eog - en to ckb translation catalogue (244 entries)

en: Eye of GNOME
ckb: چاوی گنۆم

en: Browse and rotate images
ckb: بینین و سوڕانەوەی وێنە

en: _Open…
ckb: _بیکەرەوە...

en: Op_en With
ckb: بیکەرە_وە بە

en: _Save
ckb: _پاشەکەوتکردن

en: Save _As…
ckb: پاشەکەوت _وەک...

en: _Print…
ckb: _چاپکردن...

en: Set as Wa_llpaper
ckb: بیکە بە پاش_بنەما

en: Image Prope_rties
ckb: تایب_ەتمەندی وێنە

en: Sho_w
ckb: پیشا_ندان

en: Image _Gallery
ckb: پێشانگای _وێنە

en: Prefere_nces
ckb: هەڵبژارد_ەکان

en: _Keyboard Shortcuts
ckb: _قەدبڕەکانی تەختەکلیل

en: _Help
ckb: _یارمەتی

en: _About Image Viewer
ckb: _دەربارەی پیشاندەری وێنە

en: Image Properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی وێنە

en: Previous
ckb: پێشوو

en: Next
ckb: داهاتوو

en: Name:
ckb: ناو:

en: Width:
ckb: پانی:

en: Height:
ckb: بەرزی:

en: Type:
ckb: جۆر:

en: Bytes:
ckb: بایت:

en: Folder:
ckb: بوخچە

en: General
ckb: گشتی

en: Aperture Value:
ckb: نرخی کرانەوە:

en: Focal Length:
ckb: درێژی تیشکۆ:

en: Flash:
ckb: فلاش:

en: ISO Speed Rating:
ckb: پلەی خێرای ISO:

en: Metering Mode:
ckb: دۆخی ئەژماری:

en: Camera Model:
ckb: جۆری کامێرا:

en: Date/Time:
ckb: ڕۆژ\کات:

en: Description:
ckb: پێناسە:

en: Location:
ckb: شوێن:

en: Keywords:
ckb: کلیلە ووشە:

en: Author:
ckb: نووسەر:

en: Copyright:
ckb: مافی لەبەرگرتنەوە:

en: Details
ckb: وردەکارییەکان

en: Metadata
ckb: مێتاداتا

en: Save As
ckb: پاشەکەوت وەک

en: _Cancel
ckb: _هەڵوەشاندنەوە

en: Save _As
ckb: پاشەکەوتکردن _وەک

en: <b>%f:</b> original filename
ckb: <b>%f:</b> ناوی بنیرەتیی

en: <b>%n:</b> counter
ckb: <b>%n:</b> ژمێرەر

en: _Filename format:
ckb: _جۆری ناو:

en: _Destination folder:
ckb: بوخچه‌ی _مه‌به‌ست:

en: Choose a folder
ckb: بوخچەیەک هەڵبژێرە

en: _Replace spaces with underscores
ckb: _بۆشاییەکان بگۆڕە بە هێڵی ژێرەوە

en: Options
ckb: هەڵبژاردەکان

en: Rename from:
ckb: ناونانەوە لە:

en: To:
ckb: بۆ:

en: File Name Preview
ckb: پێشبینینی ناو

en: Preferences
ckb: هەڵبژاردەکان

en: Image Enhancements
ckb: چاککردنی وێنە

en: Smooth images when zoomed _out
ckb: وێنە لووس بکە کاتێک پێشدوور_دەکرێت

en: Smooth images when zoomed _in
ckb: وێنە لووس بکە کاتێک پێشنزیک _دەکرێت

en: _Automatic orientation
ckb: _ئاڕاستەی خۆکارانە

en: Background
ckb: پاشبنەما

en: As custom color:
ckb: ڕەنگی خوزراو:

en: Background Color
ckb: ڕەنگی پاشبنەما

en: Transparent Parts
ckb: پارچەی ڕوون

en: As custom c_olor:
ckb: ڕە_نگی خوازراو:

en: As _background
ckb: وەکو _پاشبنەما

en: Image View
ckb: پیشاندانی وێنە

en: Image Zoom
ckb: نزیککردنەوەی وێنە

en: E_xpand images to fit screen
ckb: وێنەکە گە_ورە بکەرەوە بۆ ئەوەی شاشەکە پڕبکاتەوە

