Double Commander 1.1.0 alpha - en to cs translation catalogue (2868 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
cs: Porovnávám... %d%% (ESC pro zrušení)

en: Left: Delete %d file(s)
cs: Vlevo: Smazat %d soubor(ů)

en: Right: Delete %d file(s)
cs: Vpravo: Smazat %d soubor(ů)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
cs: Nalezených souborů: %d (Stejných: %d, Rozdílných: %d, Vlevo navíc: %d, Vpravo navíc: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
cs: Zleva doprava: Kopírovat %d soubor(ů), velikost: %s (%s B)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
cs: Zprava doleva: Kopírovat %d soubor(ů), velikost: %s (%s B)

en: Choose template...
cs: Vybrat šablonu...

en: C&heck free space
cs: Z&kontrolovat volné místo

en: Cop&y attributes
cs: Kopírova&t atributy

en: Copy o&wnership
cs: Kopírovat v&lastnictví

en: Copy &permissions
cs: Kopírovat o&právnění

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
cs: Kopírovat d&atum/čas

en: Correct lin&ks
cs: Opravit odka&zy

en: Drop readonly fla&g
cs: Zrušit pří&znak jen pro čtení

en: E&xclude empty directories
cs: Vyloučit prázdné složky

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
cs: Ná&sledovat odkazy

en: &Reserve space
cs: &Rezervní prostor

en: &Verify
cs: O&věřit

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
cs: Co dělat, když nelze nastavit čas souboru, atributy, atd.

en: Use file template
cs: Použít šablonu souboru

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
cs: Pokud už složka existuje

en: When &file exists
cs: Pokud už soubor existuje

en: When ca&nnot set property
cs: Pokud nelze nastavit vlastnost

en: <no template>
cs: <žádná šablona>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
cs: &Zavřít

en: Copy to clipboard
cs: Kopírovat do schránky

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
cs: O programu

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
cs: Sestavení

en: Home Page:
cs: Domovská stránka:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
cs: Revize

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
cs: Verze

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Reset
cs: Ob&novit

en: Choose attributes
cs: Vyberte atributy

en: &Archive
cs: Archivovat

en: Co&mpressed
cs: Komprimovaný

en: &Directory
cs: Složka

en: &Encrypted
cs: Šifrovaný

en: &Hidden
cs: &Skrytý

en: Read o&nly
cs: Jen pro čtení

en: S&parse
cs: Řídký

en: &Symlink
cs: &Symbolický odkaz

en: S&ystem
cs: Systémový

en: &Temporary
cs: &Dočasný

en: NTFS attributes
cs: Atributy NTFS

en: General attributes
cs: Obecné atributy

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
cs: Bitů:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
cs: Spustit

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
cs: Čtení

en: As te&xt:
cs: Textově:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
cs: Zápis

en: Benchmark data size: %d MB
cs: Velikost dat: %d MB

en: Time (ms)
cs: Čas (ms)

en: Speed (MB/s)
cs: Rychlost (MB/s)

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate checksum...
cs: Výpočet kontrolního součtu...

en: Open checksum file after job is completed
cs: Otevřít soubor po vytvoření kontrolního součtu

en: C&reate separate checksum file for each file
cs: V&ytvořit samostatný kontrolní součet pro každý soubor

en: &Save checksum file(s) to:
cs: &Uložit soubor(y) s kontrolním součtem do:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
cs: &Zavřít

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify checksum...
cs: Kontrola kontrolního součtu...

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
cs: P&řidat

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: C&onnect
cs: P&řipojit

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
cs: &Smazat

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
cs: &Upravit

en: Connection manager
cs: Správce připojení

en: Connect to:
cs: Připojit k:

en: A&dd To Queue
cs: Při&dat do fronty

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: O&ptions
cs: M&ožnosti

en: Sa&ve these options as default
cs: Ul&ožit tyto možnosti jako výchozí

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
cs: Kopírovat soubory

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
cs: Nová fronta

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
cs: Fronta 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
cs: Fronta 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
cs: Fronta 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
cs: Fronta 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
cs: Fronta 5

en: Save Description
cs: Uložit popis

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: File/folder comment
cs: Komentář souboru/složky

en: E&dit comment for:
cs: U&pravit komentář pro:

en: &Encoding:
cs: &Kódování:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
cs: O programu

en: Auto Compare
cs: Automaticky porovnat

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
cs: Binární zobrazení

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
cs: Kopírovat doprava

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
cs: Kopírovat doprava

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
cs: Kopírovat doleva

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
cs: Kopírovat doleva

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
cs: Krok vpřed

en: Select &All
cs: Vybrat &vše

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
cs: Krok zpět

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
cs: &Konec

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
cs: První rozdíl

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
cs: První rozdíl

en: Ignore Case
cs: Ignorovat velikost znaků

en: Ignore Blanks
cs: Ignorovat mezery

en: Keep Scrolling
cs: Společný posun lišt

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
cs: Poslední rozdíl

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
cs: Poslední rozdíl

en: Line Differences
cs: Zobrazit rozdíly v řádku

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
cs: Další rozdíl

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
cs: Další rozdíl

en: Open Left...
cs: Otevřít levý...

en: Open Right...
cs: Otevřít pravý...

en: Paint Background
cs: Barvit pozadí řádku

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
cs: Předchozí rozdíl

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
cs: Předchozí rozdíl

en: &Reload
cs: Znovu načíst

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
cs: Znovu načíst

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
cs: Uložit jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
cs: Uložit jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
cs: Uložit levý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
cs: Uložit levý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
cs: Uložit levý jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
cs: Uložit levý jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
cs: Uložit pravý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
cs: Uložit pravý

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
cs: Uložit pravý jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
cs: Uložit pravý jako...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
cs: Porovnat

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
cs: Porovnat

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
cs: Kódování

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
cs: Kódování

en: Compare files
cs: Porovnat soubory

en: &Left
cs: &Vlevo

en: &Right
cs: &Vpravo

en: &Actions
cs: &Akce

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
cs: &Upravit

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
cs: Kó&dování

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
cs: &Soubor

en: &Options
cs: M&ožnosti

en: Add new shortcut to sequence
cs: Přidá novou zkratku do sekvence

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Remove last shortcut from sequence
cs: Odstraní poslední zkratku ze sekvence

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
cs: Vybere zkratku ze seznamu zbývajících volně dostupných klíčů

en: Only for these controls
cs: Pouze pro tyto prvky

en: &Parameters (each in a separate line):
cs: &Parametry (každý na zvláštní řádce):

en: Shortcuts:
cs: Zkratky:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
cs: O programu

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
cs: O programu

en: &Configuration
cs: &Nastavení

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
cs: Nastavení

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
cs: &Najít

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
cs: Najít

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
cs: Najít další

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
cs: Najít další

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
cs: Najít předchozí

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
cs: Přejít na řádek...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
cs: Krok vpřed

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
cs: Krok vpřed

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
cs: &Nahradit

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
cs: Nahradit

en: Select&All
cs: Vybrat &vše

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
cs: Krok zpět

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
cs: Krok zpět

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
cs: &Zavřít

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
cs: &Konec

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
cs: Ukončit

en: &New
cs: &Nový

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
cs: Nový

en: &Open
cs: &Otevřít

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
cs: Znovu načíst

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
cs: Uložit

en: Save &As...
cs: Uložit & jako...

en: Save As
cs: Uložit jako

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
cs: &Nápověda

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
cs: &Upravit

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
cs: Kó&dování

en: Open as
cs: Otevřít jako

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
cs: Uložit jako

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
cs: &Soubor

en: Syntax highlight
cs: Zvýraznění syntaxe

en: End Of Line
cs: Ukončení řádku

[ctx: tfrmeditsearchreplace.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: C&ase sensitivity
cs: &Rozlišovat velikost

en: S&earch from caret
cs: H&ledat od ukazatele

[ctx: tfrmeditsearchreplace.cbsearchregexp.caption]
en: &Regular expressions
cs: &Regulární výrazy

en: Selected &text only
cs: Pouze vybraný &text

en: &Whole words only
cs: &Pouze celá slova

en: Option
cs: Možnost

en: &Replace with:
cs: Nahradit:

en: &Search for:
cs: &Vyhledat:

en: Direction
cs: Směr

en: Unpack files
cs: Rozbalení souborů

en: &Unpack path names if stored with files
cs: &Rozbalit soubory včetně cesty (pokud je uložena)

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
cs: Rozbalit do podsložky podle názvu archívu

en: O&verwrite existing files
cs: P&řepsat existující soubory

en: To the &directory:
cs: Do složky:

en: &Extract files matching file mask:
cs: Rozbalit tyto soubory:

en: &Password for encrypted files:
cs: &Heslo pro šifrované soubory:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
cs: &Zavřít

en: Wait...
cs: Čekejte...

en: File name:
cs: Název souboru:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
cs: Z:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
cs: Klikněte na Zavřít, až bude moci být odstraněn dočasný soubor!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &To panel
cs: &Na panel

en: &View all
cs: &Zobrazit vše

en: Current operation:
cs: Aktuální operace:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Allow &executing file as program
cs: Povolit spustit jako program

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
cs: Bitů:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
cs: Vlastník

en: Contains:
cs: Obsahuje:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
cs: Spustit

en: Execute:
cs: Spustit:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
cs: Cesta:

en: &Group
cs: &Skupina

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
cs: Poslední přístup:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
cs: Poslední změny:

en: Status changed:
cs: Poslední změna stavu:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
cs: Osmičkově:

en: O&wner
cs: V&lastník

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
cs: Čtení

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
cs: Velikost:

en: Symlink to:
cs: Sym. odkaz na:

en: Type:
cs: Typ:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
cs: Zápis

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
cs: Název

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
cs: Hodnota

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
cs: Atributy

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
cs: Doplňky

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
cs: Zavřít

en: Terminate
cs: Ukončit

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
cs: Odemknout

en: Unlock All
cs: Odemknout vše

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
cs: Odemknout

en: Executable Path
cs: Cesta pro spuštění

[ctx: tfrmfinddlg.actcancel.caption]
en: C&ancel
cs: Z&rušit

en: Cancel search and close window
cs: Přerušit hledání a zavřít okno

[ctx: tfrmfinddlg.actclose.caption]
en: &Close
cs: Zavřít

[ctx: tfrmfinddlg.actconfigfilesearchhotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
cs: Nastavit klávesové zkratky

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
cs: &Upravit

en: Feed to &listbox
cs: Výsledek do panelu

en: Cancel search, close and free from memory
cs: Přerušit hledání, zavřít okno a uvolnit z paměti

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
cs: Všechna ostatní "Hledání souborů", zrušit, zavřít a uvolnit paměť

en: &Go to file
cs: Přejít k souboru

[ctx: tfrmfinddlg.actintellifocus.caption]
en: Find Data
cs: Najít data

en: &Last search
cs: &Poslední hledání

en: &New search
cs: &Nové hledání

en: New search (clear filters)
cs: Nové hledání (vymazat filtry)

en: Go to page "Advanced"
cs: Rozšířené

en: Go to page "Load/Save"
cs: Načíst nebo uložit

en: Switch to Nex&t Page
cs: Další strana

en: Go to page "Plugins"
cs: Doplňky

en: Switch to &Previous Page
cs: Přechozí strana

en: Go to page "Results"
cs: Výsledky

en: Go to page "Standard"
cs: Obecné

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
cs: &Hledat

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
cs: &Zobrazit

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
cs: &Přidat

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
cs: &Nápověda

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
cs: &Smazat

en: L&oad
cs: &Načíst

en: S&ave
cs: &Uložit

en: Sa&ve with "Start in directory"
cs: Uložit i s cestou

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
cs: Uloží se jako šablona, kterou lze využít pro další hledání. Při uložení i s cestou, je do šablony uložena i aktuálně zadaná cesta pro hledání

en: Use template
cs: Použít šablonu

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
cs: Hledání souborů

en: Case sens&itive
cs: Rozlišovat velikost

en: &Date from:
cs: &Datum od:

en: Dat&e to:
cs: Dat&um do:

en: S&ize from:
cs: V&elikost od:

en: Si&ze to:
cs: Ve&likost do:

en: Search in &archives
cs: &Hledat v archivech

en: Find &text in file
cs: Vyhledat &text

en: Follow s&ymlinks
cs: Následovat s&ymbolické odkazy

en: Find files N&OT containing the text
cs: Hledat soubory NEobsahující text

en: N&ot older than:
cs: N&ení starší, než:

en: Opened tabs
cs: Otevřené záložky

en: Searc&h for part of file name
cs: Hled&at části jména souboru

en: &Regular expression
cs: &Regulární výrazy

en: Re&place by
cs: Nahradit za

en: Selected directories and files
cs: Vybrané složky a &soubory

en: Reg&ular expression
cs: R&egulární výrazy

en: &Time from:
cs: &Čas od:

en: Ti&me to:
cs: Ča&s do:

en: &Use search plugin:
cs: Po&užít vyhledávací doplněk:

en: same content
cs: stejný obsah

en: same hash
cs: stejný hash

en: same name
cs: stejný název

en: Find du&plicate files:
cs: Hledat duplicitní soubory:

en: same size
cs: stejná velikost

[ctx: tfrmfinddlg.chkhex.caption]
en: Hexadeci&mal
cs: Hexadecimální řetězec

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
cs: Zadejte názvy složek, které mají být vyloučeny z hledání, oddělených ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
cs: Zadejte názvy souborů, které mají být vyloučeny z hledání, oddělených ";"

en: Enter files names separated with ";"
cs: Zadejte názvy souborů oddělených s ";"

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
cs: Pole

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
cs: Operátor

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
cs: Hodnota

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
cs: Složky

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
cs: Soubory

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
cs: Hledat v obsahu

en: Attri&butes
cs: Atri&buty

en: Encodin&g:
cs: Kódován&í:

en: E&xclude subdirectories
cs: Vyloučit podsložky

en: &Exclude files
cs: Vyloučit soubory

en: &File mask
cs: Maska souboru

en: Start in &directory
cs: Spustit ve složce

en: Search su&bdirectories:
cs: Prohledat posložky:

en: &Previous searches:
cs: &Předchozí hledání:

en: &Action
cs: &Akce

en: For all others, cancel, close and free from memory
cs: Všechna ostatní hledání, zrušit, zavřít a uvolnit paměť

en: Open In New Tab(s)
cs: Otevřít v nové záložce

[ctx: tfrmfinddlg.mioptions.caption]
en: Options
cs: Nastavení

en: Remove from list
cs: Odebrat ze seznamu

en: &Result
cs: &Výsledek

en: Show all found items
cs: Zobrazit všechny nalezené položky

en: Show In Editor
cs: Ukázat v editoru

en: Show In Viewer
cs: Zobrazit v prohlížeči

[ctx: tfrmfinddlg.miviewtab.caption]
en: &View
cs: &Zobrazit

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Load/Save
cs: Načíst nebo uložit

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
cs: Doplňky

en: Results
cs: Výsledky

en: Standard
cs: Obecné

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
cs: &Hledat

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
cs: Najít

en: C&ase sensitive
cs: Rozlišovat velikost

[ctx: tfrmfindview.chkhex.caption]
en: Hexadecimal
cs: Hexadecimální řetězec

en: Domain:
cs: Doména:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
cs: Jméno:

en: Connect anonymously
cs: Anonymní připojení

en: Connect as user:
cs: Připojit jako uživatel:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Create hard link
cs: Vytvořit hardlink

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
cs: &Cíl, na který bude odkaz ukazovat

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
cs: &Název odkazu

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTALL.CAPTION]
en: Import all!
cs: Importovat vše

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTIONDONE.CAPTION]
en: Import selected
cs: Importovat vybrané

en: Select the entries your want to import
cs: Vyberte položky, které chcete importovat

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
cs: Při kliknutí na podnabídku, bude vybrána celá nabídka

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
cs: Podržte CTRL a klikejte pro vybrání vycenásebných položek

en: Linker
cs: Spojování souborů

en: Save to...
cs: Uložit do...

en: Item
cs: Položka

en: &File name
cs: &Název souboru

[ctx: tfrmlinker.spbtndown.caption]
en: Do&wn
cs: Do&lů

en: Down
cs: Dolů

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.CAPTION]
en: &Remove
cs: &Smazat

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.HINT]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
cs: &Nahoru

en: Up
cs: Nahoru

en: &About
cs: &O programu

en: Activate Tab By Index
cs: Aktivovat záložku podle indexu

en: Add file name to command line
cs: Přidat název souboru do příkazového řádku

en: New search instance...
cs: Nové hledání...

en: Add path and file name to command line
cs: Uložit cestu a název souboru do příkazového řádku

en: Copy path to command line
cs: Kopírovat cestu do příkazového řádku

en: Add Plugin
cs: Přidat doplněk

en: Brief view
cs: Seznam

en: Brief View
cs: Seznam

en: Calculate &Occupied Space
cs: Spočítat &obsazené místo...

en: Change directory
cs: Změnit složku

en: Change directory to home
cs: Domácí složka

en: Change Directory To Parent
cs: Nadřazená složka

en: Change directory to root
cs: Kořenová složka disku

en: Calculate Check&sum...
cs: Spočítat kontrolní &součet...

en: &Verify Checksum...
cs: &Ověřit kontrolní součet...

en: Clear log file
cs: Vyčistit soubor protokolu

en: Clear log window
cs: Vymazat okno protokolu

en: Close &All Tabs
cs: Zavřít &všechny záložky

en: Close Duplicate Tabs
cs: Zavřít duplicitní záložky

en: &Close Tab
cs: &Zavřít záložku

en: Next Command Line
cs: Další příkazová řádka

en: Set command line to next command in history
cs: Nastavení příkazového řádku na následující příkaz v historii

en: Previous Command Line
cs: Předchozí příkazová řádka

en: Set command line to previous command in history
cs: Nastavení příkazového řádku na předchozí příkaz v historii

en: Full
cs: Podrobnosti

en: Columns View
cs: Podrobnosti

en: Compare by &Contents
cs: Porovnat pod&le obsahu

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
cs: Porovnat složky

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
cs: Porovnat složky

en: Configuration of Archivers
cs: Archivátory

[ctx: TFRMMAIN.ACTCONFIGDIRHOTLIST.CAPTION]
en: Configuration of Directory Hotlist
cs: Oblíbené složky

en: Configuration of Favorite Tabs
cs: Oblíbené záložky

en: Configuration of folder tabs
cs: Možnosti záložek

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
cs: Klávesové zkratky

en: Configuration of Plugins
cs: Doplňky

en: Save Position
cs: Uložit pozici

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Configuration of searches
cs: Nastavit hledání

en: Toolbar...
cs: Tlačítková lišta...

en: Configuration of tooltips
cs: Nastavení tooltip nápovědy

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
cs: Stromová nabídka

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
cs: Barvy stromové nabídky

en: Show context menu
cs: Zobrazit podmenu

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy all tabs to opposite side
cs: Zkopírovat všechny záložky na druhou stranu

en: Copy all shown &columns
cs: Zkopírovat do schránky se všemi podrobnostmi

en: Copy Filename(s) with Full &Path
cs: Zkopírovat názvy včetně cest do schránky

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
cs: Zkopírovat vybrané názvy do schránky

en: Copy names with UNC path
cs: Kopírovat název s UNC cestou

en: Copy files without asking for confirmation
cs: Kopírovat soubory bez dotazu na potvrzení

