console main - en to sk translation catalogue (125 entries)

en: Console
sk: Konzola

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
sk: príkaz;príkazový;riadok;cmd;spustiť;spustenie;shell;terminál;kgx;kings cross;

en: New Window
sk: Nové okno

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Terminal Emulator
sk: Emulátor terminálu

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
sk: Jednoduchý a priateľský emulátor terminálu pre pracovné prostredie GNOME.

en: Terminal window
sk: Okno terminálu

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Application
sk: Aplikácia

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sk: Kopírovanie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sk: Vloženie

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sk: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sk: Nová karta

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
sk: Zatvorenie karty

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
sk: Zobrazenie všetkých karit

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
sk: Nasledujúca karta

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
sk: Predchádzajúca karta

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
sk: Posunutie karty doprava

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
sk: Posunutie karty doľava

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
sk: Prepínanie kariet 1–9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
sk: Prepnutie na kartu 10

en: GPL 3.0 or later
sk: GPL 3.0 alebo novšia

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
sk: # KGX %s s použitím VTE %u.%u.%u %s

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
sk: Nedá sa použiť naraz argument --working-directory a pozičné parametre

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sk: Vykoná parameter pre túto voľbu v termináli

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: Set the working directory
sk: Nastaví pracovný adresár

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
sk: NÁZOV_PRIEČINKU

en: Wait until the child exits (TODO)
sk: Počká, kým potomok neskončí (TODO)

en: Set the initial window title
sk: Nastaví titulok počiatočného okna

en: TITLE
sk: TITULOK

en: ADVANCED: Set the shell to launch
sk: POKROČILÉ: Nastaví príkazový riadok, ktorý sa má spustiť

en: SHELL
sk: PRÍKAZOVÝ_RIADOK

en: ADVANCED: Set the scrollback length
sk: POKROČILÉ: Nastaví dĺžku spätného rolovania

en: LINES
sk: RIADKY

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
sk: KGX %s — Emulátor terminálu

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
sk: [-e|-- PRÍKAZ [PARAMETER...]]

en: Close Window?
sk: Zavrieť okno?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
sk[0]: Niektoré príkazy stále bežia, zatvorenie tohto okna ich ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom
sk[1]: Príkaz stále beží, zatvorenie tohto okna ho ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom
sk[2]: Niektoré príkazy stále bežia, zatvorenie tohto okna ich ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom

en: Close Tab?
sk: Zavrieť kartu?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
sk[0]: Niektoré príkazy stále bežia, zatvorenie tejto karty ich ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom
sk[1]: Príkaz stále beží, zatvorenie tejto karty ho ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom
sk[2]: Niektoré príkazy stále bežia, zatvorenie tejto karty ich ukončí a môže viesť k neočakávaným výsledkom

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
sk: Zoznam procesov

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
sk: Zav_rieť

en: Color string is wrong length
sk: Reťazec farby má nesprávnu dĺžku

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
sk: Pustenie zlyhalo

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri prijímaní pusteného zoznamu URI nastala neočakávaná chyba. Ak budete chybu nahlasovať, priložte nasledujúce informácie.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri prijímaní pusteného zoznamu súborov nastala neočakávaná chyba. Ak budete chybu nahlasovať, priložte nasledujúce informácie.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri prijímaní pusteného textu nastala neočakávaná chyba. Ak budete chybu nahlasovať, priložte nasledujúce informácie.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
sk: Bol prijatý neočakávaný údaj. Ak budete chybu nahlasovať, priložte nasledujúce informácie.

