kgx master - en to sr translation catalogue (94 entries)

en: Console
sr: Конзола

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
sr: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;команда;наредба;линија;цмд;командлајн;покрени;шел;шкољка;терминал;кгџ;краљев крст;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New Tab
sr: Нови језичак

en: Terminal Emulator
sr: Опонашавач терминала

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
sr: Једноставан опонашавач терминала за Гномову радну површ.

en: Terminal window
sr: Прозор терминала

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

[ctx: shortcut window]
en: Application
sr: Апликација

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
sr: Терминал

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Пронађи

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Копирај

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Убаци

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Језичци

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sr: Нови језичак

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
sr: Затвори језичак

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
sr: Прикажи све језичке

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
sr: Следећи језичак

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
sr: Претходни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
sr: Помери језичак удесно

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
sr: Помери језичак улево

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
sr: Пређи на језичак 1-9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
sr: Пређи на језичак 10

en: Cannot use both --command and positional parameters
sr: Не можете користити --comand и положајне параметре у исто време

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
sr: # Краљев Крст %s уз помоћ VTE-а %u.%u.%u %s

note: Translators: %s is the year range
en: © %s Zander Brown
sr: © %s Зандер Браун

en: GPL 3.0 or later
sr: ОЈЛ 3.0 или каснија

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sr: Изврши аргумент ове опције унутар терминала

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Set the working directory
sr: Подеси радни директоријум

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
sr: ДИРНАЗИВ

en: Wait until the child exits (TODO)
sr: Сачекај да дете изађе (УРАДИТИ)

en: Set the initial window title
sr: Постави почетни наслов прозора

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: ADVANCED: Set the shell to launch
sr: НАПРЕДНО: Постави шкољку за покретање

en: SHELL
sr: ШКОЉКА

en: ADVANCED: Set the scrollback length
sr: НАПРЕДНО: Постави дужину премицања

en: LINES
sr: ЛИНИЈЕ

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
sr: [-e|-- НАРЕДБА [АРГУМЕНТ...]]

en: Close Window?
sr: Да затворим прозор?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
sr[0]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[1]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[2]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[3]: Наредба се идаље извршава, затварање овог прозора ће је окончати и то може довести до неочекиваних исхода

en: Close Tab?
sr: Да затворим језичак?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
sr[0]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[1]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[2]: Неке наредбе се и даље извршавају, затварање овог прозора ће их окончати и то може довести до неочекиваних исхода
sr[3]: Наредба се идаље извршава, затварање овог прозора ће је окончати и то може довести до неочекиваних исхода

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
sr: Списак процеса

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
sr: _Откажи

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
sr: _Затвори

en: Terminal Font
sr: Фонт терминала

en: _Select
sr: _Изабери

en: Font Name
sr: Име фонта

en: Font Family
sr: Породица фонта

en: Font Preview
sr: Преглед фонта

en: Font Size
sr: Величина фонта

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
sr: Језичак %i

en: _Detach Tab
sr: _Откачи језичак

en: _Close
sr: _Затвори

en: No Font Set
sr: Фонт није постављен

en: General
sr: Опште

en: Font
sr: Фонт

en: Use _System Default
sr: Користи _системски фонт

en: Custom _Font
sr: Произвољни _фонт

en: Terminal Bell
sr: Звонце терминала

en: Play _Sound
sr: Пуштај _звук

en: _Visual Effects
sr: _Визуелна упозорења

en: Process %d
sr: Процес %d

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
sr: <b>Само за читање</b> — Наредба је изашла са шифром %i

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
sr: <b>Само за читање</b> — Наредба је изашла

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
sr: <b>Нисам успео да покренем</b> — %s

en: Command completed
sr: Наредба је обављена

en: Find text
sr: Пронађи текст

en: Previous Match
sr: Претходно поклапање

en: Next Match
sr: Следеће поклапање

en: Ctrl-click to open:
    %s
sr: Ctrl-click да се отвори:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
sr: Убацујете наредбу која се извршава са админ правима

note: TRANSLATORS: %s is the command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
sr: Постарајте се да разумете шта наредба ради: %s

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: Copy _Link
sr: Копирај _везу

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Select All
sr: Изабери _све

en: Show in _Files
sr: Прикажи у _Датотекама

en: Follow System Style
sr: Користи стил система

en: Light Style
sr: Светли стил

en: Dark Style
sr: Тамни стил

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Show All Tabs
sr: _Прикажи све језичке

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _About Console
sr: О Кон_золи

en: Find in Terminal
sr: Нађи у терминалу

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Shrink Text
sr: Скупи текст

en: Reset Size
sr: Поврати величину

en: Enlarge Text
sr: Повећај текст
