gnome-desktop - en to da translation catalogue (25 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
da: Filen %s har ikke en attribut for forhåndsvisningsikonet

en: No loadable icon for %s
da: Intet ikon for %s der kunne indlæses

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
da: Kunne ikke finde program til oprettelse af miniaturer for filtypen “%s”

en: Failed to create folder '%s'
da: Kunne ikke oprette mappen “%s”

en: The output folder '%s' is not writable
da: Outputmappen “%s” er skrivebeskyttet

en: Unspecified
da: Ikke angivet

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
da: Kyrillisk

en: CRTC %d cannot drive output %s
da: CRTC %d kan ikke drive output %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
da: output %s understøtter ikke tilstanden %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
da: CRTC %d understøtter ikke rotation=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
da: output %s har ikke de samme parametre som et andet klonet output:
    eksisterende tilstand = %d, ny tilstand = %d
    eksisterende koordinater = (%d, %d), nye koordinater = (%d, %d)
    eksisterende rotation = %d, ny rotation = %d

en: cannot clone to output %s
da: kan ikke klone til output %s

en: Trying modes for CRTC %d
da: Prøver tilstande for CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
da: CRTC %d: prøver tilstand %dx%d@%dHz med output på %dx%d@%dHz (gennemløb %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
da: kunne ikke tildele CTRC'er til output:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
da: ingen af de valgte tilstande var kompatible med de mulige tilstande:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
da: anmodet virtuel størrelse passer ikke til tilgængelige størrelse: Anmodet=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maksimum=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
da: %a %-e. %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
da: %a %-e. %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
da: %-e. %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
da: %-e. %b_%R

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
da: %a %-e. %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
da: %a %-e. %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
da: %-e. %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
da: %e. %b_%l:%M %p
