Cura 4.13 - en to pl_PL translation catalogue (1166 entries)

[ctx: machine_settings label]
en: Machine
pl_PL: Drukarka

[ctx: machine_settings description]
en: Machine specific settings
pl_PL: Specyficzne ustawienia drukarki

[ctx: machine_name label]
en: Machine Type
pl_PL: Typ drukarki

[ctx: machine_name description]
en: The name of your 3D printer model.
pl_PL: Nazwa modelu twojej drukarki.

[ctx: machine_show_variants label]
en: Show Machine Variants
pl_PL: Pokaż Warianty Maszyny

[ctx: machine_show_variants description]
en: Whether to show the different variants of this machine, which are described in separate json files.
pl_PL: Określa czy wyświetlać różne warianty drukarki, które są opisane w oddzielnych plikach JSON.

[ctx: machine_start_gcode label]
en: Start G-code
pl_PL: Początkowy G-code

[ctx: machine_start_gcode description]
en: G-code commands to be executed at the very start - separated by 
    .
pl_PL: Polecenia G-code, które są wykonywane na samym początku - oddzielone za pomocą 
    .

[ctx: machine_end_gcode label]
en: End G-code
pl_PL: Końcowy G-code

[ctx: machine_end_gcode description]
en: G-code commands to be executed at the very end - separated by 
    .
pl_PL: Polecenia G-code, które są wykonywane na samym końcu - oddzielone za pomocą 
    .

[ctx: material_guid label]
en: Material GUID
pl_PL: GUID Materiału

[ctx: material_diameter label]
en: Diameter
pl_PL: Średnica

[ctx: material_diameter description]
en: Adjusts the diameter of the filament used. Match this value with the diameter of the used filament.
pl_PL: Dostosowuje średnicę stosowanego filamentu. Dopasuj tę wartość do średnicy stosowanego filamentu.

[ctx: material_bed_temp_wait label]
en: Wait for Build Plate Heatup
pl_PL: Czekaj na Podgrzanie Stołu

[ctx: material_bed_temp_wait description]
en: Whether to insert a command to wait until the build plate temperature is reached at the start.
pl_PL: Czy wstawić na początku komendę, czekającą aż temperatura stołu zostanie osiągnięta.

[ctx: material_print_temp_wait label]
en: Wait for Nozzle Heatup
pl_PL: Czekaj na Podgrzanie Dyszy

[ctx: material_print_temp_wait description]
en: Whether to wait until the nozzle temperature is reached at the start.
pl_PL: Poczekaj, aż temperatura dyszy zostanie osiągnięta na początku.

[ctx: material_print_temp_prepend label]
en: Include Material Temperatures
pl_PL: Załącz Temperaturę Materiału

[ctx: material_print_temp_prepend description]
en: Whether to include nozzle temperature commands at the start of the gcode. When the start_gcode already contains nozzle temperature commands Cura frontend will automatically disable this setting.
pl_PL: Możliwość wstawienia polecenia temperatury dyszy na początku G-code. Jeżeli start_gcode już zawiera polecenia temperatury dyszy, program Cura wyłączy tego ustawienie automatycznie.

[ctx: material_bed_temp_prepend label]
en: Include Build Plate Temperature
pl_PL: Załącz Temperaturę Stołu

[ctx: material_bed_temp_prepend description]
en: Whether to include build plate temperature commands at the start of the gcode. When the start_gcode already contains build plate temperature commands Cura frontend will automatically disable this setting.
pl_PL: Możliwość wstawienia poleceń temperatury stołu na początku G-code. Jeśli start_gcode zawiera już polecenia dla temperatury stołu, program Cura wyłącza to ustawienie automatycznie.

[ctx: machine_width label]
en: Machine Width
pl_PL: Szerokość Maszyny

[ctx: machine_width description]
en: The width (X-direction) of the printable area.
pl_PL: Szerokość (w kierunku X) obszaru roboczego.

[ctx: machine_depth label]
en: Machine Depth
pl_PL: Głębokość Maszyny

[ctx: machine_depth description]
en: The depth (Y-direction) of the printable area.
pl_PL: Głębokość (w kierunku Y) obszaru drukowania.

[ctx: machine_height label]
en: Machine Height
pl_PL: Wysokość Maszyny

[ctx: machine_height description]
en: The height (Z-direction) of the printable area.
pl_PL: Wysokość (w kierunku Z) obszaru drukowania.

[ctx: machine_shape label]
en: Build Plate Shape
pl_PL: Kształt Stołu

[ctx: machine_shape description]
en: The shape of the build plate without taking unprintable areas into account.
pl_PL: Kształt stołu bez uwzględniania obszarów niedrukowalnych.

[ctx: machine_shape option rectangular]
en: Rectangular
pl_PL: Prostokątny

[ctx: machine_shape option elliptic]
en: Elliptic
pl_PL: Eliptyczny

[ctx: machine_buildplate_type label]
en: Build Plate Material
pl_PL: Materiał Platformy Roboczej

[ctx: machine_buildplate_type description]
en: The material of the build plate installed on the printer.
pl_PL: Materiał platformy roboczej zainstalowanej w drukarce.

[ctx: machine_buildplate_type option glass]
en: Glass
pl_PL: Szkło

[ctx: machine_buildplate_type option aluminum]
en: Aluminum
pl_PL: Aluminium

[ctx: machine_heated_bed label]
en: Has Heated Build Plate
pl_PL: Posiada Podgrzewany Stół

[ctx: machine_heated_bed description]
en: Whether the machine has a heated build plate present.
pl_PL: Określa czy maszyna posiada podgrzewany stół.

[ctx: machine_heated_build_volume label]
en: Has Build Volume Temperature Stabilization
pl_PL: Posiada komorę stabilizacji temperatury

[ctx: machine_heated_build_volume description]
en: Whether the machine is able to stabilize the build volume temperature.
pl_PL: Określa czy drukarka posiada zamkniętą komorę stabilizującą temperaturę.

[ctx: machine_center_is_zero label]
en: Is Center Origin
pl_PL: Środek to Początek

[ctx: machine_center_is_zero description]
en: Whether the X/Y coordinates of the zero position of the printer is at the center of the printable area.
pl_PL: Określa, czy współrzędne zero X/Y znajdują się na środku pola wydruku.

[ctx: machine_extruder_count label]
en: Number of Extruders
pl_PL: Liczba Ekstruderów

[ctx: machine_extruder_count description]
en: Number of extruder trains. An extruder train is the combination of a feeder, bowden tube, and nozzle.
pl_PL: Liczba zespołów esktruderów. Zespół ekstrudera to kombinacja podajnika, rurki Bowden i dyszy.

[ctx: extruders_enabled_count label]
en: Number of Extruders That Are Enabled
pl_PL: Liczba Ekstruderów, które są dostępne

[ctx: extruders_enabled_count description]
en: Number of extruder trains that are enabled; automatically set in software
pl_PL: Liczba zespołów ekstruderów, które są dostępne; automatycznie ustawiane w oprogramowaniu

[ctx: machine_nozzle_tip_outer_diameter label]
en: Outer Nozzle Diameter
pl_PL: Zew. średnica dyszy

[ctx: machine_nozzle_tip_outer_diameter description]
en: The outer diameter of the tip of the nozzle.
pl_PL: Zewnętrzna średnica końcówki dyszy.

[ctx: machine_nozzle_head_distance label]
en: Nozzle Length
pl_PL: Długość dyszy

[ctx: machine_nozzle_head_distance description]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the lowest part of the print head.
pl_PL: Różnica w wysokości pomiędzy końcówką dyszy a najniższą częścą głowicy drukującej.

[ctx: machine_nozzle_expansion_angle label]
en: Nozzle Angle
pl_PL: Kąt dyszy

[ctx: machine_nozzle_expansion_angle description]
en: The angle between the horizontal plane and the conical part right above the tip of the nozzle.
pl_PL: Kąt pomiędzy poziomą powierzchnią a częścią stożkową bezpośrednio ponad dyszą.

[ctx: machine_heat_zone_length label]
en: Heat Zone Length
pl_PL: Długość strefy cieplnej

[ctx: machine_heat_zone_length description]
en: The distance from the tip of the nozzle in which heat from the nozzle is transferred to the filament.
pl_PL: Odległość od końcówki dyszy, z której ciepło dyszy przenoszone jest do filamentu.

[ctx: machine_nozzle_temp_enabled label]
en: Enable Nozzle Temperature Control
pl_PL: Włącz Kontrolę Temp. Dyszy

[ctx: machine_nozzle_temp_enabled description]
en: Whether to control temperature from Cura. Turn this off to control nozzle temperature from outside of Cura.
pl_PL: Czy kontrolować temperaturę przez Cura? Wyłącz tę funkcję, aby kontrolować temperaturę dyszy poza Cura.

[ctx: machine_nozzle_heat_up_speed label]
en: Heat Up Speed
pl_PL: Prędkość nagrzewania

[ctx: machine_nozzle_heat_up_speed description]
en: The speed (°C/s) by which the nozzle heats up averaged over the window of normal printing temperatures and the standby temperature.
pl_PL: Szybkość (° C/s.), z którą dysza ogrzewa się - średnia z normlanej temperatury druku i temperatury czuwania.

[ctx: machine_nozzle_cool_down_speed label]
en: Cool Down Speed
pl_PL: Prędkość chłodzenia

[ctx: machine_nozzle_cool_down_speed description]
en: The speed (°C/s) by which the nozzle cools down averaged over the window of normal printing temperatures and the standby temperature.
pl_PL: Szybkość (° C/s.), z którą dysza chłodzi się - średnia z normlanej temperatury druku i temperatury czuwania.

[ctx: machine_min_cool_heat_time_window label]
en: Minimal Time Standby Temperature
pl_PL: Minimalny Czas Temp. Czuwania

[ctx: machine_min_cool_heat_time_window description]
en: The minimal time an extruder has to be inactive before the nozzle is cooled. Only when an extruder is not used for longer than this time will it be allowed to cool down to the standby temperature.
pl_PL: Minimalny czas, w jakim ekstruder musi być nieużywany, aby schłodzić dyszę. Dopiero, gdy ekstruder nie jest używany dłużej niż przez ten czas, będzie można schłodzić dyszę do temp. czuwania.

[ctx: machine_gcode_flavor label]
en: G-code Flavor
pl_PL: Smak G-code

[ctx: machine_gcode_flavor description]
en: The type of g-code to be generated.
pl_PL: Typ g-code, który ma być generowany.

[ctx: machine_gcode_flavor option RepRap (Volumetric)]
en: Marlin (Volumetric)
pl_PL: Marlin (Objętościowy)

[ctx: machine_firmware_retract label]
en: Firmware Retraction
pl_PL: Retrakcja Programowa

[ctx: machine_firmware_retract description]
en: Whether to use firmware retract commands (G10/G11) instead of using the E property in G1 commands to retract the material.
pl_PL: Używaj komend retrakcji (G10/G11) zamiast używać współrzędną E w komendzie G1, aby wycofać materiał.

[ctx: machine_disallowed_areas label]
en: Disallowed Areas
pl_PL: Niedozwolone obszary

[ctx: machine_disallowed_areas description]
en: A list of polygons with areas the print head is not allowed to enter.
pl_PL: Lista obszarów, we których głowica nie może się poruszać.

[ctx: nozzle_disallowed_areas label]
en: Nozzle Disallowed Areas
pl_PL: Niedozwolone Obszary Dyszy

[ctx: nozzle_disallowed_areas description]
en: A list of polygons with areas the nozzle is not allowed to enter.
pl_PL: Lista obszarów, w które dysze nie mogą wjeżdżać.

[ctx: machine_head_with_fans_polygon label]
en: Machine Head & Fan Polygon
pl_PL: Obszar głowicy i wentylatora drukarki

[ctx: gantry_height label]
en: Gantry Height
pl_PL: Wysokość wózka

[ctx: gantry_height description]
en: The height difference between the tip of the nozzle and the gantry system (X and Y axes).
pl_PL: Różnica wysokości między wierzchołkiem dyszy a suwnicą (gantry) (osie X i Y).

[ctx: machine_nozzle_id label]
en: Nozzle ID
pl_PL: ID Dyszy

[ctx: machine_nozzle_id description]
en: The nozzle ID for an extruder train, such as "AA 0.4" and "BB 0.8".
pl_PL: ID dyszy dla wózka ekstrudera np. "AA 0.4" i "BB 0.8".

[ctx: machine_nozzle_size label]
en: Nozzle Diameter
pl_PL: Średnica dyszy

[ctx: machine_nozzle_size description]
en: The inner diameter of the nozzle. Change this setting when using a non-standard nozzle size.
pl_PL: Wewnętrzna średnica dyszy. Użyj tego ustawienia, jeśli używasz dyszę o niestandardowym rozmiarze.

[ctx: machine_use_extruder_offset_to_offset_coords label]
en: Offset with Extruder
pl_PL: Przesunięcie ekstrudera

[ctx: extruder_prime_pos_z label]
en: Extruder Prime Z Position
pl_PL: Pozycja Z Czyszczenia Dyszy

[ctx: extruder_prime_pos_z description]
en: The Z coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
pl_PL: Współrzędna Z, w której dysza jest czyszczona na początku wydruku.

[ctx: extruder_prime_pos_abs label]
en: Absolute Extruder Prime Position
pl_PL: Bezwzgl. Końcowa Pozycja Ekstrudera

[ctx: extruder_prime_pos_abs description]
en: Make the extruder prime position absolute rather than relative to the last-known location of the head.
pl_PL: Zmień pozycję końcową ekstrudera na bezwzględną, zamiast względem ostatniej pozycji głowicy.

[ctx: machine_max_feedrate_x label]
en: Maximum Speed X
pl_PL: Maksymalna Prędkość X

[ctx: machine_max_feedrate_x description]
en: The maximum speed for the motor of the X-direction.
pl_PL: Maksymalna prędkość silnika osi X.

[ctx: machine_max_feedrate_y label]
en: Maximum Speed Y
pl_PL: Maksymalna Prędkość Y

[ctx: machine_max_feedrate_y description]
en: The maximum speed for the motor of the Y-direction.
pl_PL: Maksymalna prędkość silnika osi Y.

[ctx: machine_max_feedrate_z label]
en: Maximum Speed Z
pl_PL: Maksymalna Prędkość Z

[ctx: machine_max_feedrate_z description]
en: The maximum speed for the motor of the Z-direction.
pl_PL: Maksymalna prędkość silnika osi Z.

[ctx: machine_max_feedrate_e description]
en: The maximum speed of the filament.
pl_PL: Maksymalna prędkość filamentu.

[ctx: machine_max_acceleration_x label]
en: Maximum Acceleration X
pl_PL: Maksymalne Przyspieszenie X

[ctx: machine_max_acceleration_x description]
en: Maximum acceleration for the motor of the X-direction
pl_PL: Maksymalne przyspieszenie dla silnika osi X

[ctx: machine_max_acceleration_y label]
en: Maximum Acceleration Y
pl_PL: Maksymalne Przyspieszenie Y

[ctx: machine_max_acceleration_y description]
en: Maximum acceleration for the motor of the Y-direction.
pl_PL: Maksymalne przyspieszenie dla silnika osi Y.

[ctx: machine_max_acceleration_z label]
en: Maximum Acceleration Z
pl_PL: Maksymalnie Przyspieszenie Z

[ctx: machine_max_acceleration_z description]
en: Maximum acceleration for the motor of the Z-direction.
pl_PL: Maksymalne przyspieszenie dla silnika osi Z.

[ctx: machine_max_acceleration_e label]
en: Maximum Filament Acceleration
pl_PL: Maksymalna  Przysp. Filamentu

[ctx: machine_max_acceleration_e description]
en: Maximum acceleration for the motor of the filament.
pl_PL: Maksymalne przyspieszenie dla silnika filamentu.

[ctx: machine_acceleration label]
en: Default Acceleration
pl_PL: Domyślne Przyspieszenie

[ctx: machine_acceleration description]
en: The default acceleration of print head movement.
pl_PL: Domyślną przyspieszenie ruchu głowicy.

[ctx: machine_max_jerk_xy label]
en: Default X-Y Jerk
pl_PL: Domyślny Zryw X-Y

[ctx: machine_max_jerk_xy description]
en: Default jerk for movement in the horizontal plane.
pl_PL: Domyślny zryw dla ruchu w płaszczyźnie poziomej.

[ctx: machine_max_jerk_z label]
en: Default Z Jerk
pl_PL: Domyślny  Zryw Z

[ctx: machine_max_jerk_z description]
en: Default jerk for the motor of the Z-direction.
pl_PL: Domyślny zryw do silnika osi Z.

[ctx: machine_max_jerk_e label]
en: Default Filament Jerk
pl_PL: Domyślny Zryw Filamentu

[ctx: machine_max_jerk_e description]
en: Default jerk for the motor of the filament.
pl_PL: Domyślny zryw dla silnika filamentu.

[ctx: machine_steps_per_mm_x label]
en: Steps per Millimeter (X)
pl_PL: Kroki na milimetr (X)

[ctx: machine_steps_per_mm_x description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the X direction.
pl_PL: Ile kroków silnika krokowego będzie skutkowało ruchem o 1mm w osi X.

[ctx: machine_steps_per_mm_y label]
en: Steps per Millimeter (Y)
pl_PL: Kroki na milimetr (Y)

[ctx: machine_steps_per_mm_y description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the Y direction.
pl_PL: Ile kroków silnika krokowego będzie skutkowało ruchem o 1mm w osi Y.

[ctx: machine_steps_per_mm_z label]
en: Steps per Millimeter (Z)
pl_PL: Kroki na milimetr (Z)

[ctx: machine_steps_per_mm_z description]
en: How many steps of the stepper motor will result in one millimeter of movement in the Z direction.
pl_PL: Ile kroków silnika krokowego będzie skutkowało ruchem o 1mm w osi Z.

[ctx: machine_steps_per_mm_e label]
en: Steps per Millimeter (E)
pl_PL: Kroki na milimetr (E)

[ctx: machine_endstop_positive_direction_x label]
en: X Endstop in Positive Direction
pl_PL: Krańcówka X w Pozycji Dodatniej

[ctx: machine_endstop_positive_direction_x description]
en: Whether the endstop of the X axis is in the positive direction (high X coordinate) or negative (low X coordinate).
pl_PL: Czy krańcówka osi X jest w pozycji dodatniej (wysokie współrzędne X) czy w ujemnej (niskie współrzędne X).

[ctx: machine_endstop_positive_direction_y label]
en: Y Endstop in Positive Direction
pl_PL: Krańcówka Y w Pozycji Dodatniej

[ctx: machine_endstop_positive_direction_y description]
en: Whether the endstop of the Y axis is in the positive direction (high Y coordinate) or negative (low Y coordinate).
pl_PL: Czy krańcówka osi Y jest w pozycji dodatniej (wysokie współrzędne Y) czy w ujemnej (niskie współrzędne Y).

[ctx: machine_endstop_positive_direction_z label]
en: Z Endstop in Positive Direction
pl_PL: Krańcówka Z w Pozycji Dodatniej

[ctx: machine_endstop_positive_direction_z description]
en: Whether the endstop of the Z axis is in the positive direction (high Z coordinate) or negative (low Z coordinate).
pl_PL: Czy krańcówka osi Z jest w pozycji dodatniej (wysokie współrzędne Z) czy w ujemnej (niskie współrzędne Z).

[ctx: machine_minimum_feedrate label]
en: Minimum Feedrate
pl_PL: Minimalna Prędk. Posuwu

[ctx: machine_minimum_feedrate description]
en: The minimal movement speed of the print head.
pl_PL: Minimalna prędkość ruchu głowicy drukującej.

[ctx: machine_feeder_wheel_diameter label]
en: Feeder Wheel Diameter
pl_PL: Średnica Koła Podajnika

[ctx: machine_feeder_wheel_diameter description]
en: The diameter of the wheel that drives the material in the feeder.
pl_PL: Średnica koła, które przesuwa materiał w podajniku.

[ctx: resolution label]
en: Quality
pl_PL: Jakość

[ctx: resolution description]
en: All settings that influence the resolution of the print. These settings have a large impact on the quality (and print time)
pl_PL: Wszystkie ustawienia, które wpływają na rozdzielczość druku. Ustawienia te mają ogromny wpływ na jakość (i czas druku)

[ctx: layer_height label]
en: Layer Height
pl_PL: Wysokość Warstwy

[ctx: layer_height description]
en: The height of each layer in mm. Higher values produce faster prints in lower resolution, lower values produce slower prints in higher resolution.
pl_PL: Grubość każdej warstwy w mm. Wyższe wartości powodują szybszy wydruk w niskiej rozdzielczości, niższe wartości powodują wolniejszy wydruk w wyższej rozdzielczości.

[ctx: layer_height_0 label]
en: Initial Layer Height
pl_PL: Wys. Początkowej Warstwy

[ctx: layer_height_0 description]
en: The height of the initial layer in mm. A thicker initial layer makes adhesion to the build plate easier.
pl_PL: Wysokość początkowej warstwy w mm. Grubsza początkowa warstwa powoduje lepszą przyczepność do stołu.

[ctx: line_width label]
en: Line Width
pl_PL: Szerokość Linii

[ctx: line_width description]
en: Width of a single line. Generally, the width of each line should correspond to the width of the nozzle. However, slightly reducing this value could produce better prints.
pl_PL: Szerokość jednej linii. Ogólnie, szerokość powinna być taka sama jak średnica dyszy. Jednak nieznaczne zmniejszenie tej wartości może prowadzić do lepszych wydruków.

[ctx: wall_line_width label]
en: Wall Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Ściany

[ctx: wall_line_width description]
en: Width of a single wall line.
pl_PL: Szerokość jednej linii ściany.

[ctx: wall_line_width_0 label]
en: Outer Wall Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Ścian(y) Zewnętrznych

[ctx: wall_line_width_0 description]
en: Width of the outermost wall line. By lowering this value, higher levels of detail can be printed.
pl_PL: Szerokość zewnętrznej linii ściany. Przez obniżenie tej wartości wyższe poziomy szczegółów mogą być drukowane.

[ctx: wall_line_width_x label]
en: Inner Wall(s) Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Ścian(y) Wewnętnych

[ctx: wall_line_width_x description]
en: Width of a single wall line for all wall lines except the outermost one.
pl_PL: Szerokość jednej linii dla wszystkich linii ściany z wyjątkiem jednej najbardziej zewnętrznej.

[ctx: skin_line_width label]
en: Top/Bottom Line Width
pl_PL: Szerokość Górnej/Dolnej Linii

[ctx: skin_line_width description]
en: Width of a single top/bottom line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej górnej/dolnej linii.

[ctx: infill_line_width label]
en: Infill Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Wypełnienia

[ctx: infill_line_width description]
en: Width of a single infill line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii wypełniania.

[ctx: skirt_brim_line_width label]
en: Skirt/Brim Line Width
pl_PL: Szer. Linii Obwódki/Obrysu

[ctx: skirt_brim_line_width description]
en: Width of a single skirt or brim line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii Obwódki i Obrysu.

[ctx: support_line_width label]
en: Support Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Podpory

[ctx: support_line_width description]
en: Width of a single support structure line.
pl_PL: Szerokość jednej linii podpory.

[ctx: support_interface_line_width label]
en: Support Interface Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_line_width description]
en: Width of a single line of support roof or floor.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii dachu lub podłogi podpory.

[ctx: support_roof_line_width label]
en: Support Roof Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Dachu Podpory

[ctx: support_roof_line_width description]
en: Width of a single support roof line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii dachu podpory.

[ctx: support_bottom_line_width label]
en: Support Floor Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_line_width description]
en: Width of a single support floor line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii podłoża podpory.

[ctx: prime_tower_line_width label]
en: Prime Tower Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Wieży Czyszczczenia

[ctx: prime_tower_line_width description]
en: Width of a single prime tower line.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii wieży.

[ctx: initial_layer_line_width_factor label]
en: Initial Layer Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Początk. Warstwy

[ctx: initial_layer_line_width_factor description]
en: Multiplier of the line width on the first layer. Increasing this could improve bed adhesion.
pl_PL: Mnożnik szerokości linii na pierwszej warstwie. Zwiększenie może polepszyć przyczepność do stołu.

[ctx: shell description]
en: Shell
pl_PL: Powłoka

[ctx: wall_extruder_nr label]
en: Wall Extruder
pl_PL: Ekstruder Ściany

[ctx: wall_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the walls. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania ścian. Używane w multi-esktruzji.

[ctx: wall_0_extruder_nr label]
en: Outer Wall Extruder
pl_PL: Esktruder Zew. Ściany

[ctx: wall_0_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the outer wall. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Esktruder używany do drukowania zewn. ściany. Używane w multi-ekstruzji.

[ctx: wall_x_extruder_nr label]
en: Inner Wall Extruder
pl_PL: Ekstruder Wew. Linii

[ctx: wall_x_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the inner walls. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania wenw. ściany. Używane w multi-ekstruzji.

[ctx: wall_thickness label]
en: Wall Thickness
pl_PL: Grubość Ściany

[ctx: wall_thickness description]
en: The thickness of the walls in the horizontal direction. This value divided by the wall line width defines the number of walls.
pl_PL: Grubość ścian w kierunku poziomym. Ta wartość podzielona przez szerokość linii ściany, określa liczbę ścian.

[ctx: wall_line_count label]
en: Wall Line Count
pl_PL: Ilość Ścian

[ctx: wall_line_count description]
en: The number of walls. When calculated by the wall thickness, this value is rounded to a whole number.
pl_PL: Liczba ścian. Przy obliczaniu za pomocą grubości ściany, ta wartość jest zaokrąglana do liczby całkowitej.

[ctx: wall_0_wipe_dist label]
en: Outer Wall Wipe Distance
pl_PL: Długość Czyszczenia Zew. Ściana

[ctx: wall_0_wipe_dist description]
en: Distance of a travel move inserted after the outer wall, to hide the Z seam better.
pl_PL: Długość ruchu jałowego umieszczonego po wydrukowaniu zewnętrznej ściany, aby lepiej ukryć szew Z.

[ctx: wall_0_inset label]
en: Outer Wall Inset
pl_PL: Wkład Zew. Ściany

[ctx: wall_0_inset description]
en: Inset applied to the path of the outer wall. If the outer wall is smaller than the nozzle, and printed after the inner walls, use this offset to get the hole in the nozzle to overlap with the inner walls instead of the outside of the model.
pl_PL: Wkład nałożony na ścieżkę zewnętrznej ściany. Jeśli zewnętrzna ścianka jest mniejsza niż dysza i jest drukowana po wewnętrznych ściankach, użyj tego przesunięcia, aby uzyskać otwór w dyszy, żeby nakładała się z wewnętrzną ścianą zamiast być na zewnątrz modelu.

[ctx: optimize_wall_printing_order label]
en: Optimize Wall Printing Order
pl_PL: Optymalizuj Kolejność Drukowania Ścian

[ctx: optimize_wall_printing_order description]
en: Optimize the order in which walls are printed so as to reduce the number of retractions and the distance travelled. Most parts will benefit from this being enabled but some may actually take longer so please compare the print time estimates with and without optimization. First layer is not optimized when choosing brim as build plate adhesion type.
pl_PL: Optymalizuje kolejność, w jakiej będą drukowane ścianki w celu zredukowania ilości retrakcji oraz dystansu ruchów jałowych. Większość części skorzysta na załączeniu tej funkcji, jednak w niektórych przypadkach czas druku może się wydłużyć, proszę więc o porównanie oszacowanego czasu z funkcją załączoną oraz wyłączoną. Pierwsza warstwa nie zostanie zoptymalizowana, jeżeli jako poprawa przyczepności stołu zostanie wybrany obrys.

