evolution master - en to pt translation catalogue (14 entries)

note: (itstool) path: section/title
en: Restoring
pt: A restaurar

note: (itstool) path: section/title
en: Alerts
pt: Alertas

note: (itstool) path: section/title
en: Time
pt: Hora

note: (itstool) path: item/p
en: Time format:
pt: Formato de hora:

note: (itstool) path: section/title
en: Applications
pt: Aplicações

note: (itstool) path: page/title
en: Supported file formats
pt: Formatos de ficheiros suportados

note: (itstool) path: section/title
en: Calendar
pt: Calendário

note: (itstool) path: section/title
en: Contacts
pt: Contactos

note: (itstool) path: section/title
en: Miscellaneous
pt: Diversos

note: (itstool) path: td/p
en: Create a new task.
pt: Criar uma nova tarefa.

note: (itstool) path: item/title
en: Folder list
pt: Lista de pastas

note: (itstool) path: item/title
en: Message List
pt: Lista de mensagens

note: (itstool) path: item/title
en: Switcher
pt: Alternador

note: (itstool) path: item/title
en: To Do bar
pt: Barra A fazer
