Geany 2.0 - en to mn translation catalogue (244 entries)

en: Geany
mn: Жиени

en: _Edit
mn: _Засах

en: _Format
mn: _Хэлбэржилт

en: Insert Dat_e
mn: Огн_оо Оруулах

en: invisible
mn: үл үзэгдэх

en: _Insert "include <...>"
mn: "include <...>"-ийг _оруулах

en: _Search
mn: _Хайх

en: Open Selected F_ile
mn: Сонгосон Ф_айлыг нээх

en: None
mn: Юу ч биш

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Top
mn: Дээш

en: Bottom
mn: Доош

en: Preferences
mn: Тохиргоо

en: Load files from the last session
mn: Сүүлд ажиллаж байсан файлуудыг ачаалал

en: Opens at startup the files from the last session
mn: Сүүлд ажиллаж байснаас эхлэх файлыг нээ

en: Confirm exit
mn: Гарахыг баталгаажуул

en: Beep on errors or when compilation has finished
mn: Алдаа гарахад эсвэл хөрвүүлэлт дуусахад дуугарах

en: Switch to status message list at new message
mn: Шинэ мэдээд төлвийн мэдээний жагсаалтруу шилжих

en: General
mn: Ерөнхий

en: Show symbol list
mn: Тэмдэгтийн жагсаалтыг харуул

en: Toggle the symbol list on and off
mn: Тэмдэгтийн жагсаалтыг нээх хаахыг заа

en: <b>Sidebar</b>
mn: <b>Хажуу самбар</b>

en: Symbol list:
mn: Тэмдэгтийн жагсаалт:

en: Message window:
mn: Мэдээний цонх:

en: Editor:
mn: Засварлагч:

en: Sets the font for the message window
mn: Мэдээний цонхны фонтыг заа

en: Sets the font for the symbol list
mn: Тэмдэгтийн жагсаалтын фонтыг заа

en: Sets the editor font
mn: Засварлагчийн фонтыг заа

en: <b>Fonts</b>
mn: <b>Фонт</b>

en: Interface
mn: Интерфейс

en: Show editor tabs
mn: Засварлагчийн хэсгийг харуул

en: Sidebar:
mn: Хажуу самбар:

en: Toolbar
mn: Багаж самбар

en: Disable Drag and Drop
mn: Чирэх үйлдлийг идэвхгүй болгох

en: Use indicators to show compile errors
mn: Хөрвүүлэлтийн алдааг харуулахад заагчийг ашигла

en: <b>Features</b>
mn: <b>Үзүүлэлт</b>

en: Type:
mn: Төрөл:

en: Show white space
mn: Хоосон зайг харуул

en: Show line endings
mn: Мөрийн төгсгөлийг харуул

en: <b>Display</b>
mn: <b>Дэлгэц</b>

en: Color Chooser
mn: Өнгө Сонгогч

en: Line
mn: Шулуун

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Editor
mn: Засварлагч

en: <b>New files</b>
mn: <b>Шинэ файлууд</b>

en: Ensure new line at file end
mn: Мөрийн эцэст шинэ файлыг тодорхойл

en: Ensures that at the end of the file is a new line
mn: Мөрийн эцэст шинэ мөр байгааг тодорхойл

en: Replace tabs with space
mn: Догол мөрийг зайгаа орлуулах

en: <b>Saving files</b>
mn: <b>Файлуудыг хадгал</b>

en: Recent files list length:
mn: Сая хэрэглэсэн файлуудын жагсаалтын урт:

en: Files
mn: Файлууд

en: Terminal:
mn: Терминал:

en: Browser:
mn: Хөтөч:

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
mn: Дуртай хөтөчийнхөө зам (нэмэлт аргумент зөвшөөрнө)

en: <b>Tool paths</b>
mn: <b>Багажийн зам</b>

en: Tools
mn: Багаж

en: Email address of the developer
mn: Хөгжүүлэгчийн цахим хаяг

en: Initials of the developer name
mn: Анхны хөгжүүлэгчийн нэр

en: Version number, which a new file initially has
mn: Шинээр үүссэн файлын хувилбар нь

en: Company name
mn: Компаний нэр

en: _File
mn: _Файл

en: New (with _Template)
mn: Шинэ (_Template-тэй)

en: Recent _Files
mn: Сая Хэрэглэсэн _Файл

en: Sa_ve All
mn: Б_үх Файлыг Хадгал

en: _Reload
mn: _Дахин ачаал

en: R_eload As
mn: Д_ахин ачаалал

en: C_lose All
mn: Бүх Файлыг Х_аа

en: _Comment Line(s)
mn: _Тайлбарын мөр(үүд)

en: U_ncomment Line(s)
mn: Тайлбар _биш Мөр(үүд)

en: _Toggle Line Commentation
mn: _Идэвхжсэн Мөрийн Тайлбар

en: _Increase Indent
mn: Догол мөрийг _Өсгөх

en: _Decrease Indent
mn: Догол мөрийг _Багасгах

en: I_nsert Comments
mn: Тайлбар О_руулах

en: Find _Next
mn: Ур_агшаа Хай

en: Find _Previous
mn: _Хойшоо Хай

en: Next Me_ssage
mn: Даргаагийн _Мэдээ

en: _View
mn: _Харагдац

en: Show _Markers Margin
mn: _Тэмдэгийн Захыг Харуул

en: Show _Line Numbers
mn: _Мөрийн Дугаарыг Харуул

en: Full_screen
mn: Бүтэн _дэлгэц

en: Show Message _Window
mn: Мэдээний _Цонхыг Харуул

en: Show _Toolbar
mn: Багаж _Самбарыг Харуул

en: Show Side_bar
mn: Ха_жуу самбарыг Харуул

en: _Document
mn: _Баримт

en: Read _Only
mn: _Зөвхөн Харах

en: _Write Unicode BOM
mn: _Юникод BOM бичих

en: Set File_type
mn: Файлын _төрлийг заа

en: Set _Encoding
mn: _Энкодчлолыг заа

en: Set Line E_ndings
mn: Мөрийн _төгсгөлийг заа

en: Convert and Set to _LF (Unix)
mn: _LF (Юникс)-д Хувирга эсвэл Зааж өгөх

en: Replace Tabs with S_paces
mn: Догол мөрийг Зайгаар _орлуулах

en: Remove Error _Indicators
mn: Алдаа _Заагчдыг Арилгах

en: _Project
mn: _Төсөл

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Build
mn: _Боловсруул

en: _Tools
mn: _Хэрэгсэл

en: _Word Count
mn: _Үг Тоол

en: _Help
mn: _Тусламж

en: Keyboard _Shortcuts
mn: _Товчлуурын Хослол

en: _Website
mn: _Веб хуудас

en: Symbols
mn: Тэмдэгт

en: Status
mn: Төлөв

en: Compiler
mn: Хөрвүүлэгч

en: Messages
mn: Мэдээ

en: (only inside Geany)
mn: (зөвхөн Жиени-д)

en: Read:
mn: Харах:

en: Write:
mn: Бичих:

en: Execute:
mn: Ажиллуул:

en: Owner:
mn: Эзэмшигч:

en: Group:
mn: Бүлэг:

en: Other:
mn: Бусад:

en: About Geany
mn: Жиенигийн тухай

en: A fast and lightweight IDE
mn: Хурдан авсаархан IDE

en: Info
mn: Мэдээлэл

en: Developers
mn: Хөгжүүлэгчид

en: developer
mn: хөгжүүлэгч

en: translation maintainer
mn: Орчуулга засварлагчид

en: Translators
mn: Орчуулагчид

en: Credits
mn: Талархал

en: License
mn: Лиценз

en: %s (in directory: %s)
mn: %s (%s хавтасд)

en: Process failed (%s)
mn: Процесс-д алдаа гарлаа (%s)

en: Compilation failed.
mn: Хөрвүүлэлтийн алдаа гарлаа.