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
cs: Zkopírovat cestu k vybraným souborům bez oddělovače na konci

en: Copy Full Path of selected file(s)
cs: Zkopírovat cestu k vybraným souborům

en: Copy to same panel
cs: Zkopírovat do stejného panelu

en: &Copy
cs: Kopírovat

en: Sho&w Occupied Space
cs: Zo&brazit obsazené místo

en: Cu&t
cs: Vyjmout

en: Show Command Parameters
cs: Zobrazit parametry příkazu

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
cs: Smazat

en: For all searches, cancel, close and free memory
cs: Všechna hledání, zrušit, zavřít a uvolnit paměť

en: Directory history
cs: Historie procházení

en: Directory &Hotlist
cs: Oblíbené složky

en: Select any command and execute it
cs: Vybrat příkaz a spustit ho

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Co&mment...
cs: Upravit ko&mentář...

en: Edit new file
cs: Editovat nový soubor

en: Edit path field above file list
cs: Upravit cestu pole nad souborem seznamu

en: Swap &Panels
cs: Zaměnit &panely

en: Execute Script
cs: Spustit skript

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
cs: &Konec

en: &Extract Files...
cs: &Rozbalit soubory...

en: Configuration of File &Associations
cs: Přidružení souboru

en: Com&bine Files...
cs: Spojit sou&bory...

en: Show &File Properties
cs: Zobrazit &vlastnosti souboru

en: Spl&it File...
cs: Rozděl&it soubor...

en: &Flat view
cs: Pří&mé zobrazení

en: &Flat view, only selected
cs: Přímé zobrazení

en: Focus command line
cs: Zaměřit příkazový řádek

en: Swap focus
cs: Prohodit fokus

en: Switch between left and right file list
cs: Zaměnit levý a pravý seznam

en: Focus on tree view
cs: Fokus na strom

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
cs: Zaměnit aktuální seznam a stromové zobrazení

en: Place cursor on first folder or file
cs: Kurzor umístit na první položku

en: Place cursor on first file in list
cs: Umístit kurzor na první soubor v seznamu

en: Place cursor on last folder or file
cs: Kurzor umístit na poslední položku

en: Place cursor on last file in list
cs: Umístit kurzor na poslední soubor v seznamu

en: Place cursor on next folder or file
cs: Umístit kurzor na další složku nebo soubor

en: Place cursor on previous folder or file
cs: Umístit kurzor na předchozí složku nebo soubor

en: Create &Hard Link...
cs: Vytvořit &hardlink...

en: &Contents
cs: &Obsah

en: &Horizontal Panels Mode
cs: &Vodorovný režim panelů

en: &Keyboard
cs: &Klávesnice

en: Brief view on left panel
cs: Seznam v levém panelu

en: Columns view on left panel
cs: Sloupcové zobrazení v levé záložce

en: Left &= Right
cs: Levý &= Pravý

en: &Flat view on left panel
cs: &Přímé zobrazení v levé záložce

en: Open left drive list
cs: Otevřít levý seznam disků

en: Re&verse order on left panel
cs: Opačné pořadí v le&vé záložce

en: Sort left panel by &Attributes
cs: Seřadit levou záložku podle &atributů

en: Sort left panel by &Date
cs: Seřadit levou záložku podle &datumu

en: Sort left panel by &Extension
cs: S&eřadit levou záložku podle přípony

en: Sort left panel by &Name
cs: Seřadit levou záložku podle &názvu

en: Sort left panel by &Size
cs: Seřadit levou záložku podle veliko&sti

en: Thumbnails view on left panel
cs: Zobrazit miniatury v levé záložce

en: Load tabs from Favorite Tabs
cs: Načíst záložku z oblíbených

en: Load Selection from Clip&board
cs: Načíst výběr ze schrán&ky

en: &Load Selection from File...
cs: &Načíst výběr ze souboru...

en: &Load Tabs from File
cs: Načíst zá&ložky ze souboru

en: Create &Directory
cs: Vytvořit složku

en: Select All with the Same E&xtension
cs: Vybrat všechny soubory se stejnou příponou

en: Select all files with same name
cs: Vybrat soubory se stejným názvem jako je vybraný

en: Select all files with same name and extension
cs: Vybrat soubory se stejným názvem a příponou jako je vybraný

en: Select all in same path
cs: Vybrat vše ve stejném umístění

en: &Invert Selection
cs: Otočit výběr

en: &Select All
cs: &Vybrat všechny

en: Unselect a Gro&up...
cs: Zrušit výběr sk&upiny...

en: Select a &Group...
cs: Výběr &skupiny...

en: &Unselect All
cs: &Zrušit výběr všech

en: Minimize window
cs: Minimalizovat okno

en: Multi-&Rename Tool
cs: Nástroj pro h&romadné přejmenování

en: Network &Connect...
cs: Síť - nové připojení...

en: Network &Disconnect
cs: Síť - ukončit připojení

en: Network &Quick Connect...
cs: Síť - rychlé připojení...

en: &New Tab
cs: &Nová záložka

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
cs: Načíst následující oblíbenou záložku v seznamu

en: Switch to Nex&t Tab
cs: Přejít na další záložku

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
cs: Otevřít

en: Try open archive
cs: Zkusit otevřít archív

en: Open bar file
cs: Otevřít bar soubor

en: Open &Folder in a New Tab
cs: Otevřít složku na nové záložce

en: Open Drive by Index
cs: Otevřít jednotku podle Indexu

en: Open &VFS List
cs: Otevřít &VFS seznam

en: Operations &Viewer
cs: P&rohlížeč operací

en: &Options...
cs: M&ožnosti...

en: &Pack Files...
cs: &Komprimovat soubory...

en: Set splitter position
cs: Nastavit pozici dělící čáry

en: &Paste
cs: Vložit

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
cs: Načíst předchozí oblíbenou záložku v seznamu

en: Switch to &Previous Tab
cs: Přejít na předchozí záložku

en: Quick filter
cs: Rychlý filtr

en: Quick search
cs: Rychlé hledání

en: &Quick View Panel
cs: &Panel rychlého prohlížení

en: &Refresh
cs: &Obnovit

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
cs: Načíst uložený stav záložek

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
cs: Přesunout

en: Move/Rename files without asking for confirmation
cs: Přesunout/přejmenovat soubory bez dotazu na potvrzení

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: &Rename Tab
cs: &Přejmenovat záložku

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
cs: Uložit aktuální stav záložek

en: &Restore Selection
cs: &Obnovit výběr

en: Re&verse Order
cs: O&brácené pořadí

en: Brief view on right panel
cs: Stručné zobrazení v pravé záložce

en: Columns view on right panel
cs: Sloupcové zobrazení v pravé záložce

en: Right &= Left
cs: Pravý &= Levý

en: &Flat view on right panel
cs: &Přímé zobrazení v pravé záložce

en: Open right drive list
cs: Otevřít pravý seznam disků

en: Re&verse order on right panel
cs: Opačné pořadí v pra&vé záložce

en: Sort right panel by &Attributes
cs: Seřadit pravou záložku podle &atributů

en: Sort right panel by &Date
cs: Seřadit pravou záložku podle &datumu

en: Sort right panel by &Extension
cs: S&eřadit pravou záložku podle přípony

en: Sort right panel by &Name
cs: Seřadit pravou záložku podle &názvu

en: Sort right panel by &Size
cs: Seřadit pravou záložku podle veliko&sti

en: Thumbnails view on right panel
cs: Zobrazit miniatury v pravé záložce

en: Run &Terminal
cs: Spustit &terminál

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
cs: Uložit aktuální záložku do oblíbených

en: Sa&ve Selection
cs: Uložit &výběr

en: Save S&election to File...
cs: Uložit vý&běr do souboru...

en: &Save Tabs to File
cs: Uložit záložky do &souboru

en: &Search...
cs: &Hledat...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
cs: Zamknout všechny záložky a při změně složky vytvořit novou záložku

en: Set all tabs to Normal
cs: Odemknout všechny záložky

en: Set all tabs to Locked
cs: Zamknout všechny záložky

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
cs: Zamknout všechny záložky, ale dovolit změnu složky

en: Change &Attributes...
cs: Změnit &atributy...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
cs: Zamknout a při změně složky vytvořit novou záložku

en: &Normal
cs: Odemknout tuto záložku

en: &Locked
cs: &Zamknout tuto záložku

en: Locked with &Directory Changes Allowed
cs: Zamknout, ale dovolit změnit složku

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
cs: Otevřít

en: Open using system associations
cs: Otevřít s pomocí přidružení nastavených v systému

en: Show button menu
cs: Zobrazit tlačítkovou nabídku

en: Show command line history
cs: Zobrazit historii příkazového řádku

en: Menu
cs: Nabídka

en: Show &Hidden/System Files
cs: &Zobrazit skryté/systémové soubory

en: Sort by &Attributes
cs: Řadit podle &atributů

en: Sort by &Date
cs: Řadit podle &data

en: Sort by &Extension
cs: Řadit podl&e přípony

en: Sort by &Name
cs: Řadit podle &názvu

en: Sort by &Size
cs: Řadit podle veliko&sti

en: Open drive list
cs: Otevřít seznam disků

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
cs: Povolit/zakázat použití seznamu ignorovaných souborů a složek

en: Create Symbolic &Link...
cs: Vytvořit symlink...

en: Syn&chronize dirs...
cs: Synchronizovat složky...

en: Target &= Source
cs: Cíl &= Zdroj

en: &Test Archive(s)
cs: &Testovat archív(y)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
cs: Miniatury

en: Thumbnails View
cs: Miniatury

en: Toggle fullscreen mode console
cs: Přepnout režim konzoly na celou obrazovku

en: Transfer dir under cursor to left window
cs: Přenést složku pod kurzorem do levého okna

en: Transfer dir under cursor to right window
cs: Přenést složku pod kurzorem do pravého okna

en: &Tree View Panel
cs: S&tromové zobrazení

en: Sort according to parameters
cs: Seřadit podle parametrů

en: Unselect All with the Same Ex&tension
cs: Zrušit výběr všech souborů se stejnou příponou

en: Unselect all files with same name
cs: Zrušit výběr všech souborů se stejným názvem

en: Unselect all files with same name and extension
cs: Zrušit výběr všech souborů se stejným názvem a příponou

en: Unselect all in same path
cs: Zrušit výběr všech ve stejném umístění

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
cs: Zobrazit

en: Show history of visited paths for active view
cs: Zobrazit historii navštívených cest pro aktivní pohled

en: Go to next entry in history
cs: Jít na další položku v historii

en: Go to previous entry in history
cs: Jít na předchozí položku v historii

en: View log file
cs: Zobrazit soubor protokolu

en: View current search instances
cs: Předchozí hledání

en: &Visit Double Commander Website
cs: Na&vštívit domovskou stránku

en: Wipe
cs: Nevratně smazat

en: Work with Directory Hotlist and parameters
cs: Práce s Oblíbenými složkami a parametry

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
cs: Ukončit

[ctx: TFRMMAIN.BTNF7.CAPTION]
en: Directory
cs: Nová složka

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
cs: Odstranit

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
cs: Oblíbené složky

en: Show current directory of the right panel in the left panel
cs: Složka z pravého panelu

en: Go to home directory
cs: Přejít do domácí složky

en: Go to root directory
cs: Přejít do kořenové složky disku

en: Go to parent directory
cs: Přejít do nadřízené složky

[ctx: TFRMMAIN.BTNRIGHTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
cs: Oblíbené složky

en: Show current directory of the left panel in the right panel
cs: Složka z levého panelu

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
cs: Cesta

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Copy...
cs: Kopírovat...

en: Create link...
cs: Vytvořit odkaz...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
cs: Vymazat

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
cs: Kopírovat

en: Hide
cs: Skrýt

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Move...
cs: Přesunout...

en: Create symlink...
cs: Vytvořit symbolický odkaz...

en: Tab options
cs: Možnosti záložky

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
cs: &Konec

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
cs: Obnovit

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: &Commands
cs: &Příkazy

en: C&onfiguration
cs: N&astavení

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: &Files
cs: &Soubor

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
cs: &Nápověda

en: &Mark
cs: &Výběr

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
cs: Síť

en: &Show
cs: &Zobrazit

en: Tab &Options
cs: M&ožnosti záložky

en: &Tabs
cs: &Záložky

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
cs: Upravit

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
cs: Vyberte interní příkaz

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
cs: Výchozí řazení

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.CBCOMMANDSSORTORNOT.TEXT]
en: Legacy sorted
cs: Výchozí řazení

en: Select all categories by default
cs: Jako výchozí, vybrat všechny kategorie

en: Selection:
cs: Vybráno:

en: &Categories:
cs: &Kategorie:

en: Command &name:
cs: &Název příkazu:

en: &Filter:
cs: &Filtr:

en: Hint:
cs: Rada:

en: Hotkey:
cs: Klávesová zkratka:

en: cm_name
cs: cm_název

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDCATEGORY.CAPTION]
en: Category
cs: Kategorie

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDHELP.CAPTION]
en: Help
cs: Nápověda

en: Hint
cs: Rada

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.LBLSELECTEDCOMMANDHOTKEY.CAPTION]
en: Hotkey
cs: Klávesová zkratka

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
cs: Přid&at

[ctx: tfrmmaskinputdlg.btnattrshelp.caption]
en: &Help
cs: &Nápověda

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Define...
cs: &Definovat...

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost

en: Ignore accents and ligatures
cs: Ignorovat diakritiku

en: Attri&butes:
cs: Atri&buty:

en: Input Mask:
cs: Maska vstupu:

en: O&r select predefined selection type:
cs: Ne&bo vyberte předdefinovaný typ výběru:

en: Create new directory
cs: Vytvoření nové složky

en: &Input new directory name:
cs: &Nový název složky:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
cs: Nová velikost

en: Height :
cs: Výška :

en: Quality of compress to Jpg
cs: Kvalita komprese Jpg

en: Width :
cs: Šířka :

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
cs: Výška

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
cs: Šířka

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
cs: Název souboru

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
cs: Vymazat

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
cs: Vymazat

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
cs: &Zavřít

en: Confi&guration
cs: Nastavení

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
cs: Počítadlo

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
cs: Počítadlo

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
cs: Datum

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
cs: Datum

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
cs: Smazat

en: Drop Down Presets List
cs: Výběr z přednastavení

en: Edit Names...
cs: Upravit jména...

en: Edit Current New Names...
cs: Upravit aktuální nové názvy...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
cs: &Upravit

en: Invoke Relative Path Menu
cs: Menu pro výběr obecných cest

en: Load Last Preset
cs: Nahrát poslední nastavení

en: Load Names from File...
cs: Načíst jména ze souboru...

en: Load Preset by Name or Index
cs: Nahrát nastavení podle Jména nebo Indexu

en: Load Preset 1
cs: Nahrát nastavení 1

en: Load Preset 2
cs: Nahrát nastavení 2

en: Load Preset 3
cs: Nahrát nastavení 3

en: Load Preset 4
cs: Nahrát nastavení 4

en: Load Preset 5
cs: Nahrát nastavení 5

en: Load Preset 6
cs: Nahrát nastavení 6

en: Load Preset 7
cs: Nahrát nastavení 7

en: Load Preset 8
cs: Nahrát nastavení 8

en: Load Preset 9
cs: Nahrát nastavení 9

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
cs: Název souboru

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
cs: Název souboru

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
cs: Doplňky

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
cs: Doplňky

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
cs: Obnovit vše

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
cs: Uložit  jako...

en: Show Preset Menu
cs: Zobrazit menu nastavení

en: Sort
cs: Seřadit

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
cs: Čas

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
cs: Čas

en: View Rename Log File
cs: Zobrazit log soubor

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
cs: Hromadné přejmenování

en: &Log result
cs: Logovat změny

en: Append
cs: Přidat na konec

en: Regular e&xpressions
cs: &Regulární výrazy

en: &Use substitution
cs: Po&užít náhradu

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
cs: Počítadlo

en: Find && Replace
cs: Vyhledat a Nahradit

en: Mask
cs: Maska

en: Presets
cs: Předvolby

en: &Extension
cs: &Přípona

en: &Find...
cs: Hledat

en: File &Name
cs: &Název souboru

en: Re&place...
cs: Nahradit

en: S&tart Number
cs: Č&íslovat od

en: &Width
cs: &Šířka

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
cs: Akce

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
cs: &Upravit

en: Old File Name
cs: Starý název

en: New File Name
cs: Nový název

en: File Path
cs: Cesta

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
cs: Klikněte OK až uzavřete editor pro načtení změn jmen!

en: Choose an application
cs: Vybrat aplikaci

en: Custom command
cs: Vlastní příkaz

en: Save association
cs: Uložit přidružení

en: Set selected application as default action
cs: Nastavit zvolenou aplikaci jako výchozí akci

en: File type to be opened: %s
cs: Typ souboru, který se má otevřít: %s

en: Multiple file names
cs: Několik názvů souborů

en: Multiple URIs
cs: Více URI

en: Single file name
cs: Jeden název souboru

en: Single URI
cs: Jeden URI

[ctx: tfrmoptions.btnapply.caption]
en: &Apply
cs: &Použít

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
cs: Nápověda

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
cs: Konfigurace - možnosti nastavení

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
cs: Prosím, zvolte jednu z podstránek, tato stránka neobsahuje žádné nastavení.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
cs: P&řidat

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
cs: P&oužít

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
cs: Kopírovat

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
cs: &Smazat

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
cs: Ostatní...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
cs: Identifikátor používaný cm_OpenArchive pro rozpoznání archívu podle obsahu bez ohledu na příponu souboru:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
cs: Možnosti:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
cs: Formát příkazového řádku:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
cs: P&oužívat

en: De&bug mode
cs: La&dící režim

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
cs: U&kázat výstup konzoly

en: Use archive name without extension as list
cs: Použít pouze jméno archívu bez přípony

en: Uni&x file attributes
cs: Unix atributy

en: &Unix path delimiter "/"
cs: Unix oddělovač "/"

en: Windows &file attributes
cs: Windows atributy

en: Windows path deli&miter "\"
cs: Windows oddělovač "\"

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
cs: Parametry pro př&idání:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
cs: Arch&ivátor:

en: De&lete:
cs: Smazat:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
cs: Po&pis:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
cs: P&řípona:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
cs: Parametry pro rozbale&ní:

en: Extract &without path:
cs: Rozbalit bez cesty:

en: ID Po&sition:
cs: Pozice ID:

en: &ID:
cs: ID:

en: ID See&k Range:
cs: Rozsah hledání ID:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
cs: Parametry pro &výpis:

en: Archi&vers:
cs: Archivátory:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
cs: Konec &výpisu (volitelné):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
cs: Form&át výpisu:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
cs: Začáte&k výpisu (volitelné):

en: Password &query string:
cs: Dotazovací řetězec hesla:

en: Create self extractin&g archive:
cs: Vytvořit samorozbalovací archív:

en: Tes&t:
cs: Test:

en: Auto Configure
cs: Použít interní nastavení

en: Disable all
cs: Zakázat vše

en: Discard modifications
cs: Zrušit změny

en: Enable all
cs: Povolit vše

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
cs: Exportovat...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
cs: Importovat...

en: Sort archivers
cs: Seřadit názvy

en: Additional
cs: Rozšířené

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
cs: Obecné

en: When &size, date or attributes change
cs: Při změně &velikosti, data, nebo atributů

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
cs: Pro tyto &cesty a jejich podsložky:

en: When &files are created, deleted or renamed
cs: Při vytvoření, smazání, nebo přejmenování &souborů

en: When application is in the &background
cs: Když je aplikace na &pozadí

en: Disable auto-refresh
cs: Zakázat automatické obnovení

en: Refresh file list
cs: Obnovit seznam souborů

en: Al&ways show tray icon
cs: Vž&dy zobrazit ikonu v oznamovací oblasti

en: Automatically &hide unmounted devices
cs: Automaticky &skrýt nepřipojená zařízení

en: Mo&ve icon to system tray when minimized
cs: Přesunout do oznamo&vací oblasti pokud je minimalizováno

en: A&llow only one copy of DC at a time
cs: P&ovolit pouze jednu kopii DC ve stejný čas

