gnome-getting-started-docs master - en to nl translation catalogue (273 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: New to GNOME? Learn how to get around.
nl: Nieuw bij Gnome? Leer hoe u het onder de knie krijgt.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started with GNOME
nl: Aan de slag met Gnome

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started
nl: Aan de slag

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: titles/t
en: Getting Started
nl: Aan de slag

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Launch applications
nl: Toepassingen starten

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Launching Applications
nl: Toepassingen starten

note: (itstool) path: div/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen.
nl: Breng de muisaanwijzer naar de <gui>Activiteiten</gui>-hoek linksboven in het scherm.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon.
nl: Klik op het pictogram <gui>Toepassingen tonen</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the application you want to run, for example, Help.
nl: Klik op de toepassing die u wilt starten, bijvoorbeeld Hulp.

note: (itstool) path: div/p
en: Alternatively, use the keyboard to open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
nl: U kunt ook het toetsenbord gebruiken voor het openen van het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> door de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets in te drukken.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to launch.
nl: Begin met het intypen van de toepassing die u wilt starten.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <key>Enter</key> to launch the application.
nl: Druk op <key>Enter</key> om de toepassing te starten.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Use windows and workspaces
nl: Vensters en werkbladen gebruiken

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Windows and Workspaces
nl: Vensters en werkbladen

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window, grab the window’s titlebar and drag it to the top of the screen.
nl: Om een venster te maximaliseren: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de bovenkant van het scherm

note: (itstool) path: div/p
en: When the screen is highlighted, release the window.
nl: Laat het venster los zodra het oplicht.

note: (itstool) path: div/p
en: To unmaximize a window, grab the window’s titlebar and drag it away from the edges of the screen.
nl: Om een venster weer te verkleinen: pak de titelbalk van het venster en sleep het weg van de randen van het scherm.

note: (itstool) path: div/p
en: You can also click the top bar to drag the window away and unmaximize it.
nl: U kunt ook klikken op de bovenste balk om het venster weg te slepen en te verkleinen.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the left.
nl: Om een venster links te maximaliseren: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de linkerkant.

note: (itstool) path: div/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window.
nl: Laat het venster los zodra de linkerhelft van het scherm oplicht.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the right.
nl: Om een venster rechts te maximaliseren: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de rechterkant.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↑</key>.
nl: Om een venster te maximaliseren via het toetsenbord: houd de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets ingedrukt en druk op <key>↑</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To restore the window to its unmaximized size, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
nl: Om het venster weer te verkleinen: houd de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets ingedrukt en druk op <key>↓</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>→</key>.
nl: Om een venster rechts te maximaliseren: houd de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets ingedrukt en druk op <key>→</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>←</key>.
nl: Om een venster links te maximaliseren: houd de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets ingedrukt en druk op <key>←</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.
nl: Om naar een werkblad onder het huidige werkblad te gaan: druk op <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.
nl: Om naar een werkblad boven het huidige werkblad te gaan: druk op <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Switch tasks
nl: Van taak wisselen

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Switching Tasks
nl: Van taak wisselen

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click a window to switch to that task.
nl: Klik op een venster om over te schakelen naar die taak.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side, grab the window’s titlebar and drag it to the right.
nl: Om een venster rechts te maximaliseren: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de rechterkant.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>.
nl: Druk op <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> voor het tonen van de <gui>vensterwisselaar</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> to select the next highlighted window.
nl: Laat <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> los om het volgende opgelichte venster te selecteren.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To cycle through the list of open windows, do not release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> but hold it down, and press <key>Tab</key>.
nl: Om de lijst van geopende vensters te doorlopen: laat <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> niet los maar houd hem ingedrukt en druk op <key>Tab</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
nl: Druk op de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets voor het tonen van het <gui>activiteitenoverzicht</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to switch to.
nl: Begin met het intypen van de naam van de toepassing waar u naartoe wilt.

note: (itstool) path: div/p
en: When the application appears as the first result, press <key> Enter</key> to switch to it.
nl: Wanneer de toepassing bovenaan staat drukt u op <key> Enter</key> om erheen te gaan.

note: (itstool) path: caption/desc
en: Change wallpaper
nl: De achtergrond wijzigen

