gcalctool master - en to sk translation catalogue (604 entries)

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
sk: Vykonáva aritmetické, vedecké alebo finančné výpočty

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
sk: Kalkulačka je aplikácia na riešenie matematických rovníc. Napriek tomu, že vyzerá ako jednoduchá kalkulačka na počítanie základných vecí, môžete prepnúť režim na Rozšírený, Finančný alebo Programátorský. Tieto režimy poskytujú rozsiahle možnosti.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation, prime factorization and unit conversions.
sk: Rozšírený režim podporuje veľa operácií, vrátane logaritmov, faktoriálov, trigonometrických a hyperbolických funkcií, zvyšku celočíselného delenia, komplexných čísiel, generácie náhodneho čísla, faktorizácie na prvočísla a prevodu jednotiek.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
sk: Finančný režim podporuje viacero výpočtov, vrátane úroku za časové obdobie, súčasnú a budúcu hodnotu, dvojitú odpisovú metódu, a mnoho ďalších.

en: Programming mode supports conversion between common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), boolean algebra, one’s and two’s complementation, character to character code conversion, and more.
sk: Programátorský režim podporuje prevod medzi číselnými sústavami (dvojková, osmičková, desiatková a šestnástková), Boolovu algebru, jednotkový a dvojkový doplnok, prevod znaku na kód znaku, a viac.

en: Basic Mode
sk: Základný režim

en: Advanced Mode
sk: Rozšírený režim

en: Financial Mode
sk: Finančný režim

en: Programming Mode
sk: Programátorský režim

en: Keyboard Mode
sk: Režim klávesnice

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
sk: výpočty;aritmetické;vedecké;finančné;

en: Accuracy value
sk: Hodnota presnosti

en: The number of digits displayed after the numeric point
sk: Počet číslic zobrazených za desatinnou čiarkou

en: Word size
sk: Veľkosť slova

en: The size of the words used in bitwise operations
sk: Veľkosť slov použitých pri bitových operáciách

en: Numeric Base
sk: Číselná sústava

en: The numeric base
sk: Číselná sústava

en: Show Thousands Separators
sk: Zobraziť oddeľovač tisícov

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
sk: Udáva, či sa vo veľkých číslach majú zobrazovať oddeľovače tisícov.

en: Show Trailing Zeroes
sk: Zobraziť koncové nuly

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
sk: Udáva, či sa v zobrazenej hodnote majú vypisovať koncové nuly za desatinnou čiarkou

en: Number format
sk: Formát čísla

en: The format to display numbers in
sk: Formát zobrazenia čísel

en: Angle units
sk: Uhlové jednotky

en: The angle units to use
sk: Jednotky uhla, ktoré sa použijú

en: Currency update interval
sk: Interval aktualizácie mien

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
sk: Ako často sa majú aktualizovať kurzy mien. Hodnota 0 znamená, že kurzy mien sa nebudú vôbec prijímať zo siete.

en: Button mode
sk: Režim tlačidla

en: The button mode
sk: Režim tlačidla

en: Source currency
sk: Zdrojová mena

en: Currency of the current calculation
sk: Mena aktuálneho výpočtu

en: Target currency
sk: Cieľová mena

en: Currency to convert the current calculation into
sk: Mena, do ktorej sa má aktuálny výpočet konvertovať

en: Source units
sk: Zdrojové jednotky

en: Units of the current calculation
sk: Jednotky aktuálneho výpočtu

en: Target units
sk: Cieľové jednotky

en: Units to convert the current calculation into
sk: Jednotky, do ktorých sa má aktuálny výpočet konvertovať

en: Internal precision
sk: Vnútorná presnosť

en: The internal precision used with the MPFR library
sk: Vnútorná presnosť použitá pri knižnici MPFR

en: Window position
sk: Pozícia okna

en: Window position (x and y) of the last closed window.
sk: Pozícia okna (osi x a y) naposledy zatvoreného okna.

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Whether the last closed window was maximized.
sk: Či bolo naposledy zatvorené okno maximalizované.

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height) of the last closed window.
sk: Veľkosť okna (šírka a výska) naposledy zatvoreného okna.

