frogr master - en to gl translation catalogue (94 entries)

en: Upload Pictures
gl: Subir imaxes

en: You can upload a picture using the toolbar <gui>arrow</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>Actions</gui><gui>Upload All</gui></guiseq>. The uploaded pictures will disappear from the list. You may remove some pictures before to upload all the remaining ones.
gl: Vostede pode subir unha imaxe usando o botón <gui>da frecha</gui> da barra de ferramentas. Ou, pode usar o menú <guiseq><gui>Accións</gui><gui>Subir todas</gui></guiseq>. As imaxes subidas desaparecerán da lista. Debe eliminar algunhas imaxes antes de subir todas as que falten.

en: Load, remove and upload pictures
gl: Cargar, eliminar e subir imaxes

en: Transfer Pictures
gl: Transferir imaxes

en: You first have to load pictures into frogr before being able to upload them.
gl: Debe cargar as imaxes en frogr antes de poder subilas.

en: Tag Pictures
gl: Etiquetar fotos

en: You can assign several tags to any picture. Flickr allows you to define your own tags. It allows you to easily find any picture you did upload.
gl: Pode asignar varias etiquetas a calquera foto. Flickr permítelle definir as súas propias etiquetas. Tamén lle permite buscar calquera imaxe que xa subira.

en: Right-click on a picture, and choose <gui>Add tags</gui>. Or click on the menu <gui>Actions</gui>, and choose <gui>Add tags</gui>. Or, when you're editing picture's detail, you can see and edit the tags
gl: Prema co botón dereito sobre unha imaxe e seleccione <gui>Engadir etiquetas</gui>. Ou prema no menú <gui>Accións</gui> e seleccione <gui>Engadir etiquetas</gui>. Ou, ao editar os detalles da imaxe pode ver e editar as etiquetas.

en: Adding tags to pictures
gl: Engadir etiquetas ás imaxes

en: Organize
gl: Organizar

en: Amending view
gl: Engadir vista

en: Sort Pictures
gl: Ordenar imaxes

en: You can sort pictures by title, by date, or as loaded. Click on the menu <gui>View</gui> and select the proper way to sort. You may also use reversed ordering.
gl: Pode ordenar as imaxes por título, data ou na orde de carga. Prema no menú <gui>Ver</gui> e seleccione a forma de ordenación desexada. Tamén pode empregar a orde inversa.

en: Set Pictures
gl: Organizar imaxes

en: You can add some pictures to a set of pictures. A set is a category. Set do not imply hierarchical view.
gl: Pode engadir imaxes a un álbum. Un álbum é unha categoría. O cal non implica unha vista xerárquica.

en: Right-click on one or more pictures and choose <gui>Add to set</gui>. You may choose to add to an already existing set or create a new one.
gl: Prema co botón dereito sobre unha ou máis imaxes e seleccione <gui>Engadir ao álbume</gui>. Tamén pode escoller engadila a un álbum xa existente ou crear un novo.

en: Adding pictures to existing sets
gl: Engadir imaxes a álbums existentes

en: Creating new sets to add pictures to
gl: Crear novos álbums onde engadir imaxes

en: Creating new sets to add pictures to. You can use the set's title and description for every selected picture too
gl: Crear novos álbums onde engadir imaxes. Tamén pode estabelecer o título e descrición para cada unha das fotos.

en: Introduction to the <app>Frogr</app> Remote Organizer.
gl: Introdución ao organizador remoto <app>Frogr</app>.

en: Frogr Introduction
gl: Intordución a Frogr

en: <app>Frogr</app> is a <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> Remote Organizer. <app>Frogr</app> is a small application for the GNOME desktop that allows users to manage their accounts in the Flickr image hosting website.
gl: <app>Frogr</app> é un Organizador remoto de <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link>. <app>Frogr</app> é un pequeno aplicativo para o escritorio GNOME que lle permite aos usuarios xestionar as súas contas do sitio web de almacenamento de imaxes Flickr.

