Geany 2.0 - en to kk translation catalogue (1213 entries)

en: Integrated Development Environment
kk: Интеграцияланған өндіру ортасы

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
kk: GTK+ негізіндегі жылдам әрі жеңіл өндіру ортасы

en: Text;Editor;
kk: Мәтін;Түзеткіш;

en: _Toolbar Preferences
kk: Сайма_ндар панелінің баптаулары

en: _Hide Toolbar
kk: Са_ймандар панелін жасыру

en: _Edit
kk: Тү_зету

en: _Format
kk: Пі_шім

en: I_nsert
kk: Е_нгізу

en: Insert _ChangeLog Entry
kk: ChangeLog жа_збасын енгізу

en: Insert _Function Description
kk: _Функция анықтамасын енгізу

en: Insert Mu_ltiline Comment
kk: Кө_пжолдық комментарий енгізу

en: _More
kk: _Көбірек

en: Insert File _Header
kk: Файл _тақырыптамасын кірістіру

en: Insert _GPL Notice
kk: GPL ескер_туін енгізу

en: Insert _BSD License Notice
kk: BSD л_ицензиялық ескертуін енгізу

en: Insert Dat_e
kk: Кү_нді енгізу

en: invisible
kk: жасырын

en: _Insert "include <...>"
kk: "include <...>" кірі_стіру

en: Insert Alternative _White Space
kk: _Альтернативті бос аралықты енгізу

en: _Search
kk: І_здеу

en: Open Selected F_ile
kk: Таңдалға_н файлды ашу

en: Find _Usage
kk: Қо_лданылуын табу

en: Find _Document Usage
kk: Құжатта қол_данылуын табу

en: Go to Symbol Defini_tion
kk: Таңба анық_тамасына өту

en: Conte_xt Action
kk: Конте_кст әрекеті

en: None
kk: Ешнәрсе

en: Basic
kk: Қарапайым

en: Current chars
kk: Ағымдағы таңбалар

en: Match braces
kk: Жақшаларды сәйкестендіру

en: Left
kk: Сол жақ

en: Right
kk: Оң жақ

en: Top
kk: Жоғары

en: Bottom
kk: Төмен

en: Preferences
kk: Баптаулар

en: Load files from the last session
kk: Соңғы сессиядан файлдарды жүктеу

en: Opens at startup the files from the last session
kk: Қосылғанда, соңғы сессиядан файлдарды жүктейді

en: Load virtual terminal support
kk: Виртуалды терминал қолдауын жүктеу

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
kk: Қосылғанда, виртуалды терминал қолдауын жүктелуін анықтайды (VTE), керек болмаса өшіріңіз

en: Enable plugin support
kk: Плагиндерді қолдауды іске қосу

en: <b>Startup</b>
kk: <b>Іске қосылу</b>

en: Save window size
kk: Терезе өлшемін сақтау

en: Saves the window size and restores it at the start
kk: Терезе өлшемдерін сақтап, қосылғанда қалпына келтіреді

en: Save window position
kk: Терезе орналасуын сақтау

en: Saves the window position and restores it at the start
kk: Терезе орналасқан орнын сақтап, қосылғанда қалпына келтіреді

en: Confirm exit
kk: Шығуды растау

en: Shows a confirmation dialog on exit
kk: Шыққанда растау сұхбатын көрсету

en: <b>Shutdown</b>
kk: <b>Сөндіру</b>

en: Startup path:
kk: Іске қосылу жолы:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
kk: Файлдарды ашу не сақтау үшін бастау жолы. Абсолютті жол болуы тиіс.

en: Project files:
kk: Жоба файлдары:

en: Path to start in when opening project files
kk: Жоба файлдарын ашу кезінде бастау үшін жол

en: Extra plugin path:
kk: Экстра плагиндер жолы:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
kk: Бастапқыда, Geany глобалды орнату жолы мен баптаулар бумасында қарайды. Осында көрсетілген жол плагиндерді іздеуде қосымша ретінде қолданылады. Сөндіру үшін бос қалдырыңыз.

en: <b>Paths</b>
kk: <b>Жолдар</b>

en: Startup
kk: Іске қосылу

en: Beep on errors or when compilation has finished
kk: Қателер болса не компиляция аяқталған кезде дыбыс беру

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
kk: Қате орын алса немесе компиляция үрдісі аяқталған кезде дыбысты беру керек пе

en: Switch to status message list at new message
kk: Жаңа хабарлама келсе, күй хабарламалар тізіміне ауысу

en: Suppress status messages in the status bar
kk: Қалып-күй жолағында күй хабарламаларын көрсетпеу

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
kk: Қалып-күй жолағынан барлық күй хабарламаларын өшіреді. Олар хабарламалар терезесінде бәрібір көрсетіледі.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
kk: Виджеттерге фокусты автоорнату (фокус тышқан соңынан жүреді)

en: Use Windows native dialogs
kk: Windows-тың өздік сұхбаттарын қолдану

en: <b>Miscellaneous</b>
kk: <b>Таңдамалы</b>

en: Always wrap search
kk: Құжат соңына жеткенде, іздеуді құжат басынан қайта бастау

en: Always wrap search around the document
kk: Іздеуді құжат аумағында әрқашан айналдыру

en: Hide the Find dialog
kk: Табу сұхбатын жасыру

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
kk: Келесі/алдыңғы батырмасын басқаннан кейін сұхбатты жасыру

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
kk: Табу сұхбаты үшін курсордың астындағы ағымдағы сөзді қолдану

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
kk: Табу, Файлдардан табу немесе Алмастыру сұхбаттарын ашқан кезде ешнәрсе таңдалмаған болса, курсор астындағы ағымдағы сөзді қолдану

en: Use the current file's directory for Find in Files
kk: Файлдардан табу үшін ағымдағы файлдың бумасын қолдану

en: <b>Search</b>
kk: <b>Іздеу</b>

en: Store project file inside the project base directory
kk: Жоба файлын жобаның басты бумасы ішінде сақтау

en: <b>Projects</b>
kk: <b>Жобалар</b>

en: Miscellaneous
kk: Әр түрлі

en: General
kk: Жалпы

en: Show symbol list
kk: Таңбалар тізімін көрсету

en: Toggle the symbol list on and off
kk: Таңбалар тізімін іске қосады не сөндіреді

en: Default symbol sorting mode
kk: Үнсіз келісім бойынша таңбаларды сұрыптау режимі

en: Default sorting mode:
kk: Үнсіз келісім сұрыптауы:

en: Name
kk: Аты

en: Appearance
kk: Сыртқы түрі

en: Show documents list
kk: Құжаттар тізімін көрсету

en: Toggle the documents list on and off
kk: Құжаттар тізімін іске қосады не сөндіреді

en: Show sidebar
kk: Бүйір панелді көрсету

en: Position:
kk: Орны:

en: <b>Sidebar</b>
kk: <b>Бүйір панелі</b>

en: <b>Message window</b>
kk: <b>Хабарламалар терезесі</b>

en: Symbol list:
kk: Таңбалар тізімі:

en: Message window:
kk: Хабарламалар терезесі:

en: Editor:
kk: Түзетуші:

en: Sets the font for the message window
kk: Хабарламалар терезесі үшін қаріпті орнатады

en: Sets the font for the symbol list
kk: Таңбалар тізімі үшін қаріпті орнатады

en: Sets the editor font
kk: Түзеткіш қарібін орнатады

en: <b>Fonts</b>
kk: <b>Қаріптер</b>

en: Show status bar
kk: Қалып-күй жолағын көрсету

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
kk: Басты терезенің төменде қалып-күй жолағын көрсету керек пе, соны анықтайды

en: Interface
kk: Сыртқы түрі

en: Show editor tabs
kk: Түзеткіш беттерін көрсету

en: Show close buttons
kk: Жабу батырмаларын көрсету

en: Placement of new file tabs:
kk: Жаңа файл бетінің орналасуы:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
kk: Файл беттері сол жақтан қосылатын болады

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
kk: Файл беттері оң жақтан қосылатын болады

en: Next to current
kk: Ағымдағының қасында

en: Double-clicking hides all additional widgets
kk: Қос шерту барлық қосалқы виджеттерді жасырады

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
kk: Қарау->Барлық қосалқы виджеттерді іске қосу не сөндіру командасын шақырады

en: Switch to last used document after closing a tab
kk: Бетті жапқаннан кейін, соңғы қолданылған бетке ауысу

en: Tab label length:
kk: Бет атауының ұзындығы:

en: <b>Editor tabs</b>
kk: <b>Түзетуші беттері</b>

en: Sidebar:
kk: Бүйір панелі:

en: <b>Tab positions</b>
kk: <b>Беттер орналасуы</b>

en: Notebook tabs
kk: Беттер

en: Show t_oolbar
kk: Саймандар _панелін көрсету

en: _Append toolbar to the menu
kk: С_аймандар панелін мәзірге жалғау

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
kk: Вертикалды орынды сақтау үшін, саймандар панелін басты мәзірге жалғап жіберу

en: Customize Toolbar
kk: Панельді баптау

en: System _default
kk: Жүйе н_егізгісі

en: Images _and text
kk: Суреттер мен _мәтін

en: _Images only
kk: Т_ек суреттер

en: _Text only
kk: Т_ек мәтін

en: <b>Icon style</b>
kk: <b>Таңбаша стилі</b>

en: S_ystem default
kk: Жүйе _негізгісі

en: _Small icons
kk: Кі_ші таңбашалар

en: _Very small icons
kk: Өте кішкента_й таңбашалар

en: _Large icons
kk: Үл_кен таңбашалар

en: <b>Icon size</b>
kk: <b>Таңбаша өлшемі</b>

en: <b>Toolbar</b>
kk: <b>Панель</b>

en: Toolbar
kk: Панель

en: Line wrapping
kk: Жолды тасымалдау

en: "Smart" home key
kk: "Ақылды" home пернесі

en: Disable Drag and Drop
kk: Ұстап апару мен тастауды сөндіру

en: Code folding
kk: Кодты жинау

en: Fold/unfold all children of a fold point
kk: Бүктеу нүктесінің барлық ұрпақтарын бүктеу/жазық қылу

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
kk: Бүктеу нүктесінің барлық ұрпақтарын бүктеу/жазық қылу. Бүктеу таңбасына басу кезінде Shift пернесін ұстау арқылы керісінше әрекетке әкеледі.

en: Use indicators to show compile errors
kk: Компиляция қателерін көрсету үшін индикаторларды қолдану

en: Newline strips trailing spaces
kk: Жаңа жол артық бос аралықтарды алып тастайды