[ctx: alternate_extra_perimeter label]
en: Alternate Extra Wall
pl_PL: Zastosuj Dodatkową Ścianę

[ctx: alternate_extra_perimeter description]
en: Prints an extra wall at every other layer. This way infill gets caught between these extra walls, resulting in stronger prints.
pl_PL: Drukuje dodatkową ścianę na każdej warstwie. W ten sposób wypełnienie jest tworzone pomiędzy tymi dod. ścianami, co skutkuje mocniejszymi wydrukami.

[ctx: fill_outline_gaps label]
en: Print Thin Walls
pl_PL: Drukuj Cienkie Linie

[ctx: fill_outline_gaps description]
en: Print pieces of the model which are horizontally thinner than the nozzle size.
pl_PL: Drukuj części modelu, które są poziomo cieńsze niż rozmiar dyszy.

[ctx: xy_offset label]
en: Horizontal Expansion
pl_PL: Poziome Poszerzenie

[ctx: xy_offset description]
en: Amount of offset applied to all polygons in each layer. Positive values can compensate for too big holes; negative values can compensate for too small holes.
pl_PL: Wartość przesunięcia zastosowana do wszystkich wielokątów na każdej warstwie. Dodatnie wartości mogą kompensować zbyt duże otwory; wartości ujemne mogą kompensować zbyt małe otwory.

[ctx: xy_offset_layer_0 label]
en: Initial Layer Horizontal Expansion
pl_PL: Poziome Poszerzenie Początk. Warstwy

[ctx: xy_offset_layer_0 description]
en: Amount of offset applied to all polygons in the first layer. A negative value can compensate for squishing of the first layer known as "elephant's foot".
pl_PL: Wartość przesunięcia dodawana do wszystkich powierzchni na pierwszej warstwie. Ujemna wartość może skompensować rozlewanie się pierwszej warstwy znane jako "stopa słonia".

[ctx: z_seam_type label]
en: Z Seam Alignment
pl_PL: Wyrównanie Szwu Z

[ctx: z_seam_type description]
en: Starting point of each path in a layer. When paths in consecutive layers start at the same point a vertical seam may show on the print. When aligning these near a user specified location, the seam is easiest to remove. When placed randomly the inaccuracies at the paths' start will be less noticeable. When taking the shortest path the print will be quicker.
pl_PL: Punkt początkowy każdej ścieżki w warstwie. Kiedy ścieżki w kolejnych warstwach zaczynają się w tym samym punkcie, na wydruku może pojawić się pionowy szew. Wyrównywanie ich w pobliżu określonej przez użytkownika lokalizacji powoduje, że szew jest najprostszy do usunięcia. Po umieszczeniu losowo niedokładności na początku ścieżki będzie mniej zauważalny. Podczas najkrótszej ścieżki wydruk będzie szybszy.

[ctx: z_seam_type option back]
en: User Specified
pl_PL: Określone przez Użytkownika

[ctx: z_seam_type option shortest]
en: Shortest
pl_PL: Najkrótsze

[ctx: z_seam_type option random]
en: Random
pl_PL: Losowe

[ctx: z_seam_type option sharpest_corner]
en: Sharpest Corner
pl_PL: Najostrzejszy róg

[ctx: z_seam_position label]
en: Z Seam Position
pl_PL: Pozycja szwu osi Z

[ctx: z_seam_position description]
en: The position near where to start printing each part in a layer.
pl_PL: Najbliższa pozycja startu druku każdej warstwy.

[ctx: z_seam_position option backleft]
en: Back Left
pl_PL: Lewy tył

[ctx: z_seam_position option back]
en: Back
pl_PL: Tył

[ctx: z_seam_position option backright]
en: Back Right
pl_PL: Prawy tył

[ctx: z_seam_position option right]
en: Right
pl_PL: Prawa

[ctx: z_seam_position option frontright]
en: Front Right
pl_PL: Prawy przód

[ctx: z_seam_position option front]
en: Front
pl_PL: Przód

[ctx: z_seam_position option frontleft]
en: Front Left
pl_PL: Lewy przód

[ctx: z_seam_position option left]
en: Left
pl_PL: Lewa

[ctx: z_seam_x label]
en: Z Seam X
pl_PL: Szew X

[ctx: z_seam_x description]
en: The X coordinate of the position near where to start printing each part in a layer.
pl_PL: Współrzędna X położenia, w pobliżu miejsca rozpoczęcia drukowania każdej warstwy.

[ctx: z_seam_y label]
en: Z Seam Y
pl_PL: Szew Y

[ctx: z_seam_y description]
en: The Y coordinate of the position near where to start printing each part in a layer.
pl_PL: Współrzędna Y położenia, w pobliżu miejsca rozpoczęcia drukowania każdej warstwy.

[ctx: z_seam_corner label]
en: Seam Corner Preference
pl_PL: Wybór Rogu Szwu

[ctx: z_seam_corner description]
en: Control whether corners on the model outline influence the position of the seam. None means that corners have no influence on the seam position. Hide Seam makes the seam more likely to occur on an inside corner. Expose Seam makes the seam more likely to occur on an outside corner. Hide or Expose Seam makes the seam more likely to occur at an inside or outside corner. Smart Hiding allows both inside and outside corners, but chooses inside corners more frequently, if appropriate.
pl_PL: Kontroluj, czy narożniki obrysu wpływają na położenie szwu. Brak oznacza, że rogi nie mają wpływu na tę pozycję. Ukryj szew zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się szwu w wewnętrznym rogu. Ujawnij szew zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się szwu w narożniku zewnętrznym. Ukryj lub odsłoń szew zwiększa prawdopodobieństwo, że szew pojawi się w rogu wewnętrznym lub zewnętrznym. Inteligentne ukrywanie odsłania zarówno narożniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, ale w miarę potrzeby wybiera wewnętrzne narożniki.

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_none]
en: None
pl_PL: Brak

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_inner]
en: Hide Seam
pl_PL: Ukryj Szew

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_outer]
en: Expose Seam
pl_PL: Pokaż Szew

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_any]
en: Hide or Expose Seam
pl_PL: Ukryj lub Pokaż Szew

[ctx: z_seam_corner option z_seam_corner_weighted]
en: Smart Hiding
pl_PL: Inteligentne ukrywanie

[ctx: z_seam_relative label]
en: Z Seam Relative
pl_PL: Względny Szew Z

[ctx: z_seam_relative description]
en: When enabled, the z seam coordinates are relative to each part's centre. When disabled, the coordinates define an absolute position on the build plate.
pl_PL: Kiedy włączone, współrzędne szwu są względne do każdego środka części. Kiedy wyłączone, współrzędne opisują bezwzględną pozycję na stole.

[ctx: roofing_extruder_nr label]
en: Top Surface Skin Extruder
pl_PL: Ekstruder Górnej Pow. Skóry

[ctx: roofing_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the top most skin. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Esktruder używany do drukowania górnej skóry. Używane w multi-ekstruzji.

[ctx: roofing_layer_count label]
en: Top Surface Skin Layers
pl_PL: Warstwy Górnej Pow. Skóry

[ctx: roofing_layer_count description]
en: The number of top most skin layers. Usually only one top most layer is sufficient to generate higher quality top surfaces.
pl_PL: Liczba warstw górnej skóry. Zazwyczaj tylko jedna górna warstwa poprawia jakość górnych powierzchni.

[ctx: top_bottom_extruder_nr label]
en: Top/Bottom Extruder
pl_PL: Ekstruder Góra/Dół

[ctx: top_bottom_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing the top and bottom skin. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania górnej i dolnej skóry. Używane w multi-ekstruzji.

[ctx: top_bottom_thickness label]
en: Top/Bottom Thickness
pl_PL: Grubość Góra/Dół

[ctx: top_bottom_thickness description]
en: The thickness of the top/bottom layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of top/bottom layers.
pl_PL: Grubość górnej/dolnej warstwy wydruku. Ta wartość podzielona przez wysokość warstwy definiuje liczbę warstw górnych/dolnych.

[ctx: top_thickness label]
en: Top Thickness
pl_PL: Grubość Góra

[ctx: top_thickness description]
en: The thickness of the top layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of top layers.
pl_PL: Grubość górnych warstw na wydruku. Ta wartość podzielona przez wysokość warstwy definiuje liczbę warstw górnych.

[ctx: top_layers label]
en: Top Layers
pl_PL: Górne warstwy

[ctx: top_layers description]
en: The number of top layers. When calculated by the top thickness, this value is rounded to a whole number.
pl_PL: Liczba górnych warstw. Przy obliczaniu górnej grubości wartość ta jest zaokrąglana do liczby całkowitej.

[ctx: bottom_thickness label]
en: Bottom Thickness
pl_PL: Grubość Dołu

[ctx: bottom_thickness description]
en: The thickness of the bottom layers in the print. This value divided by the layer height defines the number of bottom layers.
pl_PL: Grubość dolnych warstw w wydruku. Ta wartość podzielona przez wysokość warstwy definiuje liczbę warstw dolnych.

[ctx: bottom_layers label]
en: Bottom Layers
pl_PL: Dolne Warstwy

[ctx: bottom_layers description]
en: The number of bottom layers. When calculated by the bottom thickness, this value is rounded to a whole number.
pl_PL: Liczba dolnych warstw. Przy obliczaniu grubości dołu ta wartość jest zaokrąglana do liczby całkowitej.

[ctx: initial_bottom_layers label]
en: Initial Bottom Layers
pl_PL: Początkowej warstwy dolne

[ctx: initial_bottom_layers description]
en: The number of initial bottom layers, from the build-plate upwards. When calculated by the bottom thickness, this value is rounded to a whole number.
pl_PL: Liczba początkowych dolnych warstw, od stołu w górę. Obliczona na podstawie grubości spodu, wartość ta jest zaokrąglana do liczby całkowitej.

[ctx: top_bottom_pattern label]
en: Top/Bottom Pattern
pl_PL: Wzór Góra/Dół

[ctx: top_bottom_pattern description]
en: The pattern of the top/bottom layers.
pl_PL: Wzór górnej/dolnej warstwy.

[ctx: top_bottom_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: top_bottom_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: top_bottom_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: top_bottom_pattern_0 label]
en: Bottom Pattern Initial Layer
pl_PL: Wzór Dolnej Początkowej Warstwy

[ctx: top_bottom_pattern_0 description]
en: The pattern on the bottom of the print on the first layer.
pl_PL: Wzór na pierwszej warstwie na dole wydruku.

[ctx: top_bottom_pattern_0 option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: top_bottom_pattern_0 option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: top_bottom_pattern_0 option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: connect_skin_polygons label]
en: Connect Top/Bottom Polygons
pl_PL: Połącz Górne/Dolne Wieloboki

[ctx: connect_skin_polygons description]
en: Connect top/bottom skin paths where they run next to each other. For the concentric pattern enabling this setting greatly reduces the travel time, but because the connections can happen midway over infill this feature can reduce the top surface quality.
pl_PL: Połącz górne/dolne ścieżki, które przebiegają koło siebie. Włączenie tej opcji powoduje ograniczenie czasu ruchów jałowych dla wzorca koncentrycznego, ale ze względu na możliwość pojawienia się połączeń w połowie ścieżki wypełnienia, opcja ta może obniżyć jakość górnego wykończenia.

[ctx: skin_angles label]
en: Top/Bottom Line Directions
pl_PL: Kierunki Linii Góra/Dół

[ctx: skin_angles description]
en: A list of integer line directions to use when the top/bottom layers use the lines or zig zag pattern. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees).
pl_PL: Lista całkowitych kierunków linii używana kiedy górne/dolne warstwy używają wzoru linii i zygzaka. Elementy z listy są używane kolejno w miarę postępu warstw, a kiedy kończy się lista, zaczyna się od początku. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista znajduje się w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza tradycyjne, domyślne kąty (45 i 135 stopni).

[ctx: skin_no_small_gaps_heuristic label]
en: No Skin in Z Gaps
pl_PL: Brak wypełnienia w lukach osi Z

[ctx: skin_no_small_gaps_heuristic description]
en: When the model has small vertical gaps of only a few layers, there should normally be skin around those layers in the narrow space. Enable this setting to not generate skin if the vertical gap is very small. This improves printing time and slicing time, but technically leaves infill exposed to the air.
pl_PL: Gdy model ma małe pionowe szczeliny składające się z kilku warstw, powinna pojawić się powierzchnia zewnętrzna wokół tych warstw w wąskiej przestrzeni. Włącz, aby nie generować powierzchni zewnętrznej, jeśli odstęp pionowy jest bardzo mały. Poprawia to czas drukowania i czas cięcia, ale technicznie pozostawia wypełnienie bez wykończenia.

[ctx: skin_outline_count label]
en: Extra Skin Wall Count
pl_PL: Liczba Dod. Ścian na Skórze

[ctx: skin_outline_count description]
en: Replaces the outermost part of the top/bottom pattern with a number of concentric lines. Using one or two lines improves roofs that start on infill material.
pl_PL: Zastępuje najbardziej zewnętrzną część wzoru górnego/dolnego za pomocą kilku koncentrycznych linii. Korzystanie z jednej lub dwóch linii poprawia dachy, które zaczynają się na wypełnieniu.

[ctx: ironing_enabled label]
en: Enable Ironing
pl_PL: Włącz Prasowanie

[ctx: ironing_enabled description]
en: Go over the top surface one additional time, but this time extruding very little material. This is meant to melt the plastic on top further, creating a smoother surface. The pressure in the nozzle chamber is kept high so that the creases in the surface are filled with material.
pl_PL: Ponowne przejście po górnej powierzchni, tym razem wytłaczając bardzo mało materiału. Ma to na celu lepsze stopienie tworzywa na wierzchu, tworząc gładsze wykończenie. Ciśnienie w dyszy jest utrzymywane na wysokim poziomie, aby szczeliny na powierzchni były wypełnione materiałem.

[ctx: ironing_only_highest_layer label]
en: Iron Only Highest Layer
pl_PL: Prasuj Tylko Najwyższą Warstwę

[ctx: ironing_only_highest_layer description]
en: Only perform ironing on the very last layer of the mesh. This saves time if the lower layers don't need a smooth surface finish.
pl_PL: Przeprowadzaj prasowanie tylko na najwyższej warstwie siatki. Oszczędza to czas jeżeli niższe warstwy nie muszą mieć gładkie wykończenia powierzchni.

[ctx: ironing_pattern label]
en: Ironing Pattern
pl_PL: Wzór Prasowania

[ctx: ironing_pattern description]
en: The pattern to use for ironing top surfaces.
pl_PL: Wzór używany dla górnych powierzchni prasowania.

[ctx: ironing_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: ironing_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: ironing_line_spacing label]
en: Ironing Line Spacing
pl_PL: Przerwy Linii Prasowania

[ctx: ironing_line_spacing description]
en: The distance between the lines of ironing.
pl_PL: Odległość pomiędzy liniami prasowania.

[ctx: ironing_flow label]
en: Ironing Flow
pl_PL: Przepływ Prasowania

[ctx: ironing_flow description]
en: The amount of material, relative to a normal skin line, to extrude during ironing. Keeping the nozzle filled helps filling some of the crevices of the top surface, but too much results in overextrusion and blips on the side of the surface.
pl_PL: Ilość materiału, w odniesieniu do normalnej linii skóry, do ekstrudowania podczas prasowania. Pozostawianie dyszy napełnionej pomaga w wypełnianiu nierówności górnej powierzchni, ale zbyt duża ilość materiału może powodować nadekstruzję po stronie powierzchni.

[ctx: ironing_inset label]
en: Ironing Inset
pl_PL: Margines Prasowania

[ctx: ironing_inset description]
en: A distance to keep from the edges of the model. Ironing all the way to the edge of the mesh may result in a jagged edge on your print.
pl_PL: Odległość utrzymywana od krawędzi modelu. Prasowanie do końca krawędzi siatki może powodować zadarte krawędzie na wydruku.

[ctx: speed_ironing label]
en: Ironing Speed
pl_PL: Prędkość Prasowania

[ctx: speed_ironing description]
en: The speed at which to pass over the top surface.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukarka przejeżdża nad górnymi powierzchniami.

[ctx: acceleration_ironing label]
en: Ironing Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Prasowania

[ctx: acceleration_ironing description]
en: The acceleration with which ironing is performed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim przeprowadzane jest prasowanie.

[ctx: jerk_ironing label]
en: Ironing Jerk
pl_PL: Zryw Prasowania

[ctx: jerk_ironing description]
en: The maximum instantaneous velocity change while performing ironing.
pl_PL: Maksymalna nagła zmiana prędkości podczas przeprowadzania prasowania.

[ctx: skin_overlap label]
en: Skin Overlap Percentage
pl_PL: Procent Nakładania się Skóry

[ctx: skin_overlap description]
en: Adjust the amount of overlap between the walls and (the endpoints of) the skin-centerlines, as a percentage of the line widths of the skin lines and the innermost wall. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the skin. Note that, given an equal skin and wall line-width, any percentage over 50% may already cause any skin to go past the wall, because at that point the position of the nozzle of the skin-extruder may already reach past the middle of the wall.
pl_PL: Dostosuj zachodzenie pomiędzy ścianami, a (punktami końcowymi) linią obrysu, jako procent szerokości linii obrysu i najbardziej wewnętrznej ściany. Niewielkie zachodzenie na siebie pozwala ścianom połączyć się mocno z obrysem. Zauważ, że przy równej szerokości obrysu i szerokości ściany, każdy procent powyżej 50% może spowodować przekroczenie ściany przez obrys, ponieważ pozycja dyszy ekstrudera obrysu może sięgać poza środek ściany.

[ctx: skin_overlap_mm label]
en: Skin Overlap
pl_PL: Nakładanie się Skóry

[ctx: skin_overlap_mm description]
en: Adjust the amount of overlap between the walls and (the endpoints of) the skin-centerlines. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the skin. Note that, given an equal skin and wall line-width, any value over half the width of the wall may already cause any skin to go past the wall, because at that point the position of the nozzle of the skin-extruder may already reach past the middle of the wall.
pl_PL: Dostosuj zachodzenie pomiędzy ścianami, a (punktami końcowymi) linią obrysu. Niewielkie zachodzenie na siebie pozwala ścianom połączyć się mocno z obrysem. Zauważ, że przy równej szerokości obrysu i szerokości ściany, każdy procent powyżej 50% może spowodować przekroczenie ściany przez obrys, ponieważ pozycja dyszy ekstrudera obrysu może sięgać poza środek ściany.

[ctx: skin_preshrink label]
en: Skin Removal Width
pl_PL: Szerokość Usuwania Skóry

[ctx: skin_preshrink description]
en: The largest width of skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing top/bottom skin at slanted surfaces in the model.
pl_PL: Największa szerokość pow. skóry, które mają zostać usunięte. Każda pow. skóry mniejsza niż ta wartość zniknie. Może to pomóc w ograniczeniu ilości czasu i materiału zużywanego na drukowanie górnych/dolnych skór na pochyłych powierzchniach modelu.

[ctx: top_skin_preshrink label]
en: Top Skin Removal Width
pl_PL: Szer. Usuwania Górnej Skóry

[ctx: top_skin_preshrink description]
en: The largest width of top skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing top skin at slanted surfaces in the model.
pl_PL: Największa szerokość górnej pow. skóry, które mają zostać usunięte. Każda pow. skóry mniejsza niż ta wartość zniknie. Może to pomóc w ograniczeniu ilości czasu i materiału zużywanego na drukowanie górnych skór na pochyłych powierzchniach modelu.

[ctx: bottom_skin_preshrink label]
en: Bottom Skin Removal Width
pl_PL: Szer. Usuwania Dolnej Skóry

[ctx: bottom_skin_preshrink description]
en: The largest width of bottom skin areas which are to be removed. Every skin area smaller than this value will disappear. This can help in limiting the amount of time and material spent on printing bottom skin at slanted surfaces in the model.
pl_PL: Największa szerokość dolnych pow. skóry, które mają zostać usunięte. Każda pow. skóry mniejsza niż ta wartość zniknie. Może to pomóc w ograniczeniu ilości czasu i materiału zużywanego na drukowanie dolnych skór na pochyłych powierzchniach modelu.

[ctx: expand_skins_expand_distance label]
en: Skin Expand Distance
pl_PL: Odległość Rozsz. Skóry

[ctx: expand_skins_expand_distance description]
en: The distance the skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the walls on neighboring layers adhere better to the skin. Lower values save amount of material used.
pl_PL: Odległość na jaką skóry są rozszerzane w kierunku wypełnienia. Wyższe wartości powodują lepsze łączenie się skóry i wypełnienia i powodują, że ściany sąsiednich warstw lepiej łączą się ze skórą. Niższe wartości oszczędzają materiał.

[ctx: top_skin_expand_distance label]
en: Top Skin Expand Distance
pl_PL: Odległość Rozsz. Górnej Skóry

[ctx: top_skin_expand_distance description]
en: The distance the top skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the walls on the layer above adhere better to the skin. Lower values save amount of material used.
pl_PL: Odległość na jaką górne skóry są rozszerzane w kierunku wypełnienia. Wyższe wartości powodują lepsze łączenie się skóry i wypełnienia i powodują, że ściany sąsiednich warstw lepiej łączą się ze skórą. Niższe wartości oszczędzają materiał.

[ctx: bottom_skin_expand_distance label]
en: Bottom Skin Expand Distance
pl_PL: Odległość Rozsz. Dolnej Skóry

[ctx: bottom_skin_expand_distance description]
en: The distance the bottom skins are expanded into the infill. Higher values makes the skin attach better to the infill pattern and makes the skin adhere better to the walls on the layer below. Lower values save amount of material used.
pl_PL: Odległość na jaką dolne skóry są rozszerzane w kierunku wypełnienia. Wyższe wartości powodują lepsze łączenie się skóry i wypełnienia i powodują, że ściany sąsiednich warstw lepiej łączą się ze skórą. Niższe wartości oszczędzają materiał.

[ctx: max_skin_angle_for_expansion label]
en: Maximum Skin Angle for Expansion
pl_PL: Maks. Kąt Rozciągania Ścian

[ctx: min_skin_width_for_expansion label]
en: Minimum Skin Width for Expansion
pl_PL: Min. Szerok. Skóry do Poszerzenia

[ctx: min_skin_width_for_expansion description]
en: Skin areas narrower than this are not expanded. This avoids expanding the narrow skin areas that are created when the model surface has a slope close to the vertical.
pl_PL: Obszary skóry, które są węższe niż to, nie zostaną poszerzone. W ten sposób unikamy rozszerzania wąskich skór, które są tworzone, kiedy powierzchnia jest blisko pionowi.

[ctx: infill label]
en: Infill
pl_PL: Wypełnienie

[ctx: infill description]
en: Infill
pl_PL: Wypełnienie

[ctx: infill_extruder_nr label]
en: Infill Extruder
pl_PL: Ekstruder Wypełnienia

[ctx: infill_extruder_nr description]
en: The extruder train used for printing infill. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania wypełnienia. Używane w multi-ekstruzji.

[ctx: infill_sparse_density label]
en: Infill Density
pl_PL: Gęstość Wypełnnienia

[ctx: infill_sparse_density description]
en: Adjusts the density of infill of the print.
pl_PL: Dostosowuje gęstość wypełnienia wydruku.

[ctx: infill_line_distance label]
en: Infill Line Distance
pl_PL: Odstęp Linii Wypełnienia

[ctx: infill_line_distance description]
en: Distance between the printed infill lines. This setting is calculated by the infill density and the infill line width.
pl_PL: Odległość między drukowanymi liniami wypełnienia. To ustawienie jest obliczane za pomocą gęstości wypełnienia i szerokość linii wypełnienia.

[ctx: infill_pattern label]
en: Infill Pattern
pl_PL: Wzorzec Wypełnienia

[ctx: infill_pattern option grid]
en: Grid
pl_PL: Kratka

[ctx: infill_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: infill_pattern option triangles]
en: Triangles
pl_PL: Trójkąty

[ctx: infill_pattern option trihexagon]
en: Tri-Hexagon
pl_PL: Tri-Sześciokąt

[ctx: infill_pattern option cubic]
en: Cubic
pl_PL: Sześcienny

[ctx: infill_pattern option cubicsubdiv]
en: Cubic Subdivision
pl_PL: Podział sześcienny

[ctx: infill_pattern option tetrahedral]
en: Octet
pl_PL: Czworościan

[ctx: infill_pattern option quarter_cubic]
en: Quarter Cubic
pl_PL: Ćwierć Sześcienny

[ctx: infill_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: infill_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: infill_pattern option cross]
en: Cross
pl_PL: Krzyż

[ctx: infill_pattern option cross_3d]
en: Cross 3D
pl_PL: Krzyż 3D

[ctx: zig_zaggify_infill label]
en: Connect Infill Lines
pl_PL: Połącz Linie Wypełnienia

[ctx: zig_zaggify_infill description]
en: Connect the ends where the infill pattern meets the inner wall using a line which follows the shape of the inner wall. Enabling this setting can make the infill adhere to the walls better and reduce the effects of infill on the quality of vertical surfaces. Disabling this setting reduces the amount of material used.
pl_PL: Łączy końce gdzie wzór wypełnienia spotyka się z wewn. ścianą używając linii, która podąża za kształtem wewn. ściany. Włączenie tego ustawienia może spowodować lepszą przyczepność wypełnienia do ścian i zredukować efekty wypełnienia w jakości powierzchni. Wyłączenie tego ustawienia redukuje ilość potrzebnego materiału.

[ctx: connect_infill_polygons label]
en: Connect Infill Polygons
pl_PL: Połącz Wieloboki Wypełnienia

[ctx: connect_infill_polygons description]
en: Connect infill paths where they run next to each other. For infill patterns which consist of several closed polygons, enabling this setting greatly reduces the travel time.
pl_PL: Łączy ścieżki wypełnienia, gdy są one prowadzone obok siebie. Dla wzorów wypełnienia zawierających kilka zamkniętych wieloboków, załączenie tego ustawienia znacznie skróci czas ruchów jałowych.

[ctx: infill_angles label]
en: Infill Line Directions
pl_PL: Kierunek Linii Wypełnienia

[ctx: infill_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees for the lines and zig zag patterns and 45 degrees for all other patterns).
pl_PL: Lista całkowitych kierunków linii do użycia. Elementy z listy są używane kolejno w miarę postępu warstw, a kiedy kończy się lista, zaczyna się od początku. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista znajduje się w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza tradycyjne domyślne kąty (45 i 135 stopni dla linii i wzorów zygzakowych i 45 stopni dla wszystkich pozostałych wzorów).

[ctx: infill_offset_x label]
en: Infill X Offset
pl_PL: Przesunięcie Wypełn. w Osi X

[ctx: infill_offset_x description]
en: The infill pattern is moved this distance along the X axis.
pl_PL: Wzór wypełnienia jest przesunięty o tę odległość wzdłuż osi X.