en: <gui>Frogr</gui> window
gl: Xanela de <gui>Frogr</gui>

en: <app>Frogr</app> main window
gl: Xanela principal de <app>Frogr</app>

en: <app>Frogr</app> main window.
gl: Xanela principal de <app>Frogr</app>.

en: <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> is a website allowing hosting of both images and videos.
gl: <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> é un sitio web que lle permite almacenar tanto imaxes como vídeos.

en: Main Features
gl: Características principais

en: Allow to upload pictures to Flickr
gl: Permítelle subir imaxes a Flickr

en: Allow uploading pictures located in remote machines
gl: Permítelle subir imaxes localizadas en computadores remotos

en: Allow adding tags to pictures
gl: Permítelle engadir etiquetas ás imaxes

en: Allow specifying sets and group pools for the pictures to be added to after the upload process.
gl: Permítelle especificar álbumes e grupos para as imaxes a engadir despois do proceso de subida.

en: Support for handling multiple Flickr accounts.
gl: Compatibilidade para xestionar varias contas de Flickr.

en: About
gl: Sobre

en: You can have more information about <app>Frogr</app> using the menu <guiseq><gui>Frogr</gui><gui>About</gui></guiseq>.
gl: Pode obter máis información sobre <app>Frogr</app> usando o menú <guiseq><gui>Frogr</gui><gui>Sobre</gui></guiseq>.

en: How to create your Account
gl: Como crear a súa conta

en: First create an Account
gl: Crear por primeira vez unha conta

en: When you first run <app>Frogr</app>, it displays a window explaining you'll have to create an account.
gl: Ao executar a primeira vez <app>Frogr</app>, mostra unha xanela que lle explica que ten que crear unha conta.

en: Authorizing frogr
gl: Autorizando a Frogr

en: Authorizing frogr. Requesting a verification code
gl: Autorizando a Frogr. Solicitando un código de verificación

en: Click Ok, it will run your default web browser. On your default web browser, either create a Flickr account or log in to an existing account.
gl: Ao premer Aceptar, iniciarase o seu navegador web predetermiando. Nno navegador web pode crear unha conta de Flickr ou iniciar a sesión nunha conta existente.

en: Then, authorize <app>Frogr</app> to access to this account. You may now go back to <app>Frogr</app> window, enter the verification code and use the application to upload any picture!
gl: Logo, autorice a <app>Frogr</app> para acceder a esta conta. Agora debe volver á xanela de <app>Frogr</app>, escribir o seu código de verificación e xa poderá usar o aplicativo para subir calquera imaxe!

en: Authorizing frogr. Finishing the process
gl: Autorizando a Frogr. Rematando o proceso

en: Remove Pictures
gl: Eliminar imaxes

en: You can remove a picture using the toolbar <gui>Minus</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>Actions</gui><gui>Remove Pictures</gui></guiseq>.
gl: Pode eliminar unha imaxe usando o botón da barra de ferramentas <gui>Menos</gui>. Ou, pode usar o menú <guiseq><gui>Accións</gui><gui>Eliminar imaxes</gui></guiseq>.

en: Frogr Help
gl: Axuda de Frogr

en: Managing Your Flickr Account
gl: Xestionar a súa conta de Flickr

en: Managing Your Pictures
gl: Xestionar as súas imaxes

en: Organize and Sort Your Pictures
gl: Organizar e ordenar as súas imaxes

en: Set Up Frogr
gl: Configurar Frogr

en: Open some picture in external application
gl: Abrir unha imaxe nun aplicativo externo

en: External viewer
gl: Visor externo

en: You can display some picture in any application. Right-click on some picture then choose <gui>Open in external viewer</gui>.
gl: Pode mostra unha imaxe en calquera aplicativo. Prema co botón dereito sobre calquera imaxe e logo seleccione <gui>Abrir no visor externo</gui>.

en: Amend pictures
gl: Engadir imaxes

en: Edit Pictures
gl: Editar imaxes

en: To edit the pictures detail, right-click on a picture and choose <gui>Edit Details</gui>.Until you edit the details, these will use the default details.
gl: Para editar os detalles das imaxes, prema co botón dereito sobre unha imaxe e seleccione <gui>Editar detalles</gui>. Ate que edite os detalles, empregaranse a información predeterminada.

