ecere - en to he translation catalogue (26 entries)

en: (Click to add a new %s...)
he: (לחץ להוספת קבצים חדשים %s...)

en: All files
he: כל הקבצים

en: Database file (%s) could not be created.
he: קובץ מסד הנתונים (%s) לא ניתן ליצירה.

en: Database file (%s) could not be opened.
he: קובץ מסד הנתונים (%s) לא ניתן לפתיחה.

en: Delete
he: מחק

en: Entry
he: רשומה

en: Error reading field
he: שגיאה בקריאת הרשומה

en: Export as Spreadsheet (CSV)
he: שמור כגיליון נתונים (CSV)

en: Invalid, corrupted or in use (%s) database file.
he: קובץ מסד נתונים (%s) פסול,  פגום או בשימוש.

en: List
he: רשימה

en: List Editor
he: עורך רשימות

en: New
he: חדש

en: New|id=
he: חדש|id=

en: Please wait while the report is being generated...
he: חכה בבקשה בזמן שהדוח נוצר...

en: Revert
he: שחזור

en: Save
he: שמור

en: Status: Feeling groovy!
he: מצב: מרגיש קצבי!

en: Table (%s) does not exist.
he: הטבלה (%s) איננה קיימת.

en: Table Editor
he: עורך טבלאות

en: Unable to detect if table exists!
he: לא ניתן להבחין האם הטבלה קיימת!

en: WordList match cannot be found in database.
he: התאמה ל WordList לא נמצאה במסד הנתונים.

en: You are about to delete an entry.
    Do you wish to continue?
he: אתה מוחק רשומה.
    המשך?

en: You are about to permanently remove an entry.
    Do you wish to continue?
he: אתה מוחק רשומה באופן קבוע.
    המשך?

en: You have modified this entry. Would you like to save it before proceeding?
he: אתה שיניתה את הרשומה הזו. האם ברצונך לשמור אותה תרם המשכתה?

en: [New]
he: [חדש]

en: item
he: פריט
