kgx master - en to eu translation catalogue (99 entries)

en: Console
eu: Kontsola

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
eu: komandoa;gonbitea;cmd;komando-lerroa;exekutatu;shell-a;terminala;kgx;kings cross;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Terminal Emulator
eu: Terminalaren emulatzailea

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
eu: Terminalaren emuladore sinple eta erraza GNOME mahaigainerako.

en: Terminal window
eu: Terminalaren leihoa

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

[ctx: shortcut window]
en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Aurkitu

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Fitxak

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
eu: Fitxa berria

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
eu: Erakutsi fitxa guztiak

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
eu: Aldatu 1-9. fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
eu: Aldatu 10. fitxara

en: GPL 3.0 or later
eu: GPL 3.0 edo berriagoa

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
eu: # KGX %s, VTE %u.%u.%u %s

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
eu: Ezin da aldi berean --working-directory eta posizioko parametroak erabili

en: Execute the argument to this option inside the terminal
eu: Exekutatu aukera honen argumentua terminalaren barruan

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: Set the working directory
eu: Ezarri laneko direktorioa

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
eu: DIRIZENA

en: Wait until the child exits (TODO)
eu: Itxaron haurrak amaitu arte (EGITEKO)

en: Set the initial window title
eu: Ezarri leihoaren hasierako izenburua

en: TITLE
eu: TITULUA

en: ADVANCED: Set the shell to launch
eu: AURRERATUA: Ezarri abiaraziko den shell-a

en: SHELL
eu: SHELLA

en: ADVANCED: Set the scrollback length
eu: AURRERATUA: Ezarri atzeranzko korritzearen luzera

en: LINES
eu: LERROAK

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
eu: KGX %s — Terminalaren emulatzailea

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
eu: [-e|-- KOMANDOA [ARGUMENTUA...]]

en: Close Window?
eu: Itxi leihoa?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
eu[0]: Komando bat exekutatzen ari da oraindik, leiho hau ixten bada hil egingo da eta espero gabeko emaitzak egon daitezke
eu[1]: Zenbait komando exekutatzen ari dira oraindik, leihoa ixten bada hil egingo dira eta espero gabeko emaitzak egon daitezke

en: Close Tab?
eu: Itxi fitxa?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
eu[0]: Komando bat exekutatzen ari da oraindik, fitxa hau ixten bada hil egingo da eta espero gabeko emaitzak egon daitezke
eu[1]: Zenbait komando exekutatzen ari dira oraindik, fitxa ixten bada hil egingo dira eta espero gabeko emaitzak egon daitezke

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
eu: Prozesuen zerrenda

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
eu: _Utzi

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
eu: It_xi

en: Color string is wrong length
eu: Kolore-kateak luzera okerra du

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
eu: %i. fitxa

en: _Detach Tab
eu: Askat_u fitxa

en: _Close
eu: It_xi

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
eu: Ziurtatu badakizula komandoak zer egiten duen:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
eu: Administratzaile modura exekutatzen den komando bat itsasten ari zara

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Process %d
eu: Prozesatu %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
eu: <b>Huts egin du abioak</b> — %s

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
eu: <b>Irakurtzeko soilik</b> — Komandoa amaitu da %i kodea emanda

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
eu: <b>Irakurtzeko soilik</b> — Komandoa amaitu da

en: Command completed
eu: Komandoa osatu da

en: Find text
eu: Bilatu testua

en: Previous Match
eu: Aurreko parekatzea

en: Next Match
eu: Hurrengo parekatzea

en: Ctrl-click to open:
    %s
eu: Ctrl-klik irekitzeko:
    %s

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: Copy _Link
eu: Kopiatu _esteka

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Select All
eu: _Hautatu denak

en: Show in _Files
eu: Erakutsi _Fitxategiak aplikazioan

en: Follow System Style
eu: Jarraitu sistemaren estiloa

en: Light Style
eu: Estilo argia

en: Dark Style
eu: Estilo iluna

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
eu: Argumentua falta da --command komandorako

en: Cannot use both --command and positional parameters
eu: Ezin da aldi berean --command eta posizioko parametroak erabili

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: _Show All Tabs
eu: Erakutsi fitxa g_uztiak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Console
eu: Kontsola aplikazioari b_uruz

en: Find in Terminal
eu: Bilatu terminalean

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Shrink Text
eu: Txikiagotu testua

en: Reset Size
eu: Berrezarri tamaina

en: Enlarge Text
eu: Handiagotu testua

en: Terminal Font
eu: Terminaleko letra-tipoa

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Font Name
eu: Letra-izena

en: Font Family
eu: Letra-familia

en: Font Preview
eu: Letra-tipoaren aurrebista

en: Font Size
eu: Letra-tamaina

en: No Font Set
eu: Ez da letra-tiporik ezarri

en: General
eu: Orokorra

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Use _System Default
eu: Erabili sistemaren _lehenespena

en: Custom _Font
eu: Letra-tipo _pertsonalizatua

en: Behaviour
eu: Portaera

en: _Unlimited Scrollback
eu: _Mugarik gabeko korritzea

en: Terminal Bell
eu: Terminalaren soinua

en: Play _Sound
eu: Erreproduzitu _soinua

en: _Visual Effects
eu: _Ikusizko efektuak