en: UAE Dirham
sk: Dirham SAE

en: Argentine Peso
sk: Argentínske peso

en: Australian Dollar
sk: Austrálsky dolár

en: Bangladeshi Taka
sk: Bangladéšska taka

en: Bulgarian Lev
sk: Bulharský lev

en: Bahraini Dinar
sk: Bahrajnský dinár

en: Brunei Dollar
sk: Brunejský dolár

en: Brazilian Real
sk: Brazílsky real

en: Botswana Pula
sk: Botswanská pula

en: Canadian Dollar
sk: Kanadský dolár

en: CFA Franc
sk: Frank CFA

en: Swiss Franc
sk: Švajčiarsky frank

en: Chilean Peso
sk: Čilské peso

en: Chinese Yuan
sk: Čínsky jüan

en: Colombian Peso
sk: Kolumbijské peso

en: Czech Koruna
sk: Česká koruna

en: Danish Krone
sk: Dánska koruna

en: Algerian Dinar
sk: Alžírsky dinár

en: Estonian Kroon
sk: Estónska koruna

en: British Pound Sterling
sk: Britská libra

en: Hong Kong Dollar
sk: Hongkongský dolár

en: Croatian Kuna
sk: Chorvátska kuna

en: Hungarian Forint
sk: Maďarský forint

en: Indonesian Rupiah
sk: Indonézska rupia

en: Israeli New Shekel
sk: Izraelský nový šekel

en: Indian Rupee
sk: Indická rupia

en: Iranian Rial
sk: Iránsky real

en: Icelandic Krona
sk: Islandská koruna

en: Japanese Yen
sk: Japonský jen

en: Jamaican Dollar
sk: Jamajský dolár

en: South Korean Won
sk: Juhokórejský won

en: Kuwaiti Dinar
sk: Kuvajtský dinár

en: Kazakhstani Tenge
sk: Kazachstanské tenge

en: Sri Lankan Rupee
sk: Srílanská rupia

en: Libyan Dinar
sk: Líbyjský dinár

en: Mauritian Rupee
sk: Mauritánska rupia

en: Mexican Peso
sk: Mexické peso

en: Malaysian Ringgit
sk: Malajský ringgit

en: Nigerian Naira
sk: Nigerijská naira

en: Norwegian Krone
sk: Nórska koruna

en: Nepalese Rupee
sk: Nepálska rupia

en: New Zealand Dollar
sk: Novozélandský dolár

en: Omani Rial
sk: Ománsky rial

en: Peruvian Nuevo Sol
sk: Peruánsky nový sol

en: Philippine Peso
sk: Filipínske peso

en: Pakistani Rupee
sk: Pakistanská rupia

en: Polish Zloty
sk: Poľský zloty

en: Qatari Riyal
sk: Katarský rial

en: New Romanian Leu
sk: Nové rumunské leu

en: Russian Rouble
sk: Ruský rubeľ

en: Saudi Riyal
sk: Saudský rial

en: Serbian Dinar
sk: Srbský dinár

en: Swedish Krona
sk: Švédska koruna

en: Singapore Dollar
sk: Singapurský dolár

en: Thai Baht
sk: Thajský baht

en: Tunisian Dinar
sk: Tuniský dinár

en: Turkish Lira
sk: Turecká líra

en: T&T Dollar (TTD)
sk: TaT dolár (TTD)

en: New Taiwan Dollar
sk: Nový Taiwanský dolár

en: Ukrainian Hryvnia
sk: Ukrajinská hrivna

en: US Dollar
sk: Americký dolár

en: Uruguayan Peso
sk: Uruguajské peso

en: Vietnamese Dong
sk: Vietnamský dong

en: South African Rand
sk: Juhoafrický rand

en: International Monetary Fund
sk: Medzinárodný menový fond

en: European Central Bank
sk: Európska centrálna banka

en: Bank of Canada
sk: Kanadská banka

en: United Nations Treasury
sk: Pokladnica OSN

note: Translators: conversion keyword, used e.g. 1 EUR in USD, 1 EUR to USD
en: in
sk: v

en: to
sk: na

en: The zeroth root of a number is undefined
sk: Nultá odmocnina čísla nie je definovaná

en: Error: the number of periods must be positive
sk: Chyba: počet období musí byť kladný

en: Logarithm
sk: Logaritmus

en: Natural logarithm
sk: Prirodzený logaritmus

en: Square root
sk: Druhá odmocnina

en: Absolute value
sk: Absolútna hodnota

en: Conjugate
sk: Komplexne združené číslo

en: Integer
sk: Celé číslo

en: Fraction
sk: Zlomok

en: Floor
sk: Dolná celočíselná časť

en: Ceiling
sk: Horná celočíselná časť

en: Round
sk: Zaokrúhlenie

en: Real
sk: Reálna časť

en: Imaginary
sk: Imaginárna jednotka

en: Sine
sk: Sínus

en: Cosine
sk: Kosínus

en: Tangent
sk: Tangens

en: Arc sine
sk: Arkus sínus

en: Arc cosine
sk: Arkus kosínus

en: Arc tangent
sk: Arkus tangens

en: Inverse sine
sk: Inverzný sínus

en: Inverse cosine
sk: Inverzný kosínus

en: Inverse tangent
sk: Inverzný tangens

en: Hyperbolic sine
sk: Hyperbolický sínus

en: Hyperbolic cosine
sk: Hyperbolický kosínus

en: Hyperbolic tangent
sk: Hyperbolický tangens

en: Hyperbolic arcsine
sk: Hyperbolický arkus sínus

en: Hyperbolic arccosine
sk: Hyperbolický arkus kosínus

en: Hyperbolic arctangent
sk: Hyperbolický arkus tangens

en: Inverse hyperbolic sine
sk: Inverzný hyperbolický sínus

en: Inverse hyperbolic cosine
sk: Inverzný hyperbolický kosínus

en: Inverse hyperbolic tangent
sk: Inverzný hyperbolický tangens

en: One's complement
sk: Jednotkový doplnok

en: Two's complement
sk: Dvojkový doplnok

note: Message displayed when cannot toggle bit in display
en: Displayed value not an integer
sk: Zobrazená hodnota nie je celé číslo

