frozen-bubble - en to gl translation catalogue (128 entries)

en: Your score after two minutes:
gl: A túa puntuación aos dous minutos:

en: Press any key.
gl: Preme unha tecla.

en: Lost connection to server!
gl: Perdeuse a conexión co servidor!

en: Hoster aborted the game.
gl: O anfitrión rematou a partida.

en: Your lag is probably too high.
gl: Probablemente o teu lag é excesivo.

en: Random level
gl: Nivel ao chou

en: Score: %s
gl: Puntuación: %s

en: Level %s
gl: Nivel %s

en: Draw game!
gl: Empate!

en: Lost synchronization %s!
gl: Perdeuse a sincronización %s!

en: won!
gl: gañou!

en: level %s
gl: nivel %s

en: Chain-reaction enabled
gl: reacción en cadea activada

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: dereita

en: up
gl: arriba

en: down
gl: abaixo

en: button
gl: botón

en: Start 1-player game menu
gl: Iniciar o menú de xogo do xogador 1

en: Enable chain-reaction?
gl: Activar a reacción en cadea?

en: %s or %s?
gl: %s ou %s?

en: Enjoy the game!
gl: Que aproveite!

en: Multiplayer training
gl: Adestramento colectivo

en: *** Please wait, probing for available servers on local network...
gl: *** Agarda, buscando servidores dispoñibles na rede local...

en: *** Unable to probe for available servers on local network!
gl: *** Non se puideron localizar servidores dispoñibles na rede local!

en: *** Verify your network setup
gl: *** Comproba a configuración da rede

en: *** No server found, and could not start server
gl: *** Non se atopou servidor algún, e non se puido iniciar un

en: *** Verify your installation or contact your vendor
gl: *** Comproba a instalación ou contacta co fabricante

en: *** No server found, created server for local network game
gl: *** Non se atopou servidor algún, e creouse un para o xogo en rede local

en: *** Contacting master server...
gl: *** Conectando co servidor principal...

en: *** Server list received properly
gl: *** Recibiuse a lista dos servidores correctamente

en: *** Unable to download server list from master server!
gl: *** Non se puido descargar a lista dos servidores dende o servidor principal!

en: *** Verify your network setup or retry later
gl: *** Comproba a configuración da túa rede ou volve intentalo máis tarde

en: Available players: %s (playing: %s) Ping: %sms
gl: Xogadores dispoñibles: %s (xogando: %s) Ping: %sms

en: *** Please choose a server
gl: *** Elixe un servidor

en: *** No available game server
gl: *** Non hai ningún servidor de xogos dispoñible

en: *** Please retry later or try a local network game (lan game)
gl: *** Volve intentalo máis tarde ou proba a xogar nunha rede local (partida lan)

en: *** Impossible to connect to specified server, going back to server list
gl: *** Non se puido conectar ao servidor especificado, volverase á lista de servidores

en: *** Connected to server '%s'
gl: *** Conectado ao servidor "%s"

en: *** Sorry, your computer or the network is too slow, giving up - press any key
gl: *** A súa computadora ou rede son lentas de máis, e non o soportan. Preme nunha tecla calquera.

en: Create new game
gl: Crear unha nova partida

en: Say:
gl: Di:

en: Players in game: %s
gl: Xogadores na partida: %s

en: Available Players: %s
gl: Xogadores dispoñibles: %s

en: *** %s has left the chat room
gl: *** %s deixou a sala de chat

en: *** Several players left this chat room:
gl: *** Varios xogadores saíron desta sala de chat:

en: *** %s has joined the chat room
gl: *** %s uniuse á sala de chat

en: *** Several players joined this chat room:
gl: *** Varios xogadores uníronse a esta sala de chat:

en: Join game: %s
gl: Unirse á partida: %s

en: *** Players listening:
gl: *** Xogadores á escoita:

en: *** Notice: no one's listening here
gl: *** Nota: non hai ninguén á escoita aquí

en: *** Please wait, retrieving your geographical location from http://hostip.info/...
gl: *** Recibindo a túa localización xeográfica de http://hostip. info/...

en: *** Done, you are positioned as the flashing red dot!
gl: *** Feito, estás situado coma o punto vermello parpadexante!

en: *** hostip.info doesn't know the geographical location of your IP address
gl: *** hostip.info non recoñece a localización xeográfica da túa dirección IP

en: *** If you want that your location appears on the map, fix your entry at http://hostip.info/
gl: *** Se queres que a túa localización xeográfica apareza no mapa, arranxa a túa entrada en http://hostip.info/

en: *** Then type /geolocate to see yourself on the map
gl: *** Entón escribe /geolocate para verte a ti mesmo no mapa

en: *** hostip.info didn't reply within 5 seconds, giving up
gl: *** hostip.info non respondeu durante 5 segundos, adandonando

en: *** You may now create or join a game
gl: *** Agora poderás crear unha partida ou unirte a unha

en: enabled
gl: activado

en: none (unlimited)
gl: nada (ilimitado)

en: disabled
gl: desactivado

en: *** Cannot modify this option, as a player is using a too old version of Frozen-Bubble
gl: *** Non se pode cambiar esta opción, xa que un dos xogadores está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble

en: Chain-reaction: %s
gl: Reacción en cadea: %s

en: Continue game when players leave: %s
gl: Continuar a partida cando os xogadores marchen: %s

en: Single player targetting: %s
gl: Apuntar en modo individual: %s

en: Victories limit: %s
gl: Límite de vitorias: %s

en: *** Can't kick %s: no such player in game
gl: *** Non se puido botar a %s: non existe tal xogador  an partida

en: *** Can't kick %s: '%s'
gl: *** Non se puido botar a %s: "%s"

en: *** Leaving game...
gl: *** Saíndo da partida...

