freeciv 2.3.2 - en to bg translation catalogue (430 entries)

en: Australian Aboriginal
bg: Австралийско-аборигенска

en: ?plural:Aborigines
bg: ?мнч:Аборигени

en: Patriarch %s
bg: Патриарх %s

en: Matriarch %s
bg: Матриарх %s

en: Emperor %s
bg: Император %s

en: Empress %s
bg: Императрица %s

en: Premier %s
bg: Премиер %s

en: Abbot %s
bg: Абат %s

en: Sultan %s
bg: Султан %s

en: Padre %s
bg: Падре %s

en: Madre %s
bg: Мадре %s

en: Afghani
bg: Афганска

en: ?plural:Afghanis
bg: ?мнч:Афганци

en: Mullah %s
bg: Молла %s

en: ?female:Mullah %s
bg: ?female:Молла %s

en: Sheikh %s
bg: Шеих %s

en: Caliph %s
bg: Халиф %s

en: Albanian
bg: Албанска

en: ?plural:Albanians
bg: ?мнч:Албанци

en: Prince %s
bg: Принц %s

en: Princess %s
bg: Принцеса %s

en: Aleut
bg: Алеутска

en: ?plural:Aleuts
bg: ?мнч:Алеути

en: Shaman %s
bg: Шаман %s

en: Algerian
bg: Алжирска

en: ?plural:Algerians
bg: ?мнч:Алжирци

en: Secretary General %s
bg: Генерален секретар %s

en: Burgomaster %s
bg: Бургмастер %s

en: Amazonian
bg: Амазонска

en: ?plural:Amazons
bg: ?мнч:Амазонки

en: Andorran
bg: Андорска

en: ?plural:Andorrans
bg: Андорци

en: Angolan
bg: Ангола

en: ?plural:Angolans
bg: ?мнч:Анголци

en: Count %s
bg: Граф %s

en: Countess %s
bg: Графиня %s

en: Antarctican
bg: Антарктическа

en: ?plural:Antarcticans
bg: ?мнч:Антарктидци

en: Aragonese
bg: Арагонска

en: ?plural:Aragonese
bg: ?мнч:Арагонци

en: Aramean
bg: Арамейска

en: ?plural:Arameans
bg: ?мнч:Арамейци

en: Argentine
bg: Аржентинска

en: ?plural:Argentines
bg: ?мнч:Аржентинци

en: Comandante %s
bg: Команданте %s

en: Comandanta %s
bg: Команданта %s

en: Cardinal %s
bg: Кардинал %s

en: Viceroy %s
bg: Вицекрал %s

en: Vicereine %s
bg: Вицекралица %s

en: Armenian
bg: Арменска

en: ?plural:Armenians
bg: ?мнч:Арменци

en: Usurper %s
bg: Узурпатор %s

en: Assyrian
bg: Асирийска

en: ?plural:Assyrians
bg: ?мнч:Асирийци

en: Atlantean
bg: Атлантидска

en: ?plural:Atlantean
bg: ?мнч:Атлантидци

en: The mythical continent of Atlantis
bg: Митичният континент Атлантида

en: Australian
bg: Австралийска

en: ?plural:Australians
bg: ?мнч:Австралийци

en: %s Khan
bg: %s Хан

en: %s Shah
bg: %s Шах

en: Raja %s
bg: Раджа %s

en: Rani %s
bg: Рани %s

en: Maharaja %s
bg: Махараджа %s

en: Maharani %s
bg: Махарани %s

en: Bashkir
bg: Башкирска

en: ?plural:Bashkirs
bg: ?мнч:Башкирци

en: ?plural:Basques
bg: ?мнч:Баски

en: Bavarian
bg: Баварска

en: ?plural:Bavarians
bg: ?мнч:Баварци

en: Belarusian
bg: Беларуска

en: ?plural:Belarusians
bg: ?мнч:Беларуси

en: Tsar %s
bg: Цар %s

en: Tsaritsa %s
bg: Царица %s

en: Belgian
bg: Белгийска

en: ?plural:Belgians
bg: ?мнч:Белгийци

en: Brother %s
bg: Брат %s

en: Sister %s
bg: Сестра %s

en: Bhutanese
bg: Бутанска

en: ?plural:Bhutanese
bg: ?мнч:Бутанци

en: Colonel %s
bg: Полковник %s

en: Boer
bg: Бурска

en: ?plural:Boers
bg: ?мнч:Бури

en: General %s
bg: Генерал %s

en: Reverend %s
bg: Преподобен %s

en: ?female:Reverend %s
bg: ?female:Преподобна %s

en: Bolivian
bg: Боливийска

en: ?plural:Bolivians
bg: ?мнч:Боливийци

en: Bosnian-Herzegovinian
bg: Боснохерцеговска

en: ?plural:Bosnians
bg: ?мнч:Босненци

note: TRANS: Ban = Duke