en: Compilation finished successfully.
mn: Амжилттай хөрвүүлэгдлээ.

en: _Next Error
mn: _Дараачийн Алдаа

en: Process could not be stopped (%s).
mn: Процесс зогсож чадахгүй байсан (%s).

en: No more build errors.
mn: Боловсруулахад алдаа гараагүй

en: _Compile
mn: _Хөрвүүл

en: Make _Object
mn: _Объектыг боловсруул

en: _Make All
mn: _Бүгдийг Үүсгэх

en: Go to Line
mn: Мөрлүү оч

en: Enter the line you want to go to:
mn: Очих мөрөө оруул:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
mn: Энэ функцыг хэрэглэхийн өмнө файлынхаа төрлийг зааж өгнө үү.

en: No more message items.
mn: Мэдээ дууссан.

en: "%s" was not found.
mn: "%s" олдсонгүй.

en: Detect from file
mn: Файлаас тогтоо

en: Show _hidden files
mn: _Нууц файлуудыг харуул

en: Set encoding:
mn: Энкодчиллыг заа:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
mn: Жиени-гээр файлын энкод танигдахгүй тохиолдолд файлын энкодчиллыг цаанаас нь зааж өгсөн байна.
    Жич: Олон файлыг сонгосон бол бүгд сонгогдсон энкодчиллоор нээгдэнэ.

en: Set filetype:
mn: Файлын төрлийг заа:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
mn: Файлын өртгөтгөлөөр файлын төрлийг тодорхойлж чадахгүй бол файлын төрлийг цаанаас нь зааж өгсөн.
    Жич: Олон файл сонгосон бол бүгд сонгогдсон файлын төрлөөр нээгдэнэ.

en: Open File
mn: Файл Нээх

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
mn: Файлыг зөвхөн харахаар нээх. Нэгээс олон файл нээх бол бүх файл харахаар л нээгдэнэ.

en: Save File
mn: Файлыг Хадгал

en: _Don't save
mn: _Хадгалахгүй

en: The file '%s' is not saved.
mn: '%s' файл хадгалагдсангүй.

en: Do you want to save it before closing?
mn: Хаахын өмнө хадгалах уу?

en: Choose font
mn: Фонтыг сонго

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
mn: Алдаа гарсан эсвэл файлын мэдээллийг татаж чадахгүй байна (жишээ: шинэ файлаас).

en: unknown
mn: үл танигдах

en: (with BOM)
mn: (BOM-ээр)

en: (without BOM)
mn: (BOM-гүй)

en: File %s closed.
mn: %s файл хаагдлаа.

en: Could not open file %s (%s)
mn: %s файлыг нээж чадахгүй байна (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
mn: "%s" файл %s-д зөв биш.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
mn: "%s" файл текст файл биш эсвэл файлын энкодчлолыг дэмжихгүй байна.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
mn: "%s" файлыг таслагдаж нээгдлээ. Файлд NULL байт байвал ийм зүйл тохиолдоно. Файлыг хадгалахад өгөгдөл алдагдана.
    Файл зөвхөн-харах-аар заагдсан.

en: File %s reloaded.
mn: %s файл дахин ачааллагдлаа.

en: , read-only
mn: , зөвхөн-харах

en: Any unsaved changes will be lost.
mn: Хадгалаагүй өөрчлөлтүүд алга болно.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
mn: '%s'-ийг дахин ачааллуулах уу?

en: Error saving file (%s).
mn: Файл хадгалахад гарсан алдаа (%s).

en: Error saving file.
mn: Файлыг хадгалахад гарсан алдаа

en: File %s saved.
mn: %s файл хадгалагдлаа.

