fdroidserver 2.0a0-62-gc63c4b3d - en to el translation catalogue (48 entries)

en: 
    SSH public key to be used as deploy key:
el: 
    Δημόσιο κλειδί SSH που θα χρησιμοποιηθεί ως κλειδί ανάπτυξης:

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
el: 
    {path} κωδικοποιημένη για τη μυστική μεταβλητή DEBUG_KEYSTORE:

en: "%s/" has no matching metadata file!
el: "%s/" δεν έχει αρχείο μετα-δεδομένων που να ταιριάζει!

en: "{apkfilename}" is already installed on {dev}.
el: Το "{apkfilename}" είναι ήδη εγκατεστημένο στο {dev}.

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
el: Το "{path}" περιέχει ένα πρόσφατο {name} ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
el: Το "{path}" υπάρχει, αλλά το s3cmd δεν έχει εγκατασταθεί!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
el: Το "{path}" δεν είναι υποστηριζόμενη μορφή αρχείου (χρήση: μεταδεδομένα/*.yml)

en: "{path}" is signed by a key that is not allowed:
el: Το "{path}" έχει υπογραφή από ένα κλειδί που δεν επιτρέπεται:

en: "{url}" is not a valid URL!
el: Το "{url}" δεν είναι έγκυρο URL!

en: %(prog)s: error: %(message)s
el: %(prog)s: σφάλμα: %(message)s

en: %d problems found
el: %d προβλήματα εντοπίστηκαν

en: %r is not callable
el: Δεν είναι δυνατή η κλήση του %r

en: %s is not an accepted build field
el: Το %s δεν είναι αποδεκτό πεδίο δόμησης

en: 'keypass' not found in config.yml!
el: Το «keypass» δεν βρέθηκε στο config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
el: Το "keystore" είναι NONE και το "smartcardoptions" είναι κενό!

en: 'keystore' not found in config.yml!
el: Το 'keystore' δεν βρέθηκε στο config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
el: Το 'keystorepass' δεν βρέθηκε στο config.yml!

en: .__call__() not defined
el: . __call__ () δεν έχει οριστεί

en: Build a package from source
el: Δημιουργήστε ένα πακέτο από τον πηγαίο κώδικα

en: Check for updates to applications
el: Έλεγχος για ενημερώσεις εφαρμογών

en: Command '%s' not recognised.
el: Η εντολή «%s» δεν αναγνωρίζεται.

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
el: Διαγραφή APKs και/ή OBBs χωρίς μεταδεδομένα από το αποθετήριο

en: Install built packages on devices
el: Εγκατάσταση έτοιμων πακέτων σε συσκευές

en: Interact with the repo HTTP server
el: Αλληλεπίδραση με το διακομιστή HTTP του αποθετηρίου

en: Quickly start a new repository
el: Γρήγορη εκκίνηση νέου αποθετηρίου

en: Read all the metadata files and exit
el: Ανάγνωση όλων των αρχείων μεταδεδομένων κι έξοδος

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
el: Μετονομασία αρχείων APK που δεν αντιστοιχούν με «όνομα.πακέτου_123.apk»

en: Rewrite all the metadata files
el: Επανεγγραφή όλων των αρχείων μετα-δεδομένων

en: Scan the source code of a package
el: Έλεγχος του πηγαίου κώδικα ενός πακέτου

en: Sign and place packages in the repo
el: Υπογράψτε και τοποθετήστε τα πακέτα στο αποθετήριο

en: Sign indexes created using update --nosign
el: Υπογραφή ευρετηρίων που δημιουργήθηκαν με τη χρήση update --nosign

en: Unknown exception found!
el: Βρέθηκε άγνωστη εξαίρεση!

note: Translators: https://developer.android.com/guide/topics/manifest/manifest-element.html#vcode
en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου «{extension}» για αποθήκευση γραφικών

en: Unsupported graphics file found: {path}
el: Βρέθηκε μη υποστηριζόμενο γραφικό αρχείο: {path}

en: Update repo information for new packages
el: Ενημέρωση πληροφοριών αποθετηρίου για νέα πακέτα

en: Valid commands are:
el: Οι έγκυρες εντολές είναι οι εξής:

en: Verify the integrity of downloaded packages
el: Επαλήθευση της ακεραιότητας των πακέτων που έχουν ληφθεί

en: Warn about possible metadata errors
el: Προειδοποίηση για πιθανά σφάλματα μετα-δεδομένων

en: ambiguous option: %(option)s could match %(matches)s
el: Ασαφής επιλογή: %(option)s θα μπορούσε να ταιριάζει με %(matches)s

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του '%(filename)s': %(error)s

en: show this help message and exit
el: εμφάνιση αυτού του βοηθητικού μηνύματος κι έξοδος

en: static library
el: στατική βιβλιοθήκη

en: the following arguments are required: %s
el: Απαιτούνται τα ακόλουθα ορίσματα: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
el: άγνωστος συντακτικός αναλυτής %(parser_name)r (επιλογές: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
el: μη αναγνωρίσιμα ορίσματα: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
el: μη ασφαλή δικαιώματα στο '{config_file}' (πρέπει να είναι 0600)!

en: usage:
el: χρήση:

en: using Apache libcloud to sync with {url}
el: χρήση Apache libcloud για συγχρονισμό με {url}