en: Ban %s
bg: Бан %s

en: Despot %s
bg: Деспот %s

en: Consul %s
bg: Консул %s

en: ?female:Consul %s
bg: ?female:Консул %s

en: Brandenburgian
bg: Бранденбургска

en: ?plural:Brandenburgians
bg: ?мнч:Бранденбургци

en: Breton
bg: Бретанска

en: ?plural:Bretons
bg: ?мнч:Бретонци

en: British
bg: Британска

en: ?plural:British
bg: ?мнч:Британци

en: Lord %s
bg: Лорд %s

en: Lady %s
bg: Лейди %s

en: Lord Protector %s
bg: Лорд-протектор %s

en: Lady Protector %s
bg: Лейди-протектор %s

en: Briton
bg: Бритска

en: ?plural:Britons
bg: ?мнч:Брити

en: Chieftain %s
bg: Вожд %s

en: Grand Mufti %s
bg: Върховен мюфтия %s

en: Bulgarian
bg: Българска

en: ?plural:Bulgarians
bg: ?мнч:Българи

en: Burgundian
bg: Бургундска

en: ?plural:Burgundians
bg: ?мнч:Бургундци

en: Chancellor %s
bg: Канцлер %s

en: Californian
bg: Калифорнийска

en: ?plural:Californians
bg: ?мнч:Калифорнийци

en: Sheriff %s
bg: Шериф %s

en: ?female:Sheriff %s
bg: ?female:Шериф %s

en: Cambodian
bg: Камбоджанска

en: ?plural:Cambodians
bg: ?мнч:Камбоджанци

en: Cameroonian
bg: Камерунска

en: ?plural:Cameroonians
bg: ?мнч:Камерунци

en: Canadian
bg: Канадска

en: ?plural:Canadians
bg: ?мнч:Канадци

en: Castilian
bg: Кастилска

en: ?plural:Castilians
bg: ?мнч:Кастилци

en: Central African
bg: Централноафриканска

en: ?plural:Central Africans
bg: ?мнч:Централноафриканци

en: Central American
bg: Централноамериканска

en: ?plural:Central Americans
bg: ?мнч:Централноамериканци

en: Chechen
bg: Чеченска

en: ?plural:Chechens
bg: ?мнч:Чеченци

en: Chilean
bg: Чилийска

en: ?plural:Chileans
bg: ?мнч:Чилийци

en: Voivode %s
bg: Войвода %s

en: Grand Prince %s
bg: Велик княз %s

en: Grand Princess %s
bg: Велика княгиня %s

en: %s Bey
bg: %s Бей

en: Colombian
bg: Колумбийска

en: ?plural:Colombians
bg: ?мнч:Колумбийци

en: ?plural:Comanches
bg: ?мнч:Команчи

en: Chairman %s
bg: Председател %s

en: Confederate
bg: Конфедератска

en: ?plural:Confederates
bg: ?мнч:Конфедерати

en: Corsican
bg: Корсиканска

en: ?plural:Corsicans
bg: ?мнч:Корсиканци

en: Cossack
bg: Казашка

en: ?plural:Cossacks
bg: ?мнч:Казаци

en: Hetman %s
bg: Хетман %s

en: ?female:Hetman %s
bg: ?female:Хетман %s

en: Costa Rican
bg: Костариканска

en: ?plural:Costa Ricans
bg: ?мнч:Костариканци

en: Crimean Tatar
bg: Кримско-татарска

en: ?plural:Crimean Tatars
bg: ?мнч:Кримски татари

en: Croatian
bg: Хърватска

en: ?plural:Croatians
bg: ?мнч:Хървати

en: Cuban
bg: Кубинска

en: ?plural:Cubans
bg: ?мнч:Кубинци

en: Cypriot
bg: Кипърска

en: ?plural:Cypriots
bg: ?мнч:Кипърци

en: Czech
bg: Чешка

en: ?plural:Czechs
bg: ?мнч:Чехи

en: Dominican
bg: Доминиканска

en: ?plural:Dominicans
bg: ?мнч:Доминиканци

en: Dryad
bg: Дриадска

en: ?plural:Dryads
bg: ?мнч:Дриади

en: Dryads are creatures of Greek myth; they are a type of nymph associated with trees. Dryads were generally considered to be shy and long-lived. They are usually female and are often depicted as beautiful young women.
bg: Дриадите са създания от гръцката митология, вид нимфи, покровителки на дърветата. Считали са се за свенливи и дълголетни. Обикновено са от женски пол и често се изобразяват като красиви млади жени.