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
kk: Жаңа жолға өту нәтижесінде оның алдыңдағы жолда артық бос аралықтарды алып тастауды іске қосу

en: Line breaking column:
kk: Жолды үзу бағаны:

en: Comment toggle marker:
kk: Комментарийді ауыстыру маркері:

en: <b>Features</b>
kk: <b>Мүмкіндіктер</b>

en: Features
kk: Мүмкіндіктер

en: _Width:
kk: Е_ні:

en: The width in chars of a single indent
kk: Бірлік шегінудің ені, таңбалар санында

en: Auto-indent _mode:
kk: Автошегіну режи_мі:

en: Detect type from file
kk: Түрді файлдан анықтау

en: T_abs and spaces
kk: Т_абуляция мен бос аралықтар

en: _Spaces
kk: Бо_с аралықтар

en: Use spaces when inserting indentation
kk: Шегінуді енгізген кезде бос аралықтарды қолдану

en: _Tabs
kk: _Табуляция

en: Use one tab per indent
kk: Шегіну үшін бір табуляцияны қолдану

en: Detect width from file
kk: Енін файлдан анықтау

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
kk: Файл ашылған кезде шегіну енін файл құрамасынан анықтау керек пе

en: Type:
kk: Түрі:

en: Tab _key indents
kk: Табуляция _пернесінің шегінуі

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
kk: Tab/shift-tab пернелерін басу шегінуді үлкейтеді/кішірейтеді, табуляция таңбасын енгізу орнына

en: _Backspace key unindents
kk: _Backspace пернесінің кері шегінуі

en: <b>Indentation</b>
kk: <b>Шегіну</b>

en: Indentation
kk: Шегіну

en: Snippet completion
kk: Сниппеттерді толықтыру

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
kk: Белгіленген таңбалардың қысқа тізбегін жазып, бір шертумен оны күрделірек жолға дейін толықтыру

en: XML/HTML tag auto-closing
kk: XML/HTML тегтерін автожабу

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
kk: XML/HTML үшін сәйкес жабу тегін енгізу

en: Automatic continuation of multi-line comments
kk: Көпжолдық комментарийлерді автожалғастыру

en: Autocomplete symbols
kk: Атауларды автотолықтыру

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
kk: Ашық файлдардағы белгілі атауларды автотолықтыру (функциялар аттары, глобалды айнымалылар, ...)

en: Autocomplete all words in document
kk: Құжатта барлық сөздерді автотолықтыру

en: Drop rest of word on completion
kk: Толықтыру кезінде сөздің қалған бөлігін тастау

en: Completion list height:
kk: Толықтыру тізімінің биіктігі:

en: Characters to type for autocompletion:
kk: Автотолықтыру үшін терілетін таңбалар:

en: Display height in rows for the autocompletion list
kk: Автотолықтыру тізімінің жолдардағы биіктігін көрсету

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
kk: Автотолықтыру тізімінде көрсетілетін нәрселердің максималды саны

en: Symbol list update frequency:
kk: Таңбалар тізімін жаңарту жиілігі:

en: <b>Completions</b>
kk: <b>Толықтыру</b>

en: Parenthesis ( )
kk: Жақшалар ( )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
kk: Ашылу жақшасын терген кезде, жабылу жақшасын енгізу

en: Curly brackets { }
kk: Пішінді жақша { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
kk: Ашылу пішінді жақшасын терген кезде, жабылу жақшасын енгізу

en: Square brackets [ ]
kk: Тік жақша [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
kk: Ашылу тік жақшасын терген кезде, жабылу жақшасын енгізу

en: Single quotes ' '
kk: Бірлік тырнақша ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
kk: Ашылу бірлік тырнақшасын терген кезде, жабылу тырнақшасын енгізу

en: Double quotes " "
kk: Тырнақша " "

en: Auto-close double quote when typing an opening one
kk: Ашылу қос тырнақшасын терген кезде, жабылу тырнақшасын енгізу

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
kk: <b>Тырнақша мен жақшаларды автожабу</b>

en: Completions
kk: Аяқтаулар

en: Invert syntax highlighting colors
kk: Синтаксисті ерекшелеу түстерін айналдыру

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
kk: Барлық түстерді айналдырады, үнсіз келісім бойынша қара фонда ақ мәтін қолданылады

en: Show indentation guides
kk: Шегіну нұсқаулықтарын көрсету

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
kk: Дұрыс шегінуді қолдануға көмектесетін кішкентай, нүкте-нүктелі сызықтарды көрсетеді

en: Show white space
kk: Бос аралықты көрсету

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
kk: Бос аралықтарды нүктемен, ал табуляцияны сызықшамен белгілеу

en: Show line endings
kk: Жол аяқтауларын көрсету

en: Shows the line ending character
kk: Жол аяғының таңбасын көрсету

en: Show only non-default line endings
kk: Тек қалыпты емес жол аяқтауларын көрсету

en: Show line numbers
kk: Жол нөмірлерін көрсету

en: Shows or hides the Line Number margin
kk: Жол нөмірін көрсететін шет өрісін көрсетеді не жасырады

en: Show markers margin
kk: Шетте маркерлер өрісін көрсету

en: Stop scrolling at last line
kk: Айналдыруды соңғы жолда тоқтату

en: <b>Display</b>
kk: <b>Көрсету</b>

en: Column:
kk: Баған:

en: Color:
kk: Түс:

en: Sets the color of the long line marker
kk: Ұзын жол маркерінің түсін орнатады

en: Color Chooser
kk: Түстер таңдаушысы

en: Line
kk: Жол

en: Background
kk: Фон

en: Enabled
kk: Іске қосулы

en: <b>Long line marker</b>
kk: <b>Ұзын жол маркері</b>

en: Disabled
kk: Сөндірулі

en: Do not show virtual spaces
kk: Виртуалды бос аралықтарды көрсетпеу

en: Only for rectangular selections
kk: Тек төртбұрышты таңдаулар үшін

en: Always
kk: Әрқашан

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
kk: Жол соңынан кейінгі виртуалды бос аралықтарды әрқашан көрсету

en: <b>Virtual spaces</b>
kk: <b>Виртуалды бос аралықтар</b>

en: Show in markers margin
kk: Маркерлер өрісінде көрсету

en: Show as underline indicators
kk: Жол астындағы индикаторлар ретінде көрсету

en: <b>Change History</b>
kk: <b>Өзгертулер тарихы</b>

en: Display
kk: Көрсету

en: Editor
kk: Түзетуші

en: Open new documents from the command-line
kk: Жаңа құжаттарды командалық жолдан ашу

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
kk: Командалық жолдың әр жоқ болып тұрған файл атына жаңа файлды жасау

en: Default end of line characters:
kk: Үнсіз келісім бойынша жол аяғының таңбалары:

en: <b>New files</b>
kk: <b>Жаңа файлдар</b>

en: Default encoding (new files):
kk: Үнсіз келісім бойынша кодтауы (жаңа файлдар):

en: Sets the default encoding for newly created files
kk: Жаңадан жасалынатын файлдар үшін бастапқы кодтауды орнатады

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
kk: Unicode емес файлдарын ашу кезінде тұрақты кодтауды қолдану

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
kk: Үнсіз келісім бойынша кодтауы (бар болып тұрған Unicode емес файлдар):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
kk: Бар болып тұрған Unicode-емес файлдарын ашу кезіндегі қолданылатын кодталу

en: <b>Encodings</b>
kk: <b>Кодтаулар</b>

en: Ensure new line at file end
kk: Файлдың соңындағы жаңа жол міндетті

en: Ensures that at the end of the file is a new line
kk: Файлдың соңында жаңа жолға өту бар екенін міндетті қылады

en: Ensure consistent line endings
kk: Біртектес жол аяқтауларын қамтамасыз ету

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
kk: Бір файлда әр түрлі жол аяқтауларын қолдануды болдырмау үшін, сақтау алдында олардың түрлендіруін қамтамасыз ету

en: Strip trailing spaces and tabs
kk: Артық бос аралықтар мен табуляцияны өшіру

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
kk: Жолдар соңынан артық бос аралықтар мен табуляцияны өшіреді

en: Replace tabs with space
kk: Бос аралықтарды табуляциямен алмастыру

en: Replaces all tabs in document with spaces
kk: Құжаттағы барлық табуляцияларды бос аралықтармен алмастырады

en: <b>Saving files</b>
kk: <b>Файлдарды сақтау</b>

en: Recent files list length:
kk: Соңғы файлдар тізімінің ұзындығы:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
kk: Жуырдағы файлдар тізімінде сақталатын файлдар санын анықтайды

en: Disk check timeout:
kk: Дискті тексеру уақыт аралығы:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
kk: Дискіден құжаттағы өзгерістерін тексеру аралығы, секундпен. Нөл тексеруді сөндіреді.

en: Files
kk: Файлдар

en: Terminal:
kk: Терминал:

en: Browser:
kk: Браузер:

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
kk: Қалауыңызша браузеріңізге дейінгі жол (және аргументтері болуы мүмкін)

en: System default
kk: Жүйе негізгісі

en: <b>Tool paths</b>
kk: <b>Саймандар жолдары</b>

en: Context action:
kk: Контекст әрекеті:

en: <b>Commands</b>
kk: <b>Командалар</b>

en: Tools
kk: Саймандар

en: Email address of the developer
kk: Өндірушінің эл. пошта адресі

en: Initials of the developer name
kk: Өндірушінің инициалдары

en: Initial version:
kk: Бастапқы нұсқасы:

en: Version number, which a new file initially has
kk: Нұсқа нөмірі, жаңа файлға меншіктеу үшін

en: Company name
kk: Компания аты

en: Developer:
kk: Өндіруші:

en: Company:
kk: Компания:

en: Mail address:
kk: Пошта адресі:

en: Initials:
kk: Инициалдар:

en: The name of the developer
kk: Өндірушінің аты

en: Year:
kk: Жыл:

en: Date:
kk: Күні:

en: Date & time:
kk: Күн және уақыт:

en: <b>Template data</b>
kk: <b>Үлгілер мәліметі</b>

en: Templates
kk: Үлгілер

en: C_hange
kk: Ө_згерту

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
kk: <b>Пернетақта жарлықтары</b>

en: Keybindings
kk: Пернетақта жарлықтары

en: Command:
kk: Команда:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
kk: Файлдарды баспаға шығару командасына дейінгі жол (файл аты үшін %f қолданыңыз)

en: Use an external command for printing
kk: Баспаға шығару үшін сыртқы команданы қолдану

en: Print line numbers
kk: Жол нөмірлерін баспаға шығару

en: Add line numbers to the printed page
kk: Басып шығарылатын параққа парақ нөмірін қосу

en: Print page numbers
kk: Парақ нөмірлерін баспаға шығару

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
kk: Әр парақтың астына парақ нөмірін қосу. Ол парақтың 2 жолын алады.

