gnome-keysign master - en to fur translation catalogue (72 entries)

en: 
          GNOME Keysign allows signing OpenPGP keys comfortably and securely
          via the local network or Bluetooth.
fur: 
          GNOME Keysign al permet di firmâ lis clâfs OpenPGP in maniere comude e sigure
          vie rêt locâl o Bluetooth.

en: 
          It can scan another key's barcode and transfer the key securely,
          allowing for casual two-party key signing sessions.
          It follows best practises by sending the encrypted signatures
          to the UIDs of a key using the Email client the user configured
          to use.
fur: 
          Al pues scansionâ un codiç a sbaris di une altre clâf e trasferî la 
          clâf in sigurece, permetint a dôs personis di fâ sessions casuâls di firme des clâfs.
          Al seguìs il miôr costum di inviâ lis firmis cifradis
          al UIDs di une clâf doprant il client E-mail che l'utent al à configurât
          di doprâ.

note: Comment
en: A keysigning helper to enable you to comfortably exchange OpenPGP keys with a friend
fur: Un aiutant par firmâ clâfs che al permet comut comut di scambiâ clâfs OpenPGP cuntun amì

note: Keywords
en: python;gpg;gnupg;key;openpgp;
fur: python;gpg;gnupg;clâf;openpgp;

en: Send
fur: Invie

en: Receive
fur: Ricêf

en: Offering key: {}
fur: Ufrint la clâf: {}

en: Discovery info: {}
fur: Informazion pe ricercje : {}

en: Press Enter to stop
fur: Frache Invie par fermâ

en: You must provide an argument to identify the key
fur: Si scugne furnî un argoment par identificâ la clâf

en: Port: {}
fur: Puarte: {}

en: Bluetooth not available
fur: Bluetooth no disponibil

en: Press Enter to cancel
fur: Frache Invie par anulâ

en: 
    Key successfully sent
fur: 
    Clâf inviade cun sucès

en: 
    An error occurred: {}
fur: 
    Si è verificât un erôr: {}

en: Press Enter to exit
fur: Frache Invie par jessî

en: Trying to download the key, please wait
fur: Daûr a cirî di discjariâ la clâf, par plasê spiete

en: Unable to Start Avahi
fur: Impussibil fa partî Avahi

en: Keysign is unable to automatically start Avahi. You can try to execute `systemctl start avahi-daemon` for solving this problem.
fur: Keysign nol rive a fâ partî in automatic Avahi. Si pues cirî di eseguî`systemctl start avahi-daemon` par risolvi chest probleme.

en: OK
fur: Va ben

en: Bug Detected
fur: Rilevât erôr

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
fur: <big><b>Al è stât cjatât un erôr di programazion.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you may get unexpected results.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
fur: Si pues ignorâ chest erôr e continuâ cul lavôr, ma si podarès la incuintri a risultâts inspietâts.
    
    Par plasê, comunichilu ai svilupadôrs doprant l'analizadôr (tracker) dai problemis se nissun altri lu à za segnalât.

en: Search Tracker...
fur: Cîr sul Tracker...

en: Report...
fur: Segnale...

en: Ignore Error
fur: Ignore Erôr

en: Quit GNOME Keysign
fur: Jes di GNOME Keysign

en: Details...
fur: Detais...

en: Exception while analyzing the exception.
fur: Ecezion intal analizâ la ecezion.

note: TRANSLATORS: Crash report template for github, preceding a traceback. TRANSLATORS: Please ask users kindly to supply at least an English TRANSLATORS: title if they are able.
en:             #### Description
    
                Give this report a short descriptive title.
                Use something like
                "{feature-that-broke}: {what-went-wrong}"
                for the title, if you can.
                Then please replace this text
                with a longer description of the bug.
                Screenshots or videos are great, too!
    
                #### Steps to reproduce
    
                Please tell us what you were doing
                when the error message popped up.
                If you can provide step-by-step instructions
                on how to reproduce the bug,
                that's even better.
    
                #### Traceback
fur:             #### Descrizion
    
                Met dongje a chest rapuart un titul descritîf curt.
                Dopre alc come
                "{funzionalitât-cul-fastidi}: {ce-che-al-è-lât-stuart}"
                pal titul, se tu puedis.
                Daspò, par plasê, sostituìs chest test
                cuntune lungje descrizion dal erôr.
                Lis caturis di schermi o i videos a son une vore preseâts!
    
                #### Passaçs par riprodusilu
    
                Continus ce che si stave fasint
                cuant che al è vignût fûr l'erôr.
                Se tu puedis furnî lis istruzions pas-dopo-pas
                su cemût riprodusi l'erôr,
                al è ancjemò miôr.
    