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
sk: Žiadna história spätných zmien

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
sk: Žiadna história dopredných zmien

en: No sane value to store
sk: Nie je rozumná hodnota na uloženie

note: Error displayed to user when they perform a bitwise operation on numbers greater than the current word
en: Overflow. Try a bigger word size
sk: Pretečenie. Skúste väčšiu veľkosť slova

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
sk: Neznáma premenná „%s“

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
sk: Funkcia „%s“ nie je definovaná

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown conversion
sk: Neznámy prevod

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
sk: Nesprávny výraz

en: Calculating
sk: Počíta sa

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
sk: Pre rozklad na súčin prvočísel je potrebné celé číslo

note: This message is displayed in the status bar when a bit shift operation is performed and the display does not contain a number
en: No sane value to bitwise shift
sk: Nezmyselná hodnota pre bitový posun

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
sk: Chyba podtečenia

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
sk: Chyba pretečenia

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
sk: Argument nie je definovaný pre nulu

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
sk: Mocnina nuly nie je definovaná pre záporný exponent

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to power of zero
en: Zero raised to zero is undefined
sk: Nula umocnená na nultú nie je definovaná

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
sk: Logaritmus nuly nie je definovaný

note: Translators: Error displayed when attempted take the factorial of a negative or complex number
en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
sk: Faktoriál je definovaný len pre nezáporné reálne čísla

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
sk: Delenie nulou nie je definované

note: Translators: Error displayed when attemping to do a modulus division on non-integer numbers
en: Modulus division is only defined for integers
sk: Zvyšok po delení je definovaný len pre celé čísla

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
sk: Tangens nie je definovaný pre uhly, ktoré sú násobkami π (180°) od π∕2 (90°)

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
sk: Inverzný sínus nie je definovaný pre hodnoty mimo interval [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
sk: Inverzný kosínus nie je definovaný pre hodnoty mimo interval [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when trying to calculate undefined atan(i) or atan (-i)
en: Arctangent function is undefined for values i and -i
sk: Funkcia arkus tangens nie je definovaná hodnotami i a -i

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
sk: Inverzný hyperbolický kosínus nie je definovaný pre hodnoty menšie ako jedna

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
sk: Inverzný hyperbolický tangens nie je definovaný pre hodnoty mimo interval [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when boolean AND attempted on non-integer values
en: Boolean AND is only defined for positive integers
sk: Logický súčin AND je definovaný len pre kladné celé čísla

note: Translators: Error displayed when boolean OR attempted on non-integer values
en: Boolean OR is only defined for positive integers
sk: Logický súčet OR je definovaný len pre kladné celé čísla

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean XOR is only defined for positive integers
sk: Exkluzívny logický súčet XOR je definovaný len pre kladné celé čísla

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean NOT is only defined for positive integers
sk: Logická negácia NOT je definovaná len pre kladné celé čísla

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integer values
sk: Posun je možný len pri celočíselných hodnotách

en: Overflow: the result couldn’t be calculated
sk: Pretečenie: výsledok nebolo možné vypočítať

en: Angle
sk: Uhol

en: Length
sk: Dĺžka

en: Area
sk: Plocha

en: Volume
sk: Objem

en: Mass
sk: Hmotnosť

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Duration
sk: Čas

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Temperature
sk: Teplota

en: Energy
sk: Energia

en: Digital Storage
sk: Digitálne úložisko

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees
sk: Stupne

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
sk: %s stupňov

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
sk: stupeň,stupne

en: Radians
sk: Radiány

[ctx: unit-format]
en: %s radians
sk: %s radiánov

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
sk: radián,radiány,rad

en: Gradians
sk: Gradiány

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
sk: %s gradiánov

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
sk: gradián,gradiány,grad

en: Parsecs
sk: Parseky

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
sk: parsek,parseky,pc

en: Light Years
sk: Svetelné roky

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
sk: svetelný rok,svetelné roky,ly