en: Print page header
kk: Парақ колонтитулын баспаға шығару

en: Use the basename of the printed file
kk: Баспаға шығарылатын файлдың тек өз атын қолдану

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
kk: Баспаға шығарылатын файлдың тек өз атын (орналасу жолсыз) шығару

en: Date format:
kk: Уақыт пішімі:

en: Use native GTK printing
kk: GTK құрамындағы баспаға шығаруды қолдану

en: <b>Printing</b>
kk: <b>Баспаға шығару</b>

en: Printing
kk: Баспаға шығару

en: Font:
kk: Қаріп:

en: Sets the font for the terminal widget
kk: Терминал виджеті үшін қаріпті орнатады

en: Choose Terminal Font
kk: Терминал қарібін таңдаңыз

en: Foreground color:
kk: Алдыңғы түс:

en: Background color:
kk: Фон түсі:

en: Scrollback lines:
kk: Кері айналдыру жол саны:

en: Shell:
kk: Қоршам:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
kk: Терминал виджетінде мәтіннің фон түсін орнатады

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
kk: Терминал виджетінде қаріптің фон түсін орнатады

en: Scroll on keystroke
kk: Пернелерді басу кезінде айналдыру

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
kk: Перне басылған кезде ең төменге дейін айналдыру керек пе

en: Scroll on output
kk: Шығыс болса, айналдыру

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
kk: Жаңа шығыс бар кезде, ең төменге айналдыру керек пе

en: Cursor blinks
kk: Курсор жыпылықтауы

en: Whether to blink the cursor
kk: Курсордың жыпылықтауы керек пе

en: Override Geany keybindings
kk: Geany пернетақта жарлықтарын алмастыру

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
kk: VTE үшін пернетақта жарлықтарын қабылдауға рұқсат ету (фокус командаларынан басқа)

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
kk: Мәзірге қатынау жарлық пернесін сөндіру (F10 бастапқыда)

en: Follow path of the current file
kk: Ағымдағы файлдың жолын қолдану

en: Execute programs in the VTE
kk: Бағдарламаларды VTE ішінде орындау

en: Don't use run script
kk: Орындау скриптін жөнелтпеу

en: <b>Terminal</b>
kk: <b>Терминал:</b>

en: Terminal
kk: Терминал

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
kk: <i>Ескерту: бұл баптауларды өзгерту алдында нұсқаулықты оқыңыз.</i>

en: <b>Various preferences</b>
kk: <b>Түрлі баптаулар</b>

en: Various
kk: Түрлі

en: _File
kk: _Файл

en: New (with _Template)
kk: Жаңа (Үл_гімен)

en: _Open...
kk: _Ашу...

en: Recent _Files
kk: С_оңғы файлдар

en: Save _As...
kk: Қ_алайша сақтау...

en: Sa_ve All
kk: Барл_ығын сақтау

en: _Reload
kk: Қа_йта жүктеу

en: R_eload As
kk: Қа_лайша қайта жүктеу

en: Page Set_up
kk: Парақ ба_птаулары

en: _Print...
kk: Бас_паға шығару...

en: Close Ot_her Documents
kk: Б_асқа құжаттарды жабу

en: C_lose All
kk: Бар_лығын жабу

en: Co_mmands
kk: Кома_ндалар

en: Cu_t Current Line(s)
kk: Ағы_мдағы жол(дар)ды қиып алу

en: _Copy Current Line(s)
kk: Ағ_ымдағы жол(дар)ды көшіру

en: _Delete Current Line(s)
kk: Ағымдағы жол(дар)ды ө_шіру

en: D_uplicate Line or Selection
kk: Жол не таңдауды қа_йталау

en: S_elect Current Line(s)
kk: Ағымдағы ж_ол(дар)ды таңдау

en: Se_lect Current Paragraph
kk: Ағымдағы а_бзацты таңдау

en: _Move Line(s) Up
kk: Жол(дар)ды жоғары жы_лжыту

en: M_ove Line(s) Down
kk: Жол(дар)ды төмен жы_лжыту

en: _Send Selection to Terminal
kk: Таңдалғанды  _терминалға жіберу

en: _Join Lines
kk: Жолдарды _біріктіру

en: _Reflow Lines/Block
kk: Жолдар/блокты қайта _пішімдеу

en: T_oggle Case of Selection
kk: Таңдауд_ың регистрін ауыстыру

en: _Comment Line(s)
kk: Жол(дар)_ды комментарий қылу

en: U_ncomment Line(s)
kk: Жол(дар)ды ком_ментарий емес қылу

en: _Toggle Line Commentation
kk: Жо_лдың комментарий екенін ауыстыру

en: _Increase Indent
kk: Шегінуді үл_кейту

en: _Decrease Indent
kk: Шегінуді кі_шірейту

en: S_mart Line Indent
kk: "Ақылды" ш_егінуді қолдану

en: _Send Selection to
kk: Таңдалға_нды жіберу

en: I_nsert Comments
kk: К_омментарий енгізу

en: Preference_s
kk: Ба_птаулар

en: P_lugin Preferences
kk: Плаг_ин баптаулары

en: _Find...
kk: _Табу...

en: Find _Next
kk: Кел_есіні табу

en: Find _Previous
kk: Алд_ыңғысын табу

en: Find in F_iles...
kk: Фа_йлдардан табу...

en: _Replace...
kk: Ал_мастыру...

en: Next Me_ssage
kk: Келе_сі хабарлама

en: Pr_evious Message
kk: Алдыңғ_ы хабарлама

en: Go to Ne_xt Marker
kk: Келесі маркерге ө_ту

en: Go to Pre_vious Marker
kk: Алдыңғы маркерге ө_ту

en: _Go to Line...
kk: Ж_олға өту...

en: Find Next _Selection
kk: Кел_есі таңдауды табу

en: Find Pre_vious Selection
kk: А_лдыңғы таңдауды табу

en: _Mark All
kk: Барлығын _ерекшелеу

en: Go to Symbol Decl_aration
kk: Таңба ж_ариялануына өту

en: _View
kk: Қа_рау

en: Change _Font...
kk: Қаріпті өз_герту...

en: Change _Color Scheme...
kk: Тү_стер схемасын ауыстыру...

en: Show _Markers Margin
kk: Шетте марк_ерлер өрісін көрсету

en: Show _Line Numbers
kk: Ж_ол нөмірлерін көрсету

en: Show White S_pace
kk: Бо_с аралықты көрсету

en: Show Line _Endings
kk: Жол а_яқтауларын көрсету

en: Show Indentation _Guides
kk: Ше_гіну нұсқаулықтарын көрсету

en: Full_screen
kk: То_лық экранға

en: Toggle All _Additional Widgets
kk: Бар қо_салқы виджеттерді іске қосу не сөндіру

en: Show Message _Window
kk: _Хабарламалар терезесін көрсету

en: Show _Toolbar
kk: Саймандар _панелін көрсету

en: Show Side_bar
kk: Бү_йір панелін көрсету

en: _Document
kk: Құ_жат

en: _Line Wrapping
kk: Жолдарды тасы_малдау

en: Line _Breaking
kk: Жолды ү_зу

en: _Auto-indentation
kk: _Автошегіну

en: In_dent Type
kk: Шегіну _түрі

en: _Detect from Content
kk: Құра_мадан анықтау

en: T_abs and Spaces
kk: Т_абуляция мен бос аралықтар

en: Indent Widt_h
kk: Шегіну _ені

en: Read _Only
kk: Тек _оқу

en: _Write Unicode BOM
kk: Unicode BOM жа_зу

en: Set File_type
kk: Файл _түрін орнату

en: Set _Encoding
kk: Кодталу_ын орнату

en: Set Line E_ndings
kk: Жол а_яқтауларын орнату

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
kk: Түрлендіру және _CR/LF (Windows) етіп орнату

en: Convert and Set to _LF (Unix)
kk: Түр_лендіру және LF (Unix) етіп орнату

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
kk: Түрлендіру жә_не CR (Классикалық Mac) етіп орнату

en: _Clone
kk: _Клондау

en: _Strip Trailing Spaces
kk: Ар_тық бос аралықтарды өшіру

en: Replace Tabs with S_paces
kk: Табул_яцияны бос аралықтармен алмастыру

en: _Replace Spaces with Tabs...
kk: Б_ос аралықтарды табуляциямен алмастыру...

en: _Fold All
kk: Бар_лығын жинау

en: _Unfold All
kk: _Барлығын жазық қылу

en: Remove _Markers
kk: _Маркерлерді өшіру

en: Remove Error _Indicators
kk: Қателер _индикаторларын өшіру

en: _Project
kk: Жо_ба

en: _New...
kk: Ж_аңа...

en: _Recent Projects
kk: С_оңғы жобалар

en: _Close
kk: _Жабу

en: Apply the default indentation settings to all documents
kk: Барлық құжаттарға үнсіз келісім бойынша шегінуді іске асыру

en: _Apply Default Indentation
kk: Ба_стапқы шегінуді іске асыру

en: _Build
kk: Құрас_тыру

en: _Tools
kk: Са_ймандар

en: _Reload Configuration
kk: Ба_птауларды қайта жүктеу

en: C_onfiguration Files
kk: Бап_таулар файлдары

en: _Color Chooser
kk: _Түсті таңдаушы

en: _Word Count
kk: Сөздер са_ны

en: Load Ta_gs File...
kk: Те_гтер файлын жүктеу...

en: _Help
kk: _Көмек

en: Keyboard _Shortcuts
kk: П_ернетақта жарлықтары

en: Debug _Messages
kk: Жөндеу ха_барламалары

en: _Website
kk: Веб са_йт

en: Wi_ki
kk: Ви_ки

en: Report a _Bug...
kk: Ақ_аулық жөнінде хабарлау...

en: _Donate...
kk: Ақ_шалай көмектесу...

