Gammu-docs 1.41.0 - en to pl translation catalogue (8 entries)

note: type: Title =
en: Gammu All Mobile Management Utilities
pl: Gammu Zarządzanie wszystkimi telefonami

note: type: Plain text
en: Gammu is library and command line utility for mobile phones. It is released under GNU GPL version 2.
pl: Gammu jest biblioteką i linią komend narzędzia dla telefonów komórkowych. Jest udostępniany na licencji GNU GPL w wersji 2.

note: type: Plain text
en: Currently the project is lead by Michal Cihar <michal@cihar.com> with help of many contributors.
pl: Obecnie projekt jest prowadzony przez Michal Cihar <michal@cihar.com> z pomocą wielu użytkowników.

note: type: Title =
en: More information
pl: Więcej informacji

note: type: Title =
en: Feedback and bug reports
pl: Opinie i raporty o błędach

note: type: Title =
en: Support developers
pl: Wsparcie programistów

note: type: Title =
en: Gammu All Mobile Management Utilities - Installation
pl: Gammu Zarządzanie wszystkimi telefonami - Instalacja

note: type: Plain text
en: See docs/manual/project/install.rst for installation guide or see chapter "Compiling Gammu" in The Gammu Manual.
pl: Zobacz docs/manual/project/install.rst dla instrukcji instalacji lub w rozdziale "Kompilacja Gammu" w Podręczniku Gammu.
