.

[ctx: machine_feeder_wheel_diameter label]
en: Feeder Wheel Diameter
hu_HU: Az adagolókerék átmérője

[ctx: machine_feeder_wheel_diameter description]
en: The diameter of the wheel that drives the material in the feeder.
hu_HU: A nyomtatószál adagoló kerék átmérője az extruderben.

[ctx: resolution label]
en: Quality
hu_HU: Minőség

[ctx: resolution description]
en: All settings that influence the resolution of the print. These settings have a large impact on the quality (and print time)
hu_HU: Az összes beállítás, ami befolyásolja a nyomtatvány felbontását és minőségét. Ezekek a beállítások hatással vannak a minőségre és a nyomtatási sebességre.

[ctx: layer_height label]
en: Layer Height
hu_HU: Réteg magasság

[ctx: layer_height description]
en: The height of each layer in mm. Higher values produce faster prints in lower resolution, lower values produce slower prints in higher resolution.
hu_HU: Az egyes nyomtatási rétegek magassága mm -ben. A magasabb érték gyorsabb nyomtatást eredményez, viszont a minőség rosszabb lesz, mint az alacsonyabb réteg magasságnál. Azonban a kissebb rétegmagasság növeli a nyomtatási időt.

[ctx: layer_height_0 label]
en: Initial Layer Height
hu_HU: Kezdő réteg magasság

[ctx: layer_height_0 description]
en: The height of the initial layer in mm. A thicker initial layer makes adhesion to the build plate easier.
hu_HU: A kezdő réteg magassága mm-ben. A vastagabb kezdőréteg megkönnyíti a tapadást a tárgyasztalhoz.

[ctx: line_width label]
en: Line Width
hu_HU: Vonalvastagság

[ctx: line_width description]
en: Width of a single line. Generally, the width of each line should correspond to the width of the nozzle. However, slightly reducing this value could produce better prints.
hu_HU: Egy sor szélessége. Általában az egyes vonalak szélességének meg kell egyeznie a fúvóka szélességével. Ennek az értéknek minimális csökkentése azonban jobb nyomatokat eredményezhet.

[ctx: wall_line_width label]
en: Wall Line Width
hu_HU: Fali vonal szélessége

[ctx: wall_line_width description]
en: Width of a single wall line.
hu_HU: Egy fal vonalának szélessége.

[ctx: wall_line_width_0 label]
en: Outer Wall Line Width
hu_HU: Külső falvonal szélessége

[ctx: wall_line_width_0 description]
en: Width of the outermost wall line. By lowering this value, higher levels of detail can be printed.
hu_HU: A külső falvonal szélessége. Ennek az értéknek a csökkentésével nagyobb szintű részletesség érhető el.

[ctx: wall_line_width_x label]
en: Inner Wall(s) Line Width
hu_HU: Belső fal(-ak) vonalszélessége

[ctx: wall_line_width_x description]
en: Width of a single wall line for all wall lines except the outermost one.
hu_HU: Egyetlen falvonal szélessége az összes fali vonalhoz, a legkülső fal kivételével.

[ctx: skin_line_width label]
en: Top/Bottom Line Width
hu_HU: Alsó/felső vonalszélessége

[ctx: skin_line_width description]
en: Width of a single top/bottom line.
hu_HU: Egyetlen alsó/felső sorszélessége.

[ctx: infill_line_width label]
en: Infill Line Width
hu_HU: Kitöltési vonalszélesség

[ctx: infill_line_width description]
en: Width of a single infill line.
hu_HU: Egyetlen kitöltési vonalszélesség.

[ctx: skirt_brim_line_width label]
en: Skirt/Brim Line Width
hu_HU: Szoknya/perem vonalszélesség

[ctx: skirt_brim_line_width description]
en: Width of a single skirt or brim line.
hu_HU: Egyetlen szoknya/perem vonalszélesség.

[ctx: support_line_width label]
en: Support Line Width
hu_HU: Támasz vonalszélesség

[ctx: support_line_width description]
en: Width of a single support structure line.
hu_HU: Egyetlen támasz vonalszélesség.

[ctx: support_interface_line_width label]
en: Support Interface Line Width
hu_HU: Támasz interfész vonalszélesség

[ctx: support_interface_line_width description]
en: Width of a single line of support roof or floor.
hu_HU: A padló vagy a tető egyetlen vonalszélessége.

[ctx: support_roof_line_width label]
en: Support Roof Line Width
hu_HU: Támasz tetővonal szélesség

[ctx: support_roof_line_width description]
en: Width of a single support roof line.
hu_HU: Egyetlen támasz tetővonal szélesség.

[ctx: support_bottom_line_width label]
en: Support Floor Line Width
hu_HU: Támasz padlóvonal szélesség

[ctx: support_bottom_line_width description]
en: Width of a single support floor line.
hu_HU: Egyetlen támasz padlóvonal szélesség.

[ctx: prime_tower_line_width label]
en: Prime Tower Line Width
hu_HU: Előtorony vonalszélesség

[ctx: prime_tower_line_width description]
en: Width of a single prime tower line.
hu_HU: Egyetlen előtorony vonalszélesség.

[ctx: initial_layer_line_width_factor label]
en: Initial Layer Line Width
hu_HU: Kezdő réteg vonalszélesség

[ctx: initial_layer_line_width_factor description]
en: Multiplier of the line width on the first layer. Increasing this could improve bed adhesion.
hu_HU: Az első réteg vonalszélességének szorzója. Ennek a növelésével javíthatjuk a tapadást a tárgyasztalhoz.

[ctx: shell description]
en: Shell
hu_HU: Héj

[ctx: wall_extruder_nr label]
en: Wall Extruder
hu_HU: Fali extruder

[ctx: wall_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the walls. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amit a falak nyomtatásához használunk.Ezt csak multi extruder esetén használhatjuk.

[ctx: wall_0_extruder_nr label]
en: Outer Wall Extruder
hu_HU: Külső fali extruder

[ctx: wall_0_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the outer wall. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amit a külső falak nyomtatásához használunk.Ezt csak multi extruder esetén használhatjuk.

[ctx: wall_x_extruder_nr label]
en: Inner Wall Extruder
hu_HU: Belső fali extruder

[ctx: wall_x_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the inner walls. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amit a belső falak nyomtatásához használunk.Ezt csak multi extruder esetén használhatjuk.

[ctx: wall_thickness label]
en: Wall Thickness
hu_HU: Falvastagság

[ctx: wall_thickness description]
en: The thickness of the walls in the horizontal direction. This value divided by the wall line width defines the number of walls.
hu_HU: A falak vastagsága vízszintes irányban. Ez az érték osztva a falvonal szélességével határozza meg a falak számát.

[ctx: wall_line_count label]
en: Wall Line Count
hu_HU: Falvonalak száma

[ctx: wall_line_count description]
en: The number of walls. When calculated by the wall thickness, this value is rounded to a whole number.
hu_HU: A nyomtatandó falak száma. A falvastagság alapján számított és kerekített érték.

[ctx: wall_0_wipe_dist label]
en: Outer Wall Wipe Distance
hu_HU: Külső fal tisztítási távolság

[ctx: wall_0_wipe_dist description]
en: Distance of a travel move inserted after the outer wall, to hide the Z seam better.
hu_HU: A külső fal nyomtatása után, beilleszt egy fej átemelést, a meghatározott távolságra. Ez segít elrejteni a Z varratot.

[ctx: wall_0_inset label]
en: Outer Wall Inset
hu_HU: Külső fal eltolás

[ctx: wall_0_inset description]
en: Inset applied to the path of the outer wall. If the outer wall is smaller than the nozzle, and printed after the inner walls, use this offset to get the hole in the nozzle to overlap with the inner walls instead of the outside of the model.
hu_HU: Eltolás a külső fal útvonalára. Ha a külső fal kisebb, mint a fúvóka, és a belső falak után nyomtatódik, akkor ezt az eltolást használjuk, hogy a fúvóka furata a belső falakon nyúljon túl, a modell külseje helyett.

[ctx: optimize_wall_printing_order label]
en: Optimize Wall Printing Order
hu_HU: Optimalizálás a falnyomtatási sorrendre

[ctx: optimize_wall_printing_order description]
en: Optimize the order in which walls are printed so as to reduce the number of retractions and the distance travelled. Most parts will benefit from this being enabled but some may actually take longer so please compare the print time estimates with and without optimization. First layer is not optimized when choosing brim as build plate adhesion type.
hu_HU: Optimalizálja a falak nyomtatásának sorrendjét, hogy csökkentse a visszahúzások számát és a megtett távolságot. A legtöbb alkatrész számára előnyös lehet ennek engedélyezése, de bizonyos esetekben valójában hosszabb is lehet.Ezért kérjük, hasonlítsa össze a nyomtatási idő becsléseit az optimalizálással és anélkül.Az első réteg nincs optimalizálva, ha a széleket építõlap-tapadási típusnak választják.

[ctx: alternate_extra_perimeter label]
en: Alternate Extra Wall
hu_HU: Alternatív extra fal

[ctx: alternate_extra_perimeter description]
en: Prints an extra wall at every other layer. This way infill gets caught between these extra walls, resulting in stronger prints.
hu_HU: Minden rétegben egy további extra falat nyomtat. Ez segít a kitöltésnek hozzáépülni a falhoz, ezáltal erősebb lesz a tárgy szerkezete.

[ctx: fill_outline_gaps label]
en: Print Thin Walls
hu_HU: Vékony falak nyomtatása

[ctx: fill_outline_gaps description]
en: Print pieces of the model which are horizontally thinner than the nozzle size.
hu_HU: Nyomtassa a modell egyes részeit vékonyabbra a vízszintes síkon, mint a fúvóka mérete.

[ctx: xy_offset label]
en: Horizontal Expansion
hu_HU: Vízszintes kiegészítés

[ctx: xy_offset description]
en: Amount of offset applied to all polygons in each layer. Positive values can compensate for too big holes; negative values can compensate for too small holes.
hu_HU: Az egyes rétegek sokszögeire alkalmazott bővítés mennyisége. A pozitív értékek kompenzálhatják a túl nagy lyukakat, míg a negatív értékek a túl kicsi lyukakat képesek kompenzálni.

[ctx: xy_offset_layer_0 label]
en: Initial Layer Horizontal Expansion
hu_HU: Kezdő réteg vízszintes kiegészítése

[ctx: xy_offset_layer_0 description]
en: Amount of offset applied to all polygons in the first layer. A negative value can compensate for squishing of the first layer known as "elephant's foot".
hu_HU: A kezdő réteg sokszögeire alkalmazott bővítés mennyisége. A negatív érték kompenzálhatja az első réteg túlömlését, amit úgy is neveznek, hogy "elefánt láb".

[ctx: z_seam_type label]
en: Z Seam Alignment
hu_HU: Z varrat igazítás

[ctx: z_seam_type description]
en: Starting point of each path in a layer. When paths in consecutive layers start at the same point a vertical seam may show on the print. When aligning these near a user specified location, the seam is easiest to remove. When placed randomly the inaccuracies at the paths' start will be less noticeable. When taking the shortest path the print will be quicker.
hu_HU: Az egyes rétegekben az egyes útvonalak kiindulási pontja. Ha az egymást követő rétegek útvonalai ugyanabban a pontban kezdődnek, egy ún. függőleges varrat jelenik meg a nyomtatvány felületén. Ha a felhasználó ezt egy megadott helyhez igazítja, a varratot egyszerűbben el tudja távolítani.Van lehetőség arra is, hogy a kezdőpontok véletlenszerűen helyezkedjenek el, így azok kevésbé lesznek észrevehetők. Ha a legrövidebb utat választja, a nyomtatási folyamat gyorsabb lesz.

[ctx: z_seam_type option back]
en: User Specified
hu_HU: Felhasználói megadás

[ctx: z_seam_type option shortest]
en: Shortest
hu_HU: Legrövidebb

[ctx: z_seam_type option random]
en: Random
hu_HU: Véletlenszerű

[ctx: z_seam_type option sharpest_corner]
en: Sharpest Corner
hu_HU: Éles sarok

[ctx: z_seam_position label]
en: Z Seam Position
hu_HU: Z varrat helyzet

[ctx: z_seam_position description]
en: The position near where to start printing each part in a layer.
hu_HU: Az a pont, ahol az egyes rétegek nyomtatását kezdeni fogja.

[ctx: z_seam_position option backleft]
en: Back Left
hu_HU: Hátra balra

[ctx: z_seam_position option back]
en: Back
hu_HU: Hátra

[ctx: z_seam_position option backright]
en: Back Right
hu_HU: Hátra jobbra

[ctx: z_seam_position option right]
en: Right
hu_HU: Jobbra

[ctx: z_seam_position option frontright]
en: Front Right
hu_HU: Jobbra előre

[ctx: z_seam_position option front]
en: Front
hu_HU: Előre

[ctx: z_seam_position option frontleft]
en: Front Left
hu_HU: Balra előre

[ctx: z_seam_position option left]
en: Left
hu_HU: Balra

[ctx: z_seam_x label]
en: Z Seam X
hu_HU: Z varrat X

[ctx: z_seam_x description]
en: The X coordinate of the position near where to start printing each part in a layer.
hu_HU: Az az X koordináta, ahol a rétegek nyomtatását kezdeni fogja.

[ctx: z_seam_y label]
en: Z Seam Y
hu_HU: Z varrat Y

[ctx: z_seam_y description]
en: The Y coordinate of the position near where to start printing each part in a layer.
hu_HU: Az az Y koordináta, ahol a rétegek nyomtatását kezdeni fogja.

[ctx: z_seam_corner label]
en: Seam Corner Preference
hu_HU: Sarok varrat preferálás

[ctx: z_seam_corner description]
en: Control whether corners on the model outline influence the position of the seam. None means that corners have no influence on the seam position. Hide Seam makes the seam more likely to occur on an inside corner. Expose Seam makes the seam more likely to occur on an outside corner. Hide or Expose Seam makes the seam more likely to occur at an inside or outside corner. Smart Hiding allows both inside and outside corners, but chooses inside corners more frequently, if appropriate.
hu_HU: Ellenőrzi, hogy a modell körvonalai mennyire befolyásolják a varrat helyzetét.Ha azt választjuk, hogy nincs, akkor a sarkok nincsenek hatással a varrás helyzetére.A varrat rejtés esetén a varrás legvalószínűbb helyzete, valamelyik belső sarokban lesz.A külső varrat esetén a megjelenés valószínűleg egy külső sarkon lesz.A külső/belső varrat esetén a varrat vagy külső, vagy belső sarokban lesz.Az okos rejtés esetén ugyanaz, mint a külső/belső varrat, de törekszik arra, hogy a varrat inkább a belső sarkokon legyen, rejtve.

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_none]
en: None
hu_HU: Nincs

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_inner]
en: Hide Seam
hu_HU: Varrat rejtés

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_outer]
en: Expose Seam
hu_HU: Külső varrat

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_any]
en: Hide or Expose Seam
hu_HU: Külső, belső varrat

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_weighted]
en: Smart Hiding
hu_HU: Okos rejtés

[ctx: z_seam_relative label]
en: Z Seam Relative
hu_HU: Relatív Z varrat

[ctx: z_seam_relative description]
en: When enabled, the z seam coordinates are relative to each part's centre. When disabled, the coordinates define an absolute position on the build plate.
hu_HU: Ha engedélyezve van, a z varrás koordinátái az egyes alkatrészek középpontjához viszonyítva vannak. Letiltva a koordináták meghatározzák az abszolút helyzetét a tárgyasztalon.

[ctx: roofing_extruder_nr label]
en: Top Surface Skin Extruder
hu_HU: Felső és külső felületi extruder

[ctx: roofing_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the top most skin. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amelyik a felső réteg külső lezárását végzi.Ez a funkció csak multiextruderes gépen érhető el.

[ctx: roofing_layer_count label]
en: Top Surface Skin Layers
hu_HU: Felső kéreg rétegek

[ctx: roofing_layer_count description]
en: The number of top most skin layers. Usually only one top most layer is sufficient to generate higher quality top surfaces.
hu_HU: A felső felszíni zárórétegek száma. Általában egy felső réteg is elegendő a jó minőségű felső felületek előállításához.

[ctx: top_bottom_extruder_nr label]
en: Top/Bottom Extruder
hu_HU: Alsó/felső extruder

[ctx: top_bottom_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the top and bottom skin. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amit az alsó/felső felületi rétegek nyomtatásához használunk. Ezt csak multi extruder esetén használhatjuk.

[ctx: top_bottom_thickness label]
en: Top/Bottom Thickness
hu_HU: Alsó/felső vastagság

[ctx: top_bottom_thickness description]
en: The thickness of the top/bottom layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of top/bottom layers.
hu_HU: Az alsó/felső rétegek vastagsága a nyomtatáskor. Ez az érték osztva a rétegmagassággal adja meg az alsó/felső rétegek számát.

[ctx: top_thickness label]
en: Top Thickness
hu_HU: Felső vastagság

[ctx: top_thickness description]
en: The thickness of the top layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of top layers.
hu_HU: A felső rétegek vastagsága a nyomtatáskor. Ez az érték osztva a rétegmagassággal adja meg az felső rétegek számát.

[ctx: top_layers label]
en: Top Layers
hu_HU: Felső rétegek

[ctx: top_layers description]
en: The number of top layers. When calculated by the top thickness, this value is rounded to a whole number.
hu_HU: A felső rétegek száma. A felső vastagság alapján számítva ezt az értéket egész számra kerekíti.

[ctx: bottom_thickness label]
en: Bottom Thickness
hu_HU: Alsó vastagság

[ctx: bottom_thickness description]
en: The thickness of the bottom layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of bottom layers.
hu_HU: Az alsó rétegek vastagsága a nyomtatáskor. Ez az érték osztva a rétegmagassággal adja meg az alsó rétegek számát.

[ctx: bottom_layers label]
en: Bottom Layers
hu_HU: Alsó rétegek

[ctx: bottom_layers description]
en: The number of bottom layers. When calculated by the bottom thickness, this value is rounded to a whole number.
hu_HU: Az alsó rétegek száma. Az alsó vastagság alapján számítva ezt az értéket egész számra kerekíti.

[ctx: top_bottom_pattern label]
en: Top/Bottom Pattern
hu_HU: Alsó/felső mintázat

[ctx: top_bottom_pattern description]
en: The pattern of the top/bottom layers.
hu_HU: Az alsó/felső rétegek mintázata.

[ctx: top_bottom_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalas

[ctx: top_bottom_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: top_bottom_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: top_bottom_pattern_0 label]
en: Bottom Pattern Initial Layer
hu_HU: Alsó kezdő réteg mintázata

[ctx: top_bottom_pattern_0 description]
en: The pattern on the bottom of the print on the first layer.
hu_HU: A legalsóbb, kezdő réteg mintázata.

[ctx: top_bottom_pattern_0 option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalas

[ctx: top_bottom_pattern_0 option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: top_bottom_pattern_0 option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: connect_skin_polygons label]
en: Connect Top/Bottom Polygons
hu_HU: Alsó/felső poligonok kapcsolása

[ctx: connect_skin_polygons description]
en: Connect top/bottom skin paths where they run next to each other. For the concentric pattern enabling this setting greatly reduces the travel time, but because the connections can happen midway over infill this feature can reduce the top surface quality.
hu_HU: Az alsó/felső rétegpályákat kapcsolja össze, ahol egymás mellett futnak.Ha ezt a beállítást engedélyezzük a körkörös mintázatnál, jelentősen csökkenthetjük a fej átemelési időt, mivel a kapcsolódások félúton terténhetnek meg. Ez azonban ronthatja a felső felület minőségét.

[ctx: skin_angles label]
en: Top/Bottom Line Directions
hu_HU: Alsó/felső vonal irányok

[ctx: skin_angles description]
en: A list of integer line directions to use when the top/bottom layers use the lines or zig zag pattern. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees).
hu_HU: Az egész vonal-irányok listája, amelyet akkor kell használni, ha az alsó/felső rétegek a vonalas vagy cikcakk mintákat használják.A lista elemeit egymás után használják a rétegek előrehaladtával, és amikor a lista vége eléri, akkor újra előlről kezdi.A lista elemeit vesszők választják el, és a teljes listát szögletes zárójelben tartalmazza. Az Alapértelmezés egy üres lista, amely azt jelenti, hogy a hagyományos alapértelmezett szögeket (45 és 135 fok) kell használni.

[ctx: skin_no_small_gaps_heuristic label]
en: No Skin in Z Gaps
hu_HU: Felület nélküli Z hézag

[ctx: skin_no_small_gaps_heuristic description]
en: When the model has small vertical gaps of only a few layers, there should normally be skin around those layers in the narrow space. Enable this setting to not generate skin if the vertical gap is very small. This improves printing time and slicing time, but technically leaves infill exposed to the air.
hu_HU: Ha a modellnek csak néhány rétegű függőleges rése van, akkor ebben a keskeny térben a rétegek körül általában felületnek kell lennie.Akkor engedélyezze ezt a beállítást, ha nem szeretné, hogy keletkezzen itt felület, és ha a függőleges rés nagyon kicsi itt.Ez javítja a nyomtatási és a szeletelési időt, de technikailag a töltőanyagot a levegőnek teszi ki, azaz a belső kitöltés itt nyitott fog maradni.

[ctx: skin_outline_count label]
en: Extra Skin Wall Count
hu_HU: Extra felületi falszám

[ctx: skin_outline_count description]
en: Replaces the outermost part of the top/bottom pattern with a number of concentric lines. Using one or two lines improves roofs that start on infill material.
hu_HU: Lecseréli az alsó/felső felületi minta legkülsőbb falait koncentrikus vonalra.Egy vagy két vonal használata javítja a felső záró felületeket, ott, ahol még a kitöltés látható.

[ctx: ironing_enabled label]
en: Enable Ironing
hu_HU: Vasalás engedélyezés

[ctx: ironing_enabled description]
en: Go over the top surface one additional time, but this time extruding very little material. This is meant to melt the plastic on top further, creating a smoother surface. The pressure in the nozzle chamber is kept high so that the creases in the surface are filled with material.
hu_HU: A felső felületeken a fej mégegyszer átmegy, miközben egy nagyon kis mennyiségű alapanyagot extrudál. Ennek a célja az, hogy a tárgy teteje még jobban összeolvad, simábbá válik. A fúvóka kamrában a nyomás magasan van tartva, így a felszínen lévő gyűrődéseket anyaggal tölti fel.

[ctx: ironing_only_highest_layer label]
en: Iron Only Highest Layer
hu_HU: Vasalás csak a legfelső rétegen

[ctx: ironing_only_highest_layer description]
en: Only perform ironing on the very last layer of the mesh. This saves time if the lower layers don't need a smooth surface finish.
hu_HU: A vasalást csak a legfelső rétegen végzi el. Ha az alacsonyabb szinteken lévőfelső felületeken nem szükséges a sima felület, akkor ezzel időt takaríthatunk meg.

[ctx: ironing_pattern label]
en: Ironing Pattern
hu_HU: Vasalási minta

[ctx: ironing_pattern description]
en: The pattern to use for ironing top surfaces.
hu_HU: A felső felületek vasalásához használt minta.

[ctx: ironing_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: ironing_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: ironing_line_spacing label]
en: Ironing Line Spacing
hu_HU: Vasalási távolság

[ctx: ironing_line_spacing description]
en: The distance between the lines of ironing.
hu_HU: A vasalási vonalak közötti távolság.

[ctx: ironing_flow label]
en: Ironing Flow
hu_HU: Vasalási adagolás

[ctx: ironing_flow description]
en: The amount of material, relative to a normal skin line, to extrude during ironing. Keeping the nozzle filled helps filling some of the crevices of the top surface, but too much results in overextrusion and blips on the side of the surface.
hu_HU: A vasalás során használt adagolási mennyiség. Ez segít megtartani a nyomást az olvadókamrában, ami elősegíti a felületi hézagok kitöltését.A beállításkor figyelembe kell venni, hogy a nyomás ne legyen túl nagy, mivel ez túlzott anyagáramláshoz vezethet, és elmosódásokat hozhat létre a felületen.

[ctx: ironing_inset label]
en: Ironing Inset
hu_HU: Vasalás behúzás

[ctx: ironing_inset description]
en: A distance to keep from the edges of the model. Ironing all the way to the edge of the mesh may result in a jagged edge on your print.
hu_HU: A modell szélétől tartandó távolság. Ha a vasalás kifutna a test külső éleihez, az egyenetlenséget okozhatna ott.

[ctx: speed_ironing label]
en: Ironing Speed
hu_HU: Vasalási sebesség

[ctx: speed_ironing description]
en: The speed at which to pass over the top surface.
hu_HU: A felső felületen való áthaladási sebesség.

[ctx: acceleration_ironing label]
en: Ironing Acceleration
hu_HU: Vasalási gyorsulás

[ctx: acceleration_ironing description]
en: The acceleration with which ironing is performed.
hu_HU: A vasalás közben használt gyorsulási érték.

