editra - en to eu translation catalogue (702 entries)

en: "%s" was not found
eu: "%s" ez da aurkitu

en: %d matches were replaced.
eu: bat datorren %d aldatuak izan dira

en: %s Source File
eu: %s iturburu fitxategia

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
eu: %s Ezin izan da aurkitu

en: %s does not exist
eu: %s ez dago

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
eu: %s ezabatua izan da bere azken gordetze puntua geroztik

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
eu: %s beste aplikazio batek aldatu du

en: &About...
eu: %-ri buruz...

en: &Close Tab
eu: &Fitxa itxi

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Edit
eu: &Edizioa

en: &File
eu: &Fitxategiak

en: &Find
eu: &Bilatu

en: &Font
eu: &Letra mota

en: &Goto Line
eu: &Lerrora joan

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &New Tab
eu: &Fitxa berria

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Print
eu: &Inprimatu

en: &Quick Find
eu: %Bilaketa azkarra

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: &Toolbar
eu: &Tresna-barra

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &View
eu: &Ikusmena

en: **Alias**
eu: **Ezizena**

en: **New Commandline**
eu: **Komando lerro berria**

en: 0-50000 (0 unlimited)
eu: 0-50000 (0 mugagabea)

en: << Remove
eu: << Kendu

en: Abort
eu: Ezeztatu

en: About
eu: Honi buruz

en: Access Denied: %s
eu: Sarbidea ukatua: %s

en: Add '%s' to dictionary
eu: '%s' gehitu hiztegiari

en: Add >>
eu: Gehitu >>

en: Add a new executable
eu: Exekutagarri berria gehitu

en: Add a new line after the current line
eu: Uneko lerroaren ondoren lerro berri bat gehitu

en: Add a new line before the current line
eu: Uneko lerroan aurretik lerro berri bat gehitu

en: Add and remove bookmarks
eu: Gehitu eta kendu laster - markak

en: Adds extra scrolling room after last line
eu: Azken lerroaren ondoren  lekua gehitzen du

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Alias
eu: Ezizena

en: All
eu: Guztia

en: Alphabetically
eu: Alfabetikoki

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
eu: Editra bertsio berri bat dago erabilgarri 
    Nahi nahi al duzu Editra % s deskargatu ?

en: Appearance
eu: Itxura

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Are you sure want to delete %s?
eu: Zihur al zaude %s ezabatu nahi duzula ?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
eu: Ziur al zaude % s desinstalatu nahi duzula?
    Hau ezin da gero desegin.

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Attributes
eu: Ezaugarriak

en: Audible feedback when errors are detected
eu: Akatsak detektatzerakoan soinua entzungo da

en: Aui Pane Navigator
eu: Aui Pane Nabigatzailea

en: Author: %s
eu: Egilea: %s

en: Auto-Completion
eu: Osatze automatikoa

en: Auto-Indent
eu: Indentazio automatikoa

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatically Backup Files
eu: Fitxategien babeskopiak automatikoki sortu

en: Automatically clear output buffer between runs
eu: Automatikoki garbitu irteerako bufferra exekuzioen tartean

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
eu: Automatikoki fitxategiak berriro kargatu diskoan aldaketarik badago

en: Automatically save all open files before running
eu: Automatikoki irekitako fitxategi guztiak gorde exekutatu baino lehen

en: Automatically save current file before running
eu: Automatikoki irekitako fitxategia gorde exekutatu baino lehen

en: Automatically save/use window state from last session
eu: Automatikoki  gorde/erabili azken saioko lehioen egoera

en: Automatically trim whitespace on save
eu: Automatikoki hutsuneak kendu gordertzerakoan

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Backspace Unindents
eu: Atzera-tekla sinboloei indentazio-tartea kendu

en: Backup Path:
eu: Babes kopien gordelekua

en: Backup buffer to file periodically
eu: Tarteka Buffera gorde fitxategira

en: Binding
eu: Lotura

en: Black/White
eu: Zuri/Beltza

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Bookmark Selected Path(s)
eu: Aukeratutako fitxategi bideari laster marka egin

en: Bookmark%d
eu: %d Laster-marka

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Bracket Highlighting
eu: parentesien nabarmentzea

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Bug Tracker...
eu: erroreen azterketa...

en: Can't change directory to: %s
eu: Ezin da %s direktoriora aldatu

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Canceled
eu: Ezeztatuta

en: Change Encoding
eu: Aldatu kodeketa

en: Change Font Settings
eu: Aldatu letra-motaren ezaugarriak

en: Change line endings to %s
eu: Aldatu %s-ra lerro bukaera

en: Change the encoding of the current document.
eu: Aldatu uneko dokumentuaren kodeketa

en: Change view to "%s"
eu: Aldatu ikuspegia "%s"-ra

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
eu: Elkarrizketa honetan egindako aldaketak zure une honetako profilean gordetzen ari dira. Hizkuntza bezalako elementu batzuek eskatzen dute berrabiaraztea programan eragina izan aurretik.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
eu: Aldaketek eragina izango dute programa berrabiaraztean

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Check for updates on startup
eu: Begiratu eguneratzeak programa abiatzerakoan

en: Check if on disk file has been modified by others
eu: Egiaztatu diskoko fitxategia beste baten batek aldatu duen

en: Check spelling while typing
eu: Egiaztatu ortografia idazten ari zaren bitartean