                #### Traceback

en: Expires:
fur: Scjadence:

en: Sign Key
fur: Firme clâf

en: Select file for saving
fur: Selezione il file pal salvament

en: No GNOME Keysign servers around :-(
    Find a friend to use GNOME Keysign with.
    You may also suffer from connectivity problems.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">the documentation</a>.
fur: Nissun server di GNOME Keysign ator :-(
    Cîr un amì par doprâ cun lui GNOME Keysign.
    Tu podaressis vê di problemis di conession.
    Par vê plui informazions lei <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">la documentazion</a>.

en: <small>To sign someone's key, scan their QR or enter security code</small>
fur: <small>Par firmâ la clâf di cualchidun, scansione il so QR o inserìs il codiç di sigurece</small>

en: <b>Camera</b>
fur: <b>Fotocjamare</b>

en: Integrated Web Cam
fur: Web Cam integrade

en: <b>Security Code</b>
fur: <b>Codiç di sigurece</b>

en: Scan Barcode
fur: Scansione codiç a sbaris

en: Downloading key-data. Please wait...
fur: Daûr a discjariâ i dâts de clâf. Spiete...

en: Key download was interrupted!
fur: Il discjariament de clâf al è stât interot!

en: Saves the produced certifications as separate files in a custom directory
fur: Al salve i certificâts prodots come files separâts intune cartele personalizade

en: Imports a temporary version of the produced certifications into the local keyring
fur: Al impuarte une version temporanie dai certificâts prodots intal puarteclâfs locâl

en: Successfully produced certifications.
    You can import a temporary signature to start using the key as if it had already been properly verified.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">the documentation</a>.
fur: Certificâts prodots cun sucès.
    Tu puedis impuartâ une firme temporanie par tacâ a doprâ la clâf come che e fos za stade verificade in maniere apropriade.
    Par vê plui informazions lei <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">la documentazion</a>.

en: To sign the key, confirm that you want to sign the following key.
    This will generate an email that must be sent in order to complete the signing process.
fur: Par firmâ la clâf, conferme che tu desideris firmâ la clâf chi daurman.
    Chest al gjenerarà une e-mail che e scugne jessi inviade par podê completâ il procès di firme.

en: Key
fur: Clâf

en: UIDs
fur: UID

en: C_onfirm
fur: C_onferme

en: Signing the following UIDs:
fur: Daûr a firmâ i UID chi sot:

en: Still trying to get a connection to the Internet. It appears to be slow or unavailable.
fur: Si sta ancjemò cirint di otignî une conession a internet. E somee jessi lente o no disponibile.

en: There isn't an Internet connection!
fur: No si à une conession a internet!

en: Key successfully sent.
    You should receive soon an email with the signature.
fur: Clâf inviade cun sucès.
    Chi di pôc tu ricevarâs une e-mail cun la firme.

en: Could not establish a secure connection.
    Either your partner has entered a wrong code or someone tried to intercept your connection
fur: Impussibil stabilî une conession sigure.
    O il to amì nol à inserît il codiç just o cualchidun al à cirût di intercetâ la conession

en: An unexpected error occurred:
    %s
fur: Si è presentât un erôr inspietât:
    %s

en: Select and send key
fur: Selezione e invie la clâf

en: Select and Send key
fur: Selezione e invie clâf

en: Also use the Internet to transfer the certificate
fur: Dopre ancje Internet par trasferî il certificât

en: You don't have any keys!
    Please use, e.g. Seahorse to create one.
fur: No tu âs nissune clâf!
    Par plasê dopre par esempli Seahorse par creâ'nt une.

en: Very slow or no Internet connection!
fur: Une vore lente o nissune conession a internet!

en: The signature has been successfully imported!
fur: La firme e je stade impuartade cun sucès!

en: Returns the received certification back to the sender, so that the sender can make use of your OpenPGP certificate
fur: Al torne indaûr al mitent la certificazion ricevude, cussì che il mitent al podedi doprâ il tô certificât OpenPGP

en: Display more details for the error.
fur: Mostre plui detais par chest erôr.

en: An error occurred while trying to import the signature.
fur: Si è verificât un erôr intant che si cirive di impuartâ la firme.

note: This refers to the key being certified by someone rather than the key used for certifying someone
en: <b>Select a key for signing</b>
fur: <b>Selezione une clâf par firmâ</b>

en: <small>Times signed</small>
fur: <small>Voltis firmade</small>

en: Keylist
fur: Liste des clâfs

en: <small>To have the key signed, the other person must enter the security code, or scan the QR code</small>
fur: <small>Par vê la clâf firmade, chê altre persone e scugne inserî il codiç di sigurece o scansionâ il codiç QR</small>

en: <b>Key Details</b>
fur: <b>Detais clâf</b>

en: Fingerprint
fur: Impronte

en: <b>QR Code</b>
fur: <b>Codiç QR</b>

en: Hi $uid,
    
    
    I have just signed your key
    
          $fingerprint
    
    
    Thanks for letting me sign your key!
    
    --
    GNOME Keysign
fur: Mandi $uid,
    
    
    O ai juste firmât la tô clâf
    
          $fingerprint
    
    
    Graciis di lassâmi firmâ la tô clâf!
    
    --
    GNOME Keysign

en: Wrong message authentication code
fur: Codiç di autenticazion dal messaç sbaliât