en: Sequence
ckb: لەدووا یەک

en: _Loop sequence
ckb: _زینجیرەی بازنەیی

en: Plugins
ckb: پێوەکراوەکان

en: Shrink the image
ckb: پانکردنی وێنە

en: Enlarge the image
ckb: گەورەکردنی وێنە

en: Go to the first image of the gallery
ckb: بڕۆ سەر یەکەم وێنەی پێشانگا

en: _First Image
ckb: _یەکەم وێنە

en: Go to the previous image of the gallery
ckb: بڕۆ وێنەی پێشوو لە پێشانگا

en: _Previous Image
ckb: _وێنەی پێشوو

en: Go to the next image of the gallery
ckb: بڕۆ وێنەی داهاتووی پێشانگا

en: _Next Image
ckb: _وێنەی داهاتوو

en: Go to the last image of the gallery
ckb: بڕۆ وێنەی کۆتایی پێشانگا

en: _Last Image
ckb: _کۆتا وێنە

en: _Zoom In
ckb: _پێشنزیککردنەوە

en: Zoom _Out
ckb: بردنە _دواوە

en: Show the image at its normal size
ckb: وێنە بە قەبارەی ئاسایی خۆی پیشان بدە

en: _Normal Size
ckb: قەبارەی _ئاسایی

en: Fit the image to the window
ckb: وێنە گونجاو بکە لە پەنجەرە

en: _Best Fit
ckb: _گونجاندنی زۆر باش

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ckb: وێنەکە بە پلەی ٩٠ بسوڕینەوە بۆ لای جەپ

en: Rotate Counter_clockwise
ckb: سوڕانەوە _بە پێی میلی کاتژمێر

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ckb: وێنەکە بە پلەی ٩٠ بسوڕینەوە بۆ لای ڕاست

en: _Rotate Clockwise
ckb: _سوڕانەوە بە ئاڕاستەی میلی کاتژمێر

en: _Image Gallery
ckb: _پێشانگای وێنە

en: _Leave Fullscreen
ckb: _جێهێشتنی پڕاوپڕ

en: Leave fullscreen mode
ckb: جێهێشتنی دۆخی پڕاوپڕ

[ctx: shortcut window]
en: General
ckb: گشتی

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
ckb: وێنەیەک بکەرەوە

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
ckb: وێنە پاشەکەوت بکە

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
ckb: وێنە بە ناوێکی نوێ پاشەکەوت بکە

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
ckb: وێنەی ئێشتا چاپ بکە

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
ckb: پەنجەرەی ئێستا دابخە

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ckb: هەموو پەنجەرەکان دابخە

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
ckb: وێنە بکە پاشبنەمای ڕوومێز

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
ckb: تایبەتمەندییەکانی وێنە پیشان بدە

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
ckb: پیشاندان\شاردنەوە سایدباڕ

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
ckb: کردنەوەی پەیڕەونامەی داوانامە

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
ckb: پیشاندان\شاردنەوە پێڕستی داوانامە

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ckb: قەدبڕەکانی تەختەکلیل

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
ckb: دوورپێش

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ckb: نزیکردنەوە

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ckb: دوورکردنەوە

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
ckb: قەبارەی ڕاستەقینە

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
ckb: باشترین گونجاندن

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
ckb: گەڕانی ناو وێنەکان

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
ckb: بڕۆ بۆ وێنەی پێشوو لە ناو بوخچە

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
ckb: بڕۆ بۆ وێنەی داهاتوو لە ناو بوخچە

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
ckb: بڕۆ بۆ وێنەی سەرەتا لە ناو بوخچە

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
ckb: بڕۆ بۆ وێنەی کۆتا لە ناو بوخچە

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
ckb: بچۆ سەر وێنەیەکی هەڕەمەکی لە ناو بوخچە

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
ckb: پیشاندان\شاردنەوە وێنەکانی پێشانگا

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
ckb: خولانەوە

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
ckb: خولانەوە بە ئاڕاستەی میلی کاتژمێر

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
ckb: خولانەوە بە پێچەوانەی میلی کاتژمێر

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ckb: پڕاوپڕی پەردە

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
ckb: چوون\دەرچوون لە پڕاوپڕ

[ctx: shortcut window]
en: Common
ckb: باو

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
ckb: لەبەرگرتنەوە بۆ لەبەرگر

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ckb: گەڕانەوە

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
ckb: بیگوازەوە بۆ تەنەکەی خۆڵ

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
ckb: وێنەی بۆ هەمیشەیی بسڕەوە