[ctx: jerk_ironing label]
en: Ironing Jerk
hu_HU: Vasalási löket

[ctx: jerk_ironing description]
en: The maximum instantaneous velocity change while performing ironing.
hu_HU: A maximális löket, amivel megrántja a fejet vasalás közben.

[ctx: skin_overlap label]
en: Skin Overlap Percentage
hu_HU: Felület átlapolás százaléka

[ctx: skin_overlap description]
en: Adjust the amount of overlap between the walls and (the endpoints of) the skin-centerlines, as a percentage of the line widths of the skin lines and the innermost wall. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the skin. Note that, given an equal skin and wall line-width, any percentage over 50% may already cause any skin to go past the wall, because at that point the position of the nozzle of the skin-extruder may already reach past the middle of the wall.
hu_HU: A falak és a kéregek középvonalai közötti átfedés mértékét határozza meg, százalékos értékben. A kéreg vonalak és a legbelsőbb fal szélességéből számítjuk. Az enyhe átfedés lehetővé teszi, hogy a falak szorosan kapcsolódjanak a kéreg vonalakhoz. Figyeljünk rá, hogy az egyenlő kéreg és falvonal szélesség esetén az 50% fölötti érték már átüthet a falon, mivel ezen a ponton a kéreg extruder fúvóka pozíciója már a fal középvonalát eléri.

[ctx: skin_overlap_mm label]
en: Skin Overlap
hu_HU: Kéreg átfedés

[ctx: skin_overlap_mm description]
en: Adjust the amount of overlap between the walls and (the endpoints of) the skin-centerlines. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the skin. Note that, given an equal skin and wall line-width, any value over half the width of the wall may already cause any skin to go past the wall, because at that point the position of the nozzle of the skin-extruder may already reach past the middle of the wall.
hu_HU: Az átfedés mértékét állítja be a falak és a felszíni vonalak középpontjainak végpontjai között. Az enyhe átfedés lehetővé teszi a falak szoros kapcsolódását  a felszínhez. Vegye figyelembe, hogy ha a kéreg és a fal vonalszélessége egyenlő, akkor a fal szélességének felét meghaladó érték bármilyen felszín esetén  áthaladhat a falon, mert ezen a ponton a kéreg-extruder fúvóka pozíciója már elérheti a fal közepén.

[ctx: skin_preshrink label]
en: Skin Removal Width
hu_HU: Kéreg eltávolítás szélessége

[ctx: skin_preshrink description]
en: The largest width of skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing top/bottom skin at slanted surfaces in the model.
hu_HU: Az eltávolítandó kéreg felület legnagyobb szélessége. Az ettől kissebb felületek el fognak tűnni. Ez segíthet korlátozni a modell ferde felületeinek alsó és felső részének nyomtatásához felhasznált időt és anyagot.

[ctx: top_skin_preshrink label]
en: Top Skin Removal Width
hu_HU: Felső kéreg eltávolítási szélesség

[ctx: top_skin_preshrink description]
en: The largest width of top skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing top skin at slanted surfaces in the model.
hu_HU: Az eltávolítandó felső kéreg felület legnagyobb szélessége. Az ettől kissebb felületek el fognak tűnni. Ez segíthet korlátozni a modell ferde felületeinek felső részének nyomtatásához felhasznált időt és anyagot.

[ctx: bottom_skin_preshrink label]
en: Bottom Skin Removal Width
hu_HU: Alsó kéreg eltávolítási szélesség

[ctx: bottom_skin_preshrink description]
en: The largest width of bottom skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing bottom skin at slanted surfaces in the model.
hu_HU: Az eltávolítandó alsókéreg felület legnagyobb szélessége. Az ettől kissebb felületek el fognak tűnni. Ez segíthet korlátozni a modell ferde felületeinek alsó részének nyomtatásához felhasznált időt és anyagot.

[ctx: expand_skins_expand_distance label]
en: Skin Expand Distance
hu_HU: Kéreg bővítési távolság

[ctx: expand_skins_expand_distance description]
en: The distance the skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the walls on neighboring layers adhere better to the skin. Lower values save amount of material used.
hu_HU: A kéreg felületek a kitöltésig jönnek létre. Ha bővítjük a kérget, és növeljük ezt az értéket, akkor jobb tapadást érhetünk el a kitöltéssel kapcsolatban, illetve a szomszédos falak jobban tudnak tapadni a kéreghez. Az alacsonyabb érték anyagmegtakarítást eredményez.

[ctx: top_skin_expand_distance label]
en: Top Skin Expand Distance
hu_HU: Felső kéreg bővítési távolság

[ctx: top_skin_expand_distance description]
en: The distance the top skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the walls on the layer above adhere better to the skin. Lower values save amount of material used.
hu_HU: A felső kéreg felületek a kitöltésig jönnek létre. Ha bővítjük a felső kérget, és növeljük ezt az értéket, akkor jobb tapadást érhetünk el a kitöltéssel kapcsolatban, illetve a szomszédos falak jobban tudnak tapadni a kéreghez. Az alacsonyabb érték anyagmegtakarítást eredményez.

[ctx: bottom_skin_expand_distance label]
en: Bottom Skin Expand Distance
hu_HU: Alsó kéreg bővítési távolság

[ctx: bottom_skin_expand_distance description]
en: The distance the bottom skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the skin adhere better to the walls on the layer below. Lower values save amount of material used.
hu_HU: Az alsó kéreg felületek a kitöltésig jönnek létre. Ha bővítjük az alsó kérget, és növeljük ezt az értéket, akkor jobb tapadást érhetünk el a kitöltéssel kapcsolatban, illetve a szomszédos falak jobban tudnak tapadni a kéreghez. Az alacsonyabb érték anyagmegtakarítást eredményez.

[ctx: max_skin_angle_for_expansion label]
en: Maximum Skin Angle for Expansion
hu_HU: A kéreg bővítés maximális szöge

[ctx: min_skin_width_for_expansion label]
en: Minimum Skin Width for Expansion
hu_HU: A minimális kéregszélesség kibővítéshez

[ctx: min_skin_width_for_expansion description]
en: Skin areas narrower than this are not expanded. This avoids expanding the narrow skin areas that are created when the model surface has a slope close to the vertical.
hu_HU: Az ennél keskenyebb kéregfelületek nem bővülnek ki. Ezzel elkerülhető, hogy keskeny kéregfelületek kibővüljenek, amik akkor jönnek létre, mikor a modell külső felületének lejtése közel van a függőlegeshez.

[ctx: infill label]
en: Infill
hu_HU: Kitöltés

[ctx: infill description]
en: Infill
hu_HU: Kitöltés

[ctx: infill_extruder_nr label]
en: Infill Extruder
hu_HU: Kitöltő extruder

[ctx: infill_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing infill. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder szerelvény, ami a kitöltést nyomtatja. Ez csak multi-extruderes nyomtatóknál használható.

[ctx: infill_sparse_density label]
en: Infill Density
hu_HU: Kitöltési sűrűség

[ctx: infill_sparse_density description]
en: Adjusts the density of infill of the print.
hu_HU: Beállítja a nyomtatás kitöltési sűrűségét.

[ctx: infill_line_distance label]
en: Infill Line Distance
hu_HU: Kitöltő vonal távolság

[ctx: infill_line_distance description]
en: Distance between the printed infill lines. This setting is calculated by the infill density and the infill line width.
hu_HU: A nyomtatott kitöltő vonalak távolsága. Ez egy számított érték, amit a kitöltési sűrűségből, és a kitöltő vonal szélességéből számol ki.

[ctx: infill_pattern label]
en: Infill Pattern
hu_HU: Kitöltési Minta

[ctx: infill_pattern option grid]
en: Grid
hu_HU: Rács

[ctx: infill_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: infill_pattern option triangles]
en: Triangles
hu_HU: Háromszög

[ctx: infill_pattern option trihexagon]
en: Tri-Hexagon
hu_HU: Három-hatszög

[ctx: infill_pattern option cubic]
en: Cubic
hu_HU: Kocka

[ctx: infill_pattern option cubicsubdiv]
en: Cubic Subdivision
hu_HU: Osztott kocka

[ctx: infill_pattern option tetrahedral]
en: Octet
hu_HU: Oktett

[ctx: infill_pattern option quarter_cubic]
en: Quarter Cubic
hu_HU: Negyed kocka

[ctx: infill_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: infill_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: infill_pattern option cross]
en: Cross
hu_HU: Kereszt

[ctx: infill_pattern option cross_3d]
en: Cross 3D
hu_HU: 3D kereszt

[ctx: zig_zaggify_infill label]
en: Connect Infill Lines
hu_HU: Kitöltő vonalak csatlakozása

[ctx: zig_zaggify_infill description]
en: Connect the ends where the infill pattern meets the inner wall using a line which follows the shape of the inner wall. Enabling this setting can make the infill adhere to the walls better and reduce the effects of infill on the quality of vertical surfaces. Disabling this setting reduces the amount of material used.
hu_HU: Összeköti a kitöltő vonalakat ott, ahol a mintázat megfelelő egy olyan vonallal,ami a belső fal alakját követi. Így jobban fog kapcsolódni a kitöltés a falakhoz, és csükkenthető az a negatív hatás, hogy kitöltési vonalak torzítják a külső felületet. Ha ezt a beállítást nem használjuk, akkor csökken a felhasznált anyagmennyiség.

[ctx: connect_infill_polygons label]
en: Connect Infill Polygons
hu_HU: Kitöltési sokszögek csatlakozása

[ctx: infill_angles label]
en: Infill Line Directions
hu_HU: Kitöltési vonal irányok

[ctx: infill_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees for the lines and zig zag patterns and 45 degrees for all other patterns).
hu_HU: Azoknak a teljes vonalaknak az iránya, amiket kitöltéskor használunk.A lista elemeit egymás után használják fel a rétegek, és előlről kezdik, ha a lista a végére ért. A lista elemeit vesszők választják el, míg a teljes lista szögletes zárójelben van. Az alapértelmezett esetbe a lista üres, ilyenkor az alapértelmezett 45 és 135 fokos szögeket használjuk a vonalas, és a cikcakk kitöltési mintakor, míg 45 fokot az összes többi esetben.

[ctx: infill_offset_x label]
en: Infill X Offset
hu_HU: Kitöltés X eltolás

[ctx: infill_offset_x description]
en: The infill pattern is moved this distance along the X axis.
hu_HU: A kitöltési minta eltolása az X tengely mentén.

[ctx: infill_offset_y label]
en: Infill Y Offset
hu_HU: Kitöltés Y eltolás

[ctx: infill_offset_y description]
en: The infill pattern is moved this distance along the Y axis.
hu_HU: A kitöltési minta eltolása az Y tengely mentén.

[ctx: infill_randomize_start_location label]
en: Randomize Infill Start
hu_HU: Véletlenszerű kitöltés kezdés

[ctx: infill_randomize_start_location description]
en: Randomize which infill line is printed first. This prevents one segment becoming the strongest, but it does so at the cost of an additional travel move.
hu_HU: Az adott rétegben, a kezdő kitöltési sorokat véletlenszerűen választja ki.Ezzel elkerülhető az, hogy a kitöltés az egyik helyen erősebb legyen, mint máshol, vagy éppen valahol gyengébb legyen a kelleténél a kitöltés.

[ctx: infill_multiplier label]
en: Infill Line Multiplier
hu_HU: Kitöltési sor szorzó

[ctx: infill_multiplier description]
en: Convert each infill line to this many lines. The extra lines do not cross over each other, but avoid each other. This makes the infill stiffer, but increases print time and material usage.
hu_HU: Átkonvertálja az összes kitöltési sort, erre az értékre.Az így keletkező extra vonalak nem fogják egymást keresztezni, hanem elkerülik egymást. Ez növelni fogja a kitöltés erősségét, de a nyomtatási idő, és az anyagköltség is nőni fog.

[ctx: infill_wall_line_count label]
en: Extra Infill Wall Count
hu_HU: Extra kitöltési falszám

[ctx: infill_wall_line_count description]
en: Add extra walls around the infill area. Such walls can make top/bottom skin lines sag down less which means you need less top/bottom skin layers for the same quality at the cost of some extra material.
    This feature can combine with the Connect Infill Polygons to connect all the infill into a single extrusion path without the need for travels or retractions if configured right.
hu_HU: További falakat ad a kitöltési terület köré. Ezek a falak segíthetik az alsó/felső kéreg vonalak tapadását, így azok kevésbé tudnak elválni a kitöltéstől.Ennek előnye lehet, hogy kevesebb kéreg rétegre van szükség ugyanazon minőség eléréséhez. Ez azonban növelheti az anyagköltséget. 
    Kombinálható a kitöltési sokszögek csatlakozása beállítással, hogy az összes kitöltés egyetlen útvonalba kapcsolja anélkül, hogy felesleges fej utaztatás vagy szálvisszahúzás lenne.

[ctx: sub_div_rad_add label]
en: Cubic Subdivision Shell
hu_HU: Osztott kocka héj

[ctx: sub_div_rad_add description]
en: An addition to the radius from the center of each cube to check for the boundary of the model, as to decide whether this cube should be subdivided. Larger values lead to a thicker shell of small cubes near the boundary of the model.
hu_HU: Az egyes kitöltési kockák közepétől számított sugár hozzáadásával ellenőrizni kell a modell határát, hogy eldönthesse a szeletelő, hogy ezt a kockát fel kell-e osztan, vagy sem.A nagyobb értékek a kocka vastagabb héjához vezetnek a modell szélének közelében.

[ctx: infill_overlap label]
en: Infill Overlap Percentage
hu_HU: Kitöltési átfedés aránya

[ctx: infill_overlap description]
en: The amount of overlap between the infill and the walls as a percentage of the infill line width. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the infill.
hu_HU: Az átfedés százalékos mértéke a kitöltés és a falak között.Meghatározása a kitöltés vonalszélességének százalékában történik.Az enyhe átfedés lehetővé teszi, hogy a falak szorosan kapcsolódjanak a kitöltéshez.

[ctx: infill_overlap_mm label]
en: Infill Overlap
hu_HU: Kitöltési átfedés

[ctx: infill_overlap_mm description]
en: The amount of overlap between the infill and the walls. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the infill.
hu_HU: Az átfedés mértéke a kitöltés és a falak között. Az enyhe átfedés lehetővé teszi, hogy a falak szorosan kapcsolódjanak a kitöltéshez.

[ctx: infill_wipe_dist label]
en: Infill Wipe Distance
hu_HU: Kitöltés törlési távolság

[ctx: infill_wipe_dist description]
en: Distance of a travel move inserted after every infill line, to make the infill stick to the walls better. This option is similar to infill overlap, but without extrusion and only on one end of the infill line.
hu_HU: A kitöltési sor nyomtatása után egy extra törlőmozgást végez a fej.Ez a távolság határozza meg a törlési mozgás távolságát.Az opció hasonlít a szimpla kitöltés átfedéséhez, azonban itt a mozgás extrudálás nélkül történik, és csak a kitöltő sor egyik végén.

[ctx: infill_sparse_thickness label]
en: Infill Layer Thickness
hu_HU: Kitöltő réteg vastagság

[ctx: infill_sparse_thickness description]
en: The thickness per layer of infill material. This value should always be a multiple of the layer height and is otherwise rounded.
hu_HU: A kitöltési réteg vastagsága. Ez az érték minden esetben a normál rétegvastagság,vagy annak a többszöröse és kerekített értéke.

[ctx: gradual_infill_steps label]
en: Gradual Infill Steps
hu_HU: Fokozatos kitöltési lépések

[ctx: gradual_infill_steps description]
en: Number of times to reduce the infill density by half when getting further below top surfaces. Areas which are closer to top surfaces get a higher density, up to the Infill Density.
hu_HU: Ez egy olyan lépésszám, ami azt határozza meg, hogy hányszor csökkenti a kitöltési sűrűséget a rétegek emelkedése során addig, amíg eléri a kitöltési sűrűség felét. Azokon a területeken, ahol a fedő rétegek közelébe kerül a kitöltés, a sűrűség újra növekedni fog.

[ctx: gradual_infill_step_height label]
en: Gradual Infill Step Height
hu_HU: Fokozatos kitöltési lépésmagasság

[ctx: gradual_infill_step_height description]
en: The height of infill of a given density before switching to half the density.
hu_HU: Az a kitöltési magasság, amit elérve a kitöltési sűrűség lefeleződik.

[ctx: infill_before_walls label]
en: Infill Before Walls
hu_HU: Kitöltés a falak előtt

[ctx: infill_before_walls description]
en: Print the infill before printing the walls. Printing the walls first may lead to more accurate walls, but overhangs print worse. Printing the infill first leads to sturdier walls, but the infill pattern might sometimes show through the surface.
hu_HU: Az adott rétegnél a kitöltést nyomtatjuk a falak nyomtatása előtt.A falak előzetes nyomtatása pontosabb falakat eredményezhet, azonban az átfedések nyomtatása gyengébb lehet. A kitöltés elsőnek nyomtatása szilárdabb falakhoz vezethet, de a feltöltési minta néha megjelenhet a felületen.

[ctx: min_infill_area label]
en: Minimum Infill Area
hu_HU: Minimális kitöltési terület

[ctx: min_infill_area description]
en: Don't generate areas of infill smaller than this (use skin instead).
hu_HU: Az ettől kisebb területekre nem generál kitöltést.

[ctx: infill_support_enabled label]
en: Infill Support
hu_HU: Kitöltés támaszként

[ctx: infill_support_enabled description]
en: Print infill structures only where tops of the model should be supported. Enabling this reduces print time and material usage, but leads to ununiform object strength.
hu_HU: Csak ott nyomtasson kitöltő szerkezeteket, ahol a felső modellrésznek szüksége van alátámasztásra. Ennek az engedélyezése csökkenti a nyomtatási időt, illetve az anyagszükségletet, azonban a tárgyak belső szilárdsága egyenetlen lehet.

[ctx: infill_support_angle label]
en: Infill Overhang Angle
hu_HU: Kitöltés túlnyúlási szög

[ctx: infill_support_angle description]
en: The minimum angle of internal overhangs for which infill is added. At a value of 0° objects are totally filled with infill, 90° will not provide any infill.
hu_HU: Az a belső túlnyúlási szög, amihez szükséges kitöltést hozzáadni. Ha ez 0°, a test teljes mértékben kitöltésre kerül. Ha az érték 90°, akkor nem lesz semmiféle kitöltés.

[ctx: material label]
en: Material
hu_HU: Alapanyag

[ctx: material description]
en: Material
hu_HU: Alapanyag

[ctx: default_material_print_temperature label]
en: Default Printing Temperature
hu_HU: Alapértelmezett nyomtatási hőmérséklet

[ctx: default_material_print_temperature description]
en: The default temperature used for printing. This should be the "base" temperature of a material. All other print temperatures should use offsets based on this value
hu_HU: A nyomtatáshoz használt alapértelmezett hőmérséklet. Ez az alap hőmérséklete az adott alapanyagnak. Minden egyéb nyomtatási hőmérséklet eltérés ettől az alaptól kerül számításra

[ctx: build_volume_temperature label]
en: Build Volume Temperature
hu_HU: Építési tér hőmérséklete

[ctx: build_volume_temperature description]
en: The temperature of the environment to print in. If this is 0, the build volume temperature will not be adjusted.
hu_HU: A nyomtató építési tér hőmérséklete. Ha ez az érték 0, akkor a gép nem képes az építési tér hőmérséklet szabályzására.

[ctx: material_print_temperature label]
en: Printing Temperature
hu_HU: Nyomtatási hőmérséklet

[ctx: material_print_temperature description]
en: The temperature used for printing.
hu_HU: A nyomtatáshoz használt hőmérséklet.

[ctx: material_print_temperature_layer_0 label]
en: Printing Temperature Initial Layer
hu_HU: Kezdő réteg nyomtatási hőmérséklete

[ctx: material_print_temperature_layer_0 description]
en: The temperature used for printing the first layer. Set at 0 to disable special handling of the initial layer.
hu_HU: Az a hőmérséklet, amin az első réteg nyomtatása fog történni. Ha az érték 0, akkor nem kezeli külön a kezdő réteg hőmérsékleti beállítását.

[ctx: material_initial_print_temperature label]
en: Initial Printing Temperature
hu_HU: Kezdeti nyomtatási hőmérséklet

[ctx: material_initial_print_temperature description]
en: The minimal temperature while heating up to the Printing Temperature at which printing can already start.
hu_HU: Az a minimális hőmérséklet, ameddig fel kell melegedni a fejnek a nyomtatás megkezdéséhez.

[ctx: material_final_print_temperature label]
en: Final Printing Temperature
hu_HU: Befejező nyomtatási hőmérséklet

[ctx: material_final_print_temperature description]
en: The temperature to which to already start cooling down just before the end of printing.
hu_HU: Az a hőmérséklet, ahová a fejnek vissza kell hűlnie a nyomtatás befejezése előtt.

[ctx: material_extrusion_cool_down_speed label]
en: Extrusion Cool Down Speed Modifier
hu_HU: Adagolási visszahűlés sebesség kompenzáció

[ctx: material_extrusion_cool_down_speed description]
en: The extra speed by which the nozzle cools while extruding. The same value is used to signify the heat up speed lost when heating up while extruding.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a fúvóka lehűl az extrudálás közben.Ugyanezt az értéket kell használni az extrudálás közbeni felmelegedésre is.

[ctx: default_material_bed_temperature label]
en: Default Build Plate Temperature
hu_HU: Alapértelmezett tárgyasztal hőmérséklet

[ctx: default_material_bed_temperature description]
en: The default temperature used for the heated build plate. This should be the "base" temperature of a build plate. All other print temperatures should use offsets based on this value
hu_HU: A fűthető tárgyasztal alapértelmezett hőmérséklete. Ez a hőmérséklet az alap, és ehhez viszonyítjuk a többi hőmérséklet értékét

[ctx: material_bed_temperature label]
en: Build Plate Temperature
hu_HU: Tárgyasztal hőmérséklete

[ctx: material_bed_temperature_layer_0 label]
en: Build Plate Temperature Initial Layer
hu_HU: Tárgyasztal hőmérséklet a kezdő rétegnél

[ctx: material_adhesion_tendency label]
en: Adhesion Tendency
hu_HU: Tapadási jellemző

[ctx: material_adhesion_tendency description]
en: Surface adhesion tendency.
hu_HU: A felület tapadási jellemzője.

[ctx: material_surface_energy label]
en: Surface Energy
hu_HU: Felületi energia

[ctx: material_surface_energy description]
en: Surface energy.
hu_HU: Felületi energia.

[ctx: material_crystallinity label]
en: Crystalline Material
hu_HU: Kristályos anyag

[ctx: material_crystallinity description]
en: Is this material the type that breaks off cleanly when heated (crystalline), or is it the type that produces long intertwined polymer chains (non-crystalline)?
hu_HU: Az anyag olyan típusú-e, ami melegítve tiszta módon, kikristályosodva bomlik le, vagy olyan, ami nem kristályos, összefonódott polimer láncokat hoz létre?

[ctx: material_anti_ooze_retracted_position label]
en: Anti-ooze Retracted Position
hu_HU: Szivárgásgátló visszahúzási helyzet

[ctx: material_anti_ooze_retracted_position description]
en: How far the material needs to be retracted before it stops oozing.
hu_HU: Mennyire kell visszahúzni a szálat, hogy az anyagszivárgás leálljon.

[ctx: material_anti_ooze_retraction_speed label]
en: Anti-ooze Retraction Speed
hu_HU: Szivárgásgátló visszahúzás sebesség

[ctx: material_anti_ooze_retraction_speed description]
en: How fast the material needs to be retracted during a filament switch to prevent oozing.
hu_HU: Milyen gyorsan kell visszahúzni a szálat, hogy meggátoljuk a szivárgást.

[ctx: material_break_preparation_retracted_position label]
en: Break Preparation Retracted Position
hu_HU: Szakadás előállítás visszahúzott helyzetben

[ctx: material_break_preparation_retracted_position description]
en: How far the filament can be stretched before it breaks, while heated.
hu_HU: Mennyire húzható ki a szál melegítés közben, szakadás nélkül.

[ctx: material_break_preparation_speed label]
en: Break Preparation Retraction Speed
hu_HU: Szakadás előállítás visszahúzási sebeség

[ctx: material_break_preparation_speed description]
en: How fast the filament needs to be retracted just before breaking it off in a retraction.
hu_HU: Milyen gyorsan kell visszahúzni a szálat, mielőtt az megszakadna.

[ctx: material_break_retracted_position label]
en: Break Retracted Position
hu_HU: Sazakdás visszahúzási helyzet

[ctx: material_break_retracted_position description]
en: How far to retract the filament in order to break it cleanly.
hu_HU: Mennyire kell visszahúzni a nyomtatószálat, hogy az tisztán megszakadjon.