en: Edit picture details
gl: Editar os detalles da imaxe

en: Amend the details of the picture.
gl: Engadir detalles da imaxe.

en: Title
gl: Título

en: Use this box to amend the title
gl: Use esta caixa para engadir o título

en: Description
gl: Descrición

en: Add some description the picture
gl: Engada algunha descrición á imaxe

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Add some tags to better categorize the picture
gl: Engada algunhas etiquetas para categorizar mellor a imaxe

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Choose whether the picture is public or private.
gl: Seleccione se quere que a imaxe sexa pública ou privada.

en: Content Type
gl: Tipo de contido

en: You can specify whether the picture is a photo, a screenshot or something else
gl: Pode especificar se a imaxe é unha fotografía, unha captura de pantalla ou algo máis

en: Safety Level
gl: Nivel de seguridade

en: You can rate the kind of picture you're uploading
gl: Pode estabelecer o tipo de imaxe que está subindo

en: License
gl: Licenza

en: You can change the license, or just use the default one set on Flickr
gl: Pode cambiar a licenza, ou simplemente usar a predeterminada en Flickr

en: Geolocation data
gl: Datos de xeolocalización

en: You can let frogr set the geolocation information for a picture on Flickr based on its EXIF information
gl: Pode permitirlle a Frogr estabelecer a información de xeolocalización dunha imaxe en Flickr baseándose na información EXIF

en: Show in Global Search Results
gl: Mostrar nos resultados da busca global

en: You can specify whether it should be possible to find your picture using Flickr's search engine
gl: Pode especificar se é posíbel atopar a súa imaxe usando o motor de busca de Flickr

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Go to Preferences using menu <guiseq><gui>Frogr</gui><gui>Preferences</gui></guiseq>.
gl: Vaia a Preferencias usando o menú <guiseq><gui>Frogr</gui><gui>Preferencias</gui></guiseq>.

en: General Preferences
gl: Preferencias xerais

en: <gui>Frogr</gui> general preferences
gl: Preferencias xerais de <gui>Frogr</gui>

en: <app>Frogr</app> general preferences
gl: Preferencias xerais de <app>Frogr</app>

en: <app>Frogr</app> general preferences.
gl: Preferencias xerais de <app>Frogr</app>.

en: Connection Preferences
gl: Preferencias da conexión

en: This tab allows you to set up a proxy.
gl: Esta lapela permítelle estabelecer un proxy.

en: <gui>Frogr </gui> connection preferences
gl: Preferencias da conexión de <gui>Frogr</gui>

en: <app>Frogr</app> connection preferences
gl: Preferencias da conexión de <app>Frogr</app>

en: Miscellaneous Preferences
gl: Preferencias varias

en: <gui>Frogr </gui> misc preferences window
gl: Xanela de preferencias varias de <gui>Frogr</gui>

en: <app>Frogr</app> misc preferences window
gl: Xanela de preferencias varias de <app>Frogr</app>

en: <app>Frogr</app> misc preferences window.
gl: Xanela de preferencias varias de <app>Frogr</app>.

en: Group Pictures
gl: Agrupar imaxes

en: You may add pictures to an already defined group.
gl: Pode engadir imaxes a un grupo xa definido.

en: Adding pictures to groups
gl: Engadir imaxes a un grupo

en: Load Pictures
gl: Cargar imaxes

en: You can load a picture using the toolbar <gui>Plus</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>Actions</gui><gui>Load Pictures</gui></guiseq>. The loaded pictures will be displayed and available for transfer to Flickr.
gl: Pode cargar unha imaxe usando o botón da barra de ferramentas <gui>Máis</gui>. Ou pode usar o menú <guiseq><gui>Accións</gui><gui>Cargar imaxes</gui></guiseq>. As imaxes cargadas mostraranse e estarán dispoñíbeis para transferilas a Flickr.
