gnome-desktop - en to uz translation catalogue (70 entries)

en: The Mysterious GEGL
uz: Sirli GEGL

en: The Squeaky Rubber GNOME
uz: Chiyilloq rezina GNOME

en: Wanda The GNOME Fish
uz: Vanda -- GNOME baligʻi

en: Could not locate the directory with header images.
uz: Sarlavha rasmlari direktoriyasini joylashtirib boʻlmadi.

en: Failed to open directory with header images: %s
uz: Sarlavha rasmlari direktoriyasini ochib boʻlmadi: %s

en: Unable to load header image: %s
uz: Sarlavha rasmini yuklab boʻlmadi: %s

en: Could not locate the GNOME logo.
uz: GNOME logosini joylashtirib boʻlmadi.

en: Unable to load '%s': %s
uz: '%s' yuklanmadi: %s

en: Could not open the address "%s": %s
uz: "%s" manzilini ochib boʻlmadi: %s

en: Could not get information about GNOME version.
uz: GNOME versiyasi haqidagi maʼlumotni olib boʻlmadi.

en: Version
uz: Versiyasi

en: Distributor
uz: Tarqatuvchi

en: Build Date
uz: Yaratilgan sanasi

en: About GNOME
uz: GNOME haqida

en: News
uz: Yangiliklar

en: Software
uz: Dastur

en: Developers
uz: Tuzuvchilar

en: Friends of GNOME
uz: GNOME doʻstlari

en: Contact
uz: Aloqa

en: Welcome to the GNOME Desktop
uz: GNOME ish stoliga xush kelibsiz

en: Brought to you by:
uz: GNOME ish stolini Siz uchun tuzganlar:

en: About the GNOME Desktop
uz: GNOME ish stoli haqida

en: Display information on this GNOME version
uz: Ushbu GNOME versiyasi maʼlumotini koʻrsatish

en: Learn more about GNOME
uz: GNOME haqida koʻproq bilish

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
uz: Bundan tashqari GNOME'da dasturchilar uchun yetarlicha dasturlash vositalari mavjud.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
uz: GNOME'da kompyuteringiz uchun kerak boʻlgan fayl boshqaruvchisi, veb brauzer, menyular va koʻplab boshqa dasturlar mavjud.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
uz: GNOME UNIX oilasidagi operatsion tizimlar uchun erkin, moʻʼtadil, qulay ish stoli muhitidir.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
uz: GNOME asosiy eʼtiborni qulayliklarga (shu bilan birga imkoniyati cheklangan insonlar uchun) qaratgani va kuchli korporativ koʻmak tizimiga egaligi bilan boshqa ish stollaridan ajralib turadi.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
uz: GNOME'ning eng kuchi bizning mustahkam jamoamizdadir. Har kim, xoh dasturlashni bilsin, xoh bilmasin, GNOME muhitini rivojlantirish oʻz hissasini qoʻsha oladi.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
uz: 1997 yil GNOME loyihasi boshlangandan beri, yuzlab insonlar uning asl kodiga oʻz hissalarini qoʻshdilar, ammo bundan ham koʻp insonlar tarjimalar, qoʻllanmalar va sifatni oshirish boʻyicha oʻz hissalarini qoʻshdilar.

en: Error reading file '%s': %s
uz: "%s" faylini oʻqish xatosi: %s

en: No name
uz: Nomsiz

en: File '%s' is not a regular file or directory.
uz: '%s' fayl yoki direktoriya emas.

en: No filename to save to
uz: Saqlash uchun fayl nomi koʻrsatilmagan

en: Starting %s
uz: %s ishga tushirilmoqda

en: No URL to launch
uz: ishga tushirish uchun URL koʻrsatilmagan

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: No command (Exec) to launch
uz: Ishga tushirish uchun buyruq (Exec) yoʻq

en: Bad command (Exec) to launch
uz: Ishga tushirish uchun xato buyruq (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
uz: Nomaʼlum kodlash usuli: %s

en: Error writing file '%s': %s
uz: "%s" fayliga yozishdagi xato: %s

en: Directory
uz: Direktoriya

en: Application
uz: Dastur

en: Link
uz: Bogʻlama

en: FSDevice
uz: FSUskuna

en: MIME Type
uz: MIME turi

en: Service
uz: Xizmat

en: ServiceType
uz: Xizmat turi

en: Comm_and:
uz: Buy_ruq:

note: Name
en: _Name:
uz: _Ismi:

note: Generic Name
en: _Generic name:
uz: _Umumiy nom:

note: Comment
en: Co_mment:
uz: I_zoh:

en: Browse
uz: Tanlash

en: _Type:
uz: _Turi:

en: _Icon:
uz: _Nishoncha:

en: Browse icons
uz: Nishonchalarni tanlash

en: Run in t_erminal
uz: T_yerminalda bajarish

en: Language
uz: Til

en: Name
uz: Ismi

en: Generic name
uz: Umumiy nom

en: Comment
uz: Izoh

en: _Try this before using:
uz: _Qoʻllashdan avval quyidagidan foydalanish:

en: _Documentation:
uz: _Qoʻllanmalar:

en: _Name/Comment translations:
uz: _Nom/izoh tarjimalari:

en: _Add/Set
uz: _Qoʻshish/Oʻrnatish

en: Re_move
uz: _Olib tashlash

en: Remove Name/Comment Translation
uz: Nom/izoh tarjimalarini olib tashlash

en: Basic
uz: Asosiy

en: Advanced
uz: Qoʻshimcha

en: _Show Hints at Startup
uz: Ishga tushayotganda maslahatlarni _koʻrsatish