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
cs: Zde můžete zadat jednu nebo více jednotek nebo připojovacích bodů oddělených ";".

en: Drives &blacklist
cs: &Seznam zakázaných disků

en: Columns size
cs: Velikost sloupce

en: Show file extensions
cs: Zobrazit přípony souborů

en: ali&gned (with Tab)
cs: zarovnat na konec slou&pce

en: di&rectly after filename
cs: hned za názvem soubo&ru

en: Auto
cs: Automaticky

en: Fixed columns count
cs: Počet pevných sloupců

en: Fixed columns width
cs: Pevná šířka sloupce

en: Use &Gradient Indicator
cs: Gradientní přechod

en: In&dicator Back Color:
cs: Uka&zatel barvy pozadí:

en: &Indicator Fore Color:
cs: U&kazatel barvy popředí:

en: Cut &text to column width
cs: Oříznout &text na šířku sloupce

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
cs: Roztáhnout šířku sloupce, když se do něj text nevleze

en: &Horizontal lines
cs: &Vodorovné čáry

en: &Vertical lines
cs: &Svislé čáry

en: A&uto fill columns
cs: A&utomaticky naplnit sloupce

en: Show grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Auto-size columns
cs: Automatická velikost sloupců

en: Auto si&ze column:
cs: Automatická ve&likost sloupce:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
cs: P&oužít

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
cs: &Upravit

en: Co&mmand line history
cs: Hi&storie příkazového řádku

en: &Directory history
cs: &Historie složek

en: &File mask history
cs: &Historie použitých masek

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
cs: Záložky

en: Sa&ve configuration
cs: Ul&ožit nastavení

en: Searc&h/Replace history
cs: Historie hle&dání/nahrazení

en: Main window state
cs: Stav hlavního okna

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbdirectories.caption]
en: Directories
cs: Složky

en: Location of configuration files
cs: Umístění konfiguračních souborů

en: Save on exit
cs: Uložit při ukončení

en: Sort order of configuration order in left tree
cs: Řazení pořadí levého konfiguračního stromu

en: Tree state when entering in configuration page
cs: Stav stromu při vstupu do konfigurace

en: Set on command line
cs: Nastavit na příkazové řádce

en: Highlighters:
cs: Zvýraznění:

en: Icon themes:
cs: Sady ikon:

en: Thumbnails cache:
cs: Cache pro náhledy:

en: P&rogram directory (portable version)
cs: Složka p&rogramu (přenosná verze)

en: &User home directory
cs: &Domácí složka uživatele

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFONT.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: All
cs: Vše

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Apply modification to all columns
cs: Aplikovat úpravy na všech sloupcích

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNDELETECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Delete
cs: &Smazat

en: Go to set default
cs: Přejít na globální nastavení

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNNEWCONFIG.CAPTION]
en: New
cs: Nový

en: Next
cs: Další

en: Previous
cs: Předchozí

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRENAMECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORBORDER.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: R
cs: O

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Reset to default
cs: Obnoví nastavení na výchozí hodnoty

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVEASCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save as
cs: Uložit jako

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
cs: Barva podle typu souboru

en: When clicking to change something, change for all columns
cs: Provedené změny aplikovat na všechny sloupce

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCONFIGCOLUMNS.TEXT]
en: General
cs: Obecné

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
cs: Okraj kurzoru

en: Use Frame Cursor
cs: Inverzní kurzor

en: Use Inactive Selection Color
cs: Jiné barvy v neaktivním panelu

en: Use Inverted Selection
cs: Inverzní výběr

en: Use custom font and color for this view
cs: Nastavit jiné písmo a barvu

en: BackGround:
cs: Pozadí:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
cs: Pozadí 2:

en: &Columns view:
cs: Náhled sloupců:

en: [Current Column Name]
cs: [Jméno aktuálního sloupce]

en: Cursor Color:
cs: Barva kurzoru:

en: Cursor Text:
cs: Text kurzoru:

en: &File system:
cs: Systém:

en: Font:
cs: Písmo:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTSIZE.CAPTION]
en: Size:
cs: Velikost:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
cs: Barva písma:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
cs: Neaktivní kurzor:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
cs: Neaktivní výběr:

en: Mark Color:
cs: Barva vybraných:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLPREVIEWTOP.CAPTION]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
cs: Náhled nového nastavení. Můžete v něm pohybovat kurzorem, vybírat soubory a okamžitě uvidíte nový vzhled.

en: Settings for column:
cs: Nastavení pro sloupec:

en: Add column
cs: Přidat sloupec

en: Position of frame panel after the comparison:
cs: Umístění záložky v rámu po porovnání:

en: Add directory of the &active frame
cs: Přidat aktuální složku z právě vybraného panelu

en: Add &directories of the active && inactive frames
cs: Přidat aktuální složky z aktivního i neaktivního panelu

en: Add directory I will bro&wse to
cs: Přidat složku výběrem ze složek na disku

en: Add a copy of the selected entry
cs: Přidat kopii vybrané položky

en: Add current &selected or active directories of active frame
cs: Přidat vybrané složky z aktivního panelu

en: Add a separator
cs: Přidat oddělovač

en: Add a sub menu
cs: Přidat podnabídku

en: Add directory I will type
cs: Přidat prázdnou složku

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Collapse item
cs: Sbalit položku

en: Cut selection of entries
cs: Vyjmout označené položky

en: Delete all!
cs: Smazat vše

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
cs: Smazat vybranou položku

en: Delete sub-menu and all its elements
cs: Smazat podnabídku i všechny její prvky

en: Delete just sub-menu but keep elements
cs: Smazat jen podnabídku, prvky z ní nechat

en: Expand item
cs: Rozbalit položku

en: Focus tree window
cs: Fokus na strom

en: Goto first item
cs: První položka

en: Goto last item
cs: Poslední položka

en: Go to next item
cs: Další položka

en: Go to previous item
cs: Předchozí položka

en: Insert directory of the &active frame
cs: Přidat složku z právě aktivního panelu

en: Insert &directories of the active && inactive frames
cs: Přidat aktuální složky z aktivního i neaktivního panelu

en: Insert directory I will bro&wse to
cs: Přidat složku výběrem ze složek na disku

en: Insert a copy of the selected entry
cs: Přidat kopii vybrané položky

en: Insert current &selected or active directories of active frame
cs: Přidat vybrané složky z aktivního panelu

en: Insert a separator
cs: Vložit oddělovač

en: Insert sub menu
cs: Vložit podnabídku

en: Insert directory I will type
cs: Vložit prázdnou složku

en: Move to next
cs: Další

en: Move to previous
cs: Předchozí

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
cs: Otevřít všechny položky

en: Paste what was cut
cs: Vložit vyjmuté položky

en: Search && replace in &path
cs: Najít && nahradit v cestě

en: Search && replace in both path and target
cs: Najít && nahradit v cestě i cílové složce

en: Search && replace in &target path
cs: Najít && nahradit v cílové složce

en: Tweak path
cs: Zadat cestu

en: Tweak target path
cs: Zadat cíl

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
cs: Přidat...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
cs: Zálohovat...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
cs: Smazat...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
cs: Exportovat do...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
cs: Importovat...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
cs: Vložit...

en: &Miscellaneous...
cs: Různé...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: Some functions to select appropriate target
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
cs: Seřadit...

en: &When adding directory, add also target
cs: Při přidání složky vyplnit i cíl

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
cs: Rozbalit všechny podnabídky

en: Show only &valid environment variables
cs: Zobrazit pouze ověřenou proměnnou prostředí

en: In pop&up, show [path also]
cs: V roletovém menu, zobrazit [také cestu]

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRPATH.TEXT]
en: Name, a-z
cs: Název, a-z

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
cs: Název, a-z

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
cs: Oblíbené složky (lze přeskupit přetáhnutím)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
cs: Další možnosti

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
cs: Název:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
cs: Cesta:

en: &Target:
cs: Cesta neakt. panel:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
cs: aktuálně vybranou úroveň

en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
cs: Ověřit správnost všech cest

en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
cs: Ověřit správnost všech cest a cílových složek

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
cs: do souboru Oblíbených složek (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - nechat existující

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - smazat existující

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
cs: Nastavit umístění Total Commanderu

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIGOTOCONFIGURETCINFO2.CAPTION]
en: Go to &configure TC related info
cs: Nastavit umístění Total Commanderu

en: HotDirTestMenu
cs: TestovacíNabídkaOblíbenýchSložek

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
cs: ze souboru Oblíbených složek (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
cs: z Total Commanderu ("wincmd.ini")

en: &Navigate...
cs: Navigovat...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
cs: načíst zálohu

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
cs: vytvořit zálohu

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
cs: Najít a nahradit...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
cs: všechny položky

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
cs: pouze jednu skupinu položek

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
cs: první úroveň ve vybrané podnabídce

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
cs: všechno ve vybrané podnabídce

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITESTRESULTINGHOTLISTMENU.CAPTION]
en: Test resultin&g menu
cs: Zobrazit náhled

en: Tweak &path
cs: Zadat cestu

en: Tweak &target path
cs: Zadat cíl

en: Addition from main panel
cs: Umístění po přidání

en: Apply current settings to directory hotlist
cs: Použít toto nastavení na existující položky

en: Source
cs: Zdroj

en: Target
cs: Cíl

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
cs: Nastavení cest

en: Way to set paths when adding them:
cs: Formát cesty při přidávání položky:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
cs: Uplatnit na:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
cs: Cesta bude relativní k:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
cs: Vždy se zeptat, který z podporovaných formátů se má použít

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
cs: Při ukládání textu Unicode ho uloží ve formátu UTF8 (jinak v UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
cs: Po upuštění textu, generovat název souboru automaticky (jinak vyzve uživatele)

en: &Show confirmation dialog after drop
cs: &Zobrazit potvrzovací dialog po upuštění

en: When drag && dropping text into panels:
cs: Když přetáhnete text na záložky:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
cs: Umístěte nejžádanější formát v seznamu nahoru (použijte přetáhnutí):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
cs: (v případě, že nejžádanější není přítomen, vezmeme druhý formát atd.)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
cs: (pokud nastane z nějakého důvodu problém s aplikací, zkuste zrušit zaškrtnutí)

en: Show &file system
cs: Zobrazit &souborový systém

en: Show fr&ee space
cs: Zobrazit vol&né místo

en: Show &label
cs: Zobrazit &štítek

en: Drives list
cs: Seznam disků

en: Auto Indent
cs: Automatické odsazení

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
cs: Po stisku <ENTER> nastaví kurzor na stejnou pozici na jaké začíná text předchozího řádku

en: Right margin:
cs: Pravý okraj:

en: Caret past end of line
cs: Nastavení kurzoru v prázdném řádku

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
cs: Povolit v prázdném řádku vložit kliknutím myši kurzor na jakoukoliv pozici

en: Show special characters
cs: Zobrazit speciální znaky

en: Shows special characters for spaces and tabulations
cs: Zobrazit speciální znaky pro mezery a tabulátory

en: Smart Tabs
cs: Smart TAB

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
cs: Při použití klávesy <Tab>, kurzor skočí na pozici kde začíná text na předchozím řádku

en: Tab indents blocks
cs: Odsazení bloku textu

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
cs: Při použití klávesy <Tab> provede odsazení a celého vybraného bloku textu. Klávesa <Shift+Tab> provede zmenšení odsazení

en: Use spaces instead tab characters
cs: Použít mezery místo TAB

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
cs: Při psaní nahrazuje TAB za určitý počet mezer

en: Delete trailing spaces
cs: Smazat zbytečné mezery

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
cs: Automaticky odstranit zbytečné mezery, platí pouze pro upravené řádky

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
cs: Volba "Smart Tab" má přednost před klasickým tabelátorem

en: Internal editor options
cs: Možnosti interního editoru

en: Tab width:
cs: Tab mezery:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
cs: Volba "Smart Tab" má přednost před klasickým tabelátorem

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
cs: Po&zadí

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
cs: Po&zadí

en: Reset
cs: Obnovit

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
cs: Uložit

en: Element Attributes
cs: Atributy prvku

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
cs: Text

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
cs: Text

en: &Text-mark
cs: &Text-značka

en: Use (and edit) &global scheme settings
cs: Použít (a upravit) &globální systém nastavení

en: Use &local scheme settings
cs: Použít &místní systém nastavení

en: &Bold
cs: &Tučný

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
cs: Pře&vrátit

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
cs: Vy&pnout

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
cs: Za&pnout

en: &Italic
cs: &Kurzíva

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
cs: Pře&vrátit

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
cs: Vy&pnout

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
cs: Za&pnout

en: &Strike Out
cs: &Vyškrtnout

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
cs: Pře&vrátit

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
cs: Vy&pnout

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
cs: Za&pnout

en: &Underline
cs: &Podtrhnout

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
cs: Pře&vrátit

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
cs: Vy&pnout

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
cs: Za&pnout

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnadd.caption]
en: Add...
cs: Přidat...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btndelete.caption]
en: Delete...
cs: Smazat...

en: Import/Export
cs: Importovat/Exportovat

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btninsert.caption]
en: Insert...
cs: Vložit...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnrename.caption]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.btnsort.caption]
en: Sort...
cs: Seřadit...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
cs: Žádná

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
cs: Vždy rozbalit strom

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
cs: Ne

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
cs: Levý

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
cs: Pravý

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
cs: Seznam oblíbených záložek (lze přeskupit přetáhnutím)

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.gbfavoritetabsotheroptions.caption]
en: Other options
cs: Další možnosti

en: What to restore where for the selected entry:
cs: Co kam obnovit pro vybranou položku:

en: Existing tabs to keep:
cs: Zachovat existující záložku:

en: Save dir history:
cs: Uložit historii adresáře:

en: Tabs saved on left to be restored to:
cs: Záložky uložené vlevo budou obnoveny do:

en: Tabs saved on right to be restored to:
cs: Záložky uložené vpravo budou obnoveny do:

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddseparator.caption]
en: a separator
cs: oddělovač

en: Add separator
cs: Přidat oddělovač

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu.caption]
en: sub-menu
cs: podnabídku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miaddsubmenu2.caption]
en: Add sub-menu
cs: Přidat podnabídku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micollapseall.caption]
en: Collapse all
cs: Sbalit vše

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
cs: pouze aktuální úroveň z vybraných položek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.micutselection.caption]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteallfavoritetabs.caption]
en: delete all!
cs: vymazat vše

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletecompletesubmenu.caption]
en: sub-menu and all its elements
cs: podnabídku a všechny její prvky

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideletejustsubmenu.caption]
en: just sub-menu but keep elements
cs: jen podnabídky, prvky zůstanou

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry.caption]
en: selected item
cs: vybranou položku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mideleteselectedentry2.caption]
en: Delete selected item
cs: Smazat vybranou položku

en: Export selection to legacy .tab file(s)
cs: Exportovat zvolené do starších souborů .tab

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
cs: Importovat starší .tab soubor(y) podle výchozího nastavení

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
cs: Importovat starší .tab soubor(y) na vybranou pozici

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
cs: Importovat starší .tab soubor(y) na vybranou pozici

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
cs: Importovat starší .tab soubor(y) na vybranou pozici v podnabídce

en: Insert separator
cs: Vložit oddělovač

en: Insert sub-menu
cs: Vložit podnabídku

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
cs: Otevřít všechny položky

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mipasteselection.caption]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mirename.caption]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
cs: všechny položky

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
cs: pouze jednu skupinu položek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
cs: Seřadit pouze jednu skupinu položek

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
cs: první úroveň ve vybrané podnabídce

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
cs: všechno ve vybrané podnabídce

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.mitestresultingfavoritetabsmenu.caption]
en: Test resulting menu
cs: Zobrazit náhled nabídky

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: Add
cs: &Přidat

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
cs: P&řidat

en: C&lone
cs: Klonovat

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
cs: Vyberte vnitřní příkaz

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
cs: &Dolů

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNEDITEXT.CAPTION]
en: Edi&t
cs: Upravit

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
cs: Vložit

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNINSERTEXT.CAPTION]
en: &Insert
cs: Vložit

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: Remo&ve
cs: Sma&zat

en: Re&move
cs: Sm&azat

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
cs: &Smazat

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNRENAMETYPE.CAPTION]
en: R&ename
cs: Př&ejmenovat

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
cs: Výběr z nadefinovaných proměnných

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
cs: &Nahoru

en: Starting path of the command. Never quote this string.
cs: Výchozí cesta příkazu. Nikdy tento řetězec nevkládejte do uvozovek.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
cs: Název akce. Není nikdy předán do systému, je to jen symbolické jméno vybrané od vás, pro vás

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
cs: Parametry přidané k příkazu. Pokud jsou v nich nějaké názvy s mezerami, uveďte je do uvozovek.

en: Command to execute. Never quote this string.
cs: Příkaz k vykonání. Nikdy ho nedávejte do uvozovek.

en: Action description
cs: Popis akce:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBACTIONS.CAPTION]
en: Actions
cs: Akce

en: Extensions
cs: Přípony

en: Can be sorted by drag & drop
cs: Může být seřazeno přetáhnutím

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.GBFILETYPES.CAPTION]
en: File types
cs: Typy souborů

en: Icon
cs: Ikona

en: Actions may be sorted by drag & drop
cs: Akce mohou být seřazeny přetáhnutím

en: Extensions may be sorted by drag & drop
cs: Přípony mohou být seřazeny přetáhnutím

en: File types may be sorted by drag & drop
cs: Typy souborů mohou být seřazeny přetáhnutím

en: Action &name:
cs: Název akce:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
cs: &Příkaz:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
cs: Parametr&y:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.LBLSTARTPATH.CAPTION]
en: Start pat&h:
cs: Výchozí cest&a:

en: Custom with...
cs: Vlastní s...

en: Custom
cs: Vlastní

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
cs: Upravit

en: Open in Editor
cs: Otevřít v editoru

en: Edit with...
cs: Upravit s...

en: Get output from command
cs: Získat výstup příkazu

en: Open in Internal Editor
cs: Otevřít s vnitřním editorem

en: Open in Internal Viewer
cs: Otevřít s vnitřním prohlížečem

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
cs: Otevřít

en: Open with...
cs: Otevřít s...

en: Run in terminal
cs: Spustit v terminálu

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
cs: Zobrazit

en: Open in Viewer
cs: Otevřít v prohlížeči

en: View with...
cs: Zobrazit s...

en: Click me to change icon!
cs: Klikni pro změnu ikony!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
cs: Použít toto nastavení na existující položky

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBEXECUTEVIASHELL.CAPTION]
en: Execute via shell
cs: Spustit přes příkazový řádek

en: Extended context menu
cs: Rozšířená místní nabídka

en: File association configuration
cs: Konfigurační soubor přidružení

en: Offer to add selection to file association when not included already
cs: Nabídnout přidání přidružení souboru, pokud již není zahrnutý

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
cs: Při přidružení souboru, nabídne přidat aktuální vybraný soubor, pokud již není zahrnut v seznamu nakonfigurovaných typů souboru

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBOPENSYSTEMWITHTERMINALCLOSE.CAPTION]
en: Execute via terminal and close
cs: Spustit přes terminál a zavřít