[ctx: material_break_speed label]
en: Break Retraction Speed
hu_HU: Szakítás visszahúzási sebesség

[ctx: material_break_speed description]
en: The speed at which to retract the filament in order to break it cleanly.
hu_HU: Milyen gyorsan kell visszahúzni a nyomtatószálat, hogy az tisztán megszakadjon.

[ctx: material_break_temperature label]
en: Break Temperature
hu_HU: Szakítási hőmérséklet

[ctx: material_break_temperature description]
en: The temperature at which the filament is broken for a clean break.
hu_HU: Az a hőmérséklet, ahol a nyomtatószál tisztán meg tud szakadni.

[ctx: material_flow label]
en: Flow
hu_HU: Áramlás

[ctx: material_flow description]
en: Flow compensation: the amount of material extruded is multiplied by this value.
hu_HU: Áramláskompenzáció: az extrudált anyag mennyiségét megszorozzuk ezzel az értékkel.

[ctx: wall_material_flow label]
en: Wall Flow
hu_HU: Fal áramlás

[ctx: wall_material_flow description]
en: Flow compensation on wall lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a fal vonalak nyomtatásánál.

[ctx: wall_0_material_flow label]
en: Outer Wall Flow
hu_HU: Külső fal áramlás

[ctx: wall_0_material_flow description]
en: Flow compensation on the outermost wall line.
hu_HU: Áramláskompenzálás a külső falvonalak nyomtatásánál.

[ctx: wall_x_material_flow label]
en: Inner Wall(s) Flow
hu_HU: Belső fal)akÖ áramlása

[ctx: wall_x_material_flow description]
en: Flow compensation on wall lines for all wall lines except the outermost one.
hu_HU: Áramláskompnezáció minden falvonalon, kivéve a legkülsőbb falnál.

[ctx: skin_material_flow label]
en: Top/Bottom Flow
hu_HU: Alsó/felső áramlás

[ctx: skin_material_flow description]
en: Flow compensation on top/bottom lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás az alsó/felső rétegek nyomtatásánál.

[ctx: roofing_material_flow label]
en: Top Surface Skin Flow
hu_HU: Felső kéregfelület áramlás

[ctx: roofing_material_flow description]
en: Flow compensation on lines of the areas at the top of the print.
hu_HU: Áramláskompenzálás a felső kéreg réteg nyomtatásánál.

[ctx: infill_material_flow label]
en: Infill Flow
hu_HU: Kitöltési áramlás

[ctx: infill_material_flow description]
en: Flow compensation on infill lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a kitöltés nyomtatásánál.

[ctx: skirt_brim_material_flow label]
en: Skirt/Brim Flow
hu_HU: Szoknya/perem áramlás

[ctx: skirt_brim_material_flow description]
en: Flow compensation on skirt or brim lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a Szoknya/perem nyomtatásánál.

[ctx: support_material_flow label]
en: Support Flow
hu_HU: Támasz áramlás

[ctx: support_material_flow description]
en: Flow compensation on support structure lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a támasz nyomtatásánál.

[ctx: support_interface_material_flow label]
en: Support Interface Flow
hu_HU: Támasz interfész áramlás

[ctx: support_interface_material_flow description]
en: Flow compensation on lines of support roof or floor.
hu_HU: Áramláskompenzálás a támasz alsó/felső rétegének nyomtatásánál.

[ctx: support_roof_material_flow label]
en: Support Roof Flow
hu_HU: Támasz felső áramlás

[ctx: support_roof_material_flow description]
en: Flow compensation on support roof lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a támasz felső rétegének nyomtatásánál.

[ctx: support_bottom_material_flow label]
en: Support Floor Flow
hu_HU: Támasz alsó áramlás

[ctx: support_bottom_material_flow description]
en: Flow compensation on support floor lines.
hu_HU: Áramláskompenzálás a támasz alsó rétegének nyomtatásánál.

[ctx: prime_tower_flow label]
en: Prime Tower Flow
hu_HU: Elő torony áramlás

[ctx: prime_tower_flow description]
en: Flow compensation on prime tower lines.
hu_HU: Áramláskompenzáció az előtorony vonalakon.

[ctx: material_flow_layer_0 label]
en: Initial Layer Flow
hu_HU: Kezdő réteg áramlás

[ctx: material_flow_layer_0 description]
en: Flow compensation for the first layer: the amount of material extruded on the initial layer is multiplied by this value.
hu_HU: Az első réteg áramlási kompenzációja: az eredeti rétegre extrudált anyag mennyiségét megszorozzuk ezzel az értékkel.

[ctx: material_standby_temperature label]
en: Standby Temperature
hu_HU: Készenléti hőmérséklet

[ctx: material_standby_temperature description]
en: The temperature of the nozzle when another nozzle is currently used for printing.
hu_HU: Az adott fúvóka hőmérséklete, amikor éppen egy másik fúvókát használnak nyomtatáshoz.

[ctx: speed label]
en: Speed
hu_HU: Sebesség

[ctx: speed description]
en: Speed
hu_HU: Sebesség

[ctx: speed_print label]
en: Print Speed
hu_HU: Nyomtatási sebesség

[ctx: speed_print description]
en: The speed at which printing happens.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a nyomtatás történik.

[ctx: speed_infill label]
en: Infill Speed
hu_HU: Kitöltési sebesség

[ctx: speed_infill description]
en: The speed at which infill is printed.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a kitöltés nyomtatódik.

[ctx: speed_wall label]
en: Wall Speed
hu_HU: Fal sebesség

[ctx: speed_wall description]
en: The speed at which the walls are printed.
hu_HU: A falak nyomtatási sebessége.

[ctx: speed_wall_0 label]
en: Outer Wall Speed
hu_HU: Külső fal sebesség

[ctx: speed_wall_0 description]
en: The speed at which the outermost walls are printed. Printing the outer wall at a lower speed improves the final skin quality. However, having a large difference between the inner wall speed and the outer wall speed will affect quality in a negative way.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a legkülsőbb falak nyomtatásra kerülnek.Az alacsonyabb sebesség javítja a külső felület végső minőségét, azonban, ha túl nagy a különbség a külső és a belső falak nyomtatási sebessége között, az negatív hatással lehet a minőségre.

[ctx: speed_wall_x label]
en: Inner Wall Speed
hu_HU: Belső fal sebesség

[ctx: speed_wall_x description]
en: The speed at which all inner walls are printed. Printing the inner wall faster than the outer wall will reduce printing time. It works well to set this in between the outer wall speed and the infill speed.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a belső falak nyomatásra kerülnek.A belső falak nyomtatási sebességének növelése csökkenti a nyomtatási időt.A javasolt sebességnek a külső falak, és a kitöltés nyomtatási sebessége közötti értékeket adjunk meg.

[ctx: speed_roofing label]
en: Top Surface Skin Speed
hu_HU: Felső záró felületi sebesség

[ctx: speed_roofing description]
en: The speed at which top surface skin layers are printed.
hu_HU: A felső záró kéreg felületi rétegnek a nyomtatási sebessége.

[ctx: speed_topbottom label]
en: Top/Bottom Speed
hu_HU: Alsó/felső sebesség

[ctx: speed_topbottom description]
en: The speed at which top/bottom layers are printed.
hu_HU: Az alsó/felső réteg nyomtatási sebessége.

[ctx: speed_support label]
en: Support Speed
hu_HU: Támasz sebesség

[ctx: speed_support description]
en: The speed at which the support structure is printed. Printing support at higher speeds can greatly reduce printing time. The surface quality of the support structure is not important since it is removed after printing.
hu_HU: A támasztékok nyomattási sebessége. A támaszok nyomtatási sebességét bátran növelhetjük, mivel nem számít, milyen lesz a felületi minőségük.A nyomtatás után el lesznek távolítva, nem részei a nyomtatott tárgynak, és a nagyobb sebesség csökkentheti a nyomtatási időt.

[ctx: speed_support_infill label]
en: Support Infill Speed
hu_HU: Támasz kitöltési sebesség

[ctx: speed_support_infill description]
en: The speed at which the infill of support is printed. Printing the infill at lower speeds improves stability.
hu_HU: A támasztékok kitöltésének nyomatatási sebessége. Ha a kitöltések nyomtatási sebességét csökkentjük, a támaszték stabilabb lesz.

[ctx: speed_support_interface label]
en: Support Interface Speed
hu_HU: Támasz interfész sebesség

[ctx: speed_support_interface description]
en: The speed at which the roofs and floors of support are printed. Printing them at lower speeds can improve overhang quality.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a támasztékok alsó és felső felületét nyomtatjuk.Ha ez a sebesség lassabb, akkor jobb lehet a kinyúlás minősége.

[ctx: speed_support_roof label]
en: Support Roof Speed
hu_HU: Támasz fedél sebesség

[ctx: speed_support_roof description]
en: The speed at which the roofs of support are printed. Printing them at lower speeds can improve overhang quality.
hu_HU: A támasztékok fedő, felső rétegének nyomtatási sebessége. Ha ez a sebesség lassabb, akkor jobb lehet a kinyúlás minősége.

[ctx: speed_support_bottom label]
en: Support Floor Speed
hu_HU: Támasz alapzat sebesség

[ctx: speed_support_bottom description]
en: The speed at which the floor of support is printed. Printing it at lower speed can improve adhesion of support on top of your model.
hu_HU: A támasztékok alsó, kezdő rétegének nyomtatási sebessége. Ha ez a sebesség lassabb, akkor jobb lehet a támasz tapadása a tárgyasztalra.

[ctx: speed_prime_tower label]
en: Prime Tower Speed
hu_HU: Előtorony sebesség

[ctx: speed_prime_tower description]
en: The speed at which the prime tower is printed. Printing the prime tower slower can make it more stable when the adhesion between the different filaments is suboptimal.
hu_HU: Az a asebesség, amivel a előtorony nyomtatódik. Nyomtassuk a előtornyot alacsony sebességen, mert ez segíthet a különböző anyagrétegeknek az egymáshoz tapadásában.

[ctx: speed_travel label]
en: Travel Speed
hu_HU: Utazási sebesség

[ctx: speed_travel description]
en: The speed at which travel moves are made.
hu_HU: A fej üresben történő pozícióváltásának sebessége.

[ctx: speed_layer_0 label]
en: Initial Layer Speed
hu_HU: Kezdő réteg sebessége

[ctx: speed_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Speed
hu_HU: Kezdő réteg nyomtatási sebessége

[ctx: speed_print_layer_0 description]
en: The speed of printing for the initial layer. A lower value is advised to improve adhesion to the build plate.
hu_HU: A kezdő réteg nyomtatási sebessége. Az alacsonyabb érték segít növelni a tapadást a tárgyasztalhoz.

[ctx: speed_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Speed
hu_HU: Kezdő réteg utazási sebessége

[ctx: speed_travel_layer_0 description]
en: The speed of travel moves in the initial layer. A lower value is advised to prevent pulling previously printed parts away from the build plate. The value of this setting can automatically be calculated from the ratio between the Travel Speed and the Print Speed.
hu_HU: A kezdő réteg utazási sebessége. Az Alacsonyabb érték javasolt, mivel a korábban már kinyomtatott részeleteket feltépheti a nyomtatófej a tárgyasztalról.A beállításnak az értéke kiszámítható, az utazási és a nyomatási sebesség arányából.

[ctx: skirt_brim_speed label]
en: Skirt/Brim Speed
hu_HU: Szoknya/perem sebesség

[ctx: skirt_brim_speed description]
en: The speed at which the skirt and brim are printed. Normally this is done at the initial layer speed, but sometimes you might want to print the skirt or brim at a different speed.
hu_HU: A szoknya és a perem nyomtatási sebessége. Alapesetben ez ugyanannyi, mint a kezdő réteg sebessége, de néha szükséges lehet a különböző sebességgel való nyomtatásra.

[ctx: speed_z_hop label]
en: Z Hop Speed
hu_HU: Z emelés sebesség

[ctx: speed_z_hop description]
en: The speed at which the vertical Z movement is made for Z Hops. This is typically lower than the print speed since the build plate or machine's gantry is harder to move.
hu_HU: A Z tengely emelési sebessége. Ez általában alaxcsonyabb, mint a nyomtatási sebesség, mivel a tárgyasztal, vagy az X keresztszánt nehezebb mozgatni.

[ctx: speed_slowdown_layers label]
en: Number of Slower Layers
hu_HU: Lassabb rétegek száma

[ctx: speed_slowdown_layers description]
en: The first few layers are printed slower than the rest of the model, to get better adhesion to the build plate and improve the overall success rate of prints. The speed is gradually increased over these layers.
hu_HU: Az első pár réteget lassabban tudjuk nyomtatni, ha ezt a modell formája szükségessé teszi. Növelheti a tapadást a tárgyasztalhoz, így sikeresebb lehet a nyomtatás. A sebesség folyamatosan növekedni fog, ahogy emelkedik a rétegeken.

[ctx: acceleration_enabled label]
en: Enable Acceleration Control
hu_HU: Gyorsulás vezérlés engedélyezés

[ctx: acceleration_enabled description]
en: Enables adjusting the print head acceleration. Increasing the accelerations can reduce printing time at the cost of print quality.
hu_HU: A nyomtatófej mozgási gyorsulás szabályzás engedélyezése. Ha növeljük a gyorsulást, csökken a nyomtatási idő, viszont a nyomtatás minősége is.

[ctx: acceleration_print label]
en: Print Acceleration
hu_HU: Nyomtatási gyorsulás

[ctx: acceleration_print description]
en: The acceleration with which printing happens.
hu_HU: A nyomtatás közbeni gyorsulás.

[ctx: acceleration_infill label]
en: Infill Acceleration
hu_HU: Kitöltés gyorsulás

[ctx: acceleration_infill description]
en: The acceleration with which infill is printed.
hu_HU: A kitöltés nyomtatása alatt használt gyorsulási érték.

[ctx: acceleration_wall label]
en: Wall Acceleration
hu_HU: Fal gyorsulás

[ctx: acceleration_wall description]
en: The acceleration with which the walls are printed.
hu_HU: A falak nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_wall_0 label]
en: Outer Wall Acceleration
hu_HU: Külső fal gyorsulás

[ctx: acceleration_wall_0 description]
en: The acceleration with which the outermost walls are printed.
hu_HU: A külső falak nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_wall_x label]
en: Inner Wall Acceleration
hu_HU: Belső fal gyorsulás

[ctx: acceleration_wall_x description]
en: The acceleration with which all inner walls are printed.
hu_HU: A belső falak nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_roofing label]
en: Top Surface Skin Acceleration
hu_HU: Felső felületi gyorsulás

[ctx: acceleration_roofing description]
en: The acceleration with which top surface skin layers are printed.
hu_HU: A legfelső, záró felületi rétegek nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_topbottom label]
en: Top/Bottom Acceleration
hu_HU: Alsó/felső gyorsulás

[ctx: acceleration_topbottom description]
en: The acceleration with which top/bottom layers are printed.
hu_HU: Az alsó és felső rétegek nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_support label]
en: Support Acceleration
hu_HU: Támaszték gyorsulás

[ctx: acceleration_support description]
en: The acceleration with which the support structure is printed.
hu_HU: A támaszok nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_support_infill label]
en: Support Infill Acceleration
hu_HU: Támasz kitöltés gyorsulás

[ctx: acceleration_support_infill description]
en: The acceleration with which the infill of support is printed.
hu_HU: A támaszok kitöltésének nyomtatása alatt használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_support_interface label]
en: Support Interface Acceleration
hu_HU: Támasz interfész gyorsulás

[ctx: acceleration_support_interface description]
en: The acceleration with which the roofs and floors of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve overhang quality.
hu_HU: A támaszok legalsó és legfelső rétegeinek nyomtatása alatt használt gyorsulás.Ha alacsonyabb gyorsulási értéket használunk, az segít javítani a kinyúlások nyomtatási minőségén.

[ctx: acceleration_support_roof label]
en: Support Roof Acceleration
hu_HU: Támasz fedél gyorsulás

[ctx: acceleration_support_roof description]
en: The acceleration with which the roofs of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve overhang quality.
hu_HU: A támaszok legfelső rétegeinek nyomtatása alatt használt gyorsulás.Ha alacsonyabb gyorsulási értéket használunk, az segít javítani a kinyúlások nyomtatási minőségén.

[ctx: acceleration_support_bottom label]
en: Support Floor Acceleration
hu_HU: Támasz alapzat gyorsulás

[ctx: acceleration_support_bottom description]
en: The acceleration with which the floors of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve adhesion of support on top of your model.
hu_HU: A támaszok legalsó rétegeinek nyomtatása alatt használt gyorsulás.Ha alacsonyabb gyorsulást választ, akkor segíti a támasz tapadását a modellek tetején.

[ctx: acceleration_prime_tower label]
en: Prime Tower Acceleration
hu_HU: Előtorony gyorsulás

[ctx: acceleration_prime_tower description]
en: The acceleration with which the prime tower is printed.
hu_HU: Az előtorony nyomtatása során használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_travel label]
en: Travel Acceleration
hu_HU: Utaztatási gyorsulás

[ctx: acceleration_travel description]
en: The acceleration with which travel moves are made.
hu_HU: A fej utaztatása során használt gyorsulás.

[ctx: acceleration_layer_0 label]
en: Initial Layer Acceleration
hu_HU: Kezdő réteg gyorsulás

[ctx: acceleration_layer_0 description]
en: The acceleration for the initial layer.
hu_HU: A legelső rétegnél használt gyorsulási érték.

[ctx: acceleration_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Acceleration
hu_HU: Kezdő réteg nyomtatási gyorsulás

[ctx: acceleration_print_layer_0 description]
en: The acceleration during the printing of the initial layer.
hu_HU: Az a gyorsulási érték, amit az első réteg nyomtatása alatt használ.

[ctx: acceleration_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Acceleration
hu_HU: Kezdő réteg utazási gyorsulás

[ctx: acceleration_travel_layer_0 description]
en: The acceleration for travel moves in the initial layer.
hu_HU: A kezdő réteg nyomtatása alatt, a fej utaztatásához használt gyorsulási érték.

[ctx: acceleration_skirt_brim label]
en: Skirt/Brim Acceleration
hu_HU: Szoknya/perem gyorsulás

[ctx: acceleration_skirt_brim description]
en: The acceleration with which the skirt and brim are printed. Normally this is done with the initial layer acceleration, but sometimes you might want to print the skirt or brim at a different acceleration.
hu_HU: Az a gyorsulás, amellyel a szoknya és a perem nyomtatásra kerül. Általában ezt a kezdeti réteg gyorsulásával hajtják végre, de néha érdemes lehet kinyomtatni a szoknyát vagy a karimát más gyorsulással.

[ctx: jerk_enabled label]
en: Enable Jerk Control
hu_HU: Löket vezérlés engedélyezése

[ctx: jerk_enabled description]
en: Enables adjusting the jerk of print head when the velocity in the X or Y axis changes. Increasing the jerk can reduce printing time at the cost of print quality.
hu_HU: Engedéylezi a nyomtatófej X és Y tengelyen való löketének (sebesség) változásának vezérlését. Ha a löketet növeljük, az csökkenti a nyomtatási időt a minőség terhére.

[ctx: jerk_print label]
en: Print Jerk
hu_HU: Nyomtatás löket

[ctx: jerk_print description]
en: The maximum instantaneous velocity change of the print head.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a nyomtatófej mozgására vonatkoztatva.

[ctx: jerk_infill label]
en: Infill Jerk
hu_HU: Kitöltés löket

[ctx: jerk_infill description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which infill is printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a kitöltés nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_wall label]
en: Wall Jerk
hu_HU: Fal löket

[ctx: jerk_wall description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the walls are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a falak nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_wall_0 label]
en: Outer Wall Jerk
hu_HU: Külsö fal löket

[ctx: jerk_wall_0 description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the outermost walls are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a külső falak nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_wall_x label]
en: Inner Wall Jerk
hu_HU: Belső fal löket

[ctx: jerk_wall_x description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which all inner walls are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a belső falak nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_roofing label]
en: Top Surface Skin Jerk
hu_HU: Felső felület löket

[ctx: jerk_roofing description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which top surface skin layers are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a felső záró felület nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_topbottom label]
en: Top/Bottom Jerk
hu_HU: Alsó/felső löket

[ctx: jerk_topbottom description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which top/bottom layers are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása az alsó/felső felületek nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_support label]
en: Support Jerk
hu_HU: Támasz löket

[ctx: jerk_support description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the support structure is printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a támaszok nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_support_infill label]
en: Support Infill Jerk
hu_HU: Támasz kitöltés löket

[ctx: jerk_support_infill description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the infill of support is printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a támaszok kitöltésének nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_support_interface label]
en: Support Interface Jerk
hu_HU: Támasz interfész löket

[ctx: jerk_support_interface description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the roofs and floors of support are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a támaszok  alsó és felső felületének nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_support_roof label]
en: Support Roof Jerk
hu_HU: Támasz fedél löket

[ctx: jerk_support_roof description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the roofs of support are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a támaszok  felső felületének nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_support_bottom label]
en: Support Floor Jerk
hu_HU: Támasz alapzat löket

[ctx: jerk_support_bottom description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the floors of support are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a támaszok  alsó felületének nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_prime_tower label]
en: Prime Tower Jerk
hu_HU: Előtorony löket

[ctx: jerk_prime_tower description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the prime tower is printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása az előtorony  nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_travel label]
en: Travel Jerk
hu_HU: Utazás löket

[ctx: jerk_travel description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which travel moves are made.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a fej utazási  mozgása alatt.

[ctx: jerk_layer_0 label]
en: Initial Layer Jerk
hu_HU: Kezdő réteg löket

[ctx: jerk_layer_0 description]
en: The print maximum instantaneous velocity change for the initial layer.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a kezdő rétegen.

[ctx: jerk_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Jerk
hu_HU: Kezdő réteg nyomtatási löket

[ctx: jerk_print_layer_0 description]
en: The maximum instantaneous velocity change during the printing of the initial layer.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a kezdő réteg  nyomtatása alatt.

[ctx: jerk_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Jerk
hu_HU: Kezdő réteg utazás löket

[ctx: jerk_travel_layer_0 description]
en: The acceleration for travel moves in the initial layer.
hu_HU: Az utazási mozgás gyorsítása a kezdő rétegnél.

[ctx: jerk_skirt_brim label]
en: Skirt/Brim Jerk
hu_HU: Szoknya/perem löket

[ctx: jerk_skirt_brim description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the skirt and brim are printed.
hu_HU: A maximális pillanatnyi sebességváltozás változtatása a szoknya és a  perem nyomtatása alatt.

[ctx: travel label]
en: Travel
hu_HU: Utazás

[ctx: travel description]
en: travel
hu_HU: fej átpozícionálás

[ctx: retraction_enable label]
en: Enable Retraction
hu_HU: Visszahúzás engedélyezés

[ctx: retract_at_layer_change label]
en: Retract at Layer Change
hu_HU: Visszahúzás a rétegváltásnál

[ctx: retract_at_layer_change description]
en: Retract the filament when the nozzle is moving to the next layer.
hu_HU: Visszahúzza a nyomtatószálat, amikor a fúvóka a következő rétegre vált.

[ctx: retraction_amount label]
en: Retraction Distance
hu_HU: Visszahúzási távolság

[ctx: retraction_amount description]
en: The length of material retracted during a retraction move.
hu_HU: A visszahúzott anyag hossza visszahúzáskor.

[ctx: retraction_speed label]
en: Retraction Speed
hu_HU: Visszahúzási sebesség

[ctx: retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted and primed during a retraction move.
hu_HU: A nyomtatószál sebessége visszahúzáskor, és előtoláskor.

[ctx: retraction_retract_speed label]
en: Retraction Retract Speed
hu_HU: Visszahúzás visszahúzási sebesség

[ctx: retraction_retract_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a retraction move.
hu_HU: Az a sebesség, amellyel a nyomtatószál visszahúzódik egy visszahúzási mozgás során.

[ctx: retraction_prime_speed label]
en: Retraction Prime Speed
hu_HU: Visszahúzás előtolási sebesség

[ctx: retraction_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is primed during a retraction move.
hu_HU: A nyomtatószál visszahúzás sebessége szál előtolási mozgáskor.

[ctx: retraction_extra_prime_amount label]
en: Retraction Extra Prime Amount
hu_HU: Előtolási plussz anyagmennyiség

[ctx: retraction_extra_prime_amount description]
en: Some material can ooze away during a travel move, which can be compensated for here.
hu_HU: Valamennyi anyagveszteség léphet fel a fej üresben mozgatása során, ami az anyag csöppenéséből adódhat. Ezt a hiányt tudjuk itt tudunk kompenzálni.