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Changing Wallpaper
nl: De achtergrond wijzigen

note: (itstool) path: div/p
en: Click the system menu on the right side of the top bar and press the settings button.
nl: Klik op het systeemmenu aan de rechterkant van de bovenste balk en kies de knop Instellingen.

note: (itstool) path: div/p
en: Select <gui>Background</gui>.
nl: Kies <gui>Achtergrond</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the current background image.
nl: Klik op de huidige achtergrondafbeelding.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the background image you want to use.
nl: Klik op de achtergrondafbeelding die u wilt gebruiken.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Select</gui> button.
nl: Klik op de knop <gui>Selecteren</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the <gui>Background</gui> window.
nl: Sluit het <gui>Achtergrond</gui>venster.

note: (itstool) path: links/title
en: Common Tasks
nl: Veelvoorkomende taken

note: (itstool) path: titles/t
en: Welcome
nl: Welkom

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: div/p
en: Responding to Messages
nl: Berichten beantwoorden

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: div/p
en: Delayed Response
nl: Vertraagde reactie

note: (itstool) path: titles/t
en: Changing Date, Time and Timezone
nl: Datum, tijd en tijdszone wijzigen

note: (itstool) path: titles/t
en: Maximize
nl: Maximaliseren

note: (itstool) path: titles/t
en: Restore
nl: Herstellen

note: (itstool) path: titles/t
en: Left half of screen
nl: Linkerhelft van het scherm

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace down
nl: Werkblad beneden

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace up
nl: Werkblad boven

note: (itstool) path: titles/t
en: Right half of screen
nl: Rechterhelft van het scherm

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Activities
nl: Activiteiten

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the yelp help viewer.
en: help
nl: hulp

note: (itstool) path: titles/t
en: Just start typing…
nl: Begin het typen…

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: John Doe
nl: Jan Janssen

note: (itstool) path: titles/t
en: Settings
nl: Instellingen

note: (itstool) path: titles/t
en: Background
nl: Achtergrond

note: (itstool) path: titles/t
en: Wallpapers
nl: Bureaubladachtergronden

note: (itstool) path: titles/t
en: Select
nl: Selecteren

note: (itstool) path: titles/t
en: Ready for the meeting?
nl: Klaar voor de vergadering?

note: (itstool) path: titles/t
en: I’ll be there in a sec…
nl: Ik kom zo…

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Good stuff, thanks again
nl: Goed werk, nogmaals bedankt

note: (itstool) path: titles/t
en: Thanks for the support
nl: Bedankt voor de steun

note: (itstool) path: titles/t
en: No worries.
nl: Maak je geen zorgen.

note: (itstool) path: titles/t
en: Too kind.
nl: Wat aardig.

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Calendar
nl: Agenda openen

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Clocks
nl: Klok openen

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Date & Time Settings" but we cannot use an ampersand here.
en: Date and Time Settings
nl: Instellingen datum en tijd

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Automatic Date & Time" but we cannot use an ampersand here.
en: Automatic Date and Time
nl: Automatische datum en tijd

note: (itstool) path: titles/t
en: Automatic Timezone
nl: Automatische tijdszone

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 20∶00
nl: 14 oktober 2013, 20:00

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 14∶00
nl: 14 oktober 2013, 14:00

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Browse the web
nl: Surfen op het web

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on browsing the web
nl: Een handleiding over surfen op het web

note: (itstool) path: page/title
en: Browse the web
nl: Surfen op het web

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Applications</gui> menu at the top left of the screen.
nl: Klik op het <gui>Toepassingen</gui>-menu in de linkerbovenhoek van het scherm..

note: (itstool) path: item/p
en: From the menu, select <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.
nl: Selecteer in het menu <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui>.
nl: Breng de muisaanwijzer naar de <gui>Activiteiten</gui>-hoek linksboven van het scherm om het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> te tonen.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Firefox</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
nl: Selecteer het pictogram van <app>Firefox</app> in de balk aan de linkerkant van het scherm.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>Firefox</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
nl: U kunt de browser ook starten door <em>Firefox</em> <link xref="gs-use-system-search">gewoon in te typen</link> in het <gui>Activiteitenoverzicht</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Web</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
nl: Selecteer het pictogram van de <app>Web</app>browser in de balk aan de linkerkant van het scherm.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>web</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
nl: U kunt de browser ook starten door <em>web</em> <link xref="gs-use-system-search">gewoon in te typen</link> in het <gui>Activiteitenoverzicht</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the address bar at the top of the browser window and start typing in the website you want to visit.
nl: Klik op de adresbalk bovenaan het browservenster en begin met het intypen van de website die u wilt bezoeken.

