MATE Desktop Environment - en to ml translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
ml: അവതരണം

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
ml: ആജ്ഞാ സ്ഥാനം

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തനം

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
ml: പാറ്റേണ്‍

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
ml: എല്ലാ ഫയലുകളും

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
ml: സൂചന

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
ml: വിവരണം

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ml: ബന്ധം
