eog - en to ka translation catalogue (284 entries)

en: Browse and rotate images
ka: გამოსახულების დათვალიერება და მობრუნება

en: _Open…
ka: _გახსნა…

en: Op_en With…
ka: გა_ხსნის პროგრამის არჩევა…

en: _Save
ka: შ_ეინახე

en: Save _As…
ka: _შენახვა, როგორც…

en: _Print…
ka: _ბეჭდვა…

en: Set as Wa_llpaper
ka: _ფონად დაყენება

en: Image Prope_rties
ka: გამოსახულების თვისე_ბები

en: Sli_deshow
ka: _სლაიდ შოუ

en: Show Presen_ter
ka: წარმომდგენის ჩვენება

en: Sho_w
ka: ჩვენება

en: S_ide Pane
ka: გვერდითა პანელი

en: Image _Gallery
ka: სურათების გალერეა

en: S_tatus Bar
ka: _სტატუსის ველი

en: Prefere_nces
ka: პა_რამეტრები

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About Eye of GNOME
ka: Eye of GNOME-ის შესახებ

en: Details
ka: დეტალები

en: Not Available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Save As
ka: შეინახე როგორც

en: <b>%f:</b> original filename
ka: <b>%f:</b> ფაილის საწყისი სახელი

en: <b>%n:</b> counter
ka: <b>%n:</b> მთვლელი

en: _Filename format:
ka: ფაილის სახელის ფორმატი:

en: _Destination folder:
ka: _დანიშნულების საქაღალდე:

en: Choose a folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: File Path Specifications
ka: ფაილის ბილიკის სპეფიციკაცია

en: _Start counter at:
ka: _ათვლის საწყისი მნიშ:

en: _Replace spaces with underscores
ka: _გამოტოვებების ქვედახაზებით შეცვლა

en: Options
ka: მორგება

en: Rename from:
ka: საწყისი სახელი:

en: To:
ka: ვის:

en: File Name Preview
ka: ფაილის სახელის წინასწარ ნახვა

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Save _As
ka: შეინახე _როგორც

en: Preferences
ka: მორგება

en: Image Enhancements
ka: გამოსახულების გაუმჯობესება

en: Smooth images when zoomed _out
ka: გადიდებისას გამოსახულების მოგლუვება

en: Smooth images when zoomed _in
ka: დაპატარავებისას გამოსახულების მოგლუვება

en: _Automatic orientation
ka: _ავტომატური ორიენტაცია

en: Background
ka: ფონი

en: As custom color:
ka: ფერის არჩევა:

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: Transparent Parts
ka: გამჭვირვალე ნაწილები

en: As check _pattern
ka: შ_აბლონად დაყენება

en: As custom c_olor:
ka: სხვა _ფრად:

en: Color for Transparent Areas
ka: ფერი გამჭვირვალე ველებისათვის

en: As _background
ka: ფონად დაყენება

en: Image View
ka: სურათის ხედი

en: Image Zoom
ka: გამოსახულების გადიდება

en: E_xpand images to fit screen
ka: გამოსახულების ეკრანის ზომაში ჩატევა

en: Sequence
ka: მიმდევრობა

note: I18N: This sentence will be displayed above a horizontal scale to select a number of seconds in eog's preferences dialog.
en: _Time between images:
ka: _დრო გამოსახულებებს შორის:

en: _Loop sequence
ka: აჩვენე თანმიმდევრობის ციკ_ლი

en: Slideshow
ka: სლაიდშოუ

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Type
ka: ტიპი

en: Name
ka: სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ka: ამ ფაილის შემცველი საქაღალდის ფაილების მმართველში გახსნა

en: Presenter
ka: წარმომდგენი

en: Shrink the image
ka: გამოსახულების შემცირება

en: Enlarge the image
ka: გამოსახულების გაფართოება

en: Go to the first image of the gallery
ka: გალერეის პირველ გამოსახულებაზე გადასვლა

en: _First Image
ka: _პირველი გამოსახულება

en: Go to the previous image of the gallery
ka: გალერეის წინა გამოსახულებაზე გადასვლა

en: _Previous Image
ka: _წინა

en: Go to the next image of the gallery
ka: გალერეის შემდეგ გამოსახულებაზე გადასვლა

en: _Next Image
ka: _შემდეგი

en: Go to the last image of the gallery
ka: გალერეის ბოლო გამოსახულებაზე გადასვლა

en: _Last Image
ka: _ბოლო

en: _Zoom In
ka: _გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: Show the image at its normal size
ka: გამოსახულების ნორმალური ზომით ჩვენება

en: _Normal Size
ka: _ნორმალური ზომა

en: Fit the image to the window
ka: გამოსახულების ფანჯარაში ჩატევა

en: _Best Fit
ka: საუკეთესოდ _ჩატევა

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ka: ნახატის 90°-ით მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Counter_clockwise
ka: საათის ისრის მოძრაობის საწყინააღმდეგო მიმართულებით