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Choose Folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Choose Search Folder
eu: Aukeratu nun bilatu

en: Choose a Save Location
eu: Aukeratu nun gorde

en: Choose an Encoding
eu: Aukeratu kodeketa

en: Choose and executable
eu: Aukeratu exekutagarria

en: Class Definitions
eu: Klase definizioak

en: Clear
eu: Garbitu

en: Click on an item to edit
eu: Klik egin elementu bat editatzeko

en: Close "%s"
eu: "%s" Itxi

en: Close All
eu: Dena itxi

en: Close All '%s'
eu: "%s" Denak itxi

en: Close All Tabs
eu: itxi fitxa guztiak

en: Close Current Tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Close Other Tabs
eu: Itxi beste fitxak

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close all open tabs
eu: Itxi irekita dauden fitxa guztiak

en: Close the current window
eu: Itxi une hontako leihoa

en: Code
eu: Kodea

en: Code Browser
eu: Kode harakatzailea

en: Code Folding
eu: Kode hizkutaketa

en: Code folding toggle actions
eu: Kode hizkutaketa aldatzean egin beharreko ekintzak

en: CodeBrowser
eu: Kode harakatzailea

en: Color
eu: Kolorea

en: Color Highlight Code Syntax
eu: Kolore nabarmentzea kodearen sintaxian

en: Color Scheme
eu: Kolore eredua

en: Color Scheme:
eu: Kolore eredua:

en: Colour/Default
eu: Kolorea/Lehenetsia

en: Colour/White
eu: Koloera/Zuria

en: Column Edit
eu: Zutabe Edizioa

en: Command
eu: Komandoa

en: Commands that affect an entire line
eu: Lerro oso bateri eragiten dion komandoak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configuration Changes Made
eu: Konfigurazio Aldaketa Eginda

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure Printer
eu: Inpresora konfiguratu

en: Convert selected text to all lowercase letters
eu: Bihurtu hautatutako testua letra xehera(txikira)

en: Convert selected text to all uppercase letters
eu: Bihurtu hautatutako testuko letra guztiak haundira

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
eu: Bihurtu espazioak tabuladoreetara hautatutakoan/testu guztian

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
eu: Bihurtu tabuladoreak espazioetar hautatutakoan/testu guztian

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Current Line
eu: Hautatutako lerroa kopiatu

en: Copy Filename
eu: Kopiatu fitxategiaren izena

en: Copy Full Path
eu: Kopiatu bide (path) guztia

en: Copy Line
eu: Kopiatu lerroa

en: Copy Selected Text to Clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelera (clipboard)

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Count
eu: Kontatu

en: Create Archive of "%s"
eu: "%s"-tik sortu fitxategia

en: Create a new style theme
eu: Sortu estilo berriko tema bat

en: Created
eu: Sortuta

en: Cu&t
eu: &Ebaki

en: Current Directory
eu: Uneko  direktorioa

en: Current Document
eu: Uneko dokumentua

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: Customize Menu
eu: Menua pertsonalizatu

en: Customize the items shown in this menu.
eu: Menu honetan azaltzen diren elementuak pertsonalizatu

en: Customize...
eu: Pertsonalizatu...

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut Current Line
eu: Hautatutako lerroa ebaki

en: Cut Line
eu: Lerroa ebaki

en: Cut Selected Text from File
eu: Hautatutako fitxategiaren testua ebaki

en: Cycle Clipboard
eu: Arbeleko (clipboard) elementuak mugitu

en: Cycle through recent clipboard text
eu: Arbeleko(clipboard) azkeneko testuen artean mugitu

en: DECODING ERROR
eu: DESKODIFIKAZIO ERROREA

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default EOL Mode
eu: EOL (End of Line) modu lehenetsia

en: Default Lexer
eu: Lexiko aztertzaile lehenetsia

en: Default Perspective
eu: Perspektiba lehenetsia

en: Default highlighing for new documents
eu: Dokumentu berrientzako nabarmendura lehenetsia

en: Defines
eu: Definizioak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete All
eu: Ezabatu guztia

en: Delete Bookmark
eu: Ezabatu laster-marka

en: Delete Error
eu: Ezabatze Errorea

en: Delete File?
eu: Ezabatu fitxategia?

en: Delete Line
eu: Ezabatu lerroa

en: Delete Perspective
eu: Perspektiba ezabatu

en: Delete Saved View
eu: Gordetako ikuspegia ezabatu

en: Delete all bookmarks
eu: Laster-marka guztiak ezabatu

en: Delete the selected line(s)
eu: Aukeratutako lerroa(k) ezabatu

en: Direction
eu: Norabidea

en: Disable Error Reporter
eu: Errore erreportaria ez-gaitu

en: Display Font
eu: Erakutsi letra - mota

en: Do you wish to exit?
eu: Irten nahi duz ?

