menu-section 2.1.7-2 - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Administration
it: Amministrazione

en: Change system-wide settings (affects all users)
it: Modifica impostazioni di sistema (influenzano tutti gli utenti)

en: Simulation
it: Simulazione

en: Board
it: Da tavolo

en: Science
it: Scienza

en: Strategy
it: Strategia

en: Preferences
it: Preferenze

en: Personal preferences
it: Preferenze personali

en: Sports
it: Sport

en: Adventure
it: Avventura