en: Astronomical Units
sk: Astronomické jednotky

en: Rack Units
sk: Rackové jednotky

en: Nautical Miles
sk: Námorné míle

en: Miles
sk: Míle

[ctx: unit-format]
en: %s mi
sk: %s míl

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
sk: míľa,míle,mi

en: Kilometers
sk: Kilometre

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
sk: kilometer,kilometre,km

en: Cables
sk: Káble

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
sk: kábel,káble,cb

en: Fathoms
sk: Siahy

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
sk: siaha,siahy,ftm

en: Meters
sk: Metre

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
sk: meter,metre,m

en: Yards
sk: Yardy

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
sk: yard,yardy,yd

en: Feet
sk: Stopy

[ctx: unit-format]
en: %s ft
sk: %s stôp

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
sk: stopa,stopy

en: Inches
sk: Palce

[ctx: unit-format]
en: %s in
sk: %s palcov

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
sk: palec,palce

en: Centimeters
sk: Centimetre

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
sk: centimeter,centimetre,cm

en: Millimeters
sk: Milimetre

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
sk: millimeter,millimetre,mm

en: Micrometers
sk: Mikrometre

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
sk: mikrometer,mikrometre,um

en: Nanometers
sk: Nanometre

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
sk: nanometer,nanometre,nm

en: Desktop Publishing Point
sk: Typografický bod

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
sk: bod,body,bodov,pt,pts

en: Kilometers per hour
sk: Kilometre za hodinu

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
sk: kilometre za hodinu,kmph,kmh,kph

en: Miles per hour
sk: Míle za hodinu

[ctx: unit-format]
en: %s miles/h
sk: %s míľ/h

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
sk: milesph,míle za hodinu,mi/h,miph,mph

en: Meters per second
sk: Metre za sekundu

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
sk: metre za sekundu,mps

en: Feet per second
sk: Stopy za sekundu

[ctx: unit-format]
en: %s feet/s
sk: %s stôp/s

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
sk: fps,stopy za sekundu,feetsps

en: Knots
sk: Uzly

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
sk: kt,kn,nd,uzol,uzly

en: Hectares
sk: Hektáre

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
sk: hektár,hektáre,ha

en: Acres
sk: Akre

[ctx: unit-format]
en: %s acres
sk: %s akrov

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
sk: aker,akre

en: Square Foot
sk: Štvorcové stopy

en: Square Meters
sk: Štvorcové metre

en: Square Centimeters
sk: Štvorcové centimetre

en: Square Millimeters
sk: Štvorcové milimetre

en: Cubic Meters
sk: Kubické metre

en: US Gallons
sk: americké galóny

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
sk: galón,galóny,gal

en: Liters
sk: Litre

[ctx: unit-format]
en: %s L
sk: %s l

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
sk: liter,litre,l

en: US Quarts
sk: americké kvarty

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
sk: kvart,kvarty,qt

en: US Pints
sk: americké pinty

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
sk: pinta,pinty,pt

en: Metric Cups
sk: Metrické hrnčeky

[ctx: unit-format]
en: %s cup
sk: %s hrnček

[ctx: unit-symbols]
en: cup,cups,cp
sk: hrnček,hrnčeky,cp

en: Milliliters
sk: Mililitre

[ctx: unit-format]
en: %s mL
sk: %s ml

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
sk: mililiter,mililitre,ml,cm³

en: Microliters
sk: Mikrolitre

[ctx: unit-format]
en: %s μL
sk: %s μl

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
sk: mm³,μl,ul

en: Tonnes
sk: Tony

[ctx: unit-format]
en: %s T
sk: %s t

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
sk: tona,tony

en: Kilograms
sk: Kilogramy

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
sk: kilogram,kilogamy,kg

en: Pounds
sk: Libry

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
sk: libra,libry,lb,lbs

en: Ounces
sk: Unce

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
sk: unca,unce,oz

en: Troy Ounces
sk: Trójska unca

[ctx: unit-symbols]
en: Troy ounce,Troy ounces,ozt
sk: Trójska unca,Trójskych uncí,unca,unce,oz

en: Grams
sk: Gramy

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
sk: gram,gramy,g

en: Stone
sk: Kameň

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
sk: kameň,st,kamene

en: Centuries
sk: Storočia

[ctx: unit-format]
en: %s centuries
sk: %s storočí

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
sk: storočie,storočia

en: Decades
sk: Desaťročia

[ctx: unit-format]
en: %s decades
sk: %s desaťročí

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
sk: desaťročie,desaťročí

en: Years
sk: Roky

[ctx: unit-format]
en: %s years
sk: %s rokov

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
sk: rok,roky

en: Months
sk: Mesiace

[ctx: unit-format]
en: %s months
sk: %s mesiacov

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
sk: mesiac,mesiace

en: Weeks
sk: Týždne

[ctx: unit-format]
en: %s weeks
sk: %s týždňov

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
sk: týždeň,týždne

en: Days
sk: Dni

[ctx: unit-format]
en: %s days
sk: %s dní

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
sk: deň,dni

en: Hours
sk: Hodiny

[ctx: unit-format]
en: %s hours
sk: %s hodín

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
sk: hodina,hodiny

en: Minutes
sk: Minúty

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
sk: %s minút

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
sk: minúta,minúty

en: Seconds
sk: Sekundy

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
sk: sekunda,sekundy,s

en: Milliseconds
sk: Milisekundy

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
sk: milisekunda,milisekundy,ms