[ctx: retraction_min_travel label]
en: Retraction Minimum Travel
hu_HU: Minimum út visszahúzáshoz

[ctx: retraction_min_travel description]
en: The minimum distance of travel needed for a retraction to happen at all. This helps to get fewer retractions in a small area.
hu_HU: Az a minimális útvonal, amit a fejnek mozognia kell X-Y irányban ahhoz, hogy a visszahúzás megtörténjen. Ez segíthet abban, hogy ne legyen túl gyakori visszahűzás kisméretű területek felett.

[ctx: retraction_count_max label]
en: Maximum Retraction Count
hu_HU: Visszahúzások maximális száma

[ctx: retraction_count_max description]
en: This setting limits the number of retractions occurring within the minimum extrusion distance window. Further retractions within this window will be ignored. This avoids retracting repeatedly on the same piece of filament, as that can flatten the filament and cause grinding issues.
hu_HU: Ez a beállítás korlátozza a minimális extrudálási távolság ablakon belüli visszahúzódások számát. Az ablakon belüli további visszahúzódásokat figyelmen kívül hagyjuk. Ezzel elkerülhető, hogy ugyanazon a szálpozicióban többször visszahúzódjon, mivel ez a nyomtatószálat ellapíthatja, eldarálhatja az extruder adagolókeréknél és ez elakadási problémákat okozhat.

[ctx: retraction_extrusion_window label]
en: Minimum Extrusion Distance Window
hu_HU: Minimális extrudálási távolság ablak

[ctx: retraction_extrusion_window description]
en: The window in which the maximum retraction count is enforced. This value should be approximately the same as the retraction distance, so that effectively the number of times a retraction passes the same patch of material is limited.
hu_HU: Az az ablak, amelyben érvényesülni tud a maximális visszahűzási szám.Ennek az értéknek megközelítőleg azonosnak kell lennie a visszahúzási távolsággal, s így lehet korlátozni a visszahúzások számát ugyanabban az anyaghelyzetben.

[ctx: limit_support_retractions label]
en: Limit Support Retractions
hu_HU: Támasz visszahúzás korlátozása

[ctx: limit_support_retractions description]
en: Omit retraction when moving from support to support in a straight line. Enabling this setting saves print time, but can lead to excessive stringing within the support structure.
hu_HU: A támasz és a normál tárgyvonalak között kihagyja a visszahúzást. Ez időt takaríthat meg, de ez szálazást eredményezhet.

[ctx: retraction_combing label]
en: Combing Mode
hu_HU: Fésülés mód

[ctx: retraction_combing description]
en: Combing keeps the nozzle within already printed areas when traveling. This results in slightly longer travel moves but reduces the need for retractions. If combing is off, the material will retract and the nozzle moves in a straight line to the next point. It is also possible to avoid combing over top/bottom skin areas or to only comb within the infill.
hu_HU: A fésülés a fúvókát a már nyomtatott területeken tartja utazás közben.Ez kissé hosszabb utazási eredményeket eredményez, de csökkenti a visszahúzás szükségességét. Ha a fésülés ki van kapcsolva, akkor az anyag visszahúzódik, és a fúvóka egyenes vonalban mozog a következő pontra.Az is elkerülhető, hogy a felső / alsó kéregfelületeken fésülést végezzen, vagy csak a kitöltés belsejében mozogjon.

[ctx: retraction_combing option off]
en: Off
hu_HU: Ki

[ctx: retraction_combing option all]
en: All
hu_HU: Minden

[ctx: retraction_combing option noskin]
en: Not in Skin
hu_HU: Felszínen nem

[ctx: retraction_combing option infill]
en: Within Infill
hu_HU: Kitöltésen belül

[ctx: retraction_combing_max_distance label]
en: Max Comb Distance With No Retract
hu_HU: Maximum fésű táv visszahúzás nélkül

[ctx: travel_retract_before_outer_wall label]
en: Retract Before Outer Wall
hu_HU: Visszahúzás külső fal előtt

[ctx: travel_retract_before_outer_wall description]
en: Always retract when moving to start an outer wall.
hu_HU: Minden esetben, mikor a külső fal nyomtatása fog történni, a pozicionáláskor szál visszahúzás fog történni.

[ctx: travel_avoid_other_parts label]
en: Avoid Printed Parts When Traveling
hu_HU: Kinyomtatott részek kerülése utazáskor

[ctx: travel_avoid_other_parts description]
en: The nozzle avoids already printed parts when traveling. This option is only available when combing is enabled.
hu_HU: A fej mozgatásakor a már kinyomtatott részeket elkerülő útvonalon fog haladni.Ez az opció csak akkor érhető el, ha a fésű mód engedélyezve van.

[ctx: travel_avoid_supports label]
en: Avoid Supports When Traveling
hu_HU: Támasz elkerülése utazáskor

[ctx: travel_avoid_supports description]
en: The nozzle avoids already printed supports when traveling. This option is only available when combing is enabled.
hu_HU: A fej mozgatásakor a kinyomtatott támaszokat elkerülő útvonalon fog haladni.Ez az opció csak akkor érhető el, ha a fésű mód engedélyezve van.

[ctx: travel_avoid_distance label]
en: Travel Avoid Distance
hu_HU: Elkerülő utazási távolság

[ctx: travel_avoid_distance description]
en: The distance between the nozzle and already printed parts when avoiding during travel moves.
hu_HU: A fúvóka és a már kinyomtatott részek közötti távolság, ha kerülő útvonalakat használunk.

[ctx: layer_start_x label]
en: Layer Start X
hu_HU: Réteg X kezdőpont

[ctx: layer_start_x description]
en: The X coordinate of the position near where to find the part to start printing each layer.
hu_HU: Az az X koordináta, melynek a közelében található a rétegek X nyomtatási kezdőpontja.

[ctx: layer_start_y label]
en: Layer Start Y
hu_HU: Réteg Y kezdőpont

[ctx: layer_start_y description]
en: The Y coordinate of the position near where to find the part to start printing each layer.
hu_HU: Az az Y koordináta, melynek a közelében található a rétegek Y nyomtatási kezdőpontja.

[ctx: retraction_hop_enabled label]
en: Z Hop When Retracted
hu_HU: Z emelés visszahúzáskor

[ctx: retraction_hop_enabled description]
en: Whenever a retraction is done, the build plate is lowered to create clearance between the nozzle and the print. It prevents the nozzle from hitting the print during travel moves, reducing the chance to knock the print from the build plate.
hu_HU: Szálvisszahúzáskor a Z tengely megemelkedik, így elemeli a fejet a tárgytól, ami megakadályozza, hogy a fúvóka hozzáérjen a már kinyomtatott részekhez utazáskor. Ez csökkenti annak az esélyét, hogy a fej lelökje, vagy felszakítsa a tárgyat a tárgyasztalról.

[ctx: retraction_hop_only_when_collides label]
en: Z Hop Only Over Printed Parts
hu_HU: Z emelés nyomtatott részeknél

[ctx: retraction_hop_only_when_collides description]
en: Only perform a Z Hop when moving over printed parts which cannot be avoided by horizontal motion by Avoid Printed Parts when Traveling.
hu_HU: Csak akkor végez Z emelést, ha olyan nyomtatott részek felett mozog, amiket vízszintes mozgással nem lehet elkerülni.

[ctx: retraction_hop label]
en: Z Hop Height
hu_HU: Z emelés magasság

[ctx: retraction_hop description]
en: The height difference when performing a Z Hop.
hu_HU: Az a magasságkülönbség, amit a Z emeléskor emelkedik a tengely.

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch label]
en: Z Hop After Extruder Switch
hu_HU: Z emelés extruder váltás után

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch description]
en: After the machine switched from one extruder to the other, the build plate is lowered to create clearance between the nozzle and the print. This prevents the nozzle from leaving oozed material on the outside of a print.
hu_HU: Extruder váltás után a Z tengely és így a fej megemelkedik, így ez megakadályozza, hogy a fúvókából esetlegesen kicsöppenő anyag a nyomtatás külső felületére kenődjön.

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch_height label]
en: Z Hop After Extruder Switch Height
hu_HU: Z emelés magassága extruder váltás után

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch_height description]
en: The height difference when performing a Z Hop after extruder switch.
hu_HU: Az a magasságkülönbség, amit a Z emeléskor emelkedik a tengely extruder váltás után.

[ctx: cooling label]
en: Cooling
hu_HU: Hűtés

[ctx: cooling description]
en: Cooling
hu_HU: Hűtés

[ctx: cool_fan_enabled label]
en: Enable Print Cooling
hu_HU: Tárgyhűtés engedélyezés

[ctx: cool_fan_enabled description]
en: Enables the print cooling fans while printing. The fans improve print quality on layers with short layer times and bridging / overhangs.
hu_HU: Engedélyezi a tárgyhűtést nyomtatás közben. A hűtés javíthatja a rétegek nyomtatási minőségét, főleg a kicsi rétegeknél, és az áthidaló, túlnyúló részeknél.

[ctx: cool_fan_speed label]
en: Fan Speed
hu_HU: Hűtés sebesség

[ctx: cool_fan_speed description]
en: The speed at which the print cooling fans spin.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a ventillátorok pörögnek.

[ctx: cool_fan_speed_min label]
en: Regular Fan Speed
hu_HU: Normál hűtési sebesség

[ctx: cool_fan_speed_min description]
en: The speed at which the fans spin before hitting the threshold. When a layer prints faster than the threshold, the fan speed gradually inclines towards the maximum fan speed.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a hűtés történik normál nyomtatási esetben.Ha egy réteg nyomtatási sebessége egy küszöbérték felé emelkedik, akkor a hűtést növelni fogja egészen addig, amíg a maximumra nem emelkedik.

[ctx: cool_fan_speed_max label]
en: Maximum Fan Speed
hu_HU: Maximális hűtési sebesség

[ctx: cool_fan_speed_max description]
en: The speed at which the fans spin on the minimum layer time. The fan speed gradually increases between the regular fan speed and maximum fan speed when the threshold is hit.
hu_HU: Az a hűtési sebesség, amivel a ventillátorok forognak a maximális hűtéskor.A maximális hűtés azoknál a rétegeknél történik, ahol elértük a minimális rétegídőt. A hűtés a normál és a maximum érték között tud változni.

[ctx: cool_min_layer_time_fan_speed_max label]
en: Regular/Maximum Fan Speed Threshold
hu_HU: Normál/Maximum ventillátor sebesség küszöb

[ctx: cool_min_layer_time_fan_speed_max description]
en: The layer time which sets the threshold between regular fan speed and maximum fan speed. Layers that print slower than this time use regular fan speed. For faster layers the fan speed gradually increases towards the maximum fan speed.
hu_HU: Az a rétegidő, amely beállítja a küszöbértéket a szokásos ventilátor sebesség és a ventilátor maximális sebessége között. Az ezúttal lassabb nyomtatású rétegek szokásos ventilátorsebességet használnak. A gyorsabb rétegek esetén a ventilátor sebessége fokozatosan növekszik a maximális ventilátor sebesség felé.

[ctx: cool_fan_speed_0 label]
en: Initial Fan Speed
hu_HU: Kezdő hűtési sebesség

[ctx: cool_fan_speed_0 description]
en: The speed at which the fans spin at the start of the print. In subsequent layers the fan speed is gradually increased up to the layer corresponding to Regular Fan Speed at Height.
hu_HU: Az a sebesség, amellyel a ventilátorok forognak a nyomtatás kezdetén. Az ezt követő rétegekben a ventilátor sebességét fokozatosan növeli olyan szintre, amely megegyezik a normál ventilátor sebességgel.

[ctx: cool_fan_full_at_height label]
en: Regular Fan Speed at Height
hu_HU: Normál hűtési magasság

[ctx: cool_fan_full_at_height description]
en: The height at which the fans spin on regular fan speed. At the layers below the fan speed gradually increases from Initial Fan Speed to Regular Fan Speed.
hu_HU: Az a magasság, ahol a ventillátorok a normál hűtési sebességgel forognak.Az alacsonyabb rétegekben a hűtés még kissebb, és fokozatosan növekedik a sebessége a normál szintig, ahogy eléri ezt a magasságot.

[ctx: cool_fan_full_layer label]
en: Regular Fan Speed at Layer
hu_HU: Normál hűtési réteg

[ctx: cool_fan_full_layer description]
en: The layer at which the fans spin on regular fan speed. If regular fan speed at height is set, this value is calculated and rounded to a whole number.
hu_HU: Az a réteg, ahol a ventillátor eléri a normál hűtési sebességet.Ha a normál hűtési magasság be van állítva, akkor ezt a rétegszámot kiszámítja a szoftver.

[ctx: cool_min_layer_time label]
en: Minimum Layer Time
hu_HU: Minimális rétegidő

[ctx: cool_min_layer_time description]
en: The minimum time spent in a layer. This forces the printer to slow down, to at least spend the time set here in one layer. This allows the printed material to cool down properly before printing the next layer. Layers may still take shorter than the minimal layer time if Lift Head is disabled and if the Minimum Speed would otherwise be violated.
hu_HU: Egy adott réteg nyomtatásában eltöltött idő. Ha a réteg nagyon kicsi, akkor ez arra készteti a nyomtatót, hogy lelassuljon annyira, hogy a réteg nyomtatási ideje ezt az időtartamot elérje. Ez azért szükséges, hogy az adott réteg le tudjon hűlni annyira, hogy a következő réteg megfelelően tudjon ráépülni. A réteg nyomtatási ideje lehet ettől az értéktől rövidebb, ha a fejemelés le van tiltva, vagy ha a minimális sebesség ettől eltérő értéket ad meg.

[ctx: cool_min_speed label]
en: Minimum Speed
hu_HU: Minimális sebesség

[ctx: cool_min_speed description]
en: The minimum print speed, despite slowing down due to the minimum layer time. When the printer would slow down too much, the pressure in the nozzle would be too low and result in bad print quality.
hu_HU: Minimális sebesség. Ez az a minimum, amivel a fej mozoghat. Ez azért szükséges, mert a minimális rétegidő miatt előfordulhatna, hogy a nyomtatófej tűlzottan lelassul. Ez esetben a fúvóka olvadókamra nyomása leeshetne, ami ronthatná a nyomtatási minőséget.

[ctx: cool_lift_head label]
en: Lift Head
hu_HU: Fej emelés

[ctx: cool_lift_head description]
en: When the minimum speed is hit because of minimum layer time, lift the head away from the print and wait the extra time until the minimum layer time is reached.
hu_HU: Ha a nyomtató elérte a megadott minimális rétegidővel a minimális sebességet, és nem tud tovább lassulni, akkor a nyomtató emelje fel a fejet addig, amig amíg el nem éri a minimális rétegidőt.

[ctx: support label]
en: Support
hu_HU: Támaszték

[ctx: support description]
en: Support
hu_HU: Támaszték

[ctx: support_enable label]
en: Generate Support
hu_HU: Támaszték készítés

[ctx: support_enable description]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
hu_HU: Olyan szerkezeti részeket készít a nyomtatványhoz, ami segít alátámasztani azokat a részeket, amik a levegőben lógnak, vagy kinyúlnak a tárgyból.E nélkül ezeket a részeket nem lehet kinyomtatni, mivel nincs mire építenie az adott részt a nyomtatónak.

[ctx: support_extruder_nr label]
en: Support Extruder
hu_HU: Támasz extrúder

[ctx: support_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the support. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder szerelvény, amivel a támasztékokat nyomtatjuk. Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_infill_extruder_nr label]
en: Support Infill Extruder
hu_HU: Támasz kitöltés extruder

[ctx: support_infill_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the infill of the support. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder szerelvény, amivel a támasztékok kitöltését nyomtatjuk. Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_extruder_nr_layer_0 label]
en: First Layer Support Extruder
hu_HU: Első réteg támasz extruder

[ctx: support_extruder_nr_layer_0 description]
en: The extruder train to use for printing the first layer of support infill. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder szerelvény, amivel az első réteg támasz kitöltését nyomtatjuk.Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_interface_extruder_nr label]
en: Support Interface Extruder
hu_HU: Támasz interfész extruder

[ctx: support_interface_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the roofs and floors of the support. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, ami a támaszok alját és tetejét nyomtatja.Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_roof_extruder_nr label]
en: Support Roof Extruder
hu_HU: Támasz alapzat extruder

[ctx: support_roof_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the roofs of the support. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, ami a támaszok alját nyomtatja.Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_bottom_extruder_nr label]
en: Support Floor Extruder
hu_HU: Támasz fedél extruder

[ctx: support_bottom_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the floors of the support. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, ami a támaszok fedelét nyomtatja.Ezt multi-extruderes gépeken használhatjuk.

[ctx: support_tree_angle label]
en: Tree Support Branch Angle
hu_HU: Támaszágak szöge

[ctx: support_tree_angle description]
en: The angle of the branches. Use a lower angle to make them more vertical and more stable. Use a higher angle to be able to have more reach.
hu_HU: Az ágak szöge. Használjon alacsonyabb szöget, hogy függőlegesebb és stabilabbak legyenek. A jobb kinyúláshoz használjon nagyobb szöget.

[ctx: support_tree_branch_distance label]
en: Tree Support Branch Distance
hu_HU: Támaszágak távolsága

[ctx: support_tree_branch_distance description]
en: How far apart the branches need to be when they touch the model. Making this distance small will cause the tree support to touch the model at more points, causing better overhang but making support harder to remove.
hu_HU: Azt adja meg, hogy milyen messze kell lenniük az ágaknak, mikor a modellt érintik. Ha a távolság kicsi, a ta támasza több ponton is megérinti a modellt, ami jobb alátámasztást ad, de nehezebb eltávolítani majd a támaszt utólag.

[ctx: support_tree_branch_diameter label]
en: Tree Support Branch Diameter
hu_HU: Támaszágak átmérője

[ctx: support_tree_branch_diameter description]
en: The diameter of the thinnest branches of tree support. Thicker branches are more sturdy. Branches towards the base will be thicker than this.
hu_HU: A támasz legvékonyabb ágainak átmérője. A vastagabb ágak erősebbek. Az alap felé eső ágak vastagabbak lesznek, mint ez a méret.

[ctx: support_tree_branch_diameter_angle label]
en: Tree Support Branch Diameter Angle
hu_HU: Támaszágak átmérő szög

[ctx: support_tree_branch_diameter_angle description]
en: The angle of the branches' diameter as they gradually become thicker towards the bottom. An angle of 0 will cause the branches to have uniform thickness over their length. A bit of an angle can increase stability of the tree support.
hu_HU: Az ágak átmérőjének változási szöge. Az ágak felülről lefelé vastagodnak. Ha a szög 0, akkor az ágak átmérője egyenletes, teljes hosszukban.Egy kis szög érték növelheti a fa tartásának stabilitását.

[ctx: support_tree_collision_resolution label]
en: Tree Support Collision Resolution
hu_HU: Ütközés felbontás

[ctx: support_tree_collision_resolution description]
en: Resolution to compute collisions with to avoid hitting the model. Setting this lower will produce more accurate trees that fail less often, but increases slicing time dramatically.
hu_HU: Felbontás az ütközések kiszámítására, annak érdekében, hogy elkerüljük a modellel való ütközést. Ha alacsonyabb a beállítás, az pontosabb fákat eredményez, amik kevésbé dőlnek el, de a szeletelési időt drámai módon megnöveli.

[ctx: support_type label]
en: Support Placement
hu_HU: Támasz elhelyezés

[ctx: support_type description]
en: Adjusts the placement of the support structures. The placement can be set to touching build plate or everywhere. When set to everywhere the support structures will also be printed on the model.
hu_HU: A támaszok elhelyezésének beállítása. A támaszokat elhelyezhetjük úgy, hogy azokcsak az asztalon támaszkodhatnak, azaz azoknak érinteniük kell az asztalt.Ha azonban a mindenhol beállítást használjuk, akkor a támaszok a modell egyéb felületein is felépülhetnek.

[ctx: support_type option buildplate]
en: Touching Buildplate
hu_HU: Asztalt érintse

[ctx: support_type option everywhere]
en: Everywhere
hu_HU: Mindenhol

[ctx: support_angle label]
en: Support Overhang Angle
hu_HU: Támasz túlnyúlási szög

[ctx: support_angle description]
en: The minimum angle of overhangs for which support is added. At a value of 0° all overhangs are supported, 90° will not provide any support.
hu_HU: A kinyúlások minimális szöge, amihez támaszt kell nyomtatni.0° -nál minden kinyúlás alá lesz támasztva, 90° -nál egyik sem.

[ctx: support_pattern label]
en: Support Pattern
hu_HU: Támasz minta

[ctx: support_pattern description]
en: The pattern of the support structures of the print. The different options available result in sturdy or easy to remove support.
hu_HU: A támaszok szerkezeteinek mintázata. A különböző mintákkal elérhető eredmény lehet az erős vagy a könnyen eltávolítható támasz.

[ctx: support_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: support_pattern option grid]
en: Grid
hu_HU: Rács

[ctx: support_pattern option triangles]
en: Triangles
hu_HU: Háromszög

[ctx: support_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: support_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: support_pattern option cross]
en: Cross
hu_HU: Kereszt

[ctx: support_wall_count label]
en: Support Wall Line Count
hu_HU: Támasz falak száma

[ctx: support_wall_count description]
en: The number of walls with which to surround support infill. Adding a wall can make support print more reliably and can support overhangs better, but increases print time and material used.
hu_HU: Azoknak a falaknak a száma, amellyel a támogatást körül lehet venni. A fal hozzáadása megbízhatóbbá teszi a nyomtatást és jobban támaszthatja a túlnyúlásokat, de növeli a nyomtatási időt és a felhasznált anyagot.

[ctx: zig_zaggify_support label]
en: Connect Support Lines
hu_HU: Támasz vonalak összekötése

[ctx: zig_zaggify_support description]
en: Connect the ends of the support lines together. Enabling this setting can make your support more sturdy and reduce underextrusion, but it will cost more material.
hu_HU: Kösse össze a támaszvonalak végeit. Ha ez engedélyezve van, akkor a támaszok erősebbé válhatnak, csökkenthető az alulextrudálás, viszont ez több anyagba kerül.

[ctx: support_connect_zigzags label]
en: Connect Support ZigZags
hu_HU: Cikcakk támasz összekötése

[ctx: support_connect_zigzags description]
en: Connect the ZigZags. This will increase the strength of the zig zag support structure.
hu_HU: Kösse össze a cikcakk támasz vonalait. Ez növeli a támasz szerkezeti erősségét.

[ctx: support_infill_rate label]
en: Support Density
hu_HU: Támasz sűrűség

[ctx: support_infill_rate description]
en: Adjusts the density of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
hu_HU: A támaszok belső sűrűségének beállítása. A magasabb érték jobb alátámasztást nyújt a kinyúlásokhoz, viszont nehezebb lesz a támaszokat eltávolítani.

[ctx: support_line_distance label]
en: Support Line Distance
hu_HU: Támasz vonal távolság

[ctx: support_line_distance description]
en: Distance between the printed support structure lines. This setting is calculated by the support density.
hu_HU: A támaszok belső szerkezetében lévő vonalak távolsága.Ez egy számított érték a támasz sűrűségből.

[ctx: support_initial_layer_line_distance label]
en: Initial Layer Support Line Distance
hu_HU: Kezdő réteg támasz vonal távolság

[ctx: support_initial_layer_line_distance description]
en: Distance between the printed initial layer support structure lines. This setting is calculated by the support density.
hu_HU: A támaszok belső szerkezetében lévő vonalak távolsága az első rétegben.Ez egy számított érték a támasz sűrűségből.

[ctx: support_infill_angles label]
en: Support Infill Line Directions
hu_HU: Támasz kitöltés iránya

[ctx: support_infill_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angle 0 degrees.
hu_HU: Ez egy lista a teljes vonalak irányáról. A lista elemeit egymás után használják a rétegek, s mikor a lista a végére ért, elkezdi előlről. A lista elemeit vesszővel választja el, és a teljes lista sz9gletes zárójelben van.Az alapértelmezett az üres lista, ami azt is jelenti, hogy az alapértelmezett 0 fokos szöget használja.

[ctx: support_brim_enable label]
en: Enable Support Brim
hu_HU: Támasz perem engedélyezése

[ctx: support_brim_enable description]
en: Generate a brim within the support infill regions of the first layer. This brim is printed underneath the support, not around it. Enabling this setting increases the adhesion of support to the build plate.
hu_HU: Generáljon egy peremet az első rétegben a támaszok kitöltéseiben. Ezt a karimát a támaszok alá, és nem körülötte nyomtatják. Ennek a beállításnak a bekapcsolása növelhetjük a támaszok tapadását az tálcához.

[ctx: support_brim_width label]
en: Support Brim Width
hu_HU: Támasz perem szélesség

[ctx: support_brim_width description]
en: The width of the brim to print underneath the support. A larger brim enhances adhesion to the build plate, at the cost of some extra material.
hu_HU: A támasz alá nyomtatandó perem szélessége. A nagyobb peremek javítják a tálcához való tapadást, viszon extra anyagfelhasználást is jelent.

