MATE Desktop Environment - en to ug translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
ug: تونۇشتۇرۇش

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
ug: بۇيرۇق قۇرى

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
ug: مەشغۇلات

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
ug: ئەندىزە

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
ug: تەجىربىلەر

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ug: ئۇلانما