en: East German
bg: Източногерманска

en: ?plural:East Germans
bg: ?мнч:Източногерманци

en: Ecuadorian
bg: Еквадорска

en: ?plural:Ecuadorians
bg: ?мнч:Еквадорци

en: Eritrean
bg: Еритрейска

en: ?plural:Eritreans
bg: ?мнч:Еритрейци

en: Esperant
bg: Есперантска

en: ?plural:Esperants
bg: ?мнч:Есперантисти

en: Estonian
bg: Естонска

en: ?plural:Estonians
bg: ?мнч:Естонци

en: Etruscan
bg: Етруска

en: ?plural:Etruscans
bg: ?мнч:Етруски

en: European
bg: Европейска

en: ?plural:Europeans
bg: ?мнч:Европейци

en: Pope %s
bg: Папа %s

en: Popess %s
bg: Папеса %s

en: Commissioner %s
bg: Комисар %s

en: Filipino
bg: Филипинска

en: ?plural:Filipinos
bg: ?мнч:Филипинци

en: Finnish
bg: Финска

en: ?plural:Finns
bg: ?мнч:Финландци

en: Flemish
bg: Фламандска

en: ?plural:Flemings
bg: ?мнч:Фламандци

en: Captain %s
bg: Капитан %s

en: Frisian
bg: Фризийска

en: ?plural:Frisians
bg: ?мнч:Фризийци

en: Doge %s
bg: Дож %s

en: Georgian
bg: Грузинска

en: ?plural:Georgians
bg: ?мнч:Грузинци

en: Presbyter %s
bg: Презвитер %s

en: Greater Polish
bg: Великополска

en: Greenlander
bg: Гренландска

en: ?plural:Greenlanders
bg: ?мнч:Гренландци

en: Hacker
bg: Хакерска

en: ?plural:Hackers
bg: ?мнч;Хакери

en: ?title:Hacker %s
bg: Хакер %s

en: ?female:Hacker %s
bg: ?female:Хакер %s

en: Hanoverian
bg: Хановерска

en: ?plural:Hanoverians
bg: ?мнч:Хановерци

en: Hanseatic
bg: Ханзейска

en: ?plural:Hanseatic League
bg: ?мнч:Ханзейци

en: Hawaiian
bg: Хавайска

en: ?plural:Hawaiians
bg: ?мнч:Хавайци

en: Papal
bg: Папска

en: Antipope %s
bg: Антипапа %s

en: Antipopess %s
bg: Антипопеса %s

en: Hungarian
bg: Унгарска

en: ?plural:Hungarians
bg: ?мнч:Унгарци

en: Iberian
bg: Иберийска

en: ?plural:Iberians
bg: ?мнч:Иберийци

en: Icelandic
bg: Исландска

en: ?plural:Icelanders
bg: ?мнч:Исландци

en: Iranian
bg: Иранска

en: ?plural:Iranians
bg: ?мнч:Иранци

en: Ayatollah %s
bg: Аятолах %s

en: Iraqi
bg: Иракска

en: ?plural:Iraqis
bg: ?мнч:Иракци

en: Irish
bg: Ирландска

en: ?plural:Irish
bg: ?мнч:Ирландци

en: Israeli
bg: Израелска

en: ?plural:Israelis
bg: ?мнч:Израелци

en: Rabbi %s
bg: Равин %s

en: Kashmiri
bg: Кашмирска

en: ?plural:Kashmiris
bg: ?мнч:Кашмирци

en: Kenyan
bg: Кенийска

en: ?plural:Kenyans
bg: ?мнч:Кенийци

en: Khazar
bg: Хазарска

en: ?plural:Khazars
bg: ?мнч:Хазари

en: Tarkhan %s
bg: Таркан %s