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOCEXTRA.CBOPENSYSTEMWITHTERMINALSTAYOPEN.CAPTION]
en: Execute via terminal and stay open
cs: Spustit přes terminál a ponechat otevřený

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
cs: Příkazy

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
cs: Ikony

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
cs: Výchozí cesta

en: Extended options items:
cs: Rozšířené položky:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
cs: Nastavení cest

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
cs: Formát:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
cs: Uplatnit na:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
cs: Cesta bude relativní k:

en: Show confirmation window for:
cs: Zobrazit potvrzovací okno pro:

en: Cop&y operation
cs: Kopí&rovat operaci

en: &Delete operation
cs: &Smazat operaci

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
cs: Odstra&nit do koše (klávesa Shift převrací toto nastavení)

en: D&elete to trash operation
cs: V&yhodit operaci do koše

en: D&rop readonly flag
cs: Z&rušit příznak jen pro čtení

en: &Move operation
cs: &Přesunout operaci

en: &Process comments with files/folders
cs: &Zpracovat komentáře složek/souborů

en: Select &file name without extension when renaming
cs: Při přejmenování vybrat pouze název &souboru (bez přípony)

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
cs: Zobra&zit výběr záložky v dialogu kopírovat/přesunout

en: S&kip file operations errors and write them to log window
cs: P&řeskočit chyby a zapsat je do okna protokolu

en: Verify checksum operation
cs: Ověření kontrolního součtu

en: Executing operations
cs: Provádění operací

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: &Buffer size for file operations (in KB):
cs: &Velikost vyrovnávací paměti pro operace se soubory (v KB):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
cs: Velikost vyrovnávací paměti pro výpočet &hash (v KB):

en: Show operations progress &initially in
cs: Zobrazit pokrok v operacích &zpočátku v

en: Duplicated name auto-rename style:
cs: Styl stejného názvu souboru u automatického přejmenování:

en: &Number of wipe passes:
cs: &Počet nevratně mazacích průchodů:

en: Reset to DC default
cs: Původní nastavení

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
cs: Barva podle typu souboru

en: Use &Frame Cursor
cs: Inverzní kurzor

en: Use Inactive Sel Color
cs: Jiné barvy v neaktivním panelu

en: U&se Inverted Selection
cs: Inverzní výběr

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBUSECURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
cs: Okraj kurzoru

en: Bac&kground:
cs: Poz&adí:

en: Backg&round 2:
cs: Poz&adí 2:

en: C&ursor Color:
cs: B&arva kurzoru:

en: Cursor Te&xt:
cs: Te&xt kurzoru:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Cursor Color:
cs: Neaktivní kurzor:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Mark Color:
cs: Neaktivní výběr:

en: &Mark Color:
cs: &Barva vybraných:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
cs: Níže je náhled. Můžeme pohybovat kurzorem a vybrat soubory, a okamžitě získáme aktuální vzhled podle různých nastavení.

en: T&ext Color:
cs: B&arva písma:

en: When launching file search, clear file mask filter
cs: Při spuštění hledání souboru, vymazat filtr souborové masky

en: &Search for part of file name
cs: &Hledat část jména souboru

en: Show menu bar in "Find files"
cs: Zobrazit hlavní nabídku v "Hledat soubory"

en: Text search in files
cs: Hledání textu v souborech

[ctx: tfrmoptionsfilesearch.gbfilesearch.caption]
en: File search
cs: Hledání souborů

en: Current filters with "New search" button:
cs: Aktuální filtry s tlačítkem "Nové hledání":

en: Default search template:
cs: Výchozí šablona vyhledávání:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
cs: Použít mapování paměti pro hledání te&xtu v souborech

en: &Use stream for search text in files
cs: &Použit proud pro hledání textu v souborech

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
cs: Vý&chozí

en: Formatting
cs: Formátování

en: Personalized abbreviations to use:
cs: Vlastní zkratky velikostí souboru:

en: Sorting
cs: Řazení

en: &Byte:
cs: Byte:

en: Case s&ensitivity:
cs: R&ozlišovat velikost:

en: Incorrect format
cs: Nesprávný formát

en: &Date and time format:
cs: &Formát data a času:

en: File si&ze format:
cs: Formát veli&kosti souboru:

en: &Insert new files:
cs: &Vložit nové soubory:

en: O&peration size format:
cs: Operace:

en: So&rting directories:
cs: Řazení a&dresářů:

en: &Sort method:
cs: &Metoda řazení:

en: &Move updated files:
cs: &Přesun aktualizovaných souborů:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
cs: Přid&at

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
cs: &Nápověda

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdblclicktoparent.caption]
en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
cs: Umožnit &přechod do nadřazené složky, poklikáním na prázdnou část prohlížení souboru

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdelayloadingtabs.caption]
en: Do&n't load file list until a tab is activated
cs: Nevklá&dat seznam souborů, dokud se karta neaktivuje

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbdirbrackets.caption]
en: S&how square brackets around directories
cs: Názvy složek v hranatých závorkách

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbhighlightupdatedfiles.caption]
en: Hi&ghlight new and updated files
cs: Zvý&raznit nové a aktualizované soubory

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbinplacerename.caption]
en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
cs: Povoli&t při dvojkliknutí na název přejmenování

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cblistfilesinthread.caption]
en: Load &file list in separate thread
cs: Načíst &seznam souborů v odděleném vlákně

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbloadiconsseparately.caption]
en: Load icons af&ter file list
cs: Načíst ikony p&o seznam souborů

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbshowsystemfiles.caption]
en: Show s&ystem and hidden files
cs: Zobrazit s&ystémové a skryté soubory

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.cbspacemovesdown.caption]
en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
cs: &Při výběru souboru <mezerníkem> posunout kurzor dolů na další soubor, jako při výběru klávesou <Insert>

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskfilterwindows.caption]
en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
cs: Styl filtrování Windows (při výběru souborů "*.*" také vybírá soubory bez přípony, atd.)

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.chkmarkmaskshowattribute.caption]
en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
cs: Vždy použít samostatný atributový filtr v dialogovém okně masky

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.gbmarking.caption]
en: Marking/Unmarking entries
cs: Výběr položek

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.lbattributemask.caption]
en: Default attribute mask value to use:
cs: Výchozí hodnota atributové masky:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
cs: P&řidat

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
cs: P&oužít

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
cs: V&ymazat

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
cs: Šablony...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
cs: Barvy typů souborů (lze seřadit přetáhnutím)

en: Category a&ttributes:
cs: A&tributy kategorií:

en: Category co&lor:
cs: Ba&rva kategorie:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
cs: &Maska kategorie:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
cs: &Název kategorie:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
cs: Písmo

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actaddhotkey.caption]
en: Add &hotkey
cs: Přidat z&kratku

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actcopy.caption]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdelete.caption]
en: Delete
cs: Odstranit

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actdeletehotkey.caption]
en: &Delete hotkey
cs: &Odstranit zkratku

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
cs: &Upravit zkratku

en: Next category
cs: Další kategorie

en: Make popup the file related menu
cs: Zobrazit popup nabídku souboru

en: Previous category
cs: Předchozí kategorie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.actrename.caption]
en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Restore DC default
cs: Obnovit výchozí DC

en: Save now
cs: Uložit nyní

en: Sort by command name
cs: Seřadit podle názvu příkazu

en: Sort by hotkeys (grouped)
cs: Seřadit podle zkratky (seskupeno)

en: Sort by hotkeys (one per row)
cs: Seřadit podle zkratky (jedna na řádek)

en: &Filter
cs: &Filtr

en: C&ategories:
cs: K&ategorie:

en: Co&mmands:
cs: Př&íkazy:

en: &Shortcut files:
cs: &Soubory zástupců:

en: So&rt order:
cs: Seřadi&t:

en: Categories
cs: Kategorie

[ctx: tfrmoptionshotkeys.micommands.caption]
en: Command
cs: Příkaz

en: Sort order
cs: Seřadit

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
cs: Příkaz

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
cs: Klávesové zkratky

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
cs: Popis

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
cs: Klávesová zkratka

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
cs: Parametry

en: Controls
cs: Prvek

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
cs: Pro tyto &cesty a jejich podsložky:

en: Show icons for actions in &menus
cs: Zobrazit ikony pro akce v &nabídkách

en: Show icons on buttons
cs: Zobrazit ikony na tlačítkách

en: Show o&verlay icons, e.g. for links
cs: Zobrazit p&řekryvné i&kony, např. pro odkazy

en: &Dimmed hidden files (slower)
cs: Zašedit skryté soubory (pomalé)

en: Disable special icons
cs: Zakázat speciální ikony

en:  Icon size
cs:  Velikost ikon

en: Icon theme
cs: Sada ikon

en: Show icons
cs: Zobrazit ikony

en:  Show icons to the left of the filename
cs:  Zobrazit ikony nalevo od názvu souboru

en: Disk panel:
cs: Panel disků:

en: File panel:
cs: Panel souborů:

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
cs: V&še

en: All associated + &EXE/LNK (slow)
cs: Všechny přidružení + &EXE/LNK (pomalé)

en: &No icons
cs: Bez &ikon

en: Only &standard icons
cs: Pouze &standardní ikony

en: A&dd selected names
cs: P&řidat vybrané názvy

en: Add selected names with &full path
cs: Přidat vybrané názvy včetně cesty

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNRELATIVESAVEIN.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
cs: Nezobrazovat následující soubory a složky:

en: &Save in:
cs: Uložit do:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
cs: Šip&ky vlevo a vpravo mění adresář (jako pohyb v Lynxu)

en: Typing
cs: Psaní

en: Alt+L&etters:
cs: Alt+P&ísmena:

en: Ctrl+Alt+Le&tters:
cs: Ctrl+Alt+Pís&mena:

en: &Letters:
cs: &Písmena:

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
cs: &Plochá tlačítka

en: Flat i&nterface
cs: Ploché &rozhraní

en: Show fr&ee space indicator on drive label
cs: Zobrazit ukazatel volného místa

en: Show lo&g window
cs: Zobrazit okno protokol&u

en: Show panel of operation in background
cs: Zobrazovat panel operací na pozadí

en: Show common progress in menu bar
cs: Zobrazovat běžný průběh v liště nabídky

en: Show command l&ine
cs: Zobrazit příkazový řá&dek

en: Show current director&y
cs: Zobrazit aktuální adresá&ř

en: Show &drive buttons
cs: Zobrazit &tlačítka disků

en: Show free s&pace label
cs: Zobrazit štítek vol&ného místa

en: Show drives list bu&tton
cs: Zobrazit tlačí&tko seznamu disků

en: Show function &key buttons
cs: Zobrazit funkční &tlačítka

en: Show &main menu
cs: Zobrazit &hlavní nabídku

en: Show tool&bar
cs: Zobrazit &tlačítkovou lištu

en: Show short free space &label
cs: Krátce vypsat &štítek volného místa

en: Show &status bar
cs: Zobrazit &stavový řádek

en: S&how tabstop header
cs: Z&obrazit záhlaví tabulátoru

en: Sho&w folder tabs
cs: Zobrazit &záložky adresářů

en: Show te&rminal window
cs: Zobrazit okno te&rminálu

en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
cs: Zobrazit 2 seznamy disků (pe&vná šířka, nad souborovými okny)

en: Show middle toolbar
cs: Zobrazit prostřední nabídku

en:  Screen layout
cs:  Vzhled obrazovky

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.BTNRELATIVELOGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
cs: Zobrazí obsah souboru s protokolem

en: Include date in log filename
cs: Název souboru bude obsahovat datum

en: &Pack/Unpack
cs: &Komprimovat/Rozbalit

en: External command line execution
cs: Spuštění externího příkazového řádku

en: Cop&y/Move/Create link/symlink
cs: Kopírování/přesun/vytvoření odkazu/s&ymbolický odkaz

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
cs: &Vymazat

en: Crea&te/Delete directories
cs: Tvor&ba/Mazání adresářů

en: Log &errors
cs: Zaznamenávat &chyby

en: C&reate a log file:
cs: V&ytvořit soubor protokolu:

en: Maximum log file count
cs: Maximální počet log souborů

en: Log &information messages
cs: Protokol &informačních zpráv

en: Start/shutdown
cs: Spuštění/vypnutí

en: Log &successful operations
cs: Protokol &dokončených operací

en: &File system plugins
cs: &Doplňky souborového systému

en: File operation log file
cs: Protokol souborových operací

en: Log operations
cs: Protokol operací

en: Operation status
cs: Stav operace

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVEOUTPUTPATHFORTOOLBAR.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCCONFIGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCEXECUTABLEFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
cs: &Odstranit miniatury už existujících souborů

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNVIEWCONFIGFILE.HINT]
en: View configuration file content
cs: Zobrazit obsah konfiguračního souboru

[ctx: tfrmoptionsmisc.chkdesccreateunicode.caption]
en: Create new with the encoding:
cs: Vytvořit nový s kódováním:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
cs: Vždy &jít do kořenového adresáře při výměně disků

en: Show &warning messages ("OK" button only)
cs: Zobrazit &varovné zprávy (pouze tlačítko "OK")

en: &Save thumbnails in cache
cs: &Uložit miniatury ve vyrovnávací paměti

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
cs: Miniatury

en: File comments (descript.ion)
cs: Komentáře souboru

en: Regarding TC export/import:
cs: Exportování/importování TC:

[ctx: tfrmoptionsmisc.lbldescrdefaultencoding.caption]
en: Default encoding:
cs: Výchozí kódování:

en: Configuration file:
cs: Konfigurační soubor:

en: TC executable:
cs: Spouštění TC:

en: Toolbar output path:
cs: Výstupní cesta nástrojové lišty:

en: pixels
cs: pixelů

en: &Thumbnail size:
cs: &Velikost náhledů:

en: &Selection by mouse
cs: &Výběr myší

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
cs: Označení nebude následovat kurzor myši

en: By clic&king on icon
cs: Kliknutím na ikonu

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
cs: Otevřít s

en: Scrolling
cs: Rolování

en: Selection
cs: Výběr

en: &Mode:
cs: &Režim:

en: Double click
cs: Dvojklik

en: &Line by line
cs: &Řádek po řádku

en: Line by line &with cursor movement
cs: Řádek po řádku &s posunem kurzoru

en: &Page by page
cs: &Stránka po stránce

en: Single click (opens files and folders)
cs: Jeden klik (otevře soubor/složku)

en: Single click (opens folders, double click for files)
cs: Jeden klik (otevře složku, dvojklik soubor)

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
cs: Zobrazit log soubor s protokolem

en: Individual directories per day
cs: Individuální složka na každý den

en: Log filenames with full path
cs: Logovat názvy souborů s i cestou

en: Show menu bar on top
cs: Zobrazit horní menu v okně

en: Rename log
cs: Způsob logování

en: Replace invalid filename character b&y
cs: Nahradit chybné znaky v názvu znakem

en: Append in the same rename log file
cs: Dávat do jednoho log souboru

en: Per preset
cs: Podle nastavení v okně

en: Exit with modified preset
cs: Uložení nastavení po zavření okna

en: Preset at launch
cs: Nastavení po otevření okna

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
cs: P&řidat

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
cs: Kon&figurovat

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
cs: P&ovolit

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
cs: &Smazat

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
cs: Upravit

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
cs: Popis

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
cs: Vyhle&dávací doplňky umožňují použití při hledání alternativních vyhledávacích algoritmů nebo externích nástrojů (např. "najít ", atd.)

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

en: Apply current settings to all current configured plugins
cs: Použít toto nastavení na existující položky

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
cs: Po přidání nového doplňku automaticky zobrazit okno s nastavením vlastností

en: Configuration:
cs: Nastavení:

en: Lua library file to use:
cs: Lua knihovna:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
cs: Cesta bude relativní k:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
cs: Styl názvu po přidání nového doplňku:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
cs: Komp&rimační doplňky pro práci s archívy.

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
cs: Obsahové dop&lňky umožňují zobrazit rozšířené informace jako jsou MP3 značky nebo atributy obrázků v seznamu souborů, nebo je používat při vyhledávání a s nástrojem hromadného přejmenování

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
cs: Doplňky sou&borových systémů umožní přístup na běžně nedostupná média jako jsou například externí zařízení Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
cs: Zobra&zovací doplňky umožňují prohlížení souborů jako jsou například obrázky, databáze a podobně v prohlížeči (F3, nebo Ctrl+Q)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
cs: Název souboru

en: &Beginning (name must start with first typed character)
cs: &Začátek (název musí začínat zadaným znakem)

en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
cs: &Konec (poslední znak před . musí odpovídat zadanému)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
cs: Možnosti

en: Exact name match
cs: Odpovídá přesně jménu

en: Search case
cs: Hledat znaky

en: Search for these items
cs: Hledání těchto položek

en: Keep renamed name when unlocking a tab
cs: Neměnit přejmenovaný název pokud odemkneme záložku

en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
cs: Aktivovat cílový &panel při kliknutí na jeho libovolnou záložku

en: &Show tab header also when there is only one tab
cs: &Zobrazit záložku, i když bude pouze jedna

en: Close duplicate tabs when closing application
cs: Zavřít stejné záložky při ukončování aplikace

en: Con&firm close all tabs
cs: Potvrzovat zavření všech záložek

en: Confirm close locked tabs
cs: Potvrzovat zavření zamknuté záložky

en: &Limit tab title length to
cs: &Omezit šířku záložky na

en: Show locked tabs &with an asterisk *
cs: U zamknuté záložky zobrazit znak *

en: &Tabs on multiple lines
cs: &Záložky na více řádků

en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
cs: Ctrl+&Nahoru otevře novou záložku na pozadí

en: Open &new tabs near current tab
cs: &Novou záložku otevřít vedle aktuální

en: Reuse existing tab when possible
cs: Znovu použít existující záložku, pokud je to možné

en: Show ta&b close button
cs: Na zálož&kách i tlačítko zavřít

en: Always show drive letter in tab title
cs: Vždy ukazovat písmeno jednotky v titulku záložky

en: Folder tabs headers
cs: Záhlaví záložek

en: characters
cs: znaky

en: Action to do when double click on a tab:
cs: Akce při dvojkliku na záložku:

en: Ta&bs position
cs: Pozice zá&ložek

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultexistingtabstokeep.text]
en: None
cs: Žádná

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaultsavedirhistory.text]
en: No
cs: Ne

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelleftsaved.text]
en: Left
cs: Levý

[ctx: tfrmoptionstabsextra.cbdefaulttargetpanelrightsaved.text]
en: Right
cs: Pravý

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
cs: Jít na konfiguraci oblíbených záložek po znovuuložení

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
cs: Jít na konfiguraci oblíbených záložek po uložení nové

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
cs: Povolit další možnosti oblíbených záložek (volba cílové strany při obnově, atd.)