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
sk: Karta %i

en: _Detach Tab
sk: _Odpojiť kartu

en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
sk: Uistite sa, že viete, čo príkaz vykoná:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
sk: Vkladáte príkaz, ktorý sa spúšťa ako správca

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Process %d
sk: Proces %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
sk: <b>Zlyhalo spustenie</b> — %s

en: Unable To Open
sk: Nepodarilo sa otvorenie

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
sk: Otvorenie ‘<a href="%s">%s</a>’ zlyhalo:
    %s

en: Error Details
sk: Podrobnosti o chybe

en: Error Message
sk: Chybová správa

en: Copy Error Message
sk: Skopírovať chybovú správu

en: Report _Issue
sk: _Nahlásiť problém

[ctx: toast-button]
en: _Details
sk: _Podrobnosti

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
sk: <b>Iba načítanie</b> — Príkaz skončil s kódom %i

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
sk: <b>Iba načítanie</b> — Príkaz skončil

en: Command completed
sk: Príkaz dokončený

en: Find text
sk: Nájsť text

en: Previous Match
sk: Predchádzajúca zhoda

en: Next Match
sk: Nasledujúca zhoda

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
sk: Nepodarilo sa otvoriť odkaz

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
sk: Odkaz “<a href="%s">%s</a>” používa protokol “%s”, ore ktorý nie je nainštalovaná žiadna aplikácia.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri otváraní odkazu „<a href="%s">%s</a>“ došlo k neočakávanej chybe. Ak budete chybu nahlasovať, priložte prosím nasledujúce informácie.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
sk: Odkaz „<a href="%s">%s</a>“ má neplatný formát.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
sk: Odkaz „<a href="%s">%s</a>“ smeruje na umiestnenie na inom zariadení.
    
    Toto zariadenie je „%s“ a cieľové umiestnenie sa nachádza na „%s“.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
sk: Nepodarilo sa vložiť text

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri čítaní schránky došlo k neočakávanej chybe. Ak budete chybu nahlasovať, priložte prosím nasledujúce informácie.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
sk: Nepodarilo sa zobraziť súbor

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri zobrazovaní súboru došlo k neočakávanej chybe. Ak budete chybu nahlasovať, priložte prosím nasledujúce informácie.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri otváraní priečinka došlo k neočakávanej chybe. Ak budete chybu nahlasovať, priložte prosím nasledujúce informácie.

en: Ctrl-click to open:
    %s
sk: Ctrl-kliknúť otvoríte:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
sk: Nepodarilo sa vloženie

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
sk: Pri spracovávaní schránky došlo k neočakávanej chybe. Ak budete chybu nahlasovať, priložte prosím nasledujúce informácie.

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: Copy _Link Address
sk: Kopírovať _adresu odkazu

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Select All
sk: Vybr_ať všetko

en: Show in _Files
sk: Zobraziť v aplikácii _Súbory

en: Follow System Style
sk: Použiť systémový vzhľad

en: Light Style
sk: Svetlý štýl

en: Dark Style
sk: Tmavý štýl

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
sk: Chýbajúca voľba pre argument --command

en: Cannot use both --command and positional parameters
sk: Nedá sa použiť naraz argument --command a pozičné parametre

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _Show All Tabs
sk: _Zobraziť všetky karty

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About Console
sk: _O aplikácii Konzola

en: Find in Terminal
sk: Nájdi v termináli

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Shrink Text
sk: Zmenší text

en: Reset Size
sk: Obnoví veľkosť

en: Enlarge Text
sk: Zväčší text

en: Terminal Font
sk: Písmo terminálu

en: _Select
sk: _Vybrať

en: Font Name
sk: Názov písma

en: Font Family
sk: Typ písma

en: Font Preview
sk: Náhľad písma

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: No Font Set
sk: Nie je nastavené žiadne písmo

en: General
sk: Všeobecné

en: Font
sk: Písmo

en: Use _System Default
sk: Použiť _predvolené nastavenie

en: Custom _Font
sk: Vlastné _písmo

en: Behaviour
sk: Správanie

en: _Unlimited Scrollback
sk: _Neobmedzená história rolovania

en: _Scrollback Lines
sk: _Počet riadkov histórie rolovania

en: Terminal Bell
sk: Zvonček terminálu

en: Play _Sound
sk: Prehrať _zvuk

en: _Visual Effects
sk: Vizuálne efekty