[ctx: support_brim_line_count label]
en: Support Brim Line Count
hu_HU: Támasz perem vonalak száma

[ctx: support_brim_line_count description]
en: The number of lines used for the support brim. More brim lines enhance adhesion to the build plate, at the cost of some extra material.
hu_HU: A támasz alá nyomtatandó peremvonalak száma. Több perem vonal javítja a tálcához való tapadást, viszon extra anyagfelhasználást is jelent.

[ctx: support_z_distance label]
en: Support Z Distance
hu_HU: Támasz Z távolság

[ctx: support_z_distance description]
en: Distance from the top/bottom of the support structure to the print. This gap provides clearance to remove the supports after the model is printed. This value is rounded up to a multiple of the layer height.
hu_HU: A támaszok struktúrájának alsó/felső részének távolsága a nyomtatott tárgytól.Ez a rés szabadon marad, így segíti a támaszok eltávolítását a nyomtatás után.Ez az érték a rétegmagasság többszörösére lesz kerekítve.

[ctx: support_top_distance label]
en: Support Top Distance
hu_HU: Támasz felső távolság

[ctx: support_top_distance description]
en: Distance from the top of the support to the print.
hu_HU: A támasz teteje és a fölé épített nyomtatvány közötti távolság.

[ctx: support_bottom_distance label]
en: Support Bottom Distance
hu_HU: Támasz alsó távolság

[ctx: support_bottom_distance description]
en: Distance from the print to the bottom of the support.
hu_HU: A támasz alja és az alatta lévő nyomtatvány közötti távolság.

[ctx: support_xy_distance label]
en: Support X/Y Distance
hu_HU: Támasz X/Y távolság

[ctx: support_xy_distance description]
en: Distance of the support structure from the print in the X/Y directions.
hu_HU: A támasz szerkezete és a nyomtatvány közötti távolság X/Y irányban.

[ctx: support_xy_overrides_z label]
en: Support Distance Priority
hu_HU: Támasz távolság elsődlegesség

[ctx: support_xy_overrides_z description]
en: Whether the Support X/Y Distance overrides the Support Z Distance or vice versa. When X/Y overrides Z the X/Y distance can push away the support from the model, influencing the actual Z distance to the overhang. We can disable this by not applying the X/Y distance around overhangs.
hu_HU: Függetlenítés attól, hogy az X/Y támaszték távolsága felülbírálja-e a Z támasz távolságát, vagy fordítva. Amikor az X/Y felülbírálja a Z-t, az X/Y távolság elmozdíthatja a támaszt a modelltől, befolyásolva a tényleges Z távolságot a nyomtatványig. Ezt letilthatjuk, ha nem alkalmazzuk az X/Y távolságot a túlnyúlások körül.

[ctx: support_xy_overrides_z option xy_overrides_z]
en: X/Y overrides Z
hu_HU: X/Y felülbírálás Z-re

[ctx: support_xy_overrides_z option z_overrides_xy]
en: Z overrides X/Y
hu_HU: Z felülbírálás X/Y-ra

[ctx: support_xy_distance_overhang label]
en: Minimum Support X/Y Distance
hu_HU: Minimális támasz X/Y távolság

[ctx: support_bottom_stair_step_height label]
en: Support Stair Step Height
hu_HU: Támasz lépcső magasság

[ctx: support_bottom_stair_step_height description]
en: The height of the steps of the stair-like bottom of support resting on the model. A low value makes the support harder to remove, but too high values can lead to unstable support structures. Set to zero to turn off the stair-like behaviour.
hu_HU: A támasz lépcsőinek magassága azona a részen, ahol a modellen támaszkodik.Ha az érték alacsony, a támasz eltávolítása nehéz lehet, viszont a túl magas érték instabillá teheti a támaszt. Ha az érték 0, akkor kikapcsolja a lépcsőt.

[ctx: support_bottom_stair_step_width label]
en: Support Stair Step Maximum Width
hu_HU: Támasz lépcső maximális szélesség

[ctx: support_bottom_stair_step_width description]
en: The maximum width of the steps of the stair-like bottom of support resting on the model. A low value makes the support harder to remove, but too high values can lead to unstable support structures.
hu_HU: A modellen támaszkodó támasz lépcső maximális szélessége. Az alacsony érték nehezíti az eltávolítást, de a túl magas érték instabillá teszi a támaszt.

[ctx: support_join_distance label]
en: Support Join Distance
hu_HU: Támasz kapcsolódási távolság

[ctx: support_join_distance description]
en: The maximum distance between support structures in the X/Y directions. When separate structures are closer together than this value, the structures merge into one.
hu_HU: A maximális X/Y távolság két támasz szerkezet között. Mikor két elszeparált támasz túl közel kerül egymáshoz, azaz ettől az értéktől közelebb, akkor a támaszok egyesülni fognak.

[ctx: support_offset label]
en: Support Horizontal Expansion
hu_HU: Vízszintes támasz bővítés

[ctx: support_offset description]
en: Amount of offset applied to all support polygons in each layer. Positive values can smooth out the support areas and result in more sturdy support.
hu_HU: Az egyes rétegek minden támasz poligonjára alkalmazott eltolás mennyisége. A pozitív értékek kiegyenlíthetik a támasz területeket, és erősebb támasztást eredményezhetnek.

[ctx: support_infill_sparse_thickness label]
en: Support Infill Layer Thickness
hu_HU: Támasz kitöltési rétegvastagság

[ctx: support_infill_sparse_thickness description]
en: The thickness per layer of support infill material. This value should always be a multiple of the layer height and is otherwise rounded.
hu_HU: A támasz kitöltés retegenkénti anyagvastagsága. Ennek az értéknek minden esetben a rétegmagasság egész többszörösének kell lennie, és oda lesz kerekítve.

[ctx: gradual_support_infill_steps label]
en: Gradual Support Infill Steps
hu_HU: Fokozatos támasz kitöltési lépések

[ctx: gradual_support_infill_steps description]
en: Number of times to reduce the support infill density by half when getting further below top surfaces. Areas which are closer to top surfaces get a higher density, up to the Support Infill Density.
hu_HU: Hány esetben csökkenti felére a támasz kitörlésének a sűrűségét a felére, ahogy építi a támaszt. Azokon a területeken, ahol a felső felületekhez közelebb kerül, ott a sűrűség nőni fog, egészen a támasz kitöltési sűrűségig.

[ctx: gradual_support_infill_step_height label]
en: Gradual Support Infill Step Height
hu_HU: Fokozatos támaszkitöltési lépésmagasság

[ctx: gradual_support_infill_step_height description]
en: The height of support infill of a given density before switching to half the density.
hu_HU: A támaszkitöltés azon magassága, ahol a sűrűség feleződni fog.

[ctx: minimum_support_area label]
en: Minimum Support Area
hu_HU: Minimális támasz terület

[ctx: minimum_support_area description]
en: Minimum area size for support polygons. Polygons which have an area smaller than this value will not be generated.
hu_HU: A támasz poligonok minimális területe. Ha ettől kisebb a terület, ottnem lesz támasz generálva.

[ctx: support_interface_enable label]
en: Enable Support Interface
hu_HU: Támasz interfész engedélyezés

[ctx: support_interface_enable description]
en: Generate a dense interface between the model and the support. This will create a skin at the top of the support on which the model is printed and at the bottom of the support, where it rests on the model.
hu_HU: Egy sűrű felületet generál a modell és a támasz közé. Ez egy héjat hoz létre a támasz tetején, amelyre a modell jól nyomtatódik, vagy az alján, ahová a támasz épülni fog.

[ctx: support_roof_enable label]
en: Enable Support Roof
hu_HU: Felső interfész engedélyezés

[ctx: support_roof_enable description]
en: Generate a dense slab of material between the top of support and the model. This will create a skin between the model and support.
hu_HU: Egy sűrű felület generálása a támasz teteje és a modell között. Ez egy átmeneti csatlakozási felületet fog teremteni a modell és a támasz közé.

[ctx: support_bottom_enable label]
en: Enable Support Floor
hu_HU: Alsó interfész engedélyezés

[ctx: support_bottom_enable description]
en: Generate a dense slab of material between the bottom of the support and the model. This will create a skin between the model and support.
hu_HU: Egy sűrű felület generálása a támasz aljára és a modell között. Ez egy átmeneti csatlakozási felületet fog teremteni a modell és a támasz közé.

[ctx: support_interface_height label]
en: Support Interface Thickness
hu_HU: Interfész vastagság

[ctx: support_interface_height description]
en: The thickness of the interface of the support where it touches with the model on the bottom or the top.
hu_HU: A támasz átmeneti, a modellt érintő csatlakozó felületének a vastagsága, amit a támasz aljára, vagy a tetejére nyomtat.

[ctx: support_roof_height label]
en: Support Roof Thickness
hu_HU: Felső interfész vastagság

[ctx: support_roof_height description]
en: The thickness of the support roofs. This controls the amount of dense layers at the top of the support on which the model rests.
hu_HU: A támasz átmeneti, a modellt érintő csatlakozó felületének a vastagsága, amit a támasz tetejére nyomtat.

[ctx: support_bottom_height label]
en: Support Floor Thickness
hu_HU: Alsó interfész vastagság

[ctx: support_bottom_height description]
en: The thickness of the support floors. This controls the number of dense layers that are printed on top of places of a model on which support rests.
hu_HU: A támasz átmeneti, a modellt érintő csatlakozó felületének a vastagsága, amit a támasz aljára nyomtat.

[ctx: support_interface_skip_height label]
en: Support Interface Resolution
hu_HU: Interfész felosztás

[ctx: support_interface_skip_height description]
en: When checking where there's model above and below the support, take steps of the given height. Lower values will slice slower, while higher values may cause normal support to be printed in some places where there should have been support interface.
hu_HU: Amikor a szeletelő ellenőrzi, hogy hol tart a támasz a modell alatt vagy fölött, szükség esetén a megadott magasságú lépéseket teszi meg. Az alacsonyabb értékek lassabb szeleteést okoznak, míg a magasabb érték a normál támasz kinyomtatását eredményezhetik olyan helyeken, ahol támasz interfészt kellene nyomtatni.

[ctx: support_interface_density label]
en: Support Interface Density
hu_HU: Interfész sűrűség

[ctx: support_interface_density description]
en: Adjusts the density of the roofs and floors of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
hu_HU: Beállítja a támasz interfész sűrűségét a támasz alsó és a felső felületein.A magasabb érték jobb minőségű túlnyúlás nyomtatást tesz lehetővém viszont a támaszt nehezebb lesz eltávolítani.

[ctx: support_roof_density label]
en: Support Roof Density
hu_HU: Felső interfész sűrűség

[ctx: support_roof_density description]
en: The density of the roofs of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
hu_HU: Beállítja a támasz interfész sűrűségét a támasz felső felületein.A magasabb érték jobb minőségű túlnyúlás nyomtatást tesz lehetővém viszont a támaszt nehezebb lesz eltávolítani.

[ctx: support_roof_line_distance label]
en: Support Roof Line Distance
hu_HU: Felső interfész vonal távolság

[ctx: support_roof_line_distance description]
en: Distance between the printed support roof lines. This setting is calculated by the Support Roof Density, but can be adjusted separately.
hu_HU: A támasz interfész tetővonalainak távolsága. Ezt a beállítást a támasz fedél sűrűségét számítja ki, de külön is megadható.

[ctx: support_bottom_density label]
en: Support Floor Density
hu_HU: Alsó interfész sűrűség

[ctx: support_bottom_density description]
en: The density of the floors of the support structure. A higher value results in better adhesion of the support on top of the model.
hu_HU: Beállítja a támasz interfész sűrűségét a támasz alsó felületein.A magasabb érték nagyobb tapadást tesz lehetővé a támasznak, a modell felületén, azonban a támaszt nehezebb lesz eltávolítani.

[ctx: support_bottom_line_distance label]
en: Support Floor Line Distance
hu_HU: Alsó interfész vonal távolság

[ctx: support_bottom_line_distance description]
en: Distance between the printed support floor lines. This setting is calculated by the Support Floor Density, but can be adjusted separately.
hu_HU: A támasz interfész aljzatvonalainak távolsága. Ezt a beállítást a támasz aljának a sűrűségét számítja ki, de külön is megadható.

[ctx: support_interface_pattern label]
en: Support Interface Pattern
hu_HU: Interfész minta

[ctx: support_interface_pattern description]
en: The pattern with which the interface of the support with the model is printed.
hu_HU: A támasz interfész kialakítási mintája.

[ctx: support_interface_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: support_interface_pattern option grid]
en: Grid
hu_HU: Rács

[ctx: support_interface_pattern option triangles]
en: Triangles
hu_HU: Háromszögek

[ctx: support_interface_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: support_interface_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: support_roof_pattern label]
en: Support Roof Pattern
hu_HU: Felső interfész minta

[ctx: support_roof_pattern description]
en: The pattern with which the roofs of the support are printed.
hu_HU: A támasz interfész felső felületének kialakítási mintája.

[ctx: support_roof_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: support_roof_pattern option grid]
en: Grid
hu_HU: Rács

[ctx: support_roof_pattern option triangles]
en: Triangles
hu_HU: Háromszögek

[ctx: support_roof_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: support_roof_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: support_bottom_pattern label]
en: Support Floor Pattern
hu_HU: Alsó interfész minta

[ctx: support_bottom_pattern description]
en: The pattern with which the floors of the support are printed.
hu_HU: A támasz interfész alsó felületének kialakítási mintája.

[ctx: support_bottom_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: support_bottom_pattern option grid]
en: Grid
hu_HU: Rács

[ctx: support_bottom_pattern option triangles]
en: Triangles
hu_HU: Háromszögek

[ctx: support_bottom_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: support_bottom_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: minimum_interface_area label]
en: Minimum Support Interface Area
hu_HU: Minimális interfész terület

[ctx: minimum_roof_area label]
en: Minimum Support Roof Area
hu_HU: Minimális felső interfész terület

[ctx: minimum_bottom_area label]
en: Minimum Support Floor Area
hu_HU: Minimális alsó interfész terület

[ctx: support_interface_offset label]
en: Support Interface Horizontal Expansion
hu_HU: Támasz interfész vízszintes bővítés

[ctx: support_interface_offset description]
en: Amount of offset applied to the support interface polygons.
hu_HU: A támasz interész sokszögeire alkalmazott eltolás összege.

[ctx: support_roof_offset label]
en: Support Roof Horizontal Expansion
hu_HU: Interfészfedél vízszintes bővítés

[ctx: support_roof_offset description]
en: Amount of offset applied to the roofs of the support.
hu_HU: A támaszfedél interész sokszögeire alkalmazott eltolás összege.

[ctx: support_bottom_offset label]
en: Support Floor Horizontal Expansion
hu_HU: Interfészaljzat vízszintes bővítés

[ctx: support_bottom_offset description]
en: Amount of offset applied to the floors of the support.
hu_HU: A támaszaljzat interész sokszögeire alkalmazott eltolás összege.

[ctx: support_interface_angles label]
en: Support Interface Line Directions
hu_HU: Támaszinterfész vonal irány

[ctx: support_interface_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
hu_HU: A használt teljes vonalaknak a listája. Az elemeket vesszővel választjuk el, és az egész lista szögletes zárójelek között van.Az alapértelmezett lista üres. Ebben az esetben a 45 és a 135 fok között változik az irányszög. A listát az elejéről kezdi, és rétegenként veszi az irányokat. Ha a lista végére ér, akkor előlről kezdi.

[ctx: support_roof_angles label]
en: Support Roof Line Directions
hu_HU: Felső interfész irány

[ctx: support_roof_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
hu_HU: A használt teljes vonalaknak a listája. Az elemeket vesszővel választjuk el, és az egész lista szögletes zárójelek között van.Az alapértelmezett lista üres. Ebben az esetben a 45 és a 135 fok között változik az irányszög. A listát az elejéről kezdi, és rétegenként veszi az irányokat. Ha a lista végére ér, akkor előlről kezdi.

[ctx: support_bottom_angles label]
en: Support Floor Line Directions
hu_HU: Alsó interfész irány

[ctx: support_bottom_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
hu_HU: A használt teljes vonalaknak a listája. Az elemeket vesszővel választjuk el, és az egész lista szögletes zárójelek között van.Az alapértelmezett lista üres. Ebben az esetben a 45 és a 135 fok között változik az irányszög. A listát az elejéről kezdi, és rétegenként veszi az irányokat. Ha a lista végére ér, akkor előlről kezdi.

[ctx: support_fan_enable label]
en: Fan Speed Override
hu_HU: Hűtés felülbírálás

[ctx: support_fan_enable description]
en: When enabled, the print cooling fan speed is altered for the skin regions immediately above the support.
hu_HU: Ha engedélyezzük ezt az opciót, akkor a hűtőventillátor sebessége meg fog változni a külső kéreg felületeken, közvetlenül a támasz felett.

[ctx: support_supported_skin_fan_speed label]
en: Supported Skin Fan Speed
hu_HU: Kéreghűtés sebesség támogatás

[ctx: support_supported_skin_fan_speed description]
en: Percentage fan speed to use when printing the skin regions immediately above the support. Using a high fan speed can make the support easier to remove.
hu_HU: A ventillátorok % -os sebesség aránya, amit a támaszok feletti külső, kéregfelületeken kell használni. Ha a ventillátor sebesség itt nagyobb, akkor a támasz könnyebben eltávolítható.

[ctx: support_use_towers label]
en: Use Towers
hu_HU: Tornyok használata

[ctx: support_use_towers description]
en: Use specialized towers to support tiny overhang areas. These towers have a larger diameter than the region they support. Near the overhang the towers' diameter decreases, forming a roof.
hu_HU: Speciális támasz tornyok használata a kisméretű túlnyúló területek támogatásához.Ezeknek a tornyoknak az átmérője nagyobb, mint az alátámasztott terület, azonban az alátámasztandó terület közelébe érve, fokozatosan csökken az átmérőjük, és egy tetőt képeznek.

[ctx: support_tower_diameter label]
en: Tower Diameter
hu_HU: Torony átmérő

[ctx: support_tower_diameter description]
en: The diameter of a special tower.
hu_HU: A speciális támasz torony átméröje.

[ctx: support_tower_maximum_supported_diameter label]
en: Maximum Tower-Supported Diameter
hu_HU: Maximális toronnyal támasztott átmérő

[ctx: support_tower_maximum_supported_diameter description]
en: Maximum diameter in the X/Y directions of a small area which is to be supported by a specialized support tower.
hu_HU: Annak a kis területnek a legnagyobb átmérője, amit speciális támasz toronnyalkell alátámasztani.

[ctx: support_tower_roof_angle label]
en: Tower Roof Angle
hu_HU: Torony fedél szög

[ctx: support_tower_roof_angle description]
en: The angle of a rooftop of a tower. A higher value results in pointed tower roofs, a lower value results in flattened tower roofs.
hu_HU: A torony fedél szöge. A magasabb érték hegyes tornytetőket eredményez.Az alacsonyabb szöggel laposabb fedelet készíthetünk a toronynak.

[ctx: support_mesh_drop_down label]
en: Drop Down Support Mesh
hu_HU: Támaszháló ledobás

[ctx: support_mesh_drop_down description]
en: Make support everywhere below the support mesh, so that there's no overhang in the support mesh.
hu_HU: Készítsen mindenütt támasztást a támaszháló alatt úgy, hogy ne lehessen alátámasztatlan kinyúlás a támaszhálóban.

[ctx: platform_adhesion label]
en: Build Plate Adhesion
hu_HU: Tárgyasztal tapadás

[ctx: platform_adhesion description]
en: Adhesion
hu_HU: Tapadás

[ctx: prime_blob_enable label]
en: Enable Prime Blob
hu_HU: Előnyomás engedélyezése

[ctx: prime_blob_enable description]
en: Whether to prime the filament with a blob before printing. Turning this setting on will ensure that the extruder will have material ready at the nozzle before printing. Printing Brim or Skirt can act like priming too, in which case turning this setting off saves some time.
hu_HU: A nyomtatás előtt a nyomtatószálat előkészítio, és az olvadókamra nyomást felépíti úgy, hogy egy foltot nyomtat. A perem és a szoknya is viselkedhet így, hiszen annak a nyomtatása során is felépíthető a nyomás. Ebben az esetben ez a funkció nem működik, és ezzel időt takaríthatunk meg.

[ctx: extruder_prime_pos_x label]
en: Extruder Prime X Position
hu_HU: Extruder kezdő X helyzet

[ctx: extruder_prime_pos_x description]
en: The X coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
hu_HU: A fejnek az az X koordinátája, ahol a fúvóka előkészül ahhoz, hogy elkezdődjön a nyomtatás.

[ctx: extruder_prime_pos_y label]
en: Extruder Prime Y Position
hu_HU: Extruder kezdő Y helyzet

[ctx: extruder_prime_pos_y description]
en: The Y coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
hu_HU: A fejnek az az Y koordinátája, ahol a fúvóka előkészül ahhoz, hogy elkezdődjön a nyomtatás.

[ctx: adhesion_type label]
en: Build Plate Adhesion Type
hu_HU: Tárgyasztal tapadási típus

[ctx: adhesion_type description]
en: Different options that help to improve both priming your extrusion and adhesion to the build plate. Brim adds a single layer flat area around the base of your model to prevent warping. Raft adds a thick grid with a roof below the model. Skirt is a line printed around the model, but not connected to the model.
hu_HU: Itt különböző lehetőségek közül választhatunk, amelyek elősegítik a nyomtatvány tárgyasztalhoz való tapadását. A peremek egyrétegű sík felületek, amik a modell alapja körül nyomtatódnak úgy, hogy megakadályozzák a deformációt.A tutaj egy vastag rácsot hoz létre egy fedéllel a modell alatt.A szoknya egy vonal, ami a modell körül van nyomtatva, de az a modellhez ne kapcsolódik.

[ctx: adhesion_type option skirt]
en: Skirt
hu_HU: Szoknya

[ctx: adhesion_type option brim]
en: Brim
hu_HU: Perem

[ctx: adhesion_type option raft]
en: Raft
hu_HU: Tutaj

[ctx: adhesion_type option none]
en: None
hu_HU: Nincs

[ctx: adhesion_extruder_nr label]
en: Build Plate Adhesion Extruder
hu_HU: Tapadás extruder

[ctx: adhesion_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the skirt/brim/raft. This is used in multi-extrusion.
hu_HU: Az az extruder, amit a tapadásnövelő felületek, szoknya, perem, tutaj nyomtatására használunk. Csak multi extruder esetén használható.

[ctx: skirt_line_count label]
en: Skirt Line Count
hu_HU: Szoknya vonalszám

[ctx: skirt_line_count description]
en: Multiple skirt lines help to prime your extrusion better for small models. Setting this to 0 will disable the skirt.
hu_HU: A szoknyavonalak számának növelése, kisméretű tárgyak esetén segíthet az extruderben a megvelelő olvadókamra nyomás előállításában.Ha az érték 0, akkor a szoknya letiltódik.

[ctx: skirt_gap label]
en: Skirt Distance
hu_HU: Szoknya távolság

[ctx: skirt_gap description]
en: The horizontal distance between the skirt and the first layer of the print.
    This is the minimum distance. Multiple skirt lines will extend outwards from this distance.
hu_HU: A szoknya vízszintes távolsága a modell első rétegének külső szélétől. 
    Ez a minimális távolság. Ha a szoknya vonalak száma többszörözve van, akkor a szoknya kifelé fog nyövekedni.

[ctx: skirt_brim_minimal_length label]
en: Skirt/Brim Minimum Length
hu_HU: Szoknya/Perem minimális hossz

[ctx: skirt_brim_minimal_length description]
en: The minimum length of the skirt or brim. If this length is not reached by all skirt or brim lines together, more skirt or brim lines will be added until the minimum length is reached. Note: If the line count is set to 0 this is ignored.
hu_HU: A szoknya, vagy a perem minimális hossza. Ha ezt a hosszt nem érné el az összes szoknya vagy perem, akkor további szegélyvonalak adódnak hozzá, és kiegészítik addig, amíg el nem érik ezt a hosszt.Ha a vonalszám 0 -ra van állítva, akkor ez az opció figyelmen kívül van hagyva.

[ctx: brim_width label]
en: Brim Width
hu_HU: Perem szélesség

[ctx: brim_width description]
en: The distance from the model to the outermost brim line. A larger brim enhances adhesion to the build plate, but also reduces the effective print area.
hu_HU: Az a szélesség, amilyen széles lesz a Perem, a nyomtatott tárgy szélétől számítva. A nagyobb perem nagyobb tapadást fog eredményeznim viszont csökkenti az effektív használható nyomtatási területet.

[ctx: brim_line_count label]
en: Brim Line Count
hu_HU: Perem vonalszám

[ctx: brim_line_count description]
en: The number of lines used for a brim. More brim lines enhance adhesion to the build plate, but also reduces the effective print area.
hu_HU: A Perem körvonalainak száma. Több vonal nagyobb tapadást eredményez, de csökkenti a használható nyomtatási területet.