en: Celtic
mn: Кельт

en: Greek
mn: Грек

en: Nordic
mn: Скандинов

en: South European
mn: Өмнөд Европ

en: Western
mn: Баруун

en: Baltic
mn: Балт

en: Central European
mn: Төв Европ

en: Cyrillic
mn: Крилл

en: Cyrillic/Russian
mn: Крилл/Орос

en: Cyrillic/Ukrainian
mn: Крилл/Украйн

en: Romanian
mn: Румин

en: Arabic
mn: Араб

en: Hebrew
mn: Еврей

en: Hebrew Visual
mn: Еврей Visual

en: Armenian
mn: Армен

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Thai
mn: Таи

en: Turkish
mn: Турк

en: Vietnamese
mn: Вьетнам

en: Unicode
mn: Юникод

en: Chinese Simplified
mn: Хятад

en: Chinese Traditional
mn: Хуучин Хятад

en: Japanese
mn: Япон

en: Korean
mn: Солонгос

en: Without encoding
mn: Энкодчлолгүй

en: _West European
mn: _Баруун Европ

en: _East European
mn: _Зүүн Европ

en: East _Asian
mn: _Зүүн Ази

en: _SE & SW Asian
mn: _ЗӨ болон БӨ Ази

en: _Middle Eastern
mn: _Ойрх Дорнод

en: _Unicode
mn: _Юникод

en: Makefile
mn: Үүсгэхфайл

en: All files
mn: Бүх файл

en: untitled
mn: нэргүй

en: Save all
mn: Бүгдийг хадгал

en: Properties
mn: Шинж чанар

en: Find Usage
mn: Хэрэглээг хай

en: Compile
mn: Хөрвүүлэх

en: Do you really want to quit?
mn: Гармаар байна уу?

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
mn: Багажийн замыг доор оруул. Багаж хоосон үлдээх хэрэггүй.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
mn: Темплэйтүүдэд мэдээллийг заа. Дэлгэрэнгүйг бичиг баримтаас үзнэ үү.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
mn: "%s" файл дараах командаар хэвлэгдэнэ:
    
    %s

en: File %s printed.
mn: %s файл хэвлэгдлээ.

en: _Replace
mn: _Орлуулах

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
mn: '%s' файл үүсчихсэн байна. Дарж бичих үү?

en: No matches found.
mn: Олдсонгүй.

en: Forward declaration "%s" not found.
mn: "%s" Forward declaration олдсонгүй.

en: Definition of "%s" not found.
mn: "%s"-ийн тодорхойлолт олдсонгүй.

en: Save the current file
mn: Файлыг хадгал

en: Save all open files
mn: Бүх нээлттэй файлыг хадгал

en: Reload the current file from disk
mn: Дискээс файлыг дахин ачаалал

en: Close the current file
mn: Файлыг хаа

en: Undo the last modification
mn: Сүүлийн засварыг буцаа

en: Redo the last modification
mn: Сүүлийн засварыг сэргээх

en: Compile the current file
mn: Файлыг хөрвүүл

en: Run or view the current file
mn: Файлыг харах эсвэл ажиллуулах

en: Zoom in the text
mn: Текст-рүү ойртох

en: Zoom out the text
mn: Текстээс холдох

en: Find the entered text in the current file
mn: Файлаас өгөгдсөн текстийг хай

en: Quit Geany
mn: Жиени-г Гаргах

en: Create a new file
mn: Шинээр файл үүсгэх

en: Open an existing file
mn: Үүссэн файлыг нээх

en: Word Count
mn: Үгийг Тоол

en: selection
mn: сонголт

en: whole document
mn: бүх барим

en: Range:
mn: Зай:

en: Lines:
mn: Мөр:

en: Words:
mn: Үг:

en: Characters:
mn: Тэмдэгт:

en: dd.mm.yyyy
mn: өдөр.сар.жил

en: mm.dd.yyyy
mn: сар.өдөр.жил

en: yyyy/mm/dd
mn: жил/сар/өдөр

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
mn: өдөр.сар.жил цаг:мин:сек

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
mn: сар.өдөр.жил цаг:мин:сек

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
mn: жил/сар/өдөр цаг:мин:сек

en: Custom Date Format
mn: Огнооны Хэлбэр

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
mn: Огнооны хэлбэр тэмдэгт мөр-лүү хөрвөгдсөнгүй (Хэт урт байна).

en: Unix (LF)
mn: Юникс (LF)