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
eu: Direktorio honako %d fitxategi guztiak ireki nahi dituzu ?

en: Document
eu: Dokumentua

en: Down
eu: Behera

en: Download
eu: deskargatu

en: Downloaded
eu: Deskargatua

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Downloading To: %s
eu: %s-ra deskargatzen

en: Downloading Update
eu: Eguneraketa deskargatzen

en: Downloading: %s
eu: %s deskargatzen

en: Downloads are incomplete
eu: Deskargak ez dira osatu

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Duplicate Line
eu: Bikoiztu lerroa

en: Duplicate the current line
eu: Bikoiztu hautatutako lerroa

en: E&xit
eu: &Irten

en: EOL Mode
eu: EOL (End of Line) modua

en: ERROR: %s
eu: ERROREA: %s

en: ERROR: Failed to save %s
eu: ERROREA: %s Ezin izan da gorde

en: Edge Guide
eu: Iskineko Gida

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Preferences / Settings
eu: Editatu Hobespenak/ezarpenak

en: Edit the way syntax is highlighted
eu: Editatu nola nabarmentzen den sintaxia

en: Editor
eu: Editorea

en: Editor Command
eu: Editorearen komandoa

en: Editor Mode
eu: Editore modua

en: Editor Options
eu: Editorearen aukerak

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
eu: Editrak ezin du ireki %(filename)s
    
    Errorea:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
eu: Editra programatzaileentzako testu editore bat da

en: Editra translations project
eu: Editra itzulketa proiektoa

en: Editra: Open
eu: Editra:Ireki

en: Elements
eu: Elementuak

en: Empty File
eu: Fitxategi hutsa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable Vi Emulation
eu: Gaitu Vi Emulazioa

en: Enable column edit mode.
eu: Gaitu Zutabe edizio modua

en: Encoding to try when auto detection fails
eu: Kodeaketa sahiatu autodetekzioak huts egiten duenean

en: End of line character formatting
eu: Lerro bukaerako karaktere formatoa

en: Enter a hex color value
eu: Sartu hex kolore balore bat

en: Enter style sheet name
eu: Sartu estilo horriaren izena

en: Enter the name of the new key profile
eu: Sartu tekla profilaren izena

en: Error
eu: Errorea

en: Error Opening File
eu: Errorea fitxategia irekitzean

en: Error Text
eu: Errorearen testua

en: Error Traceback:
eu: Errorearen segimendua(traceback):

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
eu: Errorea espresio erregularra hedatzean. Ordezkapena ekintza ezin izan da burutu.
    
    Errore mezua: %s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
eu: Errorea: ustekabeko zerbait gertatu da.
    Lagundu Editra hobetzen, txosten errorean klik eginez.
    Era honetan erroreari buruzko informazioa bidaliko duzu.

en: Error: Unable to open %s
eu: Errorea: Ezin da %s ireki

en: Errors
eu: Erroreak

en: Executable Commands
eu: Komandu exekutagarriak

en: Executables
eu: Exekutagarriak

en: Exit Code
eu: Irteera kodea

en: Exit the Program
eu: Irten programatik

en: Exit the application
eu: Irten aplikaziotik

en: Extended Auto-Comp
eu: Auto-Komp hedatua

en: Extensions (space separated, no dots)
eu: Hedapenak (banandutako espazioak, punturik ez)

en: F&ormat
eu: &Formatua

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Failed to create print preview
eu: Impresio aurrebista sortzeak huts egin du

en: Failed to delete style sheet:
    Error:
    %s
eu: Huts egin du estilo orria ezabatzean:
    Errorea:
    % s

en: Failed to install %d plugins
eu: %d pluginak instalatzerakoan huts egin du

en: Failed to load Enchant
eu: Enchant kargatzerakoan huts egin du

en: Failed to load the session: %(sessionname)s
    
    Error: %(error)s
eu: Sesioa kargatzerakoan huts egin du: %(sessionname)s
    
    Errorea: %(error)s

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
eu: Birkargatzerakoan huts egin du %(filename)s:
    Errorea: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
eu: Fitxategia %(encoding)s birkargatzerakoan huts egin du

en: Failed to reload: %s
eu: %s birkargatzerakoa huts egin du

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
eu: Fitxategia gordetzerakoan huts egin du: %(filename)s
    
    Errorea:
    %(errormsg)s

en: File Browser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: File Filters:
eu: Fitxategi filtroak:

en: File History Length
eu: Fitxategi historialaren luzera

en: File Location
eu: Fitxategiaren kokalekua

en: File Not Found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: File Settings
eu: Fitxategiaren ezarpenak

en: File Stat Failed
eu: Fitxategiaren estadistikak huts egin dute

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: File backup performed: %s
eu: Fitxategiaren babes kopia egin da: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
eu: Fitxategia irakurketarako soilik da eta ezin da gorde

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
eu: Fitxategia dagoeneko irekita dago existitzen den orrialde batean.
    Berriro ireki nahi al duzu?

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Files Searched: %d
eu: Bilatutako fitxategian: %d

en: Filetype Associations
eu: Fitxategi motak

en: Find
eu: Bilatu

en: Find All
eu: Bilatu dena

en: Find Count
eu: Bilatu zenbaketa

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find Options
eu: Bilaketa-aukerak

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Find Selected
eu: Bilatu hautatutakoa

en: Find Text
eu: Bilatu testua

en: Find and Replace Text
eu: Bilatu eta aldatu testua

en: Find what
eu: Zer bilatu

en: Find/R&eplace
eu: Bilatu/Aldatu

en: Find/Replace
eu: Bilatu/Aldatu

en: Finished
eu: Amaitua

en: Finshed downloading plugins
eu: Pluginak jeisten amaitu dira

en: Folder
eu: Karpeta

en: Font
eu: Letra-mota

en: Font Settings
eu: letra-mota ezarpenak

en: Foreground
eu: Aurreko planoa

en: Format
eu: Formatua

en: Format EOL?
eu: EOL formateatu ?