en: Satrap %s
bg: Сатрап %s

en: ?female:Satrap %s
bg: ?female:Сатрап %s

en: Kosovar
bg: Косовска

en: ?plural:Kosovars
bg: ?мнч:Косовари

en: Kurdish
bg: Кюрдска

en: ?plural:Kurds
bg: ?мнч:Кюрди

en: Guru %s
bg: Гуру %s

en: Kyrgyz
bg: Киргизска

en: ?plural:Kyrgyzs
bg: ?мнч:Киргизи

en: Latvian
bg: Латвийска

en: ?plural:Latvians
bg: ?мнч:Латвийци

en: Lebanese
bg: Ливанска

en: ?plural:Lebanese
bg: ?мнч:Ливанци

en: Libyan
bg: Либийска

en: ?plural:Libyans
bg: ?мнч:Либийци

en: Lipka Tatar
bg: Липско-татарска

en: ?plural:Lipka Tatars
bg: ?мнч:Липски татари

en: Lithuanian
bg: Литовска

en: ?plural:Lithuanians
bg: ?мнч:Литовци

en: Lojbanistani
bg: Ложбанистанска

en: ?plural:Lojbanistanis
bg: ?мнч:Ложбанистанци

en: Luxembourgish
bg: Люксембургска

en: ?plural:Luxembourgians
bg: ?мнч:Люксембургци

en: Maasai
bg: Масайска

en: ?plural:Maasais
bg: ?мнч:Масаи

en: Maltese
bg: Малтийска

en: ?plural:Maltese
bg: ?мнч:Малтийци

en: Maori
bg: Маорска

en: ?plural:Maori
bg: ?мнч:Маори

en: Martian
bg: Марсианска

en: ?plural:Martians
bg: ?мнч:Марсианци

en: ?plural:Mecklenburgians
bg: ?мнч:Мекленбургци

en: Mexican
bg: Мексиканска

en: ?plural:Mexicans
bg: ?мнч:Мексиканци

en: Neapolitan
bg: Неаполитанска

en: ?plural:Neapolitans
bg: ?мнч:Неаполитанци

en: Nepali
bg: Непалска

en: ?plural:Nepalis
bg: ?мнч:Непалци

en: Nestorian
bg: Несториянска

en: ?plural:Nestorians
bg: Несторианци

en: New Zealand
bg: Новозеландска

en: ?plural:New Zealanders
bg: ?мнч:Новозеландци

en: Nigerian
bg: Нигерийска

en: ?plural:Nigerians
bg: ?мнч:Нигерийци

en: Nigerien
bg: Нигерска

en: ?plural:Nigeriens
bg: ?мнч:Нигерци

en: Norman
bg: Норманска

en: ?plural:Normans
bg: ?мнч:Нормани

en: North Korean
bg: Севернокорейска

en: ?plural:North Koreans
bg: ?мнч:Севернокорейци

en: Norwegian
bg: Норвежка

en: ?plural:Norwegians
bg: ?мнч:Норвежци

en: Nubian
bg: Нубийска

en: ?plural:Nubians
bg: ?мнч:Нубийци

en: Pharaoh %s
bg: Фараон %s

en: Viscount %s
bg: Виконт %s

en: Omani
bg: Оманска

en: ?plural:Omanis
bg: ?мнч:Оманци

en: ?plural:Ossetians
bg: Осетийци

en: Ottoman
bg: Османска

en: ?plural:Ottomans
bg: Османци

en: Padishah %s
bg: Падишах %s

en: ?female:Padishah %s
bg: ?female:Падишах %s

en: Wizard %s
bg: Магьосник %s

en: Witch %s
bg: Магьосница %s

en: Pakistani
bg: Пакистанска

en: ?plural:Pakistanis
bg: ?мнч:Пакистанци