en: Symbols
kk: Таңбалар

en: Documents
kk: Құжаттар

en: Status
kk: Қалып-күй

en: Compiler
kk: Компилятор

en: Messages
kk: Хабарламалар

en: Scribble
kk: Жазбалар

en: Project Properties
kk: Жоба қасиеттері

en: Filename:
kk: Файл аты:

en: _Name:
kk: _Аты:

en: _Description:
kk: Си_паттамасы:

en: _Base path:
kk: _Негізгі орналасу:

en: File _patterns:
kk: Файлдар _шаблондары:

en: Project
kk: Жоба

en: Display:
kk: Көрсетілуі:

en: Custom
kk: Таңдауыңызша

en: Use global settings
kk: Глобалды баптауларды қолдану

en: Size:
kk: Өлшемі:

en: Location:
kk: Орналасуы:

en: Read-only:
kk: Тек оқу үшін:

en: Encoding:
kk: Кодталуы:

en: Modified:
kk: Түрлендірілген:

en: Changed:
kk: Өзгертілген:

en: Accessed:
kk: Қатынаған:

en: (only inside Geany)
kk: (тек Geany ішінде)

en: Permissions:
kk: Рұқсаттар:

en: Read:
kk: Оқу:

en: Write:
kk: Жазу:

en: Execute:
kk: Орындау:

en: Owner:
kk: Иесі:

en: Group:
kk: Тобы:

en: Other:
kk: Басқа:

en: About Geany
kk: Geany туралы

en: A fast and lightweight IDE
kk: Жылдам әрі жеңіл өндіру ортасы

en: (built on or after %s)
kk: (%s не кейін жиналған)

en: Info
kk: Ақпарат

en: Developers
kk: Жасағандар

en: maintainer
kk: басты өндіруші

en: developer
kk: өндіруші

en: translation maintainer
kk: басты аудармашы

en: Translators
kk: Аудармашылар

en: Previous Translators
kk: Бұрынғы аудармашылар

en: Contributors
kk: Үлесін қосқандар

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
kk: Көптеген үлес қосқандардың кейбіреулері (толық тізімін %s файлынан қараңыз):

en: Credits
kk: Жасағандар

en: License
kk: Лицензия

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
kk: Лицензия мәтіні табылмады, оны Интернетте http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt жерінен ала аласыз.

en: failed to substitute %%p, no project active
kk: %%p алмастыру сәтсіз, белсенді жобалар жоқ

en: Process failed, no working directory
kk: Үрдіс сәтсіз, жұмыс бумасы жоқ

en: %s (in directory: %s)
kk: %s (бумада: %s)

en: Process failed (%s)
kk: Үрдіс сәтсіз (%s)

en: Invalid working directory "%s"
kk: "%s" жұмыс бумасы жарамсыз

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
kk: "%s" орындау сәтсіз (іске қосылу скриптін жасау мүмкін емес: %s)

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
kk: "%s" құрастыру командасын орындау мүмкін емес: %s. Баптауларда терминал орнатуын тексеріңіз

en: Compilation failed.
kk: Компиляция сәтсіз.

en: Compilation finished successfully.
kk: Компиляция сәтті аяқталды.

en: Custom Text
kk: Таңдауыңызша мәтін

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
kk: Осында таңдауыңызша мәтінді енгізіңіз, ол мәтін командаға жалғанады.

en: _Next Error
kk: К_елесі қате

en: _Previous Error
kk: А_лдыңғы қате

en: _Set Build Commands
kk: Құрастыру ко_мандаларын орнату

en: Build the current file
kk: Ағымдағы файлды құрастыру

en: Build the current file with Make and the default target
kk: Ағымдағы файлды Make және үнсіз келісім бойынша мақсатпен құрастыру

en: Build the current file with Make and the specified target
kk: Ағымдағы файлды Make және көрсетілген мақсатпен құрастыру

en: Compile the current file with Make
kk: Ағымдағы файлды Make көмегімен компиляциялау

en: Process could not be stopped (%s).
kk: Үрдісті тоқтату мүмкін емес (%s).

en: No more build errors.
kk: Құрастыру қателері қалмады.

en: Label
kk: Белгі

en: Command
kk: Команда

en: Working directory
kk: Жұмыс бумасы

en: Reset
kk: Тастау

en: %s commands
kk: %s командалары

en: No filetype
kk: Файл түрі жоқ

en: Error regular expression:
kk: Тұрақты өрнек қате:

en: Independent commands
kk: Тәуелсіз командалар

en: Execute commands
kk: Командаларды орындау

en: Set Build Commands
kk: Құрастыру командаларын орнату

en: _Compile
kk: Компил_яциялау

en: _Execute
kk: Оры_ндау

en: Make Custom _Target...
kk: Таңдауыңызша мақса_тты жасау...

en: Make _Object
kk: _Объектті жасау

en: _Make
kk: Жа_сау

en: _Make All
kk: Бар_лығын жасау

en: %d file saved. | %d files saved.
kk[0]: %d файл сақталды.

en: Are you sure you want to reload all files?
kk: Барлық файлдарды қайтадан жүктеуді шынымен қалайсыз ба?

en: Go to Line
kk: Жолға өту

en: Enter the line you want to go to:
kk: Өту үшін жол нөмірін көрсетіңіз:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
kk: Бұл функцияны қолдану алдында ағымдағы файл үшін файл түрін орнатыңыз.

en: No more message items.
kk: Хабарламалар қалмады.

en: Could not open file %s (File not found)
kk: %s файлын ашу мүмкін емес (Файл табылмады)

en: Check the path setting in Preferences.
kk: Баптауларда жол орнатуын тексеріңіз.

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
kk: "%s" контекст әрекеті командасын орындау мүмкін емес: %s. %s

en: No context action set.
kk: Контекст әрекеті орнатылмаған.

en: "%s" was not found.
kk: "%s" табылмады.

en: Detect from file
kk: Файлдан анықтау

en: Programming Languages
kk: Бағдарламалау тілдері

en: Scripting Languages
kk: Скрипттеу тілдері

en: Markup Languages
kk: Белгілеу тілдері

en: _More Options
kk: Кө_бірек опциялар

en: Show _hidden files
kk: Жас_ырын файлдарды көрсету

en: Set encoding:
kk: Кодталуын орнату:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
kk: Файл үшін кодталуын қолмен орнату, егер ол дұрыс анықталмаса. Бұл әрекет файлдың кодталуын білсеңіз, бірақ Geany оны дұрыс анықтай алмаған кезде пайдалы.
    Бірнеше файл таңдалса, олардың барлығы осы кодталуда ашылатынын есте сақтаңыз.

en: Set filetype:
kk: Файл түрін орнату:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
kk: Файл үшін файл түрін қолмен орнату, егер оны файл кеңейтуі көмегімен анықтауға мүмкін болмаса.
    Бірнеше файл таңдалса, олардың барлығы осы файл түрінде ашылатынын есте сақтаңыз.

en: Open File
kk: Файлды ашу

[ctx: Open dialog action]
en: _View
kk: Қ_арап шығу

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
kk: Файлды тек оқу режимінде ашу. Бірден көп файл таңдалса, олардың барлығы тек оқу үшін ашылады.

en: Overwrite?
kk: Үстінен жазу керек пе?

en: Filename already exists!
kk: Файл аты бар болып тұр!

en: Save File
kk: Файлды сақтау

en: R_ename
kk: А_тын ауыстыру

en: Save the file and rename it
kk: Файлды сақтау және оның атын ауыстыру

en: Error
kk: Қате

en: Question
kk: Сұрақ

en: Warning
kk: Ескерту

en: Information
kk: Ақпарат

en: _Don't save
kk: Сақ_тамау

en: The file '%s' is not saved.
kk: '%s' файлы сақталмады.

en: Do you want to save it before closing?
kk: Жабу алдында оны сақтауды қалайсыз ба?

en: Choose font
kk: Қаріпті таңдау

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
kk: Қате орын алды не файл ақпаратын алу мүмкін емес (мыс. жаңа файлдан).

en: unknown
kk: белгісіз

en: %s Properties
kk: %s қасиеттері

en: (with BOM)
kk: (BOM бар)

en: (without BOM)
kk: (BOM жоқ)

en: File %s closed.
kk: %s файлы жабылды.

en: New file "%s" opened.
kk: Жаңа "%s" файлы ашылды.

en: Could not open file %s (%s)
kk: %s файлын ашу мүмкін емес (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
kk: "%s" файлы дұрыс %s емес.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
kk: "%s" файл мәтін файлына ұқсамайды, немесе оның кодтауына қолдау жоқ.

en: Spaces
kk: Бос аралықтар

en: Tabs
kk: Беттер

en: Tabs and Spaces
kk: Табуляция мен бос аралықтар

en: Setting %s indentation mode for %s.
kk: %s шегіну режимін орнату, %s үшін.

en: Setting indentation width to %d for %s.
kk: Шегіну өлшемін %d етіп орнату, %s үшін.

en: File %s reloaded.
kk: %s файлы қайта жүктелді.

en: File %s opened (%d%s).
kk: %s файлы ашылды (%d%s).

en: , read-only
kk: , тек оқу

en: Discard history
kk: Тарихты тастау

en: The file has been reloaded.
kk: Файл қайта жүктелді.

en: Any unsaved changes will be lost.
kk: Барлық сақталмаған өзгерістер жоғалады.

en: Undo history will be lost.
kk: Болдырмау тарихы жоғалады.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
kk: '%s' қайтадан жүктеуді шынымен қалайсыз ба?

en: Error renaming file.
kk: Файл атын ауыстыру қатесі.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
kk: Қате туралы хабарлама: %s
    Қате "%s" жерінде орын алды (жол: %d, баған: %d).

en: Error message: %s.
kk: Қате хабарламасы: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
kk: '%s' файлын жазу үшін ашу сәтсіз: fopen() сәтсіз: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
kk: '%s' файлына жазу сәтсіз: fwrite() сәтсіз: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
kk: '%s' файлын жабу сәтсіз: fclose() сәтсіз: %s

en: _Overwrite
kk: Ү_стінен жазу

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
kk: Дискідегі '%s' файлы ағымдағы буферден жаңалау.

en: Try to resave the file?
kk: Файл сақтауды қайта көру керек пе?

en: File "%s" was not found on disk!
kk: "%s" файлы дисктен табылмады!

en: Cannot save read-only document '%s'!
kk: '%s' тек оқу үшін ашылған құжатты сақтау мүмкін емес!

en: Error saving file (%s).
kk: Файлды сақтау қатесі (%s).

en: Error saving file.
kk: Файлды сақтау қатесі.

en: File %s saved.
kk: %s файлы сақталды.

en: Wrap search and find again?
kk: Іздеуді құжат басынан бастау керек пе?

en: No matches found for "%s".
kk: "%s" үшін сәйкестіктер табылмады.

