fontconfig 2.14.0 - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Enable autohinter
ka: autohinter-ის ჩართვა

en: Set hintfull to hintstyle
ka: hintstyle-ის hintfull -ზე დაყენება

en: Set hintmedium to hintstyle
ka: hintstyle-ის hintmedium-ზე დაყენება

en: Set hintnone to hintstyle
ka: hintstyle-ის hintnone-ზე დაყენება

en: Set hintslight to hintstyle
ka: hintstyle-ის hintslight-ზე დაყენება

en: Bitmap scaling
ka: ბიტური რუკის მასშტაბირება

en: Enable sub-pixel rendering with the BGR stripes layout
ka: ქვეპიქსელების რენდერის ჩართვა BGR ზოლების განლაგებით

en: Disable sub-pixel rendering
ka: ქვეპიქსელის რენდერის გამორთვა

en: Enable sub-pixel rendering with the RGB stripes layout
ka: ქვეპიქსელების რენდერის ჩართვა RGB ზოლების განლაგებით

en: Enable sub-pixel rendering with the vertical BGR stripes layout
ka: ქვეპიქსელების რენდერის ჩართვა ვერტიკალური BGR ზოლების განლაგებით

en: Enable sub-pixel rendering with the vertical RGB stripes layout
ka: ქვეპიქსელების რენდერის ჩართვა ვერტიკალური RGB ზოლების განლაგებით

en: Disable hinting
ka: მომრგვალების გამორთვა

en: Use lcddefault as default for LCD filter
ka: ნაგულისხმებ LCD ფილტრად lcddefault -ის გამოყენება

en: Use lcdlegacy as default for LCD filter
ka: ნაგულისხმებ LCD ფილტრად lcdlegacy -ის გამოყენება

en: Use lcdlight as default for LCD filter
ka: ნაგულისხმებ LCD ფილტრად lcdlight -ის გამოყენება

en: Disable hinting for Bitstream Vera fonts when the size is less than 8ppem
ka: მომრგვალების გამორთვა Bitsream Vera-ის ფონტებისთვის, როცა ზომა 8ppem-ზე მცირეა

en: Disable hinting for CJK fonts
ka: CJK ფონტების მომრგვალების გამორთვა

en: Set substitutions for similar/metric-compatible families
ka: მსგავსი/მეტრულთან-თავსებადი ოჯახების ჩანაცვლებების დაყენება

en: Set substitutions for non-Latin fonts
ka: არა-Latn ფონტების ჩანაცვლებების დაყენება

en: Set substitutions for emoji/math fonts
ka: ემოჯი/მათემატიკური ფონტების ჩანაცვლებების დაყენება

en: Set substitutions for Latin fonts
ka: Latin ფონტების ჩამნაცვლებლების დაყენება

en: Add sans-serif to the family when no generic name
ka: როცა ზოგადი სახელი არ არსებობს, ოჯახისთვის sans-serif-ის დამატება

en: Load per-user customization files
ka: მომხმარებლების საკუთარი კონფიგურაციის ფაილების ჩატვირთვა

en: Load local customization file
ka: ლოკალური კონფიგურაციის ფაილის ჩაატვირთვა

en: Set preferable fonts for emoji/math fonts
ka: ემოჯი/მათემატიკური ფონტებისთვის უმჯობესი ფონტების დაყენება

en: Set preferable fonts for Latin
ka: Latin-სთვის უმჯობესი ფონტების დაყენება

en: Set preferable fonts for non-Latin
ka: არა-Latin-სთვის უმჯობესი ფონტების დაყენება

en: Reject bitmap fonts
ka: ბიტური რუკების ფონტების უარყოფა

en: Accept bitmap fonts
ka: ბიტური რუკების ფონტების მიღება
