console main - en to be translation catalogue (128 entries)

en: Console
be: Кансоль

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
be: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;каманда;камандны;загадны;радок;выканаць;тэрмінал;

en: New Window
be: Новае акно

en: New Tab
be: Новая ўкладка

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
be: Просты і зручны тэрмінал для асяроддзя GNOME.

en: Terminal window
be: Акно тэрмінала

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Application
be: Праграма

[ctx: shortcut window]
en: New Window
be: Новае акно

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
be: Тэрмінал

[ctx: shortcut window]
en: Find
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Copy
be: Скапіяваць

[ctx: shortcut window]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
be: Укладкі

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
be: Новая ўкладка

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
be: Закрыць укладку

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
be: Паказаць усе ўкладкі

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
be: Наступная ўкладка

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
be: Папярэдняя ўкладка

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
be: Перамясціць укладку ўправа

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
be: Перамясціць укладку ўлева

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
be: Пераключыцца на ўкладку 1–9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
be: Пераключыцца на ўкладку 10

en: GPL 3.0 or later
be: GPL версіі 3.0 або любой пазнейшай

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
be: # KGX %s праз VTE %u.%u.%u %s

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
be: Нельга адначасова выкарыстоўваць --working-directory і пазіцыйныя параметры

en: Execute the argument to this option inside the terminal
be: Выканаць аргумент гэтага параметра ў тэрмінале

en: COMMAND
be: КАМАНДА

en: Set the working directory
be: Задаць працоўны каталог

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
be: НАЗВА_ПАПКІ

en: Wait until the child exits (TODO)
be: Чакаць завяршэння даччынага працэсу (У ПЛАНАХ)

en: Set the initial window title
be: Задаць першапачатковы загаловак акна

en: TITLE
be: ЗАГАЛОВАК

en: ADVANCED: Set the shell to launch
be: ДЛЯ ДАСВЕДЧАНЫХ: Задаць абалонку запуску

en: SHELL
be: АБАЛОНКА

en: ADVANCED: Set the scrollback length
be: ДЛЯ ДАСВЕДЧАНЫХ: Задаць даўжыню прагорткі назад

en: LINES
be: РАДКОЎ

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
be: KGX %s — Эмулятар тэрмінала

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
be: [-e|-- КАМАНДА [АРГУМЕНТ...]]

en: Close Window?
be: Закрыць акно?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
be[0]: Каманда яшчэ выконваецца. Калі закрыць гэта акно, яна будзе прымусова завершана, што можа прывесці да нечаканага выніку
be[1]: Некаторыя каманды яшчэ выконваюцца. Калі закрыць гэта акно, яны будуць прымусова завершаны, што можа прывесці да нечаканага выніку
be[2]: Некаторыя каманды яшчэ выконваюцца. Калі закрыць гэта акно, яны будуць прымусова завершаны, што можа прывесці да нечаканага выніку

en: Close Tab?
be: Закрыць укладку?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
be[0]: Каманда яшчэ выконваецца. Калі закрыць гэту ўкладку, яна будзе прымусова завершана, што можа прывесці да нечаканага выніку
be[1]: Некаторыя каманды яшчэ выконваюцца. Калі закрыць гэту ўкладку, яны будуць прымусова завершаны, што можа прывесці да нечаканага выніку
be[2]: Некаторыя каманды яшчэ выконваюцца. Калі закрыць гэту ўкладку, яны будуць прымусова завершаны, што можа прывесці да нечаканага выніку

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
be: Спіс працэсаў

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
be: _Скасаваць

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
be: _Закрыць

en: Color string is wrong length
be: Няправільная даўжыня радка колеру

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
be: Збой перацягвання

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас атрымання перацягнутага спіса URI адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас атрымання перацягнутага спіса файлаў адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас атрымання перацягнутага тэксту адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
be: Было атрымана нечаканае значэнне. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
be: Укладка %i

en: _Detach Tab
be: _Адлучыць укладку

en: _Close
be: _Закрыць

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
be: Вы павінны пэўна ведаць, што робіць каманда:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
be: Вы ўстаўляеце каманду, якая выконваецца ад імя адміністратара