en: Format all EOL characters to %s Mode
eu: EOL karaktere guztiak formateatu %s modura

en: Function Definitions
eu: Funtzio definizioak

en: Functions
eu: Funtzioak

en: General
eu: Orokorra

en: Generate %s
eu: Sortu %s

en: Generate Code and Documents
eu: Kodea eta dokumentuak sortu

en: Generate a %s version of the current document
eu: Uneko dokumentuaren %s bertsioa sortu

en: Generate an %s version of the current document
eu: Uneko dokumentuaren %s bertsioa sortu

en: Generator
eu: Sortzailea

en: Get Info
eu: Informazioa Eskuratu

en: Global Variables
eu: Aldagai globalak

en: Goto "%s"
eu: "%s"-ra Joan

en: Goto Line
eu: Lerrora joan

en: Goto Line Number
eu: Lerro zenbakira joan

en: Goto Matching Brace
eu: Joan beste giltza bikotera

en: Goto command buffer
eu: Komando buferrera joan

en: Goto next position in history.
eu: Historikoaren hurrengo posizioara joan

en: Goto previous match
eu: Aurreko parekatzera joan

en: Goto previous position in history.
eu: Historikoaren aurreko posiziora joan

en: Goto the next match
eu: Hurrengo parekatzera joan

en: Guide Column
eu: Zutabea zuzendu

en: Highlight Brackets/Braces
eu: Nabarmendu Parentesiak /Giltzak

en: Highlight Caret Line
eu: Nabarmendu kurtsorearen Lerroa

en: Highlight the background of the current line
eu: Nabarmendu hautatutako lerroaren atzeko planoa

en: Homepage
eu: Webgunea

en: Icon Theme
eu: Ikono tema

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Identities
eu: Identitateak

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Imports
eu: Inportazioak

en: Indent Lines
eu: Lerroak indentatu

en: Indent Width
eu: Zabalera indentatu

en: Indent the selected lines
eu: Autatutako lerroak indentatu

en: Indentation Guides
eu: Indentazio gidak

en: Info
eu: Argibideak

en: Info Text
eu: Argibide testua

en: Input Helpers
eu: Sarrera Laguntzaileak

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
eu: Tabuladore teklarekin espazioak sartu tabulazioen partez

en: Install
eu: Instalatu

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
eu: Plugina erabiltzaile guztientzat instalatu
     **administrazio baimenak behar dira**

en: Install the plugins only for the current user
eu: Pluginak uneko erabiltzailearentzat soilik instalatu

en: Installation Error
eu: Instalazio-errorea

en: Installed Version
eu: Instalatutako bertsioa

en: Invalid Path
eu: Baliogabeko bide-izena

en: Invalid expression "%s"
eu: Baliogabeko "%s" espresioa

en: Invalid file: %s
eu: Baliogabeko %s fitxategia

en: Inverse
eu: Alderantzizkoa

en: Join Lines
eu: Lerroak elkartu

en: Join the Selected Lines
eu: Autatutako lerroak elkartu

en: Jump to Saved Path
eu: Gordetako fitxategi bidera joan

en: Key
eu: Gakoa

en: Key Profile
eu: Garko perfila

en: Keybindings
eu: Laster-teklak

en: Kind
eu: Mota

en: Labels
eu: Etiketak

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Latest Version
eu: Azken bertsioa

en: Launch
eu: Abiarazi

en: Launch Configuration
eu: Konfigurazioa abiarazi

en: Layout
eu: Banaketa

en: Lexer
eu: Lexiko-eragilea

en: Lexers
eu: Lexiko-eragileak

en: Library Error
eu: Libreri errorea

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
eu: wxWindows lizentzia (ikusi COPYING.txt lizentzi osorako)

en: Line Buffering:
eu: Lerroak buffer-etan gordetzea

en: Line Edit
eu: Lerro-edizioa

en: Line Number
eu: Lerro zenbakia

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
eu: Lerroa: %(lnum)d Zutabea: %(cnum)d

en: Load Last Session
eu: Azken sesioa kargatu

en: Load Profile
eu: Kargatu profila

en: Load Session
eu: Sesioa kargatu

en: Load a Custom Profile
eu: Profila pertsonalizatua Kargatu

en: Load a saved session.
eu: Gordetako sesio bat kargatu

en: Load and save custom Profiles
eu: Gorde eta kargatu pertsonalizatutako profila

en: Load and save custom sessions.
eu: Gorde eta kargatu pertsonalizatutako sesioa

en: Load files from last session on startup
eu: Azken sesioko fitxategiak kargatu abitzerakoan

en: Loaded Profile: %s
eu: Kargatutako profila: %s

en: Loaded Session: %s
eu: Kargaturiko sesioa: %s

en: Locale Settings
eu: Aukera lokalak

en: Lock File
eu: Fitxategia giltzatu

en: Look in
eu: Giltzatua

en: Lowercase
eu: Minuskulak

en: Macro Definitions
eu: Makro definizioak

en: Macros
eu: Makroak

en: Main display font for various UI components
eu: Hainbat UI elementuentzako letra motaren lehio nagusia

en: Manage, Download, and Install plugins
eu: Gestionatu, jeitsi eta instalatu pluginak

en: Manually Set a Lexer/Syntax
eu: Lexiko-ergailea/Sintasia eskuz ezarri

en: Match Case
eu: Maiuskula/minuskulak parekatu

en: Match case
eu: Maiuskula/minuskulak parekatu

en: Maximize Editor
eu: Editorea maximizatu

en: Menu
eu: Menua

en: Misc
eu: Hainbat

en: Missing session files
eu: Sesio fitxategiak falta dira

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
eu: EOL karaktereak nahastuta daudela detektatu da.
    