note: (itstool) path: item/p
en: Typing in a website starts searching for it in the browser history and bookmarks, so you do not need to remember the exact address.
nl: Bij het intypen van de website wordt het zoeken ernaar gestart in de geschiedenis en bladwijzers van de browser; u hoeft dus niet het exacte adres te onthouden.

note: (itstool) path: item/p
en: If the website is found in the history or bookmarks, a drop-down list is shown below the address bar.
nl: Als de website gevonden wordt in de geschiedenis of de bladwijzers, verschijnt er onder de adresbalk een keuzelijst.

note: (itstool) path: item/p
en: From the drop-down list, you can quickly select a website using the arrow keys.
nl: Met de pijltjestoetsen kunt u snel een website uit de keuzelijst selecteren.

note: (itstool) path: item/p
en: After you have selected a website, press <key>Enter</key> to visit it.
nl: Druk, nadat u een website geselecteerd heeft, op <key>Enter</key> om er naartoe te gaan.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the date, time and timezone
nl: Datum, tijd en tijdszone wijzigen

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the date, time and timezone
nl: Een handleiding over het wijzigen van de datum, tijd en tijdzone

note: (itstool) path: page/title
en: Change the date, time and timezone
nl: Datum, tijd en tijdszone wijzigen

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui xref="shell-introduction#yourname">system menu</gui> on the right side of the top bar.
nl: Klik op het <gui xref="shell-introduction#yourname">systeemmenu</gui> aan de rechterkant van de bovenste balk.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the settings button at the bottom left of the menu.
nl: Klik op de knop Instellingen linksonder in het menu.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Date &amp; Time</gui> panel.
nl: Selecteer het paneel <gui>Datum en tijd</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Time Zone</gui> item is switched off, and then click the <gui>Time Zone</gui> item below.
nl: Zorg ervoor dat het onderdeel <gui>Automatische tijdzone</gui> is uitgeschakeld en klik daarna onderaan op het onderdeel <gui>Tijdzone</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on your location on the world map. This selects your current city, which you can also search for in the search box above the map.
nl: Klik op uw locatie op de wereldkaart. Hierdoor wordt uw huidige locatie geselecteerd. U kunt hier ook naar zoeken in het zoekvak boven de kaart.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the world map window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>.
nl: Sluit het wereldkaartvenster om terug te gaan naar <gui>Datum en tijd</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Date &amp; Time</gui> item is switched off, and then click the <gui>Date &amp; Time</gui> item below to open the <gui>Date &amp; Time</gui> window. There you can adjust your date and time settings by clicking on the <gui>+</gui> or <gui>-</gui> buttons.
nl: Zorg ervoor dat het onderdeel <gui>Automatische datum en tijd</gui> uitgeschakeld is en klik daarna op het onderdeel <gui>Datum en tijd</gui> onderaan om het <gui>Datum en tijd</gui>-venster te openen. Hier kunt u de datum- en tijdinstellingen aanpassen door te klikken op de knoppen <gui>+</gui> of <gui>-</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Close the window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>, and then close the panel.
nl: Sluit het venster om terug te gaan naar <gui>Datum en tijd</gui> en sluit vervolgens het paneel.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the wallpaper
nl: De achtergrond wijzigen

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the wallpaper
nl: Een handleiding over het wijzigen van de bureaubladachtergrond

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Change the wallpaper
nl: De achtergrond wijzigen

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Background</gui> panel.
nl: Klik op het <gui>Achtergrond</gui>paneel.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the current background image on the left side of the <gui>Background</gui> window.
nl: Klik op de huidige achtergrondafbeelding aan de linkerkant van het <gui>Achtergrond</gui>venster.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the <gui>Background</gui> window by clicking the cross at the top-right corner of the window.
nl: Sluit het <gui>Achtergrond</gui>venster door op het kruisje rechtsboven in het venster te klikken.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Connect to online accounts
nl: Verbinding maken met online-accounts

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on connecting to online accounts
nl: Een handleiding over het verbinding maken met online-accounts

note: (itstool) path: page/title
en: Connect to online accounts
nl: Verbinding maken met online-accounts

