frozen-bubble 2.1.0 - en to el translation catalogue (115 entries)

en: Your score after two minutes:
el: Οι βαθμοί σας, μετά από δυο λεπτά:

en: Press any key.
el: Πατήστε κάποιο πλήκτρο.

en: Lost connection to server!
el: Χάθηκε η σύνδεση με τον εξυπηρετητή!

en: Hoster aborted the game.
el: Ο οικοδεσπότης εγκατέλειψε το παιχνίδι.

en: Your lag is probably too high.
el: Έχετε μεγάλη καθυστέρηση δικτύου

en: Random level
el: Τυχαίο επίπεδο

en: Score: %s
el: Βαθμοί: %s

en: Level %s
el: Επίπεδο %s

en: Draw game!
el: Ισοπαλία!

en: won!
el: Νικητής!

en: level %s
el: Επίπεδο %s

en: Regular
el: Κανονικό

en: Chain-reaction enabled
el: Με αλυσιδωτή αντίδραση

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: up
el: πάνω

en: down
el: κάτω

en: button
el: πλήκτρο

en: Start 1-player game menu
el: Μενού παιχνιδιού ενός παίχτη

en: Enable chain-reaction?
el: Με αλυσιδωτή αντίδραση;

en: %s or %s?
el: %s ή %s;

en: Enjoy the game!
el: Καλό παιχνίδι!

en: Multiplayer training
el: Εξάσκηση δικτυακού

en: *** Please wait, probing for available servers on local network...
el: *** Παρακαλούμε περιμένετε, αναζήτηση εξυπηρετητών στο τοπικό δίκτυο...

en: *** Unable to probe for available servers on local network!
el: *** Δε βρέθηκαν διαθέσιμοι εξυπηρετητές στο τοπικό δίκτυο!

en: *** Verify your network setup
el: *** Ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου

en: *** No server found, and could not start server
el: *** Δε βρέθηκε εξυπηρετητής και δεν εκκινήθηκε εξυπηρετητής

en: *** Verify your installation or contact your vendor
el: *** Ελέγξτε την εγκατάσταση ή επικοινωνήστε με τον προμηθευτή

en: *** No server found, created server for local network game
el: *** Δε βρέθηκε εξυπηρετητής, δημιουργήθηκε εξυπηρετητής για τοπικό δικτυακό παιχνίδι

en: *** Contacting master server...
el: *** Επικοινωνία με κεντρικό εξυπηρετητή...

en: *** Server list received properly
el: *** Λίστα εξυπηρετητών ελήφθη σωστά

en: *** Unable to download server list from master server!
el: *** Λίστα εξυπηρετητών δεν ελήφθη από τον κεντρικό εξυπηρετητή

en: *** Verify your network setup or retry later
el: *** Ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου ή δοκιμάστε αργότερα

en: Available players: %s (playing: %s) Ping: %sms
el: Διαθέσιμοι παίχτες: %s (παίζουν: %s) Ping: %sms

en: *** Please choose a server
el: *** Παρακαλούμε επιλέξτε έναν εξυπηρετητή

en: *** No available game server
el: *** Δεν υπάρχει διαθέσιμος εξυπηρετητής

en: *** Please retry later or try a local network game (lan game)
el: *** Παρακαλούμε ξαναδοκιμάστε αργότερα ή δοκιμάστε ένα τοπικό δικτυακό παιχνίδι

en: *** Impossible to connect to specified server, going back to server list
el: *** Αδύνατη σύνδεση με τον εξυπηρετητή, επιστροφή στη λίστα εξυπηρετητών

en: *** Connected to server '%s'
el: *** Σύνδεση με τον εξυπηρετητή '%s'

en: *** Sorry, your computer or the network is too slow, giving up - press any key
el: *** Λυπούμαστε, ο υπολογιστής ή το δίκτυο σας είναι πολύ αργό, ακύρωση σύνδεσης - πατήστε ένα πλήκτρο

en: Chat
el: Συζήτηση

en: Create new game
el: Νέο παιχνίδι

en: Say:
el: Πες:

en: Players in game: %s
el: Παίχτες στο παιχνίδι: %s

en: Available Players: %s
el: Διαθέσιμοι παίχτες: %s

en: *** %s has left the chat room
el: *** Ο/Η %s έφυγε από το δωμάτιο συζήτησης

en: *** Several players left this chat room:
el: *** Αρκετοί παίχτες έφυγαν από το δωμάτιο συζήτησης:

en: *** %s has joined the chat room
el: *** Ο/Η %s συνδέθηκε στο δωμάτιο συζήτησης

en: *** Several players joined this chat room:
el: *** Αρκετοί παίχτες συνδέθηκαν στο δωμάτιο συζήτησης:

en: Join game: %s
el: Συμμετοχή στο παιχνίδι: %s

en: *** Players listening:
el: *** Παίχτες που ακούνε:

en: *** Please wait, retrieving your geographical location from http://hostip.info/...
el: *** Παρακαλούμε περιμένετε, βρίσκουμε την γεωγραφική σας τοποθεσία από το http://hostip.info/...

en: *** hostip.info doesn't know the geographical location of your IP address
el: *** Το hostip.info δε γνωρίζει την γεωγραφική τοποθεσία της διεύθυνσης IP σας

en: *** If you want that your location appears on the map, fix your entry at http://hostip.info/
el: *** Αν θέλετε η τοποθεσία σας να εμφανίζεται στο χάρτη, ενημερώστε το http://hostip.info/

en: *** hostip.info didn't reply within 5 seconds, giving up
el: *** Το hostip.info δεν απάντησε σε 5 δευτερόλεπτα, παραιτούμαι

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: none (unlimited)
el: κενό (απεριόριστος)

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Chain-reaction: %s
el: Αλυσιδωτή αντίδραση: %s

en: Victories limit: %s
el: Όριο νικών: %s

en: *** Can't kick %s: no such player in game
el: *** Δε μπορείτε να διώξετε τον/την %s: δεν υπάρχει τέτοιος παίχτης

en: *** Can't kick %s: '%s'
el: *** Δε μπορείτε να διώξετε τον/την %s: '%s'

en: *** Leaving game...
el: *** Έξοδος από το παιχνίδι...

en: *** You are now known as %s
el: *** Τώρα είστε γνωστός ως %s

en: *** Erroneous nickname
el: *** Λανθασμένο ψευδώνυμο

en: *** You're connected to server '%s'
el: *** Συνδεθήκατε στον εξυπηρετητή '%s'

en: *** Sado-masochist, hmm?
el: *** Σαδομαζοχιστής, ε;

en: *** You like when it hurts, don't you?
el: *** Σου αρέσει να πονάς, ε;

en: *** Your butt already hurts enough! Stop that!
el: *** Ο πισινός σου ήδη πονάει αρκετά! Σταμάτα!

en: *** Available commands: %s
el: *** Διαθέσιμες εντολές: %s

en: %s <action>
el: %s <ενέργεια>

en: %s <new_nick>
el: %s <νέο_ψευδώνυμο>

en: *** Unknown command. Try %s for help.
el: *** Άγνωστη εντολή. Δοκιμάστε %s για βοήθεια.

en: *** Open games already full. Join an existing game, or select a different server.
el: *** Τα ενεργά παιχνίδια είναι γεμάτα. Δοκιμάστε σε ένα από τα υπάρχοντα, ήδιαλέξτε κάποιον άλλο εξυπηρετητή.

