dasher - en to sk translation catalogue (109 entries)

en: Dasher
sk: Náčrtník

en: Predictive text entry
sk: Prediktívne zadávanie textu

note: TODO should probably pop up a Gtk error message and think about how to do i18n:
en: Dasher socket input: failed to launch reader thread.
sk: Zásuvkový vstup Náčrtníka: zlyhalo spustenie čítacieho vlákna

en: Select File
sk: Vybrať súbor

en: Do you want to save your changes to %s?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sk: Chcete uložiť vaše zmeny do %s?
    
    Vaše zmeny budú stratené, ak ich neuložíte.

en: Do you want to save your changes?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sk: Chcete uložiť vaše zmeny?
    
    Vaše zmeny budú stratené, ak ich neuložíte.

en: Don't save
sk: Neuložiť

en: Don't quit
sk: Neskončiť

en: Save and quit
sk: Uložiť a skončiť

en: Dasher is a predictive text entry application
sk: Náčrtník je aplikácia na prediktívne zadávanie textu

en: Training Dasher... please wait
sk: Náčrtník sa učí... prosím čakajte

en: <b>Actions:</b>
sk: <b>Akcie:</b>

en: <b>Adaptation:</b>
sk: <b>Prispôsobenie:</b>

en: <b>Alphabet Selection:</b>
sk: <b>Výber abecedy:</b>

en: <b>Appearance Options:</b>
sk: <b>Voľby vzhľadu:</b>

en: <b>Application Options:</b>
sk: <b>Voľby aplikácie:</b>

en: <b>Application Style:</b>
sk: <b>Štýl aplikácie:</b>

en: <b>Colour Scheme:</b>
sk: <b>Farebná schéma:</b>

en: <b>Control Style:</b>
sk: <b>Štýl ovládania:</b>

en: <b>Dasher Font:</b>
sk: <b>Písmo pre Náčrtník:</b>

en: <b>Direction:</b>
sk: <b>Smer:</b>

en: <b>Editor Font:</b>
sk: <b>Písmo editora:</b>

en: <b>Input Device:</b>
sk: <b>Vstupné zariadenie:</b>

en: <b>Language Model:</b>
sk: <b>Jazykový model:</b>

en: <b>Prediction:</b>
sk: <b>Predvídanie:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
sk: <b>Vyhladzovanie:</b>

en: <b>Speed:</b>
sk: <b>Rýchlosť:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
sk: <b>Spúšťanie a zastavovanie:</b>

en: Adapt speed automatically
sk: Prispôsobiť rýchlosť automaticky

en: Alphabet Default
sk: Štandardná abeceda

en: Alphabet:
sk: Abeceda:

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Application
sk: Aplikácia

en: Bottom to Top
sk: Zdola hore

en: Centre circle
    Two box
sk: Stredový kluh
    Dva obdĺžniky

en: Composition
sk: Zloženie

en: Control
sk: Ovládanie

en: Control mode
sk: Režim ovládania

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy _All
sk: Kopírovať _všetko

en: Custom colour scheme:
sk: Vlastná farebná schéma:

en: Custom:
sk: Vlastné:

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Dasher Preferences
sk: Predvoľby pre Náčrtník

en: Dasher _Tutorial
sk: _Príručka pre Náčrtník

en: Direct entry
sk: Priamy vstup

en: Dock application window
sk: Pripevniť aplikačné okno

en: Draw box outlines
sk: Vykresliť okraje okna

en: Draw line between crosshairs and mouse
sk: Vykresliť čiaru medzi krížové kurzory a myš

en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Increase line thickness
sk: Zväčšiť hrúbku čiary

en: Japanese
sk: Japonské

en: Language
sk: Jazyk

en: Language model adapts as you write.
sk: Jazykový model sa prispôsobuje tomu, ako píšete.

en: Large font
sk: Veľké písmo

en: Left to Right
sk: Zľava doprava

en: Mixture model (PPM/dictionary)
sk: Zmiešaný model (PPM/slovník)

en: New file
sk: Nový súbor

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Options
sk: Voľby

en: Paste
sk: Vlepiť

en: Pause outside of canvas
sk: Prerušiť mimo plátna

en: Please Wait...
sk: Prosím, čakajte...

en: Pr_eferences
sk: Pr_edvoľby

en: Right to Left
sk: Sprava doľava

en: Save file
sk: Uložiť súbor

en: Save file as
sk: Uložiť súbor ako

en: Select Font
sk: Vybrať písmo

en: Show mouse position
sk: Zobraziť polohu myši

en: Show speed slider
sk: Zobraziť jazdca rýchlosti

en: Show toolbar
sk: Zobraziť lištu nástrojov

en: Small font
sk: Malé písmo

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Stand-alone
sk: Štandardné

en: Standard letter-based PPM
sk: Štandardné PPM založené na písmenách

en: Start on left mouse button
sk: Spustiť pri stlačení ľavého tlačidla myši

en: Start on space bar
sk: Spustiť pri stlačení medzerníka

en: Start with mouse position:
sk: Spustiť s polohou myši:

en: Timestamp new files
sk: Časová značka nových súborov

en: Top to Bottom
sk: Zhora dole

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
sk: Použite tento ovládač na upravenie relatívnej veľkosti
    okien písmena. Poznamenávame, že pri výbere väčších
    hodnôt sa spomalí vaša rýchlosť písania.

en: Very large font
sk: Veľmi veľké písmo

en: Word-based model
sk: Model založaný na slovách

en: _About
sk: _O programe

en: _Append to file
sk: _Pridať k súboru

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _File
sk: _Súbor

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Import Training Text
sk: _Importovať naučený text

en: Unable to initialize speech support
sk: Nepodarilo sa inicializovať hlasovú podporu

en: Unable to initialize voices
sk: Nepodarilo sa inizializovať hlasy

en: Warning: unable to set speech parameters
sk: Upozornenie: nepodarilo sa nastaviť parametre reči

en: Enter text into other windows
sk: Zadať text do iných okien

en: Large
sk: Veľké

en: Normal
sk: Normálne

en: Very Large
sk: Veľmi veľké

en: _Dasher Font
sk: Písmo pre _Náčrtník

en: _Dasher Font Size
sk: Veľkosť písma pre _Náčrtník

en: _Edit Font
sk: _Upraviť písmo

en: _Options
sk: _Voľby

en: _Reset fonts
sk: _Obnoviť písmo

en: (Message Placeholder - no need to translate)
sk: (Miesto pre správu - nie je potrebné prekladať)

en: <b>Display Size:</b>
sk: <b>Veľkosť zobrazenia:</b>

en: <b>Orientation:</b>
sk: <b>Orientácia:</b>

en: Alphabet
sk: Abeceda

en: Enlarge input window
sk: Zväčšiť okno vstupu

en: Prediction
sk: Predvídanie

en: View
sk: Zobraziť