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
kk[0]: %s: %d сәйкестік алмастырылды, "%s" болды, "%s" етіп өзгертілді.

en: Do you want to reload it?
kk: Оны қайтадан жүктеуді қалайсыз ба?

en: Enter Tab Width
kk: Табуляция енін енгізіңіз

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
kk: Табуляция таңбасымен алмастырылатын бос аралықтар санын көрсетіңіз.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
kk: Назарыңызға: стандартты емес табуляция ені: %d != 8!

en: Celtic
kk: Келттік

en: Greek
kk: Грек

en: Nordic
kk: Скандинавтік

en: South European
kk: Оңтүстік Еуропалық

en: Western
kk: Батыс

en: Baltic
kk: Балтық

en: Central European
kk: Орта Еуропалық

en: Cyrillic
kk: Кирилл жазуы

en: Cyrillic/Russian
kk: Кирилл жазуы/Ресей

en: Cyrillic/Ukrainian
kk: Кирилл жазуы/Украин

en: Romanian
kk: Румын

en: Arabic
kk: Араб

en: Hebrew
kk: Иврит

en: Hebrew Visual
kk: Визуалды иврит

en: Armenian
kk: Армян

en: Georgian
kk: Грузин

en: Thai
kk: Тай

en: Turkish
kk: Түрік

en: Vietnamese
kk: Вьетнам

en: Unicode
kk: Юникод

en: Chinese Simplified
kk: Қытайша оңайлатылған

en: Chinese Traditional
kk: Қытайша дәстүрлі

en: Japanese
kk: Жапон

en: Korean
kk: Кәріс

en: Without encoding
kk: Кодтаусыз

en: _West European
kk: _Батыс Еуропалық

en: _East European
kk: _Шығыс Еуропалық

en: East _Asian
kk: Шығ_ыс Азиялық

en: _SE & SW Asian
kk: _ОШ және ОБ Азиялық

en: _Middle Eastern
kk: _Орта Шығыс

en: _Unicode
kk: _Юникод

en: West European
kk: Батыс Еуропалық

en: East European
kk: Шығыс Еуропалық

en: East Asian
kk: Шығыс Азиялық

en: SE & SW Asian
kk: ОШ мен ОБ Азиялық

en: Middle Eastern
kk: Орта шығыс

en: %s source file
kk: %s бастапқы код файлы

en: %s file
kk: %s файлы

en: %s script
kk: %s скрипті

en: %s document
kk: %s құжаты

en: Shell
kk: Қоршам

en: Cascading Stylesheet
kk: Каскадты стильдер кестесі

en: Config
kk: Баптау файлы

en: Gettext translation
kk: Gettext аудармасы

en: _Programming Languages
kk: _Бағдарламалау тілдері

en: _Scripting Languages
kk: _Скрипттеу тілдері

en: _Markup Languages
kk: Б_елгілеу тілдері

en: M_iscellaneous
kk: Әр тү_рлі

en: All Source
kk: Барлық бастапқы кодтар

en: All files
kk: Барлық файлдар

en: untitled
kk: атаусыз

en: Could not find file '%s'.
kk: '%s' файлын табу мүмкін емес.

en: Default
kk: Бастапқы

en: Color Schemes
kk: Түстер схемалары

en: File
kk: Файл

en: Clipboard
kk: Алмасу буфері

en: Select
kk: Таңдау

en: Format
kk: Пішімі

en: Insert
kk: Енгізу

en: Settings
kk: Баптаулар

en: Search
kk: Іздеу

en: Go to
kk: Өту

en: View
kk: Қарау

en: Document
kk: Құжат

en: Build
kk: Құрастыру

en: Help
kk: Көмек

en: Focus
kk: Фокус

en: Notebook tab
kk: Беттер

en: New
kk: Жаңа

en: Open
kk: Ашу

en: Open selected file
kk: Таңдалған файлды ашу

en: Save
kk: Сақтау

en: Save as
kk: Қалайша сақтау

en: Save all
kk: Барлығын сақтау

en: Properties
kk: Қасиеттер

en: Print
kk: Баспаға шығару

en: Close
kk: Жабу

en: Close all
kk: Барлығын жабу

en: Reload file
kk: Файлды қайта жүктеу

en: Reload all files
kk: Барлық файлдарды қайтадан жүктеу

en: Re-open last closed tab
kk: Соңғы жабылған бетті қайта ашу

en: Quit
kk: Шығу

en: Undo
kk: Болдырмау

en: Redo
kk: Қайталау

en: Delete to line end
kk: Жол соңына дейін өшіру

en: Delete to beginning of line
kk: Жол басына дейін өшіру

en: _Transpose Current Line
kk: Жолд_ы алмастыру

en: Scroll to current line
kk: Ағымдағы жолға дейін айналдыру

en: Scroll up the view by one line
kk: Көріністі бір жолға үстіне айналдыру

en: Scroll down the view by one line
kk: Көріністі бір жолға төменге айналдыру

en: Complete snippet
kk: Сниппетті толықтыру

en: Move cursor in snippet
kk: Сниппет ішіндегі курсорды жылжыту

en: Suppress snippet completion
kk: Сниппетті толықтыруды сөндіру

en: Context Action
kk: Контекст әрекеті

en: Complete word
kk: Сөзді толықтыру

en: Word part completion
kk: Сөз бөлігін толықтыру

en: Move line(s) up
kk: Жол(дар)ды жоғары жылжыту

en: Move line(s) down
kk: Жол(дар)ды төмен жылжыту

en: Cut
kk: Қиып алу

en: Copy
kk: Көшіру

en: Paste
kk: Кірістіру

en: Select All
kk: Барлығын таңдау

en: Select current word
kk: Ағымдағы сөзді таңдау

en: Select to previous word part
kk: Алдыңғы сөз бөлігіне дейін таңдау

en: Select to next word part
kk: Келесі сөз бөлігіне дейін таңдау

en: Toggle line commentation
kk: Жолдың комментарий екенін ауыстыру

en: Comment line(s)
kk: Жол(дар)ды комментарий қылу

en: Uncomment line(s)
kk: Жол(дар)ды комментарий емес қылу

en: Increase indent
kk: Шегінуді үлкейту

en: Decrease indent
kk: Шегінуді кішірейту

en: Increase indent by one space
kk: Шегінуді бір бос аралыққа үлкейту

en: Decrease indent by one space
kk: Шегінуді бір бос аралыққа кішірейту

en: Send to Custom Command 1
kk: 1-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 2
kk: 2-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 3
kk: 3-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 4
kk: 4-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 5
kk: 5-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 6
kk: 6-шы таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 7
kk: 7-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 8
kk: 8-ші таңдауыңызша командасына жіберу

en: Send to Custom Command 9
kk: 9-шы таңдауыңызша командасына жіберу

en: Insert date
kk: Күн / Уақытты енгізу

en: Insert New Line Before Current
kk: Ағымдағы жолға дейін жаңа жолды енгізу

en: Insert New Line After Current
kk: Ағымдағы жолдан кейін жаңа жолды енгізу

en: Find
kk: Табу

en: Find Next
kk: Келесісін табу

en: Find Previous
kk: Алдыңғысын табу

en: Replace
kk: Алмастыру

en: Find in Files
kk: Файлдардан табу

en: Next Message
kk: Келесі хабарлама

en: Previous Message
kk: Алдыңғы хабарлама

en: Find Usage
kk: Қолданылуын табу

en: Find Document Usage
kk: Құжатта қолданылуын табу

en: Navigate back a location
kk: Алдыңғы қадамға өту

en: Navigate forward a location
kk: Келесі қадамға өту

en: Go to matching brace
kk: Сәйкес жақшаға өту

en: Toggle marker
kk: Маркерді қосу не сөндіру

en: Go to Symbol Definition
kk: Таңба анықтамасына өту

en: Go to Symbol Declaration
kk: Таңба жариялануына өту

en: Go to Start of Line
kk: Жол басына өту

en: Go to End of Line
kk: Жол аяғына өту

en: Go to Start of Display Line
kk: Көрсетілетін жолдың басына өту

en: Go to End of Display Line
kk: Көрсетілетін жолдың соңына өту

en: Go to Previous Word Part
kk: Сөздің алдыңғы бөлігіне өту

en: Go to Next Word Part
kk: Сөздің келесі бөлігіне өту

en: Toggle All Additional Widgets
kk: Барлық қосымша виджеттерді іске қосу/сөндіру

en: Fullscreen
kk: Толық экранға

en: Toggle Messages Window
kk: Хабарламалар терезесін іске қосу/сөндіру

en: Toggle Sidebar
kk: Бүйір панелін өшіру не қосу

en: Zoom In
kk: Үлкейту

en: Zoom Out
kk: Кішірейту

en: Zoom Reset
kk: Масштабты тастау

en: Switch to Editor
kk: Түзеткішке ауысу

en: Switch to Search Bar
kk: Іздеу өрісіне ауысу

en: Switch to Message Window
kk: Хабарламалар терезесіне ауысу

en: Switch to Compiler
kk: Компиляторға ауысу

en: Switch to Messages
kk: Хабарламаларға ауысу

en: Switch to Scribble
kk: Жазбаларға ауысу

en: Switch to VTE
kk: VTE-ге ауысу

en: Switch to Sidebar
kk: Бүйір панеліне ауысу

en: Switch to Sidebar Symbol List
kk: Бүйір панелінің таңбалар тізіміне ауысу

en: Switch to Sidebar Document List
kk: Бүйір панелінің құжаттар тізіміне ауысу

en: Switch to left document
kk: Сол жақтағы құжатқа ауысу

en: Switch to right document
kk: Оң жақтағы құжатқа ауысу

en: Switch to last used document
kk: Соңғы қолданылған құжатқа ауысу

en: Move document left
kk: Құжатты солға жылжыту

en: Move document right
kk: Құжатты оңға жылжыту

en: Move document first
kk: Құжатты бірінші етіп жылжыту

en: Move document last
kk: Құжатты соңғы етіп жылжыту

en: Toggle Line wrapping
kk: Жол тасымалдауды іске косу не сөндіру

en: Toggle Line breaking
kk: Жол үзуді іске қосу не сөндіру

en: Replace spaces with tabs
kk: Бос аралықтарды табуляциямен алмастыру

en: Toggle current fold
kk: Жазық / жиналған күйді ауыстыру

en: Fold all
kk: Барлығын жазу

en: Unfold all
kk: Барлығын жинау

en: Reload symbol list
kk: Таңбалар тізімін қайта жүктеу

en: Remove Markers
kk: Маркерлерді өшіру

en: Remove Error Indicators
kk: Қателер индикаторларын өшіру

en: Remove Markers and Error Indicators
kk: Маркерлер мен қателер индикаторларын өшіру

en: Compile
kk: Компиляциялау

en: Make all
kk: Барлығын жасау

en: Make custom target
kk: Таңдауыңызша мақсатты жасау

en: Make object
kk: Объектті жасау

en: Next error
kk: Келесі қате

en: Previous error
kk: Алдыңғы қате

en: Run
kk: Орындау

en: Build options
kk: Құрастыру опциялары

en: Show Color Chooser
kk: Түстер таңдаушысын көрсету

en: Keyboard Shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтары

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
kk: Келесі пернетақта жарлықтары баптауға келеді:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
kk: Керек болса, осында жазбаларыңызды қалдыра аласыз

en: Failed to load one or more session files.
kk: Бір не одан да көп сессия файлдарын жүктеу сәтсіз.