    Nahi duzu formateatzea denak berdinak izan daitezen ?

en: Modified
eu: Aldatuta

en: Modifier 1
eu: Modifikadorea 1

en: Modifier 2
eu: Modifikadorea 2

en: Modules
eu: Moduluak

en: Move Current Line Down
eu: Mugitu uneko lerroa bera

en: Move Current Line Up
eu: Mugitu uneko lerroa gora

en: Move Tab to New Window
eu: Fitxa lehio berri batera mugitu

en: Move caret matching brace
eu: Mugitu kurtsorea dagoen giltzarekin bateratzen den giltzara

en: Move the current line down
eu: Mugitu uneko lerroa bera

en: Move the current line up
eu: Mugitu uneko lerroa gora

en: Move to Recycle Bin
eu: Bota zakarrontzira

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Namespaces
eu: Izen-lekuak

en: Network
eu: Sarea

en: New
eu: Berria

en: New &Window
eu: &Leiho berria

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: New Line After
eu: Lerro berria honen ondoren

en: New Line Before
eu: Lerro berria honen atzetik

en: New Profile
eu: Profila berria

en: New Style Sheet
eu: Estilo horri berria

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next Bookmark
eu: Hurrengo laster-marka

en: Next Position
eu: Hurrengo posiziora

en: No Description Available
eu: Ez dago argibiderik eskuragarri

en: No Suggestions
eu: Iradokizunik ez

en: No Valid Files to Open
eu: Ez dago fitxategi egokiririk Irekitzeko

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Normala

en: Not implemented
eu: Inplementatu gabea

en: Ok
eu: Ados

en: Old Machintosh (\r)
eu: Machintosh zaharra (\r)

en: Old Macintosh (\r)
eu: Machintosh zaharra (\r)

en: Online Documentation...
eu: Dokumentazioa sarean

en: Online project documentation and help guides
eu: Proiekutaren dokumentazioa eta laguntza gidak sarean

en: Open
eu: Ireki

en: Open &Recent
eu: Ireki &Oraintsukoa

en: Open A Python Shell
eu: Python shell bat ireki

en: Open Code Browser Sidepanel
eu: kode arakatzaile alboko panela

en: Open Directory?
eu: Direktorioa ireki ?

en: Open Documents
eu: Irekitako dokumentuak

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Open File Browser Sidepanel
eu: Ireki fitxategi arakatzaile alboko panela

en: Open files in new windows by default
eu: Ireki fitxategiak lehio berrietan era lehenetsian

en: Open the Quick Find Bar
eu: Ireki Bilaketa azkarraren tresna

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Opened file: %s
eu: Irekitako fitxategia: %s

en: Opening %s
eu: %s irekitzen

en: Output
eu: Irteera

en: P&aste After
eu: &Kopiatu ondoren

en: Packages
eu: Paketeak

en: Page Set&up
eu: Orria &konfiguratu

en: Pane Navigator
eu: Panel arakatzailea

en: Password
eu: Pasahitza

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Text from Clipboard to File
eu: Kopiatu testua arbeletik fitxategira

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
eu: Kopiatu  testua arbeletik fitxategira kursorearen ondoren

en: Path to libenchant
eu: Libenchant-era bidea

en: Pathmarks
eu: Bide laster markak

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Perspective Name
eu: Perspektiba izena

en: Perspective to Delete
eu: Borratu beharreko perspektiba

en: Perspectives
eu: Prespektibak

en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: Platform Info
eu: Plataformaren informazioa

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
eu: Mesedez zure hobespenak dialogoa egiaztatu zure hobespenak egiaztatzeko

en: Please check the preferences dialog to verify your preferences
eu: Mesedez zure hobespenak dialogoa egiaztatu zure hobespenak zihurtatzeko

en: Plugin Manager
eu: Pluginen kudeatzailea

en: Port Number
eu: portu zenbakia

en: Pr&eferences
eu: &Hobespenak

en: Preferences - Editra
eu: Hobespenak - Editra

en: Preview File
eu: Aurreikusi fitxategia

en: Preview Printout
eu: Aurrebista ikusketa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous Bookmark
eu: Aurreko laster-marka

en: Previous Position
eu: Aurreko posizioa

en: Primary Font
eu: Letra mota nagusia

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Current File
eu: Inprimatu uneko fitxategia

en: Print Error
eu: Inprimatze-errorea

en: Print Pre&view
eu: %Inprimaketa aurrebista

en: Print Preview
eu: Inprimaketa aurrebista

en: Printer Error
eu: Inpresora errorea

en: Printer Mode
eu: Inpresora modua

en: Procedure Definitions
eu: Prozedimentuen definizioak

en: Profile
eu: Profila

en: Profile Saved as: %s
eu: %s bezala profila gorde da

en: Profile Updated
eu: Profila eguneratu da

en: Program Executable Command
eu: Komandu esekutagarria programatu

en: Programs
eu: Programak

en: Project Homepage...
eu: Proiektuaren webgunea...