[ctx: infill_offset_y label]
en: Infill Y Offset
pl_PL: Przesunięcie Wypełn. w Osi Y

[ctx: infill_offset_y description]
en: The infill pattern is moved this distance along the Y axis.
pl_PL: Wzór wypełnienia jest przesunięty o tę odległość wzdłuż osi Y.

[ctx: infill_randomize_start_location label]
en: Randomize Infill Start
pl_PL: Losowy punkt startu wypełnienia

[ctx: infill_randomize_start_location description]
en: Randomize which infill line is printed first. This prevents one segment becoming the strongest, but it does so at the cost of an additional travel move.
pl_PL: Losuje, która linia wypełnienia jest drukowana jako pierwsza. Dzięki temu nie ma zjawiska, kiedy jeden segment jest mocniejszy. Kosztem jest dodatkowy ruchu jałowy.

[ctx: infill_multiplier label]
en: Infill Line Multiplier
pl_PL: Mnożnik Linii Wypełnienia

[ctx: infill_multiplier description]
en: Convert each infill line to this many lines. The extra lines do not cross over each other, but avoid each other. This makes the infill stiffer, but increases print time and material usage.
pl_PL: Zmienia pojedynczą linię wypełnienia na zadaną ilość linii. Dodatkowe linie wypełnienia nie będą nad sobą przechodzić, ale będą się unikać. Sprawi to, że wypełnienie będzie sztywniejsze, ale czas druku oraz zużycie materiału zwiększą się.

[ctx: infill_wall_line_count label]
en: Extra Infill Wall Count
pl_PL: Ilość Dodatkowych Ścianek Wypełnienia

[ctx: infill_wall_line_count description]
en: Add extra walls around the infill area. Such walls can make top/bottom skin lines sag down less which means you need less top/bottom skin layers for the same quality at the cost of some extra material.
    This feature can combine with the Connect Infill Polygons to connect all the infill into a single extrusion path without the need for travels or retractions if configured right.
pl_PL: Dodaje ścianki naokoło wypełnienia. Takie ścianki mogą spowodować, że linie górnej/dolnej powłoki będą zwisać mniej, co pozwoli na zastosowanie mniejszej ilości górnych/dolnych warstw przy zachowaniu takiej samej jakości kosztem dodatkowego materiału.
    Ta funkcja może być używana razem z funkcją "Połącz Wieloboki Wypełnienia", aby połączyć całe wypełnienie w pojedynczą ścieżkę, co przy poprawnej konfiguracji wyelinimuje potrzebę wykonywania ruchów jałowych lub retrakcji.

[ctx: sub_div_rad_add label]
en: Cubic Subdivision Shell
pl_PL: Sześcienny Podział Powłoki

[ctx: sub_div_rad_add description]
en: An addition to the radius from the center of each cube to check for the boundary of the model, as to decide whether this cube should be subdivided. Larger values lead to a thicker shell of small cubes near the boundary of the model.
pl_PL: Dodatek do promienia od środka każdej kostki, aby sprawdzić granicę modelu i podjąć decyzję, czy taka kostka powinna być podzielona. Większe wartości prowadzą do grubszej powłoki małych kostek w pobliżu granicy modelu.

[ctx: infill_overlap label]
en: Infill Overlap Percentage
pl_PL: Procent Zachodzenia Wypełnienia

[ctx: infill_overlap description]
en: The amount of overlap between the infill and the walls as a percentage of the infill line width. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the infill.
pl_PL: Ilość nałożenia pomiędzy wypełnieniem i ścianami w procentach szerokości linii wypełnienia. Delikatne nałożenie pozwala na lepsze połączenie ścian z wypełnieniem.

[ctx: infill_overlap_mm label]
en: Infill Overlap
pl_PL: Zachodzenie Wypełnienia

[ctx: infill_overlap_mm description]
en: The amount of overlap between the infill and the walls. A slight overlap allows the walls to connect firmly to the infill.
pl_PL: Ilość nałożenia pomiędzy wypełnieniem a ścianami. Nieznaczne nałożenie pozwala ściśle łączyć się z wypełnieniem.

[ctx: infill_wipe_dist label]
en: Infill Wipe Distance
pl_PL: Długość Czyszczenia Wypełnienia

[ctx: infill_wipe_dist description]
en: Distance of a travel move inserted after every infill line, to make the infill stick to the walls better. This option is similar to infill overlap, but without extrusion and only on one end of the infill line.
pl_PL: Odległość ruchu jałowego pomiędzy każdą linią wypełnienia, aby lepiej przymocować linię wypełnienia do ścian. Ta opcja jest podobna do nakładania się wypełnienia, ale bez ekstruzji i tylko na jednym końcu linii wypełnienia.

[ctx: infill_sparse_thickness label]
en: Infill Layer Thickness
pl_PL: Grubość Warstwy Wypełnienia

[ctx: infill_sparse_thickness description]
en: The thickness per layer of infill material. This value should always be a multiple of the layer height and is otherwise rounded.
pl_PL: Grubość na warstwe materiału wypełniającego. Ta wartość powinna zawsze być wielokrotnością wysokości warstwy i być zaokrąglana.

[ctx: gradual_infill_steps label]
en: Gradual Infill Steps
pl_PL: Stopniowe Kroki Wypełnienia

[ctx: gradual_infill_steps description]
en: Number of times to reduce the infill density by half when getting further below top surfaces. Areas which are closer to top surfaces get a higher density, up to the Infill Density.
pl_PL: Liczba redukcji wypełnienia o połowę podczas drukowania poniżej górnych powierzchni. Obszary, które są bliżej górnej powierzchni, mają większą gęstość, aż do Gęstości Wypełnienia.

[ctx: gradual_infill_step_height label]
en: Gradual Infill Step Height
pl_PL: Wysokość Kroku Stopniowego Wypełnienia

[ctx: gradual_infill_step_height description]
en: The height of infill of a given density before switching to half the density.
pl_PL: Wysokość wypełnienia o danej gęstości przed przejściem na połowę gęstości.

[ctx: infill_before_walls label]
en: Infill Before Walls
pl_PL: Wypełn. przed Ścianami

[ctx: infill_before_walls description]
en: Print the infill before printing the walls. Printing the walls first may lead to more accurate walls, but overhangs print worse. Printing the infill first leads to sturdier walls, but the infill pattern might sometimes show through the surface.
pl_PL: Wydrukuj wypełnienie przed wydrukowaniem ścian. Drukowanie ścian jako pierwsze może prowadzić do bardziej dokładnych ścian, ale pogorszy zwisy. Drukowanie wypełnienia najpierw prowadzi do mocniejszych ścian, ale wzór wypełnienia może czasem być widoczny przez powierzchnię.

[ctx: min_infill_area label]
en: Minimum Infill Area
pl_PL: Min. Obszar Wypełnienia

[ctx: min_infill_area description]
en: Don't generate areas of infill smaller than this (use skin instead).
pl_PL: Nie generuj obszarów wypełnienia mniejszych niż to (zamiast tego używaj skóry).

[ctx: infill_support_enabled label]
en: Infill Support
pl_PL: Wypełnienie Podporowe

[ctx: infill_support_enabled description]
en: Print infill structures only where tops of the model should be supported. Enabling this reduces print time and material usage, but leads to ununiform object strength.
pl_PL: Drukuj wypełnienie tylko w miejscach, w których górna część modelu powinna być podparta strukturą wewnętrzną. Załączenie tej funkcji skutkuje redukcją czasu druku, ale prowadzi do niejednolitej wytrzymałości obiektu.

[ctx: infill_support_angle label]
en: Infill Overhang Angle
pl_PL: Kąt Zwisu dla Wypełnienia

[ctx: infill_support_angle description]
en: The minimum angle of internal overhangs for which infill is added. At a value of 0° objects are totally filled with infill, 90° will not provide any infill.
pl_PL: Minimalny kąt zwisu wewnętrznego, dla którego zostanie dodane wypełnienie. Przy wartości 0° obiekty zostaną wypełnione całkowicie, natomiast przy 90° wypełnienie nie zostanie wygenerowane.

[ctx: material label]
en: Material
pl_PL: Materiał

[ctx: material description]
en: Material
pl_PL: Materiał

[ctx: default_material_print_temperature label]
en: Default Printing Temperature
pl_PL: Domyślna Temperatura Druku

[ctx: default_material_print_temperature description]
en: The default temperature used for printing. This should be the "base" temperature of a material. All other print temperatures should use offsets based on this value
pl_PL: Domyślna temperatura używana do drukowania. Powinno to być "podstawowa" temperatura materiału. Wszystkie inne temperatury powinny wykorzystywać przesunięcie względem tej wartości

[ctx: build_volume_temperature label]
en: Build Volume Temperature
pl_PL: Temperatura obszaru roboczego

[ctx: build_volume_temperature description]
en: The temperature of the environment to print in. If this is 0, the build volume temperature will not be adjusted.
pl_PL: Temperatura otoczenia druku. Jeśli ustawione jest 0, temperatura komory nie będzie ustawiana.

[ctx: material_print_temperature label]
en: Printing Temperature
pl_PL: Temperatura Druku

[ctx: material_print_temperature description]
en: The temperature used for printing.
pl_PL: Temperatura stosowana do drukowania.

[ctx: material_print_temperature_layer_0 label]
en: Printing Temperature Initial Layer
pl_PL: Temp. Druku Początk. Warstwy

[ctx: material_print_temperature_layer_0 description]
en: The temperature used for printing the first layer. Set at 0 to disable special handling of the initial layer.
pl_PL: Temperatura stosowana do drukowania pierwszej warstwy. Ustaw wartość 0, aby wyłączyć szczególną obsługę początkowej warstwy.

[ctx: material_initial_print_temperature label]
en: Initial Printing Temperature
pl_PL: Początkowa Temp. Druku

[ctx: material_initial_print_temperature description]
en: The minimal temperature while heating up to the Printing Temperature at which printing can already start.
pl_PL: Minimalna temperatura podczas podgrzewania do temperatury drukowania, przy której można rozpocząć drukowanie.

[ctx: material_final_print_temperature label]
en: Final Printing Temperature
pl_PL: Końcowa Temp. Druku

[ctx: material_final_print_temperature description]
en: The temperature to which to already start cooling down just before the end of printing.
pl_PL: Temperatura, od której zaczyna się chłodzenie tuż przed końcem drukowania.

[ctx: material_extrusion_cool_down_speed label]
en: Extrusion Cool Down Speed Modifier
pl_PL: Współczynnik chłodz. podczas Ekstruzji

[ctx: material_extrusion_cool_down_speed description]
en: The extra speed by which the nozzle cools while extruding. The same value is used to signify the heat up speed lost when heating up while extruding.
pl_PL: Dodatkowa szybkość, w wyniku której dysze chłodzą się podczas ekstruzji. Ta sama wartość jest używana do oznaczania szybkości utraty ciepła podczas nagrzewania w czasie ekstruzji.

[ctx: default_material_bed_temperature label]
en: Default Build Plate Temperature
pl_PL: Domyślna Temp. Platformy Roboczej

[ctx: default_material_bed_temperature description]
en: The default temperature used for the heated build plate. This should be the "base" temperature of a build plate. All other print temperatures should use offsets based on this value
pl_PL: Domyślna temperatura używana dla podgrzewanej platformy roboczej. To powinna być "bazowa" temperatura platformy roboczej. Wszystkie inne temperatury drukowania powinny używać przesunięcia względem tej wartości

[ctx: material_bed_temperature label]
en: Build Plate Temperature
pl_PL: Temperatura Stołu

[ctx: material_bed_temperature_layer_0 label]
en: Build Plate Temperature Initial Layer
pl_PL: Temp. Stołu na Pierw. Warstwie

[ctx: material_adhesion_tendency label]
en: Adhesion Tendency
pl_PL: Tendencja Przyczepności

[ctx: material_adhesion_tendency description]
en: Surface adhesion tendency.
pl_PL: Tendencja przyczepności powierzchni.

[ctx: material_surface_energy label]
en: Surface Energy
pl_PL: Energia Powierzchni

[ctx: material_surface_energy description]
en: Surface energy.
pl_PL: Energia powierzchni.

[ctx: material_crystallinity label]
en: Crystalline Material
pl_PL: Materiał krystaliczny

[ctx: material_crystallinity description]
en: Is this material the type that breaks off cleanly when heated (crystalline), or is it the type that produces long intertwined polymer chains (non-crystalline)?
pl_PL: Czy ten rodzaj materiału odłamuje się łatwo po podgrzaniu (krystaliczny), czy też jest to tworzywo, które wytwarza długie splecione łańcuchy polimerowe (niekrystaliczne)?

[ctx: material_anti_ooze_retracted_position label]
en: Anti-ooze Retracted Position
pl_PL: Odległość retrakcji anty-wyciekom

[ctx: material_anti_ooze_retracted_position description]
en: How far the material needs to be retracted before it stops oozing.
pl_PL: Jak daleko materiał musi zostać wycofany, aby przestał wyciekać.

[ctx: material_anti_ooze_retraction_speed label]
en: Anti-ooze Retraction Speed
pl_PL: Szybkość retrakcji anty-wyciekom

[ctx: material_anti_ooze_retraction_speed description]
en: How fast the material needs to be retracted during a filament switch to prevent oozing.
pl_PL: Jak szybko materiał musi zostać wycofany podczas zmiany filamentu, aby przestał wyciekać.

[ctx: material_break_preparation_retracted_position label]
en: Break Preparation Retracted Position
pl_PL: Odległość pęknięcia przy retrakcji

[ctx: material_break_preparation_retracted_position description]
en: How far the filament can be stretched before it breaks, while heated.
pl_PL: Jak bardzo filament może być rozciągnięty, zanim pęknie, podczas ogrzewania.

[ctx: material_break_preparation_speed label]
en: Break Preparation Retraction Speed
pl_PL: Szybkość pękania przy retrakcji

[ctx: material_break_preparation_speed description]
en: How fast the filament needs to be retracted just before breaking it off in a retraction.
pl_PL: Jak szybko filament musi zostać wycofany, aby pękł podczas cofania.

[ctx: material_break_retracted_position label]
en: Break Retracted Position
pl_PL: Odległość łamania retrakcji

[ctx: material_break_retracted_position description]
en: How far to retract the filament in order to break it cleanly.
pl_PL: Jak daleko wycofać filament, aby go złamać na czysto.

[ctx: material_break_speed label]
en: Break Retraction Speed
pl_PL: Szybkość łamania retrakcji

[ctx: material_break_speed description]
en: The speed at which to retract the filament in order to break it cleanly.
pl_PL: Jak szybko wycofać filament, aby go złamać na czysto.

[ctx: material_break_temperature label]
en: Break Temperature
pl_PL: Temperatura pękania

[ctx: material_break_temperature description]
en: The temperature at which the filament is broken for a clean break.
pl_PL: Temperatura, w której filament można złamać na czysto.

[ctx: material_flow label]
en: Flow
pl_PL: Przepływ

[ctx: material_flow description]
en: Flow compensation: the amount of material extruded is multiplied by this value.
pl_PL: Kompensacja przepływu: ilość ekstrudowanego materiału jest mnożona przez tę wartość.

[ctx: wall_material_flow label]
en: Wall Flow
pl_PL: Przepływ ścianek

[ctx: wall_material_flow description]
en: Flow compensation on wall lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu na liniach ścianek.

[ctx: wall_0_material_flow label]
en: Outer Wall Flow
pl_PL: Przepływu ścianek zewnętrznych

[ctx: wall_0_material_flow description]
en: Flow compensation on the outermost wall line.
pl_PL: Ustawienie przepływu na liniach ścianek zewnętrznych.

[ctx: wall_x_material_flow label]
en: Inner Wall(s) Flow
pl_PL: Przepływu ścianek wewnętrznych

[ctx: wall_x_material_flow description]
en: Flow compensation on wall lines for all wall lines except the outermost one.
pl_PL: Ustawienie przepływu na liniach ścianek wewnętrznych.

[ctx: skin_material_flow label]
en: Top/Bottom Flow
pl_PL: Przepływ warstwy górnej i dolnej

[ctx: skin_material_flow description]
en: Flow compensation on top/bottom lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu na warstwie górnej i dolnej.

[ctx: roofing_material_flow label]
en: Top Surface Skin Flow
pl_PL: Przepływ ostatniej warstwy górnej

[ctx: roofing_material_flow description]
en: Flow compensation on lines of the areas at the top of the print.
pl_PL: Ustawienie przepływu na ostatniej warstwie górnej.

[ctx: infill_material_flow label]
en: Infill Flow
pl_PL: Przepływ wypełnienia

[ctx: infill_material_flow description]
en: Flow compensation on infill lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu wypełnienia.

[ctx: skirt_brim_material_flow label]
en: Skirt/Brim Flow
pl_PL: Przepływ warstwy adhezyjnej

[ctx: skirt_brim_material_flow description]
en: Flow compensation on skirt or brim lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu warstwy adhezyjnej.

[ctx: support_material_flow label]
en: Support Flow
pl_PL: Przepływ podpór

[ctx: support_material_flow description]
en: Flow compensation on support structure lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu podpór.

[ctx: support_interface_material_flow label]
en: Support Interface Flow
pl_PL: Przepływ podłoża podpór

[ctx: support_interface_material_flow description]
en: Flow compensation on lines of support roof or floor.
pl_PL: Ustawienie przepływu podłoża podpór.

[ctx: support_roof_material_flow label]
en: Support Roof Flow
pl_PL: Przepływ dachów podpór

[ctx: support_roof_material_flow description]
en: Flow compensation on support roof lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu podłoża ostatniej warstwy podpór.

[ctx: support_bottom_material_flow label]
en: Support Floor Flow
pl_PL: Przepływ podstawy podpór

[ctx: support_bottom_material_flow description]
en: Flow compensation on support floor lines.
pl_PL: Ustawienie przepływu pierwszej warstwy podpór.

[ctx: prime_tower_flow label]
en: Prime Tower Flow
pl_PL: Przepływ Wieży Czyszczącej

[ctx: prime_tower_flow description]
en: Flow compensation on prime tower lines.
pl_PL: Przepływ linii wieży podporowej.

[ctx: material_flow_layer_0 label]
en: Initial Layer Flow
pl_PL: Przepływ Pierwszej Warstwy

[ctx: material_flow_layer_0 description]
en: Flow compensation for the first layer: the amount of material extruded on the initial layer is multiplied by this value.
pl_PL: Kompensacja przepływu dla pierwszej warstwy: ilość materiału ekstrudowanego na pierwszej warstwie jest mnożona przez tę wartość.

[ctx: material_standby_temperature label]
en: Standby Temperature
pl_PL: Temperatura Czuwania

[ctx: material_standby_temperature description]
en: The temperature of the nozzle when another nozzle is currently used for printing.
pl_PL: Temperatura dyszy, gdy inne dysze są obecnie używane do drukowania.

[ctx: speed label]
en: Speed
pl_PL: Prędkość

[ctx: speed description]
en: Speed
pl_PL: Prędkość

[ctx: speed_print label]
en: Print Speed
pl_PL: Prędkość Druku

[ctx: speed_print description]
en: The speed at which printing happens.
pl_PL: Prędkość druku.

[ctx: speed_infill label]
en: Infill Speed
pl_PL: Prędkość Wypełnienia

[ctx: speed_infill description]
en: The speed at which infill is printed.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowane jest wypełnienie.

[ctx: speed_wall label]
en: Wall Speed
pl_PL: Prędkość Ścian

[ctx: speed_wall description]
en: The speed at which the walls are printed.
pl_PL: Prędkość drukowania ścian.

[ctx: speed_wall_0 label]
en: Outer Wall Speed
pl_PL: Prędkość Zew. Ściany

[ctx: speed_wall_0 description]
en: The speed at which the outermost walls are printed. Printing the outer wall at a lower speed improves the final skin quality. However, having a large difference between the inner wall speed and the outer wall speed will affect quality in a negative way.
pl_PL: Szybkość, z jaką drukowane są ściany zewnętrzne. Drukując zewnętrzną ściankę z niższą prędkością, osiągana jest lepsza jakość skóry. Jednakże, posiadanie dużej różnicy pomiędzy prędkością zewnętrznej ściany, a wewnętrznej może skutkować negatywnie.

[ctx: speed_wall_x label]
en: Inner Wall Speed
pl_PL: Prędkość Wew. Ściany

[ctx: speed_wall_x description]
en: The speed at which all inner walls are printed. Printing the inner wall faster than the outer wall will reduce printing time. It works well to set this in between the outer wall speed and the infill speed.
pl_PL: Szybkość, z jaką drukowane są ściany wewnętrzne. Drukowanie wewnętrznej ściany szybciej niż zewn. pozwoli skrócić czas druku. Zaleca się, aby ustawić to pomiędzy prędkością zewn. ściany, a prędkością wypełnienia.

[ctx: speed_roofing label]
en: Top Surface Skin Speed
pl_PL: Prędk. Górnej Pow. Skóry

[ctx: speed_roofing description]
en: The speed at which top surface skin layers are printed.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowane są warstwy górnej powierzchni skóry.

[ctx: speed_topbottom label]
en: Top/Bottom Speed
pl_PL: Prędkość Góra/Dół

[ctx: speed_topbottom description]
en: The speed at which top/bottom layers are printed.
pl_PL: Szybkość, z jaką drukowane są górne/dolne warstwy.

[ctx: speed_support label]
en: Support Speed
pl_PL: Prędkość Podpór

[ctx: speed_support description]
en: The speed at which the support structure is printed. Printing support at higher speeds can greatly reduce printing time. The surface quality of the support structure is not important since it is removed after printing.
pl_PL: Szybkość, z jaką drukowane są podpory. Drukując podpory przy wyższych prędkościach, całkowity czas drukowania może być znacznie zmniejszony. Jakość powierzchni podpory nie ma znaczenia, ponieważ jest ona usuwana po wydrukowaniu.

[ctx: speed_support_infill label]
en: Support Infill Speed
pl_PL: Prędkość Wypełn. Podpór

[ctx: speed_support_infill description]
en: The speed at which the infill of support is printed. Printing the infill at lower speeds improves stability.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowane jest wypełnienie podstawy. Drukowanie wypełnień przy niższych prędkościach poprawia stabilność.

[ctx: speed_support_interface label]
en: Support Interface Speed
pl_PL: Prędk. Połączenia Podpór

[ctx: speed_support_interface description]
en: The speed at which the roofs and floors of support are printed. Printing them at lower speeds can improve overhang quality.
pl_PL: Szybkość, z jaką drukowane są dachy i podłoża podpór. Drukując z mniejszą prędkością, można poprawić jakość nawisów.

[ctx: speed_support_roof label]
en: Support Roof Speed
pl_PL: Prędkość Dachu Podpory

[ctx: speed_support_roof description]
en: The speed at which the roofs of support are printed. Printing them at lower speeds can improve overhang quality.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowane są dachy podpory. Drukowanie przy niższych prędkościach może poprawić jakość nawisów.

[ctx: speed_support_bottom label]
en: Support Floor Speed
pl_PL: Prędk. Podstawy Podpory

[ctx: speed_support_bottom description]
en: The speed at which the floor of support is printed. Printing it at lower speed can improve adhesion of support on top of your model.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowane jest podłoże podpory. Drukowanie z niższą prędkością może poprawić przyczepność podpory na modelu.

[ctx: speed_prime_tower label]
en: Prime Tower Speed
pl_PL: Prędkość Wieży Czyszczenia

[ctx: speed_prime_tower description]
en: The speed at which the prime tower is printed. Printing the prime tower slower can make it more stable when the adhesion between the different filaments is suboptimal.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowana jest wieża czyszcząca. Drukowanie wieży czyszczącej wolniej może sprawić, że będzie ona bardziej stabilna, gdy adhezja między różnymi filamentami jest nieoptymalna.

[ctx: speed_travel label]
en: Travel Speed
pl_PL: Prędkość Ruchów Jałowych

[ctx: speed_travel description]
en: The speed at which travel moves are made.
pl_PL: Prędkość, z jaką wykonywane są ruchy jałowe.

[ctx: speed_layer_0 label]
en: Initial Layer Speed
pl_PL: Prędk. Początk. Warstwy

[ctx: speed_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Speed
pl_PL: Prędk. Druku Początk. Warstwy

[ctx: speed_print_layer_0 description]
en: The speed of printing for the initial layer. A lower value is advised to improve adhesion to the build plate.
pl_PL: Szybkość drukowania dla pierwszej warstwy. Niższa wartość jest zalecane w celu poprawy przyczepności do stołu.

[ctx: speed_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Speed
pl_PL: Prędk. Ruchów Jał. na 1. Warstwie

[ctx: speed_travel_layer_0 description]
en: The speed of travel moves in the initial layer. A lower value is advised to prevent pulling previously printed parts away from the build plate. The value of this setting can automatically be calculated from the ratio between the Travel Speed and the Print Speed.
pl_PL: Prędkość ruchów jałowych na pierwszej warstwie. Zaleca się niższą wartość, aby zapobiec ściągnięciu wcześniej wydrukowanych części ze stołu. Wartość tego ustawienia może być automatycznie obliczana na podstawie stosunku Prędkości Ruchów Jałowych i Prędkości Druku.

[ctx: skirt_brim_speed label]
en: Skirt/Brim Speed
pl_PL: Prędkość Obwódka/Obrys

[ctx: skirt_brim_speed description]
en: The speed at which the skirt and brim are printed. Normally this is done at the initial layer speed, but sometimes you might want to print the skirt or brim at a different speed.
pl_PL: Prędkość, z jaką jest drukowana obwódka i obrys. Zwykle jest to wykonywane przy szybkości początkowej warstwy, ale czasami możesz chcieć drukować obwódkę lub obrys z inną prędkością.

[ctx: speed_z_hop label]
en: Z Hop Speed
pl_PL: Prędkość skoku Z

[ctx: speed_z_hop description]
en: The speed at which the vertical Z movement is made for Z Hops. This is typically lower than the print speed since the build plate or machine's gantry is harder to move.
pl_PL: Szybkość, z jaką wykonuje się pionowy ruch skoku Z. Jest to zwykle mniej niż prędkość drukowania, ponieważ trudniej się porusza stołem drukarki.

[ctx: speed_slowdown_layers label]
en: Number of Slower Layers
pl_PL: Ilość Wolnych Warstw

[ctx: speed_slowdown_layers description]
en: The first few layers are printed slower than the rest of the model, to get better adhesion to the build plate and improve the overall success rate of prints. The speed is gradually increased over these layers.
pl_PL: Pierwsze warstwy są drukowane wolniej niż w pozostałej części modelu, więc lepiej przylegają do stołu i zwiększa się prawdopodobieństwo sukcesu. Prędkość wzrasta stopniowo w czasie druku tych warstw.

[ctx: acceleration_enabled label]
en: Enable Acceleration Control
pl_PL: Włącz Sterowanie Przyspieszeniem

[ctx: acceleration_enabled description]
en: Enables adjusting the print head acceleration. Increasing the accelerations can reduce printing time at the cost of print quality.
pl_PL: Umożliwia regulację przyspieszenia głowicy drukującej. Wzrost przyspieszeń może skrócić czas drukowania kosztem jakości druku.

[ctx: acceleration_print label]
en: Print Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Druku

[ctx: acceleration_print description]
en: The acceleration with which printing happens.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim odbywa się drukowanie.

[ctx: acceleration_infill label]
en: Infill Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Wypełnienia

[ctx: acceleration_infill description]
en: The acceleration with which infill is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z którym drukowane jest wypełnienie.