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
kk: Бірінші рет ашылған файл үшін бастапқы баған нөмірін БАҒАН етіп орнату (--line опциясымен бірге қолданылғанда пайдалы)

en: COLUMN
kk: БАҒАН

en: Use alternate configuration directory DIR
kk: БУМА альтернативті баптаулар бумасын қолдану

en: DIR
kk: БУМА

en: Print internal filetype names
kk: Файлдардың ішкі аттарын баспаға шығару

en: Generate global tags file (see documentation)
kk: Глобалды тегтер файлын генерациялау (құжаттаманы қараңыз)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
kk: Тегтерді генерациялау кезінде C/C++ файлдарын алдын-ала талдамау

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
kk: Файлдарды ағымдағы іске қосулы экземплярда ашпау, жаңа экземплярды ашуды мәжбүрлету

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
kk: Іске қосулы тұрған Geany экземплярымен байланысу үшін ФАЙЛ сокет файл атын қолдану

en: FILE
kk: ФАЙЛ

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
kk: Орындалып тұрған Geany нұсқасының ашық құжаттар тізімін қайтарады

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
kk: Бірінші рет ашылған файлдың бастапқы жол нөмірін LINE етіп орнату

en: LINE
kk: ЖОЛ

en: Don't show message window at startup
kk: Іске қосылғанда, хабарламалар терезесін көрсетпеу

en: Don't load auto completion data (see documentation)
kk: Автотолықтыру ақпаратын жүктемеу (құжаттаманы қараңыз)

en: Don't load plugins
kk: Плагиндерді жүктемеу

en: Print Geany's installation prefix
kk: Geany-дің орнату префиксін шығару

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
kk: Барлық ФАЙЛДАРДЫ тек оқу үшін режимінде ашу (құжаттаманы қараңыз)

en: Don't load the previous session's files
kk: Алдыңғы сессия файлдарын жүктемеу

en: Don't load terminal support
kk: Терминал қолдауын жүктемеу

en: Be verbose
kk: Көбірек ақпаратты шығару

en: Show version and exit
kk: Нұсқа ақпаратын шығарып, жұмысты аяқтау

en: [FILES...]
kk: [ФАЙЛДАР...]

en: A fast and lightweight IDE.
kk: Жылдам әрі жеңіл өндіру ортасы.

en: built on %s with
kk: %s жиналған, көмегімен:

en: Move it now?
kk: Қазір жылжыту керек пе?

en: This is Geany %s.
kk: Бұл - Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
kk: Баптаулар бумасын жасау мүмкін емес (%s).

en: Do you really want to quit?
kk: Шығуды шынымен қалайсыз ба?

en: Configuration files reloaded.
kk: Баптаулар файлдары қайта жүктелді.

en: Debug Messages
kk: Жөндеу хабарламалары

en: Cl_ear
kk: Та_зарту

en: Status messages
kk: Қалып-күй хабарламалары

en: C_opy
kk: Кө_шіру

en: Copy _All
kk: Бар_лығын көшіру

en: _Hide Message Window
kk: _Хабарламалар терезесін жасыру

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
kk: '%s' файлын табу мүмкін емес - ағымдағы файлдың орналасу жолын қолдану.

en: The document has been closed.
kk: Құжат жабылды.

en: Switch to Document
kk: Құжатқа ауысу

en: Open in New _Window
kk: Жаңа тере_зеде ашу

en: Close Documents to the _Right
kk: _Оң жақтағы құжаттарды жабу

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
kk: "%s" плагині Geany-дің бұл нұсқасымен екілік үйлесімді емес - оны қайта жинаңыз.

en: _Plugin Manager
kk: _Плагиндер басқарушысы

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
kk: 
    <i>Басқа плагиндер осыған тәуелді. Белсенді емес қылу үшін алдымен оларды сөндіріңіз.</i>

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
kk: Нұсқасы:	%s
    Автор(лар):	%s
    Файл аты:	%s

en: No plugins available.
kk: Қолжетерлік плагиндер жоқ.

en: Active
kk: Белсенді

en: Plugin
kk: Плагин

en: Plugins
kk: Плагиндер

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
kk: Жұмыс бастаған кезде қай плагиндер іске қосылатынын таңдаңыз:

en: Configure Plugins
kk: Плагиндерді баптау

en: Grab Key
kk: Пернені ұстау

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
kk: "%s" үшін қолданғыңыз келетін пернелер комбинациясын басыңыз.

en: _Expand All
kk: Барлығын _жазық қылу

en: _Collapse All
kk: Барл_ығын жинау

en: Action
kk: Әрекет

en: Shortcut
kk: Жарлық

en: _Allow
kk: Рұқ_сат ету

en: _Override
kk: Ал_мастыру

en: Override that keybinding?
kk: Бұл жарлықты алмастыру керек пе?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
kk: '%s' комбинациясы "%s" үшін қолданылуда.

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
kk: Саймандар орналасуын көрсетіңіз. Керек емес саймандар бос қалуы мүмкін.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
kk: Шаблондарда қолданылатын ақпаратты орнатыңыз. Көбірек білу үшін құжаттаманы оқыңыз.

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
kk: <i>Ескерту: бұл баптаулардан ағымдағы жоба басымдылау болады. <b>Жоба->Қасиеттері</b> қараңыз.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
kk: <b>Парақ № %d, барлығы %d</b>

en: Document Setup
kk: Құжат баптаулары

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
kk: Басып шығарылатын файлдың тек өз атын (орналасу жолсыз) шығару

en: Page %d of %d
kk: Парақ № %d, барлығы %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
kk: %s құжаты баспаға шығару жүйесіне жіберілмеді.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
kk: %s құжаты баспаға шығару қызметіне жіберілді.

en: Printing of %s failed (%s).
kk: %s баспаға шығару сәтсіз (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
kk: Алдымен, баптауларда баспаға шығару командасын орнатыңыз.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
kk: "%s" файлы келесі командамен баспаға шығарылады:
    
    %s

en: File %s printed.
kk: %s файлы баспаға шығарылды.

en: projects
kk: жобалар

en: Move the current documents into the new project's session?
kk: Ағымдағы құжаттарды жаңа жобаның сессиясына жылжыту керек пе?

en: New Project
kk: Жаңа жоба

en: C_reate
kk: Жаса_у

en: Name:
kk: Аты:

en: Project name
kk: Жоба атауы

en: Base path:
kk: Негізгі жолы:

en: Choose Project Base Path
kk: Жобаның басты орналасу жолын көрсетіңіз

en: Project file could not be written
kk: Жобы файлын жазу мүмкін емес

en: Project "%s" created.
kk: "%s" жобасы жасалды.

en: Project file "%s" could not be loaded.
kk: "%s" жоба файлын жүктеу мүмкін емес.

en: Open Project
kk: Жобаны ашу

en: Project files
kk: Жоба файлдары

en: Project "%s" closed.
kk: "%s" жобасы жабылды.

en: Project "%s" saved.
kk: "%s" жобасы сақталды.

en: Do you want to close it before proceeding?
kk: Жалғастыру алдында оны жабуды қалайсыз ба?

en: The '%s' project is open.
kk: '%s' жобасы ашық.

en: The specified project name is too short.
kk: Көрсетілген жоба аты тым қысқа.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
kk: Көрсетілген жоба аты тым ұзын (макс. %d таңба).

en: You have specified an invalid project filename.
kk: Сіз көрсеткен жоба файл аты қате.

en: Create the project's base path directory?
kk: Жобаның басты орналасу жолының бумасын жасау керек пе?

en: The path "%s" does not exist.
kk: "%s" жолы жоқ болып тұр.

en: Project base directory could not be created (%s).
kk: Жобаның басты бумасын жасау мүмкін емес (%s).

en: Project file could not be written (%s).
kk: Жоба файлын жазу мүмкін емес (%s).

en: _Replace
kk: А_лмастыру

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
kk: '%s' файлы бар болып тұр. Оны үстінен жазуды қалайсыз ба?

en: Choose Project Filename
kk: Жобаның файл атын таңдаңыз

en: Project "%s" opened.
kk: "%s" жобасы ашылды.

en: _Use regular expressions
kk: Тұрақ_ты өрнектерді қолдану

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
kk: Perl-тектес тұрақты өрнектерді қолдану. Тұрақты өрнектерді қолдану жөнінде көбірек білу үшін, құжаттаманы оқыңыз.

en: Use _escape sequences
kk: _Экрандау тізбектерін қолдану

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
kk: \\, \t, \n, \r және \uXXXX (Unicode таңбалары) сәйкес келетін басқару таңбаларымен алмастыру

en: Use multi-line matchin_g
kk: Көпжолдық сәйкес_тендіруді қолдану

en: Search _backwards
kk: К_ері іздеу

en: C_ase sensitive
kk: Р_егистрге тәуелді

en: Match only a _whole word
kk: Тек т_олық сөз сәйкестігін іздеу

en: Match from s_tart of word
kk: Сө_з басынан сәйкестікті іздеу

en: _Previous
kk: А_лдыңғы

en: _Next
kk: _Келесі

en: _Search for:
kk: _Нені іздеу керек:

en: _Find All
kk: Бар_лығын табу

en: _Mark
kk: Ерек_шелеу

en: Mark all matches in the current document
kk: Ағымдағы құжатта барлық сәйкестіктерді ерекшелеу

en: In Sessi_on
kk: Сесс_ияда

en: _In Document
kk: Құж_атта

en: Close _dialog
kk: Сұ_хбатты жабу

en: Disable this option to keep the dialog open
kk: Сұхбатты ашық түрінде қалдыру үшін бұл опцияны сөндіріңіз

en: Replace & Fi_nd
kk: Ауыстыру мен та_бу

en: Replace wit_h:
kk: Не_мен аустыру:

en: Re_place All
kk: Барл_ығын ауыстыру

en: In Se_lection
kk: Тек таң_далғанның ішінде

en: Replace all matches found in the currently selected text
kk: Ағымдағы таңдалған мәтінде барлық сәйкестіктерді табу

en: all
kk: барлық

en: project
kk: жоба

en: custom
kk: таңдауыңызша

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
kk: Барлық: бумадағы барлық файлдардан іздеу
    Жоба: жоба баптауларында көрсетілген файл шаблондарын қолдану
    Таңдауыңызша: файл шаблондарын қолмен көрсету

en: Space separated list of file patterns (e.g. *.c *.h)
kk: Файл шаблондары, бос аралықтармен ажыратылған (мыс. *.c *.h)

en: _Directory:
kk: _Бума:

en: E_ncoding:
kk: К_одталуы:

en: See grep's manual page for more information
kk: Көбірек білу үшін grep нұсқау парағын оқыңыз

en: _Recurse in subfolders
kk: Ішкі бумалардан р_екурсивті түрде

en: _Invert search results
kk: Ізде_у нәтижелерін терістеу

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
kk: Сәйкестендіру шартын терістеу, сәйкес емес жолдарды таңдау үшін

en: E_xtra options:
kk: Қ_осымша опциялар:

en: Other options to pass to Grep
kk: Grep-ке берілетін басқа да опциялар

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
kk[0]: %d сәйкестік табылды, "%s" үшін.

en: Replaced %u matches in %u documents.
kk: %u сәйкестік %u құжатта алмастырылды.

en: Invalid directory for find in files.
kk: Файлдардан іздеу үшін қате бума.

en: No text to find.
kk: Іздеу үшін мәтін жоқ.

en: Searching...
kk: Іздеу...