en: Microseconds
sk: Mikrosekundy

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
sk: mikrosekunda,mikrosekundy,us,μs

en: Celsius
sk: Stupne Celzia

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C,C,c,Celsius,celsius
sk: degC,˚C,C,c,Celsius,celsius,supeň celzia,stupňov celzia,stupeň Celzia,stupňov Celzia

en: Fahrenheit
sk: Stupne Fahrenheita

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
sk: degF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit,fahrenheity,fahrenheitov,Fahrenheity,Fahrenheitov,stupeň Fahrenheita,stupňov Fahrenheita,stupeň fahrenheita,stupňov fahrenheita

en: Kelvin
sk: Kelviny

[ctx: unit-symbols]
en: k,K,Kelvin,kelvin
sk: k,K,Kelvin,kelvin,kelviny,kelvinov,Kelviny,Kelvinov,stupeň kelvina,stupňov kelvina,stupeň Kelvina,stupňov Kelvina

en: Rankine
sk: Stupne Rankina

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
sk: degR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine,rankin,rankinov,Rankin,Rankinov,stupeň rankina,stupňov rankina,stupeň Rankina,stupňov Rankina

note: We use IEC prefix for digital storage units. i.e. 1 kB = 1 KiloByte = 1000 bytes, and 1 KiB = 1 kibiByte = 1024 bytes
en: Bits
sk: Bity

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
sk: bit,bity,b

en: Bytes
sk: Bajty

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
sk: bajt,bajty,B

en: Nibbles
sk: Nibbly

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
sk: nibble,nibbly

note: The SI symbol for kilo is k, however we also allow "KB" and "Kb", as they are widely used and accepted.
en: Kilobits
sk: Kilobity

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
sk: kilobit,kilobity,kb,Kb

en: Kilobytes
sk: Kilobajty

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
sk: kilobajt,kilobajty,kB,KB

en: Kibibits
sk: Kibibity

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
sk: kibibit,kibibity,Kib

en: Kibibytes
sk: Kibibajty

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
sk: kibibajt,kibibajty,KiB

en: Megabits
sk: Megabity

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
sk: megabit,megabity,Mb

en: Megabytes
sk: Megabajty

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
sk: megabajt,megabajty,MB

en: Mebibits
sk: Mebibity

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
sk: mebibit,mebibity,Mib

en: Mebibytes
sk: Mebibajty

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
sk: mebibajt,mebibajty,MiB

en: Gigabits
sk: Gigabity

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
sk: gigabit,gigabity,Gb

en: Gigabytes
sk: Gigabajty

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
sk: gigabajt,gigabajty,GB

en: Gibibits
sk: Gibibity

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
sk: gibibit,gibibity,Gib

en: Gibibytes
sk: Gibibajty

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
sk: gibibajt,gibibajty,GiB

en: Terabits
sk: Terabity

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
sk: terabit,terabity,Tb

en: Terabytes
sk: Terabajty

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
sk: terabajt,terabajty,TB

en: Tebibits
sk: Tebibity

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
sk: tebibit,tebibity,Tib

en: Tebibytes
sk: Tebibajty

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
sk: tebibajt,tebibajty,TiB

en: Petabits
sk: Petabity

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
sk: petabit,petabity,Pb

en: Petabytes
sk: Petabajty

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
sk: petabajt,petabajty,PB

en: Pebibits
sk: Pebibity

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
sk: pebibit,pebibity,Pib

en: Pebibytes
sk: Pebibajty

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
sk: pebibajt,pebibajty,PiB

en: Exabits
sk: Exabity

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
sk: exabit,exabity,Eb

en: Exabytes
sk: Exabajty

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
sk: exabajt,exabajty,EB

en: Exbibits
sk: Exbibity

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
sk: exbibit,exbibity,Eib

en: Exbibytes
sk: Exbibajty

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
sk: exbibajt,exbibajty,EiB

en: Zettabits
sk: Zettabity

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
sk: zettabit,zettabity,Zb

en: Zettabytes
sk: Zettabajty

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
sk: zettabajt,zettabajty,ZB

en: Zebibits
sk: Zebibity

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
sk: zebibit,zebibity,Zib

en: Zebibytes
sk: Zebibajty

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
sk: zebibajt,zebibajty,ZiB

en: Yottabits
sk: Yottabity

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
sk: yottabit,yottabity,Yb

en: Yottabytes
sk: Yottabajty

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
sk: yottabajt,yottabajty,YB