[ctx: acceleration_wall label]
en: Wall Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Ścian

[ctx: acceleration_wall description]
en: The acceleration with which the walls are printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są ściany.

[ctx: acceleration_wall_0 label]
en: Outer Wall Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Ściany Zew

[ctx: acceleration_wall_0 description]
en: The acceleration with which the outermost walls are printed.
pl_PL: Przyspieszenia, z jakim drukowane są ściany zewn.

[ctx: acceleration_wall_x label]
en: Inner Wall Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Ściany Wew

[ctx: acceleration_wall_x description]
en: The acceleration with which all inner walls are printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są ściany wewn.

[ctx: acceleration_roofing label]
en: Top Surface Skin Acceleration
pl_PL: Przysp. Górnej Pow. Skóry

[ctx: acceleration_roofing description]
en: The acceleration with which top surface skin layers are printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są warstwy górnej powierzchni skóry.

[ctx: acceleration_topbottom label]
en: Top/Bottom Acceleration
pl_PL: Przysp. Górnych/Dolnych Warstw

[ctx: acceleration_topbottom description]
en: The acceleration with which top/bottom layers are printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są górne/dolne warstwy.

[ctx: acceleration_support label]
en: Support Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Podpór

[ctx: acceleration_support description]
en: The acceleration with which the support structure is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z którym drukowane są podpory.

[ctx: acceleration_support_infill label]
en: Support Infill Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Wypełnienia Podpory

[ctx: acceleration_support_infill description]
en: The acceleration with which the infill of support is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z których drukowane jest wypełnienie podpory.

[ctx: acceleration_support_interface label]
en: Support Interface Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Pow. Styku Podpory

[ctx: acceleration_support_interface description]
en: The acceleration with which the roofs and floors of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve overhang quality.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są dachy i podłoża podpory. Drukowanie przy niższym przyspieszeniu może poprawić jakość zwisu.

[ctx: acceleration_support_roof label]
en: Support Roof Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Dachu Podpory

[ctx: acceleration_support_roof description]
en: The acceleration with which the roofs of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve overhang quality.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są dachy podpór. Drukowanie przy niższym przyspieszeniu może poprawić jakość zwisu.

[ctx: acceleration_support_bottom label]
en: Support Floor Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Podłoża Podpory

[ctx: acceleration_support_bottom description]
en: The acceleration with which the floors of support are printed. Printing them at lower acceleration can improve adhesion of support on top of your model.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim są drukowane podłoża podpór. Drukowanie przy niższym przyspieszeniu może poprawić adhezję podpory na modelu.

[ctx: acceleration_prime_tower label]
en: Prime Tower Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Wieży Czyszczącej

[ctx: acceleration_prime_tower description]
en: The acceleration with which the prime tower is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z którym drukowana jest wieża czyszcząca.

[ctx: acceleration_travel label]
en: Travel Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Ruchów Jałowych

[ctx: acceleration_travel description]
en: The acceleration with which travel moves are made.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim wykonywane są ruchy jałowe.

[ctx: acceleration_layer_0 label]
en: Initial Layer Acceleration
pl_PL: Pierwsza warstwa przyspieszenie

[ctx: acceleration_layer_0 description]
en: The acceleration for the initial layer.
pl_PL: Przyspieszenie dla początkowej warstwy.

[ctx: acceleration_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Acceleration
pl_PL: Przysp. Druku 1. Warstwy

[ctx: acceleration_print_layer_0 description]
en: The acceleration during the printing of the initial layer.
pl_PL: Przyspieszenie podczas drukowania pierwszej warstwy.

[ctx: acceleration_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Ruchu Jał. 1. Warstwa

[ctx: acceleration_travel_layer_0 description]
en: The acceleration for travel moves in the initial layer.
pl_PL: Przyspieszenie ruchów jałowych na pierwszej warstwie.

[ctx: acceleration_skirt_brim label]
en: Skirt/Brim Acceleration
pl_PL: Przyspieszenie Obwódki/Obrysu

[ctx: acceleration_skirt_brim description]
en: The acceleration with which the skirt and brim are printed. Normally this is done with the initial layer acceleration, but sometimes you might want to print the skirt or brim at a different acceleration.
pl_PL: Przyspieszenie z jakim drukowane są obwódka i obrys. Normalnie są one drukowane z przyspieszeniem pierwszej warstwy, ale czasami będziesz chciał wydrukować obwódkę i obrys z innym przyspieszeniem.

[ctx: jerk_enabled label]
en: Enable Jerk Control
pl_PL: Włącz Kontrole Zrywu

[ctx: jerk_enabled description]
en: Enables adjusting the jerk of print head when the velocity in the X or Y axis changes. Increasing the jerk can reduce printing time at the cost of print quality.
pl_PL: Umożliwia dostosowanie zwrywu głowicy  w przypadku zmiany prędkości w osi X lub Y. Zwiększenie zrywu może skrócić czas drukowania kosztem jakości druku.

[ctx: jerk_print label]
en: Print Jerk
pl_PL: Zryw Druku

[ctx: jerk_print description]
en: The maximum instantaneous velocity change of the print head.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej głowicy drukującej.

[ctx: jerk_infill label]
en: Infill Jerk
pl_PL: Zryw Wypełnienie

[ctx: jerk_infill description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which infill is printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej, z którą jest drukowane wypełnienie.

[ctx: jerk_wall label]
en: Wall Jerk
pl_PL: Zryw Ściany

[ctx: jerk_wall description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the walls are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są ściany.

[ctx: jerk_wall_0 label]
en: Outer Wall Jerk
pl_PL: Zryw Zew. Ścian

[ctx: jerk_wall_0 description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the outermost walls are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są zewnętrzne ściany.

[ctx: jerk_wall_x label]
en: Inner Wall Jerk
pl_PL: Zryw Wew. Ścian

[ctx: jerk_wall_x description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which all inner walls are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są wewnętrzne ściany.

[ctx: jerk_roofing label]
en: Top Surface Skin Jerk
pl_PL: Zryw Górnej Pow. Skóry

[ctx: jerk_roofing description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which top surface skin layers are printed.
pl_PL: Maksymalna nagła zmiana prędkości, z jaką drukowane są warstwy górnej powierzchni skóry.

[ctx: jerk_topbottom label]
en: Top/Bottom Jerk
pl_PL: Zryw Góra/Dół

[ctx: jerk_topbottom description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which top/bottom layers are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są górne/dolne warstwy.

[ctx: jerk_support label]
en: Support Jerk
pl_PL: Zryw Podpory

[ctx: jerk_support description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the support structure is printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są podpory.

[ctx: jerk_support_infill label]
en: Support Infill Jerk
pl_PL: Zryw Wypełnienia Podpory

[ctx: jerk_support_infill description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the infill of support is printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane jest wypełnienie podpory.

[ctx: jerk_support_interface label]
en: Support Interface Jerk
pl_PL: Zryw Połączenia Podpory

[ctx: jerk_support_interface description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the roofs and floors of support are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są podłoża i dachy podpory.

[ctx: jerk_support_roof label]
en: Support Roof Jerk
pl_PL: Zryw Dachu Podpory

[ctx: jerk_support_roof description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the roofs of support are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są dachy podpory.

[ctx: jerk_support_bottom label]
en: Support Floor Jerk
pl_PL: Zryw Podł. Podpór

[ctx: jerk_support_bottom description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the floors of support are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są podłoża podpór.

[ctx: jerk_prime_tower label]
en: Prime Tower Jerk
pl_PL: Zryw Wieży Czyszczącej

[ctx: jerk_prime_tower description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the prime tower is printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana chwilowej prędkości z jaką drukowana jest wieża czyszcząca.

[ctx: jerk_travel label]
en: Travel Jerk
pl_PL: Zryw Ruch Jałowy

[ctx: jerk_travel description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which travel moves are made.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką wykonywane są ruchy jałowe.

[ctx: jerk_layer_0 label]
en: Initial Layer Jerk
pl_PL: Zryw Pierwsz. Warstwa

[ctx: jerk_layer_0 description]
en: The print maximum instantaneous velocity change for the initial layer.
pl_PL: Maksymalna zmiana chwilowej prędkości dla pierwszej warstwy.

[ctx: jerk_print_layer_0 label]
en: Initial Layer Print Jerk
pl_PL: Zryw Początk. Warstwy

[ctx: jerk_print_layer_0 description]
en: The maximum instantaneous velocity change during the printing of the initial layer.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej podczas drukowania pierwszej warstwy.

[ctx: jerk_travel_layer_0 label]
en: Initial Layer Travel Jerk
pl_PL: Zryw Początk. Wartswa

[ctx: jerk_travel_layer_0 description]
en: The acceleration for travel moves in the initial layer.
pl_PL: Przyspieszenie dla ruchów jałowych na początkowej warstwie.

[ctx: jerk_skirt_brim label]
en: Skirt/Brim Jerk
pl_PL: Zryw Obwódki/Obrysu

[ctx: jerk_skirt_brim description]
en: The maximum instantaneous velocity change with which the skirt and brim are printed.
pl_PL: Maksymalna zmiana prędkości chwilowej z jaką drukowane są obwódka i obrys.

[ctx: travel label]
en: Travel
pl_PL: Ruch Jałowy

[ctx: travel description]
en: travel
pl_PL: ruch jałowy

[ctx: retraction_enable label]
en: Enable Retraction
pl_PL: Włącz Retrakcję

[ctx: retract_at_layer_change label]
en: Retract at Layer Change
pl_PL: Retrakcja podczas Zmiany Warstwy

[ctx: retract_at_layer_change description]
en: Retract the filament when the nozzle is moving to the next layer.
pl_PL: Cofnij filament, gdy dysza przesuwa się do następnej warstwy.

[ctx: retraction_amount label]
en: Retraction Distance
pl_PL: Długość Retrakcji

[ctx: retraction_amount description]
en: The length of material retracted during a retraction move.
pl_PL: Długość materiału wycofanego podczas retrakcji.

[ctx: retraction_speed label]
en: Retraction Speed
pl_PL: Prędkość Retrakcji

[ctx: retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted and primed during a retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką jest wykonywana i dopełniana retrakcja.

[ctx: retraction_retract_speed label]
en: Retraction Retract Speed
pl_PL: Prędk. Wycofania Retrakcji

[ctx: retraction_retract_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką wykonywana jest retrakcja.

[ctx: retraction_prime_speed label]
en: Retraction Prime Speed
pl_PL: Prędk. Dopełn. Retrakcji

[ctx: retraction_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is primed during a retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką retrakcja jest dopełniana.

[ctx: retraction_extra_prime_amount label]
en: Retraction Extra Prime Amount
pl_PL: Dod. Czyszcz. Wart. Retrakcji

[ctx: retraction_extra_prime_amount description]
en: Some material can ooze away during a travel move, which can be compensated for here.
pl_PL: Trochę materiału może wypływać podczas ruchu jałowego co może zostać skompensowane tutaj.

[ctx: retraction_min_travel label]
en: Retraction Minimum Travel
pl_PL: Minimalny Przejazd dla Retrakcji

[ctx: retraction_min_travel description]
en: The minimum distance of travel needed for a retraction to happen at all. This helps to get fewer retractions in a small area.
pl_PL: Minimalna odległość ruchu jałowego potrzebna do wykonania retrkacji. Pomaga to uzyskać mniej retrakcji w małym obszarze.

[ctx: retraction_count_max label]
en: Maximum Retraction Count
pl_PL: Maksymalna Liczba Retrakcji

[ctx: retraction_count_max description]
en: This setting limits the number of retractions occurring within the minimum extrusion distance window. Further retractions within this window will be ignored. This avoids retracting repeatedly on the same piece of filament, as that can flatten the filament and cause grinding issues.
pl_PL: To ustawienie ogranicza liczbę retrakcji występujących w oknie minimalnej długości ekstruzji. Dalsze retrakcje w tym oknie zostaną zignorowane. Pozwala to uniknąć wielokrotnych retrakcji na tym samym odcinku filamentu, ponieważ może to spłaszczyć filament i spowodować problemy z wyciskaniem filamentu.

[ctx: retraction_extrusion_window label]
en: Minimum Extrusion Distance Window
pl_PL: Okno Min. Dług. Ekstruzji

[ctx: retraction_extrusion_window description]
en: The window in which the maximum retraction count is enforced. This value should be approximately the same as the retraction distance, so that effectively the number of times a retraction passes the same patch of material is limited.
pl_PL: Okno, w którym wymuszona jest maksymalna liczba retrakcji. Wartość ta powinna być w przybliżeniu taka sama jak odległość retrakcji, dzięki czemu skuteczna liczba retrakcji używająca tej samej cząstki materiału jest limitowana.

[ctx: limit_support_retractions label]
en: Limit Support Retractions
pl_PL: Ogranicz Retrakcje Pomiędzy Podporami

[ctx: limit_support_retractions description]
en: Omit retraction when moving from support to support in a straight line. Enabling this setting saves print time, but can lead to excessive stringing within the support structure.
pl_PL: Pomiń retrakcję, przechodząc od podpory do podpory w linii prostej. Włączenie tego ustawienia oszczędza czas drukowania, ale może prowadzić do nadmiernego ciągnięcia filamentu w strukturze nośnej.

[ctx: retraction_combing label]
en: Combing Mode
pl_PL: Tryb Kombinowania

[ctx: retraction_combing description]
en: Combing keeps the nozzle within already printed areas when traveling. This results in slightly longer travel moves but reduces the need for retractions. If combing is off, the material will retract and the nozzle moves in a straight line to the next point. It is also possible to avoid combing over top/bottom skin areas or to only comb within the infill.
pl_PL: Combing utrzymuje dyszę w obszarach wydruku podczas poruszania. Powoduje to nieco dłuższe ruchy, ale zmniejsza potrzebę retrakcji. Jeśli Combing jest wyłączone, następuje retrakcja, a dysza przesuwa się w linii prostej do następnego punktu. Możliwe jest wyłączenie opcji górnych / dolnych obszarach obrysu lub utrzymanie dyszy w obrębie wypełnienia.

[ctx: retraction_combing option off]
en: Off
pl_PL: Wyłącz

[ctx: retraction_combing option all]
en: All
pl_PL: Wszędzie

[ctx: retraction_combing option noskin]
en: Not in Skin
pl_PL: Nie w Powłoce

[ctx: retraction_combing option infill]
en: Within Infill
pl_PL: Wewnątrz Wypełnienia

[ctx: retraction_combing_max_distance label]
en: Max Comb Distance With No Retract
pl_PL: Max. Dystans Kombinowania Bez Retrakcji

[ctx: travel_retract_before_outer_wall label]
en: Retract Before Outer Wall
pl_PL: Cofnij Przed Zew. Ścianą

[ctx: travel_retract_before_outer_wall description]
en: Always retract when moving to start an outer wall.
pl_PL: Zawsze cofaj podczas przemieszczania się do początku zewnętrznej ściany.

[ctx: travel_avoid_other_parts label]
en: Avoid Printed Parts When Traveling
pl_PL: Unikaj Wydruk. Części Podczas Ruchu Jałowego

[ctx: travel_avoid_other_parts description]
en: The nozzle avoids already printed parts when traveling. This option is only available when combing is enabled.
pl_PL: Dysza unika już wydrukowanych części podczas ruchu jałowego. Ta opcja jest dostępna tylko w przypadku włączonego trybu kombinowania.

[ctx: travel_avoid_supports label]
en: Avoid Supports When Traveling
pl_PL: Unikaj Podpór Podczas Ruchu Jałowego

[ctx: travel_avoid_supports description]
en: The nozzle avoids already printed supports when traveling. This option is only available when combing is enabled.
pl_PL: Dysza będzie omijała już wydrukowane podpory podczas ruchu jałowego. Ta opcja jest dostępna jedynie, gdy kombinowanie jest włączone.

[ctx: travel_avoid_distance label]
en: Travel Avoid Distance
pl_PL: Odległość Omijania Ruchu Jałowego

[ctx: travel_avoid_distance description]
en: The distance between the nozzle and already printed parts when avoiding during travel moves.
pl_PL: Odległość między dyszą a już wydrukowanym elementem, gdy są one omijane podczas ruchu jałowego.

[ctx: layer_start_x label]
en: Layer Start X
pl_PL: Początek Warstwy X

[ctx: layer_start_x description]
en: The X coordinate of the position near where to find the part to start printing each layer.
pl_PL: Współrzędna X pozycji blisko miejsca gdzie ma rozpoczynać się drukowanie każdej warstwy.

[ctx: layer_start_y label]
en: Layer Start Y
pl_PL: Początek Warstwy Y

[ctx: layer_start_y description]
en: The Y coordinate of the position near where to find the part to start printing each layer.
pl_PL: Współrzędna Y pozycji blisko miejsca gdzie ma rozpoczynać się drukowanie każdej warstwy.

[ctx: retraction_hop_enabled label]
en: Z Hop When Retracted
pl_PL: Skok Z Podczas Retrakcji

[ctx: retraction_hop_enabled description]
en: Whenever a retraction is done, the build plate is lowered to create clearance between the nozzle and the print. It prevents the nozzle from hitting the print during travel moves, reducing the chance to knock the print from the build plate.
pl_PL: Zawsze, gdy następuje retrakcja, stół roboczy jest opuszczany w celu utworzenia luzu między dyszą a drukiem. Zapobiega to uderzeniu dyszy podczas ruchu jałowego, co zmniejsza szanse uderzenia wydruku na stole.

[ctx: retraction_hop_only_when_collides label]
en: Z Hop Only Over Printed Parts
pl_PL: Skok Z Tylko nad Druk. Częściami

[ctx: retraction_hop_only_when_collides description]
en: Only perform a Z Hop when moving over printed parts which cannot be avoided by horizontal motion by Avoid Printed Parts when Traveling.
pl_PL: Wykonuj Skok Z tylko podczas ruchu nad wydrukowanymi częściami, które nie mogą być ominięte za pomocą Omijaj Częścipodczas Ruchu Jałowego.

[ctx: retraction_hop label]
en: Z Hop Height
pl_PL: Wysokość Skoku Z

[ctx: retraction_hop description]
en: The height difference when performing a Z Hop.
pl_PL: Różnica w wysokości podczas przeprowadzania Skoku Z.

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch label]
en: Z Hop After Extruder Switch
pl_PL: Skok Z po Zmianie Ekstrudera

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch description]
en: After the machine switched from one extruder to the other, the build plate is lowered to create clearance between the nozzle and the print. This prevents the nozzle from leaving oozed material on the outside of a print.
pl_PL: Po przełączeniu maszyny z jednego ekstrudera na drugi, stół jest opuszczany, aby utworzyć luz pomiędzy dyszą a drukiem. Zapobiega to pozostawianiu wypływającego materiału na powierzchni wydruku.

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch_height label]
en: Z Hop After Extruder Switch Height
pl_PL: Skok Z po zmianie wysokości ekstrudera

[ctx: retraction_hop_after_extruder_switch_height description]
en: The height difference when performing a Z Hop after extruder switch.
pl_PL: Różnica wysokości podczas wykonywania skoku Z po zmianie ekstrudera.

[ctx: cooling label]
en: Cooling
pl_PL: Chłodzenie

[ctx: cooling description]
en: Cooling
pl_PL: Chłodzenie

[ctx: cool_fan_enabled label]
en: Enable Print Cooling
pl_PL: Włącz Chłodzenie Wydruku

[ctx: cool_fan_enabled description]
en: Enables the print cooling fans while printing. The fans improve print quality on layers with short layer times and bridging / overhangs.
pl_PL: Włącza wentylatory chłodzące wydruk. Wentylatory poprawiają jakość wydruku na warstwach o krótkim czasie druku warstwy i mostów/zwisów.

[ctx: cool_fan_speed label]
en: Fan Speed
pl_PL: Prędkość Wentylatora

[ctx: cool_fan_speed description]
en: The speed at which the print cooling fans spin.
pl_PL: Prędkość z jaką mają obracać się wentylatory.

[ctx: cool_fan_speed_min label]
en: Regular Fan Speed
pl_PL: Normalna Pręd. Wentylatora

[ctx: cool_fan_speed_min description]
en: The speed at which the fans spin before hitting the threshold. When a layer prints faster than the threshold, the fan speed gradually inclines towards the maximum fan speed.
pl_PL: Prędkość obrotowa wentylatorów przed osiągnięciem progu. Kiedy warstwa drukowana jest szybciej niż próg, prędkość wentylatora stopniowo przybliża się do maksymalnej prędkości wentylatora.

[ctx: cool_fan_speed_max label]
en: Maximum Fan Speed
pl_PL: Maksymalna Pręd. Wentylatora

[ctx: cool_fan_speed_max description]
en: The speed at which the fans spin on the minimum layer time. The fan speed gradually increases between the regular fan speed and maximum fan speed when the threshold is hit.
pl_PL: Prędkość, z jaką obracają się wentylatory w minimalnym czasie warstwy. Prędkość wentylatora stopniowo wzrasta między regularną prędkością wentylatora a maksymalną prędkością wentylatora, kiedy próg zostanie przekroczony.

[ctx: cool_min_layer_time_fan_speed_max label]
en: Regular/Maximum Fan Speed Threshold
pl_PL: Regularny/Maks. Próg Pręd. Wentylatora

[ctx: cool_min_layer_time_fan_speed_max description]
en: The layer time which sets the threshold between regular fan speed and maximum fan speed. Layers that print slower than this time use regular fan speed. For faster layers the fan speed gradually increases towards the maximum fan speed.
pl_PL: Czas warstwy, który ustala próg pomiędzy regularną prędkością wentylatora a maksymalną prędkością wentylatora. Warstwy, które są drukowane wolniej niż ten czas, używają regularnej prędkości wentylatora. W przypadku szybszych warstw prędkość wentylatora stopniowo wzrasta w kierunku maksymalnej prędkości wentylatora.

[ctx: cool_fan_speed_0 label]
en: Initial Fan Speed
pl_PL: Początkowa Prędk. Wentylatora

[ctx: cool_fan_speed_0 description]
en: The speed at which the fans spin at the start of the print. In subsequent layers the fan speed is gradually increased up to the layer corresponding to Regular Fan Speed at Height.
pl_PL: Prędkość, z jaką wentylatory obracają się na początku druku. W kolejnych warstwach prędkość wentylatora stopniowo wzrasta do warstwy odpowiadającej Regularnej Pręd. Went. na Wysokości.

[ctx: cool_fan_full_at_height label]
en: Regular Fan Speed at Height
pl_PL: Regularna Pręd. Went. na Wysokości

[ctx: cool_fan_full_at_height description]
en: The height at which the fans spin on regular fan speed. At the layers below the fan speed gradually increases from Initial Fan Speed to Regular Fan Speed.
pl_PL: Wysokość na jakiej wentylatory będą obracać się z regularną prędkością. Na niższych warstwach prędkość wentylatorów będzie stopniowo zwiększać się z Początk. Pręd. Wentylatora do Regularnej Pręd. Wentylatora.

[ctx: cool_fan_full_layer label]
en: Regular Fan Speed at Layer
pl_PL: Regularna Pręd. Went. na Wartswie

[ctx: cool_fan_full_layer description]
en: The layer at which the fans spin on regular fan speed. If regular fan speed at height is set, this value is calculated and rounded to a whole number.
pl_PL: Warstwa, na której wentylatory obracają się z normalną prędkością. Jeśli ustawiona jest Regularna Pręd. Went. na Wysokości, wartość ta jest obliczana i zaokrąglana do liczby całkowitej.

[ctx: cool_min_layer_time label]
en: Minimum Layer Time
pl_PL: Minimalny Czas Warstwy

[ctx: cool_min_layer_time description]
en: The minimum time spent in a layer. This forces the printer to slow down, to at least spend the time set here in one layer. This allows the printed material to cool down properly before printing the next layer. Layers may still take shorter than the minimal layer time if Lift Head is disabled and if the Minimum Speed would otherwise be violated.
pl_PL: Minimalny czas spędzony na warstwie. Zmusza to drukarkę do spowolnienia, aby spędzić przynajmniej ten czas na jednej warstwie. Pozwala to na właściwe schłodzenie materiału przed wydrukowaniem następnej warstwy. Warstwy mogą nadal trwać krócej niż minimalny czas warstwy, jeśli Unieś Głowicę jest wyłączone, a jeśli Minimalna Prędkość zostanie w jakiś sposób zmieniona.

[ctx: cool_min_speed label]
en: Minimum Speed
pl_PL: Minimalna Prędkość

[ctx: cool_min_speed description]
en: The minimum print speed, despite slowing down due to the minimum layer time. When the printer would slow down too much, the pressure in the nozzle would be too low and result in bad print quality.
pl_PL: Minimalna szybkość drukowania, pomimo spowolnienia z powodu minimalnego czasu warstwy. Gdy drukarka spowolnia zbyt dużo, ciśnienie w dyszy jest zbyt niskie co pogarsza jakość wydruków.

[ctx: cool_lift_head label]
en: Lift Head
pl_PL: Unieś Głowicę

[ctx: cool_lift_head description]
en: When the minimum speed is hit because of minimum layer time, lift the head away from the print and wait the extra time until the minimum layer time is reached.
pl_PL: Jeśli zostanie osiągnięta minimalna prędkość ze względu na minimalny czas warstwy, podnieś głowicę poza wydruk i poczekaj aż zostanie osiągnięty minimalny czas warstwy.

[ctx: support label]
en: Support
pl_PL: Podpory

[ctx: support description]
en: Support
pl_PL: Podpory

[ctx: support_enable label]
en: Generate Support
pl_PL: Generuj Podpory

[ctx: support_enable description]
en: Generate structures to support parts of the model which have overhangs. Without these structures, such parts would collapse during printing.
pl_PL: Generuj struktury wspierające części modelu, które zwisają. Bez tych struktur takie części mogłyby spaść podczas drukowania.

[ctx: support_extruder_nr label]
en: Support Extruder
pl_PL: Ekstruder Podpory

[ctx: support_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the support. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania podpory. Używane do multi-ekstruzji.

[ctx: support_infill_extruder_nr label]
en: Support Infill Extruder
pl_PL: Ekstruder Wypełnienia Podpory

[ctx: support_infill_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the infill of the support. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder wykorzystywany do drukowania wypełnienia podpory. Używane do multi-ekstruzji.

[ctx: support_extruder_nr_layer_0 label]
en: First Layer Support Extruder
pl_PL: Ekstruder Pierwszej Warstwy Podpory

[ctx: support_extruder_nr_layer_0 description]
en: The extruder train to use for printing the first layer of support infill. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder wykorzystywany do drukowania pierwszej warstwy wypełnienia podpory. Używane do multi-ekstruzji.

[ctx: support_interface_extruder_nr label]
en: Support Interface Extruder
pl_PL: Ekstruder Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the roofs and floors of the support. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder wykorzystywany do drukowania dachów i podłoży podpory. Używane do multi-ekstruzji.

[ctx: support_roof_extruder_nr label]
en: Support Roof Extruder
pl_PL: Ekstruder Dachu Podpory

[ctx: support_roof_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the roofs of the support. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder wykorzystywany do drukowania dachów podpory. Używany do multi-ekstruzji.

[ctx: support_bottom_extruder_nr label]
en: Support Floor Extruder
pl_PL: Ekstruder Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the floors of the support. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do druku podłoża podpory. Służy do multi-ekstruzji.

