MATE Desktop Environment - en to kn translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
kn: ಆಜ್ಞಾ ಸಾಲು

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
kn: ಎಲ್ಲ ಕಡತಗಳು

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
kn: ಸಲಹೆ

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
kn: ವಿವರಣೆ

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
kn: ಕೊಂಡಿ (link)