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ka: გამოსახულების 90°-ით მარჯვნივ შებრუნება

en: _Rotate Clockwise
ka: საათის ისრის _მიმართულებით

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
ka: ცვლის მიმდინარე ფანჯრაში გამოსახულების გალერეის პანელის ხილვადობას

en: _Image Gallery
ka: სურათების გალერეა

en: Pause or resume the slideshow
ka: სლაიდშოუს შეჩერება ან გაგრძელება

en: _Leave Fullscreen
ka: _სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: Leave fullscreen mode
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
ka: გამოსახულების გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
ka: გამოსახულების შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
ka: ამ სურათის სხვა სახელით შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
ka: მიმდინარე ვერსიის დაბეჭდვა

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
ka: მიმდინარე ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ka: ყველა ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
ka: სურათის ფონზე დაყენება

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
ka: მოწყობილობის თვისებების ფანჯრის ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
ka: გვერდითი ზოლის ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
ka: პროგრამის სახელმძღვანელოს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
ka: აპლიკაციის მენიუს ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ka: პარამეტრების ფანჯრის ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ka: დაპატარავება

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
ka: რეალური ზომა

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
ka: საუკეთესოდ ჩატევა

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
ka: გამოსახულებების თვალიერება

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
ka: საქაღალდეში შემდეგ გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
ka: საქაღალდეში წინა გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
ka: საქაღალდეში პირველ გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
ka: საქაღალდეში ბოლო გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
ka: საქაღალდეში შემთხვევით გამოსახულებაზე გადასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
ka: წარმომდგენის ცალკე მართვით ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
ka: სურათების გალერეის ჩვენება/დამალვა

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
ka: შემობრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ka: მთელს ეკრანზე

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
ka: სრულ ეკრანზე/ეკრანიდან გასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
ka: _სლაიდ შოუს დაწყება/შეჩერება

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
ka: _სლაიდ შოუს შეჩერება

[ctx: shortcut window]
en: Common
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
ka: გამოსახულების სამუდამოდ წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
ka: აჩოჩება

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
ka: დიდი გამოსახულების მარცხნივ გაწევა

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
ka: დიდი გამოსახულების მარჯვნივ გაწევა

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
ka: დიდი გამოსახულების მაღლა აწევა

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
ka: დიდი გამოსახულების დაბლა დაწევა

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

en: Aperture
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

en: Metering
ka: გაზომვა

en: Camera
ka: კამერა

en: Date
ka: თარიღი

en: Time
ka: დრო

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Automatic orientation
ka: ავტომატური ორიენტაცია

en: Interpolate Image
ka: გამოსახულების ინტერპოლირება

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ka: უნდა განიცადოს თუ არა გამოსახულებამ ინტერპოლირება გადიდების დროს. მას მივყავართ საუკეთესო ხარისხამდე მაგრამ უფრო ნელა იტვირთება ვიდრე არაინტერპოლირებული გამოსახულება.

en: Extrapolate Image
ka: გამოსახულების ექსტრაპოლირება

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ka: უნდა განიცადოს თუ არა გამოსახულებამ ექსტრაპოლაცია გადიდების დროს. მას მივყავართ საუკეთესო ხარისხამდე მაგრამ უფრო ნელა იტვირთება ვიდრე არაექსტრაპოლირებული გამოსახულება.

en: Transparency indicator
ka: გამჭირვალობის ინდიკატორი

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ka: განსაზღვრავს, რა სახით ხდება გამჭვირვალობის მითითება. სწორი მნიშვნელობებია CHECK_PATTERN, COLOD და NONE. თუ აირჩევთ COLOR-ს, მაშინ ტრანს-ფერის გასაღები განსაზღვრავს ფერის მნიშვნელობას.

en: Scroll wheel zoom
ka: თაგუნას ბორბლით გადიდება

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ka: იქნება თუ არა თაგუნას ბორბალი გამოყენებული გასადიდებლად.

en: Zoom multiplier
ka: გადიდების კოეფიციენტი

en: Transparency color
ka: გამჭვირვალეირვალობის ფერი

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ka: თუ გამჭვირვალობის გასაღებს მინიჭებული აქვს ფერი, მაშინ ეს გასაები განსაზღვრავს ფერს, რომელიც გამოიყენება გამჭვირვალობისათვის.

en: Use a custom background color
ka: ფონის ფერის მითითება

en: Loop through the image sequence
ka: განსაზღვრე გრაფიკულ გამოსახულებათა თანმიმდევრობა

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ka: ვატრიალო თუ არა გრაფიკულ გამოსახულებათა თანმიმდევრობა შეუჩერებლად.