en: *** You are now known as %s
gl: *** Agora %s é o teu alcume

en: *** Erroneous nickname
gl: *** Alcume erróneo

en: *** You're connected to server '%s'
gl: *** Non estás conectado ao servidor "%s"

en: Kicking %s: %s
gl: Botando a %s: %s

en: *** Sado-masochist, hmm?
gl: *** Sadomasoquista, non si?

en: *** You like when it hurts, don't you?
gl: *** Gústache cando doe, non é?

en: *** Your butt already hurts enough! Stop that!
gl: *** O teu traseiro xa sufriu abondo! Para!

en: *** Removing %s from autokick list.
gl: *** Borrando a %s da lista de expulsións automáticas.

en: *** Adding %s to autokick list.
gl: *** Engadindo a %s á lista de expulsións automáticas.

en: *** Nobody in autokick list.
gl: *** Non hai ninguén na lista de expulsións automáticas.

en: *** Autokick list members: %s
gl: *** Membros da lista de expulsións automáticas: %s

en: *** Available commands: %s
gl: *** Comandos dispoñibles: %s

en: *** Unknown command. Try %s for help.
gl: *** Comando descoñecido. Utiliza %s se precisas axuda.

en: *** Open games already full. Join an existing game, or select a different server.
gl: *** As partidas abertas xa están cheas. Únete a unha partida en curso, ou selecciona un servidor distinto.

en: *** Cannot join game, game was just started or aborted
gl: *** Non se puido unir á partida, acaba de iniciar ou acabar

en: *** Failure: '%s'
gl: *** Fallo: "%s"

en: *** Game created - now you need to wait for players to join
gl: *** Creouse unha partida. Agora agarda a que outros xogadores se unan

en: *** Joined game
gl: *** Unícheste á partida

en: *** Can't start game: '%s'
gl: *** Non se puido iniciar a partida: "%s"

en: *** Must disable chain-reaction, as a player is using a too old version of Frozen-Bubble
gl: *** Tes que desactivar a reacción en cadea, xa que un xogador está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Must reset victories limit as a player is using a too old version of Frozen-Bubble
gl: *** Tes que desactivar o límite de vitorias, xa que un xogador está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Cannot enable continue game when players leave, as a player is using an old version
gl: *** Non se pode activar a opción para continuar o xogo cando marchen xogadores, xa que un xogador está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Cannot disable single player targetting, as a player is using an old version
gl: *** Non se pode desactivar a puntería individual, xa que un xogador está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** %s joined the game!
gl: *** %s uniuse á partida!

en: *** Chain-reaction disabled, %s is using a too old version of Frozen-Bubble
gl: *** Desactivouse a reacció en cadea, xa que %s está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Victories limit reset, %s is using a too old version of Frozen-Bubble
gl: *** Desactivouse o límite de victorias, xa que %s está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Continue game when players leave disabled, %s has a too old version
gl: *** Desactivouse a opción para continuar a partida cando marchen xogadores, xa que %s está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Single player targetting enabled, %s has a too old version
gl: *** Activouse a puntería individual, xa que %s está  a usar unha versión demasiado anticuada do Frozen-Bubble.

en: *** Game creator left the game...
gl: *** O autor da partida marchou...

en: *** %s left the game...
gl: *** %s saíu da partida...

en: *** %s was kicked out of the game...
gl: *** %s foi expulsado da partida...

en: *** You were kicked out of the game...
gl: *** Fuches expulsado da partida...

en: *** You were disconnected because of too long inactivity
gl: *** Desconectousete debido a un longo período de inactividade

en: *** Lost connection to server, abandoning - press any key
gl: *** Perdeuse a conexión co servidor, saíndo -preme calquera tecla-.

en: Start game!
gl: Iniciar a partida!

en: *** Game finished, because victories limit of %s was reached.
gl: *** Rematou a partida por acadarse o límite de victorias, %s.

en: *** Game finished, because the following player(s) left: %s
gl: *** Rematou a partida por marchar os seguintes xogadores: %s

en: *** Addicted for: %s
gl: *** Engadido para: %s

en: *** Winner: %s
gl: *** Gañador: %s

en: *** Draw game!
gl: *** Empate!

en: *** Scores: %s
gl: *** Puntuacións: %s

en: *** Cannot connect to specified gameserver, fallbacking to contacting master server
gl: *** Non se puido conectar ao servidor especificado, volvendo a conectar ao servidor principal.

en: 2-player game
gl: Partida de dous xogadores

en: Congratulations!
gl: Felicidades!

en: You have a highscore!
gl: Fixeches un récord!

en: Your name?
gl: Nome?

en: Great game!
gl: Boa partida!

en: Please enter new keys:
gl: Introduce as novas teclas:

en: Player 1; turn left?
gl: Xogador 1, xirar á esquerda?

en: Player 1; turn right?
gl: Xogador 1, xirar á dereita?

en: Player 1; fire?
gl: Xogador 1, disparar?

en: Player 1; center?
gl: Xogador 1, centrar?

en: Player 2; turn left?
gl: Xogador 2, xirar á esquerda?

en: Player 2; turn right?
gl: Xogador 2, xirar á dereita?

en: Player 2; fire?
gl: Xogador 2, disparar?

en: Player 2; center?
gl: Xogador 2, centrar?

en: Toggle fullscreen?
gl: Cambiar a pantalla completa?

en: Chat (net/lan game)?
gl: Chat (partida en rede)?

en: Thanks!
gl: Grazas!