en: Yobibits
sk: Yobibity

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
sk: yobibit,yobibity,Yib

en: Yobibytes
sk: Yobibajty

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
sk: yobibajt,yobibajty,YiB

[ctx: unit-symbols]
en: Joule,J,joule,joules
sk: Joule,J,joul,jouly,joulov

en: Kilojoules
sk: Kilojouly

[ctx: unit-symbols]
en: KJ,kilojoules,kilojoule
sk: KJ,kilojouly,kilojoula

en: Megajoules
sk: Megajouly

[ctx: unit-symbols]
en: MJ,megajoules,megajoule
sk: MJ,megajouly,megajoul,megajoula

en: KilowattHour
sk: Kilowathodina

[ctx: unit-symbols]
en: kwh,kWh,kilowatt-hour,kilowatthour
sk: kwh,kWh,kilowatthodina

en: Calorie
sk: Kalórie

[ctx: unit-format]
en: %s cal
sk: %s kal

[ctx: unit-symbols]
en: calories,calorie,cal
sk: kalórie,kalórií,kal,cal

[ctx: unit-symbols]
en: ergs,erg
sk: ergy,erg

[ctx: unit-symbols]
en: electronvolt,electronvolts,ev
sk: elektrónvolt,elektrónvolty,ev

[ctx: unit-symbols]
en: foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs
sk: stopa-libra,stopy-libry,stôp-libier,ft-lb,ft-lbs

en: Currency
sk: Mena

note: Translators: result of currency conversion, %s is the symbol, %%s is the placeholder for amount, i.e.: USD100
en: %s%%s
sk: %%s %s

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy result to clipboard
sk: Skopíruje výsledok do schránky

en: Modulus divide
sk: Zvyšok po delení

en: Divide [/]
sk: Delenie [/]

en: Multiply [*]
sk: Násobenie [*]

en: Subtract [-]
sk: Odčítanie [-]

en: Add [+]
sk: Sčítanie [+]

en: Pi [Ctrl+P]
sk: Ludolfovo číslo Pí [Ctrl+P]

en: Root [Ctrl+R]
sk: Odmocnina [Ctrl+R]

en: Square [Ctrl+2]
sk: Druhá mocnina [Ctrl+2]

en: Clear Display [Escape]
sk: Zmaže displej [Escape]

en: Start Group [(]
sk: Začiatok skupiny [(]

en: End Group [)]
sk: Koniec skupiny [)]

en: Percentage [%]
sk: Percentá [%]

en: Calculate Result
sk: Vypočíta výsledok

en: Subscript Mode [Alt]
sk: Režim dolného indexu [Alt]

en: Superscript Mode [Ctrl]
sk: Režim horného indexu [Ctrl]

en: Factorize [Ctrl+F]
sk: Faktorizuje [Ctrl+F]

en: Scientific Exponent [Ctrl+E]
sk: Vedecký exponent [Ctrl+E]

en: Hyperbolic Cosine
sk: Hyperbolický kosínus

en: Hyperbolic Sine
sk: Hyperbolický sínus

en: Hyperbolic Tangent
sk: Hyperbolický tangens

en: Exponent [^ or **]
sk: Mocnina [^ alebo **]

en: Inverse [Ctrl+I]
sk: Prevrátená hodnota [Ctrl+I]

en: Euler’s Number
sk: Eulerovo číslo

en: Natural Logarithm
sk: Prirodzený logaritmus

en: Factorial [!]
sk: Faktoriál [!]

en: Absolute Value [|]
sk: Absolútna hodnota [|]

en: Imaginary Unit
sk: Imaginárna časť

en: Real Component
sk: Reálna časť

en: Imaginary Component
sk: Imaginárna časť

en: Complex Conjugate
sk: Komplexne združené číslo

en: Complex Argument
sk: Argument komplexného čísla

en: Memory
sk: Pamäť

en: Additional Functions
sk: Ďalšie funkcie

en: Modulus Divide
sk: Zvyšok po delení

note: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
sk: Doba úročenia

note: Compounding Term Dialog: Label before present value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present _Value:
sk: Súčasná _hodnota:

note: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Present Value Dialog: Label before periodic interest rate input Payment Period Dialog: Label before per
en: Periodic Interest _Rate:
sk: Úroková _sadzba za obdobie:

note: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
sk: Vypočíta počet období, ktoré sú potrebné na navýšenie investície súčasnej hodnoty na budúcu hodnotu pri pevnom úročení za obdobie.

note: Compounding Term Dialog: Label before future value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input
en: _Future Value:
sk: _Budúca hodnota:

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

note: Compounding Term Dialog: Calculate button Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Future Value Dialog: Calculate button Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Periodic Payment Dialog: Calculate button Present Value Dialog: Calculate button Periodic Interest Rate Dialog: Calculat
en: C_alculate
sk: _Vypočítať

note: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
sk: Dvojitá odpisová metóda s klesajúcim zostatkom (DDB)

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
sk: Vypočíta amortizačnú čiastku majetku za dané časové obdobie dvojitou odpisovou metódou s klesajúcim zostatkom.