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
cs: Další možnosti pro ukládání nových oblíbených záložek:

en: Folder tabs headers extra
cs: Záhlaví záložek adresářů

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
cs: Při obnově záložek, zachovat stávající záložky:

en: Tabs saved on left will be restored to:
cs: Záložky uložené vlevo budou obnoveny:

en: Tabs saved on right will be restored to:
cs: Záložky uložené vpravo budou obnoveny:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
cs: Ukládat historii složek do Oblíbených záložek:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
cs: Výchozí umístění v menu při ukládání nové oblíbené záložky:

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermcloseparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
cs: {command} zde za normálních okolností znovu předloží příkaz, který chcete spustit v terminálu

[ctx: tfrmoptionsterminal.edrunintermstayopenparams.hint]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
cs: {command} zde za normálních okolností znovu předloží příkaz, který chcete spustit v terminálu

en: Command for just running terminal:
cs: Příkaz pouze pro spuštění terminálu:

en: Command for running a command in terminal and close after:
cs: Příkaz pro spuštění v terminálu a terminál se zavře:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
cs: Příkaz pro spuštění v terminálu a terminál zůstane otevřený:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermclosecmd.caption]
en: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermcloseparams.caption]
en: Parameters:
cs: Parametry:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopencmd.caption]
en: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbrunintermstayopenparams.caption]
en: Parameters:
cs: Parametry:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermcmd.caption]
en: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: tfrmoptionsterminal.lbruntermparams.caption]
en: Parameters:
cs: Parametry:

en: C&lone button
cs: K&lonovat tlačítko

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
cs: &Vymazat

en: Edit hot&key
cs: Upravit kláveso&vou zkratku

en: &Insert new button
cs: &Přidat nové tlačítko

en: Select
cs: Vybrat

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNOTHER.CAPTION]
en: Other...
cs: Ostatní...

en: Remove hotke&y
cs: Odstranit kláveso&vou zkratku

en: Suggest
cs: Navrhnout

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
cs: DC navrhne popisek založený na typu tlačítka, příkazu a parametru

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
cs: &Plochá tlačítka

en: Report errors with commands
cs: Oznámit chyby a příkazy

en: Sho&w captions
cs: Zobrazit popisky

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
cs: Zadejte parametry příkazů, každý na samostatném řádku. Stisknutím klávesy F1 zobrazíte nápovědu k parametrům.

en: Appearance
cs: Vzhled

en: &Bar size:
cs: &Velikost lišty:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
cs: Příka&z

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
cs: Parametr&y:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLHELPONINTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Help
cs: Nápověda

en: Hot key:
cs: Klávesová zkratka:

en: Ico&n:
cs: Ik&ona:

en: Icon si&ze:
cs: Ve&likost ikony:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
cs: Pří&kaz:

en: &Parameters:
cs: &Parametry:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
cs: Výchozí cest&a:

en: Style:
cs: Styl:

en: &Tooltip:
cs: ToolTip:

en: Add toolbar with ALL DC commands
cs: Přidat nástrojovou lištu se VŠEMI příkazy DC

en: for an external command
cs: externí příkaz

en: for an internal command
cs: vnitřní příkaz

en: for a separator
cs: oddělovač

en: for a sub-tool bar
cs: podnabídka nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIBACKUP.CAPTION]
en: Backup...
cs: Zálohovat...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORT.CAPTION]
en: Export...
cs: Exportovat...

en: Current toolbar...
cs: Aktuální nástrojovou lištu...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTODCBAR.CAPTION]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
cs: do souboru nástrojové lišty (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
cs: do souboru .BAR z TC (neměnit existující)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARNOKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
cs: do souboru .BAR z TC (smazat existující)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - nechat existující

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - smazat existující

en: Top toolbar...
cs: Horní nástrojovou lištu...

en: Save a backup of Toolbar
cs: Uložit zálohu nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
cs: do souboru nástrojové lišty (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
cs: do souboru .BAR  z  TC (neměnit existující)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
cs: do souboru .BAR z TC (smazat existující)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - nechat existující

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
cs: do Total Commanderu ("wincmd.ini") - smazat existující

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
cs: za aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
cs: na začátek

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
cs: na konec

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
cs: před aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORT.CAPTION]
en: Import...
cs: Importovat...

en: Restore a backup of Toolbar
cs: Obnovit zálohu nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
cs: přidat do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
cs: přidat novou lištu do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
cs: přidat novou lištu do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
cs: přidat do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
cs: nahradit horní nástrojovou lištu

en: from a Toolbar File (.toolbar)
cs: z souboru nástrojové lišty (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
cs: přidat do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
cs: přidat novou lištu do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
cs: přidat novou lištu do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
cs: přidat do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
cs: nahradit horní nástrojovou lištu

en: from a single TC .BAR file
cs: z jednoho .BAR souboru od TC...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
cs: přidat do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
cs: přidat novou lištu do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
cs: přidat novou lištu do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
cs: přidat do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
cs: nahradit horní nástrojovou lištu

en: from "wincmd.ini" of TC...
cs: z Total Commanderu ("wincmd.ini")

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
cs: přidat do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
cs: přidat novou lištu do aktuální nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
cs: přidat novou lištu do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
cs: přidat do horní nástrojové lišty

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
cs: nahradit horní nástrojovou lištu

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
cs: za aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
cs: na začátek

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
cs: na konec

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
cs: před aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISEARCHANDREPLACE.CAPTION]
en: Search and replace...
cs: Vyhledat a nahradit...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
cs: za aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
cs: na začátek

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
cs: na konec

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
cs: před aktuálně vybraný

en: in all of all the above...
cs: ve všech výše uvedených ...

en: in all commands...
cs: ve všech příkazech...

en: in all icon names...
cs: ve všech názvech ikon...

en: in all parameters...
cs: ve všech parametrech...

en: in all start path...
cs: ve všech spouštěcích cestách...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
cs: za aktuálně vybraný

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
cs: na začátek

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
cs: na konec

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
cs: před aktuálně vybraný

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Space
cs: Místo

en: Button type
cs: Typ tlačítka

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
cs: Použít toto nastavení na existující položky

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
cs: Příkazy

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
cs: Ikony

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
cs: Výchozí cesta

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
cs: Nastavení cest

en: Do this for files and paths for:
cs: Uplatnit na:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
cs: Cesta bude relativní k:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
cs: Formát:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.BTNRELATIVETOOLPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: &Keep terminal window open after executing program
cs: &Po vykonání programu ponechat okno terminálu otevřené

en: &Execute in terminal
cs: &Vykonat v terminálu

en: &Use external program
cs: &Použít externí program

en: A&dditional parameters
cs: D&oplňující parametry

en: &Path to program to execute
cs: &Cesta programu k vykonání

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
cs: P&řidat

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
cs: P&oužít

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
cs: Kopírovat

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
cs: V&ymazat

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
cs: Šablona...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
cs: Ostatní...

en: Tooltip configuration for selected file type:
cs: Nastavení pro vybranou kategorii:

en: General options about tooltips:
cs: Obecné nastavení:

en: &Show tooltip for files in the file panel
cs: Zobrazovat u souborů tooltip informace

en: Category &hint:
cs: Obsah tooltipu:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
cs: Typy souborů:

en: Tooltip hiding delay:
cs: Délka zobrazení:

en: Tooltip showing mode:
cs: Způsob zobrazení:

en: &File types:
cs: Kategorie:

en: Discard Modifications
cs: Zrušit změny

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
cs: Exportovat...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
cs: Importovat...

en: Sort Tooltip File Types
cs: Seřadit kategorie

en: With double-click on the bar on top of a file panel
cs: Dvojklikem na horní pruh panelu

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
cs: Použitím klávesové zkratky

en: Double click in tree select and exit
cs: Dvojklik provede výběr a zavření okna

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbfavoritatabsfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
cs: Použitím klávesové zkratky

en: With double-click on a tab (if configured for it)
cs: Dvojklikem na záložku (pokud je to u ní nastaveno)

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
cs: Klávesová zkratka provede výběr a zavření okna

en: Single mouse click in tree select and exit
cs: Klik myší provede výběr a zavření okna

en: Use it for Command Line History
cs: V příkazovém řádku

en: Use it for the Dir History
cs: Použitím klávesové zkratky

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
cs: V aktivním panelu

en: Behavior regarding selection:
cs: Chování při výběru:

en: Tree View Menus related options:
cs: Volby pro stromové nabídky:

en: Where to use Tree View Menus:
cs: Kde zobrazit stromovou nabídku:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
cs: *POZNÁMKA: Volby jako rozlišování velikosti písmen, ignorování diakritiky, se ukládají samostatně při každém použití a přenáší se do dalšího.

en: With Directory Hotlist:
cs: Pro oblíbené složky:

en: With Favorite Tabs:
cs: Pro oblíbené záložky:

en: With History:
cs: Pro historii prohlížení:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
cs: Použít a zobrazit klávesové zkratky pro výběr položek

en: Layout and colors options:
cs: Volby rozvržení a barev:

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Cursor color:
cs: Barva kurzoru:

en: Found text color:
cs: Barva nalezeného textu:

en: Found text under cursor:
cs: Barva nalezeného textu pod kurzorem:

en: Normal text color:
cs: Barva normálního textu:

en: Normal text under cursor:
cs: Barva normálního textu pod kurzorem:

en: Tree View Menu Preview:
cs: Náhled stromové nabídky:

en: Secondary text color:
cs: Barva vedlejšího textu:

en: Secondary text under cursor:
cs: Barva vedlejšího textu pod kurzorem:

en: Shortcut color:
cs: Barva zkratky:

en: Shortcut under cursor:
cs: Barva zkratky pod kurzorem:

en: Unselectable text color:
cs: Barva nevybraného textu:

en: Unselectable under cursor:
cs: Barva nevybraného textu pod kurzorem:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
cs: Změňte barvu vlevo a uvidíte zde náhled toho jak budou vypadat stromové nabídky se vzorem.

en: &Number of columns in book viewer
cs: &Počet sloupců v prohlížeči knih

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
cs: Nastavit...

en: Pack files
cs: Zkomprimovat soubory

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
cs: Vytvořit samostatný archív pro každý vybraný soubor/složku

en: Create self e&xtracting archive
cs: Sa&morozbalovací archív

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
cs: Nastavit heslo

en: Mo&ve to archive
cs: Pře&sunout do archívu

en: &Multiple disk archive
cs: &Dělený archív na více médií

en: P&ut in the TAR archive first
cs: N&ejdříve vložit do TAR archívu

en: Also &pack path names (only recursed)
cs: Uložit soubory včetně cesty

en: Pack file(s) to the file:
cs: Zkomprimovat do archívu:

en: Packer
cs: Komprimátor

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
cs: &Zavřít

en: Unpack &all and execute
cs: Rozbalit &vše a spustit

en: &Unpack and execute
cs: &Rozbalit a spustit

en: Properties of packed file
cs: Vlastnosti komprimovaného souboru

en: Attributes:
cs: Atributy:

en: Compression ratio:
cs: Komprimační poměr:

en: Date:
cs: Datum:

en: Method:
cs: Metoda:

en: Original size:
cs: Původní velikost:

en: File:
cs: Soubor:

en: Packed size:
cs: Zkomprimovaná velikost:

en: Packer:
cs: Komprimátor:

en: Time:
cs: Čas:

en: Print configuration
cs: Nastavení tisku

en: Margins (mm)
cs: Okraje (mm)

en: &Bottom:
cs: Dolní:

en: &Left:
cs: Levý:

en: &Right:
cs: Pravý:

en: &Top:
cs: Horní:

en: Close filter panel
cs: Zavřít panel filtru

en: Enter text to search for or filter by
cs: Zadejte text, který chcete vyhledat nebo filtrovat podle

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
cs: Složky

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
cs: Soubory

en: Match Beginning
cs: Srovnání začíná

en: Match Ending
cs: Srovnání končí

en: Filter
cs: Filtr

en: Toggle between search or filter
cs: Přepnout mezi hledaním nebo filtrováním

en: &More rules
cs: Přidat pravidlo

en: L&ess rules
cs: Zrušit pravidlo

en: Use &content plugins, combine with:
cs: Použít doplňky, v kombinaci s:

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[0].TEXT]
en: Plugin
cs: Doplněk

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
cs: Pole

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
cs: Operátor

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[3].TEXT]
en: Value
cs: Hodnota

en: &AND (all match)
cs: &AND (všechny shody)

en: &OR (any match)
cs: &OR (některé shody)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
cs: &Použít

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
cs: Šablony...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
cs: Šablony...

en: Select duplicate files
cs: Vybrat duplicitní soubory

en: &Leave at least one file in each group unselected:
cs: Nechat z každé skupiny poslední soubor neoznačený:

en: &Remove selection by name/extension:
cs: Zrušit výběr podle názvu/přípony:

en: Select by &name/extension:
cs: Vybrat podle názvu/přípony:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
cs: Zrušit

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
cs: OK

en: Sep&arator
cs: Oddělovač

en: Count from
cs: Od

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
cs: Výsledek:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
cs: Výběr složek pro vložení (můžete vybrat i víc než jednu)

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
cs: Konec

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
cs: Začátek

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
cs: Zrušit

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
cs: OK

en: Count first from
cs: První od

en: Count last from
cs: Poslední od

en: Range description
cs: Rozsah

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
cs: Výsledek:

en: &Select the characters to insert:
cs: &Vyberte znaky k vložení:

en: [&First:Last]
cs: [První:Poslední]

en: [First,&Length]
cs: [První,Délka]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
cs: Konec

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
cs: Začátek

en: The &end
cs: Konec

en: The s&tart
cs: Začátek

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Change attributes
cs: Změnit atributy

en: Archive
cs: Archivovat

[ctx: tfrmsetfileproperties.chkcreationtime.caption]
en: Created:
cs: Vytvoření:

en: Hidden
cs: Skrytý

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
cs: Posledního otevření:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
cs: Poslední změna:

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Including subfolders
cs: Včetně souborů v podsložkách

[ctx: tfrmsetfileproperties.chksystem.caption]
en: System
cs: Systémový

en: Timestamp properties
cs: Datum a čas

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
cs: Atributy

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
cs: Atributy

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
cs: Bitů:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
cs: (šedá pole znamenají nezměněné hodnoty)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
cs: Spustit

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLMODEINFO.CAPTION]
en: (gray field means unchanged value)
cs: (šedá pole znamenají nezměněné hodnoty)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
cs: Osmičkově:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
cs: Čtení

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
cs: Zápis

en: &Sort
cs: Seřadit

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
cs: Zrušit

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
cs: OK

en: Drag and drop elements to sort them
cs: Tažením položky můžete upravit její pozici

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNRELATIVEFTCHOICE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

en: Splitter
cs: Dělení souborů

en: Require a CRC32 verification file
cs: Vyžadovat kontrolní soubor CRC32

en: Size and number of parts
cs: Velikost a počet částí

en: Split the file to directory:
cs: Cílový adresář:

en: &Number of parts
cs: &Počet částí

en: &Bytes
cs: &Bajtů

en: &Gigabytes
cs: &Gigabajtů

en: &Kilobytes
cs: &Kilobajtů

en: &Megabytes
cs: &Megabajtů

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
cs: Sestavení

en: Operating System
cs: Operační systém

en: Platform
cs: Platforma

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
cs: Revize

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
cs: Verze

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Create symbolic link
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en: Use &relative path when possible
cs: Použít relativní cestu

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
cs: &Cíl, na který bude odkaz ukazovat

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
cs: &Název odkazu

en: Delete on both sides
cs: Smazat na obou stranách

en: <- Delete left
cs: <- Smazat levý

en: -> Delete right
cs: -> Smazat pravý

en: Remove selection
cs: Zrušit výběr

en: Select for copying (default direction)
cs: Výchozí směr kopírování

en: Select for copying -> (left to right)
cs: Směr kopírování ->(zleva doprava)

en: Reverse copy direction
cs: Otočit směr kopírování

en: Select for copying <- (right to left)
cs: Směr kopírování <- (zprava doleva)

en: Select for deleting <-> (both)
cs: Vybrat pro smazání <-> (oba)

en: Select for deleting <- (left)
cs: Vybrat pro smazání <- (vlevo)

en: Select for deleting -> (right)
cs: Označit pro výmaz -> (vpravo)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
cs: Porovnat

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
cs: Šablony...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Synchronize directories
cs: Synchronizovat složky

en: asymmetric
cs: asymetricky

en: by content
cs: podle obsahu

en: ignore date
cs: ignorovat datum

en: only selected
cs: pouze vybrané

en: Subdirs
cs: Podsložky

en: Show:
cs: Zobrazit:

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[0].title.caption]
en: Name
cs: Název

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[1].title.caption]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[2].title.caption]
en: Date
cs: Datum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[4].title.caption]
en: Date
cs: Datum

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[5].title.caption]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.headerdg.columns[6].title.caption]
en: Name
cs: Název

en: (in main window)
cs: (v hlavním okně)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.MENUITEMCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
cs: Porovnat

en: View left
cs: Zobrazit levý

en: View right
cs: Zobrazit pravý

en: duplicates
cs: stejné

en: singles
cs: samostatné

en: Please press "Compare" to start
cs: Klikněte prosím pro spuštění na "Porovnat"

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Confirm overwrites
cs: Potvrzovat přepsání

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
cs: Stromová nabídky

en: Select your hot directory:
cs: Oblíbená složka:

en: Search is case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Full collapse
cs: Sbalit

en: Full expand
cs: Rozbalit

en: Search ignore accents and ligatures
cs: Nerozlišovat diakritiku

en: Search is not case sensitive
cs: Nerozlišovat velikost písmen

en: Search is strict regarding accents and ligatures
cs: Rozlišovat diakritiku

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
cs: Nezobrazovat podvětve

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
cs: Zobrazit podvětve

en: Close Tree View Menu
cs: Zavřít stromovou nabídku

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenus.hint]
en: Configuration of Tree View Menu
cs: Nastavení stromové nabídky

[ctx: tfrmtreeviewmenu.tbconfigurationtreeviewmenuscolors.hint]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
cs: Nastavení barev stromové nabídky

en: A&dd new
cs: P&řidat nový

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: C&hange
cs: Z&měnit

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
cs: Vý&chozí

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
cs: Funkce pro výběr cesty

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
cs: &Odstranit

en: Tweak plugin
cs: Vlastnosti doplňku

en: De&tect archive type by content
cs: Zj&istí typ archívu podle obsahu

en: Can de&lete files
cs: Může ma&zat soubory

en: Supports e&ncryption
cs: Po&dporuje šifrování

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
cs: Zobra&zen jako normální soubory (skrýt ikonu komprimátoru)

en: Supports pac&king in memory
cs: Podporuje kom&primaci v paměti

en: Can &modify existing archives
cs: Může &měnit stávající archívy

en: &Archive can contain multiple files
cs: &Archiv může obsahovat více souborů

en: Can create new archi&ves
cs: Může vytvářet nové arch&ívy

en: S&upports the options dialogbox
cs: P&odporuje okno s možnostmi

en: Allow searchin&g for text in archives
cs: Umožňuje vyhledáván&í textu v archívu

en: &Description:
cs: &Popis:

en: D&etect string:
cs: D&etekovaný text:

en: &Extension:
cs: &Přípona:

en: Flags:
cs: Příznaky:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblname.caption]
en: &Name:
cs: &Název:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
cs: &Doplněk:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
cs: &Doplněk:

en: About Viewer...
cs: O prohlížeči...

en: Displays the About message
cs: Zobrazit zprávu o programu

en: Auto Reload
cs: Auto obnova

en: Change encoding
cs: Kódování

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
cs: Kopírovat soubor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
cs: Kopírovat soubor

[ctx: tfrmviewer.actcopytoclipboard.caption]
en: Copy To Clipboard
cs: Kopírovat

en: Copy To Clipboard Formatted
cs: Kopírovat s formátem

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
cs: Vymazat soubor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
cs: Vymazat soubor

[ctx: tfrmviewer.actexitviewer.caption]
en: E&xit
cs: &Konec

[ctx: tfrmviewer.actfind.caption]
en: Find
cs: Najít

[ctx: tfrmviewer.actfindnext.caption]
en: Find next
cs: Najít další

[ctx: tfrmviewer.actfindprev.caption]
en: Find previous
cs: Najít předchozí

[ctx: tfrmviewer.actfullscreen.caption]
en: Full Screen
cs: Celá obrazovka

en: Center
cs: Střed

en: &Next
cs: Další

en: Load Next File
cs: Načíst další soubor

en: &Previous
cs: Předchozí

en: Load Previous File
cs: Načíst předchozí soubor

en: Mirror Horizontally
cs: Zrcadlit vodorovně

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Mirror Vertically
cs: Zrcadlit svisle

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
cs: Přesunout soubor

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
cs: Přesunout soubor

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
cs: Miniatury souborů

en: P&rint...
cs: Tisk...

en: Print &setup...
cs: Nastavení tisku...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Reload current file
cs: Znovu načíst aktuální soubor

en: Rotate 180 degrees
cs: Otočit o 180 stupňů

en: Rotate -90 degrees
cs: Otočit o -90 stupňů

en: Rotate +90 degrees
cs: Otočit o +90 stupňů

[ctx: tfrmviewer.actsave.caption]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Save File As...
cs: Uložit soubor jako...