en: Allow zoom greater than 100% initially
ka: გაადიდე 100%-მდე

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ka: თე ეს მონაცემი მცდარია, პატარა გამოსახულებები არ გაიჭიმება ეკრანზე.

en: Delay in seconds until showing the next image
ka: წამობრივი დაყოვნება მომდევნო გამოსახულების გამოსვლამდე

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ka: ნულზე მეტი რიცხვი აღნიშნავს წამებს,  თუ რამდენ ხანს დარჩება გამოსახულება ეკრანზე, სანამ მას მომდევნო არ შეცვლის. ციფრი 0 თიშავს ავტომატური ჩვენების შესაძლებლობას.

en: Show/Hide the window statusbar.
ka: ფანჯრის სტატუსის ზოლის ჩვენება/დამალვა.

en: Show/Hide the image gallery pane.
ka: გამოსახულების გალერეის პანელის ჩვენება/დამალვა.

en: Show/Hide the window side pane.
ka: ფანჯრის გვერდითი ზოლის ჩვენება/დამალვა.

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
ka: გამოსახულების გალერეის პანელის ჩოჩიის ჩვენება/დამალვა.

en: Close main window without asking to save changes.
ka: მთავარი ფანჯრის დახურვა შენახვის შესახებ კითხვის გარეშე.

en: Trash images without asking
ka: გამოსახულებების სანაგვე ყუთში კითხვის გარეშე გადატანა

en: Active plugins
ka: აქტიური დამატებები

en: Open _With…
ka: გამხსნელი პროგრამა…

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Move to _Trash
ka: _გადააგდე

en: Prope_rties
ka: თვისე_ბები

en: Show Containing _Folder
ka: შემცველი _საქაღალდის გახსნა

en: _Best fit
ka: საუკეთესოდ _ჩატევა

en: Fullscreen with double-click
ka: ორმაგი წკაპი მთელ ეკრანზე გასახსნელად

en: Activate fullscreen mode with double-click
ka: ორმაგი წკაპი მთელ ეკრანზე გასახსნელად

en: Reload Image
ka: გამოსახულების თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload current image
ka: მიმდინარე გამოსახულების თავიდან ჩატვირთვა

en: Date in statusbar
ka: სტატუსის ზოლში თარიღის ჩვენება

en: Shows the image date in the window statusbar
ka: ფანჯრის სტატუსის ზოლში გამოსახულების თარიღის ჩვენება

en: Close _without Saving
ka: დახურვა _შენახვის გარეშე

en: If you don’t save, your changes will be lost.
ka: თუ არ შეინახავთ, ცვლილებები სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Save changes to image “%s” before closing?
ka: შევინახო გამოსახულება (%s) დახურვამდე?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
ka[0]: %d გამოსახულება შეუნახავი ცვლილებებით. შევინახო გასვლამდე?

en: S_elect the images you want to save:
ka: მონიშნეთ, რომელი გამოსახულებების შენახვა გსურთ:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be lost.
ka: თუ არ შეინახავთ, ცვლილებები სამუდამოდ დაიკარგება.

en: _Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Open with _Document Viewer
ka: დოკუმენტის დამთვალიერებლით გახსნა

en: Could not load image “%s”.
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა: "%s".

en: Could not save image “%s”.
ka: გამოსახულების შენახვა შეუძლებელია (%s).

en: No images found in “%s”.
ka: %s-ის გამოსახულება ვერ ვიპოვე.

en: The given locations contain no images.
ka: მითითებულ მდებარეობა გამოსახულებებს არ შეიცავს.

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
ka: %.1f (ლინზა)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1f (35mm film)
ka: %.1f (35მმ ლენტა)

en: File format is unknown or unsupported
ka: ფაილის ფორმატი უცნობი ან მხარდაუჭერელია

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ka: სცადეთ სხვა გაფართოება. მაგალითად .png ან .jpg.

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Supported image files
ka: გამოსახულების მხარდაჭერილი ფაილები

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Open Folder
ka: გახსენი საქაღალდე

en: Transformation on unloaded image.
ka: ჩაუტვირთავი გამოსახულების ტრანსფორმაცია.

en: Transformation failed.
ka: გარდაქმნის შეცდომა.

en: EXIF not supported for this file format.
ka: EXIF-ი ვერ კიტხულობს მოცემული ფორმატის ფაილებს.

en: Image loading failed.
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა.

en: No image loaded.
ka: გამოსახულება ჩატვირთული არაა.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები ფაილის ჩასაწერად.

en: Temporary file creation failed.
ka: ვერ ვქმნი დროებით ფაილს.