en: Protocols
eu: Protokoloak

en: Proxy Settings
eu: Proxy-aren ezarpenak

en: Proxy URL
eu: Proxiaren URL

en: Public Functions
eu: Funtzio publikoak

en: Public Subroutines
eu: Subrutina publikoak

en: Put an item on the Shelf
eu: Elementu bat shelf-ean jarri

en: Rate: %.2f Kb/s
eu: Ratioa: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
eu: Azkeneko programa berriro exekutatu

en: Read Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Recent Searches
eu: Azken bilaketak

en: Recently Opened Files
eu: Duela gutxi irekitako fitxategiak

en: Recording Finished
eu: Bukatu da grabazioa

en: Recording Macro
eu: Makroa grabatzen

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo Last Undo
eu: Azkeneko aldaketa desegin

en: Regex Compile Error
eu: Regex konpilazio errorea

en: Regular Expression
eu: Espresio erregularra

en: Regular expression
eu: Espresio erregularra

en: Reload File?
eu: Fitxategia berriro kargatu ?

en: Reload the file with a specified encoding
eu: Aukeratutako kodeaketarekin berriz kargatu fitxategia

en: Reload with Encoding
eu: Kodeaketarekin kargatu fitxategia

en: Reload with Encoding...
eu: Kodeaketarekin kargatu fitxategia...

en: Remember File Position
eu: Gogoratu Fitxategiaren posizioa

en: Remember Window Position on Exit
eu: Gogoratu lehioaren posizioa irteterakoan

en: Remember Window Size on Exit
eu: Gogoratu lehioaren tamainua irteterakoan

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Remove All Bookmarks
eu: Markatzaile guztiak ezabatu

en: Remove Saved Path
eu: Ezabatu gordetako fitxategi bidea

en: Remove Style
eu: Estiloa ezabatu

en: Remove all bookmarks from the current document
eu: Uneko dokumentutik laster-markak ezabatu

en: Remove selection from list
eu: Ezabatu listako aukeraketa

en: Remove trailing whitespace
eu: Ezabatu bukaerako hutsuneak

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace All
eu: Ordezkatu denak

en: Replace Error
eu: Ordezkaketa errorea

en: Replace with
eu: Ordezkatu honekin

en: Report Error
eu: Informe errorea

en: Resave File?
eu: Berriz fitxategia gorde ?

en: Restore Editor
eu: Editorea leheneratu

en: Retrieving Plugin List
eu: Plugin listadua bereganatzen

en: Reveal in
eu: Azaldu

en: Revert file to last save point
eu: Fitxategia azkenekoz gordetako egoerara bueltatu

en: Revert to Default
eu: Lehenetsietara bueltatu

en: Revert to Saved
eu: Gordetakoetara bueltatu

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run last executed
eu: Exekutatu azkenekoa

en: Run script from current buffer
eu: Uneko bufferretik skripta exekutatu

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
eu: Exekutatu Abiaketan uneko bufferrarekin lotua dagoen fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: Save "%s"
eu: "%s" gorde

en: Save &As
eu: Gorde &honela

en: Save All
eu: Gorde dena

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save Changes?
eu: Aldaketak gorde?

en: Save Current File
eu: Uneko fitxategia gorde

en: Save Current Settings to a New Profile
eu: Uneko ezarpenak profil berri batera gorde

en: Save Current View
eu: Gorde uneko ikuspegia

en: Save Error
eu: Errorea gorde

en: Save Perspective
eu: Perspektiba gorde

en: Save Profile
eu: Gorde profila

en: Save Selected Paths
eu: Aukeratutatko fitxategi bideak gorde

en: Save Session
eu: Gorde saioa

en: Save Styles
eu: Estiloak gorde

en: Save all open pages
eu: Gorde irekita dauden horri guztiak

en: Save the current session.
eu: Uneko saioa gorde

en: Save the current window layout
eu: Uneko lehioaren diseinua gorde

en: Saved File As: %s
eu: %s bezala gorde fitxategia

en: Saved File: %s
eu: %s Gordetako fitxategia

en: Search Complete: %d matching lines where found.
eu: Bilaketa osatu da: %d lerro aurkitu dira bat datozenak

en: Search Recursively
eu: Errekurtsiboki bilatu

en: Search Started
eu: Bilaketa hasi da

en: Search complete
eu: Bilaketa amaitu da

en: Search for the currently selected phrase
eu: Une hontan hautatutako esaldia bilatu

en: Search in directory
eu: Direktorioan bilatu

en: Search wrapped to bottom
eu: Bilatu behera doituta

en: Search wrapped to top
eu: Bilatu gora doituta

en: Secondary Font
eu: Bigarren mailako letra mota

en: Sections
eu: Atalak

en: Select &All
eu: Hautatu &denak

en: Select All
eu: Hautatu Dena

en: Select All Text in Document
eu: Hautatu dokumentuko testu guztia

en: Select an encoding to reload the file with
eu: Aukeratu fitxategia birkargatzeko kodeaketa

en: Select plugins to download
eu: Aukeratu jeitsi beharreko pluginak

en: Selected Text
eu: Hautatutako testua

en: Send bug reports and suggestions
eu: Bug txosten eta iradokizunak bidali

en: Session Load Error
eu: Saio kargatze errorea

en: Session Manager
eu: Saio kudeatzailea

en: Session Name
eu: Saioaren izena

en: Session Saved as: %s
eu: %s bezala gorde da saioa

en: Session file is empty.
eu: Saio fitxategia hutsa dago

en: Session to Load:
    Current Session: '%s'
eu: Kargatu beharreko saioa:
    Uneko saioa: '%s'