[ctx: tfrmviewer.actscreenshot.caption]
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Delay 3 sec
cs: Prodleva 3 sek.

en: Delay 5 sec
cs: Prodleva 5 sek.

[ctx: tfrmviewer.actselectall.caption]
en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Show as &Bin
cs: Binárně (pevná šířka řádku)

en: Show as B&ook
cs: Zobrazit jako &knížku

en: Show as &Dec
cs: Dekadicky

en: Show as &Hex
cs: Hexadecimálně

en: Show as &Text
cs: Pouze text

en: Show as &Wrap text
cs: Zalomit text

en: Show text c&ursor
cs: Zobrazit text kurzor

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
cs: Obrázek

[ctx: tfrmviewer.actshowplugins.caption]
en: Plugins
cs: Doplněk

en: Stretch
cs: Přizpůsobit

en: Stretch Image
cs: Roztáhnout obrázek

en: Stretch only large
cs: Přizpůsobit pouze velké

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
cs: Krok zpět

en: Zoom
cs: Zvětšení

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Crop
cs: Oříznout

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
cs: Celá obrazovka

en: Export Frame
cs: Exportovat Frame

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
cs: Zvýraznění

en: Next Frame
cs: Další Frame

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
cs: Kreslit

en: Previous Frame
cs: Předchozí Frame

en: Red Eyes
cs: Červené oči

en: Resize
cs: Změnit velikost

[ctx: tfrmviewer.btnslideshow.caption]
en: Slide Show
cs: Prohlídka

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
cs: Prohlížeč

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
cs: O programu

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
cs: &Upravit

en: Ellipse
cs: Elipsa

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
cs: Kó&dování

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
cs: &Soubor

en: &Image
cs: &Obrázek

[ctx: tfrmviewer.mipen.caption]
en: Pen
cs: Pero

en: Rect
cs: Obdélník

en: Rotate
cs: Otočit

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
cs: &Zobrazit

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
cs: Doplňky

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
cs: &Spustit

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
cs: Souborové operace

en: Always on top
cs: Vždy navrchu

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
cs: Pořadí operací můžete změnit jejich přetažením ("drag && drop") na jiné místo

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
cs: Nová fronta

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
cs: Zobrazit v samostatném okně

en: Put first in queue
cs: Zařadit na začátek fronty

en: Put last in queue
cs: Zařadit na konec fronty

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
cs: Fronta

en: Out of queue
cs: Mimo frontu

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
cs: Fronta 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
cs: Fronta 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
cs: Fronta 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
cs: Fronta 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
cs: Fronta 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
cs: Zobrazit v samostatném okně

en: &Pause all
cs: Pozastavit vše

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
cs: Ná&sledovat odkazy

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
cs: Pokud už složka existuje

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
cs: Pokud soubor existuje

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
cs: Pokud soubor existuje

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Command line:
cs: Příkazový řádek:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
cs: Parametry:

en: Start path:
cs: Výchozí cesta:

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
cs: Pokud soubor existuje

[ctx: twfxplugincopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
cs: Kopírovat d&atum/čas

en: Work in background (separate connection)
cs: Práce v pozadí (samostatné přípojení)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
cs: Pokud soubor existuje

en: You need to provide administrator permission
cs: Pro provedení potřebujete administrátorské oprávnění

en: to create this object:
cs: vytvoření objektu:

en: to delete this object:
cs: výmaz objektu:

en: to get attributes of this object:
cs: atributy objektu:

en: to create this hard link:
cs: vytvoření hard linku:

en: to open this object:
cs: otevření objektu:

en: to rename this object:
cs: přejmenování objektu:

en: to set attributes of this object:
cs: nastavení atributů objektu:

en: to create this symbolic link:
cs: vytvoření symbolického linku:

en: Date taken
cs: Datum vytvoření

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
cs: Výška

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
cs: Šířka

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: Camera model
cs: Kamera

en: Orientation
cs: Orientace

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
cs: Tento soubor nelze nalézt, a mohl by pomoci ověřit konečné kombinace souborů:
    %s
    
    Mohl byste ho dát jen k dispozici, a kliknout tlačítko "OK", pokud jste připraveni,
    nebo pokračovat bez něj kliknutím na "ZRUŠIT"?

en: Cancel Quick Filter
cs: Zrušit rychlý filtr

en: Cancel Current Operation
cs: Zrušit aktuální operaci

en: Enter filename, with extension, for dropped text
cs: Zadejte název souboru s příponou, pro upuštění textu

en: Text format to import
cs: Formát textu pro import

en: Broken:
cs: Rozbitý:

en: General:
cs: Obecné:

en: Missing:
cs: Chybějící:

en: Read error:
cs: Chyba čtení:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
cs: Úspěšný:

en: Enter checksum and select algorithm:
cs: Zadejte kontrolní součet a vyberte algoritmus:

en: Verify checksum
cs: Ověřit kontrolní součet

en: Total:
cs: Celkem:

en: Do you want to clear filters for this new search?
cs: Chcete smazat filtry z tohoto hledání?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
cs: Schránka neobsahuje žádné platné údaje z nástrojové lišty.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
cs: Vše;Aktivní záložka;Levá záložka;Pravá záložka;Činnosti souboru;Konfigurace;Síť;Různé;Paralelní port;Tisk;Výběr;Bezpečnost;Schránka;FTP;Navigace;Nápověda;Okno;Příkazový řádek;Nástroje;Zobrazit;Uživatel;Záložky;Řazení;Protokol

en: Legacy sorted;A-Z sorted
cs: Výchozí řazení;Řazení A-Z

en: Attr
cs: Atr.

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
cs: Datum

en: Ext
cs: Přípona

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
cs: Název

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
cs: Velikost

en: Align
cs: Zarovnat

en: Caption
cs: Nadpis

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
cs: Vymazat

en: Field contents
cs: Detaily položky

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
cs: Přesunout

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
cs: Šířka

en: Customize column
cs: Nastavení sloupce

en: Configure file association
cs: Nastavení přidružení souborů

en: Confirming command line and parameters
cs: Potvrzování příkazového řádku a parametrů

en: Copy (%d) %s
cs: Kopírovat (%d) %s

en: Imported DC toolbar
cs: Importovaná nástrojová lišta DC

en: Imported TC toolbar
cs: Importovaná nástrojová lišta TC

en:  Adds:
cs:  Přidáno:

en:  Deletes:
cs:  Smazáno:

en: The two files are identical!
cs: Tyto dva soubory jsou stejné!

en:  Matches:
cs:  Shodných:

en:  Modifies:
cs:  Upravených:

en: Ab&ort
cs: Př&erušit

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
cs: Vše

en: A&ppend
cs: &Připojit

en: A&uto-rename source files
cs: A&utomatické přejmenování zdrojových souborů

en: Auto-rename tar&get files
cs: Automaticky přejmenovat cílové soubory

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Compare &by content
cs: Porovnat podle obsahu

en: &Continue
cs: &Pokračovat

en: &Merge
cs: &Přepsat

en: Mer&ge All
cs: Přepsat &vše

en: E&xit program
cs: U&končit program

en: Ig&nore
cs: Ig&norovat

en: I&gnore All
cs: I&gnorovat vše

en: &No
cs: &Ne

en: Non&e
cs: Žád&ný

en: Ot&her
cs: Os&tatní

en: &Overwrite
cs: &Přepsat

en: Overwrite &All
cs: Přepsat vše

en: Overwrite All &Larger
cs: Přepsat všechny větší

en: Overwrite All Ol&der
cs: Přepsat pouze starší

en: Overwrite All S&maller
cs: Přepsat všechny menší

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
cs: S&mazat

en: &Resume
cs: &Znovu začít

en: Re&try
cs: O&pakovat

en: As Ad&ministrator
cs: Jako administrátor

en: &Skip
cs: Pře&skočit

en: S&kip All
cs: Přes&kočit vše

en: &Unlock
cs: Odemknout

en: &Yes
cs: &Ano

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
cs: Kopírovat soubor(y)

en: Move file(s)
cs: Přesunout soubor(y)

en: Pau&se
cs: Poza&stavit

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
cs: &Spustit

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
cs: Fronta

en: Speed %s/s
cs: Rychlost %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
cs: Rychlost %s/s, zbývající čas %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
cs: Formát Rich Text;Formát HTML;Formát Unicode;Formát jednoduchého textu

en: Drive Free Space Indicator
cs: Ukazatel volného místa na disku

en: <no label>
cs: <bez štítku>

en: <no media>
cs: <žádné médium>

en: Internal Editor of Double Commander.
cs: Vnitřní editor Double Commanderu.

en: Goto line:
cs: Číslo řádku:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
cs: Přejít na řádek

en: new.txt
cs: nový.txt

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: &Backward
cs: &Vzad

en: Search
cs: Hledat

en: &Forward
cs: V&před

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
cs: Nahradit

en: with external editor
cs: s externím prohlížečem

en: with internal editor
cs: s vnitřním prohlížečem

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
cs: Spustit přes shell

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
cs: Spustit přes terminál a zavřít

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
cs: Spustit přes terminál a ponechat otevřené

en: "]" not found in line %s
cs: "]" nebyl na řádku %s nalezen

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
cs: Před příkazem " %s" nebyla definována žádná přípona. Bude ignorován.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
cs: Vlevo;Vpravo;V aktivním;V neaktivním;V obojím;V žádným

en: No;Yes
cs: Ne;Ano

en: Exported_from_DC
cs: Exportováno_z_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
cs: Zeptat se;Přepsat;Přeskočit

en: Ask;Merge;Skip
cs: Zeptat se;Přepsat;Přeskočit

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
cs: Zeptat se;Přepsat;Přepsat starší;Přeskočit

en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
cs: Zeptat se;Už nenastavovat;Ignorovat chyby

en: Any files
cs: Všechny soubory

en: Archiver config files
cs: konfigurační soubor

en: DC Tooltip files
cs: DC Tooltip soubory

en: Directory Hotlist files
cs: soubory Oblíbených složek

en: Executables files
cs: Spustitelné soubory

en: .ini Config files
cs: .ini soubor

en: Legacy DC .tab files
cs: standardní DC .tab soubory

en: Library files
cs: Knihovna souborů

en: Plugin files
cs: Soubory doplňků

en: FILTER
cs: FILTR

en: TC Toolbar files
cs: TC Toolbar soubory

en: DC Toolbar files
cs: DC Toolbar soubory

en: .xml Config files
cs: .xml soubor

en: Define template
cs: Definice výběru

en: %s level(s)
cs: %s úrovní

en: all (unlimited depth)
cs: vše (neomezená hloubka)

en: current dir only
cs: pouze aktuální adresář

en: Directory %s does not exist!
cs: Adresář %s neexistuje!

en: Found: %d
cs: Nalezeno: %d

en: Save search template
cs: Uložit vyhledávací šablonu

en: Template name:
cs: Název šablony:

en: Scanned: %d
cs: Prohledáno: %d

en: Scanning
cs: Průběh

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
cs: Hledat soubory

en: Time of scan:
cs: Doba hledání:

en: Begin at
cs: Začít v

en: &Console Font
cs: Pí&smo konzoly

en: &Editor Font
cs: Písmo &editoru

en: Function Buttons Font
cs: Font tlačítek

en: &Log Font
cs: &Písmo protokolu

en: Main &Font
cs: Hlavní &písmo

en: Path Font
cs: Písmo cesty

en: Search Results Font
cs: Výsledek hledání

en: Tree View Menu Font
cs: Stromová nabídka

en: &Viewer Font
cs: &Písmo prohlížeče

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
cs: &Knižní písmo prohlížeče

en: %s of %s free
cs: volné místo: %s, celková kapacita: %s

en: %s free
cs: volné místo: %s

en: Access date/time
cs: Datum/čas přístupu

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
cs: Atributy

en: Comment
cs: Komentář

en: Compressed size
cs: Komprimovaná velikost

en: Creation date/time
cs: Datum/čas vytvoření

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
cs: Skupina

en: Change date/time
cs: Datum/čas změny

en: Link to
cs: Napojit na

en: Modification date/time
cs: Datum/čas úpravy

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
cs: Název

en: Name without extension
cs: Název bez přípony

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
cs: Cesta

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
cs: Velikost

en: Type
cs: Typ

en: Error creating hardlink.
cs: Chyba při vytváření hardlinku.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
cs: Žádná;Název, a-z;Název, z-a;Přípona, a-z;Přípona, z-a;Velikost 9-0;Velikost 0-9;Datum 9-0;Datum 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
cs: Varování! Při obnově ze záložního souboru, bude aktuální .hotlist soubor smazán a nahrazen zálohou.
    
    Jste si skutečně jisti, že si přejete pokračovat?

en: Copy/Move Dialog
cs: Kopírovat/Přesunout dialog

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
cs: Porovnání obsahu

en: Edit Comment Dialog
cs: Dialogové okno upravit komentář

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
cs: Hledat soubory

en: Main
cs: Hlavní

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
cs: Hromadné přejmenování

en: Synchronize Directories
cs: Synchronizovat složky

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
cs: Nastavení s tímto názvem už existuje.
    Přejete si ho skutečně přepsat?

en: Are you sure you want to restore default?
cs: Jste si jisti, že chcete obnovit na výchozí hodnoty?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
cs: Opravdu vymazat "%s"?

en: Copy of %s
cs: Kopie %s

en: Input your new name
cs: Zadejte nový název

en: You must keep at least one shortcut file.
cs: Je nutné zachovat alespoň jeden soubor klávesových zkratek.

en: New name
cs: Nový název

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
cs: Nastavení "%s" bylo změněno.
    Přejete si ho uložit?

en: No shortcut with "ENTER"
cs: Bez zkratky s "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
cs: podle názvu příkazu;podle zkratky (seskupeno);podle zkratky (jedna na řádek)

en: Cannot find reference to default bar file
cs: Nemohu najít odkaz na výchozí BAR soubor

en: List of "Find files" windows
cs: Seznam hledacích oken

en: Unselect mask
cs: Maska zrušení výběru

en: Select mask
cs: Maska výběru

en: Input mask:
cs: Vstupní maska:

en: A columns view with that name already exists.
cs: Zobrazené sloupce s tímto názvem již existují.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
cs: Chceme-li změnit aktuální úpravy sloupců, použijeme buďto ULOŽIT, KOPÍROVAT nebo SMAZAT

en: Configure custom columns
cs: Nastavit uživatelské sloupce

en: Enter new custom columns name
cs: Zadejte nový název vlastních sloupců

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
cs: Akce

en: Create Shortcut...
cs: Vytvořit zástupce...

en: Disconnect Network Drive...
cs: Odpojit síťovou jednotku...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
cs: Upravit

en: Eject
cs: Vysunout

en: Extract here...
cs: Rozbalit zde...

en: Map Network Drive...
cs: Připojit síťovou jednotku...

en: Mount
cs: Připojit

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
cs: Nový

en: No media available
cs: Žádné dostupné médium

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
cs: Otevřít s

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
cs: Ostatní...

en: Pack here...
cs: Komprimovat zde...

en: Sort by
cs: Řadit podle

en: Unmount
cs: Odpojit

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
cs: Zobrazit

en: Account:
cs: Účet:

en: All Double Commander internal commands
cs: Všechny interní příkazy DC

en: Description: %s
cs: Popis: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
cs: Doplňující parametry pro archivátor příkazové řádky:

en: Do you want to enclose between quotes?
cs: Chcete uzavřít mezi uvozovky?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
cs: Špatný výsledek CRC32 pro soubor:
    "%s"
    
    Přejete si ponechat výsledný poškozený soubor?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
cs: Nemůžete kopírovat/přesunout soubor "%s" do sebe!

en: Cannot delete directory %s
cs: Nelze odstranit adresář %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
cs: Nelze přepsat adresář "%s" neadresářem "%s"

en: Change current directory to "%s" failed!
cs: Změna adresáře na [%s] selhala!

en: Remove all inactive tabs?
cs: Odstranit všechny neaktivní záložky?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
cs: Záložka (%s) je uzamčena! Přesto zavřít?

en: Confirmation of parameter
cs: Potvrzovat parametry

en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu skončit?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
cs: Soubor %s se změnil. Chcete jej zkopírovat zpět?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
cs: Nelze zkopírovat zpět - chcete ponechat změněný soubor?

en: Copy %d selected files/directories?
cs: Kopírovat %d vybraných položek?

en: Copy selected "%s"?
cs: Kopírovat "%s"?

en: < Create a new file type "%s files" >
cs: < Vytvořit nový typ souboru pro "soubory %s" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
cs: Zadejte umístění a název souboru pro uložení souboru nástrojové lišty DC

en: Custom action
cs: Vlastní akce

en: Delete the partially copied file ?
cs: Odstranit částečně zkopírovaný soubor ?

en: Delete %d selected files/directories?
cs: Opravdu vymazat vybrané položky (celkem %d)?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
cs: Opravdu vymazat vybrané položky (celkem %d) do koše?

en: Delete selected "%s"?
cs: Opravdu vymazat "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
cs: Opravdu přesunout "%s" do koše?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
cs: Nelze odstranit "%s" do koše! Odstranit přímo?

en: Disk is not available
cs: Disk není dostupný

en: Enter custom action name:
cs: Vlastní název akce:

en: Enter file extension:
cs: Zadejte příponu souboru:

en: Enter name:
cs: Zadejte název:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
cs: Vložte název pro vytvoření nového typu souboru pro příponu "%s"

en: CRC error in archive data
cs: CRC chyba v datech archívu

en: Data is bad
cs: Špatná data

en: Can not connect to server: "%s"
cs: Nelze se připojit k serveru: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
cs: Nelze zkopírovat soubor %s do %s

en: There already exists a directory named "%s".
cs: Složka s názvem "%s" už existuje.

en: Date %s is not supported
cs: Datum %s není podporován

en: Directory %s exists!
cs: Složka %s už existuje!

en: Function aborted by user
cs: Operace přerušena uživatelem

en: Error closing file
cs: Chyba při uzavírání souboru

en: Cannot create file
cs: Nelze vytvořit soubor

en: No more files in archive
cs: V archívu nejsou žádné další soubory

en: Cannot open existing file
cs: Nelze otevřít existující soubor

en: Error reading from file
cs: Chyba při čtení ze souboru

en: Error writing to file
cs: Chyba při zápisu do souboru

en: Can not create directory %s!
cs: Složku %s nelze vytvořit!

en: Invalid link
cs: Nesprávný odkaz

en: No files found
cs: Soubory neexistují

en: Not enough memory
cs: Nedostatek paměti

en: Function not supported!
cs: Funkce není podporována!

en: Error in context menu command
cs: Chyba v příkazu místní nabídky

en: Error when loading configuration
cs: Chyba při načítání nastavení

en: Syntax error in regular expression!
cs: Chyba syntaxe v regulárním výrazu!