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
ka: ვერ ვქმნი დროებით ფაილს %s -ის შესანახად

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
ka: JPEG ფაილის ჩასატვირთად საჭირო მეხსიერების გამოყოფა შეუძლებელია

en: Image Data
ka: სურათის შექმნის თარიღი

en: Image Taking Conditions
ka: გამოსახულების იარლიყის მდგომარეობა

en: GPS Data
ka: გეოლოკაცია GPS

en: Maker Note
ka: შენიშვნა

en: Other
ka: სხვა

en: XMP IPTC
ka: IPTC

en: XMP Rights Management
ka: XMP საავტორო უფლებები

en: XMP Other
ka: XMP სხვა

en: Tag
ka: იარლიყი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: North
ka: ცდილოეთი

en: East
ka: აღმოსავლეთი

en: West
ka: დასავლეთი

en: South
ka: სამხრეთი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: %lu second | %lu seconds
ka[0]: %lu წამი

en: Image Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Page Setup
ka: გვერდის მორგება

en: Position
ka: მდებარეობა

en: _Left:
ka: _მარცხენა:

en: _Right:
ka: _მარჯვენა:

en: _Top:
ka: _ზედა:

en: _Bottom:
ka: ქვედა:

en: C_enter:
ka: _ცენტრი:

en: None
ka: არც_ერთი

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Both
ka: ორივე

en: _Width:
ka: სიგა_ნე:

en: _Height:
ka: _სიმაღლე:

en: _Scaling:
ka: _გადიდება:

en: _Unit:
ka: _ერთეული:

en: Millimeters
ka: მილიმეტრი

en: Inches
ka: დუიმი

en: Preview
ka: გადახედვა

en: as is
ka: როგორც არის

en: Hide sidebar
ka: გვერდითი ზოლის დამალვა

en: Taken on
ka: გადაღების თარიღი

en: At least two file names are equal.
ka: მინიმუმ ორი ფაილის სახელწოდება იდენტურია.

en: Could not display help for Eye of GNOME
ka: ვერ ვპოულობ GNOME Eye-ს დამხმარე სახელმძღვანელოს

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
ka[0]: %i x %i პიქსელი

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
ka[0]: %i x %i პიქსელი  %s    %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ka: დამალვა

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image “%s” (%u/%u)
ka: გამოსახულების შენახვა “%s” (%u/%u)

en: Opening image “%s”
ka: გამოსახულების გახსნა “%s”

note: L10N: This the reason why the screensaver is inhibited.
en: Viewing a slideshow
ka: სლაიდშოუ

en: Error printing file:
    %s
ka: ფაილის დაბეჭდვის შეცდომა:
    %s

en: Error launching System Settings:
ka: სისტემური პარამეტრების გაშვების შეცდომა:

en: _Open Background Preferences
ka: ფონის პარამეტრების გახსნა

en: Saving image locally…
ka: გამოსახულების ლოკალურად შენახვა…

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
ka: დარწმუნებული ხარ რომ გნებავთ 
    "%s" -ს სამუდამოდ წაშლა?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ 
    "%d" გამოსახულების სამუდამოდ წაშლა?

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Yes
ka: _დიახ

note: add 'dont ask again' button
en: Do _not ask again during this session
ka: აღარ მკითხო ამ სესიის მიმდინარეობის დროს

en: Couldn’t retrieve image file
ka: გამოსახულების ფაილის მიღების შეცდომა

en: Couldn’t retrieve image file information
ka: გამოსახულების ფაილის ინფორმაციის მიღების შეცდომა

en: Couldn’t delete file
ka: ფაილის წაშლა შეუძლებელია

note: set dialog error message
en: Error on deleting image %s
ka: შეცდომა %s გამოსახულების წაშლისას

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
ka: დარწმუნებული ხარ რომ გნებავთ 
    "%s" -ის გადატანა ნაგვის ყუთში?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
ka[0]: დარწმუნებული ხარ რომ გნებავთ 
    "%d" მონიშნული სურათის ნაგვის ყუთში გადატანა?

en: Couldn’t access trash.
ka: ვერ ვწვდები სანაგვე ყუთს.

en: Show the current image in fullscreen mode
ka: მიმდინარე გამოსახულების მთელ ეკრანზე გახსნა

en: Properties
ka: თვისებები

en: Image viewer for GNOME
ka: გამოსახულებების დამთვალიერებელი GNOME-ისთვის

en: Open in fullscreen mode
ka: მთელ ეკრანზე გახსნა

en: Disable image gallery
ka: სურათების გალერეის გამორთვა

en: Open in slideshow mode
ka: სლაიდშოუს სახით ჩვენება

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ka: გაშვებული პროგრამის გამოყენების მაგიერ ახალი ფანჯრის გახსნა

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
ka: ერთ ფანჯარაში გახსნა. თუ ღიაა ბევრი ფანჯარა, გამოყენებული იქნება პირველი

en: Show the application’s version
ka: აპლიკაციის ვერსიის ჩვენება

en: [FILE…]
ka: [ფაილი…]

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
ka: გაშვების ხელმისაწვდომი პარამეტრების სანახავად გაუშვით "%s --help".