en: Session:
eu: Saioa:

en: Sessions
eu: Saioak

en: Set Font
eu: Ezarri letra-tipoa

en: Set the preview file type
eu: Aurrebista fitxategi mota ezarri

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
eu: Zona berezietarako ezarri bigarrengo letra mota sintaxi nabarmenketa erabili behar denean

en: Sets the main/default font of the document
eu: Ezarri dokumentuaren letra mota nagusia/lehenetsia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Show Calltip
eu: Erakutsi informazio hedatua

en: Show EOL Markers
eu: Erakutsi lerro bukaera (EOL) markadoreak

en: Show Edge Guide
eu: Erakutsi iskineko gidak

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show Icons on Tabs
eu: Erakutsi fitxetan ikonoak

en: Show Indentation Guides
eu: Erakutsi indentazio gidak

en: Show Line Number Margin
eu: Erakutsi lerro zenbakien neurria

en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro zenbakiak

en: Show Shelf
eu: Erakutsi Shelf

en: Show Splash Screen
eu: Erakutsi hasiera lehioa

en: Show Status Bar
eu: Erakutsi estadu barra

en: Show Toolbar
eu: Erakutsi tresna barra

en: Show Whitespace
eu: Erakutsi hutsuneak

en: Show Whitespace Markers
eu: Erakutsi hutsune sinboloen markadoreak

en: Show a calltip for the current word.
eu: Erakutsi uneko hitzaren informazio hedatua

en: Show autocompletion hints.
eu: Erakutsi auto-osaketa iradokizunak

en: Show output from
eu: Erakutsi honako irteeratik

en: Show the Shelf
eu: Shelf-a erakutsi

en: Show the edge column guide
eu: Erakutsi zutabe gida iskina

en: Show the session manager bar
eu: Erakutsi saio kudeatzaile barra

en: Size
eu: Tamaina

en: Some files in saved session could not be found on disk:
eu: Gordetako saioko fitxategi batzuk ezin izan dira diskoan aurkitu:

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
eu: Estiloak aldatu dira, irten aurretik gorde nahi dituzu aldaketak ?

en: Sorry will be ready for future version
eu: Barkatu, etorkizuneko bertsioan  prest egongo da

en: Sorting
eu: Ordenatzea

en: Spaces to Tabs
eu: Aldatu espazioak tabuladoreetara

en: Spell Checking
eu: Ortografia zuzenketa

en: Spelling
eu: Ortografia...

en: Start a New File
eu: Fitxategi berri bat  hasi

en: Start a new file in a new tab
eu: Fitxa berri batean fitxategi berri bat  hasi

en: Start a new file in a new window
eu: Lehio berri batean fitxategi berri bat  hasi

en: Start in Normal Mode
eu: Modu normalean hasi

en: Startup
eu: Hasieratzea

en: Startup Settings
eu: Hasiera hobespenak

en: Status Unknown
eu: Estadu ezezaguna

en: Style Editor
eu: Estilu editorea

en: Style Tags
eu: Estilu etiketa

en: Style Theme
eu: Estilu tema

en: Subroutine Declarations
eu: Subrutina deklarazioak

en: Subroutines
eu: Subrutinak

en: Successfully Installed Plugins
eu: Pluginak arrakastaz instalatu dira

en: Switch Lexer to %s
eu: Aldatu lexikaria %s-ra

en: Syntax Highlighting
eu: Sintaxiaren nabarmentzea

en: System Directory
eu: Sistemaren direktorioa

en: Tab Width
eu: Tabulazio-zabalera

en: Tabs to Spaces
eu: Tabulazioak espaziotara aldatu

en: Task Definitions
eu: Zereginene definizioak

en: Text Colors
eu: Testuaren koloreak

en: Text Document
eu: Testu dokumentua

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
eu: Ezin izan da zehaztu '% s'-ren kodeketa zuzena.
    
    Aukeratu kodeaketa bat eta sakatu Ados fitxategia kodeaketa horrekin irekitzeko.
    Sakatu Utzi fitxategia ez irekitzeko

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
eu: "%s" fitxategia aldatu da azkenekoz gorde zenetik
    
    Aldaketak gorde nahi dituzu ?

en: The new style sheet '%s' has not been saved would you like to save before exiting?
eu: "%s" Estilo horri berria gorde gabe dago, irten baino lehen gorde nahi duzu ?

en: The new style theme '%s' has not been saved.
    
    Would you like to save it before changing themes?
eu: "%s"Estilo tema berria gorde gabe dago.
    
    Gorde nahi duzu  tema aldatu aurretik ?

en: The requested command could not be executed.
eu: Eskatutako komandoa ezin izan da exekutatu.

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
eu: '%(term)s'  bilaketa terminoa %(count)d aldiz aurkitu da.

en: The style %s already exists. Please choose a different name.
eu: %s estiloa dagoeneko badago. Mesedez aukeratu beste izen bat.

en: There are no files that Editra can open in %s
eu: Ez dago %s -n Editrak ireki dezakeen fitxategirik

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
eu: Errore bat gertatu da inprimatzerakoa.
    Zihurtatu inpresora egokiro konektaturik dagoela.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
eu: Plugin honek Editra bertsio berriago bat behar du.

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
eu: Plugin hau desistalatuko da programa berriro hasterakoan.

en: To Lowercase
eu: Minuskulatara

en: To Uppercase
eu: Maiuskulatara

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
eu: Item berri bat gehitzeko arrastan eraman eta askatu listan.
    