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
ckb: هاتووچۆکردن

en: Size
ckb: قەبارە

en: Type
ckb: جۆر

en: File Size
ckb: قەبارەی پەڕگە

en: Folder
ckb: بوخچە

en: Aperture
ckb: کرانەوە

en: Exposure
ckb: ئکسپۆژەر

en: Metering
ckb: ژمێرکردن

en: Camera
ckb: کامێرا

en: Date
ckb: بەروار

en: Time
ckb: کات

en: Focal Length
ckb: درێژی تیشکۆ

en: Image Viewer
ckb: پیشاندەری وێنە

en: Automatic orientation
ckb: ئاڕاستەی خۆکار

en: Transparency indicator
ckb: دیارخەری ڕوونی

en: Zoom multiplier
ckb: نزیککردنەوەی چەندجارە

en: Transparency color
ckb: ڕەنگ یڕوونی

en: Use a custom background color
ckb: ڕەنگێکی پاشبنەمای دڵخواز بەکاربێنە

en: Active plugins
ckb: چالاککردنی پێوەکراوەکان

en: Open _with
ckb: بیکەرەوە_لەڕێگەی

en: _Copy
ckb: _لەبەرگرتنەوە

en: Move to _Trash
ckb: بیگوازەوە _بۆ تەنەکەی خۆڵ

en: Prope_rties
ckb: تایبەتمەندییە_ەکان

en: Show Containing _Folder
ckb: بوخچەی پەڕگە _بکەرەوە

en: _Best fit
ckb: _گونجاندنی زۆر باش

en: Reload Image
ckb: بارکردنەوەی وێنە

en: Reload current image
ckb: بارکردنەوەی وێنەی ئێستا

en: Date in statusbar
ckb: بەروار لە شریتی ئاگانامەکان

en: Shows the image date in the window statusbar
ckb: بەرواری وێنە پیشان دەدات لە شریتی ئاگانامەکان

en: Close _without Saving
ckb: داخستن _بەبێ پاشەکەوتکردن

en: If you don’t save, your changes will be lost.
ckb: ئەگەر پاشەکەوتی نەکەی، هەموو گۆڕانکارییەکان لە ناو دەچن.

en: S_elect the images you want to save:
ckb: وێنە هەڵبژ_ێرە کە دەتەوی پاشەکەوتی بکەی:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be lost.
ckb: ئەگەر پاشەکەوتنەکەی، هەموو گۆڕانکارییەکان لەناودەچن.

en: _Reload
ckb: _بارکردنەوە

en: Could not load image “%s”.
ckb: نەتوانرا وێنە باربکرێت “%s”.

en: Could not save image “%s”.
ckb: نەتوانرا وێنە پاشەکەوتبکرێت “%s”.

en: No images found in “%s”.
ckb: هیچ وێنەیەک نەدۆزرایەوە “%s”.

en: The given locations contain no images.
ckb: ئەو شوێنەی دراوە هیچ وێنەیەکەی تێدا نیە.

note: TRANSLATORS: This is the actual focal length used when the image was taken.
en: %.1f (lens)
ckb: %.1f (هاوێنە)

note: Print as float to get a similar look as above. TRANSLATORS: This is the equivalent focal length assuming a 35mm film camera.
en: %.1f (35mm film)
ckb: %.1f (فیلمی ٣٥ملم)

en: File format is unknown or unsupported
ckb: جۆری پەڕگە نەناسراوە یا پشتگیری ناکرێت.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ckb: تکایە جۆرێکی تر تاقی بکەرەوە وەک .png یان .jpg.

en: All files
ckb: هەموو پەڕگەکان

en: Supported image files
ckb: پەڕگە وێنەی پشتگیریکراو

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: pixel | pixels
ckb[0]: وێنەخاڵ
ckb[1]: وێنەخاڵەکان

en: _Open
ckb: _کردنەوە

en: Open Image
ckb: وێنە بکەرەوە

en: Save Image
ckb: وێنە پاشەکەوتبکە

en: Open Folder
ckb: بوخچە بکەرەوە

en: Transformation on unloaded image.
ckb: گۆڕین(سوڕان) لە وێنەی بارنەکراو.

en: Transformation failed.
ckb: گۆڕین(سوڕان) سەرکەوتوو نەبوو

en: EXIF not supported for this file format.
ckb: EXIF پشتگیر ناکرێت لە جۆرە پەڕگەیە.

en: Image loading failed.
ckb: بارکردنی وێنە سەرکەوتوو نەبوو.

en: No image loaded.
ckb: وێنە بارنەکراوە.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
ckb: دەسەڵاتی پێویستت نیە بۆ پاشەکەوتکردنی وێنە.

en: Temporary file creation failed.
ckb: دروسستکردنی کاتیی پەڕگە سەرکەوتوو نەبوو.

