Enigma - en to no translation catalogue (185 entries)

en: Server Error: could not load level '
no: Serverfeil: kunne ikke laste nivå '

en: Mouse speed: %d
no: Musehastighet: %d

en: Another nameless level
no: Enda et nivå uten navn

en:  by
no: av

en: Left mouse button:
no: Venstre museknapp:

en: Right mouse button:
no: Høyre museknapp:

en: Show game menu
no: Vis spillmeny

en: Quit game immediately
no: Avslutt spill umiddelbart

en: Show this help
no: Vis denne hjelpen

en: Restart the current level
no: Start nivå på nytt

en: Skip to next level
no: Gå til neste nivå

en: Jump back to last level
no: Hopp tilbake til forrige nivå

en: Make screenshot
no: Ta skjermbilde

en: Left/right arrow:
no: Venstre/høyre pil:

en: Change mouse speed
no: Endre musehastighet

en: Return to level menu
no: Returner til nivåmeny

en: Skip to next level for best score hunt
no: Gå til neste nivå for å samle til beste poengsum

en: Skip to next unsolved level
no: Gå til neste uferdige nivå

en: Too slow for
no: For sein for

en: Great! A new world record!
no: Glimrende! Ny verdensrekord!

en: Again your personal record...
no: Ny personlig rekord...

en: New personal record - better than par!
no: Ny personlig rekord - det er bedre enn par!

en: New personal record!
no: Ny personlig rekord!

en: Your record,
no: Din rekord,

en: behind world record.
no: under verdensrekord.

en: behind your record.
no: under din rekord.

en: Level finished - better than par!
no: Nivå fullført - bedre enn par!

en: Level finished!
no: Nivå fullført!

en:  Cheater!
no: Juksemaker!

en: Enigma pack %s - level #%d: %s
no: Enigma pakke %s - nivå #%d: %s

en: Your record:
no: Din rekord:

en: World record to beat:
no: Verdensrekord å slå:

en: Error in configuration file.
no: Feil i konfigurasjonsfil.

en: Error in XML initialization.
no: Feil i XML-initialisering.

en: OK
no: Ok

en: Never
no: Aldri

en: Remind
no: Husk

en: Quit
no: Avslutt

en: Start Game
no: Start spill

en: Join Game
no: Bli med i spillet

en: Back
no: Tilbake

en:   RONALD LAMPRECHT (lead)
no:   RONALD LAMPRECHT (leder)

en: Special Thanks To:
no: Spesiell takk til:

en:   DANIEL HECK (project founder)
no:   DANIEL HECK (prosjektgrunnlegger)

en:   MEINOLF SCHNEIDER (game idea, level design)
no:   MEINOLF SCHNEIDER (spill-idé, nivådesigner)

en: Please refer to the manual or the next pages for full credits.
no: Vennligst se manualen eller de neste sidene for alle kreditter.

en: Home Page: http://www.nongnu.org/enigma
no: Hjemmeside: http://www.nongnu.org/enigma

en: Contact: enigma-devel@nongnu.org
no: Kontakt: enigma-devel@nongnu.org

en: Enigma is free software and may be distributed under the
no: Enigma er gratis programvare og kan redistribueres under

en: terms of the GNU General Public License, version 2.
no: vilkårene i GNU General Public Licence, version 2.

en: Main developers of all releases:
no: Hovedutviklere av alle utgivelser:

en: Special Thanks:
no: Spesiell takk:

en: Homepage
no: Hjemmeside

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Paths
no: Stier

en: Credits
no: Kreditering

en: Level Pack
no: Nivåpakke

en: Network Game
no: Nettverksspill

en: Search
no: Søk

en: Options
no: Valg

en: Update
no: Oppdater

en: Help
no: Hjelp

en: muted
no: lyd av

en: Music in game
no: Musikk i spillet

en: No music in game
no: Ingen musikk i spillet

en: Auto
no: Automatisk

en: Always
no: Alltid

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: reversed
no: reversert

en: unknown
no: ukjent

en: Audio
no: Lyd

en: Language:
no: Språk:

en: Fullscreen:
no: Fullskjerm

en: Sound volume:
no: Lydvolum

en: Music volume:
no: Musikkvolum:

en: User name:
no: Brukernavn:

en: Menu music:
no: Menymusikk

en: Music ingame:
no: Musikk i spillet

en: Text speed:
no: Teksthastighet:

en: Main Menu
no: Hovedmeny

en: Skip to main menu
no: Hopp til hovedmenyen

en: Arrows:
no: Piler:

en: Select level
no: Velg nivå

en: Return:
no: Tilbake:

en: Play selected level
no: Spill valgt nivå

en: Previous/next levelpack
no: Forrige/neste nivåpakke

en: Mark current level as unsolved
no: Merk nivå som uløst

en: Alt+Return:
no: Alt+Tilbake:

en: Switch between fullscreen and window
no: Bytt mellom fullskjerm og vindu

en: Left click:
no: Venstreklikk:

en: Right or control click:
no: Høyre- eller kontrollklikk

en: Inspect selected level
no: Inspiser valgt nivå

en: Select next level for world record hunt
no: Velg neste nivå for å jakte på verdensrekorden

en: Select next unsolved level
no: Velg neste uløste nivå

en: You are not allowed to play this level yet.
no: Du har ikke tillatelse til å spille dette nivået enda.