[ctx: brim_replaces_support label]
en: Brim Replaces Support
hu_HU: Perem támasz helyett

[ctx: brim_replaces_support description]
en: Enforce brim to be printed around the model even if that space would otherwise be occupied by support. This replaces some regions of the first layer of support by brim regions.
hu_HU: Kényszerítő Perem nyomtatás a tárgy körül, még azokon a helyeken is, ahol egyébként támaszt kellene nyomtatni. Ezeken a helyeken a támasz első rétege helyett a perem lesz nyomtatva.

[ctx: brim_outside_only label]
en: Brim Only on Outside
hu_HU: Perem csak kívül

[ctx: brim_outside_only description]
en: Only print the brim on the outside of the model. This reduces the amount of brim you need to remove afterwards, while it doesn't reduce the bed adhesion that much.
hu_HU: Csak a modell külső falaihoz nyomtat Peremet. Ez csökkenti a perem nyomtatási költségét, és nem szükséges a belső részeken eltávolítani majd azt, továbbá a test letapadását nem csökkenti jelentősen.

[ctx: raft_margin label]
en: Raft Extra Margin
hu_HU: Tutaj extra margó

[ctx: raft_margin description]
en: If the raft is enabled, this is the extra raft area around the model which is also given a raft. Increasing this margin will create a stronger raft while using more material and leaving less area for your print.
hu_HU: Ha az extra margót engedélyezzük, akkor a modell alá nyomtatott tutajt ki vogja egészíteni, és bővíteni kifelé irányban. Ez egy erősebb tutajt fog létrehozni, viszont több alapanyagot igényel, és csökkenti a használható nyomtatási területet.

[ctx: raft_smoothing label]
en: Raft Smoothing
hu_HU: Tutaj simítás

[ctx: raft_smoothing description]
en: This setting controls how much inner corners in the raft outline are rounded. Inward corners are rounded to a semi circle with a radius equal to the value given here. This setting also removes holes in the raft outline which are smaller than such a circle.
hu_HU: Ez a beállítás azt szabályozza, hogy tutajnak hány belső sarka legyen lekerekítve. A belső sarkokat félkörre kerekíti le, aminek sugara az itt megadott érték. Ez a beállítás eltávolítja a tutaj körvonalában lévő olyan lyukakat is, amik kisebbek, mint egy ilyen kör.

[ctx: raft_airgap label]
en: Raft Air Gap
hu_HU: Tutaj légrés

[ctx: raft_airgap description]
en: The gap between the final raft layer and the first layer of the model. Only the first layer is raised by this amount to lower the bonding between the raft layer and the model. Makes it easier to peel off the raft.
hu_HU: A légrés megadja, hogy a tutaj teteje és a modell alja között milyen legyena távolság. Csak az első réteget fogja megemelni ez az érték, ami így csökkenteni fogja a tutaj és a test egymáshoz tapadását. Ezáltal könnyebb lesz a nyomtatás végén eltávolítani a tutajt.

[ctx: layer_0_z_overlap label]
en: Initial Layer Z Overlap
hu_HU: Első réteg Z átfedés

[ctx: layer_0_z_overlap description]
en: Make the first and second layer of the model overlap in the Z direction to compensate for the filament lost in the airgap. All models above the first model layer will be shifted down by this amount.
hu_HU: A modell első és második rétege között átfedést hoz létre Z irányban.Ez képes kompenzálni azt a hibát, ami az első rétegben keletkezett. Ezt a hibát az okozza, hogy a tutaj légrésben az első réteg benyúlik, így nem alakul ki a tökéletes első réteg.Az első réteg feletti összes rész magasságát érinti ez a beállítás.

[ctx: raft_surface_layers label]
en: Raft Top Layers
hu_HU: Felső tutaj rétegek

[ctx: raft_surface_layers description]
en: The number of top layers on top of the 2nd raft layer. These are fully filled layers that the model sits on. 2 layers result in a smoother top surface than 1.
hu_HU: Ez a szám a tutaj felső rétegeinek száma. Ezek teljesen kitöltött rétegek amiken a modellek nyugszanak. 2 réteg használata sokkal simább első réteget fog eredményezni a modellen, mint ha 1 lenne.

[ctx: raft_surface_thickness label]
en: Raft Top Layer Thickness
hu_HU: Felső tutaj rétegvastagság

[ctx: raft_surface_thickness description]
en: Layer thickness of the top raft layers.
hu_HU: Azoknak a tutajrétegeknek a vastagsága, ami a tutaj tetején van.

[ctx: raft_surface_line_width label]
en: Raft Top Line Width
hu_HU: Tutaj felső vonalszélesség

[ctx: raft_surface_line_width description]
en: Width of the lines in the top surface of the raft. These can be thin lines so that the top of the raft becomes smooth.
hu_HU: A vonalak szélessége a tutaj felső felületén. Ezek lehetnek vékony vonalak, így a tutaj teteje sima lesz.

[ctx: raft_surface_line_spacing label]
en: Raft Top Spacing
hu_HU: Tutaj felső távolsága

[ctx: raft_surface_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the top raft layers. The spacing should be equal to the line width, so that the surface is solid.
hu_HU: A tutajvonalak közötti távolság a felső tutajrétegeknél. A távolságnak meg kell egyeznie a vonalszélességgel, hogy a felület tömör legyen.

[ctx: raft_interface_thickness label]
en: Raft Middle Thickness
hu_HU: Tutaj közép vastagsága

[ctx: raft_interface_thickness description]
en: Layer thickness of the middle raft layer.
hu_HU: A középső tutajréteg rétegvastagsága.

[ctx: raft_interface_line_width label]
en: Raft Middle Line Width
hu_HU: Tutaj középső vonal szélessége

[ctx: raft_interface_line_width description]
en: Width of the lines in the middle raft layer. Making the second layer extrude more causes the lines to stick to the build plate.
hu_HU: A vonalak szélessége a középső tutajrétegben. Ha a második rétegnél többet extrudálunk, akkor a vonalak jobban tapadnak majd a tárgyasztalhoz.

[ctx: raft_interface_line_spacing label]
en: Raft Middle Spacing
hu_HU: Tutaj középső távolsága

[ctx: raft_interface_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the middle raft layer. The spacing of the middle should be quite wide, while being dense enough to support the top raft layers.
hu_HU: A tutajvonalak közötti távolság a középső tutajrétegben. A középső távolságnak meglehetősen szélesnek kell lennie, ugyanakkor elég sűrűnek is ahhoz, hogy megfelelően támassza a felső tutajrétegeket.

[ctx: raft_base_thickness label]
en: Raft Base Thickness
hu_HU: Tutajalap vastagsága

[ctx: raft_base_thickness description]
en: Layer thickness of the base raft layer. This should be a thick layer which sticks firmly to the printer build plate.
hu_HU: Az alap tutajréteg rétegvastagsága. Ennek vastag rétegnek kell lennie, mert erősen tapadnia kell a nyomtató tárgyasztalához.

[ctx: raft_base_line_width label]
en: Raft Base Line Width
hu_HU: Tutajalap vonal szélessége

[ctx: raft_base_line_width description]
en: Width of the lines in the base raft layer. These should be thick lines to assist in build plate adhesion.
hu_HU: A vonalak szélessége a tutajalap rétegeiben. Ezeknek vastag vonalaknak kell lenniük, hogy elősegítsék a tárgyasztalhoz tapadást.

[ctx: raft_base_line_spacing label]
en: Raft Base Line Spacing
hu_HU: Tutajalap-vonalak közötti távolság

[ctx: raft_base_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the base raft layer. Wide spacing makes for easy removal of the raft from the build plate.
hu_HU: Az tutajalap-réteg vonalai közötti távolság. A széles távolság megkönnyíti a tutaj eltávolítását a tárgyasztalról.

[ctx: raft_speed label]
en: Raft Print Speed
hu_HU: Tutaj nyomtatási sebesség

[ctx: raft_speed description]
en: The speed at which the raft is printed.
hu_HU: A tutaj nyomtatási sebessége.

[ctx: raft_surface_speed label]
en: Raft Top Print Speed
hu_HU: Tutajfedél nyomtatási sebesség

[ctx: raft_surface_speed description]
en: The speed at which the top raft layers are printed. These should be printed a bit slower, so that the nozzle can slowly smooth out adjacent surface lines.
hu_HU: A tutaj felső rétegeinek nyomtatási sebessége. Ezeket kissé lassabban kell nyomtatni, hogy a fúvóka lassan kiegyenlítse a szomszédos felszíni vonalakat.

[ctx: raft_interface_speed label]
en: Raft Middle Print Speed
hu_HU: Tutajközép nyomtatási sebesség

[ctx: raft_interface_speed description]
en: The speed at which the middle raft layer is printed. This should be printed quite slowly, as the volume of material coming out of the nozzle is quite high.
hu_HU: A középső tutajrétegek nyomtatási sebessége. Ezt meglehetősen lassan kell nyomtatni, mivel a fúvókából kifolyó anyag mennyisége meglehetősen nagy.

[ctx: raft_base_speed label]
en: Raft Base Print Speed
hu_HU: Tutajalap nyomtatási sebessége

[ctx: raft_base_speed description]
en: The speed at which the base raft layer is printed. This should be printed quite slowly, as the volume of material coming out of the nozzle is quite high.
hu_HU: A tutajalap nyomtatási sebessége. Ezt meglehetősen lassan kell nyomtatni, mivel a fúvókából kifolyó anyag mennyisége meglehetősen nagy.

[ctx: raft_acceleration label]
en: Raft Print Acceleration
hu_HU: Tutaj gyorsulás

[ctx: raft_acceleration description]
en: The acceleration with which the raft is printed.
hu_HU: A tutaj nyomtatásához kapcsolódó gyorsulási érték.

[ctx: raft_surface_acceleration label]
en: Raft Top Print Acceleration
hu_HU: Tutajfedél gyorsulás

[ctx: raft_surface_acceleration description]
en: The acceleration with which the top raft layers are printed.
hu_HU: A tutajfedél nyomtatásához kapcsolódó gyorsulási érték.

[ctx: raft_interface_acceleration label]
en: Raft Middle Print Acceleration
hu_HU: Tutajközép gyorsulás

[ctx: raft_interface_acceleration description]
en: The acceleration with which the middle raft layer is printed.
hu_HU: A tutaj középső rétegeinek nyomtatásához kapcsolódó gyorsulási érték.

[ctx: raft_base_acceleration label]
en: Raft Base Print Acceleration
hu_HU: Tutajalap gyorsulás

[ctx: raft_base_acceleration description]
en: The acceleration with which the base raft layer is printed.
hu_HU: A tutajalap nyomtatásához kapcsolódó gyorsulási érték.

[ctx: raft_jerk label]
en: Raft Print Jerk
hu_HU: Tutaj löket

[ctx: raft_jerk description]
en: The jerk with which the raft is printed.
hu_HU: A tutaj nyomtatásakor használt löket.

[ctx: raft_surface_jerk label]
en: Raft Top Print Jerk
hu_HU: Tutajfedél löket

[ctx: raft_surface_jerk description]
en: The jerk with which the top raft layers are printed.
hu_HU: A tutajfedél nyomtatásakor használt löket.

[ctx: raft_interface_jerk label]
en: Raft Middle Print Jerk
hu_HU: Tutajközép löket

[ctx: raft_interface_jerk description]
en: The jerk with which the middle raft layer is printed.
hu_HU: A tutaj középső rétegeinek nyomtatásakor használt löket.

[ctx: raft_base_jerk label]
en: Raft Base Print Jerk
hu_HU: Tutajalap löket

[ctx: raft_base_jerk description]
en: The jerk with which the base raft layer is printed.
hu_HU: A tutajalap nyomtatásakor használt löket.

[ctx: raft_fan_speed label]
en: Raft Fan Speed
hu_HU: Tutaj hűtés

[ctx: raft_fan_speed description]
en: The fan speed for the raft.
hu_HU: A hűtőventillátor sebessége a tutaj nyomtatásakor.

[ctx: raft_surface_fan_speed label]
en: Raft Top Fan Speed
hu_HU: Tutajfedél hűtés

[ctx: raft_surface_fan_speed description]
en: The fan speed for the top raft layers.
hu_HU: A hűtőventillátor sebessége a tutaj felső rétegeinek nyomtatásakor.

[ctx: raft_interface_fan_speed label]
en: Raft Middle Fan Speed
hu_HU: Tutajközép hűtés

[ctx: raft_interface_fan_speed description]
en: The fan speed for the middle raft layer.
hu_HU: A hűtőventillátor sebessége a tutaj középső rétegeinek nyomtatásakor.

[ctx: raft_base_fan_speed label]
en: Raft Base Fan Speed
hu_HU: Tutajalap hűtés

[ctx: raft_base_fan_speed description]
en: The fan speed for the base raft layer.
hu_HU: A hűtőventillátor sebessége a tutajalap rétegeinek nyomtatásakor.

[ctx: dual label]
en: Dual Extrusion
hu_HU: Duál extrudálás

[ctx: dual description]
en: Settings used for printing with multiple extruders.
hu_HU: A több extrúderekkel rendelkező gépek nyomtatási beállításai.

[ctx: prime_tower_enable label]
en: Enable Prime Tower
hu_HU: Előtorony engedélyezése

[ctx: prime_tower_enable description]
en: Print a tower next to the print which serves to prime the material after each nozzle switch.
hu_HU: Nyomtasson egy tornyot a nyomtatandó tárgy mellett, amely abban segít, hogy a fejben lévő anyagváltást végre tudja hajtani. Kinyomtatja az előtoronyba a fejben marad előző alapanyag maradványokat, így már kitisztult fúvókával tudja a nyomtatást folytatni a nyomtatandó testen.

[ctx: prime_tower_size label]
en: Prime Tower Size
hu_HU: Előtorony mérete

[ctx: prime_tower_size description]
en: The width of the prime tower.
hu_HU: Az előtorony szélessége.

[ctx: prime_tower_min_volume label]
en: Prime Tower Minimum Volume
hu_HU: Előtorony minimális térfogat

[ctx: prime_tower_min_volume description]
en: The minimum volume for each layer of the prime tower in order to purge enough material.
hu_HU: Az előtorony minimális térfogata, minden egyes rétegben ahhoz, hogy az anyagcserét teljes egészében végre tudja hajtani.

[ctx: prime_tower_position_x label]
en: Prime Tower X Position
hu_HU: Előtorony X helyzet

[ctx: prime_tower_position_x description]
en: The x coordinate of the position of the prime tower.
hu_HU: Az előtorony nyomtatási X koordinátája.

[ctx: prime_tower_position_y label]
en: Prime Tower Y Position
hu_HU: Előtorony Y helyzet

[ctx: prime_tower_position_y description]
en: The y coordinate of the position of the prime tower.
hu_HU: Az előtorony nyomtatási Y koordinátája.

[ctx: prime_tower_wipe_enabled label]
en: Wipe Inactive Nozzle on Prime Tower
hu_HU: Inaktív fúvóka tisztítása az előtornyon

[ctx: prime_tower_wipe_enabled description]
en: After printing the prime tower with one nozzle, wipe the oozed material from the other nozzle off on the prime tower.
hu_HU: Miután kinyomtatta az előtornyot a gép, az inaktív fúvókán esetlegesen kicsöppenő anyagot letörli róla az előtoronyba.

[ctx: prime_tower_brim_enable label]
en: Prime Tower Brim
hu_HU: Előtorony perem

[ctx: prime_tower_brim_enable description]
en: Prime-towers might need the extra adhesion afforded by a brim even if the model doesn't. Presently can't be used with the 'Raft' adhesion-type.
hu_HU: Előfordulhat, hogy az előtornyokhoz szükség van a peremek által biztosított extra tapadásra, még akkor is, ha a modell nem rendelkezik peremmel. Jelenleg nem használható a tutaj 'Raft' mint tapadástípus ehhez a művelethez.

[ctx: ooze_shield_enabled label]
en: Enable Ooze Shield
hu_HU: Szivárgáspajzs engedélyezés

[ctx: ooze_shield_enabled description]
en: Enable exterior ooze shield. This will create a shell around the model which is likely to wipe a second nozzle if it's at the same height as the first nozzle.
hu_HU: Engedélyezi a szivárgáspajzsot. Ez létrehoz egy héjat a modell körül, úgy, hogy az nem ér a modellhez, azonban a fej visszaálláskor, az esetlegesen fúvókából kicsöppenő anyagmaradványokat 'letörli' ebben a héjban.

[ctx: ooze_shield_angle label]
en: Ooze Shield Angle
hu_HU: Szivárgáspajzs szöge

[ctx: ooze_shield_angle description]
en: The maximum angle a part in the ooze shield will have. With 0 degrees being vertical, and 90 degrees being horizontal. A smaller angle leads to less failed ooze shields, but more material.
hu_HU: Az a maximális szög, ami a szivárgáspajzsban megjelenhet. A 0 fok a függőleges, a 90 fok pedig a vízszintesnek felel meg. Ha a szög kisebb, akkor jobb lehet a pajzs hatásfoka, és jobban mentesíti a fúvókát a szivárgó anyagtól, azonban több felhasználandó anyagot igényel az építése.

[ctx: ooze_shield_dist label]
en: Ooze Shield Distance
hu_HU: Szivárgáspajzs távolság

[ctx: ooze_shield_dist description]
en: Distance of the ooze shield from the print, in the X/Y directions.
hu_HU: A pajzs távolsága a nyomtatványtól X/Y irányban értve.

[ctx: switch_extruder_retraction_amount label]
en: Nozzle Switch Retraction Distance
hu_HU: Fúvókaváltás visszahúzási távolság

[ctx: switch_extruder_retraction_amount description]
en: The amount of retraction when switching extruders. Set to 0 for no retraction at all. This should generally be the same as the length of the heat zone.
hu_HU: A visszahúzás távolsága az extruderek váltásakor. 0-ra állítva egyáltalán nincs visszahúzás.Ennek a távolságnak általában meg kell egyeznie a hőzóna hosszával.

[ctx: switch_extruder_retraction_speeds label]
en: Nozzle Switch Retraction Speed
hu_HU: Fúvókaváltás visszahúzási sebesség

[ctx: switch_extruder_retraction_speeds description]
en: The speed at which the filament is retracted. A higher retraction speed works better, but a very high retraction speed can lead to filament grinding.
hu_HU: Nyomtatószál visszahúzási sebesség. A nagyobb sebesség jobb eredményhez vezethet, azonban a túl nagy sebesség a nyomtatószál eldarálásához vezethet a nyomtatószál adagolóban.

[ctx: switch_extruder_retraction_speed label]
en: Nozzle Switch Retract Speed
hu_HU: Fúvókaváltás visszahúzási sebesség

[ctx: switch_extruder_retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a nozzle switch retract.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a szál visszahúzásra kerül a fúvókaváltás során.

[ctx: switch_extruder_prime_speed label]
en: Nozzle Switch Prime Speed
hu_HU: Fúvókaváltás visszatolási sebesség

[ctx: switch_extruder_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is pushed back after a nozzle switch retraction.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a nyomtatószálat visszatoljuk a fejbe fúvókaváltás után.

[ctx: switch_extruder_extra_prime_amount label]
en: Nozzle Switch Extra Prime Amount
hu_HU: Fúvókaváltási extra visszatolt anyag

[ctx: switch_extruder_extra_prime_amount description]
en: Extra material to prime after nozzle switching.
hu_HU: Egy extra anyagmennyiség, amivel több anyagot tol vissza a fejbe fúvókaváltás után.

[ctx: meshfix label]
en: Mesh Fixes
hu_HU: Háló korrekciók

[ctx: meshfix_union_all label]
en: Union Overlapping Volumes
hu_HU: Szintátfedések egyesítése

[ctx: meshfix_union_all description]
en: Ignore the internal geometry arising from overlapping volumes within a mesh and print the volumes as one. This may cause unintended internal cavities to disappear.
hu_HU: Figyelmen kívül hagyja a hálóban lévő, átfedő térfogatokból származó belső geometriai alakzatokat, és a szintet egyben nyomtatja ki. Ez a nem kívánt belső üregek eltűnését eredményezheti.

[ctx: meshfix_union_all_remove_holes label]
en: Remove All Holes
hu_HU: Üregek eltávolítása

[ctx: meshfix_union_all_remove_holes description]
en: Remove the holes in each layer and keep only the outside shape. This will ignore any invisible internal geometry. However, it also ignores layer holes which can be viewed from above or below.
hu_HU: Eltávolítja a tárgyból az összes furatot, és üreget, s csak a külső geometriát tartja meg. Egyúttal figyelmen kívül hagyja a belső geometriát is.Nem fogja figyelmbe venni az alulról vagy felülről látható rétegeket sem.

[ctx: meshfix_extensive_stitching label]
en: Extensive Stitching
hu_HU: Kiterjedt felfűzés

[ctx: meshfix_extensive_stitching description]
en: Extensive stitching tries to stitch up open holes in the mesh by closing the hole with touching polygons. This option can introduce a lot of processing time.
hu_HU: A kiterjedt felfűzés megkísérli felfűzni a nyílt lyukakat a hálóban úgy, hogy a lyukakat érintő poligonokat bezárja. Ez a funkció jelentősen növelheti a feldolgozási időt.

[ctx: meshfix_keep_open_polygons label]
en: Keep Disconnected Faces
hu_HU: Nyílt poligonok megtartása

[ctx: meshfix_keep_open_polygons description]
en: Normally Cura tries to stitch up small holes in the mesh and remove parts of a layer with big holes. Enabling this option keeps those parts which cannot be stitched. This option should be used as a last resort option when everything else fails to produce proper g-code.
hu_HU: A Cura általában megkísérli összefűzni a kis lyukakat a hálóban, és eltávolítja ezeket egy nagy üregben. Ennek az opciónak a bekapcsolásával megtarthatók azok a részek, amiket nem lehet felfűzni. Ezt a lehetőséget végső lehetőségként tartsuk fent, és csak akkor használjuk, ha nem tudjuk más módon létrehozni a megfelelő G-kódot.

[ctx: multiple_mesh_overlap label]
en: Merged Meshes Overlap
hu_HU: Átfedések egyesítése

[ctx: multiple_mesh_overlap description]
en: Make meshes which are touching each other overlap a bit. This makes them bond together better.
hu_HU: Egyesíti az egymással érintkező hálórészeket. Ez jobb kötést hoz létre a testben.

[ctx: carve_multiple_volumes label]
en: Remove Mesh Intersection
hu_HU: Keresztezések eltávolítása

[ctx: carve_multiple_volumes description]
en: Remove areas where multiple meshes are overlapping with each other. This may be used if merged dual material objects overlap with each other.
hu_HU: Azon területek eltávolítása, ahol a hálók keresztezik egymást. Ezt általában ott kell használni, ahol kettős objektumok átfedésben vannak egymással.

[ctx: alternate_carve_order label]
en: Alternate Mesh Removal
hu_HU: Alternatív háló eltávolítása

[ctx: alternate_carve_order description]
en: Switch to which mesh intersecting volumes will belong with every layer, so that the overlapping meshes become interwoven. Turning this setting off will cause one of the meshes to obtain all of the volume in the overlap, while it is removed from the other meshes.
hu_HU: Bekapcsolja, hogy minden egyes rétegnél, ahol kereszteződő hálók találhatóak, azok fonódjanak össze. Ha kikapcsoljuk ezt az opciót, akkor a kereszteződő hálók közül az egyik megkapja az átfedésben lévő háló teljes térfogatát, míg a többi hálót eltávolítja.

[ctx: remove_empty_first_layers label]
en: Remove Empty First Layers
hu_HU: Üres első rétegek eltávolítása

[ctx: remove_empty_first_layers description]
en: Remove empty layers beneath the first printed layer if they are present. Disabling this setting can cause empty first layers if the Slicing Tolerance setting is set to Exclusive or Middle.
hu_HU: Távolítsa el az üres rétegeket amik az első nyomtatott réteg alatt, ha vannak. Ennek a beállításnak a letiltása esetén az első rétegek üresek lehetnek, ha a Szelet-tolerancia beállítást Kizárólagos vagy Közepes értékre állítják.

[ctx: meshfix_maximum_resolution label]
en: Maximum Resolution
hu_HU: Maximális felbontás

[ctx: meshfix_maximum_resolution description]
en: The minimum size of a line segment after slicing. If you increase this, the mesh will have a lower resolution. This may allow the printer to keep up with the speed it has to process g-code and will increase slice speed by removing details of the mesh that it can't process anyway.
hu_HU: Egy vonalszakasz minimális mérete a szeletelés után. Ha ezt megnöveli, a háló kisebb felbontású lesz. Ez lehetővé teheti a nyomtató számára, hogy lépést tartson a g-kód feldolgozásának sebességével, és növeli a szeletek sebességét azáltal, hogy eltávolítja a háló azon részleteit, amelyeket egyébként nem tud feldolgozni.