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
ckb: نەتوانرا پەڕگە کاتی دروستبکرێت بۆ پاشەکەوتکردنی : %s

en: Image Data
ckb: زانیاری وێنە

en: Image Taking Conditions
ckb: دۆخەکانی گرتنی وێنە

en: GPS Data
ckb: زانیاری GPS

en: Maker Note
ckb: تێبنییەکانی درووستکەر

en: Other
ckb: هیتر

en: XMP Other
ckb: XMP تر

en: Tag
ckb: نیشان

en: Value
ckb: نرخ

en: North
ckb: باکوور

en: East
ckb: ڕۆژهەڵات

en: West
ckb: ڕۆژئاوا

en: South
ckb: باشوور

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
ckb[0]: %i × %i وێنەخاڵ
ckb[1]: %i × %i وێنەخاڵ

en: Unknown
ckb: نەزانراو

en: %lu second | %lu seconds
ckb[0]: %lu چرکە
ckb[1]: %lu چرکە

en: Image Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی وێنە

en: Image
ckb: وێنە

en: Page Setup
ckb: ڕێکخستنی پەڕە

en: Position
ckb: شوێن

en: _Left:
ckb: _چەپ:

en: _Right:
ckb: _ڕاست:

en: _Top:
ckb: _سەرەوە:

en: _Bottom:
ckb: _خوارەوە:

en: C_enter:
ckb: نا_وەڕاست:

en: None
ckb: نییە

en: Horizontal
ckb: ئاسۆیی

en: Vertical
ckb: ستوونی

en: Both
ckb: هەردووک

en: _Width:
ckb: _پانی

en: _Height:
ckb: _بەرزی:

en: _Unit:
ckb: _یەکە:

en: Millimeters
ckb: ملیمەتر

en: Inches
ckb: ئینچ

en: Preview
ckb: پێشبینین

en: as is
ckb: وەکو خۆی

en: Taken on
ckb: چرکێنراوە لە

en: At least two file names are equal.
ckb: بەلایەنی کەمەوە دوو پەڕگە یەک ناوییان هەیە.

en: Could not display help for Image Viewer
ckb: ناتوانرێت یارمەتی بۆ پیشاندەری وێنە دەربخرێت

en:  (invalid Unicode)
ckb:  (کۆدکردنی نادرووست)

note: Translators: This is the string displayed in the statusbar * The tokens are from left to right: * - image width * - image height * - image size in bytes * - zoom in percent
en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
ckb[0]: %i × %i وێنەخاڵ  %s    %i%%
ckb[1]: %i × %i وێنەخاڵ  %s    %i%%

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ckb: شارد_نەوە

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image “%s” (%u/%u)
ckb: پاشەکەوتی وێنە “%s” (%u/%u)

en: Opening image “%s”
ckb: کردنەوەی وێنە “%s”

en: Error printing file:
    %s
ckb: هەڵە لە چاپکردنی پەڕگە:
    %s

en: _Open Background Preferences
ckb: _کردنەوەی ڕێکخستنەکانی پاشبنەما

en: Saving image locally…
ckb: پاشەکەوتکردنی وێنە بە ناوخۆیی...

en: _Delete
ckb: _سڕینەوە

en: _Yes
ckb: _بەڵێ

note: add 'dont ask again' button
en: Do _not ask again during this session
ckb: ئیتر پرسیار _مەکەرەوە لەم دانیشتنە

en: Couldn’t retrieve image file
ckb: نەتوانرا وێنە بەدەستبهێنرێت

en: Couldn’t retrieve image file information
ckb: نەتوانرا زانیارییەکانی وێنە بەدەستبهێنرێت

en: Couldn’t delete file
ckb: نەتوانرا وێنە بسڕێتەوە

note: set dialog error message
en: Error on deleting image %s
ckb: هەڵە لاکتی سڕێنەوە وێنەی %s

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
ckb: ئایا دڵنیایت کە دەتەوێت وێنە %s”
    بکەیتە تەنەکە خۆڵ

en: Properties
ckb: تایبەتمەندییەکان

en: The GNOME image viewer.
ckb: وێنە پیشاندەری گنۆم

en: GNOME Image Viewer
ckb: وێنە پیشاندەری گنۆم

en: Open in fullscreen mode
ckb: لە دۆخی پڕاوپڕ بیکەرەوە

en: Disable image gallery
ckb: پێشانگای وێنە ناچالاک بکە

en: Show the application’s version
ckb: وەشانی داوانامە پیشان بدە