[ctx: support_tree_angle label]
en: Tree Support Branch Angle
pl_PL: Kąt Gałęzi Drzewnej Podpory

[ctx: support_tree_angle description]
en: The angle of the branches. Use a lower angle to make them more vertical and more stable. Use a higher angle to be able to have more reach.
pl_PL: Kąt gałęzi. Użyj mniejszego kąta, aby były bardziej pionowe i stabilne. Użyj większego kąta, aby mieć większy zasięg.

[ctx: support_tree_branch_distance label]
en: Tree Support Branch Distance
pl_PL: Odległość Gałęzi Drzewiastej Podpory

[ctx: support_tree_branch_distance description]
en: How far apart the branches need to be when they touch the model. Making this distance small will cause the tree support to touch the model at more points, causing better overhang but making support harder to remove.
pl_PL: W jakich odległościach powinny znajdować się gałęzie kiedy dotykają modelu.  Mały dystans spowoduje więcej punktów podparcia, co da lepsze nawisy, ale utrudni usuwanie podpór.

[ctx: support_tree_branch_diameter label]
en: Tree Support Branch Diameter
pl_PL: Średnica Gałęzi Drzewiastej Podpory

[ctx: support_tree_branch_diameter description]
en: The diameter of the thinnest branches of tree support. Thicker branches are more sturdy. Branches towards the base will be thicker than this.
pl_PL: Średnica najcieńszej gałęzi drzewiastej podpory. Grubsze gałęzie są bardziej sztywne. Gałęzie bliżej podłoża będą grubsze od tego.

[ctx: support_tree_branch_diameter_angle label]
en: Tree Support Branch Diameter Angle
pl_PL: Kąt Średnicy Gałęzi Drzewiastej Podpory

[ctx: support_tree_branch_diameter_angle description]
en: The angle of the branches' diameter as they gradually become thicker towards the bottom. An angle of 0 will cause the branches to have uniform thickness over their length. A bit of an angle can increase stability of the tree support.
pl_PL: Kąt średnicy gałęzi, które stają się grubsze bliżej podłoża. Kąt 0 spowoduje równą grubość na całej długości gałęzi. Delikatny kąt może spowodować lepszą stabilność podpór.

[ctx: support_tree_collision_resolution label]
en: Tree Support Collision Resolution
pl_PL: Rozdzielczość Kolizji Drzewiastej Podpory

[ctx: support_tree_collision_resolution description]
en: Resolution to compute collisions with to avoid hitting the model. Setting this lower will produce more accurate trees that fail less often, but increases slicing time dramatically.
pl_PL: Rozdzielczość przeliczania kolizji, aby unikać zderzeń z modelem. Ustawienie niższej wartości spowoduje bardziej dokładne drzewa, które rzadziej zawodzą, ale zwiększa to drastycznie czas cięcia.

[ctx: support_type label]
en: Support Placement
pl_PL: Rozmieszczenie Podpór

[ctx: support_type description]
en: Adjusts the placement of the support structures. The placement can be set to touching build plate or everywhere. When set to everywhere the support structures will also be printed on the model.
pl_PL: Reguluje rozmieszczenie podpór. Umiejscowienie można dostosować tak, aby dotykały tylko stołu roboczego lub były generowane wszędzie. Po ustawieniu na wszędzie struktury wydruku będą również drukowane na modelu.

[ctx: support_type option buildplate]
en: Touching Buildplate
pl_PL: Dotykające Stołu

[ctx: support_type option everywhere]
en: Everywhere
pl_PL: Wszędzie

[ctx: support_angle label]
en: Support Overhang Angle
pl_PL: Kąt Zwisu dla Podpory

[ctx: support_angle description]
en: The minimum angle of overhangs for which support is added. At a value of 0° all overhangs are supported, 90° will not provide any support.
pl_PL: Minimalny kąt zwisu, dla którego dodaje się podporę. Przy wartości 0 ° wszystkie zwisy są podparte, 90 ° nie zapewnia żadnego podparcia.

[ctx: support_pattern label]
en: Support Pattern
pl_PL: Wzór Podpory

[ctx: support_pattern description]
en: The pattern of the support structures of the print. The different options available result in sturdy or easy to remove support.
pl_PL: Wzór struktury podpory wydruku. Różne opcje zapewniają trwałe lub łatwe do usunięcia podpory.

[ctx: support_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: support_pattern option grid]
en: Grid
pl_PL: Kratka

[ctx: support_pattern option triangles]
en: Triangles
pl_PL: Trójkąty

[ctx: support_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: support_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: support_pattern option cross]
en: Cross
pl_PL: Krzyż

[ctx: support_wall_count label]
en: Support Wall Line Count
pl_PL: Ilość Ścianek Podpory

[ctx: support_wall_count description]
en: The number of walls with which to surround support infill. Adding a wall can make support print more reliably and can support overhangs better, but increases print time and material used.
pl_PL: Liczba ścianek otaczających wypełnienie podpory. Dodanie ścianki może sprawić, że podpory będą drukowane solidniej i będą mogły lepiej podpierać nawisy, ale wydłuży to czas druku i zwiększy ilość użytego materiału.

[ctx: zig_zaggify_support label]
en: Connect Support Lines
pl_PL: Łącz Linie Podpory

[ctx: zig_zaggify_support description]
en: Connect the ends of the support lines together. Enabling this setting can make your support more sturdy and reduce underextrusion, but it will cost more material.
pl_PL: Łącz końce linii podpory razem. Włączenie tej opcji może tworzyć bardziej sztywne podpory i redukować podekstruzje, ale będzie to wymagało więcej materiału.

[ctx: support_connect_zigzags label]
en: Connect Support ZigZags
pl_PL: Połącz Zygzaki Podpory

[ctx: support_connect_zigzags description]
en: Connect the ZigZags. This will increase the strength of the zig zag support structure.
pl_PL: Połącz Zygzaki. To zwiększa wytrzymałość zygzakowatej podpory.

[ctx: support_infill_rate label]
en: Support Density
pl_PL: Gęstość Podpory

[ctx: support_infill_rate description]
en: Adjusts the density of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
pl_PL: Reguluje gęstość struktury podpory. Wyższa wartość powoduje lepsze zwisy, ale podpory są trudniejsze do usunięcia.

[ctx: support_line_distance label]
en: Support Line Distance
pl_PL: Odstępy między Liniami Podpory

[ctx: support_line_distance description]
en: Distance between the printed support structure lines. This setting is calculated by the support density.
pl_PL: Odległość między drukowanymi liniami struktury podpory. To ustawienie jest obliczane przez gęstość podpory.

[ctx: support_initial_layer_line_distance label]
en: Initial Layer Support Line Distance
pl_PL: Odstęp Między Liniami Podpory w Pocz. Warstwie

[ctx: support_initial_layer_line_distance description]
en: Distance between the printed initial layer support structure lines. This setting is calculated by the support density.
pl_PL: Odległość między drukowanymi liniami struktury podpory w początkowej warstwie. To ustawienie jest obliczane na podstawie gęstości podpory.

[ctx: support_infill_angles label]
en: Support Infill Line Directions
pl_PL: Kierunek Linii Wypełnienia Podpory

[ctx: support_infill_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angle 0 degrees.
pl_PL: Lista kierunków linii całkowitych do użycia. Elementy z listy są używane sekwencyjnie w miarę postępu warstw, a po osiągnięciu końca listy zaczyna się od początku. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista jest zawarta w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza użycie domyślnego kąta 0 stopni.

[ctx: support_brim_enable label]
en: Enable Support Brim
pl_PL: Włącz Obrys Podpór

[ctx: support_brim_enable description]
en: Generate a brim within the support infill regions of the first layer. This brim is printed underneath the support, not around it. Enabling this setting increases the adhesion of support to the build plate.
pl_PL: Generuj obrys w obszarach wypełnienia podpory pierwszej warstwy. Obrys jest drukowany pod podporą, a nie wokół. Włączenie tej opcji zwiększa przyczepność podpór do stołu.

[ctx: support_brim_width label]
en: Support Brim Width
pl_PL: Szerokość Obrysu Podpór

[ctx: support_brim_width description]
en: The width of the brim to print underneath the support. A larger brim enhances adhesion to the build plate, at the cost of some extra material.
pl_PL: Szerokość obrysu, który ma być wydrukowany pod podporami. Szerszy obrys to większa przyczepność do stołu, kosztem zużytego materiału.

[ctx: support_brim_line_count label]
en: Support Brim Line Count
pl_PL: Ilość Linii Obrysu Podpór

[ctx: support_brim_line_count description]
en: The number of lines used for the support brim. More brim lines enhance adhesion to the build plate, at the cost of some extra material.
pl_PL: Liczba linii używanych do obrysu podpór. Większa ilość linii obrysu to większa przyczepność do stołu, kosztem zużytego materiału.

[ctx: support_z_distance label]
en: Support Z Distance
pl_PL: Odległość Podpory Z

[ctx: support_z_distance description]
en: Distance from the top/bottom of the support structure to the print. This gap provides clearance to remove the supports after the model is printed. This value is rounded up to a multiple of the layer height.
pl_PL: Odległość od góry/dołu podpory do wydruku. Ta luka zapewnia luz, aby usunąć wsporniki po wydrukowaniu modelu. Ta wartość jest zaokrąglana do wielokrotności wysokości warstwy.

[ctx: support_top_distance label]
en: Support Top Distance
pl_PL: Odległość od Góry Podpory

[ctx: support_top_distance description]
en: Distance from the top of the support to the print.
pl_PL: Odległość od wierzchołka podpory do wydruku.

[ctx: support_bottom_distance label]
en: Support Bottom Distance
pl_PL: Odległ. na Dole Podpory

[ctx: support_bottom_distance description]
en: Distance from the print to the bottom of the support.
pl_PL: Odległość od wydruku do dolnej części podpory.

[ctx: support_xy_distance label]
en: Support X/Y Distance
pl_PL: Odległość X/Y Podpory

[ctx: support_xy_distance description]
en: Distance of the support structure from the print in the X/Y directions.
pl_PL: Odległość podpory od wydruku w kierunkach X/Y.

[ctx: support_xy_overrides_z label]
en: Support Distance Priority
pl_PL: Priorytet Odległości Podpory

[ctx: support_xy_overrides_z description]
en: Whether the Support X/Y Distance overrides the Support Z Distance or vice versa. When X/Y overrides Z the X/Y distance can push away the support from the model, influencing the actual Z distance to the overhang. We can disable this by not applying the X/Y distance around overhangs.
pl_PL: Czy Odległość Podpory X/Y nadpisuje Odległość Podpory Z i vice versa. Kiedy X/Y nadpisuje Z, odległość X/Y może odepchnąć podporę od modelu, wpływając na rzeczywistą odległość Z do zwisu. Możemy to wyłączyć, nie stosując odległości X/Y wokół zwisów.

[ctx: support_xy_overrides_z option xy_overrides_z]
en: X/Y overrides Z
pl_PL: X/Y nadpisuje Z

[ctx: support_xy_overrides_z option z_overrides_xy]
en: Z overrides X/Y
pl_PL: Z nadpisuje X/Y

[ctx: support_xy_distance_overhang label]
en: Minimum Support X/Y Distance
pl_PL: Min. Odległość X/Y Podpory

[ctx: support_bottom_stair_step_height label]
en: Support Stair Step Height
pl_PL: Wysokość Stopnia Podpory

[ctx: support_bottom_stair_step_height description]
en: The height of the steps of the stair-like bottom of support resting on the model. A low value makes the support harder to remove, but too high values can lead to unstable support structures. Set to zero to turn off the stair-like behaviour.
pl_PL: Wysokość stopni w schodkowym dole podpory spoczywającej na modelu. Niska wartość utrudnia usunięcie podpory, ale zbyt duża wartość może prowadzić do niestabilnej podpory. Ustaw na zero, aby wyłączyć zachowanie schodkowe.

[ctx: support_bottom_stair_step_width label]
en: Support Stair Step Maximum Width
pl_PL: Maks. Szerokość Stopnia Podpory

[ctx: support_bottom_stair_step_width description]
en: The maximum width of the steps of the stair-like bottom of support resting on the model. A low value makes the support harder to remove, but too high values can lead to unstable support structures.
pl_PL: Maksymalna szerokość stopni dołu schodkowego podpory opartej na modelu. Niska wartość sprawia, że podpora jest trudniejsza do usunięcia, ale zbyt wysokie wartości mogą prowadzić do niestabilnych podpór.

[ctx: support_join_distance label]
en: Support Join Distance
pl_PL: Odległość Łączenia Podpór

[ctx: support_join_distance description]
en: The maximum distance between support structures in the X/Y directions. When separate structures are closer together than this value, the structures merge into one.
pl_PL: Maksymalna odległość między konstrukcjami wspornymi w kierunkach X/Y. Kiedy oddzielne struktury są bliżej siebie niż ta wartość, struktury łączą się w jedną.

[ctx: support_offset label]
en: Support Horizontal Expansion
pl_PL: Poszerzenie Podpór Poziome

[ctx: support_offset description]
en: Amount of offset applied to all support polygons in each layer. Positive values can smooth out the support areas and result in more sturdy support.
pl_PL: Wartość nakładania się stosowana do wszystkich podpór na każdej warstwie. Dodatnie wartości mogą wygładzić podpory co w rezultacie daje silne podpory.

[ctx: support_infill_sparse_thickness label]
en: Support Infill Layer Thickness
pl_PL: Wys. Warstwy Wypełn. Podpory

[ctx: support_infill_sparse_thickness description]
en: The thickness per layer of support infill material. This value should always be a multiple of the layer height and is otherwise rounded.
pl_PL: Wysokość warstwy materiału wypełniającego podpory. Ta wartość jest zawsze wielokrotnością wysokości warstwy i jest zaokrąglana.

[ctx: gradual_support_infill_steps label]
en: Gradual Support Infill Steps
pl_PL: Stopnie Stopniowego Wypełn. Podpór

[ctx: gradual_support_infill_steps description]
en: Number of times to reduce the support infill density by half when getting further below top surfaces. Areas which are closer to top surfaces get a higher density, up to the Support Infill Density.
pl_PL: Ilość zmniejszeń gęstości wypełnienia podpory o połowę podczas przesuwania się dalej pod górnymi powierzchniami. Obszary, które są bliżej górnych powierzchni mają większą gęstość, aż do Gęstości Wypełn. Podpory.

[ctx: gradual_support_infill_step_height label]
en: Gradual Support Infill Step Height
pl_PL: Wys. Stopnia Stopniowego Wypełn. Podpory

[ctx: gradual_support_infill_step_height description]
en: The height of support infill of a given density before switching to half the density.
pl_PL: Wysokość wypełnienia podpory o danej gęstości przed przełączeniem na połowę gęstości.

[ctx: minimum_support_area label]
en: Minimum Support Area
pl_PL: Minimalna Powierzchnia Podpór

[ctx: minimum_support_area description]
en: Minimum area size for support polygons. Polygons which have an area smaller than this value will not be generated.
pl_PL: Minimalny rozmiar powierzchni dla podpór. Obszary, które mają mniejszą powierzchnię od tej wartości, nie będą generowane.

[ctx: support_interface_enable label]
en: Enable Support Interface
pl_PL: Włącz Połączenie Podpory

[ctx: support_interface_enable description]
en: Generate a dense interface between the model and the support. This will create a skin at the top of the support on which the model is printed and at the bottom of the support, where it rests on the model.
pl_PL: Generuje szczelne połączenie pomiędzy modelem a podporą. Tworzy to skórę na górnej części podpory, na której model jest drukowany i na spodzie, gdzie podpora spoczywa na modelu.

[ctx: support_roof_enable label]
en: Enable Support Roof
pl_PL: Włącz Dach Podpory

[ctx: support_roof_enable description]
en: Generate a dense slab of material between the top of support and the model. This will create a skin between the model and support.
pl_PL: Wytwórz gęstą płytę materiału pomiędzy wierzchołkiem podpory a modelem. Powoduje to powstanie skóry między modelem a podporą.

[ctx: support_bottom_enable label]
en: Enable Support Floor
pl_PL: Włącz Podłoże Podpory

[ctx: support_bottom_enable description]
en: Generate a dense slab of material between the bottom of the support and the model. This will create a skin between the model and support.
pl_PL: Generuj gęstą warstwę materiału pomiędzy spodem podpory a modelem. Tworzy to skórę pomiędzy modelem a podporą.

[ctx: support_interface_height label]
en: Support Interface Thickness
pl_PL: Grubość Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_height description]
en: The thickness of the interface of the support where it touches with the model on the bottom or the top.
pl_PL: Grubość połączenia podpory, gdzie styka się ona z modelem na górze i na dole.

[ctx: support_roof_height label]
en: Support Roof Thickness
pl_PL: Grubość Dachu Podpory

[ctx: support_roof_height description]
en: The thickness of the support roofs. This controls the amount of dense layers at the top of the support on which the model rests.
pl_PL: Grubość dachu podpory. Steruje ilością gęstych warstw na górnej części podpory, na której osiada model.

[ctx: support_bottom_height label]
en: Support Floor Thickness
pl_PL: Grubość Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_height description]
en: The thickness of the support floors. This controls the number of dense layers that are printed on top of places of a model on which support rests.
pl_PL: Grubość podłoża podpory. Steruje liczbę zwartych warstw, które są drukowane na modelu, na którym spoczywa podpora.

[ctx: support_interface_skip_height label]
en: Support Interface Resolution
pl_PL: Rozdzielczość Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_skip_height description]
en: When checking where there's model above and below the support, take steps of the given height. Lower values will slice slower, while higher values may cause normal support to be printed in some places where there should have been support interface.
pl_PL: Sprawdzając, czy model znajduje się powyżej czy poniżej podpory, wykonaj stopnie o danej wysokości. Niższe wartości będą cięte wolniej, podczas gdy wyższe wartości mogą powodować drukowanie zwykłej podpory w niektórych miejscach, w których powinno istnieć połączenie.

[ctx: support_interface_density label]
en: Support Interface Density
pl_PL: Gęstość Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_density description]
en: Adjusts the density of the roofs and floors of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
pl_PL: Dostosowuje gęstość dachów i podłoży podpory. Wyższa wartość powoduje lepsze zwisy, ale podpory są trudniejsze do usunięcia.

[ctx: support_roof_density label]
en: Support Roof Density
pl_PL: Gęstość Dachu Podpory

[ctx: support_roof_density description]
en: The density of the roofs of the support structure. A higher value results in better overhangs, but the supports are harder to remove.
pl_PL: Gęstość dachów podpór. Wyższa wartość powoduje lepsze zwisy, ale podpory są trudniejsze do usunięcia.

[ctx: support_roof_line_distance label]
en: Support Roof Line Distance
pl_PL: Odległość Linii Dachu Podpory

[ctx: support_roof_line_distance description]
en: Distance between the printed support roof lines. This setting is calculated by the Support Roof Density, but can be adjusted separately.
pl_PL: Odległość pomiędzy drukowanymi liniami dachu podpory. Ta opcja jest obliczona na podstawie Gęstości Podpory, ale może być także ustawiona oddzielnie.

[ctx: support_bottom_density label]
en: Support Floor Density
pl_PL: Gęstość Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_density description]
en: The density of the floors of the support structure. A higher value results in better adhesion of the support on top of the model.
pl_PL: Gęstość podłoża podpory. Wyższa wartość powoduje lepszą adhezję podpory na górze modelu.

[ctx: support_bottom_line_distance label]
en: Support Floor Line Distance
pl_PL: Odstęp między Liniami Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_line_distance description]
en: Distance between the printed support floor lines. This setting is calculated by the Support Floor Density, but can be adjusted separately.
pl_PL: Odległość między drukowanymi liniami podłoża podpory. To ustawienie jest obliczane za pomocą Gęstość Podłoża Podpory, ale można je wyregulować oddzielnie.

[ctx: support_interface_pattern label]
en: Support Interface Pattern
pl_PL: Wzór Połączenia Podpory

[ctx: support_interface_pattern description]
en: The pattern with which the interface of the support with the model is printed.
pl_PL: Wzór, z jakim drukowane jest połączenie podpory z modelem.

[ctx: support_interface_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: support_interface_pattern option grid]
en: Grid
pl_PL: Kratka

[ctx: support_interface_pattern option triangles]
en: Triangles
pl_PL: Trójkąty

[ctx: support_interface_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: support_interface_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: support_roof_pattern label]
en: Support Roof Pattern
pl_PL: Wzór Dachu Podpory

[ctx: support_roof_pattern description]
en: The pattern with which the roofs of the support are printed.
pl_PL: Wzór, z jakim drukowane są dachy podpory.

[ctx: support_roof_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: support_roof_pattern option grid]
en: Grid
pl_PL: Kratka

[ctx: support_roof_pattern option triangles]
en: Triangles
pl_PL: Trójkąty

[ctx: support_roof_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: support_roof_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: support_bottom_pattern label]
en: Support Floor Pattern
pl_PL: Wzór Podłoża Podpory

[ctx: support_bottom_pattern description]
en: The pattern with which the floors of the support are printed.
pl_PL: Wzór, według którego drukowane są podłoża podpory.

[ctx: support_bottom_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: support_bottom_pattern option grid]
en: Grid
pl_PL: Kratka

[ctx: support_bottom_pattern option triangles]
en: Triangles
pl_PL: Trójkąty

[ctx: support_bottom_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: support_bottom_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: minimum_interface_area label]
en: Minimum Support Interface Area
pl_PL: Minimalna Powierzchnia Interfejsu Podpór

[ctx: minimum_interface_area description]
en: Minimum area size for support interface polygons. Polygons which have an area smaller than this value will be printed as normal support.
pl_PL: Minimalny rozmiar obszaru dla wielokątów interfejsu podpór. Wielokąty, których powierzchnia jest mniejsza niż ta wartość, zostaną wydrukowane jako normalne podpory.

[ctx: minimum_roof_area label]
en: Minimum Support Roof Area
pl_PL: Minimalna Powierzchnia Dachu Podpór

[ctx: minimum_roof_area description]
en: Minimum area size for the roofs of the support. Polygons which have an area smaller than this value will be printed as normal support.
pl_PL: Minimalny rozmiar obszaru dla dachu podpór. Obszary, które mają powierzchnię mniejszą od tej wartości, zostaną wydrukowane jako normalne podpory.

[ctx: minimum_bottom_area label]
en: Minimum Support Floor Area
pl_PL: Minimalna Powierzchnia Podłoża Podpór

[ctx: minimum_bottom_area description]
en: Minimum area size for the floors of the support. Polygons which have an area smaller than this value will be printed as normal support.
pl_PL: Minimalny rozmiar obszaru dla podłoża podpór. Obszary, które mają powierzchnię mniejszą od tej wartości, zostaną wydrukowane jako normalne podpory.

[ctx: support_interface_offset label]
en: Support Interface Horizontal Expansion
pl_PL: Rozrost Poziomy Interfejsu Podpór

[ctx: support_interface_offset description]
en: Amount of offset applied to the support interface polygons.
pl_PL: Wartość przesunięcia zastosowana do obszaru interfejsu podpór.

[ctx: support_roof_offset label]
en: Support Roof Horizontal Expansion
pl_PL: Rozrost Poziomy Dachu Podpór

[ctx: support_roof_offset description]
en: Amount of offset applied to the roofs of the support.
pl_PL: Wartość przesunięcia zastosowana do obszaru dachu podpór.

[ctx: support_bottom_offset label]
en: Support Floor Horizontal Expansion
pl_PL: Rozrost Poziomy Podłoża Podpór

[ctx: support_bottom_offset description]
en: Amount of offset applied to the floors of the support.
pl_PL: Wartość przesunięcia zastosowana do obszaru podłoża podpór.

[ctx: support_interface_angles label]
en: Support Interface Line Directions
pl_PL: Kierunek linii podłoża podpór

[ctx: support_interface_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
pl_PL: Lista kierunków linii całkowitych do użycia. Elementy z listy są używane sekwencyjnie w miarę postępu warstw, a po osiągnięciu końca listy zaczyna się od początku. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista jest zawarta w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza użycie domyślnych kątów (na przemian między 45 a 135 stopni, jeśli interfejsy są dość grube lub 90 stopni).

[ctx: support_roof_angles label]
en: Support Roof Line Directions
pl_PL: Kierunek linii dachu podpór

[ctx: support_roof_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
pl_PL: Lista kierunków linii całkowitych do użycia. Elementy z listy są używane sekwencyjnie w miarę postępu warstw, a po osiągnięciu końca listy zaczyna się od początku od nowa. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista jest zawarta w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza użycie domyślnych kątów (na przemian między 45 a 135 stopni, jeśli interfejsy są dość grube lub 90 stopni).

[ctx: support_bottom_angles label]
en: Support Floor Line Directions
pl_PL: Kierunek linii podstawy podpór

[ctx: support_bottom_angles description]
en: A list of integer line directions to use. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the default angles (alternates between 45 and 135 degrees if interfaces are quite thick or 90 degrees).
pl_PL: Lista kierunków linii całkowitych do użycia. Elementy z listy są używane sekwencyjnie w miarę postępu warstw, a po osiągnięciu końca listy zaczyna się od początku od nowa. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista jest zawarta w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta, co oznacza użycie domyślnych kątów (na przemian między 45 a 135 stopni, jeśli interfejsy są dość grube lub 90 stopni).

[ctx: support_fan_enable label]
en: Fan Speed Override
pl_PL: Nadpisanie Prędkości Wentylatora

[ctx: support_fan_enable description]
en: When enabled, the print cooling fan speed is altered for the skin regions immediately above the support.
pl_PL: Gdy włączone, prędkość wentylatora chłodzącego wydruk jest zmieniana dla obszarów leżących bezpośrednio ponad podporami.

[ctx: support_supported_skin_fan_speed label]
en: Supported Skin Fan Speed
pl_PL: Prędkość Wentylatora Podpartej Powłoki

[ctx: support_supported_skin_fan_speed description]
en: Percentage fan speed to use when printing the skin regions immediately above the support. Using a high fan speed can make the support easier to remove.
pl_PL: Procentowa prędkść wentylatora, która zostanie użyta podczas drukowania obszarów powłoki leżących bezpośrednio nad podstawami. Użycie wysokiej prędkości może ułatwić usuwanie podpór.

[ctx: support_use_towers label]
en: Use Towers
pl_PL: Używaj Wież

[ctx: support_use_towers description]
en: Use specialized towers to support tiny overhang areas. These towers have a larger diameter than the region they support. Near the overhang the towers' diameter decreases, forming a roof.
pl_PL: Użyj specjalnych wież do wspierania malutkich nawisów. Te wieże mają średnicę większą niż wspierany obszar. W pobliżu nawisu, średnica wież zmniejsza się tworząc dach.

[ctx: support_tower_diameter label]
en: Tower Diameter
pl_PL: Średnica Wieży

[ctx: support_tower_diameter description]
en: The diameter of a special tower.
pl_PL: Średnica wieży specjalnej.

[ctx: support_tower_maximum_supported_diameter label]
en: Maximum Tower-Supported Diameter
pl_PL: Maksymalna średnica obsługiwana przez wieżę podporową

[ctx: support_tower_maximum_supported_diameter description]
en: Maximum diameter in the X/Y directions of a small area which is to be supported by a specialized support tower.
pl_PL: Maksymalna średnica w kierunkach X/Y obszaru, który ma być podtrzymywana przez specjalistyczną wieżę podporową.

[ctx: support_tower_roof_angle label]
en: Tower Roof Angle
pl_PL: Kąt Dachu Wieży

[ctx: support_tower_roof_angle description]
en: The angle of a rooftop of a tower. A higher value results in pointed tower roofs, a lower value results in flattened tower roofs.
pl_PL: Kąt dachu wieży. Wyższa wartość powoduje punktowy dach wieży, a niższa wartość powoduje płaskie dachy wieży.

[ctx: support_mesh_drop_down label]
en: Drop Down Support Mesh
pl_PL: Upuść Siatkę Podpory

[ctx: support_mesh_drop_down description]
en: Make support everywhere below the support mesh, so that there's no overhang in the support mesh.
pl_PL: Twórz podpory wszędzie pod siatką podpory, tak aby nie było zwisu w siatce podpory.

[ctx: platform_adhesion label]
en: Build Plate Adhesion
pl_PL: Popraw Przycz. Stołu

[ctx: platform_adhesion description]
en: Adhesion
pl_PL: Przyczepność

[ctx: prime_blob_enable label]
en: Enable Prime Blob
pl_PL: Włącz Czyszczenie "Blob”ów

[ctx: prime_blob_enable description]
en: Whether to prime the filament with a blob before printing. Turning this setting on will ensure that the extruder will have material ready at the nozzle before printing. Printing Brim or Skirt can act like priming too, in which case turning this setting off saves some time.
pl_PL: Czy wyczyścić filament z "blobem" przed drukowaniem? Włączenie tej opcji powoduje, że upewni się czy w materiał jest gotowy w ekstruderze przed drukowaniem. Drukowanie Obrysu lub Obwódki może działać także jako czyszczenie, w takim przypadku wyłączenie tej opcji oszczędzi trochę czasu.

[ctx: extruder_prime_pos_x label]
en: Extruder Prime X Position
pl_PL: Pozycja X Czyszczenia Dyszy

[ctx: extruder_prime_pos_x description]
en: The X coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
pl_PL: Współrzędna X, w której dysza jest czyszczona na początku wydruku.

[ctx: extruder_prime_pos_y label]
en: Extruder Prime Y Position
pl_PL: Pozycja Y Czyszczenia Dyszy

[ctx: extruder_prime_pos_y description]
en: The Y coordinate of the position where the nozzle primes at the start of printing.
pl_PL: Współrzędna Y, w której dysza jest czyszczona na początku wydruku.

[ctx: adhesion_type label]
en: Build Plate Adhesion Type
pl_PL: Typ Zwiększenia Przyczepności

[ctx: adhesion_type description]
en: Different options that help to improve both priming your extrusion and adhesion to the build plate. Brim adds a single layer flat area around the base of your model to prevent warping. Raft adds a thick grid with a roof below the model. Skirt is a line printed around the model, but not connected to the model.
pl_PL: Różne opcje, które pomagają na przyczepność do stołu. Obrys dodaje jednowarstwową płaską powierzchnię wokół podstawy modelu, aby zapobiec wypaczeniu. Tratwa dodaje grubą siatkę z dachem poniżej modelu. Obwódka to linia nadrukowana wokół modelu, ale nie połączona z modelem.

[ctx: adhesion_type option skirt]
en: Skirt
pl_PL: Obwódka

[ctx: adhesion_type option brim]
en: Brim
pl_PL: Obrys

[ctx: adhesion_type option raft]
en: Raft
pl_PL: Tratwa

[ctx: adhesion_type option none]
en: None
pl_PL: Brak

[ctx: adhesion_extruder_nr label]
en: Build Plate Adhesion Extruder
pl_PL: Ekstruder Adhezji Pola Roboczego

[ctx: adhesion_extruder_nr description]
en: The extruder train to use for printing the skirt/brim/raft. This is used in multi-extrusion.
pl_PL: Ekstruder używany do drukowania obwódki/obrysu/tratwy. Używane przy multi-ekstruzji.

[ctx: skirt_line_count label]
en: Skirt Line Count
pl_PL: Liczba Linii Obwódki

[ctx: skirt_line_count description]
en: Multiple skirt lines help to prime your extrusion better for small models. Setting this to 0 will disable the skirt.
pl_PL: Liczne linie pomagają w lepszym wytłaczaniu małych modeli. Ustawienie na 0 spowoduje wyłączenie obwódki.

[ctx: skirt_gap label]
en: Skirt Distance
pl_PL: Odległ. Obwódki

[ctx: skirt_gap description]
en: The horizontal distance between the skirt and the first layer of the print.
    This is the minimum distance. Multiple skirt lines will extend outwards from this distance.
pl_PL: Pozioma odległość między obwódką a pierwszą warstwą nadruku.
    Jest to o minimalnej odległości. Z tej odległości linie będą nakładane w kierunku zewnętrznym.

[ctx: skirt_brim_minimal_length label]
en: Skirt/Brim Minimum Length
pl_PL: Min. Dł. Obwódki/Obrysu

[ctx: skirt_brim_minimal_length description]
en: The minimum length of the skirt or brim. If this length is not reached by all skirt or brim lines together, more skirt or brim lines will be added until the minimum length is reached. Note: If the line count is set to 0 this is ignored.
pl_PL: Minimalna długość obwódki lub obrysu. Jeśli ta długość nie zostanie osiągnięta przez całą linie obwódki lub obrysu, należy dodać więcej linii, aż do osiągnięcia minimalnej długości. Uwaga: Jeśli liczba linii jest ustawiona na 0, to opcja jest ignorowana.

[ctx: brim_width label]
en: Brim Width
pl_PL: Szerokość Obrysu

[ctx: brim_width description]
en: The distance from the model to the outermost brim line. A larger brim enhances adhesion to the build plate, but also reduces the effective print area.
pl_PL: Odległość od modelu do najbardziej wysuniętej na zewnątrz linii obrysu. Większy obrys zwiększa adhezję do stołu, ale również zmniejsza efektywny obszar wydruku.

[ctx: brim_line_count label]
en: Brim Line Count
pl_PL: Liczba Linii Obrysu

[ctx: brim_line_count description]
en: The number of lines used for a brim. More brim lines enhance adhesion to the build plate, but also reduces the effective print area.
pl_PL: Liczba linii używana dla obrysu. Więcej linii obrysu poprawia przyczepność do stołu, ale zmniejsza rzeczywiste pole wydruku.

[ctx: brim_replaces_support label]
en: Brim Replaces Support
pl_PL: Podpory Zastąp Obrysem

[ctx: brim_replaces_support description]
en: Enforce brim to be printed around the model even if that space would otherwise be occupied by support. This replaces some regions of the first layer of support by brim regions.
pl_PL: Wymuś drukowanie obrysu wokół modelu, nawet jeśli powierzchnia byłaby zajęta przez podpory. Zastępuje obszary podpór przez obrys. Dotyczy pierwszej warstwy.

[ctx: brim_outside_only label]
en: Brim Only on Outside
pl_PL: Obrys Tylko na Zew

[ctx: brim_outside_only description]
en: Only print the brim on the outside of the model. This reduces the amount of brim you need to remove afterwards, while it doesn't reduce the bed adhesion that much.
pl_PL: Drukuj obrys tylko na zewnątrz modelu. Zmniejsza to liczbę obrysu, który trzeba usunąć po wydruku, podczas gdy nie zmniejsza znacząco przyczepności do stołu.

[ctx: raft_margin label]
en: Raft Extra Margin
pl_PL: Dod. Margines Tratwy

[ctx: raft_margin description]
en: If the raft is enabled, this is the extra raft area around the model which is also given a raft. Increasing this margin will create a stronger raft while using more material and leaving less area for your print.
pl_PL: Jeśli tratwa jest włączona, jest to dodatkowy obszar tratwy wokół modelu, który ma również tratwę. Zwiększenie marginesu wzmocni tratwę przy wykorzystaniu z większej ilości materiału i pozostawi mniej miejsca na wydruk.

[ctx: raft_smoothing label]
en: Raft Smoothing
pl_PL: Wygładzanie Tratwy

[ctx: raft_smoothing description]
en: This setting controls how much inner corners in the raft outline are rounded. Inward corners are rounded to a semi circle with a radius equal to the value given here. This setting also removes holes in the raft outline which are smaller than such a circle.
pl_PL: To ustawienie kontroluje jak bardzo wewn. narożniki w zewn. krawędzi tratwy mają być zaokrąglone. Wew. narożniki są zaokrąglane do półokręgów o promieniu równym wartości podanej tutaj. To ustawienie usuwa także otwory w zewn. krawędzi tratwy, które są mniejsze niż taki okrąg.

[ctx: raft_airgap label]
en: Raft Air Gap
pl_PL: Przerwa Tratwy

[ctx: raft_airgap description]
en: The gap between the final raft layer and the first layer of the model. Only the first layer is raised by this amount to lower the bonding between the raft layer and the model. Makes it easier to peel off the raft.
pl_PL: Przerwa pomiędzy ostatnią warstwą tratwy a pierwszą warstwą modelu. Tylko ta pierwsza warstwa jest podnoszona o tę wartość w celu zmniejszenia wiązania pomiędzy warstwą tratwy a modelem. Ułatwia to odrywanie tratwy.

[ctx: layer_0_z_overlap label]
en: Initial Layer Z Overlap
pl_PL: Pokryw. się Pierwsz. Warstwy w Z

[ctx: layer_0_z_overlap description]
en: Make the first and second layer of the model overlap in the Z direction to compensate for the filament lost in the airgap. All models above the first model layer will be shifted down by this amount.
pl_PL: Niech pierwsza i druga warstwa nachodzą na siebie w osi Z, aby skompensować stratę filamentu w szczelinie powietrznej. Wszystkie modele powyżej pierwszej warstwy modelu będą obniżone o tą wartość.

[ctx: raft_surface_layers label]
en: Raft Top Layers
pl_PL: Górne Warstwy Tartwy

[ctx: raft_surface_layers description]
en: The number of top layers on top of the 2nd raft layer. These are fully filled layers that the model sits on. 2 layers result in a smoother top surface than 1.
pl_PL: Liczba górnych warstw na górze drugiej warstwy tratwy. Są to w pełni wypełnione warstwy, na których siedzi model. 2 warstwy tworzą gładszą górną powierzchnię niż 1.

[ctx: raft_surface_thickness label]
en: Raft Top Layer Thickness
pl_PL: Grubość Warstwy Góra Tratwy

[ctx: raft_surface_thickness description]
en: Layer thickness of the top raft layers.
pl_PL: Grubość warstwy górnych warstw tratwy.

[ctx: raft_surface_line_width label]
en: Raft Top Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Góra Tratwy

[ctx: raft_surface_line_width description]
en: Width of the lines in the top surface of the raft. These can be thin lines so that the top of the raft becomes smooth.
pl_PL: Szerokość linii na górnej powierzchni tratwy. Mogą to być cienkie linie tak, aby góra tratwy była gładka.

[ctx: raft_surface_line_spacing label]
en: Raft Top Spacing
pl_PL: Przerwy Góra Tratwy

[ctx: raft_surface_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the top raft layers. The spacing should be equal to the line width, so that the surface is solid.
pl_PL: Odległość między liniami na górnej warstwie tratwy. Rozstaw powinien być równy szerokości linii, tak że powierzchnia jest pełna.

[ctx: raft_interface_thickness label]
en: Raft Middle Thickness
pl_PL: Grubość Środka Tratwy

[ctx: raft_interface_thickness description]
en: Layer thickness of the middle raft layer.
pl_PL: Grubość środkowej warstwy tratwy.

[ctx: raft_interface_line_width label]
en: Raft Middle Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Środka Tratwy

[ctx: raft_interface_line_width description]
en: Width of the lines in the middle raft layer. Making the second layer extrude more causes the lines to stick to the build plate.
pl_PL: Szerokość linii na środkowej warstwie tratwy. Wytłaczanie drugiej warstwy powoduje, że linie przyklejają się do stołu.

[ctx: raft_interface_line_spacing label]
en: Raft Middle Spacing
pl_PL: Przerwy Środka Tratwy

[ctx: raft_interface_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the middle raft layer. The spacing of the middle should be quite wide, while being dense enough to support the top raft layers.
pl_PL: Odległość między liniami na środkowej warstwie tratwy. Odległość środkowa powinna być dość szeroka, a jednocześnie wystarczająco gęsta, aby podtrzymywać górne warstwy tratwy.

[ctx: raft_base_thickness label]
en: Raft Base Thickness
pl_PL: Grubość Podstawy Tratwy

[ctx: raft_base_thickness description]
en: Layer thickness of the base raft layer. This should be a thick layer which sticks firmly to the printer build plate.
pl_PL: Grubość podstawowej warstwy tratwy. Powinna to być gruba warstwa, która mocno przykleja się do stołu drukarki.

[ctx: raft_base_line_width label]
en: Raft Base Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Podst. Tratwy

[ctx: raft_base_line_width description]
en: Width of the lines in the base raft layer. These should be thick lines to assist in build plate adhesion.
pl_PL: Szerokość linii na podstawowej warstwie tratwy. Powinny być to grube linie, które pomogą w przyczepności do stołu.

[ctx: raft_base_line_spacing label]
en: Raft Base Line Spacing
pl_PL: Rozstaw Linii Podstawy Tratwy

[ctx: raft_base_line_spacing description]
en: The distance between the raft lines for the base raft layer. Wide spacing makes for easy removal of the raft from the build plate.
pl_PL: Odległość pomiędzy linami tratwy na podstawowej warstwie tratwy. Szerokie odstępy ułatwiają usuwanie tratwy ze stołu.

[ctx: raft_speed label]
en: Raft Print Speed
pl_PL: Prędk. Druku Tratwy

[ctx: raft_speed description]
en: The speed at which the raft is printed.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowana jest tratwa.

[ctx: raft_surface_speed label]
en: Raft Top Print Speed
pl_PL: Prędk. Druku Góry Tratwy

[ctx: raft_surface_speed description]
en: The speed at which the top raft layers are printed. These should be printed a bit slower, so that the nozzle can slowly smooth out adjacent surface lines.
pl_PL: Prędkość, w jaką są drukowane górne warstwy tratwy. Powinny być drukowane nieco wolniej, dzięki czemu dysza może powoli wypolerować sąsiednie linie powierzchni.

[ctx: raft_interface_speed label]
en: Raft Middle Print Speed
pl_PL: Prędk. Druku Środka Tratwy

[ctx: raft_interface_speed description]
en: The speed at which the middle raft layer is printed. This should be printed quite slowly, as the volume of material coming out of the nozzle is quite high.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowana jest środkowa warstwa tratwy. Powinno być drukowane dość wolno, ponieważ objętość materiału wydobywającego się z dyszy jest dość duża.

[ctx: raft_base_speed label]
en: Raft Base Print Speed
pl_PL: Prędk. Druku Podst. Tratwy

[ctx: raft_base_speed description]
en: The speed at which the base raft layer is printed. This should be printed quite slowly, as the volume of material coming out of the nozzle is quite high.
pl_PL: Prędkość, z jaką drukowana jest podstawowa warstwa tratwy. Powinna być drukowana dość wolno, ponieważ objętość materiału wydobywającego się z dyszy jest dość duża.

[ctx: raft_acceleration label]
en: Raft Print Acceleration
pl_PL: Przysp. Druku Tratwy

[ctx: raft_acceleration description]
en: The acceleration with which the raft is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim tratwa jest drukowana.

[ctx: raft_surface_acceleration label]
en: Raft Top Print Acceleration
pl_PL: Przysp. Druku Góry Tratwy

[ctx: raft_surface_acceleration description]
en: The acceleration with which the top raft layers are printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowane są górne warstwy tratwy.

[ctx: raft_interface_acceleration label]
en: Raft Middle Print Acceleration
pl_PL: Przysp. Druku Środka Tratwy

[ctx: raft_interface_acceleration description]
en: The acceleration with which the middle raft layer is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowana jest środkowa warstwa tratwy.

[ctx: raft_base_acceleration label]
en: Raft Base Print Acceleration
pl_PL: Przysp. Podst. Warstwy Tratwy

[ctx: raft_base_acceleration description]
en: The acceleration with which the base raft layer is printed.
pl_PL: Przyspieszenie, z jakim drukowana jest podstawowa warstwa tratwy.

[ctx: raft_jerk label]
en: Raft Print Jerk
pl_PL: Zryw Tratwy

[ctx: raft_jerk description]
en: The jerk with which the raft is printed.
pl_PL: Zryw, z jakim drukowana jest tratwa.

[ctx: raft_surface_jerk label]
en: Raft Top Print Jerk
pl_PL: Zryw Góry Tratwy

[ctx: raft_surface_jerk description]
en: The jerk with which the top raft layers are printed.
pl_PL: Zryw, z jakim drukowane są górne warstwy tratwy.

[ctx: raft_interface_jerk label]
en: Raft Middle Print Jerk
pl_PL: Zryw Środek Tratwy

[ctx: raft_interface_jerk description]
en: The jerk with which the middle raft layer is printed.
pl_PL: Zryw, z którym drukowany jest środek tratwy.

[ctx: raft_base_jerk label]
en: Raft Base Print Jerk
pl_PL: Zryw Podst. Tratwy

[ctx: raft_base_jerk description]
en: The jerk with which the base raft layer is printed.
pl_PL: Zryw, z którym drukowana jest podstawowa warstwa tratwy.

[ctx: raft_fan_speed label]
en: Raft Fan Speed
pl_PL: Prędk. Went. Tratwa

[ctx: raft_fan_speed description]
en: The fan speed for the raft.
pl_PL: Prędkość wentylatora dla tratwy.

[ctx: raft_surface_fan_speed label]
en: Raft Top Fan Speed
pl_PL: Prędk. Went. Góra Tratwy

[ctx: raft_surface_fan_speed description]
en: The fan speed for the top raft layers.
pl_PL: Prędkość wentylatora dla górnych warstw tratwy.

[ctx: raft_interface_fan_speed label]
en: Raft Middle Fan Speed
pl_PL: Prędk. Went. Środek Tratwy

[ctx: raft_interface_fan_speed description]
en: The fan speed for the middle raft layer.
pl_PL: Prędkość wentylatora dla środkowej warstwy tratwy.

[ctx: raft_base_fan_speed label]
en: Raft Base Fan Speed
pl_PL: Prędk. Went. Podst. Tratwy

[ctx: raft_base_fan_speed description]
en: The fan speed for the base raft layer.
pl_PL: Prędkość wentylatora dla podstawowej warstwy tratwy.

[ctx: dual label]
en: Dual Extrusion
pl_PL: Podwójna ekstruzja

[ctx: dual description]
en: Settings used for printing with multiple extruders.
pl_PL: Ustawienia używane do drukowania wieloma głowicami.

[ctx: prime_tower_enable label]
en: Enable Prime Tower
pl_PL: Włącz Wieżę Czyszczącą

[ctx: prime_tower_enable description]
en: Print a tower next to the print which serves to prime the material after each nozzle switch.
pl_PL: Wydrukuj wieżę obok wydruku, która służy do zmiany materiału po każdym przełączeniu dyszy.

[ctx: prime_tower_size label]
en: Prime Tower Size
pl_PL: Rozmiar Wieży Czyszczącej

[ctx: prime_tower_size description]
en: The width of the prime tower.
pl_PL: Szerokość wieży czyszczącej.

[ctx: prime_tower_min_volume label]
en: Prime Tower Minimum Volume
pl_PL: Min. Objętość Wieży Czyszczącej

[ctx: prime_tower_min_volume description]
en: The minimum volume for each layer of the prime tower in order to purge enough material.
pl_PL: Minimalna objętość każdej warstwy wieży czyszczącej w celu oczyszczenia wystarczającej ilości materiału.

[ctx: prime_tower_position_x label]
en: Prime Tower X Position
pl_PL: Pozycja Wieży Czyszcz. X

[ctx: prime_tower_position_x description]
en: The x coordinate of the position of the prime tower.
pl_PL: Współrzędna X położenia wieży czyszczącej.

[ctx: prime_tower_position_y label]
en: Prime Tower Y Position
pl_PL: Pozycja Wieży Czyszcz. Y

[ctx: prime_tower_position_y description]
en: The y coordinate of the position of the prime tower.
pl_PL: Współrzędna Y położenia wieży czyszczącej.

[ctx: prime_tower_wipe_enabled label]
en: Wipe Inactive Nozzle on Prime Tower
pl_PL: Wytrzyj Nieużywaną Dyszę o Wieżę Czyszczącą

[ctx: prime_tower_wipe_enabled description]
en: After printing the prime tower with one nozzle, wipe the oozed material from the other nozzle off on the prime tower.
pl_PL: Po wydrukowaniu podstawowej wieży jedną dyszą, wytrzyj wytłoczony materiał z drugiej dyszy o  wieżę czyszczącą.

[ctx: prime_tower_brim_enable label]
en: Prime Tower Brim
pl_PL: Obrys wieży czyszczącej

[ctx: prime_tower_brim_enable description]
en: Prime-towers might need the extra adhesion afforded by a brim even if the model doesn't. Presently can't be used with the 'Raft' adhesion-type.
pl_PL: Wieże czyszczące mogą potrzebować dodatkowej adhezji zapewnionej przez obrys, nawet jeśli model nie potrzebuje. Nie można używać z typem przyczepności „tratwa”.

[ctx: ooze_shield_enabled label]
en: Enable Ooze Shield
pl_PL: Włącz Osłonę Wycierającą

[ctx: ooze_shield_enabled description]
en: Enable exterior ooze shield. This will create a shell around the model which is likely to wipe a second nozzle if it's at the same height as the first nozzle.
pl_PL: Włączyć zewnętrzną osłonę. Powstanie powłoka wokół modelu, która będzie czyściła drugą dyszę, jeśli jest na tej samej wysokości, co pierwsza dysza.

[ctx: ooze_shield_angle label]
en: Ooze Shield Angle
pl_PL: Kąt Osłony Wycierającej

[ctx: ooze_shield_angle description]
en: The maximum angle a part in the ooze shield will have. With 0 degrees being vertical, and 90 degrees being horizontal. A smaller angle leads to less failed ooze shields, but more material.
pl_PL: Maksymalny kąt, jaki będzie mieć część w tarczy wycierającej. Przy 0 stopniach jest pionowa i 90 stopni jest pozioma. Mniejszy kąt prowadzi do mniej nieudanych osłon, ale używa więcej materiału.

[ctx: ooze_shield_dist label]
en: Ooze Shield Distance
pl_PL: Odległ. Osłony Wycierającej

[ctx: ooze_shield_dist description]
en: Distance of the ooze shield from the print, in the X/Y directions.
pl_PL: Odległość od osłony wycierającej do wydruku, w kierunkach X/Y.

[ctx: switch_extruder_retraction_amount label]
en: Nozzle Switch Retraction Distance
pl_PL: Długość Retrakcji przy Zmianie Dyszy

[ctx: switch_extruder_retraction_amount description]
en: The amount of retraction when switching extruders. Set to 0 for no retraction at all. This should generally be the same as the length of the heat zone.
pl_PL: Wielkość retrakcji przy przełączaniu ekstruderów. Ustaw na 0, aby wyłączyć retrakcję. Powinno być ustawione tak samo jak długość strefy grzania.

[ctx: switch_extruder_retraction_speeds label]
en: Nozzle Switch Retraction Speed
pl_PL: Prędk. Retrakcji przy Zmianie Dyszy

[ctx: switch_extruder_retraction_speeds description]
en: The speed at which the filament is retracted. A higher retraction speed works better, but a very high retraction speed can lead to filament grinding.
pl_PL: Prędkość, z jaką filament jest wycofywany. Wyższa szybkość retrakcji działa lepiej, ale bardzo duża szybkość retrakcji może prowadzić do złych efektów.

[ctx: switch_extruder_retraction_speed label]
en: Nozzle Switch Retract Speed
pl_PL: Prędk. Cofania przy Zmianie Dyszy

[ctx: switch_extruder_retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a nozzle switch retract.
pl_PL: Prędkość, z jaką filament jest wycofywany podczas retrakcji przy zmianie dyszy.

[ctx: switch_extruder_prime_speed label]
en: Nozzle Switch Prime Speed
pl_PL: Prędk. Czyszcz. przy Zmianie Dyszy

[ctx: switch_extruder_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is pushed back after a nozzle switch retraction.
pl_PL: Prędkość, z jaką filament jest cofany podczas retrakcji po zmianie dyszy.

[ctx: switch_extruder_extra_prime_amount label]
en: Nozzle Switch Extra Prime Amount
pl_PL: Dodatkowa ekstruzja po zmianie dyszy

[ctx: switch_extruder_extra_prime_amount description]
en: Extra material to prime after nozzle switching.
pl_PL: Ilość dodatkowego materiału do podania po zmianie dyszy.

[ctx: meshfix label]
en: Mesh Fixes
pl_PL: Poprawki Siatki

[ctx: meshfix_union_all label]
en: Union Overlapping Volumes
pl_PL: Nakładanie się Związanych Brył

[ctx: meshfix_union_all description]
en: Ignore the internal geometry arising from overlapping volumes within a mesh and print the volumes as one. This may cause unintended internal cavities to disappear.
pl_PL: Zignoruj geometrię wewnętrzną wynikającą z nakładania się brył w siatce i wydrukuj ją jako jedną. Może to spowodować zniknięcie niezamierzonych wewnętrznych ubytków.

[ctx: meshfix_union_all_remove_holes label]
en: Remove All Holes
pl_PL: Usuń Wszystkie Otwory

[ctx: meshfix_union_all_remove_holes description]
en: Remove the holes in each layer and keep only the outside shape. This will ignore any invisible internal geometry. However, it also ignores layer holes which can be viewed from above or below.
pl_PL: Usuń otwory w każdej warstwie i zachowuj tylko zewnętrzny kształt. Zignoruje to niewidoczną wewnętrzną geometrię. Ignoruje jednak otwory warstw, które można zobaczyć z góry lub do dołu.

[ctx: meshfix_extensive_stitching label]
en: Extensive Stitching
pl_PL: Poszerzające Zszywanie

[ctx: meshfix_extensive_stitching description]
en: Extensive stitching tries to stitch up open holes in the mesh by closing the hole with touching polygons. This option can introduce a lot of processing time.
pl_PL: Szerokie szwy próbują zszywać otwarte otwory w siatce przez zamknięcie otworów stykającymi się wielokątami. Ta opcja może znacznie wydłużyć czas przetwarzania.

[ctx: meshfix_keep_open_polygons label]
en: Keep Disconnected Faces
pl_PL: Zachowaj Rozłączone Powierzchnie

[ctx: meshfix_keep_open_polygons description]
en: Normally Cura tries to stitch up small holes in the mesh and remove parts of a layer with big holes. Enabling this option keeps those parts which cannot be stitched. This option should be used as a last resort option when everything else fails to produce proper g-code.
pl_PL: Zwykle Cura próbuje zszywać małe dziury w siatce i usunąć części warstwy z dużymi otworami. Włączenie tej opcji powoduje zostawienie tych części, których nie da się zszyć. Ta opcja powinna być używana jako ostatnia deska ratunku, gdy wszystko inne nie dostarczy właściwego G-code.

[ctx: multiple_mesh_overlap label]
en: Merged Meshes Overlap
pl_PL: Połączone Siatki Pokrywają się

[ctx: multiple_mesh_overlap description]
en: Make meshes which are touching each other overlap a bit. This makes them bond together better.
pl_PL: Spowoduj, że siatki, które się dotykają będą na siebie trochę nachodzić. To sprawia, że lepiej się łączą.