en: Palestinian
bg: Палестинска

en: ?plural:Palestinian
bg: ?мнч:Палестинци

en: Governor-General %s
bg: Генерал-губернатор %s

en: Papuan
bg: Папуанска

en: ?plural:Papuans
bg: ?мнч:Папуанци

en: Paraguayan
bg: Парагвайска

en: ?plural:Paraguayans
bg: ?мнч:Парагвайци

en: Peruvian
bg: Перуанска

en: ?plural:Peruvians
bg: ?мнч:Перуанци

en: Phoenician
bg: Финикийска

en: ?plural:Phoenicians
bg: ?мнч:Финикийци

en: Prussian
bg: Пруска

en: ?plural:Prussians
bg: ?мнч:Прусаци

en: Puerto Rican
bg: Пуерториканска

en: ?plural:Puerto Ricans
bg: ?мнч:Пуерториканци

en: Romanian
bg: Румънска

en: ?plural:Romanians
bg: ?мнч:Румънци

en: Salvadoran
bg: Салвадорска

en: ?plural:Salvadorans
bg: ?мнч:Салвадорци

en: Saudi
bg: Саудитска

en: ?plural:Saudis
bg: ?мнч:Саудитци

en: Saxon
bg: Саксонска

en: ?plural:Saxons
bg: ?мнч:Саксонци

en: Schleswig-Holsteinian
bg: Шлезвиг-Холщайнска

en: ?plural:Schleswig-Holsteinians
bg: ?мнч:Шлезвиг-Холщайнци

en: Scottish
bg: Шотландска

en: ?plural:Scots
bg: ?мнч:Шотландци

en: Scythian
bg: Скитска

en: ?plural:Scythians
bg: ?мнч:Скити

en: Senegalese
bg: Сенегалска

en: ?plural:Senegalese
bg: ?мнч:Сенегалци

en: Serbian
bg: Сръбска

en: ?plural:Serbians
bg: ?мнч:Сърби

en: Siberian
bg: Сибирска

en: ?plural:Siberians
bg: ?мнч:Сибирци

en: Sicilian
bg: Сицилийска

en: ?plural:Sicilians
bg: ?мнч:Сицилийци

en: ?plural:Sikhs
bg: ?мнч:Сикхи

en: Silesian
bg: Силезийска

en: ?plural:Silesians
bg: ?мнч:Силезийци

en: Singaporean
bg: Сингапурска

en: ?plural:Singaporeans
bg: ?мнч:Сингапурци

en: Slavic
bg: Славянска

en: ?plural:Slavs
bg: ?мнч:Славяни

en: Slovakian
bg: Словашка

en: ?plural:Slovakians
bg: ?мнч:Словаци

en: Slovenian
bg: Словенска

en: ?plural:Slovenians
bg: ?мнч:Словенци

en: Somali
bg: Сомалийска

en: ?plural:Somalis
bg: ?мнч:Сомалийци

en: South African
bg: Южноафриканска

en: ?plural:South Africans
bg: ?мнч:Южноафриканци

en: South American
bg: Южноамериканска

en: ?plural:South Americans
bg: ?мнч:Южноамериканци

en: South Korean
bg: Южнокорейска

en: ?plural:South Koreans
bg: ?мнч:Южнокорейци

en: Madame %s
bg: Мадам %s

en: Soviet
bg: Съветска

en: ?plural:Soviets
bg: ?мнч:Съветски

en: Sudanese
bg: Суданска

en: ?plural:Sudanese
bg: ?мнч:Суданци

en: Surinamese
bg: Суринам

en: ?plural:Surinamese
bg: ?мнч:Суринамска

en: Sergeant %s
bg: Сержант %s

en: Swiss
bg: Швейцарска

