d-feet master - en to uk translation catalogue (12 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic usage of d-feet
uk: Основи користування d-feet

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
uk: Основи

note: (itstool) path: section/title
en: Quick guide
uk: Короткі настанови

note: (itstool) path: section/p
en: Here is the quick guide howto use d-feet
uk: Короткі настанови щодо того, як користуватися d-feet

note: (itstool) path: item/p
en: Select a bus you want to connect to (System Bus or Session Bus)
uk: Виберіть шину, із якою слід встановити з'єднання (системну шину або шину сеансу)

note: (itstool) path: item/p
en: Select a service you want information about
uk: Виберіть службу, відомості щодо якої вам потрібні

note: (itstool) path: item/p
en: Select a property or a method of the service
uk: Виберіть властивість або метод цієї служби

note: (itstool) path: info/desc
en: The <app>d-feet</app> help.
uk: Довідка з <app>d-feet</app>.

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
uk: ліцензії Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[icon]</media> <app>d-feet</app> Help
uk: <media type="image" mime="image/png" src="figures/icon.png">[піктограма]</media> Довідка з <app>d-feet</app>

note: (itstool) path: page/p
en: This is for d-feet - a dbus debugger.
uk: Це d-feet — програма для діагностики D-Bus.

note: (itstool) path: section/title
en: Contents
uk: Зміст