en: Cannot rename file %s to %s
cs: Nelze přejmenovat soubor %s na %s

en: Can not save association!
cs: Nelze uložit přidružení!

en: Cannot save file
cs: Nelze uložit soubor

en: Can not set attributes for "%s"
cs: Nelze nastavit atributy pro "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
cs: Nelze nastavit datum/čas pro "%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
cs: Nelze nastavit vlastníka/skupinu pro "%s "

en: Can not set permissions for "%s"
cs: Oprávnění pro "%s" nelze nastavit

en: Buffer too small
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá

en: Too many files to pack
cs: Příliš mnoho souborů pro kompresi

en: Archive format unknown
cs: Neznámý formát archívu

en: Executable: %s
cs: Spouštět: %s

en: Exit status:
cs: Návratová hodnota:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
cs: Jste si jisti že chcete vymazat všechny položky oblíbených záložek? (Neexistuje krok "zpět" pro tuto akci!)

en: Drag here other entries
cs: Přetáhněte sem další položky

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
cs: Název záložky:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
cs: Uložení záložky mezi oblíbené

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
cs: Počet úspěšně exportovaných oblíbených záložek: %d z %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
cs: Další nastavení u uložení historii složek pro nové oblíbené záložky:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
cs: Počet úspěšně importovaných souborů: %d z %d

en: Legacy tabs imported
cs: Importovaný dřívější záložky

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
cs: Vybrat .tab soubor(y) k importu (může být více než jeden najednou!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
cs: Poslední změny oblíbených záložek dosud nebyly uloženy. Chcete je před pokračováním uložit?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
cs: Ukládat historii složek do Oblíbených záložek:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
cs: Název podnabídky

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
cs: Toto načte Oblíbené záložky: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
cs: Uložit aktuální záložku do existující oblíbené záložky

en: File %s changed, save?
cs: Soubor %s byl změněn, uložit?

en: %s bytes, %s
cs: %s bajtů, %s

en: Overwrite:
cs: Přepsat:

en: File %s exists, overwrite?
cs: Soubor %s existuje, přepsat?

en: With file:
cs: Souborem:

en: File "%s" not found.
cs: Soubor "%s" nebyl nalezen.

en: File operations active
cs: Aktivní souborové operace)

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
cs: Některé souborové operace nejsou dokončeny. Uzavření Double Commanderu může vést ke ztrátě dat.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
cs: Délka cílového názvu (%d) je větší než %d znaků!
    %s
    Některé programy nebudou schopné přístupu k souboru/složce s tak dlouhým názvem!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
cs: Soubor %s je označen jako pouze ke čtení/skrytý/systémový! Odstranit jej?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
cs: Opravdu chcete znovu načíst aktuální soubor a ztratit změny?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
cs: Velikost souboru "%s" je příliš velká pro cílový souborový systém!

en: Folder %s exists, merge?
cs: Složka %s existuje, přepsat?

en: Follow symlink "%s"?
cs: Následovat symbolický odkaz "%s"?

en: Select the text format to import
cs: Vyberte formát textu pro import

en: Add %d selected dirs
cs: Přidat %d vybraných adresářů

en: Add selected dir:
cs: Přidat:

en: Add current dir:
cs: Přidat:

en: Do command
cs: Provést příkaz

en: cm_somthing
cs: cm_jakýkoliv

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
cs: Nastavení...

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
cs: Jste si jisti že chcete vymazat všechny položky Rychlého adresáře? (U této akce neexistuje krok "zpět"!)

en: This will execute the following command:
cs: Spustí následující příkaz:

en: This is hot dir named
cs: Toto je rychlý adresář pojmenovaný

en: This will change active frame to the following path:
cs: Změní aktivní rám do následující cesty:

en: And inactive frame would change to the following path:
cs: A neaktivní rám může zmenit do následující cesty:

en: Error backuping entries...
cs: Chyba položky zálohování...

en: Error exporting entries...
cs: Chyba položky exportu...

en: Export all!
cs: Exportovat vše!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
cs: Export rychlého adresáře - Vyberte položku pro export

en: Export selected
cs: Export vybraného

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
cs: Importovat vše

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
cs: Import rychlého adresáře - vyberte položky pro import

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
cs: Importovat vybrané

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
cs: Cesta akt. panel:

en: Locate ".hotlist" file to import
cs: Nalezení souboru ".hotlist" pro import

en: Hotdir name
cs: Název složky

en: Number of new entries: %d
cs: Počet nových položek: %d

en: Nothing selected to export!
cs: Pro import není nic vybráno!

en: Hotdir path
cs: Cesta ke složce ve zdrojovém panelu

en: Re-Add selected dir:
cs: Znovu přidat:

en: Re-Add current dir:
cs: Znovu přidat:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
cs: Zadejte umístění a název souboru pro obnovu hotlist

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
cs: (konec v podnabídce)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
cs: Název nabídky:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
cs: Název:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
cs: (oddělovač)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
cs: Název podnabídky

en: Hotdir target
cs: Cesta ke složce v cílovém panelu

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
cs: Určete, zda má být aktivní rám seřazen v specifikovaném pořadí po změně adresáře

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
cs: Určete, zda má být neaktivní rám seřazen v specifikovaném pořadí po změně adresáře

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
cs: Funkce pro výběr cesty.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
cs: Celkem uložených položek: %d
    
    Název souboru se zálohou: %s

en: Total entries exported:
cs: Celkem exportovaných položek:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
cs: Chcete smazat všechny prvky uvnitř podnabídky [%s]?
    Odpověď NE smaže pouze oddělovače nabídky, ale nezmění prvek uvnitř podnabídky.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
cs: Zadání umístění a názvu souboru pro uložení souboru hotlist

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
cs: Neplatný výsledek délky souboru pro soubor: "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
cs: Vložte prosím další disk nebo něco podobného.
    
    To umožní zapsání tohoto souboru:
    "%s"
    
    Počet bytů stále potřebných zapsat: %d

en: Error in command line
cs: Chyba v příkazovém řádku

en: Invalid filename
cs: Nesprávný název souboru

en: Invalid format of configuration file
cs: Neplatný formát konfiguračního souboru

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
cs: Chybné hexadecimální číslo: "%s"

en: Invalid path
cs: Neplatná cesta

en: Path %s contains forbidden characters.
cs: Cesta %s obsahuje nepovolené znaky.

en: This is not a valid plugin!
cs: Toto není platný doplněk!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
cs: Tento plugin je vyvinut pro Double Commander pro %s.%s Nemůže pracovat s Double Commander pro %s!

en: Invalid quoting
cs: Neplatná citace

en: Invalid selection.
cs: Nesprávný výběr.

en: Loading file list...
cs: Načítání seznamu souborů...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
cs: Nalezení konfiguračního souboru TC (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
cs: Nalezení spustitelného souboru TC (totalcmd.exe nebo totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
cs: Kopírovat soubor %s

en: Delete file %s
cs: Smazán soubor %s

en: Error:
cs: Chyba:

en: Launch external
cs: Externě spuštěno

en: Result external
cs: Výsledek externího

en: Extract file %s
cs: Rozbalit soubor %s

en: Create link %s
cs: Vytvořit odkaz %s

en: Create directory %s
cs: Vytvořit adresář %s

en: Move file %s
cs: Přesunout soubor %s

en: Pack to file %s
cs: Zkomprimovat do souboru %s

en: Program shutdown
cs: Vypnutí programu

en: Program start
cs: Spuštění programu

en: Remove directory %s
cs: Odstranit adresář %s

en: Done:
cs: Hotovo:

en: Create symlink %s
cs: Vytvořit symbolický odkaz %s

en: Test file integrity %s
cs: Testovat integritu souboru %s

en: Wipe file %s
cs: Nevratně smaže soubor %s

en: Wipe directory %s
cs: Nevratně smaže adresář %s

en: Master Password
cs: Hlavní heslo

en: Please enter the master password:
cs: Prosíme zadejte hlavní heslo:

en: New file
cs: Nový soubor

en: Next volume will be unpacked
cs: Další část bude rozbalena

en: No files
cs: Žádné soubory

en: No files selected.
cs: Nejsou vybrány žádné soubory.

en: No enough free space on target drive, Continue?
cs: Není dostatek volného místa na cílovém disku! Pokračovat?

en: No enough free space on target drive, Retry?
cs: Není dostatek volného místa na cílovém disku! Opakovat?

en: Can not delete file %s
cs: Nelze vymazat soubor %s

en: Not implemented.
cs: Není implementováno.

en: Object does not exist!
cs: Objekt neexistuje!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
cs: Akce nemůže být dokončena, protože je soubor otevřen v jiné aplikaci:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
cs: Náhled nového nastavení. Můžete v něm pohybovat kurzorem, vybírat soubory a okamžitě uvidíte nový vzhled.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
cs: Heslo:

en: Passwords are different!
cs: Hesla jsou rozdílná!

en: Please enter the password:
cs: Zadejte prosím heslo:

en: Password (Firewall):
cs: Heslo (Firewall):

en: Please re-enter the password for verification:
cs: Prosíme zopakujte heslo pro ověření:

en: &Delete %s
cs: &Vymazat %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
cs: Předvolba "%s" již existuje. Nahradit?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
cs: Opravdu vymazat: "%s"?

en: Problem executing command (%s)
cs: Problém při vykonávání příkazu (%s)

en: Filename for dropped text:
cs: Název souboru pro upuštěný text:

en: Please, make this file available. Retry?
cs: Prosím, vytvořte tento soubor dostupný. Zopakovat?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
cs: Vložte nový název pro tuto oblíbenou záložku

en: Enter new name for this menu
cs: Vložte nový název pro tuto nabídku

en: Rename/move %d selected files/directories?
cs: Přejmenovat nebo přesunout vybrané položky (celkem %d)?

en: Rename/move selected "%s"?
cs: Přejmenovat nebo přesunout položku "%s"?

en: Do you want to replace this text?
cs: Přejete si nahradit tento text?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
cs: Pro provedení změn prosím restartujte Double Commander

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
cs: ERROR: Chyba při načítání Lua souboru "%s"

en: Select to which file type to add extension "%s"
cs: Zvolte ke kterému typu souboru přiřadit příponu "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
cs: Vybráno: %s z %s, souborů: %d z %d, složek: %d z %d

en: Select executable file for
cs: Výběr spustitelného souboru pro

en: Please select only checksum files!
cs: Prosím vyberte pouze soubory s kontrolním součtem!

en: Please select location of next volume
cs: Prosím vyberte umístění další části

en: Set volume label
cs: Nastavit název disku

en: Special Dirs
cs: Speciální složky

en: Add path from active frame
cs: Přidat cestu z aktivního panelu

en: Add path from inactive frame
cs: Přidat cestu z neaktivního panelu

en: Browse and use selected path
cs: Vybrat cestu...

en: Use environment variable...
cs: Proměnné prostředí...

en: Go to Double Commander special path...
cs: Double Commander

en: Go to environment variable...
cs: Proměnné prostředí

en: Go to other Windows special folder...
cs: Windows

en: Go to Windows special folder (TC)...
cs: Windows (TC)

en: Make relative to hotdir path
cs: Vytvořit relativní cestu k oblíbené složce

en: Make path absolute
cs: Vytvořit absolutní cestu

en: Make relative to Double Commander special path...
cs: Vytvořit relativní cestu k Double Commander

en: Make relative to environment variable...
cs: Vytvořit relativní cestu k proměnné prostředí

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
cs: Vytvořit relativní cestu k Windows (TC)

en: Make relative to other Windows special folder...
cs: Vytvořit relativní cestu k Windows

en: Use Double Commander special path...
cs: Double Commander...

en: Use hotdir path
cs: Oblíbené složky

en: Use other Windows special folder...
cs: Windows...

en: Use Windows special folder (TC)...
cs: Windows (TC)

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
cs: Záložka (%s) je uzamčena! Otevřít adresář v jiné záložce?

en: Rename tab
cs: Přejmenovat záložku

en: New tab name:
cs: Nový název záložky:

en: Target path:
cs: Cílová cesta:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
cs: Chyba! Nelze najít konfigurační soubor TC:
    %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
cs: Chyba! Nelze najít spustitelnou konfiguraci TC:
    %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
cs: Chyba! TC je stále spuštěn, ale může být pro tuto činnost uzavřen.
    Ukončete ho a klikněte na OK nebo kliknutím na ZRUŠIT akci přerušte.

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
cs: Chyba! Nelze najít požadovanou výstupní složku nástrojové lišty TC:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
cs: Zadání umístění a názvu souboru pro uložení souboru nástrojové lišty TC

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
cs: Upozornění: Ukončení procesu může způsobit nežádoucí stav, včetně ztráty dat nebo nestability systému. Proces nebude mít možnost uložit svůj stav nebo data před jeho ukončením. Opravdu si přejete proces ukončit?

en: "%s" is now in the clipboard
cs: "%s" je nyní ve schránce

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
cs: Přípona souboru není v žádném z rozpoznaných typů

en: Locate ".toolbar" file to import
cs: Nalezení souboru ".toolbar" pro import

en: Locate ".BAR" file to import
cs: Nalezení souboru ".BAR" pro import

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
cs: Zadání umístění a názvu souboru pro obnovení nástrojové lišty

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
cs: Uloženo!
    Název souboru nástrojové lišty: %s

en: Too many files selected.
cs: Vybráno příliš mnoho souborů.

en: Undetermined
cs: Neurčeno

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
cs: CHYBA: Neočekávané použití stromové nabídky!

en: <NO EXT>
cs: <BEZ PŘÍPONY>

en: <NO NAME>
cs: <BEZ NÁZVU>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
cs: Jméno uživatele:

en: User name (Firewall):
cs: Uživatelské jméno (firewall):

en: VERIFICATION:
cs: OVĚŘENÍ:

en: Do you want to verify selected checksums?
cs: Přejete si ověřit kontrolní součet?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
cs: Nesouhlasí kontrolní součet, soubor je poškozen!

en: Volume label:
cs: Název disku:

en: Please enter the volume size:
cs: Prosím zadejte velikost disku:

en: Do you want to configure Lua library location?
cs: Přejete si nastavit umístění Lua knihovny?

en: Wipe %d selected files/directories?
cs: Nevratně smazat %d vybraných souborů/adresářů?

en: Wipe selected "%s"?
cs: Nevratně smazat "%s"?

en: with
cs: s

en: Wrong password!
    Please try again!
cs: Chybné heslo!
    Zkuste znova!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
cs: Automaticky přejmenovat na "název (1).ext", "název (2).ext" atd.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
cs: Počítadlo

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
cs: Datum

en: Preset name
cs: Název nastavení

en: Define variable name
cs: Název proměnné

en: Define variable value
cs: Hodnota proměnné

en: Enter variable name
cs: Zadejte název proměnné

en: Enter value for variable "%s"
cs: Zadejte novou hodnotu pro "%s"

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
cs: Uložit jako [Poslední použitý];Zeptat se jestli uložit;Uložit automaticky

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
cs: Přípona

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
cs: Název

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
cs: Neměnit;VELKÁ;malá;1. znak velkým;1. znak každého slova velkým;

en: [The last used]
cs: [Poslední použitý]

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
cs: Nastavit volbu [Poslední použitý];Nechat poslední nastavení;Nová prázdná maska

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
cs: Hromadné přejmenování

en: Character at position x
cs: Znak na pozici x

en: Characters from position x to y
cs: Znaky od pozice x do y

en: Complete date
cs: Celé datum

en: Complete time
cs: Celý čas

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
cs: Počítadlo

en: Day
cs: Den

en: Day (2 digits)
cs: Den (2 cifry)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
cs: Den v týdnu (krátký, např. "pon")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
cs: Den v týdnu (dlouhý, např."pondělí")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
cs: Přípona

en: Complete filename with path and extension
cs: Název souboru s cestou a příponou

en: Complete filename, char from pos x to y
cs: Název souboru, znaky od pozice X do Y

en: Hour
cs: Hodina

en: Hour (2 digits)
cs: Hodin (2 cifry)

en: Minute
cs: Minuta

en: Minute (2 digits)
cs: Minut (2 cifry)

en: Month
cs: Měsíc

en: Month (2 digits)
cs: Měsíc (2 cifry)

en: Month name (short, e.g., "jan")
cs: Název měsíce (krátké, např. "led")

en: Month name (long, e.g., "january")
cs: Název měsíce (dlouhé, např. "leden")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
cs: Název

en: Parent folder(s)
cs: Nadřazená složka

en: Second
cs: Sekund

en: Second (2 digits)
cs: Sekund (2 cifry)

en: Variable on the fly
cs: Proměnná on the fly

en: Year (2 digits)
cs: Rok (2 cifry)

en: Year (4 digits)
cs: Rok (4 cifry)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
cs: Doplňky

en: Save preset as
cs: Uložit nastavení jako

en: Preset name already exists. Overwrite?
cs: Nastavení už existuje. Přejete si ho přepsat?

en: Enter new preset name
cs: Zadejte nový název

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
cs: Nastavení "%s" bylo změněno.
    Přejete si ho uložit?

en: Sorting presets
cs: Seřadit nastavení

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
cs: Čas

en: Warning, duplicate names!
cs: Pozor, nalezeny stejné názvy!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
cs: Soubor obsahuje špatný počet řádků: %d, mělo by být %d!

en: Keep;Clear;Prompt
cs: zachovat;vymazat;zeptat se

en: No internal equivalent command
cs: Žádný vnitřní rovnocenný příkaz

en: Sorry, no "Find files" window yet...
cs: Omlouváme se, ale historie hledání nic neobsahuje.