en: ?plural:Swiss
bg: ?мнч:Швейцарци

en: Syrian
bg: Сирийска

en: ?plural:Syrians
bg: ?мнч:Сирийци

en: Taiwanese
bg: Тайванска

en: ?plural:Taiwanese
bg: ?мнч:Тайванци

en: Tajik
bg: Таджикска

en: ?plural:Tajiks
bg: ?мнч:Таджики

en: Tanzanian
bg: Танзанийска

en: ?plural:Tanzanians
bg: ?мнч:Танзанийци

en: Tatar
bg: Татарска

en: ?plural:Tatars
bg: ?мнч:Татари

en: Knights Templar
bg: Тамплиерска

en: ?plural:Templars
bg: ?мнч:Тамплиери

en: Teutonic
bg: Тевтонска

en: ?plural:Teutonic Order
bg: ?мнч:Тевтонци

en: Texan
bg: Тексаска

en: ?plural:Texans
bg: ?мнч:Тексасци

en: Thracian
bg: Тракийска

en: ?plural:Thracians
bg: ?мнч:Траки

en: Tibetan
bg: Тибетска

en: ?plural:Tibetans
bg: ?мнч:Тибетци

en: Toltec
bg: Толтекска

en: ?plural:Toltecs
bg: ?мнч:Толтеки

en: Transylvanian
bg: Трансилванска

en: ?plural:Transylvanians
bg: ?мнч:Трансилванци

en: Tunisian
bg: Тунизийска

en: ?plural:Tunisians
bg: ?мнч:Тунизийци

en: Tyrolian
bg: Тиролска

en: ?plural:Tyrolians
bg: ?мнч:Тиролци

en: Ukrainian
bg: Украинска

en: ?plural:Ukrainians
bg: ?мнч:Украинци

en: UN
bg: ООНска

en: ?plural:UN
bg: ?мнч:ООНци

en: The United Nations believe in human rights and the protection of the weak.
bg: Обединените нации вярват в човешките права и защитата на слабите.

en: Secretary-General %s
bg: Генерален секретар %s

en: ?female:Secretary-General %s
bg: ?female:Генерален секретар %s

en: Uruguayan
bg: Уругвайска

en: ?plural:Uruguayans
bg: ?мнч:Уругвайци

en: Uyghur
bg: Уйгурска

en: ?plural:Uyghurs
bg: ?мнч:Уйгури

en: Uzbek
bg: Узбекска

en: ?plural:Uzbeks
bg: ?мнч:Узбеки

en: Vampire
bg: Вампирска

en: ?plural:Vampires
bg: ?мнч:Вампири

en: Bloodsucking creatures of legend.
bg: Легендарни кръвосмучещи създания.

en: Vandalic
bg: Вандалска

en: ?plural:Vandals
bg: ?мнч:Вандали

en: Mahatma %s
bg: Махатма %s

en: Venetian
bg: Венецианска

en: ?plural:Venetians
bg: ?мнч:Венецианци

en: Venezuelan
bg: Венецуелска

en: ?plural:Venezuelans
bg: ?мнч:Венецуелци

en: Vietnamese
bg: Виетнамска

en: ?plural:Vietnamese
bg: ?мнч:Виетнамци

en: Welsh
bg: Уелска

en: ?plural:Welsh
bg: ?мнч:Уелсци

en: Western Roman
bg: Западноримска

en: %s Augustus
bg: %s Август

en: %s Augusta
bg: %s Августа

en: Yemeni
bg: Йеменска

en: ?plural:Yemenis
bg: ?мнч:Йеменци

en: Yugoslav
bg: Югославска

en: ?plural:Yugoslavs
bg: ?мнч:Югославци