[ctx: meshfix_maximum_travel_resolution label]
en: Maximum Travel Resolution
hu_HU: Maximális utazási felbontás

[ctx: meshfix_maximum_travel_resolution description]
en: The minimum size of a travel line segment after slicing. If you increase this, the travel moves will have less smooth corners. This may allow the printer to keep up with the speed it has to process g-code, but it may cause model avoidance to become less accurate.
hu_HU: Az utazási útvonalak minimális mérete szeletelés után. Ha ezt növeljük, akkor az utazási mozgások kevésbé rendelkeznek majd sima sarkokkal.Ez lehetővé teszi a nyomtatók számára, hogy lépést tartsanak a g-kód feldolgozásához szükséges sebességgel, azonban a modell elkerülése kevésbé lehet pontos.

[ctx: meshfix_maximum_deviation label]
en: Maximum Deviation
hu_HU: Maximális eltérés

[ctx: meshfix_maximum_deviation description]
en: The maximum deviation allowed when reducing the resolution for the Maximum Resolution setting. If you increase this, the print will be less accurate, but the g-code will be smaller. Maximum Deviation is a limit for Maximum Resolution, so if the two conflict the Maximum Deviation will always be held true.
hu_HU: A maximális eltérés, ha csökken a felbontás a maximális felbontás beállításnál. Ha ezt növeli, a nyomtatás kevésbé lesz pontos, de a g-kód kisebb lesz. A maximális eltérés a maximális felbontás korlátja, tehát ha a kettő ütközik, akkor a maximális eltérés lesz magasabb prioritású.

[ctx: blackmagic label]
en: Special Modes
hu_HU: Különleges módok

[ctx: print_sequence label]
en: Print Sequence
hu_HU: Nyomtatási sorrend

[ctx: print_sequence option all_at_once]
en: All at Once
hu_HU: Egyidőben

[ctx: print_sequence option one_at_a_time]
en: One at a Time
hu_HU: Egyesével

[ctx: infill_mesh label]
en: Infill Mesh
hu_HU: Kitöltés háló

[ctx: infill_mesh description]
en: Use this mesh to modify the infill of other meshes with which it overlaps. Replaces infill regions of other meshes with regions for this mesh. It's suggested to only print one Wall and no Top/Bottom Skin for this mesh.
hu_HU: Ezzel a hálóval módosíthatja az egyéb átfedéseknek megfelelő kitöltéseket. Kicseréli a többi háló feltöltési régióit ezekre a régiókra. Javasoljuk, hogy ehhez a hálóhoz csak egy falat nyomtasson, és ne használjon alsó/felső felületet.

[ctx: cutting_mesh label]
en: Cutting Mesh
hu_HU: Háló vágás

[ctx: cutting_mesh description]
en: Limit the volume of this mesh to within other meshes. You can use this to make certain areas of one mesh print with different settings and with a whole different extruder.
hu_HU: Korlátozza ennek a hálónak a térfogatát más hálókon belül. Ezt fel tudjuk használni egy háló nyomtatásának bizonyos területeire, különböző beállításokkal, vagy akát teljesen eltérő extruderrel.

[ctx: mold_enabled label]
en: Mold
hu_HU: Öntőforma

[ctx: mold_enabled description]
en: Print models as a mold, which can be cast in order to get a model which resembles the models on the build plate.
hu_HU: Nyomtassa a modelt úgy, mint ha egy öntőforma lenne. Ezzel elérhetjük, hogy olyan nyomtatványt kapunk, amit  ha kiöntünk, akkor a tárgyasztalon lévő modelt kapjuk vissza.

[ctx: mold_width label]
en: Minimal Mold Width
hu_HU: Minimális formaszélesség

[ctx: mold_roof_height label]
en: Mold Roof Height
hu_HU: Forma fedél magasság

[ctx: mold_roof_height description]
en: The height above horizontal parts in your model which to print mold.
hu_HU: A modell vízszintes részeinek feletti magasság, amelyet formaként nyomtatunk.

[ctx: mold_angle label]
en: Mold Angle
hu_HU: Forma szög

[ctx: mold_angle description]
en: The angle of overhang of the outer walls created for the mold. 0° will make the outer shell of the mold vertical, while 90° will make the outside of the model follow the contour of the model.
hu_HU: A forma számára kialakított külső falak túlnyúlási szöge. 0 ° -kal a forma külső héja függőleges lesz, míg 90 ° -kal a modell külső része a modell kontúrját követi.

[ctx: support_mesh label]
en: Support Mesh
hu_HU: Támasz háló

[ctx: support_mesh description]
en: Use this mesh to specify support areas. This can be used to generate support structure.
hu_HU: Ezzel a hálóval határozhatja meg a támaszt területeket. Ez felhasználható a támasz struktúra létrehozására.

[ctx: anti_overhang_mesh label]
en: Anti Overhang Mesh
hu_HU: Túlnyúlás gátló háló

[ctx: anti_overhang_mesh description]
en: Use this mesh to specify where no part of the model should be detected as overhang. This can be used to remove unwanted support structure.
hu_HU: Ezzel a hálóval megadhatjuk, hogy a modell melyik részét ne lehessen észlelni túlnyúlásként. Ezt felhasználhatjuk arra, hogy a nem kívánt támasz struktúrákat eltávolítsuk.

[ctx: magic_mesh_surface_mode label]
en: Surface Mode
hu_HU: Felszín mód

[ctx: magic_mesh_surface_mode description]
en: Treat the model as a surface only, a volume, or volumes with loose surfaces. The normal print mode only prints enclosed volumes. "Surface" prints a single wall tracing the mesh surface with no infill and no top/bottom skin. "Both" prints enclosed volumes like normal and any remaining polygons as surfaces.
hu_HU: A modellt csak felületként, térfogatként, vagy lazua felülettel kezelje.A normál nyomtatási mód csak a zárt szinteket nyomtatja ki. A "Felület" egyetlen falra nyomtat, amely a háló felületét követi nyomtatás nélkül, és nincs alsó és felső felület.A "Mindkettő" zárt szinteket nyomtat, ugyanúgy, mint a normál, és minden fennmaradó poligont pedig felületként.

[ctx: magic_mesh_surface_mode option normal]
en: Normal
hu_HU: Normál

[ctx: magic_mesh_surface_mode option surface]
en: Surface
hu_HU: Felület

[ctx: magic_mesh_surface_mode option both]
en: Both
hu_HU: Mindkettő

[ctx: magic_spiralize label]
en: Spiralize Outer Contour
hu_HU: Külső kontúr spiralizálása

[ctx: magic_spiralize description]
en: Spiralize smooths out the Z move of the outer edge. This will create a steady Z increase over the whole print. This feature turns a solid model into a single walled print with a solid bottom. This feature should only be enabled when each layer only contains a single part.
hu_HU: A spirálizálás kiegyenlíti a külső él Z mozgását. Ez folyamatos Z növekedést eredményez a teljes nyomtatás során. Ez a szolgáltatás a szilárd modellt egyetlen falú, szilárd aljú nyomtatássá teszi. Ezt a funkciót csak akkor kell engedélyezni, ha minden réteg csak egyetlen részt tartalmaz.

[ctx: smooth_spiralized_contours label]
en: Smooth Spiralized Contours
hu_HU: Sima, spirális kontúrok

[ctx: smooth_spiralized_contours description]
en: Smooth the spiralized contours to reduce the visibility of the Z seam (the Z seam should be barely visible on the print but will still be visible in the layer view). Note that smoothing will tend to blur fine surface details.
hu_HU: A Z-varrat láthatóságának csökkentése érdekében simítsa meg a spirális kontúrokat (a Z-varratnak alig láthatónak kell lennie a nyomaton, de a rétegnézetben továbbra is látható lesz). Vegye figyelembe, hogy a simítás általában elmossa a finom felület részleteit.

[ctx: relative_extrusion label]
en: Relative Extrusion
hu_HU: Relatív extrudálás

[ctx: relative_extrusion description]
en: Use relative extrusion rather than absolute extrusion. Using relative E-steps makes for easier post-processing of the g-code. However, it's not supported by all printers and it may produce very slight deviations in the amount of deposited material compared to absolute E-steps. Irrespective of this setting, the extrusion mode will always be set to absolute before any g-code script is output.
hu_HU: Használjon relatív extrudálást abszolút extrudálás helyett. A relatív E-lépések használata megkönnyíti a g-kód utófeldolgozását. Ezt azonban nem minden nyomtató támogatja, és az abszolút E-lépésekhez viszonyítva nagyon kismértékű eltéréseket eredményezhet a lerakott anyag mennyiségében. Ettől a beállítástól függetlenül az extrudálás módját mindig abszolút értékre állítják, mielőtt bármilyen g-kód szkriptet kiadnának.

[ctx: experimental label]
en: Experimental
hu_HU: Kísérleti funkciók

[ctx: slicing_tolerance label]
en: Slicing Tolerance
hu_HU: Szeletelési tűrés

[ctx: slicing_tolerance option middle]
en: Middle
hu_HU: Középső

[ctx: slicing_tolerance option exclusive]
en: Exclusive
hu_HU: Kizáró

[ctx: slicing_tolerance option inclusive]
en: Inclusive
hu_HU: Befoglaló

[ctx: roofing_line_width label]
en: Top Surface Skin Line Width
hu_HU: Felső felszíni kéregvonal szélesség

[ctx: roofing_line_width description]
en: Width of a single line of the areas at the top of the print.
hu_HU: A nyomtatás tetjén lévő területek egyetlen sorának szélessége.

[ctx: roofing_pattern label]
en: Top Surface Skin Pattern
hu_HU: Felső felszíni kéregminta

[ctx: roofing_pattern description]
en: The pattern of the top most layers.
hu_HU: A legfelső rétegeken lévő mintázat.

[ctx: roofing_pattern option lines]
en: Lines
hu_HU: Vonalak

[ctx: roofing_pattern option concentric]
en: Concentric
hu_HU: Körkörös

[ctx: roofing_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
hu_HU: Cikcakk

[ctx: roofing_angles label]
en: Top Surface Skin Line Directions
hu_HU: Felső kéregvonal irányok

[ctx: roofing_angles description]
en: A list of integer line directions to use when the top surface skin layers use the lines or zig zag pattern. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees).
hu_HU: Azon egész vonalirányok listája, amelyeket akkor kell használni, amikor a felső felületi rétegek vonal, vagy cikcakk mintáját használjuk.A lista elemeit egymás után használjuk a rétegek előre haladtával, és amikor a végére ér, előlről kezdi. A lista elemit vesszővel választjuk el, és a teljes lista szögletes zárójelben van. Az alapértelmezett lista üres ami azt is jelenti, hogy az alapértelmezett 45 és 135 fokos szögeket hasznájuk.

[ctx: infill_enable_travel_optimization label]
en: Infill Travel Optimization
hu_HU: Kitöltési utazás optimalizáció

[ctx: infill_enable_travel_optimization description]
en: When enabled, the order in which the infill lines are printed is optimized to reduce the distance travelled. The reduction in travel time achieved very much depends on the model being sliced, infill pattern, density, etc. Note that, for some models that have many small areas of infill, the time to slice the model may be greatly increased.
hu_HU: Ha engedélyezve van, a kitöltési sorok nyomtatási sorrendje optimalizálódik a megtett távolság csökkentése érdekében. Az elért utazási idő csökkentése nagymértékben függ a szeletelt modelltől, a kitöltési mintától, a sűrűségtől stb. Vegye figyelembe, hogy egyes modellek esetében, amelyeknek sok kis kitöltési területe van, a modell szeletelésének ideje jelentősen megnőhet.

[ctx: material_flow_dependent_temperature label]
en: Auto Temperature
hu_HU: Automatikus hőfok

[ctx: material_flow_dependent_temperature description]
en: Change the temperature for each layer automatically with the average flow speed of that layer.
hu_HU: Automatikusan változtassuk a hőmérsékletet az egyes rétegeknél, annak függvényében, hogy milyen az adott réteg átlagos adagolási sebessége.

[ctx: material_flow_temp_graph label]
en: Flow Temperature Graph
hu_HU: Adagolás hőmérséklet diagram

[ctx: material_flow_temp_graph description]
en: Data linking material flow (in mm3 per second) to temperature (degrees Celsius).
hu_HU: A nyomtatószál adagolást (mm3/mp), és a hőmérsékletet (Celsius) összekötő adatok.

[ctx: minimum_polygon_circumference label]
en: Minimum Polygon Circumference
hu_HU: Minimális sokszög kerület

[ctx: minimum_polygon_circumference description]
en: Polygons in sliced layers that have a circumference smaller than this amount will be filtered out. Lower values lead to higher resolution mesh at the cost of slicing time. It is meant mostly for high resolution SLA printers and very tiny 3D models with a lot of details.
hu_HU: A szeletelt rétegekben lévő sokszögeket, amelyek kerülete kisebb, mint ez az összeg, kiszűrjük. Az alacsonyabb értékek magasabb felbontású hálóhoz vezetnek a szeletelési idő költségén. Elsősorban nagy felbontású SLA nyomtatókhoz és nagyon apró, sok részlettel rendelkező 3D modellekhez készült.

[ctx: support_skip_some_zags label]
en: Break Up Support In Chunks
hu_HU: Támasz tördelhetősége

[ctx: support_skip_some_zags description]
en: Skip some support line connections to make the support structure easier to break away. This setting is applicable to the Zig Zag support infill pattern.
hu_HU: A támasz nyomtatásakor néhány támaszbonal összeköttetés kihagy, így a szerkezet a végső eltávolításkor, ott konnyebben el fog törni. Ezt a beállítást a cikcakk támaszmintára tudjuk alkalmazni.

[ctx: support_skip_zag_per_mm label]
en: Support Chunk Size
hu_HU: Törés méret

[ctx: support_skip_zag_per_mm description]
en: Leave out a connection between support lines once every N millimeter to make the support structure easier to break away.
hu_HU: A támaszvonalak között ennyi mm -ként hagy el egy vonalat, a könnyebb törhetőség miatt.

[ctx: support_zag_skip_count label]
en: Support Chunk Line Count
hu_HU: Törésvonalak száma

[ctx: support_zag_skip_count description]
en: Skip one in every N connection lines to make the support structure easier to break away.
hu_HU: Ennyi kapcsolódó vonal után hagy ki egyet a törés könnyítése érdekében.

[ctx: draft_shield_enabled label]
en: Enable Draft Shield
hu_HU: Huzatpajzs engedélyezése

[ctx: draft_shield_enabled description]
en: This will create a wall around the model, which traps (hot) air and shields against exterior airflow. Especially useful for materials which warp easily.
hu_HU: A beállítással létrehozhatunk egy falat a modell körül, ami segít abban, hogy a külső levegő, vagy légáramlat érje a nyomtatott testet.Ez különösen azoknál az alapanyagoknál lehet segítség, amelyek hajlamosak a felválásra, repedésre, mint pl. az ABS, ASA.

[ctx: draft_shield_dist label]
en: Draft Shield X/Y Distance
hu_HU: Huzatpajzs X/Y távolság

[ctx: draft_shield_dist description]
en: Distance of the draft shield from the print, in the X/Y directions.
hu_HU: A modell és a huzatpajzs közötti távolság X/Y irányban.

[ctx: draft_shield_height_limitation label]
en: Draft Shield Limitation
hu_HU: Huzatpajzs korlátozás

[ctx: draft_shield_height_limitation description]
en: Set the height of the draft shield. Choose to print the draft shield at the full height of the model or at a limited height.
hu_HU: Beállítja a huzatpajzs magasságát. Kiválasztható, hogy a modell teljes magasságában, vagy egy részleges magasságig épüljön a pajzs.

[ctx: draft_shield_height_limitation option full]
en: Full
hu_HU: Teljes

[ctx: draft_shield_height_limitation option limited]
en: Limited
hu_HU: Részleges

[ctx: draft_shield_height label]
en: Draft Shield Height
hu_HU: Huzatpajzs magasság

[ctx: draft_shield_height description]
en: Height limitation of the draft shield. Above this height no draft shield will be printed.
hu_HU: A huzatpajzs magassága. Csak eddig a magasságig fogja a pajzsot nyomtatni.

[ctx: conical_overhang_enabled label]
en: Make Overhang Printable
hu_HU: Nyomtatható túlnyúlások

[ctx: conical_overhang_enabled description]
en: Change the geometry of the printed model such that minimal support is required. Steep overhangs will become shallow overhangs. Overhanging areas will drop down to become more vertical.
hu_HU: A modell geometriáját fogja megváltoztatni oly módon, hogy minimális támasz legyen szükséges a nyomtatáshoz. A meredek kinyúlások sekélyessé fognak válni, míg a túlnyúló területek függőlegesebbé.

[ctx: conical_overhang_angle label]
en: Maximum Model Angle
hu_HU: Maximális túlnyúlási szög

[ctx: conical_overhang_angle description]
en: The maximum angle of overhangs after the they have been made printable. At a value of 0° all overhangs are replaced by a piece of model connected to the build plate, 90° will not change the model in any way.
hu_HU: A túlnyúlások maximális szöge a nyomtathatóvá tétel után. 0 ° értéknél az összes túlnyúlást egy, az építőlemezhez kapcsolt modelldarab váltja fel, a 90 ° -ot a modell semmilyen módon nem változtatja meg.

[ctx: coasting_enable label]
en: Enable Coasting
hu_HU: Kifutás engedélyezés

[ctx: coasting_enable description]
en: Coasting replaces the last part of an extrusion path with a travel path. The oozed material is used to print the last piece of the extrusion path in order to reduce stringing.
hu_HU: A kifutás során, az adott rész nyomtatásakor, az extrudálási út vége előtt, egy utazási mozgársa váltás történik. Idő előtt megszüntetjük az extrudálást és a fejből még kicsöppenő anyagmaradványt használjuk fel a rész fennmaradó részének nyomtatásához. Így a szálazást, és az utazás közbeni csöppenést tudjuk csökkenteni.

[ctx: coasting_volume label]
en: Coasting Volume
hu_HU: Kifutási mérték

[ctx: coasting_volume description]
en: The volume otherwise oozed. This value should generally be close to the nozzle diameter cubed.
hu_HU: A csöppenés mértéke. Ennek az értéknek általában közel kell lennie a fúvóka átmérőjéhez.

[ctx: coasting_min_volume label]
en: Minimum Volume Before Coasting
hu_HU: Minimális mennyiség a kifutás előtt

[ctx: coasting_min_volume description]
en: The smallest volume an extrusion path should have before allowing coasting. For smaller extrusion paths, less pressure has been built up in the bowden tube and so the coasted volume is scaled linearly. This value should always be larger than the Coasting Volume.
hu_HU: Az minimális extrudálási mennyiség, mielőtt engedélyezi a kifutási műveletet.Ha nincs egy bizonyos mennyiségű extrudálás a kifuttatás előtt, nem épül fel elegendő nyomás az olvadótérben, és a kifutás során nem lesz elegendő anyag a nyomtatáshoz. Emiatt a kifutási mérték lineárisan van skálázva.Ez az érték mindig nagyobb, mint a kifutási mérték.

[ctx: coasting_speed label]
en: Coasting Speed
hu_HU: Kifutási sebesség

[ctx: coasting_speed description]
en: The speed by which to move during coasting, relative to the speed of the extrusion path. A value slightly under 100% is advised, since during the coasting move the pressure in the bowden tube drops.
hu_HU: A kifutási művelet sebessége, a normál extrudálási út sebességéhez képest.Javasolt, hogy kisség csökkentsük, így 100% -nál alacsonyabb legyen az érték, mivel a kifutási mozgás közben csökken a nyomás a csőben.

[ctx: cross_infill_pocket_size label]
en: Cross 3D Pocket Size
hu_HU: Kereszt 3D üreg méret

[ctx: cross_infill_pocket_size description]
en: The size of pockets at four-way crossings in the cross 3D pattern at heights where the pattern is touching itself.
hu_HU: Azoknak a kialakuló üregeknek a mérete, amik akkor jönnek létre, mikor a kereszt 3D mintában egy adott magasságnál a minta önmagát érinti.

[ctx: cross_infill_density_image label]
en: Cross Infill Density Image
hu_HU: Kereszt kitöltési kép

[ctx: cross_infill_density_image description]
en: The file location of an image of which the brightness values determine the minimal density at the corresponding location in the infill of the print.
hu_HU: Annak a képfájlnak, aminek a fényerősség értékei meghatározzák a minimális sűrűséget a nyomtatás kereszt kitöltésének megfelelő helyén.

[ctx: cross_support_density_image label]
en: Cross Fill Density Image for Support
hu_HU: Kereszt támasz kitöltési kép

[ctx: cross_support_density_image description]
en: The file location of an image of which the brightness values determine the minimal density at the corresponding location in the support.
hu_HU: Annak a képfájlnak, aminek a fényerősség értékei meghatározzák a minimális sűrűséget a nyomtatás kereszt támasz kitöltésének megfelelő helyén.

[ctx: support_conical_enabled label]
en: Enable Conical Support
hu_HU: Kúpos támasz engedélyezése

[ctx: support_conical_enabled description]
en: Make support areas smaller at the bottom than at the overhang.
hu_HU: A támaszok alja kisebb méretű lesz, mint az alátámasztandó rész.

[ctx: support_conical_angle label]
en: Conical Support Angle
hu_HU: Kúpszög

[ctx: support_conical_angle description]
en: The angle of the tilt of conical support. With 0 degrees being vertical, and 90 degrees being horizontal. Smaller angles cause the support to be more sturdy, but consist of more material. Negative angles cause the base of the support to be wider than the top.
hu_HU: A kúpos támasz dőlésszöge. A 0 fok függőleges és 90 fok vízszintes. A kisebb szögek miatt a tartószerkezet erősebb, de több anyagból áll. A negatív szögek miatt a támasz talpa szélesebb, mint a teteje.

[ctx: support_conical_min_width label]
en: Conical Support Minimum Width
hu_HU: Kúptámasz minimális szélesség

[ctx: support_conical_min_width description]
en: Minimum width to which the base of the conical support area is reduced. Small widths can lead to unstable support structures.
hu_HU: A kúptámasz alapjának minimális mérete. Ha nagyon kicsi ez a szélesség, akkor a támasz instabil lehet.

[ctx: magic_fuzzy_skin_enabled label]
en: Fuzzy Skin
hu_HU: Rücskös felszín

[ctx: magic_fuzzy_skin_enabled description]
en: Randomly jitter while printing the outer wall, so that the surface has a rough and fuzzy look.
hu_HU: A külső fal nyomtatása során, véletlenszerűen beremeg a fej. Ennek hatására a külső fal mintázata elmosott, homályos lesz, elnyomja a mintázatot.

[ctx: magic_fuzzy_skin_thickness label]
en: Fuzzy Skin Thickness
hu_HU: Rücsök vastagság

[ctx: magic_fuzzy_skin_thickness description]
en: The width within which to jitter. It's advised to keep this below the outer wall width, since the inner walls are unaltered.
hu_HU: Az a szélesség, amelyen belül a rezgés történhet. Javasolt, hogy ez a külső fal szélessége alatt legyen, mivel a belső falalkat nem érinti ez a mozgás.

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_density label]
en: Fuzzy Skin Density
hu_HU: Rücsök sűrűség

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_density description]
en: The average density of points introduced on each polygon in a layer. Note that the original points of the polygon are discarded, so a low density results in a reduction of the resolution.
hu_HU: Az egyes poligonokon egy rétegben megjelenő pontok átlagos sűrűsége.Vegyük figyelembe, hogy az eredeti sokszög pontok itt eldobásra kerülnek, így az alacsony sűrűség csökkenti a felbontást.

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_dist label]
en: Fuzzy Skin Point Distance
hu_HU: Rücsök távolság

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_dist description]
en: The average distance between the random points introduced on each line segment. Note that the original points of the polygon are discarded, so a high smoothness results in a reduction of the resolution. This value must be higher than half the Fuzzy Skin Thickness.
hu_HU: Az egyes vonalszakaszokon létrehozott rücskök közötti átlagos távolság. Mivel az eredeti pontok eldobásra kerülnek, a sok rücsök a felbontás csökkenését fogja eredményezni. Ennek az értéknek meg kell haladnia a rücskös falvastagság felét.

[ctx: wireframe_enabled label]
en: Wire Printing
hu_HU: Huzalváz nyomtatás

[ctx: wireframe_enabled description]
en: Print only the outside surface with a sparse webbed structure, printing 'in thin air'. This is realized by horizontally printing the contours of the model at given Z intervals which are connected via upward and diagonally downward lines.
hu_HU: Csak a külső felületet nyomtatja, egy ritkás hevederezett szerkezettel, a levegőben. Ez úgy valósul meg, hogy a modell kontúrjai vízszintesen kinyomtatásra kerülnek meghatározott Z intervallumban, amiket felfelé, és átlósan lefelé egyenesen összeköt.

