gnome-keysign master - en to sr translation catalogue (76 entries)

en: 
          GNOME Keysign allows signing OpenPGP keys comfortably and securely
          via the local network or Bluetooth.
sr: 
          Гномов Потпис кључа допушта потписивање ОпенПГП кључева удобно и безбедно
          путем локалне мреже или Блутута.

en: 
          It can scan another key's barcode and transfer the key securely,
          allowing for casual two-party key signing sessions.
          It follows best practises by sending the encrypted signatures
          to the UIDs of a key using the Email client the user configured
          to use.
sr: 
          Може да скенира бар код другог кључа и да безбедно пренесе кључ,
          допуштајући случајне дводелне сесије потписивања кључа.
          Следи најбољу праксу слањем шифрованих потписа
          УИБ-има кључа користећи клијента е-поште кога је
          корисник подесио за коришћење.

note: Name
en: Keysign
sr: Потпис кључа

note: Comment
en: A keysigning helper to enable you to comfortably exchange OpenPGP keys with a friend
sr: Помоћник потписивања кључа који вам омогућава да удобно измените ОпенПГП кључеве са пријатељем

note: Keywords
en: python;gpg;gnupg;key;openpgp;
sr: питон;гпг;гнупг;кључ;опенгп;python;gpg;gnupg;key;openpgp;

en: Send
sr: Пошаљи

en: Receive
sr: Прими

en: Internet
sr: Интернет

en: Offering key: {}
sr: Нудим кључ: {}

en: Discovery info: {}
sr: Подаци открића: {}

en: Press Enter to stop
sr: Притисните „Унеси“ да зауставите

en: You must provide an argument to identify the key
sr: Морате доставити аргумент да одредите кључ

en: Port: {}
sr: Прикључник: {}

en: Bluetooth not available
sr: Блутут није доступан

en: Press Enter to cancel
sr: Притисните „Унеси“ да откажете

en: 
    Key successfully sent
sr: 
    Кључ је успешно послат

en: 
    An error occurred: {}
sr: 
    Дошло је до грешке: {}

en: Press Enter to exit
sr: Притисните „Унеси“ да изађете

en: Trying to download the key, please wait
sr: Покушавам да преузмем кључ, сачекајте

en: Unable to Start Avahi
sr: Не могу да покренем Авахи

en: Keysign is unable to automatically start Avahi. You can try to execute `systemctl start avahi-daemon` for solving this problem.
sr: Потпис кључа није могао сам да покрене Авахи. Можете покушати да извршите „systemctl start avahi-daemon“ за решавање овог проблема.

en: OK
sr: У реду

en: Bug Detected
sr: Грешка је откривена

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
sr: <big><b>Откривена је грешка у програмирању.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you may get unexpected results.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
sr: Можда ћете моћи да занемарите ову грешку и да наставите да радите, али можете добити неочекиване резултате.
    
    Обавестите програмере о овоме помоћу програма за праћење проблема ако то још нико није пријавио.

en: Search Tracker...
sr: Претражи Пратиоца...

en: Report...
sr: Извести...

en: Ignore Error
sr: Занемари грешку

en: Quit GNOME Keysign
sr: Изађите из Гном потписа кључа

en: Details...
sr: Детаљи...

en: Exception while analyzing the exception.
sr: Изузетак приликом анализе изузетка.

note: TRANSLATORS: Crash report template for github, preceding a traceback. TRANSLATORS: Please ask users kindly to supply at least an English TRANSLATORS: title if they are able.
en:             #### Description
    
                Give this report a short descriptive title.
                Use something like
                "{feature-that-broke}: {what-went-wrong}"
                for the title, if you can.
                Then please replace this text
                with a longer description of the bug.
                Screenshots or videos are great, too!
    
                #### Steps to reproduce
    
                Please tell us what you were doing
                when the error message popped up.
                If you can provide step-by-step instructions
                on how to reproduce the bug,
                that's even better.
    
                #### Traceback
sr:             #### Опис
    
                Дајте овом извештају кратак описни наслов.
                Користите нешто као
                „{оштећена-функција}: {шта-се-лоше-десило}“
                за наслов, ако можете.
                Затим замените овај текст
                са дужим описом грешке.
                Снимци екрана или снимци су добри, такође!
    
                #### Кораци за репродукцију
    
                Реците нам шта сте радили када
                се појавила порука грешке.
                Ако можете доставите упутства корак по
                корак о томе како да репродукујемо грешку,
                било би још боље.
    