    Item bat kentzeko aukeratu eta sakatu Ezabatu edo Atzera-tekla.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
eu: Auto-indentazio funtzionalitatea txandatu

en: Toggle Bookmark
eu: Lastermarkak txandatu

en: Toggle Code Folding
eu: Kode hizkutatketa txandatu

en: Toggle Comment
eu: Txandatu komentarioak

en: Toggle Editor Maximization
eu: Editorearen tamaina txandatu

en: Toggle Editor View Options
eu: Txandatu editorearen Ikuspegi Aukerak

en: Toggle all folds
eu: Hizkutatze guztiak txandatu

en: Toggle bookmark of the current line
eu: Uneko lerroaren laster-marka txandatu

en: Toggle comment on the selected line(s)
eu: Txandatu aukeratutako lerroa(k) duen/duten komentarioak

en: Toggle current fold
eu: Uneko hizkutatzea txandatu

en: Toggle fold
eu: Hizkutatzea txandatu

en: Toolbar Icon Size
eu: Herraminta tresnaren ikono neurria

en: Transient XML Handler
eu: XML maneiatzaile transitorioa

en: Translate Editra...
eu: Editra itzuli...

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Transpose Line
eu: Irauli lerroa

en: Transpose the current line with the previous one
eu: Irauli uneko lerroa aurreko lerroarekin

en: Trim Trailing Whitespace
eu: Kendu bukaerako hutsuneak

en: Turn off for better performance
eu: Itzaldu errendimendu hobe baterako

en: Unable to accept dropped file or text
eu: Ezin da askatutako fitxategia edo testua onartu

en: Unable to delete %s
eu: Ezin da %s borratu

en: Unable to retrieve plugin list
eu: Ezin da plugin lista eskuratu

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo Last Action
eu: Azken ekintza desegin

en: Unindent Lines
eu: Lerroei indentazioa kendu

en: Unindent the selected lines
eu: Hautatutako lerroei indentazioa kendu

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Uninstall Plugin
eu: Plugina desistalatu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Up
eu: Gora

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update Available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Uppercase
eu: Maiuskula

en: Use Auto Completion when available
eu: Erabili auto-osatzea aukera dagoen bakoitzean

en: Use Proxy
eu: Proxya erabili

en: Use Soft Tabs
eu: Erabili Soft Tabuladoreak

en: Use Tabs Instead of Spaces
eu: Erabili tabuladoreak espazioen lekuan

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
eu: Babes kopia leku bat ezartzeko erabilia. Ezartzen ez bada, babeskopia fitxategia dagoen direktorio berdinean jarriko da.

en: User Directory
eu: Erabiltzailearen direktorioa

en: Username
eu: Erabiltzailea

en: View Editra's console log
eu: Ikusi Editraren konsolaren log-ak

en: View Line of Next Bookmark
eu: Ikusi hurrengo lastermarkaren lerroa

en: View Line of Previous Bookmark
eu: Ikusi aurreko lastermarkaren lerroa

en: View Options
eu: Ikuspegi aukerak

en: View Virtual Space After Last Line
eu: Ikusi espazio birtuala azken lerroaren ondoren

en: View all bookmarks
eu: Ikusi lastermarka guztiak

en: View pane selection list
eu: Ikusi panelaren aukeraketa lista

en: Visit the project homepage %s
eu: Bisitatu %s proiektuaren web horria

en: Visual Helpers
eu: Laguntzaile bisuala

en: Warn when mixed eol characters are detected
eu: Abisatu EOL karaktereak nahasturik detektatzen direnean

en: Warning Text
eu: Abisu testua

en: Warning suggestions will include context insensitive results
eu: Adi,  iradokizunek kontestuarekin bat ez datozen emaitzak dituzte

en: Where
eu: Non

en: Where to Save Profile?
eu: Profila nun gordeko da ?

en: Whitespace
eu: Hutsunea

en: Whitespace formating commands
eu: Hutsuneak formateatze komandoak

en: Whole Word
eu: Mundu guztia

en: Whole word
eu: Mundu guztia

en: Wildcard shell patterns for matching files (*.txt *.html).
eu: (*.txt *.html) fitxategiak parekatzeko komodinak

en: Word Completion
eu: Hitz osaketa

en: Word Wrap
eu: Hitz doiketa

en: Would you like to save the changes to '%s' before changing themes?
    
    Selecting No will result in all changes being lost.
eu: Aldaketak '%s' -ra gordetzea nahi duzu temak aldatu baino lehen ?
    
    Ez aukeratzen badezu aldaketa guztiak galduko dira

en: Wrap Text Horizontally
eu: Testua horizontalki itzulbiratu

en: Wrap lines in output buffer
eu: irteera bufferrean lerroak itzulbiratu

en: Written in 100%% Python.
eu: 100%% Python-en idatzia

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
eu: Editra berriz abiatu behar da aldaketak eragin osoa izan dezaten.

en: Your profile has been updated to the latest version
eu: Zure profila eguneratua izan da azkeneko bertsiora

en: Zoom Default
eu: Zoom lehenetsia

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: args
eu: argumentuak

en: bold
eu: lodia

en: exec
eu: exekutatu

en: italic
eu: italikoa

en: underline
eu: azpimarra

en: untitled
eu: izenik gabea

en: untitled %d
eu: %d izengabea