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
kk: %s %s -- %s (бумадан: %s)

en: Could not open directory (%s)
kk: Буманы ашу мүмкін емес (%s)

en: Search failed.
kk: Іздеу сәтсіз.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
kk[0]: Іздеу %d сәйкестікпен аяқталды.

en: No matches found.
kk: Сәйкестіктер табылмады.

en: Bad regex: %s
kk: Қате тұр. өрнек: %s

en: Text ended before matching quote was found
kk: Мәтін сәйкес келетін тырнақша табылғанға дейін аяқталды

en: Text was empty (or contained only whitespace)
kk: Мәтін бос болды (немесе тек бос аралықтан тұрды)

en: Program not found
kk: Бағдарлама табылмады

en: Failed to change to the working directory
kk: Жұмыс бумасына ауысу қатемен аяқталды

en: Unknown error executing child process
kk: Ұрпақ үрдісін орындау кезіндегі белгісіз қате

en: Value
kk: Мәні

en: Unknown filetype extension for "%s".
kk: "%s" үшін белгісіз файл кеңейтуі.

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
kk: Тегтер файлын жасау сәтсіз, мүмкін, таңбалар табылмады.

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
kk: Қолданылуы: %s -g <Тегтер файлы> <Файлдар тізімі>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
kk: Мысалы:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags File
kk: Тегтер файлын жүктеу

en: Geany tags file (*.*.tags)
kk: Geany тегтер файлы (*.*.tags)

en: Loaded %s tags file '%s'.
kk: %s тегтер файлы '%s' жүктелді.

en: Could not load tags file '%s'.
kk: '%s' тегтер файлын жүктеу мүмкін емес.

en: Forward declaration "%s" not found.
kk: "%s" алдын-ала жариялануы табылмады.

en: Definition of "%s" not found.
kk: "%s" анықтамасы табылмады.

en: Sort by _Name
kk: Аты бойы_нша сұрыптау

en: Sort by _Appearance
kk: Көрі_нуі бойынша сұрыптау

en: _Group by Type
kk: Түрі бойынша то_птау

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
kk: "%s" шаблон файлын UTF-8 кодталуына түрлендіру қатесі

en: Save the current file
kk: Ағымдағы файлды сақтау

en: Save all open files
kk: Барлық ашық файлдарды сақтау

en: Reload the current file from disk
kk: Ағымдағы файлды қатты дискіден қайта жүктеу

en: Close the current file
kk: Ағымдағы файлды жабу

en: Close all open files
kk: Барлық ашық файлдарды сақтау

en: Cut the current selection
kk: Ағымдағы ерекшелеуді қиып алу

en: Copy the current selection
kk: Ағымдағы ерекшелеуді көшіріп алу

en: Paste the contents of the clipboard
kk: Алмасу буферінің құрамасын кірістіру

en: Delete the current selection
kk: Ағымдағы ерекшелеуді өшіру

en: Undo the last modification
kk: Соңғы өзгертуді болдырмау

en: Redo the last modification
kk: Соңғы өзгертуді қайталау

en: Compile the current file
kk: Ағымдағы файлды компиляциялау

en: Run or view the current file
kk: Ағымдағы файлды орындау не қарау

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
kk: Түстер таңдаушысы сұхбат терезесін ашу

en: Zoom in the text
kk: Мәтінді үлкейту

en: Zoom out the text
kk: Мәтінді кішірейту

en: Decrease indentation
kk: Шегінуді кішірейту

en: Increase indentation
kk: Шегінуді үлкейту

en: Find the entered text in the current file
kk: Ағымдағы файлдан енгізілген мәтінді табу

en: Jump to the entered line number
kk: Енгізілген жөл нөміріне секіріп өту

en: Show the preferences dialog
kk: Баптаулар терезесін көрсету

en: Quit Geany
kk: Geany жұмысын аяқтау

en: Print document
kk: Құжатты баспаға шығару

en: Replace text in the current document
kk: Ағымдағы құжатта мәтінді алмастыру

en: Create a new file
kk: Жаңа файлды жасау

en: Create a new file from a template
kk: Үлгіден жаңа файлды жасау

en: Open an existing file
kk: Бар болып тұрған файлды ашу

en: Open a recent file
kk: Соңғы файлды ашу

en: Choose more build actions
kk: Көбірек құрастыру әрекеттерін таңдаңыз

en: Search Field
kk: Іздеу өрісі

en: Goto Field
kk: Өту өрісі

en: Separator
kk: Ажыратқыш

en: --- Separator ---
kk: --- Ажыратқыш ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
kk: Саймандар панелінде көрсетілетін нәрселерді таңдаңыз. Оларды ұстап апару мен тастау арқылы жылжытуға болады.

en: Available Items
kk: Қолжетімді элементтер

en: Displayed Items
kk: Көрсетілетін нәрселер

en: Invalid command: %s
kk: Команда қате: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
kk: Мәліметті беру мен таңдауыңызша команданы орындау: %s

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
kk: Орындалған таңдауыңызша команда қатені қайтарды. Таңдалған мәтін өзгертілмеді. Қате хабарламасы: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
kk: Орындалған таңдауыңызша команда сәтсіз шығу кодымен аяқталды.

en: Set Custom Commands
kk: Таңдауыңызша командаларды орнату

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
kk: Сіз ағымдағы таңдалған мәтінді осы командалардың кез-келгеніне жібере аласыз, команданың шығысындағы нәтиже ағымдағы таңдалған мәтінді алмастыратын болады.

en: No custom commands defined.
kk: Таңдауыңызша командалар бапталмаған.

en: Word Count
kk: Сөздер саны

en: selection
kk: таңдалған

en: whole document
kk: түгел құжат

en: Range:
kk: Аралық:

en: Lines:
kk: Жолдар:

en: Words:
kk: Сөздер:

en: Characters:
kk: Таңбалар:

en: No symbols found
kk: Таңбалар табылмады

en: Show S_ymbol List
kk: Таң_балар тізімін көрсету

en: Show _Document List
kk: Құжа_ттар тізімін көрсету

en: H_ide Sidebar
kk: Бү_йір панелін жасыру

en: D_ocuments Only
kk: Тек құ_жаттар

en: Show _Paths
kk: Жо_лдарды көрсету

en: Show _Tree
kk: _Ағашты көрсету

en: _Find in Files...
kk: _Файлдардан табу...

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
kk: жол: %l / %L	 бағ: %c	 таңд: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      кодталу: %e      файл түрі: %f      аумақ: %S

en: %dL
kk: %dж

en:  (new instance)
kk:  (жаңа экземпляр)

en: Font updated (%s).
kk: Қаріп жаңартылды (%s).

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
kk: кк.аа.жжжж сс:мм:сс

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
kk: аа.кк.жжжж сс:мм:сс

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
kk: жжжж/аа/кк сс:мм:сс

en: _Use Custom Date Format
kk: Таңдауыңыз_ша күн пішімін қолдану

en: Custom Date Format
kk: Таңдауыңызша күн пішімі

en: _Set Custom Date Format
kk: Таңдау_ыңызша күн пішімін орнату

en: Select Project Base Path
kk: Жобаның басты орналасу жолын таңдау

en: Select Folder
kk: Буманы таңдау

en: Select File
kk: Файлды таңдау

en: _Filetype Configuration
kk: _Файлдық түр баптаулары

en: Save All
kk: Барлығын сақтау

en: Close All
kk: Барлығын жабу

en: Geany cannot start!
kk: Geany іске қосылу сәтсіз!

en: Select Browser
kk: Шолушыны таңдау

en: Failed to spawn the configured browser command. Please enter a valid command or leave it empty in order to spawn the system default browser.
kk: Баптауларда сақталып тұрған браузер командасын жөнелту мүмкін емес. Жарамды команданы енгізіңіз немесе жүйенің негізгі браузерін ашу үшін оны бос қалдырыңыз.

en: Classic Mac (CR)
kk: Классикалық Mac (CR)