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input
en: C_ost:
sk: _Náklady:

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before life input Straight-Line Depreciation Dialog: Label before life input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before life input
en: _Life:
sk: Ži_votnosť:

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: _Period:
sk: _Obdobie:

note: Title of Future Value dialog
en: Future Value
sk: Budúca hodnota

note: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sk: Vypočíta budúcu hodnotu investície na základe postupnosti rovnakých splátok pri pravidelnom úročení počas niekoľkých platobných období.

note: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Present Value Dialog: Label before periodic payment input Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: _Periodic Payment:
sk: _Pravidelná splátka:

note: Future Value Dialog: Label before number of periods input Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: _Number of Periods:
sk: _Počet období:

note: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
sk: Hrubá marža

note: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
sk: Vypočíta predajnú cenu výrobku na základe výrobných nákladov a požadovanej hrubej marže.

note: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: _Margin:
sk: _Marža:

note: Title of Periodic Payment dialog
en: Periodic Payment
sk: Pravidelná splátka

note: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
sk: Vypočíta výšku pravidelnej splátky pôžičky, kde sú platby uskutočňované na konci každého platobného obdobia

note: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: _Principal:
sk: _Pôžička:

note: Periodic Payment Dialog: Label before term input Periodic Interest Rate Dialog: Label before term input
en: _Term:
sk: _Obdobie:

note: Title of Present Value dialog
en: Present Value
sk: Súčasná hodnota

note: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sk: Vypočíta súčasnú hodnotu investície na základe rovnakých platieb odpočítavaných pravidelným úročením v danom počte splátok v danom období.

note: Title of Periodic Interest Rate dialog
en: Periodic Interest Rate
sk: Úroková sadzba za obdobie

note: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
sk: Vypočíta pravidelné úročenie potrebné na navýšenie investície na budúcu hodnotu počas niekoľkých období.

note: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
sk: Lineárna amortizácia

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: _Cost:
sk: _Náklady:

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: _Salvage:
sk: _Zostatok:

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sk: Vypočíta rovnomerné odpisy majetku za jedno obdobie. Rovnomerná metóda odpisovania delí odpisovateľné náklady rovnomerne počas praktickej životnosti majetku. Praktická životnosť je počet období, zvyčajne rokov, počas ktorých sa majetok odpisuje.

note: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
sk: Amortizácia po súčtoch číslic rokov

note: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sk: Vypočíta amortizačnú čiastku majetku za dané časové obdobie metódou Sum-of-the-Years'-Digits (zrýchlené odpisovanie). Táto metóda odpisov zrýchľuje odpisovanie, takže v skoršom období sa odpisujú väčšie čiastky ako v neskoršom. Praktická životnosť je počet období, zvyčajne rokov, počas ktorých sa majetok odpisuje.

note: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
sk: Platobné obdobie

note: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future _Value:
sk: Budúca _hodnota:

note: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
sk: Vypočíta počet splátkových období, ktoré sú potrebné počas ročného splátkového obdobia na navýšenie budúcej hodnoty pri pravidelnom úročení

en: Double Declining Depreciation
sk: Dvojitá odpisová metóda s klesajúcim zostatkom (DDB)

en: Financial Term
sk: Finančné obdobie

en: Sum of the Years Digits Depreciation
sk: Amortizácia po súčtoch číslic rokov

en: Straight Line Depreciation
sk: Lineárna amortizácia

en: Binary
sk: Dvojkový

en: Octal
sk: Osmičkový

en: Decimal
sk: Desiatkový

en: Hexadecimal
sk: Šestnástkový

en: Subscript mode [Alt]
sk: Režim dolného indexu [Alt]

en: Superscript mode [Ctrl]
sk: Režim horného indexu [Ctrl]

en: Shift Left
sk: Posun vľavo

en: Shift Right
sk: Posun vpravo

en: Boolean Exclusive OR
sk: Exkluzívny logický súčet XOR

en: Boolean OR
sk: Logický súčet OR

en: Boolean AND
sk: Logický súčin AND

en: Boolean NOT
sk: Logická negácia NOT

en: Ones’ Complement
sk: Jednotkový doplnok

en: Two’s Complement
sk: Dvojkový doplnok

en: Binary Logarithm
sk: Binárny logaritmus

en: Integer Component
sk: Celočíselná časť

en: Fractional Component
sk: Desatinná časť

note: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
sk: Vložiť kód znaku

en: Change word size
sk: Zmení veľkosť slova

note: Insert ASCII dialog: Label before character entry
en: Ch_aracter:
sk: _Znak:

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
sk: _Vložiť

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming and keyboard
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard)
sk: Spustí v zadanom režime (basic - „základný“, advanced - „rozšírený“, financial - „finančný“, programming - „programátorský“, keyboard - „režim klávesnice“)

en: Solve given equation
sk: Vyrieši zadanú rovnicu

en: Start with given equation
sk: Spustí sa so zadanou rovnicou

en: Show release version
sk: Zobrazí verziu vydania

note: Application Copyrights for the calculator authors
en: © 1986–2023 The Calculator authors
sk: © 1986–2023 Autori programu Kalkulačka

en: Exchange rate data providers
sk: Poskytovatelia údajov o výmenných kurzoch mien

en: Exchange rates data by %s
sk: Údaje o výmenných kurzoch mien podľa %s

en: Close All?
sk: Zavrieť všetko?

en: Are you sure you want to close all open windows?
sk: Naozaj chcete zavrieť všetky otvorené okná?

en: Close _All
sk: Za_vrieť všetko

en: %d-bit | %d-bit
sk[0]: %d-bitov
sk[1]: %d-bit
sk[2]: %d-bity

en:  to
sk: na

en: Switch conversion units
sk: Vymeniť jednotky prevodu

en: Defined Functions
sk: Definované funkcie

en: Built-in keywords
sk: Vstavané kľúčové slová

en: Defined currencies
sk: Definované meny

en: Defined Variables
sk: Definované premenné

en: New function
sk: Nová funkcia

en: Select no. of arguments
sk: Vyberte počet argumentov

en: 8-bit
sk: 8-bitov

en: 16-bit
sk: 16-bitov

en: 32-bit
sk: 32-bitov

en: 64-bit
sk: 64-bitov

en: Never
sk: Nikdy

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Number of _decimals
sk: Počet _desatinných miest

en: Trailing _zeroes
sk: Koncové _nuly

en: _Thousands separators
sk: Oddeľovač _tisícov

en: _Angle units
sk: _Uhlové jednotky

en: Word _size
sk: Dĺžka _slova

en: E_xchange rate refresh interval
sk: Interval obnovenia konverzného _kurzu mien

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sk: Otvoriť nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
sk: Zatvoriť aktuálne okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sk: Ukončiť aplikáciu

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobraziť pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sk: Otvoriť ponuku

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sk: Zobraziť predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Clear history
sk: Vymazať históriu

[ctx: shortcut window]
en: Switching modes
sk: Prepínanie režimov

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Basic mode
sk: Prepnúť do základného režimu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Advanced mode
sk: Prepnúť do rozšíreného režimu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Financial mode
sk: Prepnúť do finančného režimu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Programming mode
sk: Prepnúť do programátorského režimu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode
sk: Prepnúť do režimu klávesnice

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard entry
sk: Vstup z klávesnice

[ctx: shortcut window]
en: Multiply (×)
sk: Násobiť (×)

[ctx: shortcut window]
en: Divide (÷)
sk: Deliť (÷)

[ctx: shortcut window]
en: Square root (√)
sk: Druhá odmocnina (√)

[ctx: shortcut window]
en: Inverse
sk: Prevrátiť hodnotu

[ctx: shortcut window]
en: Pi (π)
sk: Pí (π)

[ctx: shortcut window]
en: Enter numbers in scientific format
sk: Zadávať čísla vo vedeckom formáte

[ctx: shortcut window]
en: Programming mode
sk: Programátorský režim

[ctx: shortcut window]
en: Switch to binary
sk: Prepnúť do binárnej sústavy

[ctx: shortcut window]
en: Switch to octal
sk: Prepnúť do osmičkovej sústavy

[ctx: shortcut window]
en: Switch to decimal
sk: Prepnúť do desiatkovej sústavy

[ctx: shortcut window]
en: Switch to hexadecimal
sk: Prepnúť do šestnástkovej sústavy

[ctx: shortcut window]
en: Others
sk: Ostatné

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sk: Vrátiť späť

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sk: Zopakovať

[ctx: shortcut window]
en: Previous result
sk: Predchádzajúci výsledok

[ctx: shortcut window]
en: Next result
sk: Nasledujúci výsledok

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Keyboard mode (alt.)
sk: Prepnúť do režimu klávesnice (alt.)

en: Variable name
sk: Názov premennej

en: Store value into existing or new variable
sk: Uloží hodnotu do existujúcej alebo novej premennej

en: %s: Invalid variable name, can not start with a digit
sk: %s: Neplatné meno premennej, nemôže začínať číslicou

en: %s: Invalid variable name, can only contain digits, letters and underscores
sk: %s: Neplatné meno premennej, môže obsahovať iba číslice, písmená a podčiarkovníky

en: Basic
sk: Základný

en: Advanced
sk: Rozšírený

en: Financial
sk: Finančný

en: Programming
sk: Programátorský

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: Result format
sk: Formát výsledku

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "automatic"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Automatic
sk: _Automatický

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
sk: _Fixný

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
sk: _Vedecký

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
sk: _Inžiniersky

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: About Calculator
sk: O programe Kalkulačka

en: Mode Selection
sk: Výber režimu

en: _Undo
sk: _Vrátiť späť

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka
