MATE Desktop Environment - en to or translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
or: ପରିଚୟ

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
or: ଆଦେଶ ରେଖା

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
or: କାର୍ଯ୍ଯ

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
or: ନମୁନା

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
or: ସମସ୍ତ ଫାଇଲ

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
or: ପରାମର୍ଶ

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
or: ସଂଯୋଗ