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
kk: VTE библиотекасы қате "%s": "%s" таңбасы жоқ

en: _Set Path From Document
kk: Жол_ды құжаттан орнату

en: _Restart Terminal
kk: Тер_миналды қайта қосу

en: Namespaces
kk: Аттар кеңістіктері

en: Classes
kk: Кластар

en: Interfaces
kk: Интерфейстер

en: Functions
kk: Функциялар

en: Members
kk: Мүшелер

en: Structs
kk: Структуралар

en: Macros
kk: Макрос

en: Variables
kk: Айнымалылар

en: Extern Variables
kk: Extern айнымалылары

en: Other
kk: Басқа

en: Package
kk: Десте

en: Methods
kk: Тәсілдер

en: Enums
kk: Тізіп шығулар

en: Targets
kk: Мақсаттар

en: Labels
kk: Белгілер

en: Constants
kk: Тұрақтылар

en: Imports
kk: Импортталатын

en: Environment
kk: Ортасы

en: Part
kk: Бөлік

en: Chapter
kk: Бөлім

en: Section
kk: Санат

en: Subsection
kk: Ішкі санаттар

en: Subsubsection
kk: Ішкі ішкі санаттар

en: Articles
kk: Мақалалар

en: Book Chapters
kk: Кітап бөлімдері

en: Strings
kk: Жолдар

en: Unpublished
kk: Жарияланбаған

en: Defines
kk: Анықтамалар

en: Types
kk: Түрлер

en: Sections
kk: Секциялар

en: Keys
kk: Кілттер

en: Procedures
kk: Процедуралар

en: Indexes
kk: Нұсқағыштар

en: Tables
kk: Кестелер

en: Triggers
kk: Триггерлер

en: Views
kk: Көріністер

en: Appendix
kk: Қосымша

en: Modules
kk: Модульдер

en: Singletons
kk: Синглтондар

en: Module
kk: Модуль

en: Entities
kk: Нәрселер

en: Architectures
kk: Архитектуралар

en: Functions / Procedures
kk: Функциялар / Процедуралар

en: Variables / Signals / Ports
kk: Айнымалылар / Сигналдар / Порттар

en: Processes / Blocks / Components
kk: Процесстер / Блоктар / Құрауыштар

en: Type constructors
kk: Түр құрастырушылары

en: Anchors
kk: Байланыстар

en: H1 Headings
kk: H1 тақырыптамалары

en: H2 Headings
kk: H2 тақырыптамалары

en: H3 Headings
kk: H3 тақырыптамалары

en: Programs
kk: Бағдарламалар

en: Functions / Subroutines
kk: Функциялар / Процедуралар

en: Components
kk: Құрауыштар

en: Blocks
kk: Блоктар

en: Structures
kk: Структуралар

en: Chapters
kk: Бөлімдер

en: Subsections
kk: Ішкі санаттар

en: Subsubsections
kk: Ішкі ішкі санаттар

en: Level 4 sections
kk: Деңгей 4 санаттары

en: Level 5 sections
kk: Деңгей 5 санаттары

en: Events
kk: Оқиғалар

en: Functions / Tasks
kk: Функциялар / Тапсырмалар

en: Program
kk: Бағдарлама

en: Paragraph
kk: Абзац

en: Group
kk: Топ

en: Data
kk: Мәлімет

en: Copies
kk: Көшірмелер

en: Section Level 1
kk: Санат деңгейі 1

en: Section Level 2
kk: Санат деңгейі 2

en: Section Level 3
kk: Санат деңгейі 3

en: Section Level 4
kk: Санат деңгейі 4

en: Section Level 5
kk: Санат деңгейі 5

en: Parts
kk: Бөліктер

en: Steps
kk: Қадамдар

en: Implementations
kk: Іске асырулар

en: Fields
kk: Өрістер

en: Unknowns
kk: Белгісіздер

en: Packages
kk: Дестелер

en: Tasks
kk: Тапсырмалар

en: Regions
kk: Аймақтар

en: Class Builder
kk: Кластар құрастырушысы

en: Creates source files for new class types.
kk: Жаңа класс түрлері үшін бастапқы код файлдарын жасайды.

en: Create Class
kk: Класты жасау

en: Create C++ Class
kk: C++ класын жасау

en: Create GTK+ Class
kk: GTK+  класын жасау

en: Create PHP Class
kk: PHP класын жасау

en: Namespace
kk: Аттар аралығы

en: Class
kk: Класс

en: Header file:
kk: Тақырыптама файлы:

en: Source file:
kk: Бастапқы код файлы:

en: Inheritance
kk: Мұралау

en: Base class:
kk: Негізгі класс:

en: Base source:
kk: Негізгі көзі:

en: Base header:
kk: Негізгі тақырыптама:

en: Global
kk: Глобалды

en: Base GType:
kk: Негізгі GType:

en: Implements:
kk: Іске асырады:

en: Options
kk: Опциялар

en: Create constructor
kk: Конструкторды жасау

en: Create destructor
kk: Деструкторды жасау

en: Is abstract
kk: Абстрактты

en: Is singleton
kk: Синглтон

en: Constructor type:
kk: Конструктор түрі:

en: Create Cla_ss
kk: Кла_сты жасау

en: _C++ Class...
kk: C++ кла_сы...

en: _GTK+ Class...
kk: _GTK+ класы...

en: _PHP Class...
kk: _PHP класы...

en: HTML Characters
kk: HTML таңбалары

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
kk: HTML таңбаларын, '&amp;' сияқты, енгізу.

en: The Geany developer team
kk: Geany өндірушілер тобы

en: HTML characters
kk: HTML таңбалары

en: ISO 8859-1 characters
kk: ISO 8859-1 таңбалары

en: Greek characters
kk: Грек таңбалары

en: Mathematical characters
kk: Математикалық таңбалар

en: Technical characters
kk: Техникалық таңбалар

en: Arrow characters
kk: Сызықша таңбалары

en: Punctuation characters
kk: Емле таңбалары

en: Miscellaneous characters
kk: Түрлі таңбалар

en: Plugin configuration directory could not be created.
kk: Плагиннің баптаулар бумасын жасау мүмкін емес.

en: Special Characters
kk: Арнайы таңбалар

en: _Insert
kk: Кірі_стіру

en: Character
kk: Таңба

en: HTML (name)
kk: HTML (аты)

en: _Insert Special HTML Characters...
kk: Арна_йы HTML таңбаларын енгізу...

en: _HTML Replacement
kk: HTML а_лмастырулары

en: _Auto-replace Special Characters
kk: Арнайы таң_баларды автоалмастыру

en: _Replace Characters in Selection
kk: Таңдалға_нда таңбаларды алмастыру

en: Insert Special HTML Characters
kk: Арнайы HTML таңбаларын енгізу

en: Replace special characters
kk: Арнайы таңбаларды алмастыру

en: Toggle plugin status
kk: Плагин қалып-күйін ауыстыру

en: Export
kk: Экспорт

en: Exports the current file into different formats.
kk: Ағымдағы файлды түрлі пішімдерге экспорттайды.

en: Export File
kk: Файлды экспорттау

en: _Insert line numbers
kk: Ж_ол нөмірлерін енгізу

en: Insert line numbers before each line in the exported document
kk: Экспортталатын құжаттың әр жолдың басында жол нөмірін қою

en: _Use current zoom level
kk: Ағы_мдағы масштабты қолдану

en: Document successfully exported as '%s'.
kk: Құжат сәтті '%s' ретінде экспортталды.

en: File '%s' could not be written (%s).
kk: '%s' файлын жазу мүмкін емес (%s).

en: _Export
kk: Э_кспорт

en: As _HTML...
kk: HTML реті_нде...

en: As _LaTeX...
kk: LaTeX р_етінде...

en: File Browser
kk: Файлдық шолушы

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
kk: Бүйір панеліне файлдар шолушысы бетін қосады.

en: Too many items selected!
kk: Тым көп нәрсе таңдалған!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
kk: Бапталған '%s' сыртқы командасын орындау мүмкін емес (%s).

en: Open in _Geany
kk: Geany көме_гімен ашу

en: Open _Externally
kk: _Сыртта ашу

en: Show _Hidden Files
kk: Жас_ырын файлдарды көрсету

en: Up
kk: Жоғары

en: Refresh
kk: Жаңарту

en: Home
kk: Үйге

en: Set path from document
kk: Орналасу жолын құжаттан орнату

en: Filter:
kk: Сүзгі:

en: Focus File List
kk: Файлдар тізіміне фокусты орнату

en: Focus Path Entry
kk: Жол өрісіне фокусты орнату

en: External open command:
kk: Сыртта ашу командасы:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
kk: "Көмегімен ашу" кезінде қолданылатын команда. Сіз %f және %d үлгілерін қолдана аласыз.
    %f файл атымен, толық орналасу жолымен қоса, алмастырылады
    %d таңдалған файлдың толық орналасу жолымен, сол файлдың атауына дейін, алмастырылады

en: Show hidden files
kk: Жасырын файлдарды көрсету

en: Hide file extensions:
kk: Файл кеңейтулерін жасыру:

en: Follow the path of the current file
kk: Ағымдағы файлдың орналасу жолын қолдану

en: Use the project's base directory
kk: Жобаның басты бумасын қолдану

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
kk: Буманы ағымдағы ашық жобасының басты бумасына ауыстыру

en: Save Actions
kk: Сақтау әрекеттері

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
kk: Бұл плагин файлдарды сақтауға байланысты түрлі әрекеттерді ұсынады.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
kk: Қор көшірме: Буманы жасау мүмкін емес (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
kk: Қор көшірме: Файлды оқу мүмкін емес (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
kk: Қор көшірме: Файлды сақтау мүмкін емес (%s).

en: Instant Save filename could not be generated (%s).
kk: Жылдам сақтау файл атын жасау мүмкін емес (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
kk[0]: Автосақтау: %d файлы автосақталды.

en: Select Directory
kk: Буманы таңдау

en: Instantsave directory does not exist or is not writable.
kk: Жылдам сақтау бумасы жоқ болып тұр немесе оған жазуға құқық жоқ.

en: Backup directory does not exist or is not writable.
kk: Қор көшірме бумасы жоқ болып тұр не оған жазуға құқық жоқ.

en: Auto Save
kk: Автосақтау

en: Enable save when losing _focus
kk: _Фокусты жоғалту кезінде сақтауды іске қосу

en: _Enable
kk: Іске қ_осу

en: Auto save _interval:
kk: А_втосақтау мерзімі:

en: seconds
kk: секунд

en: _Print status message if files have been automatically saved
kk: Фа_йлдар автосақталған болса, қалып-күй хабарламаларын шығару

en: Save only current open _file
kk: Тек ағымдағы а_шық файлды сақтау

en: Sa_ve all open files
kk: Ба_рлық ашық файлдарды сақтау

en: Instant Save
kk: Лезде сақтау

en: Default _filetype to use for new files:
kk: Жаңа файлдар үшін қолданылатын негізгі _файл түрі:

en: Backup Copy
kk: Қор көшірмесі

en: _Directory to save backup files in:
kk: К_ор көшірмелер файлдарын сақтау бумасы:

en: Directory _levels to include in the backup destination:
kk: Қор көшірмеге кіретін бума_лар тереңдігі:

en: Split Window
kk: Терезені бөлу

en: Splits the editor view into two windows.
kk: Түзетуші терезесін екі терезеге бөліп жіберу.

en: Show the current document
kk: Ағымдағы құжатты көрсету

en: _Unsplit
kk: Бө_луді жоқ қылу

en: _Split Window
kk: _Терезені бөлу

en: _Side by Side
kk: Қ_атарынан

en: _Top and Bottom
kk: Үс_ті мен астында

en: Side by Side
kk: Қатарынан

en: Top and Bottom
kk: Үсті мен астында