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Online Accounts</gui> panel, then click the online account service you want to use.
nl: Klik op het <gui>Online-accounts</gui>-paneel en klik dan op de online-account-dienst die u wilt gebruiken.

note: (itstool) path: item/p
en: This will open a new window where you can sign in to your online account.
nl: Hiermee opent u een nieuw venster waar u zich aan kunt melden bij uw online-account.

note: (itstool) path: item/p
en: In most cases, you will have to grant access to the online service after signing in to get started.
nl: In de meeste gevallen dient u na aanmelding de online-dienst toegang te verlenen om te kunnen beginnen.

note: (itstool) path: item/p
en: For example, if you are connecting to your Google account, you will have to click the <gui>Allow</gui> button.
nl: Bijvoorbeeld, als u verbinding maakt met uw Google-account, moet u klikken op de knop <gui>Toestaan</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Many online accounts let you choose the services you want to use with your online account. If you do not want to use a service, disable it by clicking the <gui>ON/OFF</gui> switch on the right-hand side of the window.
nl: Bij veel online-accounts kunt u de diensten kiezen die u met uw online-account wilt gebruiken. Als u een dienst niet wilt gebruiken, schakel die dan uit door te klikken op de <gui>AAN/UIT</gui>-schakelaar aan de rechterkant van het venster.

note: (itstool) path: Work/format
en: image/svg+xml
nl: afbeelding/svg+xml

note: (itstool) path: text/tspan
en: Date &amp; Time
nl: Datum en tijd

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Date &amp; Time
nl: Automatische datum en tijd

note: (itstool) path: text/tspan
en: Requires internet access
nl: Vereist internettoegang

note: (itstool) path: text/tspan
en: ON
nl: Aan

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Time Zone
nl: Automatische tijdzone

note: (itstool) path: text/tspan
en: September 1st 2015, 9∶51 AM
nl: 1 september 2015, 9:51

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Zone
nl: Tijdzone

note: (itstool) path: text/tspan
en: EDT (New York, United States)
nl: EDT (New York, Verenigde Staten)

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Format
nl: Tijdweergave

note: (itstool) path: text/tspan
en: 24-hour
nl: 24 uur

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Get online
nl: Online gaan

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on getting online
nl: Een handleiding over het online gaan

note: (itstool) path: page/title
en: Get online
nl: Online gaan

note: (itstool) path: note/p
en: You can see the status of your network connection on the right-hand side of the top bar.
nl: Aan de rechterkant van de bovenste balk ziet u de status van uw netwerkverbinding.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a wired network
nl: Verbinding maken met een bekabeld netwerk

note: (itstool) path: item/p
en: The network connection icon on the right-hand side of the top bar shows that you are offline.
nl: Het netwerkverbindingspictogram aan de rechterkant van de bovenste balk geeft aan dat u offline bent.

note: (itstool) path: item/p
en: The offline status can be caused by a number of reasons: for example, a network cable has been unplugged, the computer has been set to run in <em>airplane mode</em>, or there are no available Wi-Fi networks in your area.
nl: Er kunnen diverse redenen zijn voor de offlinestatus: er kan een netwerkkabel niet goed zijn aangesloten, de computer kan in de <em>vliegtuigstand</em> gezet zijn, of er zijn geen wifi-netwerken beschikbaar in uw buurt.

note: (itstool) path: item/p
en: If you want to use a wired connection, just plug in a network cable to go online. The computer will try to set up the network connection for you automatically.
nl: Als u een bekabelde verbinding wilt hebben, sluit dan een netwerkkabel aan om online te gaan. De computer zal proberen de netwerkverbinding automatisch voor u tot stand te brengen.

note: (itstool) path: item/p
en: While the computer sets up a network connection for you, the network connection icon shows three dots.
nl: Terwijl de computer een netwerkverbinding voor u tot stand brengt, toont het netwerkpictogram drie stippen.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the network connection has been successfully set up, the network connection icon changes to the networked computer symbol.
nl: Als de netwerkverbinding eenmaal met succes tot stand is gebracht, verandert het netwerkpictogram in het symbool van een netwerkcomputer.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a Wi-Fi network
nl: Verbinding maken met een wifi-netwerk

note: (itstool) path: steps/title
en: To connect to a Wi-Fi (wireless) network:
nl: Om verbinding te maken met een wifi (draadloos) netwerk:

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Wi-Fi Not Connected</gui>. The Wi-Fi section of the menu will expand.
nl: Selecteer <gui>Wifi niet verbonden</gui>. Het wifi-gedeelte van het menu zal uitgeklapt worden.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Select Network</gui>.
nl: Klik op <gui>Netwerk selecteren</gui>

note: (itstool) path: note/p
en: You can only connect to a Wi-Fi network if your computer hardware supports it and you are in an area with Wi-Fi coverage.
nl: U kunt alleen verbinding maken met een wifi-netwerk als uw computerhardware dit ondersteunt en u zich in een gebied bevindt met wifi-dekking.

note: (itstool) path: item/p
en: From the list of available Wi-Fi networks, select the network you want to connect to, and click <gui>Connect</gui> to confirm.
nl: Kies uit de lijst met beschikbare wifi-netwerken het netwerk waarmee u verbinding wilt maken en klik op <gui>Verbinden</gui> om het te bevestigen.

note: (itstool) path: item/p
en: Depending on the network configuration, you may be prompted for network credentials.
nl: Afhankelijk van de netwerkconfiguratie kan er gevraagd worden naar uw aanmeldgegevens.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Online Accounts
nl: Online-accounts

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add an account
nl: Een account toevoegen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect to your data in the cloud
nl: Verbinding maken met gegevens in de cloud

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add Account
nl: Account toevoegen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add an online account
nl: Een online-account toevoegen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google account
nl: Google-account

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign in
nl: Aanmelden

note: (itstool) path: text/tspan
en: Email
nl: E-mail

note: (itstool) path: text/tspan
en: Password
nl: Wachtwoord

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign In
nl: Aanmelden

note: (itstool) path: text/tspan
en: john.doe@gmail.com
nl: jan.jansen@gmail.com

note: (itstool) path: text/tspan
en: ALLOW
nl: TOESTAAN

note: (itstool) path: text/tspan
en: CANCEL
nl: ANNULEREN

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google Account
nl: Google-account

note: (itstool) path: text/tspan
en: Use for
nl: Gebruiken voor

note: (itstool) path: text/tspan
en: Mail
nl: E-mail

note: (itstool) path: text/tspan
en: Calendar
nl: Agenda

note: (itstool) path: text/tspan
en: Contacts
nl: Contacten

note: (itstool) path: text/tspan
en: Chat
nl: Chatten

note: (itstool) path: text/tspan
en: Documents
nl: Documenten

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi
nl: Wifi

note: (itstool) path: text/tspan
en: homenetwork
nl: thuisnetwerk

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select Network
nl: Netwerk selecteren

note: (itstool) path: text/tspan
en: Turn Off
nl: Uitschakelen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Network Settings
nl: Netwerkinstellingen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi Networks
nl: Wifi-netwerken

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect
nl: Verbinden

note: (itstool) path: text/tspan
en: wireless
nl: draadloos

note: (itstool) path: text/tspan
en: weak
nl: zwak

note: (itstool) path: text/tspan
en: private
nl: privé

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select a network
nl: Kies een netwerk

note: (itstool) path: text/tspan
en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Launch applications
nl: Toepassingen starten

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on launching applications
nl: Een handleiding over het starten van toepassingen

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the mouse
nl: Toepassingen starten met de muis

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon that is shown at the bottom of the bar on the left-hand side of the screen.
nl: Klik op het pictogram <gui>Toepassingen tonen</gui> dat te zien is onderaan de balk aan de linkerkant van het scherm.

note: (itstool) path: item/p
en: A list of applications is shown. Click the application you want to run, for example, Help.
nl: Er wordt een lijst met toepassingen getoond. Klik op de toepassing die u wilt starten, bijvoorbeeld Hulp.

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the keyboard
nl: Toepassingen starten via het toetsenbord

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
nl: Open het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> door te drukken op de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets.

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing the name of the application you want to launch. Searching for the application begins instantly.
nl: Begin met het intypen van de naam van de toepassing die u wilt starten. Het zoeken naar de toepassing wordt meteen gestart.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the icon of the application is shown and selected, press <key> Enter</key> to launch the application.
nl: Zodra het pictogram van de toepassing getoond en geselecteerd is, drukt u op <key> Enter</key> om de toepassing te starten.