en: _Paste
be: _Уставіць

en: Process %d
be: Працэс %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
be: <b>Не ўдалося запусціць</b> — %s

en: Unable To Open
be: Немагчыма адкрыць

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
be: Не ўдалося адкрыць ‘<a href="%s">%s</a>’:
    %s

en: Error Details
be: Падрабязнасці памылкі

en: Error Message
be: Паведамленне пра памылку

en: Copy Error Message
be: Скапіяваць паведамленне пра памылку

en: Report _Issue
be: Паведаміць аб _праблеме

[ctx: toast-button]
en: _Details
be: _Падрабязнасці

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
be: <b>Толькі для чытання</b> — Выкананне каманды спынена з кодам %i

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
be: <b>Толькі для чытання</b> — Выкананне каманды спынена

en: Command completed
be: Каманда выканана

en: Find text
be: Пошук тэксту

en: Previous Match
be: Папярэдняе супадзенне

en: Next Match
be: Наступнае супадзенне

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
be: Не ўдалося адкрыць спасылку

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
be: Спасылка «<a href="%s">%s</a>» выкарыстоўвае пратакол «%s» для якога не ўсталявана праграма.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас адкрыцця спасылкі «<a href="%s">%s</a>» адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
be: «<a href="%s">%s</a>» мае няправільны фармат.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
be: Спасылка «<a href="%s">%s</a>» указвае на размяшчэнне на іншай прыладзе.
    
    Прылада: «%s», размяшчэнне: «%s».

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
be: Не ўдалося ўставіць тэкст

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас чытання даных буфера абмену адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
be: Не ўдалося паказаць файл

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас паказу файла адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
be: Не ўдалося адкрыць папку

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас адкрыцця папкі адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

en: Ctrl-click to open:
    %s
be: Утрымлівайце Ctrl і націсніце мышшу, каб адкрыць:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
be: Не ўдалося ўставіць

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
be: Падчас апрацоўкі даных буфера абмену адбылася нечаканая памылка. Калі вы будзеце паведамляць пра памылку, дадайце ў справаздачу наступную інфармацыю.

en: _Open Link
be: _Адкрыць спасылку

en: Copy _Link Address
be: Скапіяваць адрас _спасылкі

en: _Copy
be: С_капіяваць

en: _Select All
be: Вылучыць _усё

en: Leave _Fullscreen
be: _Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Show in _Files
be: Паказаць праз «_Файлы»

en: Follow System Style
be: Стыль сістэмы

en: Light Style
be: Светлы стыль

en: Dark Style
be: Цёмны стыль

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
be: Адсутнічае аргумент для --command

en: Cannot use both --command and positional parameters
be: Нельга адначасова выкарыстоўваць --command і пазіцыйныя параметры

en: _New Window
be: _Новае акно

en: _Show All Tabs
be: Паказаць _усе ўкладкі

en: _Fullscreen
be: _Поўнаэкранны рэжым

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _About Console
be: _Пра Кансоль

en: Find in Terminal
be: Пошук у тэрмінале

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Shrink Text
be: Паменшыць тэкст

en: Reset Size
be: Скінуць маштабаванне

en: Enlarge Text
be: Павялічыць тэкст

en: Terminal Font
be: Шрыфт тэрмінала

en: _Select
be: _Выбраць

en: Font Name
be: Назва шрыфту

en: Font Family
be: Сямейства шрыфтоў

en: Font Preview
be: Папярэдні прагляд шрыфту

en: Font Size
be: Памер шрыфту

en: No Font Set
be: Шрыфт не зададзены

en: General
be: Агульныя

en: Font
be: Шрыфт

en: Use _System Default
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны _сістэмны

en: Custom _Font
be: _Уласны шрыфт

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: _Unlimited Scrollback
be: _Неабмежаваная прагортка назад

en: _Scrollback Lines
be: _Радкоў для прагорткі назад

en: Terminal Bell
be: Сігнал тэрмінала

en: Play _Sound
be: Прайграванне _гуку

en: _Visual Effects
be: _Візуальныя эфекты
