d-feet master - en to cs translation catalogue (12 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: The <app>d-feet</app> help.
cs: Nápověda k aplikaci <app>d-feet</app>.

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Help
cs: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> Nápověda k aplikaci <app>d-feet</app>

note: (itstool) path: page/p
en: This is for d-feet - a dbus debugger.
cs: Určeno pro d-feet – program sloužící k ladění sběrnice D-Bus.

note: (itstool) path: section/title
en: Contents
cs: Obsah

note: (itstool) path: credit/years
en: 2012-2013
cs: 2012 – 2013

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic usage of d-feet
cs: Základy používání d-feet

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
cs: Základy

note: (itstool) path: section/title
en: Quick guide
cs: Rychlá příručka

note: (itstool) path: section/p
en: Here is the quick guide howto use d-feet
cs: Zde je rychlá příručka, jako používat d-feet.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a bus you want to connect to (System Bus or Session Bus)
cs: Vyberte sběrnici, ke které se chcete připojit (systémovou sběrnici nebo sběrnici sezení)

note: (itstool) path: item/p
en: Select a service you want information about
cs: Vyberte službu, o které chcete informace

note: (itstool) path: item/p
en: Select a property or a method of the service
cs: Vyberte vlastnost nebo metodu služby