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
nl: Dit werk is uitgebracht onder een <_:link-1/>.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Respond to messages
nl: Berichten beantwoorden

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on responding to messages
nl: Een handleiding over het beantwoorden van berichten

note: (itstool) path: page/title
en: Respond to messages
nl: Berichten beantwoorden

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Move your mouse over the chat message that appears near the top of the screen.
nl: Breng de muisaanwijzer naar het chatbericht dat aan de bovenkant van het scherm verschijnt.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter </key> to send the reply.
nl: Begin met het intypen van uw antwoord en druk wanneer u klaar bent op <key>Enter </key> om het antwoord te versturen.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the chat message.
nl: Sluit het chatbericht.

note: (itstool) path: div/p
en: A chat message near the top of the screen disappears after a while if you do not move your mouse over the message.
nl: Een chatbericht aan de bovenkant van het scherm verdwijnt na een poosje als u de muisaanwijzer niet naar het bericht brengt.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered message, click the clock on the top bar.
nl: Om terug te keren naar het nog niet beantwoorde bericht: klik op de klok op de bovenste balk.

note: (itstool) path: div/p
en: From the notification list, choose your message.
nl: Kies uw bericht uit de meldingenlijst.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply.
nl: Begin met het intypen van uw antwoord.

note: (itstool) path: div/p
en: To show the notification list, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>
nl: Om de meldingenlijst te tonen: druk op <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>

note: (itstool) path: div/p
en: Use the arrow keys to select the message you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
nl: Gebruik de pijltjestoetsen om een bericht waarop u wilt antwoorden te selecteren en druk op <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Respond to a chat message with the mouse
nl: Een chatbericht beantwoorden met de muis

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter</key> to send the reply.
nl: Begin met het intypen van uw antwoord en druk wanneer u klaar bent op <key>Enter </key> om het antwoord te versturen.

note: (itstool) path: item/p
en: To close the chat message, click the close button at the top right corner of the chat message.
nl: Om het chatbericht te sluiten klikt u op de sluitknop in de rechterbovenhoek van het chatbericht.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the mouse
nl: Uitgesteld antwoord op een chatbericht met de muis

note: (itstool) path: item/p
en: When a chat message appears near the top of the screen and you do not move your mouse over the message, it disappears after a while.
nl: Wanneer er een chatbericht verschijnt aan de bovenkant van het scherm en u niet de muis boven het bericht plaatst, verdwijnt het na een poosje.

note: (itstool) path: item/p
en: From the notification list, choose the message you want to reply to, and click it.
nl: Kies uit de notificatielijst het bericht dat u wilt beantwoorden en klik erop.

note: (itstool) path: item/p
en: When the chat message is shown, start typing your reply.
nl: Begin met het intypen van uw antwoord wanneer het chatbericht getoond wordt.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the keyboard
nl: Uitgesteld antwoord op een chatbericht via het toetsenbord

note: (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered chat messages, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq> to display the list of unanswered notifications.
nl: Om terug te gaan naar het nog niet beantwoorde chatbericht drukt u op <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq>, waardoor de lijst met onbeantwoorde notificaties verschijnt.

note: (itstool) path: item/p
en: Use the arrow keys to select the notification you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
nl: Gebruik de pijltjestoetsen om de notificatie waarop u wilt antwoorden te selecteren en druk op <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: just type
nl: begin met typen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Icon guidelines
nl: Pictogramrichtlijnen

note: (itstool) path: text/tspan
en: Search
nl: Zoeken

note: (itstool) path: text/tspan
en: Files
nl: Bestanden

note: (itstool) path: text/tspan
en: Photos
nl: Foto's

note: (itstool) path: text/tspan
en: Music
nl: Muziek

note: (itstool) path: text/tspan
en: OFF
nl: UIT

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Switch tasks
nl: Van taak wisselen

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on switching tasks
nl: Een handleiding over taken wisselen

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui> where you can see the currently running tasks displayed as small windows.
nl: Breng de muisaanwijzer naar de <gui>Activiteiten</gui>-hoek linksboven van het scherm om het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> te tonen; hier ziet u de taken die momenteel actief zijn als kleine vensters weergegeven.