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
cs: Omlouváme se, další okno "Hledat soubory" k zavření neexistuje, zavřít a uvolnit paměť...

en: Development
cs: Vývoj

en: Education
cs: Výuka

en: Games
cs: Hry

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
cs: Grafika

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
cs: Síť

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
cs: Ostatní

en: Science
cs: Věda

en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
cs: Systém

en: Accessories
cs: Příslušenství

en: Aborted
cs: Přerušeno

en: Calculating checksum
cs: Přepočítávám kontrolní součet

en: Calculating checksum in "%s"
cs: Přepočítávám kontrolní součet v "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
cs: Přepočítávám kontrolní součet z "%s"

en: Calculating
cs: Počítání

en: Calculating "%s"
cs: Probíhá výpočet "%s"

en: Joining
cs: Spojování

en: Joining files in "%s" to "%s"
cs: Spojení obrázků v "%s " do "%s "

en: Copying
cs: Kopírování

en: Copying from "%s" to "%s"
cs: Kopírování z "%s" do "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
cs: Kopírování "%s" do "%s"

en: Creating directory
cs: Vytváření adresáře

en: Creating directory "%s"
cs: Vytváření adresáře "%s"

en: Deleting
cs: Mazání

en: Deleting in "%s"
cs: Mazání v "%s"

en: Deleting "%s"
cs: Mazání "%s"

en: Executing
cs: Provádění

en: Executing "%s"
cs: Provádění "%s"

en: Extracting
cs: Rozbalování

en: Extracting from "%s" to "%s"
cs: Rozbaluji z "%s" do "%s"

en: Finished
cs: Hotovo

en: Listing
cs: Vypisování

en: Listing "%s"
cs: Vypisování "%s"

en: Moving
cs: Přesunování

en: Moving from "%s" to "%s"
cs: Přesunování z "%s" do "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
cs: Přesunování "%s" do "%s"

en: Not started
cs: Nespuštěno

en: Packing
cs: Komprimace

en: Packing from "%s" to "%s"
cs: Komprimace z "%s" do "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
cs: Komprimace "%s" do "%s"

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Pausing
cs: Pozastavuji

en: Running
cs: Běží

en: Setting property
cs: Nastavení vlastnosti

en: Setting property in "%s"
cs: Nastavení vlastnosti v "%s"

en: Setting property of "%s"
cs: Nastavení vlastnosti z "%s"

en: Splitting
cs: Rozdělení

en: Splitting "%s" to "%s"
cs: Rozdělení "%s" do "%s"

en: Starting
cs: Spouštím

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Stopping
cs: Zastavuji

en: Testing
cs: Testování

en: Testing in "%s"
cs: Testování v "%s"

en: Testing "%s"
cs: Testování "%s"

en: Verifying checksum
cs: Ověřuji kontrolní součet

en: Verifying checksum in "%s"
cs: Ověřuji kontrolní součet v "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
cs: Ověřuji kontrolní součet z "%s"

en: Waiting for access to file source
cs: Čekání pro přístup k zdroji souboru

en: Waiting for user response
cs: Čekám na reakci uživatele

en: Wiping in "%s"
cs: Otírání v "%s"

en: Wiping "%s"
cs: Otírání "%s"

en: Working
cs: Práce

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
cs: Na začátek;Na konec;Chytře

en: Adding new tooltip file type
cs: Přidat novou kategorii

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
cs: Pro potvrzení změny konfigurace, stiskněte tlačítko POUŽÍT nebo SMAZAT

en: Mode dependent, additional command
cs: Závislý na dalších příkazech

en: Add if it is non-empty
cs: Přidat pokud neexistuje

en: Archive File (long name)
cs: Název archívu (dlouhý název)

en: Select archiver executable
cs: Vybrat archivátor

en: Archive file (short name)
cs: Název archívu (krátký název)

en: Change Archiver Listing Encoding
cs: Změnit kódování výpisu

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
cs: Opravdu vymazat: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
cs: Export_nastaveni_archivatoru

en: errorlevel
cs: Education

en: Export archiver configuration
cs: Export nastavení archivátorů

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
cs: Export %d položek do souboru "%s" hotov.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
cs: Vyberte co exportovat

en: Filelist (long names)
cs: Seznam souborů (dlouhé názvy)

en: Filelist (short names)
cs: Seznam souborů (krátké názvy)

en: Import archiver configuration
cs: Import nastavení archivátorů

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
cs: Import %d položek ze souboru "%s" hotov.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
cs: Vyberte soubor pro import

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
cs: Vyberte co importovat

en: Use name only, without path
cs: Použít jméno bez cesty

en: Use path only, without name
cs: Použít cestu bez jména

en: Archive Program (long name)
cs: Komprimační program (dlouhý název)

en: Archive Program (short name)
cs: Komprimační program (krátký název)

en: Quote all names
cs: Přidat uvozovky na všechny názvy

en: Quote names with spaces
cs: Přidat uvozovky na názvy s mezerami

en: Single filename to process
cs: Jeden název souboru

en: Target subdirecory
cs: Cílová složka

en: Use ANSI encoding
cs: Použít ANSI kódování

en: Use UTF8 encoding
cs: Použít UTF8 kódování

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
cs: Zadejte umístění a název souboru kam uložit nastavení archivátorů

en: Archive type name:
cs: Název typu archívu:

en: Associate plugin "%s" with:
cs: Asociovat doplněk "%s" s:

en: First;Last;
cs: První;Poslední;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
cs: Výchozí pořadí; Abecední pořadí (jazyk ale stále jako první)

en: Full expand;Full collapse
cs: Rozbalit;Sbalit

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
cs: Aktivní panel vlevo, neaktivní vpravo(starší);Levý panel vlevo, pravý panel vpravo

en: Enter extension
cs: Zadejte příponu

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
cs: Přidat na začátek;Přidat na konec;Abecedně seřadit

en: separate window;minimized separate window;operations panel
cs: samostatné okno;minimalizované samostatné okno;záložka operace

en: float
cs: plovoucí

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
cs: Zkratka %s pro cm_Delete budou registrovány, takže jej lze použít ke obrácení tohoto nastavení.

en: Add hotkey for %s
cs: Přidat klávesovou zkratku pro %s

en: Add shortcut
cs: Přidat zástupce

en: Cannot set shortcut
cs: Nelze nastavit zástupce

en: Change shortcut
cs: Změnit zástupce

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
cs: Příkaz

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
cs: Zástupce %s pro cm_Delete má parametr, který přepíše toto nastavení. Chcete změnit tento parametr a použít globální nastavení?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
cs: Zástupce %s pro cm_Delete potřebuje mít parametr změněný, aby odpovídal zástupci %s. Chcete ho změnit?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
cs: Popis

en: Edit hotkey for %s
cs: Změnit klávesovou zkratku pro %s

en: Fix parameter
cs: Opravit parametr

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
cs: Klávesová zkratka

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
cs: Klávesové zkratky

en: <none>
cs: <žádná>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
cs: Parametry

en: Set shortcut to delete file
cs: Nastavit zástupce ke smazání souboru

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
cs: Pro toto nastavení, aby pracoval zástupce %s, musí zástupce %s být přiřazen cm_Delete, ale už byl přiřazen k %s. Chcete to změnit?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
cs: Zástupce %s pro cm_Delete je sekvence zkratek pro které nesmí být přidělena obrácená klávesová zkratka Shift. Toto nastavení nemusí fungovat.

en: Shortcut in use
cs: Zástupci v použití

en: Shortcut %s is already used.
cs: Zástupce %s je již použit.

en: Change it to %s?
cs: Změnit toto na %s?

en: used for %s in %s
cs: použito pro %s v %s

en: used for this command but with different parameters
cs: použito pro tento příkaz, ale s různými parametry

en: Archivers
cs: Archivátory

en: Auto refresh
cs: Automatická obnova

en: Behaviors
cs: Chování

en: Brief
cs: Seznam

en: Colors
cs: Barvy

en: Columns
cs: Sloupce

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
cs: Nastavení

en: Custom columns
cs: Vlastní sloupce

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
cs: Oblíbené složky

en: Directory Hotlist Extra
cs: Rozšířené možnosti

en: Drag & drop
cs: Přetáhnutí

en: Drives list button
cs: Tlačítko seznamu disků

en: Favorite Tabs
cs: Oblíbené záložky

en: File associations extra
cs: Rozšířené možnosti

en: File associations
cs: Přidružení souborů

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
cs: Nový

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
cs: Souborové operace

en: File panels
cs: Panely souborů

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
cs: Hledání souborů

en: Files views
cs: Zobrazení souborů

en: Files views extra
cs: Rozšířené možnosti

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
cs: Typy souborů

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
cs: Záložky

en: Folder tabs extra
cs: Rozšířené možnosti

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
cs: Písmo

en: Highlighters
cs: Zvýraznění syntaxe

en: Hot keys
cs: Klávesové zkratky

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
cs: Ikony

en: Ignore list
cs: Ignorované soubory

en: Keys
cs: Klávesy

en: Language
cs: Jazyk

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Log
cs: Protokol

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Mouse
cs: Myš

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
cs: Hromadné přejmenování

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
cs: Byla provedena změna v "%s"
    
    Přejete si ji uložit?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
cs: Doplňky

en: Quick search/filter
cs: Rychlé hledání/filtr

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
cs: Terminál

en: Toolbar
cs: Nástrojová lišta

en: Toolbar Extra
cs: Rozšířené nastavení

en: Toolbar Middle
cs: Prostřední nabídka

en: Tools
cs: Nástroje

en: Tooltips
cs: Tooltipy

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
cs: Stromová nabídka

en: Tree View Menu Colors
cs: Barvy stromové nabídky

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
cs: Žádný;Příkazová řádka;Rychlé hledání;Rychlý filtr

en: Left button;Right button;
cs: Levé tlačítko;Pravé tlačítko;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
cs: nahoře v seznamu souborů;po adresářích (pokud jsou adresáře řazeny před soubory);na řazené pozici;v dolní části seznamu souborů

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
cs: Vlastní float;Vlastní byte;Vlastní kilobyte;Vlastní megabyte;Vlastní gigabyte;Vlastní terabyte

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
cs: Doplněk %s již je přiřazen pro následující soubory:

en: D&isable
cs: Zakázat

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
cs: P&ovolit

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
cs: Aktivní

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
cs: Popis

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
cs: Název souboru

en: By extension
cs: Podle přípony

en: By Plugin
cs: Podle názvu

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
cs: Název

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
cs: Seřazení WCX doplňků je možné pouze při seřazení podle přípony!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
cs: Registrováno pro

en: Renaming tooltip file type
cs: Přejmenovat kategorii

en: &Sensitive;&Insensitive
cs: &Citlivý;&Necitlivý

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
cs: &Soubory;Ad&resáře;Soubory a& adresáře

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
cs: &Skrýt panel filtru pokud není označen;Pozdržet ukládání úprav nastavení pro příští sezení

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
cs: nezáleží na velikosti znaků;podle místního nastavení (aAbBcC);první velká, poté malá písmena (ABCabc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
cs: seřadit podle názvu a zobrazit první;seřadit jako soubory a zobrazit první;seřadit jako soubory

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
cs: Abecedně s ohledem na znaménka;Abecedně se tříděním speciálních znaků;Přirozené řazení: abecedy a čísel;Přirozené se speciálními znaky

en: Top;Bottom;
cs: Nahoře;Dole;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
cs: O&ddělovač;Vni&třní příkaz;V&nější příkaz;Podnabíd&ka

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
cs: Pro potvrzení změny konfigurace, stiskněte tlačítko POUŽÍT nebo SMAZAT

en: Tooltip file type name:
cs: Název:

en: "%s" already exists!
cs: " %s" již existuje!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
cs: Opravdu vymazat: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
cs: Export_nastaveni_tooltipu

en: Export tooltip file type configuration
cs: Export tooltip nastavení

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
cs: Export %d položek do souboru "%s" hotov.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
cs: Vyberte co exportovat

en: Import tooltip file type configuration
cs: Import tooltip nastavení

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
cs: Import %d položek ze souboru "%s" hotov.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
cs: Vyberte soubor pro import

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
cs: Vyberte co importovat

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
cs: Zadejte umístění a název souboru kam uložit konfiguraci tooltip nápovědy

en: Tooltip file type name
cs: Název

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
cs: Starší DC - kopie (x) názevsouboru.ext;Windows - názevsouboru (x).ext;Ostatní - názevsouboru(x).ext

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
cs: neměnit pozici;použít stejné nastavení pro nové soubory;do řazené pozice

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
cs: Absolutní celá cesta;Relativní k %COMMANDER_PATH%;Relativní k jiné složce

en: contains(case)
cs: obsahuje(přesně)

en: contains
cs: obsahuje

en: Field "%s" not found!
cs: Pole "%s" nenalezeno!

en: Plugin "%s" not found!
cs: Doplněk "%s" nenalezen!

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
cs: Položka " %s" nebyla pro pole " %s" nalezena!

en: Files: %d, folders: %d
cs: Soubory: %d, složky: %d

en: Can not change access rights for "%s"
cs: Nelze změnit přístupová práva pro "%s"

en: Can not change owner for "%s"
cs: Nelze změnit vlastníka pro "%s"

en: File
cs: Soubor

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
cs: Složka

en: Named pipe
cs: Pojmenované roury

en: Socket
cs: Zásuvka

en: Special block device
cs: Zvláštní blokové zařízení

en: Special character device
cs: Zvláštní znakové zařízení

en: Symbolic link
cs: Symbolický odkaz

en: Unknown type
cs: Neznámý typ

en: Search result
cs: Výsledky hledání

en: SEARCH
cs: VYHLEDAT

en: <unnamed template>
cs: <nepojmenovaná šablona>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
cs: Hledání souborů pomocí zásuvného modulu DSX již probíhá.
    To se musí nejdříve dokončit, než se zahájí nové.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
cs: Hledání souborů pomocí zásuvného modulu WDX již probíhá.
    To se musí nejdříve dokončit, než se zahájí nové.

en: Select a directory
cs: Vybrat adresář

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
cs: Nejnovější;Nejstarší;Největší;Nejmenší;První ve skupině;Poslední ve skupině

en: Select your window
cs: Vyberte okno

en: &Show help for %s
cs: &Zobrazit nápovědu pro %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
cs: Vše

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
cs: Kategorie

en: Column
cs: Sloupec

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
cs: Příkaz

en: Error
cs: Chyba

en: Failed!
cs: Chyba!

en: False
cs: Ne

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
cs: Název souboru

en: files
cs: soubory

en: Letter
cs: Znak

en: Param
cs: Parametr

en: Result
cs: Výsledek

en: Success!
cs: Úspěch!

en: True
cs: Ano

en: Variable
cs: Proměnné

en: WorkDir
cs: PracovníAdresář

en: Bytes
cs: Bajtů

en: Gigabytes
cs: Gigabajtů

en: Kilobytes
cs: Kilobajtů

en: Megabytes
cs: Megabajtů

en: Terabytes
cs: Terabajtů

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
cs: Souborů: %d, Adresářů: %d, Velikost: %s (%s B)

en: Unable to create target directory!
cs: Nelze vytvořit cílový adresář!

en: Incorrect file size format!
cs: Neplatný formát velikosti souboru!

en: Unable to split the file!
cs: Nelze rozdělit soubor!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
cs: Počet částí je větší než 100! Pokračovat?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
cs: Automaticky;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
cs: Výběr adresáře:

en: Just preview
cs: Pouze náhled

en: Others
cs: Ostatní

en: Side note
cs: Vedlejší poznámka

en: Flat
cs: Plochý

en: Limited
cs: Omezený

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Fabulous
cs: Skvělý

en: Marvelous
cs: Úžasný

en: Tremendous
cs: Fantastický

en: Choose your directory from Dir History
cs: Historie složek

en: Choose you Favorite Tabs:
cs: Oblíbené záložky:

en: Choose your command from Command Line History
cs: Historie příkazové řádky

en: Choose your action from Main Menu
cs: Akce z menu

en: Choose your action from Maintool bar
cs: Akce z panelu nástrojů

en: Choose your directory from Hot Directory:
cs: Oblíbené složky:

en: Choose your directory from File View History
cs: Historie prohlížených souborů

en: Choose your file or your directory
cs: Složka nebo soubor

en: Error creating symlink.
cs: Chyba při vytváření zástupce.

en: Default text
cs: Původní text

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
cs: Žádná;Zavřít záložku;Zobrazit oblíbené záložky;Zobrazit menu s akcemi pro záložky

en: Day(s)
cs: Dnů(í)

en: Hour(s)
cs: Hodin(y)

en: Minute(s)
cs: Minut(y)

en: Month(s)
cs: Měsíc(e)

en: Second(s)
cs: Sekund(y)

en: Week(s)
cs: Týden(y)

en: Year(s)
cs: Rok(y)

en: Rename Favorite Tabs
cs: Přejmenování oblíbených záložek

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
cs: Přejmenování podnabídky oblíbených záložek

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
cs: Porovnání obsahu

en: Error opening differ
cs: Chyba otevření rozdílných

en: Error opening editor
cs: Chyba otevření editoru

en: Error opening terminal
cs: Chyba otevření terminálu

en: Error opening viewer
cs: Chyba otevření prohlížeče

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
cs: Terminál

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
cs: Standardní;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Neskrývat

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
cs: Kombinovat DC a systémový tooltip, DC první (výchozí);Kombinovat DC a systémový tooltip, systémový první;Pokud je to možné zobrazit DC tooltip a když ne tak systémový;Pouze DC tooltip;Pouze systémový tooltip

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
cs: Prosíme nahlašte tuto chybu do sledovače chyb a popište, co jste dělali a následující soubor:%sStiskněte %s pro pokračování nebo %s pro přerušení programu.

en: Both panels, from active to inactive
cs: Oba panely, z aktivního do neaktivního

en: Both panels, from left to right
cs: Oba panely, z levého do pravého

en: Path of panel
cs: cesta k záložce

en: Enclose each name in brackets or what you want
cs: uzavřít každý název v závorkách, nebo v čem zrovna potřebujete

en: Just filename, no extension
cs: pouze název souboru, ne jeho přípona

en: Complete filename (path+filename)
cs: kompletní název souboru (cesta + název souboru)

en: Help with "%" variables
cs: Nápověda k proměnným s "%"

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
cs: Bude požadovat od uživatele zadání parametru

en: Last directory of panel's path
cs: Poslední složka cesty panelu

en: Last directory of file's path
cs: Poslední složka cesty souboru

en: Left panel
cs: Levý panel

en: Temporary filename of list of filenames
cs: Dočasný seznam názvů souborů

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
cs: Dočasný seznam úplných názvů souborů (cesta+název souboru)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
cs: Názvy souborů v seznamu v UTF-16 s BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
cs: Názvy souborů v seznamu v UTF-16 s BOM, uvnitř dvojitých uvozovek

en: Filenames in list in UTF-8
cs: Názvy souborů v seznamu v UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
cs: Názvy souborů v seznamu v UTF-8, uvnitř dvojitých uvozovek

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
cs: Dočasný seznam názvů souborů s relativní cestou

en: Only file extension
cs: pouze přípona souboru

en: Only filename
cs: pouze název souboru

en: Other example of what's possible
cs: Další příklady toho, co je možné

en: Path, without ending delimiter
cs: cesta bez oddělovače na konci

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
cs: odtud až do konce řádku, bude proměnná ukazatele procent "#"

en: Return the percent sign
cs: Vrátit znak procenta

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
cs: odtud až do konce řádku, bude zpátky proměnná ukazatele procent "%"

en: Prepend each name with "-a " or what you want
cs: přidat před každý název "-a " nebo co zrovna potřebujete

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
cs: %[Vyzvat uživatele k zadání parametru;Výchozí navrhovaná hodnota]

en: Filename with relative path
cs: název souboru s relativní cestou

en: Right panel
cs: Pravý panel

en: Full path of second selected file in right panel
cs: úplnou cestu druhého vybraného souboru v pravém panelu

en: Show command prior execute
cs: Ukázat příkaz před spuštěním

en: %[Simple message]
cs: %[Jednoduchá zpráva]

en: Will show a simple message
cs: Zobrazí jednoduchou zprávu

en: Active panel (source)
cs: aktivní panel (zdroj)

en: Inactive panel (target)
cs: Neaktivní panel (cíl)

en: Filenames will be quoted from here (default)
cs: názvy souborů budou odtud citovány (výchozí)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
cs: příkaz bude běžet v terminálu, potom zůstane otevřen

en: Paths will have ending delimiter
cs: cesty budou mít koncový oddělovač

en: Filenames will not be quoted from here
cs: názvy souborů nebudou odtud citovány

en: Command will be done in terminal, closed at the end
cs: příkaz bude běžet v terminálu, potom se zavře

en: Paths will not have ending delimiter (default)
cs: cesty nebudou mít koncový oddělovač (výchozí)

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
cs: Síť

en: Internal Viewer of Double Commander.
cs: Vnitřní prohlížeč Double Commanderu.

en: Bad Quality
cs: Špatná kvalita

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
cs: Kódování

en: Image Type
cs: Typ obrázku

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
cs: Nová velikost

en: %s not found!
cs: %s nenalezeno!

en: Pen;Rect;Ellipse
cs: Tužka;Obdélník;Elipsa

en: with external viewer
cs: s externím prohlížečem

en: with internal viewer
cs: s vnitřním prohlížečem

en: Number of replacement: %d
cs: Počet nahrazených: %d

en: No replacement took place.
cs: Žádné nahrazení se nekonalo.