[ctx: carve_multiple_volumes label]
en: Remove Mesh Intersection
pl_PL: Usuń Przecięcia Siatki

[ctx: carve_multiple_volumes description]
en: Remove areas where multiple meshes are overlapping with each other. This may be used if merged dual material objects overlap with each other.
pl_PL: Usuń obszary gdzie kilka siatek nakłada się na siebie. Może zostać użyte, jeżeli dwa obiekty do druku 2 materiałami nachodzą na siebie.

[ctx: alternate_carve_order label]
en: Alternate Mesh Removal
pl_PL: Zastosuj Usuwanie Siatki

[ctx: alternate_carve_order description]
en: Switch to which mesh intersecting volumes will belong with every layer, so that the overlapping meshes become interwoven. Turning this setting off will cause one of the meshes to obtain all of the volume in the overlap, while it is removed from the other meshes.
pl_PL: Przełącz się, to której przecinającej się siatki będą należały z każdą warstwą, tak że nakładające się siatki przeplatają się. Wyłączenie tej opcji spowoduje, że jedna siatka uzyska całą objętość podczas nakładania się, kiedy jest usunięta z pozostałych siatek.

[ctx: remove_empty_first_layers label]
en: Remove Empty First Layers
pl_PL: Usuń Pustą Pierwsz. Warstwę

[ctx: remove_empty_first_layers description]
en: Remove empty layers beneath the first printed layer if they are present. Disabling this setting can cause empty first layers if the Slicing Tolerance setting is set to Exclusive or Middle.
pl_PL: Usuń puste warstwy poniżej pierwszej drukowanej warstwy jeżeli takie występują. Wyłączenie tego ustawienia może powodować puste pierwsze warstwy jeżeli Tolerancja Cięcia jest ustawiona na Włącznie lub Środek.

[ctx: meshfix_maximum_resolution label]
en: Maximum Resolution
pl_PL: Maksymalna Rozdzielczość

[ctx: meshfix_maximum_resolution description]
en: The minimum size of a line segment after slicing. If you increase this, the mesh will have a lower resolution. This may allow the printer to keep up with the speed it has to process g-code and will increase slice speed by removing details of the mesh that it can't process anyway.
pl_PL: Minimalny rozmiar linii segmentu po pocięciu. Jeżeli to zwiększysz, siatka będzie miała mniejszą rozdzielczość. Może to spowodować przyspieszenie prędkości przetwarzania g-code i przyspieszenie prędkości cięcia poprzez usunięcie detali siatki, których tak czy tak nie można przetworzyć.

[ctx: meshfix_maximum_travel_resolution label]
en: Maximum Travel Resolution
pl_PL: Maksymalna Rozdzielczość Ruchów Jałowych

[ctx: meshfix_maximum_travel_resolution description]
en: The minimum size of a travel line segment after slicing. If you increase this, the travel moves will have less smooth corners. This may allow the printer to keep up with the speed it has to process g-code, but it may cause model avoidance to become less accurate.
pl_PL: Minimalny rozmiar segmentu linii ruchu jałowego po pocięciu. Jeżeli ta wartość zostanie zwiększona, ruch jałowy będzie miał mniej gładkie zakręty. Może to spowodować przyspieszenie prędkości przetwarzania g-code, ale unikanie modelu może być mniej dokładne.

[ctx: meshfix_maximum_deviation label]
en: Maximum Deviation
pl_PL: Maksymalne odchylenie

[ctx: meshfix_maximum_deviation description]
en: The maximum deviation allowed when reducing the resolution for the Maximum Resolution setting. If you increase this, the print will be less accurate, but the g-code will be smaller. Maximum Deviation is a limit for Maximum Resolution, so if the two conflict the Maximum Deviation will always be held true.
pl_PL: Maksymalne odchylenie dozwolone przy zmniejszaniu rozdzielczości dla ustawienia maksymalnej rozdzielczości. Jeśli to zwiększysz, wydruk będzie mniej dokładny, ale g-code będzie mniejszy. Maksymalne odchylenie jest limitem dla maksymalnej rozdzielczości, więc wystąpi konflikt, maksymalne odchylenie zawsze będzie używane.

[ctx: blackmagic label]
en: Special Modes
pl_PL: Specjalne Tryby

[ctx: print_sequence label]
en: Print Sequence
pl_PL: Sekwencja Wydruku

[ctx: print_sequence option all_at_once]
en: All at Once
pl_PL: Wszystko na raz

[ctx: print_sequence option one_at_a_time]
en: One at a Time
pl_PL: Jeden na raz

[ctx: infill_mesh label]
en: Infill Mesh
pl_PL: Siatka Wypełnienia

[ctx: infill_mesh description]
en: Use this mesh to modify the infill of other meshes with which it overlaps. Replaces infill regions of other meshes with regions for this mesh. It's suggested to only print one Wall and no Top/Bottom Skin for this mesh.
pl_PL: Użyj tej siatki, aby zmodyfikować wypełnienie innych siatek, z którymi się pokrywa. Zastępuje obszary wypełnienia innych siatek obszarami dla tej siatki. Proponuje się wydrukować tylko jedną ścianę bez górnej/dolnej powłoki dla tej siatki.

[ctx: cutting_mesh label]
en: Cutting Mesh
pl_PL: Cięcie Siatki

[ctx: cutting_mesh description]
en: Limit the volume of this mesh to within other meshes. You can use this to make certain areas of one mesh print with different settings and with a whole different extruder.
pl_PL: Potnij siatkę na części. Możesz to zrobić, aby stworzyć określone miejsca w jednej siatce, które będą drukowane z innymi ustawieniami, a nawet innym ekstruderem.

[ctx: mold_enabled label]
en: Mold
pl_PL: Forma

[ctx: mold_enabled description]
en: Print models as a mold, which can be cast in order to get a model which resembles the models on the build plate.
pl_PL: Wydrukuj modele jako formę, którą można wyrzucić w celu uzyskania odlewu, który przypomina modele na płycie.

[ctx: mold_width label]
en: Minimal Mold Width
pl_PL: Min. Szerokość Formy

[ctx: mold_roof_height label]
en: Mold Roof Height
pl_PL: Wysokość Dachu Formy

[ctx: mold_roof_height description]
en: The height above horizontal parts in your model which to print mold.
pl_PL: Wysokość nad poziomymi częściami w modelu, które będą drukowanie jako formy.

[ctx: mold_angle label]
en: Mold Angle
pl_PL: Kąt Formy

[ctx: mold_angle description]
en: The angle of overhang of the outer walls created for the mold. 0° will make the outer shell of the mold vertical, while 90° will make the outside of the model follow the contour of the model.
pl_PL: Kąt zwisania ścian zewnętrznych utworzonych dla formy. 0 ° spowoduje, że powłoka zewnętrzna formy będzie pionowa, a 90 ° sprawi, że na zewnątrz modelu podąży za konturem modelu.

[ctx: support_mesh label]
en: Support Mesh
pl_PL: Siatka Podpory

[ctx: support_mesh description]
en: Use this mesh to specify support areas. This can be used to generate support structure.
pl_PL: Użyj tej siatki, aby określić obszary wsparcia. Można to wykorzystać do generowania struktury podpory.

[ctx: anti_overhang_mesh label]
en: Anti Overhang Mesh
pl_PL: Siatka Anty-zwisowa

[ctx: anti_overhang_mesh description]
en: Use this mesh to specify where no part of the model should be detected as overhang. This can be used to remove unwanted support structure.
pl_PL: Użyj tej siatki, aby sprecyzować gdzie żadna z części modelu nie powinna być wykrywana jako zwis. Ta opcja może być używana do usuwania niepotrzebnych podpór.

[ctx: magic_mesh_surface_mode label]
en: Surface Mode
pl_PL: Tryb Powierzchni

[ctx: magic_mesh_surface_mode description]
en: Treat the model as a surface only, a volume, or volumes with loose surfaces. The normal print mode only prints enclosed volumes. "Surface" prints a single wall tracing the mesh surface with no infill and no top/bottom skin. "Both" prints enclosed volumes like normal and any remaining polygons as surfaces.
pl_PL: Traktuj model tylko jako powierzchnię, bryłę lub bryłę z luźnymi powierzchniami. Zwykły tryb drukowania drukuje tylko zamknięte bryły. "Powierzchnia" drukuje pojedynczą ścianę śledząc powierzchnię siatki bez wypełnienia i bez górnej/dolnej skóry. "Oba" drukuje zamknięte bryły takie jak zwykłe i wszelkie pozostałe wielokąty jako powierzchnie.

[ctx: magic_mesh_surface_mode option normal]
en: Normal
pl_PL: Normalny

[ctx: magic_mesh_surface_mode option surface]
en: Surface
pl_PL: Powierzchnia

[ctx: magic_mesh_surface_mode option both]
en: Both
pl_PL: Oba

[ctx: magic_spiralize label]
en: Spiralize Outer Contour
pl_PL: Spiralizuj Zew. Kontur

[ctx: magic_spiralize description]
en: Spiralize smooths out the Z move of the outer edge. This will create a steady Z increase over the whole print. This feature turns a solid model into a single walled print with a solid bottom. This feature should only be enabled when each layer only contains a single part.
pl_PL: Spirala wygładzająca ruch w Z na zewnętrznej krawędzi. Powoduje to stały wzrost Z w całym druku. Ta funkcja zamienia pełny model w pojedynczo ścienny wydruk z pełnym dnem. Ta funkcja powinna być włączona tylko wtedy, gdy każda warstwa zawiera tylko jedną część.

[ctx: smooth_spiralized_contours label]
en: Smooth Spiralized Contours
pl_PL: Wygładź Spiralne Kontury

[ctx: smooth_spiralized_contours description]
en: Smooth the spiralized contours to reduce the visibility of the Z seam (the Z seam should be barely visible on the print but will still be visible in the layer view). Note that smoothing will tend to blur fine surface details.
pl_PL: Wygładź spiralne kontury, aby zmniejszyć widoczność szwu Z (szew Z powinien być ledwo widoczny na wydruku, ale nadal będzie widoczny w widoku warstwy). Pamiętaj, że wygładzanie będzie powodować rozmycie drobnych szczegółów powierzchni.

[ctx: relative_extrusion label]
en: Relative Extrusion
pl_PL: Ekstruzja Względna

[ctx: relative_extrusion description]
en: Use relative extrusion rather than absolute extrusion. Using relative E-steps makes for easier post-processing of the g-code. However, it's not supported by all printers and it may produce very slight deviations in the amount of deposited material compared to absolute E-steps. Irrespective of this setting, the extrusion mode will always be set to absolute before any g-code script is output.
pl_PL: Używaj ekstruzji względnej zamiast ekstruzji bezwzględnej. Używanie względnych kroków E umożliwia łatwiejszy post-processing g-code'u. Jednakże nie jest to wspierane przez wszystkie drukarki i może to powodować delikatne wahania w ilości podawanego materiału w porównaniu z bezwzględnymi krokami E. Niezależnie od tego ustawienia, tryb ekstruzji będzie zawsze ustawiony na bezwględny zanim skrypt g-code będzie na wyjściu.

[ctx: experimental label]
en: Experimental
pl_PL: Eksperymentalne

[ctx: slicing_tolerance label]
en: Slicing Tolerance
pl_PL: Tolerancja Cięcia

[ctx: slicing_tolerance option middle]
en: Middle
pl_PL: Środek

[ctx: slicing_tolerance option exclusive]
en: Exclusive
pl_PL: Wyłącznie

[ctx: slicing_tolerance option inclusive]
en: Inclusive
pl_PL: Włącznie

[ctx: roofing_line_width label]
en: Top Surface Skin Line Width
pl_PL: Szerokość Linii Powierzchni Skóry

[ctx: roofing_line_width description]
en: Width of a single line of the areas at the top of the print.
pl_PL: Szerokość pojedynczej linii na obszarach na górze wydruku.

[ctx: roofing_pattern label]
en: Top Surface Skin Pattern
pl_PL: Wzór Górnej Pow. Skóry

[ctx: roofing_pattern description]
en: The pattern of the top most layers.
pl_PL: Wzór najwyższych warstw.

[ctx: roofing_pattern option lines]
en: Lines
pl_PL: Linie

[ctx: roofing_pattern option concentric]
en: Concentric
pl_PL: Koncentryczny

[ctx: roofing_pattern option zigzag]
en: Zig Zag
pl_PL: Zygzak

[ctx: roofing_angles label]
en: Top Surface Skin Line Directions
pl_PL: Kierunki Linii Górnej Pow. Skóry

[ctx: roofing_angles description]
en: A list of integer line directions to use when the top surface skin layers use the lines or zig zag pattern. Elements from the list are used sequentially as the layers progress and when the end of the list is reached, it starts at the beginning again. The list items are separated by commas and the whole list is contained in square brackets. Default is an empty list which means use the traditional default angles (45 and 135 degrees).
pl_PL: Lista całkowitych kierunków linii używana kiedy skóra górnej powierzchni używa wzoru linii lub zygzaka. Elementy z listy są używane po kolei na każdej warstwie, a kiedy lista się skończy, zaczyna się od nowa. Elementy listy są oddzielone przecinkami, a cała lista zawarta jest w nawiasach kwadratowych. Domyślnie lista jest pusta co oznacza używanie tradycyjnych, domyślnych kątów (45 i 135 stopni).

[ctx: infill_enable_travel_optimization label]
en: Infill Travel Optimization
pl_PL: Optymalizacja Ruchów Jałowych Wypełnienia

[ctx: infill_enable_travel_optimization description]
en: When enabled, the order in which the infill lines are printed is optimized to reduce the distance travelled. The reduction in travel time achieved very much depends on the model being sliced, infill pattern, density, etc. Note that, for some models that have many small areas of infill, the time to slice the model may be greatly increased.
pl_PL: Kiedy włączone, kolejność drukowania linii wypełnienia jest optymalizowana tak, aby zredukować odległości ruchów jałowych. Osiągnięta redukcja czasu ruchów jałowych zależy od ciętego modelu, wzory wypełnienia, gęstości itd. Zauważ, że dla niektórych modeli, które mają małe obszary wypełnienia, czas ciecia modelu może się bardzo wydłużyć.

[ctx: material_flow_dependent_temperature label]
en: Auto Temperature
pl_PL: Auto Temperatura

[ctx: material_flow_dependent_temperature description]
en: Change the temperature for each layer automatically with the average flow speed of that layer.
pl_PL: Zmień temperaturę każdej warstwy automatycznie przy średniej prędkości przepływu tej warstwy.

[ctx: material_flow_temp_graph label]
en: Flow Temperature Graph
pl_PL: Wykres Temp. Przepływu

[ctx: material_flow_temp_graph description]
en: Data linking material flow (in mm3 per second) to temperature (degrees Celsius).
pl_PL: Dane łączące przepływ materiału (w mm3 na sekundę) z temperaturą (stopnie Celsjusza).

[ctx: minimum_polygon_circumference label]
en: Minimum Polygon Circumference
pl_PL: Minimalny Obwód Wieloboku

[ctx: minimum_polygon_circumference description]
en: Polygons in sliced layers that have a circumference smaller than this amount will be filtered out. Lower values lead to higher resolution mesh at the cost of slicing time. It is meant mostly for high resolution SLA printers and very tiny 3D models with a lot of details.
pl_PL: Wieloboki w pociętych warstwach mające obwód mniejszy, niż podany, będą odfiltrowane. Mniejsze wartości dają wyższą rozdzielczość siatki kosztem czasu cięcia. Funkcja ta jest przeznaczona głównie dla drukarek wysokiej rozdzielczości SLA oraz bardzo małych modeli z dużą ilością detali.

[ctx: support_skip_some_zags label]
en: Break Up Support In Chunks
pl_PL: Podziel Podpory na Kawałki

[ctx: support_skip_some_zags description]
en: Skip some support line connections to make the support structure easier to break away. This setting is applicable to the Zig Zag support infill pattern.
pl_PL: Pomijaj niektóre połączenia linii podpory, aby struktura podpory była łatwiejsza do odłamania. To ustawienie dotyczy wypełn. podpory Zygzak.

[ctx: support_skip_zag_per_mm label]
en: Support Chunk Size
pl_PL: Wielkość Kawałka Podpory

[ctx: support_skip_zag_per_mm description]
en: Leave out a connection between support lines once every N millimeter to make the support structure easier to break away.
pl_PL: Pomiń połączenie pomiędzy liniami podpory co N milimetrów, aby struktura podpory była łatwiejsza do odłamania.

[ctx: support_zag_skip_count label]
en: Support Chunk Line Count
pl_PL: Liczba Linii Kawałka Podpory

[ctx: support_zag_skip_count description]
en: Skip one in every N connection lines to make the support structure easier to break away.
pl_PL: Pomijaj jedną z każdych N linii, aby struktura podpory była łatwiejsza do odłamania.

[ctx: draft_shield_enabled label]
en: Enable Draft Shield
pl_PL: Włącz Osłonę Przeciwwiatrową

[ctx: draft_shield_enabled description]
en: This will create a wall around the model, which traps (hot) air and shields against exterior airflow. Especially useful for materials which warp easily.
pl_PL: Powoduje to powstanie osłony wokół modelu, która wyłapuje (gorące) powietrze i osłania przed ruchami powietrza. Szczególnie przydatna w przypadku materiałów, które łatwo się rozwarstwiają.

[ctx: draft_shield_dist label]
en: Draft Shield X/Y Distance
pl_PL: Odległość Osłony w X/Y

[ctx: draft_shield_dist description]
en: Distance of the draft shield from the print, in the X/Y directions.
pl_PL: Odległość osłony przeciwwiatrowej od druku, we współrzędnych X/Y.

[ctx: draft_shield_height_limitation label]
en: Draft Shield Limitation
pl_PL: Ograniczenie Osłony

[ctx: draft_shield_height_limitation description]
en: Set the height of the draft shield. Choose to print the draft shield at the full height of the model or at a limited height.
pl_PL: Ustaw wysokość osłony przeciwwiatrowej. Wybierz czy drukować osłonę do pełnej wysokości modelu czy do określonej wysokości.

[ctx: draft_shield_height_limitation option full]
en: Full
pl_PL: Pełna

[ctx: draft_shield_height_limitation option limited]
en: Limited
pl_PL: Ograniczona

[ctx: draft_shield_height label]
en: Draft Shield Height
pl_PL: Wysokość Osłony

[ctx: draft_shield_height description]
en: Height limitation of the draft shield. Above this height no draft shield will be printed.
pl_PL: Ograniczenie wysokości osłony przeciwwiatrowej. Powyżej tej wysokości nie będzie drukowana żadna osłona.

[ctx: conical_overhang_enabled label]
en: Make Overhang Printable
pl_PL: Drukowalne Zwisy

[ctx: conical_overhang_enabled description]
en: Change the geometry of the printed model such that minimal support is required. Steep overhangs will become shallow overhangs. Overhanging areas will drop down to become more vertical.
pl_PL: Zmienia geometrię modelu tak, aby wymagał minimalnego podparcia. Strome zwisy staną się mniej strome. Zwisające obszary zostaną opuszczone by być bardziej pionowymi.

[ctx: conical_overhang_angle label]
en: Maximum Model Angle
pl_PL: Maksymalny Kąt Modelu

[ctx: conical_overhang_angle description]
en: The maximum angle of overhangs after the they have been made printable. At a value of 0° all overhangs are replaced by a piece of model connected to the build plate, 90° will not change the model in any way.
pl_PL: Maksymalny kąt zwisów po którym będą one drukowalne. Przy wartości 0 ° wszystkie zwisy są zastępowane przez fragment modelu połączony ze stołem, a 90 ° w żaden sposób nie zmienia modelu.

[ctx: coasting_enable label]
en: Enable Coasting
pl_PL: Włącz Wypływanie

[ctx: coasting_enable description]
en: Coasting replaces the last part of an extrusion path with a travel path. The oozed material is used to print the last piece of the extrusion path in order to reduce stringing.
pl_PL: Wypływanie zastępuje ostatnią część ścieżki ekstruzji, ścieżką ruchu jałowego. Wyciekający materiał jest używany do wydrukowania ostatniego fragmentu ekstruzji, aby zmniejszyć nitkowanie.

[ctx: coasting_volume label]
en: Coasting Volume
pl_PL: Objętość Wypływania

[ctx: coasting_volume description]
en: The volume otherwise oozed. This value should generally be close to the nozzle diameter cubed.
pl_PL: Objętość materiału wyciekającego jest inna. Wartość ta powinna być zasadniczo zbliżona do średnicy dyszy do sześcianu.

[ctx: coasting_min_volume label]
en: Minimum Volume Before Coasting
pl_PL: Minimalna Objętość Przed Wypływaniem

[ctx: coasting_min_volume description]
en: The smallest volume an extrusion path should have before allowing coasting. For smaller extrusion paths, less pressure has been built up in the bowden tube and so the coasted volume is scaled linearly. This value should always be larger than the Coasting Volume.
pl_PL: Najmniejsza objętość jaką powinna mieć ścieżka ekstruzji przed pozwoleniem na Wypływanie. Dla mniejszych ścieżek ekstruzji pojawia się mniejsze ciśnienie we wbudowanej rurce bowden dzięki czemu ilość wypływającego materiału jest skalowana liniowo. Ta wartość powinna zawsze być większa niż Objętość Wypływania.

[ctx: coasting_speed label]
en: Coasting Speed
pl_PL: Prędkość Wypływania

[ctx: coasting_speed description]
en: The speed by which to move during coasting, relative to the speed of the extrusion path. A value slightly under 100% is advised, since during the coasting move the pressure in the bowden tube drops.
pl_PL: Prędkość poruszania się podczas Wypływania, w stosunku do prędkości ścieżki ekstruzji. Zaleca się wartość nieco poniżej 100%, ponieważ podczas Wypływania ciśnienie w rurce bowden spada.

[ctx: cross_infill_pocket_size label]
en: Cross 3D Pocket Size
pl_PL: Rozmiar Kieszeni Krzyża 3D

[ctx: cross_infill_pocket_size description]
en: The size of pockets at four-way crossings in the cross 3D pattern at heights where the pattern is touching itself.
pl_PL: Rozmiar kieszeni na czterostronnych skrzyżowaniach we wzorze krzyż 3D na wysokościach gdzie wzór tego siebie samego.

[ctx: cross_infill_density_image label]
en: Cross Infill Density Image
pl_PL: Gęstośc Wypełnienia Krzyżowego Według Obrazu

[ctx: cross_infill_density_image description]
en: The file location of an image of which the brightness values determine the minimal density at the corresponding location in the infill of the print.
pl_PL: Lokalizacja pliku obrazu, którego jasność będzie determinowała minimalną gęstość wypełnienia wydruku w danym punkcie.

[ctx: cross_support_density_image label]
en: Cross Fill Density Image for Support
pl_PL: Gęstości Wypełnienia Krzyżowego Podstaw Według Obrazu

[ctx: cross_support_density_image description]
en: The file location of an image of which the brightness values determine the minimal density at the corresponding location in the support.
pl_PL: Lokalizacja pliku obrazu, którego jasność będzie determinowała minimalną gęstość wypełnienia podstawy w danym punkcie.

[ctx: support_conical_enabled label]
en: Enable Conical Support
pl_PL: Włącz Podpory Stożkowe

[ctx: support_conical_enabled description]
en: Make support areas smaller at the bottom than at the overhang.
pl_PL: Zmniejsz obszary podparcia na podłożu pod zwisem.

[ctx: support_conical_angle label]
en: Conical Support Angle
pl_PL: Kąt Podpory Stożkowej

[ctx: support_conical_angle description]
en: The angle of the tilt of conical support. With 0 degrees being vertical, and 90 degrees being horizontal. Smaller angles cause the support to be more sturdy, but consist of more material. Negative angles cause the base of the support to be wider than the top.
pl_PL: Kąt nachylenia podpory stożkowej. Przy 0 stopniach jest pionowa a przy 90 stopniach jest pozioma. Mniejsze kąty sprawiają, że podparcie jest bardziej wytrzymałe, ale składa się z większej ilości materiału. Kąty ujemne powodują, że podstawa wspornika jest szersza niż góra.

[ctx: support_conical_min_width label]
en: Conical Support Minimum Width
pl_PL: Min. Szerokość Podpory Stożkowej

[ctx: support_conical_min_width description]
en: Minimum width to which the base of the conical support area is reduced. Small widths can lead to unstable support structures.
pl_PL: Minimalna szerokość, do której można zmniejszyć bazę podpory stożkowej. Małe szerokości mogą prowadzić do niestabilnych struktur nośnych.

[ctx: magic_fuzzy_skin_enabled label]
en: Fuzzy Skin
pl_PL: Nierówna Skóra

[ctx: magic_fuzzy_skin_enabled description]
en: Randomly jitter while printing the outer wall, so that the surface has a rough and fuzzy look.
pl_PL: Losowe drgania podczas drukowania zewnętrznej ściany, dzięki czemu powierzchnia ma szorstki i rozmyty wygląd.

[ctx: magic_fuzzy_skin_thickness label]
en: Fuzzy Skin Thickness
pl_PL: Grubości Nierównej Skóry

[ctx: magic_fuzzy_skin_thickness description]
en: The width within which to jitter. It's advised to keep this below the outer wall width, since the inner walls are unaltered.
pl_PL: Szerokość, w której będą wykonywane drgania. Zaleca się zachować ją poniżej zewnętrznej szerokości ścianki, ponieważ wewnętrzne ściany nie ulegają zmianie.

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_density label]
en: Fuzzy Skin Density
pl_PL: Gęstość Nierównej Skóry

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_density description]
en: The average density of points introduced on each polygon in a layer. Note that the original points of the polygon are discarded, so a low density results in a reduction of the resolution.
pl_PL: Średnia gęstość punktów wprowadzonych na każdy wielokąt na warstwie. Zauważ, że oryginalne punkty wielokąta są odrzucane, a więc niska gęstość powoduje zmniejszenie rozdzielczości.

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_dist label]
en: Fuzzy Skin Point Distance
pl_PL: Odległ. między Punkt. Nierównej Skóry

[ctx: magic_fuzzy_skin_point_dist description]
en: The average distance between the random points introduced on each line segment. Note that the original points of the polygon are discarded, so a high smoothness results in a reduction of the resolution. This value must be higher than half the Fuzzy Skin Thickness.
pl_PL: Średnia odległość między losowymi punktami wprowadzonymi w każdym segmencie linii. Zwróć uwagę, że oryginalne punkty wielokąta są odrzucane, a zatem duża gładkość powoduje zmniejszenie rozdzielczości. Wartość ta musi być większa niż połowa Grubości Nierównej Skóry.

[ctx: flow_rate_max_extrusion_offset label]
en: Flow Rate Compensation Max Extrusion Offset
pl_PL: Maksymalna kompensowania przepływu

[ctx: flow_rate_max_extrusion_offset description]
en: The maximum distance in mm to move the filament to compensate for changes in flow rate.
pl_PL: Maksymalna odległość w mm do przesuwania filamentu w celu kompensacji zmian wielkości przepływu.