                #### Повратница

en: Expires:
sr: Истиче:

en: Sign Key
sr: Потпиши кључ

en: Select file for saving
sr: Изаберите датотеку за чување

en: No GNOME Keysign servers around :-(
    Find a friend to use GNOME Keysign with.
    You may also suffer from connectivity problems.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">the documentation</a>.
sr: Нема никаквих сервера Гномовог Потписа кључа :-(
    Нађите пријатеља са којим ћете користити Гномов Потпис кључа.
    Можда ћете имати проблема са повезивањем.
    За више информација посетите <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">документацију</a>.

en: <small>To sign someone's key, scan their QR or enter security code</small>
sr: <small>Да потпишете нечији кључ, скенирајте њихов QR или унесите безбедносну шифру</small>

en: <b>Camera</b>
sr: <b>Камера</b>

en: Integrated Web Cam
sr: Интегрисана веб камерица

en: <b>Security Code</b>
sr: <b>Безбедносна шифра</b>

en: Scan Barcode
sr: Скенирај бар код

en: Downloading key-data. Please wait...
sr: Преузимам податке кључа. Сачекајте...

en: Key download was interrupted!
sr: Преузимање кључа је прекинуто!

en: Show details about the error
sr: Прикажите појединости о грешци

en: Error producing certifications ☹
    Something went wrong. Sometime, the passphrase was not correctly entered.
    You may try again by clicking the "confirm" button.
sr: Грешка стварања уверења ☹
    Нешто је пошло по злу. Понекад, лозинка није исправно унета.
    Можете покушати поново кликом на дугме „потврди“.

en: Saves the produced certifications as separate files in a custom directory
sr: Чува произведена уверења као одвојене датотеке у произвољном директоријуму

en: Imports a temporary version of the produced certifications into the local keyring
sr: Увози привремено издање произведених уверења у локални привезак кључева

en: Successfully produced certifications.
    You can import a temporary signature to start using the key as if it had already been properly verified.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">the documentation</a>.
sr: Успешно су произведена уверења.
    Можете да увезете привремени потпис да почнете коришћење кључа као да је већ уредно потврђен.
    За више информација посетите <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">документацију</a>.

en: Key
sr: Кључ

en: UIDs
sr: УИБ-и

en: To sign the key, confirm that you want to sign the following key.
    This will generate an email that must be sent in order to complete the signing process.
sr: Да потпишете кључ, потврдите да желите да потпишете следећи кључ.
    То ће створити е-пошту која мора бити послата да би се завршио поступак потписивања.

en: C_onfirm
sr: _Потврди

en: Signing the following UIDs:
sr: Потписујем следеће УИБ-е:

en: Still trying to get a connection to the Internet. It appears to be slow or unavailable.
sr: Још увек покушавам да добавим везу са Интернетом. Изгледа да је спор или недоступан.

en: There isn't an Internet connection!
sr: Нема везе са Интернетом!

en: Key successfully sent.
    You should receive soon an email with the signature.
sr: Кључ је успешно послат.
    Треба ускоро да примите е-пошту са потписом.

en: Could not establish a secure connection.
    Either your partner has entered a wrong code or someone tried to intercept your connection
sr: Не могу да успоставим безбедну везу.
    Или је ваш партнер унео погрешну шифру или је неко покушао да пресретне вашу везу

en: An unexpected error occurred:
    %s
sr: Дошло је до неочекиване грешке:
    %s

en: Select and send key
sr: Изаберите и пошаљите кључ

en: Select and Send key
sr: Изабери и пошаљи кључ

en: Also use the Internet to transfer the certificate
sr: Такође користит Интернет за пренос уверења

en: You don't have any keys!
    Please use, e.g. Seahorse to create one.
sr: Немате ниједан кључ!
    Користите, нпр. Морског коњића да га направите.

en: Very slow or no Internet connection!
sr: Врло спора или нема Интернет везе!

en: The signature has been successfully imported!
sr: Потпис је успешно увезен!

en: Returns the received certification back to the sender, so that the sender can make use of your OpenPGP certificate
sr: Враћа примљено уверење пошиљаоцу, тако да пошиљалац може да користи ваше ОпенПГП уверење

en: Display more details for the error.
sr: Прикажите више појединости о грешци.

en: An error occurred while trying to import the signature.
sr: Дошло је до грешке приликом покушаја увоза потписа.

note: This refers to the key being certified by someone rather than the key used for certifying someone
en: <b>Select a key for signing</b>
sr: <b>Изаберите кључ за потписивање</b>

en: <small>Times signed</small>
sr: <small>Времена потписа</small>

en: Keylist
sr: Списак кључева

en: <small>To have the key signed, the other person must enter the security code, or scan the QR code</small>
sr: <small>Да потпишете кључ, друга особа мора да унесе безбедносну шифру, или да скенира QR код</small>

en: <b>Key Details</b>
sr: <b>Појединости кључа</b>

en: Fingerprint
sr: Отисак

en: <b>QR Code</b>
sr: <b>QR код</b>

en: Hi $uid,
    
    
    I have just signed your key
    
          $fingerprint
    
    
    Thanks for letting me sign your key!
    
    --
    GNOME Keysign
sr: Здраво $uid,
    
    
    Управо сам потписао ваш кључ
    
          $fingerprint
    
    
    Хвала вам што сте допустили да потпишем ваш кључ!
    
    --
    Гномов Потпис кључа

en: Wrong message authentication code
sr: Погрешна шифра потврђивања идентитета поруке
