django-auditlog - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Changes
ja: 変更

en: Audit log
ja: 監査ログ

en: Resource Type
ja: リソースタイプ

en: Click to filter by records with this correlation id
ja: このCorrelation IDでレコードをフィルタするにはクリックしてください

en: Created
ja: 作成済み

en: User
ja: ユーザー

en: Resource
ja: リソース

en: Audit log: %s
ja: 監査ログ：%s

en: View
ja: 表示

en: create
ja: 作成

en: update
ja: 更新

en: delete
ja: 削除

en: access
ja: アクセス

en: content type
ja: コンテンツタイプ

en: object pk
ja: オブジェクトPK

en: object id
ja: オブジェクトID

en: object representation
ja: オブジェクト表現

en: action
ja: アクション

en: change message
ja: 変更メッセージ

en: actor
ja: アクター

en: remote address
ja: リモートアドレス

en: remote port
ja: リモートポート

en: timestamp
ja: タイムスタンプ

en: additional data
ja: 追加データ

en: actor email
ja: アクターメール

en: log entry
ja: ログエントリ

en: log entries
ja: ログエントリ

en: Created {repr:s}
ja: {repr:s}が作成されました

en: Updated {repr:s}
ja: {repr:s}が更新されました

en: Deleted {repr:s}
ja: {repr:s}が削除されました

en: Logged {repr:s}
ja: {repr:s}がログに記録されました

en: Field
ja: フィールド

en: From
ja: 変更前の値

en: To
ja: 変更後の値

en: Relationship
ja: 関係

en: Action
ja: アクション

en: Objects
ja: オブジェクト一覧

en: system
ja: システム

en: No field changes
ja: フィールドの変更なし

en: Home
ja: ホーム

en: No log entries found.
ja: ログエントリが見つかりません。

en: entry | entries
ja[0]: ログエントリ