[ctx: flow_rate_extrusion_offset_factor label]
en: Flow Rate Compensation Factor
pl_PL: Współczynnik kompensacji przepływu

[ctx: flow_rate_extrusion_offset_factor description]
en: How far to move the filament in order to compensate for changes in flow rate, as a percentage of how far the filament would move in one second of extrusion.
pl_PL: Jak bardzo przesunąć filament, aby skompensować zmiany wielkości przepływu, jako procent odległości, o jaką filament poruszyłby się w ciągu jednej sekundy wytłaczania.

[ctx: wireframe_enabled label]
en: Wire Printing
pl_PL: Drukowanie Drutu

[ctx: wireframe_enabled description]
en: Print only the outside surface with a sparse webbed structure, printing 'in thin air'. This is realized by horizontally printing the contours of the model at given Z intervals which are connected via upward and diagonally downward lines.
pl_PL: Wydrukuj tylko zewnętrzną powierzchnię o słabej strukturze tkaniny, drukując "w cienkim powietrzu". Jest to realizowane poprzez poziomy wydruk konturów modelu w określonych przedziałach Z, które są połączone przez linie skierowane w górę i w dół po porzekątnej.

[ctx: wireframe_height label]
en: WP Connection Height
pl_PL: DD Wysokość Połączenia

[ctx: wireframe_height description]
en: The height of the upward and diagonally downward lines between two horizontal parts. This determines the overall density of the net structure. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Wysokość linii w górę i po przekątnej w dół między dwiema częściami poziomymi. Określa ona całkowitą gęstość struktury siatki. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_roof_inset label]
en: WP Roof Inset Distance
pl_PL: DD Długość Wkładu Dachu

[ctx: wireframe_roof_inset description]
en: The distance covered when making a connection from a roof outline inward. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odległość jaka zostaje pokryta podczas tworzenia połączenia z wewnętrznego konturu dachu. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_printspeed label]
en: WP Speed
pl_PL: DD Prędkość

[ctx: wireframe_printspeed description]
en: Speed at which the nozzle moves when extruding material. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Prędkość, z jaką porusza się dysza podczas wytłaczania materiału. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_printspeed_bottom label]
en: WP Bottom Printing Speed
pl_PL: DD Prędk. Drukowania Dołu

[ctx: wireframe_printspeed_bottom description]
en: Speed of printing the first layer, which is the only layer touching the build platform. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Prędkość drukowania pierwszej warstwy, która jest jedyną warstwą dotykającą stołu. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_printspeed_up label]
en: WP Upward Printing Speed
pl_PL: DD Prędkość Drukowania do Góry

[ctx: wireframe_printspeed_up description]
en: Speed of printing a line upward 'in thin air'. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Szybkość drukowania linii do góry „w powietrzu”. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_printspeed_down label]
en: WP Downward Printing Speed
pl_PL: DD Prędkość Drukowania w Dół

[ctx: wireframe_printspeed_down description]
en: Speed of printing a line diagonally downward. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Prędkość drukowania ukośnej linii w dół. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_printspeed_flat label]
en: WP Horizontal Printing Speed
pl_PL: DD Prędkość Drukowania Poziomo

[ctx: wireframe_printspeed_flat description]
en: Speed of printing the horizontal contours of the model. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Prędkość drukowania poziomych konturów modelu. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_flow label]
en: WP Flow
pl_PL: DD Przepływ

[ctx: wireframe_flow description]
en: Flow compensation: the amount of material extruded is multiplied by this value. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Kompensacja przepływu: ilość wytłaczanego materiału jest mnożona przez tę wartość. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_flow_connection label]
en: WP Connection Flow
pl_PL: DD Przepływ Połączenia

[ctx: wireframe_flow_connection description]
en: Flow compensation when going up or down. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Kompensacja przepływu w górę i w dół. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_flow_flat label]
en: WP Flat Flow
pl_PL: DD Płaskie Przepływ

[ctx: wireframe_flow_flat description]
en: Flow compensation when printing flat lines. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Kompensacja przepływu podczas drukowania płaskich linii. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_top_delay label]
en: WP Top Delay
pl_PL: DD Opóźnienie Góry

[ctx: wireframe_top_delay description]
en: Delay time after an upward move, so that the upward line can harden. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Opóźnienie czasu po wzniesieniu w górę, tak aby linia idąca w górę mogła zesztywniać. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_bottom_delay label]
en: WP Bottom Delay
pl_PL: DD Dolne Opóźnienie

[ctx: wireframe_bottom_delay description]
en: Delay time after a downward move. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Opóźnienie po pochyłym ruchu. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_flat_delay label]
en: WP Flat Delay
pl_PL: DD Płaskie Opóźnienie

[ctx: wireframe_flat_delay description]
en: Delay time between two horizontal segments. Introducing such a delay can cause better adhesion to previous layers at the connection points, while too long delays cause sagging. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Czas opóźnienia pomiędzy dwoma poziomymi segmentami. Dzięki takiemu opóźnieniu może powstać lepsza przyczepność do poprzedniej warstwy, przy zbyt dużym opóźnieniu może jednak prowadzić do opadania. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_up_half_speed label]
en: WP Ease Upward
pl_PL: DD Łatwe Wzniesienie

[ctx: wireframe_up_half_speed description]
en: Distance of an upward move which is extruded with half speed.
    This can cause better adhesion to previous layers, while not heating the material in those layers too much. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Dystans przemieszczania się ku górze, który jest wytłaczany z połową szybkości.
    Może to prowadzić do lepszej przyczepności do wcześniejszych warstw, bez zbytniego podgrzewania materiału na tych warstwach. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_top_jump label]
en: WP Knot Size
pl_PL: DD Rozmiar Węzła

[ctx: wireframe_top_jump description]
en: Creates a small knot at the top of an upward line, so that the consecutive horizontal layer has a better chance to connect to it. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Tworzy mały węzeł u góry linii w górę, dzięki czemu kolejna pozioma warstwa ma większą szansę połączenia się z nią. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_fall_down label]
en: WP Fall Down
pl_PL: DD Spadek

[ctx: wireframe_fall_down description]
en: Distance with which the material falls down after an upward extrusion. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odległość o jaką spada materiału przez wytłaczanie w górę. Długość ta jest kompensowana. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_drag_along label]
en: WP Drag Along
pl_PL: DD Przeciągnij Wzdłuż

[ctx: wireframe_drag_along description]
en: Distance with which the material of an upward extrusion is dragged along with the diagonally downward extrusion. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odległość, z jaką materiał wytłoczony z góry jest przeciągany równolegle do dolnej ekstruzji. Ta odległość jest kompensowana. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_strategy label]
en: WP Strategy
pl_PL: DD Strategia

[ctx: wireframe_strategy description]
en: Strategy for making sure two consecutive layers connect at each connection point. Retraction lets the upward lines harden in the right position, but may cause filament grinding. A knot can be made at the end of an upward line to heighten the chance of connecting to it and to let the line cool; however, it may require slow printing speeds. Another strategy is to compensate for the sagging of the top of an upward line; however, the lines won't always fall down as predicted.
pl_PL: Strategia zapewniająca podłączenie dwóch kolejnych warstw w każdym punkcie połączenia. Wycofanie pozwala na utwardzenie linii idących w górę we właściwej pozycji, ale może powodować "mielenie" filamentu. Węzeł może być wykonany na końcu linii do góry, aby zwiększyć szanse na połączenie z nią i pozostawić dobrą linię; może to jednak wymagać wolnych prędkości druku. Inną strategią jest wyrównanie opadania górnej krawędzi. Jednak linie nie zawsze spadają zgodnie z przewidywaniami.

[ctx: wireframe_strategy option compensate]
en: Compensate
pl_PL: Kompensuj

[ctx: wireframe_strategy option knot]
en: Knot
pl_PL: Węzeł

[ctx: wireframe_strategy option retract]
en: Retract
pl_PL: Wycofanie

[ctx: wireframe_straight_before_down label]
en: WP Straighten Downward Lines
pl_PL: DD Prostuj Linie w Dół

[ctx: wireframe_straight_before_down description]
en: Percentage of a diagonally downward line which is covered by a horizontal line piece. This can prevent sagging of the top most point of upward lines. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odsetek ukośnych linii ułożonych w dół, który jest przykryty poziomą linią. Może to uniemożliwić zwisanie górnej krawędzi linii ułożonejw górę. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_roof_fall_down label]
en: WP Roof Fall Down
pl_PL: DD Spadek Dachu

[ctx: wireframe_roof_fall_down description]
en: The distance which horizontal roof lines printed 'in thin air' fall down when being printed. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odległość, na jaką opadają linie dachu wydrukowane "w powietrzu" podczas druku. Ta odległość jest kompensowana. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_roof_drag_along label]
en: WP Roof Drag Along
pl_PL: DD Rozciągaj Dach

[ctx: wireframe_roof_drag_along description]
en: The distance of the end piece of an inward line which gets dragged along when going back to the outer outline of the roof. This distance is compensated for. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Długość końcówki wewnętrznej linii, która jest rozciągana podczas powrotu do zewnętrznej linii dachu. Trasa ta jest kompensowana. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_roof_outer_delay label]
en: WP Roof Outer Delay
pl_PL: DD Opóźnienie Zew. Dachu

[ctx: wireframe_roof_outer_delay description]
en: Time spent at the outer perimeters of hole which is to become a roof. Longer times can ensure a better connection. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Czas, który poświęca się na zewnętrznych obrzeżach otworu, który ma stać się dachem. Dłuższy czas może spowodować lepsze połączenie. Odnosi się tylko do Drukowania Drutu.

[ctx: wireframe_nozzle_clearance label]
en: WP Nozzle Clearance
pl_PL: DD Prześwit Dyszy

[ctx: wireframe_nozzle_clearance description]
en: Distance between the nozzle and horizontally downward lines. Larger clearance results in diagonally downward lines with a less steep angle, which in turn results in less upward connections with the next layer. Only applies to Wire Printing.
pl_PL: Odległość między dyszą a liniami skierowanymi w dół. Większe prześwity powodują ukośne linie skierowanie w dół o mniej stromym kącie, co z kolei skutkuje mniejszymi połączeniami z następną warstwą. Dotyczy tylko Drukowania Drutu.

[ctx: adaptive_layer_height_enabled label]
en: Use Adaptive Layers
pl_PL: Użyj zmiennych warstw

[ctx: adaptive_layer_height_enabled description]
en: Adaptive layers computes the layer heights depending on the shape of the model.
pl_PL: Zmienne warstwy obliczają wysokości warstw w zależności od kształtu modelu.

[ctx: adaptive_layer_height_variation label]
en: Adaptive Layers Maximum Variation
pl_PL: Maks. zmiana zmiennych warstw

[ctx: adaptive_layer_height_variation description]
en: The maximum allowed height different from the base layer height.
pl_PL: Maksymalna dozwolona różnica wysokości względem bazowej wysokości warstwy.

[ctx: adaptive_layer_height_variation_step label]
en: Adaptive Layers Variation Step Size
pl_PL: Krok zmian zmiennych warstw

[ctx: adaptive_layer_height_variation_step description]
en: The difference in height of the next layer height compared to the previous one.
pl_PL: Różnica w wysokości pomiędzy następną wysokością warstwy i poprzednią.

[ctx: adaptive_layer_height_threshold label]
en: Adaptive Layers Topography Size
pl_PL: Rozmiar topografii warstw adaptacyjnych

[ctx: adaptive_layer_height_threshold description]
en: Target horizontal distance between two adjacent layers. Reducing this setting causes thinner layers to be used to bring the edges of the layers closer together.
pl_PL: Docelowa odległość pozioma między dwiema sąsiadującymi warstwami. Zmniejszenie tego ustawienia powoduje użycie cieńszych warstw w celu przybliżenia krawędzi warstw.

[ctx: wall_overhang_angle label]
en: Overhanging Wall Angle
pl_PL: Kąt Nawisającej Ścianki

[ctx: wall_overhang_angle description]
en: Walls that overhang more than this angle will be printed using overhanging wall settings. When the value is 90, no walls will be treated as overhanging. Overhang that gets supported by support will not be treated as overhang either.
pl_PL: Ściany, które wystają więcej niż zadany kont, zostaną wydrukowane przy użyciu ustawień wystających ścian. Gdy wartość wynosi 90, żadne ściany nie będą traktowane jako wystające. Zwis, który jest obsługiwany przez podpory, nie będzie również traktowany jako zwis.

[ctx: wall_overhang_speed_factor label]
en: Overhanging Wall Speed
pl_PL: Prędkość Ścianki Nawisającej

[ctx: wall_overhang_speed_factor description]
en: Overhanging walls will be printed at this percentage of their normal print speed.
pl_PL: Nawisające ścianki będą drukowane z taką procentową wartością względem normalnej prędkości druku.

[ctx: bridge_settings_enabled label]
en: Enable Bridge Settings
pl_PL: Włącz Ustawienia Mostów

[ctx: bridge_settings_enabled description]
en: Detect bridges and modify print speed, flow and fan settings while bridges are printed.
pl_PL: Wykryj mosty i modyfikuj prędkość drukowania, przepływ i ustawienia wentylatora podczas drukowania mostó.

[ctx: bridge_wall_min_length label]
en: Minimum Bridge Wall Length
pl_PL: Min. Długość Mostu

[ctx: bridge_wall_min_length description]
en: Unsupported walls shorter than this will be printed using the normal wall settings. Longer unsupported walls will be printed using the bridge wall settings.
pl_PL: Niepodparte ściany krótsze niż to będą drukowane z normalnymi ustawieniami ściany. Dłuższe niepodparte ściany będą drukowane z ustawieniami mostów.

[ctx: bridge_skin_support_threshold label]
en: Bridge Skin Support Threshold
pl_PL: Próg Podpory Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_support_threshold description]
en: If a skin region is supported for less than this percentage of its area, print it using the bridge settings. Otherwise it is printed using the normal skin settings.
pl_PL: Jeśli obszar skóry jest podpierany w mniejszym procencie jego powierzchni, drukuj to według ustawień mostu. W przeciwnym wypadku użyj normalnych ustawień skóry.

[ctx: bridge_wall_coast label]
en: Bridge Wall Coasting
pl_PL: Rozbieg Ściany Mostu

[ctx: bridge_wall_coast description]
en: This controls the distance the extruder should coast immediately before a bridge wall begins. Coasting before the bridge starts can reduce the pressure in the nozzle and may produce a flatter bridge.
pl_PL: Określa odległość, na jakiej ekstruder powinien wykonać rozbieg natychmiast przed rozpoczęciem ściany mostu. Rozbieg przed rozpoczęciem mostu może zredukować ciśnienie w dyszy i może stworzyć bardziej płaski most.

[ctx: bridge_wall_speed label]
en: Bridge Wall Speed
pl_PL: Prędkość Ścian Mostu

[ctx: bridge_wall_speed description]
en: The speed at which the bridge walls are printed.
pl_PL: Prędkość z jaką są drukowane ściany mostu.

[ctx: bridge_wall_material_flow label]
en: Bridge Wall Flow
pl_PL: Przepływ Mostów

[ctx: bridge_wall_material_flow description]
en: When printing bridge walls, the amount of material extruded is multiplied by this value.
pl_PL: Kiedy drukowane są ściany mostu, ilość ekstrudowanego materiału jest mnożona prze tę wartość.

[ctx: bridge_skin_speed label]
en: Bridge Skin Speed
pl_PL: Prędk. Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_speed description]
en: The speed at which bridge skin regions are printed.
pl_PL: Prędkość z jaką drukowane są obszary skóry mostu.

[ctx: bridge_skin_material_flow label]
en: Bridge Skin Flow
pl_PL: Przepływ Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_material_flow description]
en: When printing bridge skin regions, the amount of material extruded is multiplied by this value.
pl_PL: Kiedy drukowane są obszary skóry mostu, ilość ekstrudowanego materiału jest mnożona przez tę wartość.

[ctx: bridge_skin_density label]
en: Bridge Skin Density
pl_PL: Gęstość Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_density description]
en: The density of the bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
pl_PL: Gęstość warstwy skóry mostu. Wartości mniejsze od 100 będą zwiększać przerwy pomiędzy liniami skóry.

[ctx: bridge_fan_speed label]
en: Bridge Fan Speed
pl_PL: Prędk. Wentylatora - Mosty

[ctx: bridge_fan_speed description]
en: Percentage fan speed to use when printing bridge walls and skin.
pl_PL: Procent prędkości wentylatora używany podczas drukowania ścian i skóry mostów.

[ctx: bridge_enable_more_layers label]
en: Bridge Has Multiple Layers
pl_PL: Most Ma Wiele Warstw

[ctx: bridge_enable_more_layers description]
en: If enabled, the second and third layers above the air are printed using the following settings. Otherwise, those layers are printed using the normal settings.
pl_PL: Jeśli włączone, druga i trzecia warstwa ponad powietrzem są drukowane używając następujących ustawień. W przeciwnym wypadku te warstwy są drukowane z normalnymi ustawieniami.

[ctx: bridge_skin_speed_2 label]
en: Bridge Second Skin Speed
pl_PL: Prędk. Drugiej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_speed_2 description]
en: Print speed to use when printing the second bridge skin layer.
pl_PL: Prędkość używana podczas drukowania drugiej warstwy skóry mostu.

[ctx: bridge_skin_material_flow_2 label]
en: Bridge Second Skin Flow
pl_PL: Przepływ Drugiej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_material_flow_2 description]
en: When printing the second bridge skin layer, the amount of material extruded is multiplied by this value.
pl_PL: Kiedy drukowana jest druga warstwa skóry mostu, ilość ekstrudowanego materiału jest mnożona przez tę wartość.

[ctx: bridge_skin_density_2 label]
en: Bridge Second Skin Density
pl_PL: Gęstość Drugiej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_density_2 description]
en: The density of the second bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
pl_PL: Gęstość drugiej warstwy skóry mostu. Wartości mniejsze od 100 będą zwiększać przerwy pomiędzy liniami skóry.

[ctx: bridge_fan_speed_2 label]
en: Bridge Second Skin Fan Speed
pl_PL: Prędk. Wentylatora - Druga Skóra Mostu

[ctx: bridge_fan_speed_2 description]
en: Percentage fan speed to use when printing the second bridge skin layer.
pl_PL: Procent prędkości wentylatora używany podczas drukowania drugiej warstwy skóry most.

[ctx: bridge_skin_speed_3 label]
en: Bridge Third Skin Speed
pl_PL: Prędkość Trzeciej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_speed_3 description]
en: Print speed to use when printing the third bridge skin layer.
pl_PL: Prędkość używana podczas drukowania trzeciej warstwy skóry mostu.

[ctx: bridge_skin_material_flow_3 label]
en: Bridge Third Skin Flow
pl_PL: Przepływ Trzeciej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_material_flow_3 description]
en: When printing the third bridge skin layer, the amount of material extruded is multiplied by this value.
pl_PL: Kiedy drukowana jest trzecia warstwa skóry mostu, ilość ekstrudowanego materiału jest mnożona przez tę wartość.

[ctx: bridge_skin_density_3 label]
en: Bridge Third Skin Density
pl_PL: Gęstość Trzeciej Skóry Mostu

[ctx: bridge_skin_density_3 description]
en: The density of the third bridge skin layer. Values less than 100 will increase the gaps between the skin lines.
pl_PL: Gęstość trzeciej warstwy skóry mostu. Wartości mniejsze od 100 będą zwiększać przerwy pomiędzy liniami skóry.

[ctx: bridge_fan_speed_3 label]
en: Bridge Third Skin Fan Speed
pl_PL: Prędk. Wentylatora - Trzecia Skóra Mostu

[ctx: bridge_fan_speed_3 description]
en: Percentage fan speed to use when printing the third bridge skin layer.
pl_PL: Procent prędkości wentylatora używany podczas drukowania trzeciej warstwy skóry most.

[ctx: clean_between_layers label]
en: Wipe Nozzle Between Layers
pl_PL: Wytrzyj dyszę pomiędzy warstwami

[ctx: max_extrusion_before_wipe label]
en: Material Volume Between Wipes
pl_PL: Objętość materiału między czyszczeniem

[ctx: wipe_retraction_enable label]
en: Wipe Retraction Enable
pl_PL: Włącz Czyszczenie przy retrakcji

[ctx: wipe_retraction_enable description]
en: Retract the filament when the nozzle is moving over a non-printed area.
pl_PL: Cofnij filament, gdy dysza porusza się nad obszarem, w którym nie ma drukować.

[ctx: wipe_retraction_amount label]
en: Wipe Retraction Distance
pl_PL: Długość czyszczenia przy retrakcji

[ctx: wipe_retraction_amount description]
en: Amount to retract the filament so it does not ooze during the wipe sequence.
pl_PL: Ilość filamentu do retrakcji, aby nie wyciekał podczas czyszczenia.

[ctx: wipe_retraction_extra_prime_amount label]
en: Wipe Retraction Extra Prime Amount
pl_PL: Dodatkowa wartość czyszczenia dla Czyszczenia przy retrakcji

[ctx: wipe_retraction_extra_prime_amount description]
en: Some material can ooze away during a wipe travel moves, which can be compensated for here.
pl_PL: Niektóre materiały mogą wyciekać podczas ruchów czyszczenia, można to tutaj skompensować.

[ctx: wipe_retraction_speed label]
en: Wipe Retraction Speed
pl_PL: Prędkość Czyszczenia przy retrakcji

[ctx: wipe_retraction_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted and primed during a wipe retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką jest wykonywana i dopełniana retrakcja podczas ruchu czyszczenia przy retrakcji.

[ctx: wipe_retraction_retract_speed label]
en: Wipe Retraction Retract Speed
pl_PL: Prędkość retrakcji Czyszczenia przy retrakcji

[ctx: wipe_retraction_retract_speed description]
en: The speed at which the filament is retracted during a wipe retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką jest wykonywana retrakcja podczas ruchu czyszczenia przy retrakcji.

[ctx: wipe_retraction_prime_speed description]
en: The speed at which the filament is primed during a wipe retraction move.
pl_PL: Prędkość, z jaką jest wykonywana dodatkowa retrakcja podczas ruchu czyszczenia przy retrakcji.

[ctx: wipe_pause label]
en: Wipe Pause
pl_PL: Wstrzymaj czyszczenie

[ctx: wipe_pause description]
en: Pause after the unretract.
pl_PL: Wstrzymaj czyszczenie, jeśli brak retrakcji.

[ctx: wipe_hop_amount label]
en: Wipe Z Hop Height
pl_PL: Wysokość skoku Z przy czyszczeniu

[ctx: wipe_hop_amount description]
en: The height difference when performing a Z Hop.
pl_PL: Różnica w wysokości podczas przeprowadzania Skoku Z.

[ctx: wipe_hop_speed label]
en: Wipe Hop Speed
pl_PL: Prędkość czyszczącego skoku Z

[ctx: wipe_hop_speed description]
en: Speed to move the z-axis during the hop.
pl_PL: Szybkość przesuwania osi Z podczas skoku.

[ctx: wipe_brush_pos_x label]
en: Wipe Brush X Position
pl_PL: X pozycji czyszczenia

[ctx: wipe_brush_pos_x description]
en: X location where wipe script will start.
pl_PL: Pozycja X, w której skrypt zaczyna.

[ctx: wipe_repeat_count label]
en: Wipe Repeat Count
pl_PL: Ilość powtórzeń czyszczenia

[ctx: wipe_repeat_count description]
en: Number of times to move the nozzle across the brush.
pl_PL: Ilość powtórzeń przesunięcia dyszy po szczotce.

[ctx: wipe_move_distance label]
en: Wipe Move Distance
pl_PL: Odległość ruchu czyszczenia

[ctx: wipe_move_distance description]
en: The distance to move the head back and forth across the brush.
pl_PL: Odległość, którą głowica musi pokonać w tę i z powrotem po szczotce.

[ctx: small_hole_max_size label]
en: Small Hole Max Size
pl_PL: Maksymalny rozmiar małych otworów

[ctx: small_hole_max_size description]
en: Holes and part outlines with a diameter smaller than this will be printed using Small Feature Speed.
pl_PL: Otwory i kontury części o średnicy mniejszej niż podana zostaną wydrukowane przy małej szybkości operacji.

[ctx: small_feature_max_length label]
en: Small Feature Max Length
pl_PL: Maksymalna długość małych elementów

[ctx: small_feature_max_length description]
en: Feature outlines that are shorter than this length will be printed using Small Feature Speed.
pl_PL: Kontury obiektów, które są krótsze niż podana długość, zostaną wydrukowane przy użyciu funkcji małej prędkości.

[ctx: small_feature_speed_factor label]
en: Small Feature Speed
pl_PL: Prędkość małych elementów

[ctx: small_feature_speed_factor description]
en: Small features will be printed at this percentage of their normal print speed. Slower printing can help with adhesion and accuracy.
pl_PL: Małe obiekty zostaną wydrukowane z zadanym procentem ich normalnej prędkości drukowania. Wolniejsze drukowanie może poprawić przyczepność i dokładność.

[ctx: small_feature_speed_factor_0 label]
en: Small Feature Initial Layer Speed
pl_PL: Prędkość początkowej warstwy małych obiektów

[ctx: small_feature_speed_factor_0 description]
en: Small features on the first layer will be printed at this percentage of their normal print speed. Slower printing can help with adhesion and accuracy.
pl_PL: Pierwsza warstwa małych obiektów zostanie wydrukowana z zadanym procentem ich normalnej prędkości drukowania. Wolniejsze drukowanie może poprawić przyczepność i dokładność.

[ctx: command_line_settings label]
en: Command Line Settings
pl_PL: Ustawienia Wiersza Polecenia

[ctx: command_line_settings description]
en: Settings which are only used if CuraEngine isn't called from the Cura frontend.
pl_PL: Ustawienia, które są używane tylko wtedy, gdy CuraEngine nie jest wywoływana przez frontend Cura.

[ctx: center_object label]
en: Center Object
pl_PL: Wyśrodkuj obiekt

[ctx: center_object description]
en: Whether to center the object on the middle of the build platform (0,0), instead of using the coordinate system in which the object was saved.
pl_PL: Czy wyśrodkować obiekt na środku stołu (0,0), zamiast używać układu współrzędnych, w którym został zapisany obiekt.

[ctx: mesh_position_x label]
en: Mesh Position X
pl_PL: Pozycja Siatki w X

[ctx: mesh_position_x description]
en: Offset applied to the object in the x direction.
pl_PL: Przesunięcie zastosowane dla obiektu w kierunku X.

[ctx: mesh_position_y label]
en: Mesh Position Y
pl_PL: Pozycja Siatki w Y

[ctx: mesh_position_y description]
en: Offset applied to the object in the y direction.
pl_PL: Przesunięcie zastosowane dla obiektu w kierunku Y.

[ctx: mesh_position_z label]
en: Mesh Position Z
pl_PL: Pozycja Siatki w Z

[ctx: mesh_position_z description]
en: Offset applied to the object in the z direction. With this you can perform what was used to be called 'Object Sink'.
pl_PL: Przesunięcie zastosowane dla obiektu w kierunku Z. Za pomocą tego możesz sprecyzować co nazywamy 'Zatopieniem Obiektu.

[ctx: mesh_rotation_matrix label]
en: Mesh Rotation Matrix
pl_PL: Forma Obrotu Siatki

[ctx: mesh_rotation_matrix description]
en: Transformation matrix to be applied to the model when loading it from file.
pl_PL: Forma przesunięcia, która ma być zastosowana do modelu podczas ładowania z pliku.
