gamine-game - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: *** Error: %s does not exist ***
mk: *** Грешка: %s не постои ***

en: *** Error: failed to create directory %s ***
mk: *** Грешка: неуспешно креирање на именик %s ***

en: *** Error: failed to create file %s ***
mk: *** Грешка: неуспешно креирање на датотека %s ***

en: Quit: esc | Clear: space | Save: printscr
mk: Прекини: esc | Исчисти: space | Зачувај: printscr

en: *** Error: coloured cursors with alpha channel aren't supported, using default cursor ***
mk: *** Грешка: не се поддржани обоени покажувачи со алфа канал, користење на стандардниот покажувач ***

en: Game for small children
mk: Игра за мали деца

en: Educational game for young children
mk: Образовна игра за мали деца