note: (itstool) path: item/p
en: You can switch between tasks by using the <gui>window list</gui> at the bottom of the screen. Open tasks appear as buttons in the <gui>window list</gui>.
nl: U kunt tussen taken wisselen via de <gui>vensterlijst</gui> onderaan het scherm. Taken die geopend zijn verschijnen als knoppen in de <gui>vensterlijst</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click a button in the <gui>window list</gui> to switch to that task.
nl: Klik op een knop in de <gui>vensterlijst</gui> om van taak te wisselen.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows
nl: Tegelvensters

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along a side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the left or right side of the screen.
nl: Om een venster aan een kant van het scherm te maximaliseren: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de linker- of rechterkant van het scherm.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the selected side of the screen.
nl: Laat het venster los zodra de helft van het scherm oplicht; hierdoor wordt het gemaximaliseerd aan de gekozen kant van het scherm.

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize two windows side-by-side, grab the titlebar of the second window and drag it to the opposite side of the screen.
nl: Om twee vensters naast elkaar te maximaliseren: pak de titelbalk van het tweede venster en sleep het naar de  andere kant van het scherm.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the opposite side of the screen.
nl: Laat het venster los zodra de helft van het scherm oplicht; hierdoor wordt het gemaximaliseerd aan de andere kant van het scherm.

note: (itstool) path: section/title
en: Switch between windows
nl: Schakelen tussen vensters

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>, which lists the currently open windows.
nl: Druk op <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> om de <gui>vensterwisselaar</gui>, met daarin een lijst van de momenteel geopende vensters, te tonen.

note: (itstool) path: item/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> to select the next highlighted window in the <gui>window switcher</gui>.
nl: Laat <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> los om het volgende opgelichte venster in the <gui>vensterwisselaar</gui> te selecteren.

note: (itstool) path: section/title
en: Use search to switch applications
nl: Gebruik de zoekfunctie om van toepassing te wisselen

note: (itstool) path: item/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
nl: Druk op de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets voor het tonen van het <gui>activiteitenoverzicht</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Just start typing the name of the application you want to switch to. Applications matching what you have typed will appear as you type.
nl: Begin met het intypen van de naam van de toepassing waar u naartoe wilt. Toepassingen die overeenkomen met wat u heeft ingetypt zullen verschijnen terwijl u typt.

note: (itstool) path: item/p
en: When the application that you want to switch to appears as the first result, press <key>Enter</key> to switch to it.
nl: Wanneer de toepassing waar u naartoe wilt bovenaan verschijnt, drukt u op <key> Enter</key> om erheen te gaan.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Thanks f
nl: Bedankt f

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use the system search
nl: Gebruik de systeemzoekfunctie

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using the system search
nl: Een handleiding over het gebruik van de systeemzoekfunctie

note: (itstool) path: page/title
en: Use the system search
nl: Gebruik de systeemzoekfunctie

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities</gui> overview by clicking <gui>Activities</gui> at the top left of the screen, or by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key. Start typing to search.
nl: Open het <gui>Activiteiten</gui>overzicht door in de linkerbovenhoek te klikken op <gui>Activiteiten</gui>, of door te drukken op de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets. Begin met typen om te zoeken.

note: (itstool) path: item/p
en: Results matching what you have typed will appear as you type. The first result is always highlighted and shown at the top.
nl: Resultaten die overeenkomen met wat u heeft ingetypt zullen verschijnen terwijl u typt. Het eerste resultaat is altijd opgelicht en staat bovenaan.

note: (itstool) path: item/p
en: Press <key>Enter</key> to switch to the first highlighted result.
nl: Druk op <key>Enter</key> om naar het eerste opgelichte resultaat te gaan.

note: (itstool) path: item/p
en: Items that may appear in the search results include:
nl: Tot de onderdelen die kunnen verschijnen in de zoekresultaten behoren:

note: (itstool) path: item/p
en: matching applications, shown at the top of the search results,
nl: overeenkomende toepassingen, weergegeven bovenaan de zoekresultaten,

note: (itstool) path: item/p
en: matching settings,
nl: overeenkomende instellingen.

note: (itstool) path: item/p
en: matching contacts,
nl: overeenkomende contacten,

note: (itstool) path: item/p
en: matching documents,
nl: overeenkomende documenten,

note: (itstool) path: item/p
en: matching calendar,
nl: overeenkomende agenda,

note: (itstool) path: item/p
en: matching calculator,
nl: overeenkomende rekenmachine,

note: (itstool) path: item/p
en: matching software,
nl: overeenkomende software,

note: (itstool) path: item/p
en: matching files,
nl: overeenkomende bestanden,

note: (itstool) path: item/p
en: matching terminal,
nl: overeenkomende terminal,

note: (itstool) path: item/p
en: matching passwords and keys.
nl: overeenkomende wachtwoorden en sleutels.

