ecere - en to mr_MR translation catalogue (108 entries)

en: %d occurrences found, %d replaced
mr_MR: %d वेळा सापडले, %d बदलले

en: All Files
mr_MR: सर्व फाइल्स्

en: All files
mr_MR: सर्व फाइल्स्

en: Appearance
mr_MR: दर्शन

en: Apr
mr_MR: एप्रिल

en: April
mr_MR: एप्रिल

en: As Type:
mr_MR: ह्या प्रकारचे

en: Aug
mr_MR: ऑगस्ट

en: August
mr_MR: ऑगस्ट

en: Behavior
mr_MR: वर्तणुक

en: Cancel
mr_MR: रद्द करा

en: Close
mr_MR: बंद करा

en: Control contains code. Delete anyways?
mr_MR: नियंत्रकामध्ये संगणक प्रणाली आहे. तरीही नष्ट करायचे?

en: Control contains other controls. Delete control and children?
mr_MR: नियंत्रकामध्ये दुसरे नियंत्रक आहेत. नियंत्रक आणि त्याचे पुत्र नियंत्रक नष्ट करायचे?

en: Copy	Ctrl+C
mr_MR: नक्कल बनवा	Ctrl+C

en: Couldn't write to file
mr_MR: फाईलमध्ये लिहू शकत नाही

en: Create Directory
mr_MR: डायरेक्टरी तयार करा

en: Create Directory Error
mr_MR: डायरेक्टरी तयार करण्यामध्ये अडथळा आहे

en: Create directory?
mr_MR: डायरेक्टरी तयार करू?

en: Custom
mr_MR: पसंतीचे

en: Cut	Ctrl+X
mr_MR: छाटून टाका	Ctrl+X

en: Data
mr_MR: डेटा

en: Dec
mr_MR: डिसें

en: December
mr_MR: डिसेंबर

en: Defined
mr_MR: परिभाषित केलेले

en: Delete	Del
mr_MR: काढून टाका	Del

en: Deleting control with code
mr_MR: नियंत्रक प्रणालीसह काढून टाकण्यात येत आहे

en: Deprecated
mr_MR: वापरात नाही

en: Design
mr_MR: रचना

en: Direction
mr_MR: दिशा

en: Directory already exists.
mr_MR: डिरेक्टरी आधीपासूनच अस्तित्वात आहे

en: Directory doesn't exist
mr_MR: डिरेक्ट्री अस्तित्वात नाही

en: Directory:
mr_MR: डिरेक्ट्री:

en: Document
mr_MR: दस्तऐवज

en: Down
mr_MR: खाली

en: ECERE Application
mr_MR: एकेरेचे अप्लिकेशन

en: Edit
mr_MR: संपादित करा

en: Entire Computer
mr_MR: संपूर्ण संगणक

en: Error writing file
mr_MR: फाइल लिहीतेवेळी त्रुटी आढळली

[ctx: Friday]
en: F
mr_MR: शुक्र

en: Feb
mr_MR: फेब्रु

en: February
mr_MR: फेब्रुवारी

en: File Name:
mr_MR: फाइलचे नाव:

en: Go To
mr_MR: येथे जा

en: Image
mr_MR: प्रतिमा

en: Jan
mr_MR: जाने

en: January
mr_MR: जानेवारी

en: Jul
mr_MR: जुलै

en: July
mr_MR: जुलै

en: Jun
mr_MR: जून

en: June
mr_MR: जून

en: Layout
mr_MR: आराखडा

[ctx: Monday]
en: M
mr_MR: सोम

en: Mar
mr_MR: मार्च

en: March
mr_MR: मार्च

en: Maximize
mr_MR: विस्तीर्ण

[ctx: LongMonthNames]
en: May
mr_MR: मे

[ctx: ShortMonthNames]
en: May
mr_MR: मे

en: Minimize
mr_MR: लहान करा.

en: Mon
mr_MR: सोम

en: Monday
mr_MR: सोमवार

en: Move
mr_MR: हलवा

en: Name
mr_MR: नाव

en: No
mr_MR: नाही

en: No error
mr_MR: काही त्रुटी नाही

en: Nov
mr_MR: नोव्हें

en: November
mr_MR: नोव्हेंबर

en: OK
mr_MR: ठीक

en: Oct
mr_MR: ऑक्टो

en: October
mr_MR: ऑक्टोबर

en: Open
mr_MR: उघडा

en: Please enter a name.
mr_MR: नाव द्या

en: Private
mr_MR: खाजगी

en: Replace
mr_MR: बदला

en: Replace All
mr_MR: सर्व बदलून घ्या

en: Restore
mr_MR: पुन्हा स्थापित करा

[ctx: Saturday]
en: S
mr_MR: शनि

[ctx: Sunday]
en: S
mr_MR: रवि

en: Sat
mr_MR: शनी

en: Saturday
mr_MR: शनिवार

en: Save As
mr_MR: असे साठवा

en: Save As...
mr_MR: या नावाने संचयीत करा...

en: Select
mr_MR: निवडा

en: Select Color
mr_MR: रंग निवडा

en: Select File
mr_MR: फाइल निवडा

en: Select Image
mr_MR: प्रतिमा निवडा

en: Selection
mr_MR: निवडलेला भाग

en: Sep
mr_MR: सप्टें

en: September
mr_MR: सप्टेंबर

en: Size
mr_MR: आकार

en: Sun
mr_MR: रवी

en: Sunday
mr_MR: रविवार

en: System
mr_MR: प्रणाली

[ctx: Thursday]
en: T
mr_MR: गुरु

[ctx: Tuesday]
en: T
mr_MR: मंगळ

en: Thu
mr_MR: गुरु

en: Thursday
mr_MR: गुरुवार

en: Tue
mr_MR: मंगळ

en: Tuesday
mr_MR: मंगळवार

en: Type
mr_MR: प्रकार

en: Up
mr_MR: वर जा

en: Wed
mr_MR: बुध

en: Wednesday
mr_MR: बुधवार

en: Windows
mr_MR: पटल

en: Yes
mr_MR: होय

en: now
mr_MR: आता

en: today
mr_MR: आज

en: yesterday
mr_MR: काल