en: *** Cannot join game, game was just started or aborted
el: *** Δε μπορείτε να συμμετέχετε στο παιχνίδι, μόλις ξεκίνησε ή ακυρώθηκε

en: *** Failure: '%s'
el: Αποτυχία: '%s'

en: *** Game created - now you need to wait for players to join
el: *** Το παιχνίδι δημιουργήθηκε - περιμένετε να συνδεθούν παίχτες

en: *** Joined game
el: ***Συμμετοχή στο παιχνίδι

en: *** Can't start game: '%s'
el: *** Δε μπορώ να ξεκινήσω το παιχνίδι: '%s'

en: *** Must disable chain-reaction, as a player is using a too old version of Frozen-Bubble
el: *** Πρέπει να απενεργοποιήσετε την αλυσιδωτή αντίδραση, κάποιος έχει παλιά έκδοση του Frozen-Bubble

en: *** Must reset victories limit as a player is using a too old version of Frozen-Bubble
el: *** Απενεργοποίηση του αριθμού νικών, κάποιος έχει παλιά έκδοση του Frozen-Bubble

en: *** %s joined the game!
el: *** Ο/Η %s μπήκε στο παιχνίδι!

en: *** Chain-reaction disabled, %s is using a too old version of Frozen-Bubble
el: *** Η αλυσιδωτή αντίδραση απενεργοποιήθηκε, ο/η %s έχει παλιά έκδοση του Frozen-Bubble

en: *** Victories limit reset, %s is using a too old version of Frozen-Bubble
el: *** Απενεργοποίηση του αριθμού νικών, ο/η %s έχει παλιά έκδοση του Frozen-Bubble

en: *** Game creator left the game...
el: *** Έφυγε αυτός που ξεκίνησε το παιχνίδι...

en: *** %s left the game...
el: *** Ο/Η %s έφυγε από το παιχνίδι

en: *** %s was kicked out of the game...
el: *** Ο/Η %s έφυγε κλωτσηδόν από το παιχνίδι...

en: *** You were kicked out of the game...
el: *** Σε κλώτσησαν έξω από το παιχνίδι...

en: *** You were disconnected because of too long inactivity
el: *** Αποσυνδεθήκατε λόγω μεγάλης διάρκειας αδράνειας

en: *** Lost connection to server, abandoning - press any key
el: *** Χάθηκε η σύνδεση με τον εξυπηρετητή, παραιτούμαι - πατήστε ένα πλήκτρο

en: Start game!
el: Ξεκίνα το παιχνίδι!

en: *** Game finished, because victories limit of %s was reached.
el: *** Το παιχνίδι τελείωσε, διότι φτάσαμε το όριο των %s νικών

en: *** Game finished, because the following player(s) left: %s
el: *** Το παιχνίδι τελείωσε, διότι έφυγε ο παίχτης: %s

en: *** Addicted for: %s
el: *** Εθισμένος για: %s

en: *** Winner: %s
el: *** Νικητής: %s

en: *** Draw game!
el: *** Ισοπαλία!

en: *** Scores: %s
el: *** Βαθμολογίες: %s

en: *** Cannot connect to specified gameserver, fallbacking to contacting master server
el: *** Η σύνδεση με το συγκεκριμένο εξυπηρετητή είναι αδύνατη, σύνδεση με τον κεντρικό εξυπηρετητή

en: 2-player game
el: Παιχνίδι 2 ατόμων

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

en: You have a highscore!
el: Έκανες καινούριο ρεκόρ!

en: Your name?
el: Όνομα;

en: Great game!
el: Ωραίο παιχνίδι!

en: Please enter new keys:
el: Παρακαλούμε εισάγετε νέα πλήκτρα:

en: Player 1; turn left?
el: Παίχτης 1: αριστερά;

en: Player 1; turn right?
el: Παίχτης 1: δεξιά;

en: Player 1; fire?
el: Παίχτης 1: πυρ;

en: Player 1; center?
el: Παίχτης 1: κέντρο;

en: Player 2; turn left?
el: Παίχτης 2: αριστερά;

en: Player 2; turn right?
el: Παίχτης 2: δεξιά;

en: Player 2; fire?
el: Παίχτης 2: πυρ;

en: Player 2; center?
el: Παίχτης 2: κέντρο;

en: Toggle fullscreen?
el: Πλήρης οθόνη;

en: Chat (net/lan game)?
el: Συζήτηση (στο δίκτυο);

en: Thanks!
el: Ευχαριστούμε!