[ctx: wireframe_height label]
en: WP Connection Height
hu_HU: Kapcsolódási magasság

[ctx: wireframe_height description]
en: The height of the upward and diagonally downward lines between two horizontal parts. This determines the overall density of the net structure. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Két vízszintes rész közötti felfelé és átlósan lefelé mutató vonalak magassága. Ez határozza meg a nettó szerkezet általános sűrűségét. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_roof_inset label]
en: WP Roof Inset Distance
hu_HU: Fedél betét távolság

[ctx: wireframe_roof_inset description]
en: The distance covered when making a connection from a roof outline inward. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A beépített távolság, amikor a tetőtől körvonalakat bekapcsolnak. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_printspeed label]
en: WP Speed
hu_HU: Sebesség

[ctx: wireframe_printspeed description]
en: Speed at which the nozzle moves when extruding material. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A fúvóka mozgásának sebessége az anyag extrudálásakor. Csak a huzalnyomtatásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_printspeed_bottom label]
en: WP Bottom Printing Speed
hu_HU: Aljzat nyomtatási sebesség

[ctx: wireframe_printspeed_bottom description]
en: Speed of printing the first layer, which is the only layer touching the build platform. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Az első réteg nyomtatásának sebessége, amely az egyetlen réteg, amely megérinti a tárgyasztalt. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_printspeed_up label]
en: WP Upward Printing Speed
hu_HU: Felfelé nyomtatási sebesség

[ctx: wireframe_printspeed_up description]
en: Speed of printing a line upward 'in thin air'. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A vonalak felfelé, Z irányban 'a levegőben' történő nyomtatási sebessége. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_printspeed_down label]
en: WP Downward Printing Speed
hu_HU: Lefelé nyomtatási sebesség

[ctx: wireframe_printspeed_down description]
en: Speed of printing a line diagonally downward. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A vonalak lefelé, Z irányban 'a levegőben' történő nyomtatási sebessége. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_printspeed_flat label]
en: WP Horizontal Printing Speed
hu_HU: Vízszintes nyomtatási sebesség

[ctx: wireframe_printspeed_flat description]
en: Speed of printing the horizontal contours of the model. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A modell kontúrjának vizszintes irnyban történő nyomtatási sebessége.Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_flow label]
en: WP Flow
hu_HU: Adagolás

[ctx: wireframe_flow description]
en: Flow compensation: the amount of material extruded is multiplied by this value. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Ádagoláskompenzáció: az extrudált anyag mennyiségét megszorozzuk ezzel az értékkel. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_flow_connection label]
en: WP Connection Flow
hu_HU: Kapcsolódási adagolás

[ctx: wireframe_flow_connection description]
en: Flow compensation when going up or down. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Ádagoláskompenzáció felfelé vagy lefelé irányban haladva. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_flow_flat label]
en: WP Flat Flow
hu_HU: Vízszintes adagolás

[ctx: wireframe_flow_flat description]
en: Flow compensation when printing flat lines. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Ádagoláskompenzáció vízszintes vonalak nyomtatásakor. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_top_delay label]
en: WP Top Delay
hu_HU: Felső késleltetés

[ctx: wireframe_top_delay description]
en: Delay time after an upward move, so that the upward line can harden. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Késleltesse az időt felfelé történő mozgatás után, hogy a felfelé mutató vonal megszilárduljon. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_bottom_delay label]
en: WP Bottom Delay
hu_HU: Alsó késleltetés

[ctx: wireframe_bottom_delay description]
en: Delay time after a downward move. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Késleltesse az időt lefelé történő mozgatás után, hogy a lefelé mutató vonal megszilárduljon. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_flat_delay label]
en: WP Flat Delay
hu_HU: Vízszintes késleltetés

[ctx: wireframe_flat_delay description]
en: Delay time between two horizontal segments. Introducing such a delay can cause better adhesion to previous layers at the connection points, while too long delays cause sagging. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Késleltetési idő két vízszintes szegmens között. Egy ilyen késleltetés bevezetése jobb tapadást okozhat az előző rétegekhez a csatlakozási pontokon, míg a túl hosszú késleltetések megereszkedést okozhatnak. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_up_half_speed label]
en: WP Ease Upward
hu_HU: Emelés távolság

[ctx: wireframe_up_half_speed description]
en: Distance of an upward move which is extruded with half speed.
    This can cause better adhesion to previous layers, while not heating the material in those layers too much. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A felfelé irányuló mozgás távolsága, amelyet fél sebességgel extrudálunk. Ez jobb tapadást eredményez az előző rétegekhez, miközben az anyag nem melegíti túl az anyagot ezekben a rétegekben. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_top_jump label]
en: WP Knot Size
hu_HU: Csomó méret

[ctx: wireframe_top_jump description]
en: Creates a small knot at the top of an upward line, so that the consecutive horizontal layer has a better chance to connect to it. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Kicsi csomót hoz létre egy felfelé mutató vonal tetején, hogy az egymást követő vízszintes réteg nagyobb eséllyel csatlakozzon hozzá. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_fall_down label]
en: WP Fall Down
hu_HU: Ejtés távolság

[ctx: wireframe_fall_down description]
en: Distance with which the material falls down after an upward extrusion. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Az a távolság, amellyel az anyag leesik egy felfelé történő extrudálás után. Ezt a távolságot tudjuk itt kompenzálni. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_drag_along label]
en: WP Drag Along
hu_HU: Húzási távolság

[ctx: wireframe_drag_along description]
en: Distance with which the material of an upward extrusion is dragged along with the diagonally downward extrusion. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Az a távolság, ameddig egy felfelé irányuló extrudálás anyagát az átlósan lefelé irányuló extrudálással együtt meghúzzuk. Ezt a távolságot kompenzálni kell. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_strategy label]
en: WP Strategy
hu_HU: Startégia

[ctx: wireframe_strategy description]
en: Strategy for making sure two consecutive layers connect at each connection point. Retraction lets the upward lines harden in the right position, but may cause filament grinding. A knot can be made at the end of an upward line to heighten the chance of connecting to it and to let the line cool; however, it may require slow printing speeds. Another strategy is to compensate for the sagging of the top of an upward line; however, the lines won't always fall down as predicted.
hu_HU: Stratégia annak biztosítására, hogy két egymást követő réteg kapcsolódjon minden egyes csatlakozási ponthoz. A visszahúzás lehetővé teszi, hogy a felfelé mutató vonalak a megfelelő helyzetben megkeményedjenek, de ez az adagolókerék megcsúszását, és a szál eldarálását okozhatja. Egy felfelé mutató vonal végén csomót lehet készíteni, hogy növeljük az ahhoz való csatlakozás eredményességét, és hagyjuk, hogy a vonal vége lehűljön; ez azonban lassú nyomtatási sebességet igényelhet. Egy másik stratégia, a felfelé mutató vonal tetejének elmaradásának kompenzálása; azonban a vonalak nem mindig esnek le a várt módon.

[ctx: wireframe_strategy option compensate]
en: Compensate
hu_HU: Kompenzáció

[ctx: wireframe_strategy option knot]
en: Knot
hu_HU: Csomó

[ctx: wireframe_strategy option retract]
en: Retract
hu_HU: Visszahúzás

[ctx: wireframe_straight_before_down label]
en: WP Straighten Downward Lines
hu_HU: Vonal egyenesítés lefelé

[ctx: wireframe_straight_before_down description]
en: Percentage of a diagonally downward line which is covered by a horizontal line piece. This can prevent sagging of the top most point of upward lines. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: Az átlósan lefelé mutató vonal százaléka, amelyet egy vízszintes vonaldarab fed le. Ez megakadályozhatja a felfelé mutató vonalak legfelső pontjának elhajlását. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_roof_fall_down label]
en: WP Roof Fall Down
hu_HU: Fedél ejtés

[ctx: wireframe_roof_fall_down description]
en: The distance which horizontal roof lines printed 'in thin air' fall down when being printed. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A 'vékony, levegőben' nyomtatott vízszintes tetővonalak nyomtatáskor csökkennek a távolságok. Ezeket a távolságokat kompenzálni kell. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_roof_drag_along label]
en: WP Roof Drag Along
hu_HU: Fedél húzás

[ctx: wireframe_roof_drag_along description]
en: The distance of the end piece of an inward line which gets dragged along when going back to the outer outline of the roof. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A belső vonal végdarabjának távolsága, amely elhúzódik, amikor visszamegy a tető külső körvonalaihoz. Ezt a távolságot kompenzálni kell. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_roof_outer_delay label]
en: WP Roof Outer Delay
hu_HU: Fedél külső késleltetése

[ctx: wireframe_roof_outer_delay description]
en: Time spent at the outer perimeters of hole which is to become a roof. Longer times can ensure a better connection. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A tetővé váló lyuk külső kerületein eltöltött idő. A hosszabb idő biztosítja a jobb kapcsolódást. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: wireframe_nozzle_clearance label]
en: WP Nozzle Clearance
hu_HU: Fúvúka hézag

[ctx: wireframe_nozzle_clearance description]
en: Distance between the nozzle and horizontally downward lines. Larger clearance results in diagonally downward lines with a less steep angle, which in turn results in less upward connections with the next layer. Only applies to Wire Printing.
hu_HU: A fúvóka és a vízszintesen lefelé mutató vonalak közötti távolság. A nagyobb hézag átlósan lefelé mutató vonalakat eredményez, kevésbé meredek szöggel, ami viszont kevésbé felfelé irányuló kapcsolatokat eredményez a következő réteggel. Csak a huzalnyomásra vonatkozik.

[ctx: adaptive_layer_height_enabled label]
en: Use Adaptive Layers
hu_HU: Adaptív rétegek használata

[ctx: adaptive_layer_height_enabled description]
en: Adaptive layers computes the layer heights depending on the shape of the model.
hu_HU: Az adaptív rétegek kiszámítják a szükséges rétegmagasságokat a modell alakjától függően.

[ctx: adaptive_layer_height_variation label]
en: Adaptive Layers Maximum Variation
hu_HU: Adaptív rétegek maximális variációja

[ctx: adaptive_layer_height_variation description]
en: The maximum allowed height different from the base layer height.
hu_HU: Az alapréteg magasságától eltérő legnagyobb megengedett réteg magasság.

[ctx: adaptive_layer_height_variation_step label]
en: Adaptive Layers Variation Step Size
hu_HU: Lépésméret

[ctx: adaptive_layer_height_variation_step description]
en: The difference in height of the next layer height compared to the previous one.
hu_HU: A következő réteg magasságának különbsége az előzőhöz képest.

[ctx: wall_overhang_angle label]
en: Overhanging Wall Angle
hu_HU: Falkinyúlások szöge

[ctx: wall_overhang_speed_factor label]
en: Overhanging Wall Speed
hu_HU: Falkinyúlás sebessége

[ctx: wall_overhang_speed_factor description]
en: Overhanging walls will be printed at this percentage of their normal print speed.
hu_HU: A kinyúló falak a normál nyomtatási sebesség százalékos arányában adjuk meg.

[ctx: bridge_settings_enabled label]
en: Enable Bridge Settings
hu_HU: Híd beállítások engedélyezése

[ctx: bridge_settings_enabled description]
en: Detect bridges and modify print speed, flow and fan settings while bridges are printed.
hu_HU: Érzékelje a hidakat, és módosítsa a nyomtatási sebességet, az adagolást és a ventilátorbeállításokat, a nyomtatásuk idejére.

[ctx: bridge_wall_min_length label]
en: Minimum Bridge Wall Length
hu_HU: Minimális híd falhossz

[ctx: bridge_wall_min_length description]
en: Unsupported walls shorter than this will be printed using the normal wall settings. Longer unsupported walls will be printed using the bridge wall settings.
hu_HU: Az ennél rövidebb nem alátámasztott falak a normál falbeállításokkal kerülnek kinyomtatásra. Az ettől hosszabb nem támogatott falakat viszont a hídfalak beállításai alapján nyomtatjuk ki.

[ctx: bridge_skin_support_threshold label]
en: Bridge Skin Support Threshold
hu_HU: Felület támasz küszöb

[ctx: bridge_skin_support_threshold description]
en: If a skin region is supported for less than this percentage of its area, print it using the bridge settings. Otherwise it is printed using the normal skin settings.
hu_HU: Ha a felületi régió területe kevesebb, mint ez a megadott százalékos érték, nyomtassa a híd beállításokkal, egyébként normál felületi beállításokkal nyomtasson.

[ctx: bridge_wall_coast label]
en: Bridge Wall Coasting
hu_HU: Híd fal kifutás

[ctx: bridge_wall_coast description]
en: This controls the distance the extruder should coast immediately before a bridge wall begins. Coasting before the bridge starts can reduce the pressure in the nozzle and may produce a flatter bridge.
hu_HU: Ez határozza meg, hogy a fejnek a szélekhez képest mennyi a távolsága a hídfal megkezdése előtt. A híd nyomtatásának megkezdése előtt az olvadókamra nyomást csökkentheti, ami így vízszintesebb hídhoz vezethez.

[ctx: bridge_wall_speed label]
en: Bridge Wall Speed
hu_HU: Hídfal sebesség

[ctx: bridge_wall_speed description]
en: The speed at which the bridge walls are printed.
hu_HU: Hidak falainak nyomtatási sebessége.

[ctx: bridge_wall_material_flow label]
en: Bridge Wall Flow
hu_HU: Hídfal adagolás

[ctx: bridge_wall_material_flow description]
en: When printing bridge walls, the amount of material extruded is multiplied by this value.
hu_HU: A hídfalak nyomtatásakor az extrudált anyag mennyiségét meg kell szorozni ezzel az értékkel.

[ctx: bridge_skin_speed label]
en: Bridge Skin Speed
hu_HU: Hídfelszín sebesség

[ctx: bridge_skin_speed description]
en: The speed at which bridge skin regions are printed.
hu_HU: A hidak felszíni rétegeinek nyomtatási sebessége.

[ctx: bridge_skin_material_flow label]
en: Bridge Skin Flow
hu_HU: Hídfelszín adagolás

[ctx: bridge_skin_material_flow description]
en: When printing bridge skin regions, the amount of material extruded is multiplied by this value.
hu_HU: A hídfelszínek nyomtatásakor az extrudált anyagmennyiséget meg kell szorozni ezzel az értékkel.

[ctx: bridge_skin_density label]
en: Bridge Skin Density
hu_HU: Hídfelszín sűrűsége

[ctx: bridge_skin_density description]
en: The density of the bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
hu_HU: A híd felszínének a sűrűsége. A 100 -nál kisebb értéknöveli a hézagokat a felszíni vonalak között.

[ctx: bridge_fan_speed label]
en: Bridge Fan Speed
hu_HU: Híd hűtési sebesség

[ctx: bridge_fan_speed description]
en: Percentage fan speed to use when printing bridge walls and skin.
hu_HU: A hűtőventillátor sebességének százalékos értéke hídfalak, és a felszíni rétegek nyomtatásakor.

[ctx: bridge_enable_more_layers label]
en: Bridge Has Multiple Layers
hu_HU: Többrétegű híd

[ctx: bridge_enable_more_layers description]
en: If enabled, the second and third layers above the air are printed using the following settings. Otherwise, those layers are printed using the normal settings.
hu_HU: Ha engedélyezve van ez az opció, akkor a híd második és harmadik rétegét is a híd beállításával nyomtatja ki. Egyébként ezek a rétgeke már a normál beállítással nyomtatódnának ki.

[ctx: bridge_skin_speed_2 label]
en: Bridge Second Skin Speed
hu_HU: Második hídréteg sebessége

[ctx: bridge_skin_speed_2 description]
en: Print speed to use when printing the second bridge skin layer.
hu_HU: Ha használunk második hídréteget, akkor az ezzel a sebességgel fog nyomtatódni.

[ctx: bridge_skin_material_flow_2 label]
en: Bridge Second Skin Flow
hu_HU: Második hídréteg adagolás

[ctx: bridge_skin_material_flow_2 description]
en: When printing the second bridge skin layer, the amount of material extruded is multiplied by this value.
hu_HU: A második hídréteg nyomtatásakor az extrudált anyag mennyiségét megszorozzuk ezzel az értékkel.

[ctx: bridge_skin_density_2 label]
en: Bridge Second Skin Density
hu_HU: Második hídréteg sűrűség

[ctx: bridge_skin_density_2 description]
en: The density of the second bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
hu_HU: A második hídréteg sűrűsége. A 100-nál kisebb értékek növelik a hézagokat a felszíni vonalak között.

[ctx: bridge_fan_speed_2 label]
en: Bridge Second Skin Fan Speed
hu_HU: Második hídréteg hűtési sebessége

[ctx: bridge_fan_speed_2 description]
en: Percentage fan speed to use when printing the second bridge skin layer.
hu_HU: A második hídréteg nyomtatásakor használt ventillátor sebesség százalékos értékben megadva.

[ctx: bridge_skin_speed_3 label]
en: Bridge Third Skin Speed
hu_HU: Harmadik hídréteg sebesség

[ctx: bridge_skin_speed_3 description]
en: Print speed to use when printing the third bridge skin layer.
hu_HU: Ha használunk harmadik hídréteget, akkor az ezzel a sebességgel fog nyomtatódni.

[ctx: bridge_skin_material_flow_3 label]
en: Bridge Third Skin Flow
hu_HU: Harmadik hídréteg adagolás

[ctx: bridge_skin_material_flow_3 description]
en: When printing the third bridge skin layer, the amount of material extruded is multiplied by this value.
hu_HU: A harmadik hídréteg nyomtatásakor az extrudált anyag mennyiségét megszorozzuk ezzel az értékkel.

[ctx: bridge_skin_density_3 label]
en: Bridge Third Skin Density
hu_HU: Harmadik hídréteg sűrűség

[ctx: bridge_skin_density_3 description]
en: The density of the third bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
hu_HU: A harmadik hídréteg sűrűsége. A 100-nál kisebb értékek növelik a hézagokat a felszíni vonalak között.

[ctx: bridge_fan_speed_3 label]
en: Bridge Third Skin Fan Speed
hu_HU: Harmadik hídréteg hűtési sebessége

[ctx: bridge_fan_speed_3 description]
en: Percentage fan speed to use when printing the third bridge skin layer.
hu_HU: A harmadik hídréteg nyomtatásakor használt ventillátor sebesség százalékos értékben megadva.

[ctx: clean_between_layers label]
en: Wipe Nozzle Between Layers
hu_HU: Fúvóka tisztítás rétegek között

[ctx: max_extrusion_before_wipe label]
en: Material Volume Between Wipes
hu_HU: Anyagmennyiség törlések között

[ctx: wipe_retraction_enable label]
en: Wipe Retraction Enable
hu_HU: Törlés visszahúzás engedélyezése

[ctx: wipe_retraction_enable description]
en: Retract the filament when the nozzle is moving over a non-printed area.
hu_HU: A nyomtatószálat visszahúzza, mikor a fúvóka átmozog egy nem-nyomtatott területen.

[ctx: wipe_retraction_amount label]
en: Wipe Retraction Distance
hu_HU: Törlés visszahúzás távolság

[ctx: wipe_retraction_amount description]
en: Amount to retract the filament so it does not ooze during the wipe sequence.
hu_HU: A visszahűzandó anyagmennyiség azért, hogy a törlési művelet során ne legyen anyagcsöppenés a fúvókából.

[ctx: wipe_retraction_extra_prime_amount label]
en: Wipe Retraction Extra Prime Amount
hu_HU: Törlés visszahúzás anyag kompenzáció

[ctx: wipe_retraction_extra_prime_amount description]
en: Some material can ooze away during a wipe travel moves, which can be compensated for here.
hu_HU: Valamennyi anyag elszivároghat a törlési művelet során, ami itt kompenzálható.

[ctx: wipe_retraction_speed label]
en: Wipe Retraction Speed
hu_HU: Törlés visszahúzás sebesség

[ctx: wipe_retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted and primed during a wipe retraction move.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a nyomtatószál visszahúzódik, majd vissza töltődik a fejbe, a törlési művelet során.

[ctx: wipe_retraction_retract_speed label]
en: Wipe Retraction Retract Speed
hu_HU: Visszahúzási sebesség

[ctx: wipe_retraction_retract_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a wipe retraction move.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a nyomtatószál visszahúzódik.

[ctx: wipe_retraction_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is primed during a wipe retraction move.
hu_HU: Az a sebesség, amivel a nyomtatószál visszatöltődik a fejbe.

[ctx: wipe_pause label]
en: Wipe Pause
hu_HU: Törlés szünet

[ctx: wipe_pause description]
en: Pause after the unretract.
hu_HU: Szünet a visszahúzás után.

[ctx: wipe_hop_amount label]
en: Wipe Z Hop Height
hu_HU: Z emelés magasság

[ctx: wipe_hop_amount description]
en: The height difference when performing a Z Hop.
hu_HU: A magasság, amivel a Z tenhelyt megemeljük.

[ctx: wipe_hop_speed label]
en: Wipe Hop Speed
hu_HU: Z emelés sebesség

[ctx: wipe_hop_speed description]
en: Speed to move the z-axis during the hop.
hu_HU: Az emelési mozgáskor a Z tengely sebessége.

[ctx: wipe_brush_pos_x label]
en: Wipe Brush X Position
hu_HU: Törlési pont (kefe) X helyzete

[ctx: wipe_brush_pos_x description]
en: X location where wipe script will start.
hu_HU: Az az X helyzet, ahol a törlési szkript elindul.

[ctx: wipe_repeat_count label]
en: Wipe Repeat Count
hu_HU: Törlés ismétlés száma

[ctx: wipe_repeat_count description]
en: Number of times to move the nozzle across the brush.
hu_HU: A törlési mozgás ismétlésének száma, háynszor keresztezze a fej a kefét.

[ctx: wipe_move_distance label]
en: Wipe Move Distance
hu_HU: Törlési mozgás távolsága

[ctx: wipe_move_distance description]
en: The distance to move the head back and forth across the brush.
hu_HU: A fej oda-vissza mozgatásának távolsága a kefén.

[ctx: small_hole_max_size label]
en: Small Hole Max Size
hu_HU: Kis lyuk maximális mérete

[ctx: small_hole_max_size description]
en: Holes and part outlines with a diameter smaller than this will be printed using Small Feature Speed.
hu_HU: Az ennél kisebb átmérőjű lyukakat és részek körvonalait a Kis funkciósebesség használatával nyomtatják ki.

[ctx: small_feature_max_length label]
en: Small Feature Max Length
hu_HU: Kis funkció maximális hossza

[ctx: small_feature_max_length description]
en: Feature outlines that are shorter than this length will be printed using Small Feature Speed.
hu_HU: Ettől a hosszúságtól rövidebb részek körvonalait a Kis funkció sebességgel kerülnek kinyomtatásra.

[ctx: small_feature_speed_factor label]
en: Small Feature Speed
hu_HU: Kis funkció sebesség

[ctx: command_line_settings label]
en: Command Line Settings
hu_HU: Parancssor beállításai

[ctx: command_line_settings description]
en: Settings which are only used if CuraEngine isn't called from the Cura frontend.
hu_HU: Beállítások, amelyeket csak akkor használunk, ha a CuraEngine nem hívható meg a Cura grafikus felületéről.

[ctx: center_object label]
en: Center Object
hu_HU: Tárgy középpontba

[ctx: center_object description]
en: Whether to center the object on the middle of the build platform (0,0), instead of using the coordinate system in which the object was saved.
hu_HU: A tárgyat a tárgyasztal közepére kell központosítani (0,0), annak a koordináta rendszernek a használata helyett, amelyben az objektum mentérse került.

[ctx: mesh_position_x label]
en: Mesh Position X
hu_HU: Háló X pozíció

[ctx: mesh_position_x description]
en: Offset applied to the object in the x direction.
hu_HU: Az objektumra vonatkozó eltolás mértéke X irányban.

[ctx: mesh_position_y label]
en: Mesh Position Y
hu_HU: Háló Y pozíció

[ctx: mesh_position_y description]
en: Offset applied to the object in the y direction.
hu_HU: Az objektumra vonatkozó eltolás mértéke Y irányban.

[ctx: mesh_position_z label]
en: Mesh Position Z
hu_HU: Háló Z pozíció

[ctx: mesh_position_z description]
en: Offset applied to the object in the z direction. With this you can perform what was used to be called 'Object Sink'.
hu_HU: Az objektumra alkalmazott eltolás z irányban. Ezzel végrehajthatja azt, amit régen 'Object Sink' -nek hívtak.

[ctx: mesh_rotation_matrix label]
en: Mesh Rotation Matrix
hu_HU: Háló elforgatás mátrix

[ctx: mesh_rotation_matrix description]
en: Transformation matrix to be applied to the model when loading it from file.
hu_HU: A modellre alkalmazandó átalakítási mátrix, amikor azt fájlból tölti be.