note: (itstool) path: item/p
en: In the search results, click the item to switch to it.
nl: Klik in de zoekresultaten op het onderdeel waar u naartoe wilt.

note: (itstool) path: item/p
en: Alternatively, highlight an item using the arrow keys and press <key>Enter</key>.
nl: U kunt ook een onderdeel doen oplichten door de pijltjestoetsen te gebruiken en op <key>Enter</key> te drukken.

note: (itstool) path: section/title
en: Search from inside applications
nl: Vanuit een toepassing zoeken

note: (itstool) path: section/p
en: The system search aggregates results from various applications. On the left-hand side of the search results, you can see icons of applications that provided the search results. Click one of the icons to restart the search from inside the application associated with that icon. Because only the best matches are shown in the <gui>Activities Overview</gui>, searching from inside the application may give you better search results.
nl: De systeemzoekfunctie levert resultaten op uit verschillende toepassingen. Aan de linkerkant van de zoekresultaten ziet u pictogrammen van toepassingen die zoekresultaten hebben opgeleverd. Klik op een van de pictogrammen om het zoeken opnieuw te starten vanuit de toepassing die bij dat pictogram hoort. Omdat alleen de beste overeenkomsten getoond worden in het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> kan het zoeken vanuit de toepassing mogelijk betere zoekresultaten opleveren.

note: (itstool) path: section/title
en: Customize search results
nl: Zoekresultaten aanpassen

note: (itstool) path: note/p
en: GNOME lets you customize what you want to display in the search results in the <gui>Activities Overview</gui>. For example, you can choose whether you want to show results for websites, photos, or music.
nl: Met Gnome kunt u aanpassen wat u in de zoekresultaten in het <gui>Activiteitenoverzicht</gui> getoond wilt zien. U kunt bijvoorbeeld kiezen of u resultaten wilt zien van websites, foto's of muziek.

note: (itstool) path: steps/title
en: To customize what is displayed in the search results:
nl: Om aan te passen wat er in de zoekresultaten getoond wordt:

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Search</gui> in the left panel.
nl: Klik op <gui>zoeken</gui> in het linkerpaneel.

note: (itstool) path: item/p
en: In the list of search locations, click the <gui>ON/OFF</gui> switch next to the search location you want to enable or disable.
nl: Klik in de lijst met zoeklocaties op de <gui>AAN/UIT</gui>-schakelaar naast de zoeklocatie die u wilt in- of uitschakelen.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use windows and workspaces
nl: Vensters en werkbladen gebruiken

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using windows and workspaces
nl: Een handleiding over het gebruik van vensters en werkbladen

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows
nl: Vensters maximaliseren en herstellen

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window so that it takes up all of the space on your desktop, grab the window’s titlebar and drag it to the top of the screen.
nl: Om een venster te maximaliseren zodat het uw hele bureaublad bedekt: pak de titelbalk van het venster en sleep het naar de bovenkant van het scherm.

note: (itstool) path: item/p
en: When the screen is highlighted, release the window to maximize it.
nl: Laat het venster los zodra het oplicht om het te maximaliseren.

note: (itstool) path: item/p
en: To restore a window to its unmaximized size, grab the window’s titlebar and drag it away from the edges of the screen.
nl: Om een venster terug te brengen naar het vorige formaat: pak de titelbalk van het venster en sleep het weg van de randen van het scherm.

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows using the keyboard
nl: Vensters maximaliseren en herstellen via het toetsenbord

note: (itstool) path: item/p
en: To unmaximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
nl: Om een venster te verkleinen via het toetsenbord: houd de <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>-toets ingedrukt en druk op <key>↓</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows using the keyboard
nl: Tegelvensters via het toetsenbord

note: (itstool) path: section/title
en: Switch workspaces using the keyboard
nl: Werkbladen wisselen via het toetsenbord

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.
nl: Om naar een werkblad onder het huidige werkblad te gaan: druk op <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.
nl: Om naar een werkblad boven het huidige werkblad te gaan: druk op <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Applications
nl: Toepassingen