en: %d%% solved
no: %d%% løst

en: Your time:
no: Din tid:

en: That's world record.
no: Det er verdenskrekord.

en: That's %s below world record.
no: Det er %s fra verdensrekorden.

en: World record:
no: Verdensrekord:

en: World record by %s:
no: Verdensrekord av %s:

en: No further unsolved level available!
no: Ingen flere uløste nivåer tilgjengelig!

en: Add to clipboard
no: Legg til i utklippstavlen

en: Clear clipboard
no: Tøm utklippstavlen

en: Insert clipboard as reference
no: Set utklippstavlen som referanse

en: Insert clipboard as copy
no: Sett inn utklippstavlen som kopi

en: Exchange level with predecessor
no: Bytt nivå med forgjeger

en: Exchange level with successor
no: Bytt nivå med etterfølger

en: Delete:
no: Slett

en: Delete level
no: Slett nivå

en: Update index from levels
no: Oppdater indeksen fra nivåene

en: Move clipboard levels
no: Flytt utklippstavlenivåer

en: Undo
no: Angre

en: Levelpack:
no: Nivåpakke:

en: Owner:
no: Eier:

en: Group:
no: Gruppe:

en: Location
no: Sted

en: in [All Packs]:
no: i [All Packs]:

en: Release:
no: Utgivelse:

en: Revision:
no: Utgave:

en: Compatibility:
no: Kompabilitet:

en: Level types:
no: Nivåtyper:

en: Compose Pack
no: Lag pakke

en: Update Pack
no: Oppdater pakke

en: Left column:
no: Venstre kolonne:

en: Right columns:
no: Høyre kolonne:

en: New Group
no: Ny gruppe

en: Position:
no: Posisjon:

en: New Pack
no: Ny pakke

en: Delete Group
no: Slett gruppe

en: Page Up:
no: Side opp:

en: Show previous screenshot
no: Vis forrige skjermbilde

en: Page Down:
no: Side ned:

en: Show next screenshot
no: Vis neste skjermbilde

en: No screenshot available:
no: Ingen skjermbilder tilgjengelig:

en: Patience:
no: Tålmodighet:

en: Knowledge:
no: Kunnskap:

en: Speed:
no: Hastighet:

en: Difficulty:
no: Vanskelighet:

en: Screenshot
no: Skjermbilde

en: Level:
no: Nivå:

en: Author:
no: Opphavsmann:

en: Contact:
no: Kontakt:

en: Homepage:
no: Hjemmeside:

en: Public Ratings
no: Offentlige rangeringer

en: You:
no: Du:

en: World:
no: Verden:

en: Solved %:
no: Løst %:

en: Solved #:
no: Løst #:

en: Version
no: Versjon

en: Release:
no: Utgivelse:

en: time
no: tid

en: Compatibility:
no: Kompabilitet:

en: Continue
no: Fortsett

en: Cannot find '%s'.
no: Kan ikke finne '%s'.

en: Error: '%s'
no: Feil: '%s'

en: Uncover pairs of stones while navigating obstacles using a marble
no: Finn parsteiner mens du navigerer gjennom hindringer med kulen

en: Let there be light!
no: La det bli lys!

en: You need to be fast!
no: Du må være rask!

en: It's a ring!
no: Det er en ring!

en: Welcome
no: Velkommen

en: Watch out!!
no: Pass deg!!

en: Easy?
no: Lett?

en: Careful.
no: Forsiktig.

en: Welcome to Venice
no: Velkommen til Venice

en: Welcome to Enigma VII
no: Velkommen til Enigma VII

en: Remember the colors.
no: Husk fargene.

en: Take your time ...
no: Ta tiden du trenger...

en: shh ... listen!
no: hysj... hør!

en: No way out?
no: Ingen vei ut?

en: Welcome to Chinatown
no: Velkommen til Chinatown

en: Welcome to Enigma VIII
no: Velkommen til Enigma VIII

en: Welcome to Enigma IV
no: Velkommen til Enigma IV

en: Good Luck!
no: Lykke til!

en: Hurry!
no: Skynd deg!

en: Congratulations! (or try again)
no: Gratulerer! (eller prøv igjen)

en: Almost finished ...
no: Nesten fullført...

en: Welcome to Enigma III
no: Velkommen til Enigma III

en: Welcome to Enigma X
no: Velkommen til Enigma X

en: Welcome to Enigma II
no: Velkommen til Enigma II

en: 5, 8, or 10 seconds?
no: 5, 8 eller 10 sekunder?

en: Welcome to Enigma IX
no: Velkommen til Enigma IX

en: No sharing!
no: Ingen deling!

en: Danger!
no: Fare!
